A. VAN Joh. De £uxe~ De Gebroeders DF AIM Openbare Voordracht=Oef Remington Schrijfmach 134 h. r. H Joh. Steen Faillissen Verif ica heeft zichtbaa gesteld hebbenhij gaat evenwel na de presidentsverkiezing met zijn zoon op grof wild in Afrika jagen en keert de politiek den rug toe. Taft en Sherman, de candidaten voor het vice-presidentsschap, zijn van een kalmer natuur dan Roosevelt, en men verwacht van hen wel steun in de rich ting van Roosevelt, maar bij het varen zullen niet alle zeilen worden bijgezet. In Japan is de finantieele crisis nog niet tot een eind gekomen en wil de oppositie in het parlement het bestuur niet overnemen omdat zij geen kans ziet, vooreerst orde in de finantiën te brengen het gele gevaar blijft dus nog wat uit, ofschoon uit China van betrouwbare reizigers in dit groote land berichten komen, dat overal troepen worden gevormd en gedrild naar europeesch voorschrift, en dat nu reeds een 500.000 man gedrild zijn en gehuisvest in moderne kazerne's, en bewapend met de beste vuur wapenen. De invloedsspheren van Duitschland, Engeland, Rusland enz. in China zullen dus wel hun langsten tijd gehad hebben. Uit Perzië komen de meest maroccaansche berich ten als wij het zoo noemen mogen, want uit de verhalen daar vandaan, door ijverige correspondenten der europeesche groote bladen gezonden, is bepaald niet wijs te worden De shach zit buiten Tebaran en is omiingd door russische hulptroepen, terwijl het parlement eveneens troepen bijeen brengt, terwijl de Shah toch verkondigt dat hij de grond wet zal eerbiedigen. Het geneesmiddel onzer smarten bestaat soms in het vergeten, en dat geneesmiddel vergeten wij. r. i»i ax j van Donderdag 18 Juni tot Burgerlijke Stand. J Donderdag 25 Juni. Bevallen: A. Cassee-Verheij, d.N. Veenen- daal-Blankenstein, d. Ondertrouwd: W. C. J. Verhulst en J. C. Plasschaert; J. C. F. Larsen en H. M. P. Karis. Overleden: H. A. van Willigenburg 70j. Overleden t e Me e r en b ei gH. Weete ling 77 j.A. van Meel 27 j.G. Vet. 57 j. E. Wouters 33 j. Op verzoek van enkele leden heeft het bestuur bepaald, dat de photografie-wedstrijd, oorspronkelijk uitgeschreven tegen Juli, thans zal worden gehouden in de maand November 1908; de mooie dagen, die de zomermaanden schenken, bieden ruimschoots gelegenheid tot het nemen van kiekjes", die alsdan aan de tegen den winter te openen tentoonstelling des te meer aantrekkelijkheid zullen verleenen en Bloemendaal zullen doen zien in herfst-, winter-, lente- en -/omerschoon men vleit zich dan ook, dat in de nu komende dagen, met het oog op den wedstrijd, velen uwer zich geroepen zullen voelen hun kunst en smaakfiau te wenden, om ten bestemden tijd een schitterend getuigenis daarvan af te leggen. Het voornemen bestaat om u, in den loop van Augustus of September, andermaal te doen toekomen een programma van den uitgeschreven wedstrijdde vastgestelde groepen worden vermeerderd dooi het daaraan toevoegen vanauto chromen. De leden der jury, de heeren Bispinck, Donker en Tepe, hebben hnnne medewerking topgezegd, niet als beoordeelaars, doch ook als inzenders, edoch met. den wensch dat zij buiten mededinging" blijven. Het bestuur meent een woord van opwekking aan het vorenstaande te moeten toevoegen. Niet allen hebben het voorrecht, dat tijd en middelen ter hunner beschikkingstaan, om het vele wat Bloemendaal aan natuurschoon en smaak- vollen aanleg bezit in beeld vast te leggen, evenmin als aan allen de gelegenheid wordt gegeven, dat bekoorlijke met eigen oog te aanschouwen en te genieten dat zij, die tot de bevoorrechten belmoren, dus mededeelzaam zijn en worden, dat zij hun mede-inwoners in de gelegenheid stellen zich te verlustigen Bergt uw kunst niet weg, weest niet tevreden wanneer slechts uw naaste omgeving zich verlustigt in en Men hoede zich voor een vraagal, als voor een lichtzinnige of spion. Men vergast ons ieder Diversen. jaar in den