130 licht en waterleiding; met inrichtingen van onderwijs, zooals men die schaars zoowel in buiten- als binnenland aantreft De openbare lagere school onder het hoofd, den heer A. IJzerman, eerst eenige jaren geleden gebouwd en naai de eischen van den tijd ingericht, geeft aan alle ouders gelegenheid hunne kinderen eene degelijke, goedkoope en tevens eenvoudige opleiding te verschaffen. Het hoofd zorgt voor een leercursus in het franschuitbreiding van lokalen en leervakken is aanstaande. Dan is er de school der Bloe- mendaalsche Schoolvereeniging, waar in zeven leerjaren vol gens de nieuwste methoden de jongens en meisjes kunnen opgeleid worden voor het middelbaar onderwijs, terwijl de lichamelijke opvoeding door spel en sport en de zweedsche gymnastiek ten volle tot haar recht komenHet devies dier school: slaat ons zorgen de kinderen een gezonde, een blijde jeugd te geven," toont u de richting, waarin gewerkt wordt. De meisjes kunnen haar onderwijs voortzetten op de middel bare school voor meisjes te Bloemendaal, waarvan htt internaat gevestigd is in de villa het Kopje. In vijf leerjaren wordt het middelbaar onderwijs-program afgewerkt, terwijl bijzondere aandacht wordt geschonken aan het individueele in de leerlingen, zoowel wat betreft karakter als aanleg. De jongens genieten hun middelbaar onderwijs te Haarlem, dat per tram in 7 minuten te bereiken is. De plaatselijke belasting in Bloemendaal is laag. Waarin groote steden de belasting drukkend zwaar] is en meer en meer wordt, bedraagt de gemeentelijke belasting op het inkomen hier slechts 8/io Zoowel voor jong als voor oud bestaan tal van gelegen heden tot ontspanning. De Bloem endaalsche bond voor licha melijke ontwikkeling zorgt voor speelterrein en leiding bij verschillende open luchtspelen en exploiteert de ijsbaan Duin en Daal, waarvan door jong en oud in een prachtige omgeving, beschut tegen de koude winden, wordt geprofiteerd. De ver- eeniging «Bloemendaalsche Avonden" die soirée's organiseert, veraangenaamt het samenleven. Liefhebbers der natuur hebben zich vereenigd in de «Natuurhistorische Vereeniging" om gezamenlijk de natuur te bestudeeren en te bewonderen. De stichting van een zweminrichting is in voorbereiding. Naar de eischen des tijds ingerichte hotels trekken den vreemdeling, terwijl tal van pensions gelegenheid bieden voor een verblijf zoo 's zomers als 's winters. Flinke winkels langs den Bloemen- daalschen weg voorzien u van het noodige, terwijl men per telefoon communaal met Haarlem is verbonden. Bloemendaal zou niet «up to date" zijn, wanneer Bloemen- daal's Pension- en Woningbureau Rusthoek, waarvan het kantoor gevestigd is bij het punt van aankomst en vertrek der electrische tram HaarlemBloemendaal er niet was om u alle inlichtingen te verstrekken tot het bekomen van woningen, pensions, enz. enz. De wijze schiete zijn wild, maar stelle zich. niet tevreden met het opgejaagd te hebben. PENSION- EN WONINGGIDS van Bloemendaal, Overveen, Aerdenhont, Vogelenzang en Sandpoort van het Kantoor van Vaste Goederen, Assurantiën, Hypotheken Bloemendaal's Pension- en Woningbureau «Rusthoek", kan toor eindpunt electr. tram boven de lunchroom en bodega «Rusthoek". Beleefd verzoek. Reflectanten, voor tijdelijke of voor vaste woonplaats alhier, worden beleefd uitgenoodigd, ten einde teleurstelling of vergeefsche overkomst te voorkomen, hunne komst vooraf te melden. Te Koop of te Huur zijnde perceelen. BLOEMENDAAL. 3. Villa, bevattende: 12 kamers, serre, balkons, badin richting, acetyleengasverlichting, schuur, priëel, en verder alle gemakken. Het geheel is grootl850 M2. Koopsom t 21000.Huurprijs f 1200.'sjaars. 4. Een groote villa bevattende: 12 kamers en van alle ge makken voorzien, vlak bij het station. Koopsom f16000. Huurprijs f 1100.'s jaars. 5. Een villa, bevattende: 8 kamers, serre, balkons, en van alle gemakken voorzien, vlak bij het station. Huurprijs f 600.'s jaars. Koopsom f 10,000. 6. Een villa, bevattende: 8 kamers, serre, balkons, en van alle gemakken voorzien, vlak bij het station. Huur prijs f 600.'sjaars. Koopsom f 10,000, 7. Een buitenplaats met groot, deftig heerenhuis, comfor table ingericht, met stallen en koetshuis. Dit perceel is bij zonder geschikt voor exploitatie van hotel-pension, restau rant of andere veel ruimte behoevende zaak. Groot 17500 M2. Koopsom f90000. 8. Drie heerenhuizen met voor- en achtertuin bij de halte electr. tram, van alle gemakken voorzièn. Bevattende: beneden salon, eetkamer, serre, kelder, keuken, op het bordes badkamer en W.C. Ie etage: studeerkamer, 2 slaapkamers balcon en loggia. 2e etage: 2 slaapkamers en dienstboden- kamer, groote zolder. Electr. licht en waterleiding. Aan vaarding terstond. Huurprijs f 550 'sjaars. 9. Villa Huurprijs f 500.'s jaars. 11. 2 villa's, bevattende: 10 kamers, balcon, closets, electrisch licht. Een en ander zeer modern en van alle gemakken voorzien. Voor- en achtertuin. Koopsom f 25.000. 13. Villa, bevattende beneden: suite, keuken, vestibule, gangboven2 groote en 3 kleinere kamers, zolder. Huur prijs f450 'sjaars. 15. Villa te koop. Koop<"im f 10.000. 16. Villa te koop. Kor m f 6600. 17. Winkelhuis, ml- in het dorp, drukste gedeelte, zeer goede winkelstand, geschikt voor alle bedrijven. Beneden; winkel en tuin, onder 't geheele huis groote kelder; boven: 3 kamers, keuken, zolder. Solied pand. Koopsom f 10500. 18. Villa: 10 kamers, badkamer, serre, balkons, enz. enz. Huurprijs f 1300.'s jaars. 21. Een dubbele villa: 13 kamers, badkamers, serres, hal enz., electr. licht, waterleiding, closets en verder voorzien van alle gemakken. Koopsom f 25000. 22. Villa, 12 kamers, keuken, kelder, serre, waranda, badkamer, provisiekamer, garderobe, electr. licht, water leiding, closets, enz van alle gemakken voorzien. Aanvaar ding terstond. Koopsom f37000. Huurprijs f2200.'- 23. Villa, 12 kamers, keuken, kelker, dessertkamer, kastenkamer, serre, waranda, badkamer, provisiekamer, spreekkamer, stal en koetshuis, electrisch licht, waterleiding, w.c.'s, aanvaarding Mei. Koopsom f42500.Huurprijs f2600.—. 24. Heerenhuis, 6 kamers, keuken, kelder, tuin, waranda, electr. licht, waterleiding, w.c., aanvaarding terstond. Huur prijs f550.'sjaars. 28. Een winkelhuis (benedenhuis), H. Huurprijs f 1200. 's jaars. 29. Een benedenhuis (aparte opgang), H. Huurprijs f 450.'sjaars. 30. Een winkelhuis, mot bovenhuis, H. Huurprijs f 1600. 's jaars. 31. Villa, 9 kamers, hal, keuken, kelder, serre, balkons, zolder voor en achtertuin electr. licht, waterleiding, closet enz. Huurprijs f850 'sjaars. 33. Villa, in het hooge gedeelte beneden 3 kamers, ruime hal en vestibule, boven 3 kamers, balkon, badkamer, zolder met 2 kamers. Electr. licht en waterleiding. Het geheel is groot 1800 Q M. Koopsom f23000. 34. Villa, 8 kamers .enz., van alle gemakken voorzien. Huurprijs f 750 'sjaars. 35. Villa, 10 kamers enz., modern en veel geriefelijk heden. Huurprijs f 900.'sjaars. 37. Villa, 8 kamers, gang, vestibule, kelder, zolder, voor en achtertuin, serre, electr. licht, waterleiding, Closet enz. Huurprijs f600.'sjaars. 38. Villa, 8 kamers, gang, vestibule, kelder, zolder, voor- en achtertuin, bergplaats, serre, electr. licht, waterleiding, closets, enz Huurprijs f600.'sjaars. 