Stadsschouw burg te Amsterdam op boerendansen en een toespraak van Tho masvaer en Pieternel. Waarom werden ook de Engelscbe suffragettes" daarop onthaald? Waarom wil men toch aan de pieternellige denkbeelden die men elders over ons land en ons volk heeft steeds voet geven Aantrekkingskracht bezitten is de betoovering der verstandige beleefdheid. De leden van den raad Gemeentebestuur, ontvingen een gedrukt exemplaar van het nieuwe reglement van orde. De dommen vinden hun troost daarin, dat ze geluk hebben. Ned. Herv. Gemeente, Zondag 28 Juni Kerknieuws. yoorffi 10 uur ds j A van8Leeuwen. R.K. Kerk te Overveen. Zondag 28 Juni voorm. 7 en 8£ uur Gelezen H. Missen; 10 uur Hoogmis; 3 uur Vespers. R.K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 28 Juni Kerkelijke dienst te 7i en 10 uur. Een dag zonder twist brengt een rustige slaap in den nacht. Woensdagavond 1 Juli a.s. zal het Kleine Muziek. Orkest en de viool-leerlingen van den heer Joh. Steenman een openbare voor dracht-oefening geven ten voordeele van een goed doel) in de concertzaal de Kroon. Het programma bevat o a. kleine stukjes van Goby Eberhardt en Zigeunerweisen van Sarasate. Het portret van Goby Eberhardt en verklaring van zijn systeem is afgedrukt op het programma hetwelk a 25 cent verkrijgbaar zal worden gesteld. Niets verkeerder dan zich alles aan te trekken. Het ongeluk in den Aerdenhout waarbij Plaatselijk een fietsend meisje onder een hooiwagen Nieuws. is teland gekomen, overreden en gedood, is, behalve aan hare onervarenheid in het wielrijden te wijten aan de smalheid van den weg. Hoeveel slachtoffers zullen in onze gemeente nog vallen vóór een ieder begrijptdat te Bloemendaal een weg, die voor door gaand verkeer bestemd is, nooit te breed kan zijn. De beweging, die in den A erdenhout op touw wordt gezet tot uitbreiding der gemeentelijke duinwaterleiding, houdt verband met zeer ernstige ziekteverschijnselen uit het aan wenden van welwater in een gedeelte van die buurt voort gekomen, doch waaromtrent wij voorloopig geene nadere mededeelingen kunnen doen. Door de politie te Overveen zijn processen-verbaal opge maakt wegens het loopen over verboden grond, wegens drank wetovertreding en diefstal van een zilveren horloge, welke diefstal een paar jaren geleden plaats had en dezer dagen door het vinden van de horlogeketting welke bij het ont vreemde horloge behoorde, in den tuin van den dader, tot de ontdekking van den dief leidde. Met leedwezen zullen velen onzer lezers vernomen hebben het overlijden op Woensdag 1.1. van mr. P. H. Smits, voor zijne gezondheid alhier woonachtig en kantonrechter te Zaan dam. De overledene was een aangenaam man in den omgang, die zijn omgeving niet liet lijden onder datgene, wat hem- zelven zoo vaak moet hebben verontrust Ook als kanton rechter wordt de overledene geroemd om zijne groote bereid willigheid, humaniteit en gezond verstand. Door het bestuur der vereeniging Bloemendaals's Bloei" is de volgende circulaire aan de leden dezer vereeniging verzonden door hetgeen gij hebt gewrochtDoch gun ook anderen een blik op uw werk, opdat zij, die photographeeren, zich kun nen spiegelen aan uw voorbeeld en met en door u streven naar vooruitgang en volmaking; opdat zij, die verstoken zijn van het voorrecht van het kennen en kunnen dier photo- graphie-kunst, een gering deel deelachtig worden van al het heerlijke, dat door u werd genoten De deelneming aan den wedstrijd zij dus algemeen De tentoonstelling worde daardoor schitterend Het Bestuur Mr. A. W. Jacometti, Voorzitter. H. L. van Bbusekom, Secretaris. Door de Nederlandsche Natuurhistorische Vereeniging, afdeeling Bloemendaal e. o., zal een tentoonstelling van duin planten en wetenswaardigheden, de duinflora betreffende, in de school der bloemendaalsche schoolvereeniging te Bloemen daal worden gehouden op Zondag 5 Juli. Van 1 2y2 u. Toegang uitsluitend voor leden der