39. Een bovenhuis, aparte opgang, bevattende 5 kamers en keuken, electr. licht, waterleiding, w.c. Aanvaarding ter stond. Huurprijs f300.'sjaars 41. Villa, nabij 't fetation, bevat beneden: 3 kamers, vestibule, gaDg, serre, balkons, zolder met 5 kamers, fraaie tuin. Electr. licht, waterleiding en vele gemakken, aanv. terstond. Huurprijs f1300.'sjaars. 42. Villa, in Hartenlust schoon gelegen, beneden3 kamers, vestibule, gang, keukenboven5 kamers, zolder 4 kamers, fraaie tuin. Electr. licht, waterleiding en voor zien van alle geriefelijkheden. Koopsom f20.000.Huur prijs f1100.'sjaars. 43. Dubbele villa met weinig kosten tot een geheel te maken van alle geriefelijkheden voorzien. Comfort ingericht. Bijzonder schoon gelegen aan bosschen. 44. Huis met tuin voor en achter, bevat: 6 kamers, keuken, kelder, zolder en dienstbode kamer. Electr. licht, waterleiding. Huurprijs f450.'sjaars. SANTPOORT. 1. Villa met 7200 M2. tuin en bosch, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop som f19500 Huurprijs f 1000'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met tuin. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat: 9 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. 3. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den hoofdweg te Sandpoort aan de halte tram. Dit huis is bijzon der geschikt voor hotel-pension, restaurant of inrichting van onderwijs. Koopsom f 16000.Huurprijs f 900. 'sjaars. Aanvaarding terstond. 6. Villa, bevattende 6 groote en kleinere kamers, suite, kelder, wel en regenwater, tuin. Koopsom f5000. 7. Een burgerwoonhuis van alle gemakken voorzien. Koop som f3000. 8. Twee aaneen gebouwde burgerwoonhuizen. Koopsom f3000.—. 10. Een huis waarin café, gunstig gelegen. Koopsom f 1750. 13. Een burgerwoonhuis, voor- en achtertuin. Koopsom f 2000.—. 14. Drie aaneen gebouwde huizen, voor- en achtertuin. Koopsom f4000. 15. Een ruim burger woon huis met grooten tuin. Koop som f7000. 16. Villa aan de Jan Gijzenvaart. 7 kamers, serre, keuken, enz., van alle gemakken voorzien, voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f425.'sjaars. 17. Villa's, bijzonder aangenaam en gunstig gelegen, vlak bij tram en bosschen. Koopsom f 5000. 18. Villa, voor- en achtertuin, zeer gunstig gelegen bij bosschen. 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, bijzondere aanbieding. Aanvr. terstond. Huurprijs f300 'sjaars; ook gemeubileerd te huur 19. Een villa op het hooge gedeelte, comf. en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koopsom f 13000. Huurprijs f800.'sjaars. 20. Een huis, vlak bij het station, bevattende 5 kamers, waarvan 2 en suite, veranda, zolder en vele gemakken voor en achtertuin. Huurprijs f300 'sjaars. 21. Een halve villa met afzonderlijke zijingang, gelegen aan de bosschenbeneden hal, kamer, keuken, boven 3 kamers, zolder enz. Huurprijs f250.'sjaars. 22. Een villatje met voor- en achtertuin, bevattende 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, zolder, closet. Koop som f5500.huurprijs f300'sjaars Aanvaarding September. 23. Villa, bij halte Driehuis; beneden: suite, vestibule, gang, keuken enz.boven6 kamers, serre, balkon enz voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f450 'sjaars. 24. Villa met grooten rijk beplante tuin 2700 c.A. 12 kamers, badkamer, keuken, electrisch licht enz., bene vens, stal, koetshuis, oranjerie. Aanv. terstond. Koopsom f12000.Huurprijs f 800.'sjaars. AERDENHOUT. 1. Villa, comfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien, fraai gelegen en met grooten tuin. Het geheel is groot 50000 M2. Koopsom f40000.Huurprijs f1800. 's jaars. Aanvaarding terstond. 2. Villa. Beneden 3 ineenloopende kamers van 5 bij 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, poetshok met zuig- en perspomp, ruime bergplaats voor brandstoffen. Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 4 meter, 2 kamers, 3 bij 2l/2 meter en dienstbodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W. op C.'s elke verdieping. Het ge heel is groot 1100 M2. Koopsom f20.000. Gemeubileerde villa's en apartementen, met en zonder pension. 2. Villa. Bijzonder gunstig gelegen. Benedenafdeeling, 2 kamers en suite, serre, slaapkamer, keuken, kelder, closets, gebruik van tuin met priëel en schuur. Bovenafdeeling, met aparte opgang, 2 zitkamers, 1 slaapkamer, keuken, balkon, gebruik van tuin met priëel en schuur. Degelijk pension. 4. 3 of meer kamers met of zonder pension te Bloemendaal, 6. Een gemeubileerde zitkamer en een slaapkamer, op den besten stand in Bloemendaal, vlak bij de electr. tram. 9. Gem. bovenhuis. 3 kamers, keuken, zolder en aparte opgang. 10. Gem. bovenhuis. 4 kamers, keuken, dienstbodekamer, electr licht, waterleiding. 11. Gem. bovenhuis, 3 kamers, dienstbodekamer of wel 2 kamers en keuken. 12. Gem. kamers. Suite en 2 gewone kamers, balkons op het zuiden. El. licht, waterl., badkamer. Met ot zonder pension. 13. Kinderpension. Opname kinderen van iederen leeftijd, herstellende en rustbehoevende. Familieleven, vrije speel- en slaapkamer. 16. Gem. kamers zonder pension. 4 kamers, dienstb kamer. Keuken, schuur, tuin met tuinhuis. Electrisch licht, waterleiding, W. C. 17. Het van ouds bekende hotel-pension „Kennemerland". Billijke prijzen. 18. 10 Kamers, voor- en achtertuin, electr. lich en waterleiding, bij bosch en duin, met pension. 19. Gem. villa: 8 kamers, serre enz., electr. licht, waterleiding, bijzonder schoon gelegen. 20. Gem. villa5 kamers, hal, serres enz., electr. licht, waterleiding, badkamer, enz. 21. 8 kamers, met gebruik gemeenschappelijke eetkamer, badkamer, w.c., balkons. Electrlicht hal, serre grootentuin met pension. 24. Eerste rang pension. 25. Een gem. huis. 7 kamers met of zonder pension. 28. Gem. Zonder pension, 2 beneden en 2 bovenkamers en keuken. Saison f350. Per maand f 100. 29. Deftig en rijkgemeubileerde Villa, aangenaam ge legen voor 't Saison. 31. Gemeubileerd. Zonder pension, een bovenhuis, 5 kamers, keuken enz. 32. Gemeubileerde Villa in Santpoort aan bosch en tram. 33. Pension bij het spoorstation. 34. Pension in hoog boschrijk gedeelte. 35. Gem. kamers met of zonder pension. 36. Gem. villa, gen. Buitenzorg a d. Noorder Stationrweg. 5 kamers, keuken, balcons, tuin. Elec. tuinlicht, water leiding, van 15 Juni tot 31 Aug. Huurprjjs 37. Gemeubileerde kamers met of zonder pension, van 15 Juli tot 31 Aug. 39. Gemeubileerde villa, aangenaam en schoon gelegen. Tillaterreinen en Bouwgrond in BLOEMENDAAL en SANTPOORT vanaf f 1per Meter. De lijst van bouwterreinen ligt voor belanghebbenden ter inzage op het kantoor van het woningbureau, waar alle gewenschte inlichtingen gaarne verstrekt worden. Verschillende geheime opdrachten, welke niet in den gids vermeld worden. Niets is makkelijker dan een rechtschapen mensch te bedriege De eerste regelmatige vergadering var Pers. den bond van vrije liberalen, jl. Zater dag te Utrecht gehouden, bespreken!' vindt De Nieuwe Courant dat zij een zeer bevredigend be loop heeft gehad. Zij was goed bezocht, er heerschte een opgewekte stemming, en wie er gekomen waren om te hooren, zullen zich hun reis niet beklaagd hebben. De belangwekkende rede van Mr. W. H. de Beaufort over „Conservatisme in de politiek", zegt de Nieuwe Courant verder, waarvan zeer uitvoerige verslagen in alle bladen zijn verschene vormde den hoofdschotel. Zij deed ons denken aan die tooi. aangevende redevoeringen, waarmede groote Engelsche staats lieden op den „dag" van hun partij in breede trekken de hoofd gedachte weten te schetsen, waarnaar deze in de omstandig heden van het oogenblik, in de staatkunde van den dag, zich heeft te richten. De taak eener liberale staatkunde is en blijft die welke Thorbecke aangaf: vooraan te gaan, den weg te wijzer, bij de zedelijke en geestelijke ontwikkeling des volks; in al zijn deelen te bevorderen de in het volk levende zelfstandige krach met inachtneming van den eisch van het recht het evenwicht te verzekeren tusschen de onderscheiden volksbelangen. Maar voc heden legde de heer De Beaufort, en terecht, den nadruk op de speciale taak welke de rechtervleugel der „linkerzijde", die door de Vrije Liberalen gevormd wordt, thans te vervullen heeft: de taak van het „gezonde conservatisme", dat niet enkel vraagt naar den (hoe vaak slechts veronderstelden!) volkswil van de:t dag; dat zijn aanspraken op het leiden der openbare meening niet wenscht op te gevendat zich niet wil wagen aan, immers toch ijdele, pogingen om alle wenschen tegelijk te bevredigei dat zorg wil dragen voor een goed sluitende en daarom hechte aaneenschakeling van nieuwe denkbeelden betreffende wet geving en staatsbeleid aan die welke zijn nedergelegd in het bestaande, historisch ge word ene. Het was verblijdend en bemoedigend op te merken hoe har monisch de redevoeringen van de twee leiders der partij (hoewel, naar wij meenen te weten, omtrent den inhoud overleg tusschen hen niet was voorafgegaan) zich aan elkander aansloten en bij elkaar pasten. Ook in de belangrijke rede van den heer Tydeman waarvan in de meeste bladen slechts een zeer onvoldoend en slordig verslag verscheen (doch hetwelk wij in zijn geheel hebben opgenomen Red. BI. W.) werd de nadruk gelegd op de matigende en individueele zelfwerkzaamheid beschermende taak der partij bij de ontwikkeling der maatschappelijke verhoudingen. Ook hij waarschuwde tegen overlading en overschatting van de krachten van den staat, welker miserabele gevolgen juist in de laatste jaren zoo duidelijk aan den dag treden; ook hij vroeg waardeering en steun voor den strijd dien de vrije liberalen voeren tegen zooveel dat indruischt tegen den geest en den aard en ook tegen, het duurzame belang van het nederlandsche volk. De beide sprekers pasten het door hen verkondigde hoofd denkbeeld toé op de pogingen welke in de staatkunde van alle moderne landen worden aangewend tot het brengen van ver betering in de z.g.n. „sociale" toestanden. De heer Tydeman wees vooral op de beteekenis van het uit de maatschappij op gekomen, zich allengs ontwikkelende vereenigingsleven hetwelk, mits in goede banen geleid, veel kan uitrichten waartoe een door den staat op bestelling geleverd „Schablonenwerk" on machtig is. De heer De Beaufort vermaande toch niet op het gebied der sociale verzekering alles tegelijk overhoop te halen en wees waarschuwend op de onvermijdelijkheid eener sterk fiscaal-protectionistische handelspolitiek, wilde men zich aan kostbare sociale proefnemingen wagen zonder te weten of de financieele verplichtingen, daaruit voortvloeiende, te dragen zouden zijn. De uitkomsten van de Rijks-ongevallenverzekering zijn in dit opzicht zóó sprekend, dat ze wel tot waarschuwing moeten strekken. Ik kan mij niet voorstellen zeide de heer Plate later in de vergadering dat een Kabinet één omvangrijke wet op het gebied der sociale verzekering zou willen of kunnen invoeren, noch dat het daarop de goedkeuring der Staten- Generaal zou verkrijgen, voor en aleer de weg uit de financieele en bureaucratische ellende waarin de Ongevallenwet gelijk zij luidt, ons gebracht heeft, duidelijk zal zijn aangewezen en be slist betreden. Daartoe, tot het aanwijzen van dien weg, mede te werken, zal de taak zijn der bijzondere commissie, door de vergadering

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 8