N. N. V. op vertoon van diploma 1908. Van 2Y23 u- Toegang vrij voor leden en belangstellenden. Maandag 6 Juli, Dinsdag 7 Juli en Woensdag 8 Juli. Van 9 12 u. en 25 u. voor leden en belangstellenden De leden kunnen hun inzendingen bezorgen aan de B. S. V. van Woensdag 1 Juli tot Zaterdagmiddag 4 Juli. Verder wordt een Excursie naar Wijk aan Zee in dienst der tentoonstelling gehouden onder leiding van Mejuffr. C. Cool, Kleverparkweg 81 te Haarlem op Donderdag 2 Juli. Vertrek 9.19 uit Haarlem. Velsen uitstappen. Terugkomst ongeveer 4 uur. Bericht van deelname kan worden gezon den aan Mej. Cool vóór 1 Juli. Vreemdelingen in Bloemendaal. Aangekomen Pension J. J. Cator, Straatweg, Mej. A. M. J. v. d. Weijden, Haarlem. Mej. G. A. Honig, Koog a/d Zaan. V ertrokken: Van Mej. J. Meus: Graaf en Gravin L. A. Gamrad de Silima, Den Haag. Door verkeerd lezen van een ons uit Pension Pomona" gezonden bericht, is in het vorig nummer de mededeeling opgenomen dat zuster T. vertrokken zou zijn van pension W. naar pension P. Dat is onjuist. Geen verdriet zonder troost. De N. Gt. bespreekt in twee artikelen, Pers. ontleend aan gesprekken met bekende mannen op scheepvaartgebied de oor zaken der wijzigingen in de havenbeweging van Rotterdam. Onder meer belangrijks kwamen wij daarin de mededeeling tegen, dat in de Fransche haven de bootwerkers de baas zijn en dat daar in die omstandigheden de stakingen enz. enz. niet van de lucht zijn. Het eenige middel om beminnelijk te zijn, is vredelievendheid. De minister van financiën heeft op een Politiek. vraag van den heer Treub in de Tweede Kamer te kennen gegeven, dat de re geering, indien baar daartoe de gelegenheid wordt gelaten, vóór de algemeeue verkiezingen van 1909 haar sociale her vormingen aan de volksvertegenwoordiging zal aanbieden, met andere plannen tot voorziening in de daaruit voort spruitende kosten dan minister De Meester had ontworpen. Men doet alle mogelijke moeite zoo in de Pers der uiterste rechter- als in die der uiterste linkerzijde het voor te stellen alsof mr. De Beaufort in de laatste vergadeiing van den bond van vrije liberalen te Utrecht iets anders heeft gezegd dan hij zeide Wat hij aangaande gezond conserva tisme in de politiek zeide, kwam hierop neer, dat iedere nederlandsche partij van den tegenwoordigen tijd die prak tische politiek drijft, te hervormen heeft op den grondslag van het bestaande; daar dit het kenmerkend onderscheid is tusschen hervorming en revolutie, gaf mr De Beaufort hier mede niet anders aan dan een algemeen kenmerk van alle partijen, de anarchistische de links sociaal-democratische en de reactionnaire alleen uitgezonderd. Het was dan ook iets heel gewoons wat mr. De Beaufort in het midden bracht, ongewoon was alleen zijne toevoeging, dat andere partijen voor dit ook aan ben eigen kenmerk niet durfden uitkomen, omdat zij bang waren voor reactionnair te worden gehouden. De vrije liberalen wenscben noch rechts noch links iemand naar de oogen te zien. Dwang tot handelen heeft menigeen in eens bekwaam gemaakt, zooals gevaar om te verdrinken zwemmen leert. Wij vestigen de aandacht Recht. van allen die dienstboden houden op een tegelijk door beknoptheid en degelijkheid ilitmuntend boekje van jhr mr. Smissaert, getiteld de arbeidsovereenkomst der dienstboden". Het bevat zoo ongeveer alles wat dienstboden en «mevrouwen» of andere werkgeefsters die er dienstbodens op nahouden van de nieuwe wet op het arbeidscontract moeten weten. Daar de invoering dezer wet binnen kort te verwachten is, wordt ieder, die zich zijne op die wet gegronde rechten of verplichtingen duidelijk wil maken, aangeraden het boekje aan te schaffen: de prijs is zeer billijkf 0,50. Uit gever H. D. Tjeenk Willink Zoon te Haarlem. Slechte smaak ontstaat gewoonlijk uit onkunde. De olympische spelen in Sport. den loop der vorige week te Haarlem gehouden, zijn vooral op Zaterdag en Zondag, toen de leiders vasten grond onder de voeten had den, een staaltje geweest van goede regeling en hoe voortreffelijk leent zich de Hout en het prachtig veld in de Spanjaardslaan voor een dergelijk feest. Wie dit veld nog niet kende moet diep getroffen zijn door zijn schilderachtige ligging met aan drie zijden geboomten, aan ééne het diepe en zware gebladerte der Spanjaardslaan als achtergrond. Voor de Pers was uitstekend gezorgdterecht begrepen de leiders welk een macbt de Pers verlegenwoordigt, zoowel ten goede als ten kwadeeen ieder die een zaak van algemeen nut voorstaat doet dus goed de Pers welwillend te behandelen al behoeft ze niet te worden gevleid. Van algemeen nut waren deze spelen zonder twijfel, zeker, men kan op overdrijving hiel en daar wijzen, maar waar begint die? Is niet vaak voor den een not maal. wat voor den ander overdrijving zou zijn Wij hebben vooral op Zondag ruimschoots genoten. Het keurkorps van Rotterdamsche gymnasten, de vlugge scher mers, de op menschelijke bisons gelijkende worstelaars, de hardloopers op kórten afstand, de polsstokspringers en rek- stokwerkers en zoovelen meer gaven behalve kracht somtijds de lenigheid en bevalligheid te zien, die alleen aan beschaafde sportbeoefening eigen kunnen zijn. En dit is dan ook onze eindindruk. Alles schijnt er op te zijn gezet, niet alleen een grootsch, maar vooral een beschaafd feest te geven, een sportfeest, over hetwelk bezocht te hebben men zich later niet behoeft te schamen. De vrij hooge toegangsprijs, de afwezigheid van drank- en wedgelegenheid werkten daar toe mede. Van harte stemmen wij in met den wensch van het Handelsblad, dat het nederlandsch comité voor de olympische spelen met baron Frits van Tuyll, zooals hij in de wandeling wordt genoemd, aan het hoofd, diligent blijft en ons publiek elk jaar op een nationale sportbetooging vergast. Men leere lezen uit de gelaatstrekken, om daaruit de ziel te kennen. Haarlem: In de rotonde van het mu- Uit andere ge- seum van Kunstnijverheid zullen de meenten. inlegwerken vervaardigd door den heer Oscar Haberer te Amsterdam, Zondag nog tentoongesteld zijn. Bij deze werken moet men de bijzondere gave van tech niek en de groote routine voor het kiezen der verschillende houtsoorten, teneinde aan de bijzondere vereischten te voldoen, bewonderen. Onze meubelmakers zullen deze werken als vak lieden zeker met belangstelling bezichtigen. Zondag is de toegang kosteloos. Santpoort: Vrijdag 19 dezer werd in een weiland eene koe dood gevonden, toebehoorende aan J. Uitendaal, land bouwer te Bloemendaal. Het kadaver werd vervoerd naai den heer G. Maas, slager te Santpoort, en aldaar gevild, aangezien de huid nog goed was. De koe werd verder in stukken gesneden en op het erf van Maas in den grond ge stopt, daar het vleesch niet voor de consumptie geschikt was. Enkele stukjes werden medegenomen om voor hondenvleescb te dienen. te geven door Het Kleine Or en Viool-leerling» in de Concertzaal „I)E K op Woensdagavond 1 van 8—10 uui Het programma bevat stukjes van GOBY EBER Zigeunerweisen van SARi ENTREE ten voordeele goed doel Kaartverkoop en plaa op Woensdag 1 Juli var 14 uur aan „De Kroon Houders van kaarten recht de groote repetitie op 1 Juli van 3 5uurin Bij beschikking van der Heer Rechter-Commiss faillissement van Johannes Bo koojpman te Oude Weterir Alkemade, in privé en al vennoot der Command nootschap „Alkemade", gadering tot verificatie vorderingen in dien boed en thans nader vastgestelc 18 September 1908, dags ten ÏO1/, ure, van Justitie le Haailem De Mr. P De eerste BLC DAALSCHED VERR1CHTI veelt zich beleefd Tapijtklopperij Verhuizen enTrt Kantoor: K OFF1 over het Hotel Daal". A A De bestelbus in de Z< ARTS is tot nadere aar niet te consulte Wie weinig weet, houde zich in elk vak steeds aan het zekerste. HOOFDAGEI DE CLERCQ B

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 2