158 37. Villa, 8 kamers, gang, vestibule, kelder, zolder, voor en achtertuin, serre, electr. licht, waterleiding, Closet enz. Huurprijs f600.'sjaars. 38. Villa, 8 kamers, gang, vestibule, kelder, zolder, voor- en achtertuin, bergplaats, serre, electr. licht, waterleiding, closets, enz Huurprijs f600.'sjaars. 39. Een bovenhuis, aparte opgang, bevattende 5 kamers en keuken, electr. licht, waterleiding, w.c. Aanvaarding ter stond. Huurprijs f300.'sjaars. 41. Villa, nabij 't station, bevat beneden: 3 kamers, vestibule, gang, serre, balkons, zolder met 5 kamers, fraaie tuin. Electr. licht, waterleiding en vele gemakken, aanv. terstond. Huurprijs f1300.'sjaars. 42. Villa, in Hartenlust schoon gelegen, beneden3 kamers, vestibule, gang, keukenboven5 kamers, zolder 4 kamers, fraaie tuin. Electr. licht, waterleiding en voor zien van alle geriefelijkheden. Koopsom f 20.000.Huur prijs f 1100.'sjaars. 43. Dubbele villa met weinig kosten tot een geheel te maken van alle geriefelijkheden voorzien. Comfort ingericht. Bjjzonder schoon gelegen aan bosschen. 44. Huis met tuin voor en achter, bevat: 6 kamers, keuken, kelder, zolder en dienstbode kamer. Electr. licht, waterleiding. Huurprijs f450.'sjaars. 45. Villa aan de Stationweg, bevat: 10 kamers, keuken, kelder, voor- en achtertuin, electrisch licht, waterleiding w c Aanvaarding overeen te komen. Huurprijs f550.'sjaars. 46. Villa, hoog gelegen aan Duin en Bosch van alle ge makken voorzien. Aanvaarding terstond. Huurprijs f 7.00. 47. Villa, hoog gelegen aan Duin en Bosch van alle ge makken voorzien. Aanvaarding na overleg. Huurprijs f 575. 48. Villa, hoog gelegen aan Duin en Bosch van alle ge makken voorzien. Aanvaarding na overleg. Huurprijs f 600. 49. Villa in de nabijheid van het bosch. Aanvaarding Oct. of Nov. Huurprijs f 400.- OVERVEEN. 1. Villa f 1200.huur 'sjaar. SANTPOORT. 1. Villa met 7200 M2. tuin en bosch, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop som f19500 Huurprijs f 1000'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met tuin. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat: 9 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. 3. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den hoofdweg te Sandpoort aan de halte tram. Dit huis is bijzon der geschikt voor hotel-pension, restaurant of inrichting van onderwijs. Koopsom f 16000.Huurprijs f 900. 'sjaars. Aanvaai'ding terstond. 6. Villa, bevattende 6 groote en kleinere kamers, suite, kelder, wel en regenwater, tuin. Koopsom f5000. 7. Een burgerwoonhuis van alle gemakken voorzien. Koop som f 3000. 8. Twee aaneen gebouwde burgerwoonhuizen. Koopsom f3000.—. 10. Een huis waarin café, gunstig gelegen. Koopsom f 1750. 13. Een burgerwoonhuis, voor- en achtertuin. Koopsom f 2000.—. 14. Drie aaneen gebouwde huizen, voor- en achtertuin. Koopsom f4000. 15. Een ruim burgerwoonhuis met grooten tuin. Koop som f7000. 16. Villa aan de Jan Gijzenvaart. 7 kamers, serre, keuken, enz., van alle gemakken voorzien, voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f425.'sjaars. 17. Villa's, bijzonder aangenaam en gunstig gelegen, vlak bij tram en bosschen. Koopsom f 5000. 18. Villa, voor- en achtertuin, zeer gunstig gelegen bij bosschen. 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, bijzondere aanbieding. Aanvr. terstond. Huurprijs f300 'sjaars; ook gemeubileerd te huur 19. Een villa op het hooge gedeelte, comf. en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koopsom f 13000. Huurprijs f800.'sjaars. 20. Een huis, vlak bij het station, bevattende 5 kamers, waarvan 2 en suite, veranda, zolder en vele gemakken voor en achtertuin. Huurprjjs f300 'sjaars. 21. Een halve villa met afzonderlijke zijingang, gelegen aan de bosschenbeneden hal, kamer, keuken, boven 3 kamers, zolder enz. Huurprijs f250.'sjaars. 22. Een villatje met voor- en achtertuin, bevattende 6 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, zolder, closet. Koop som f5500.huurprijs f300'sjaars. Aanvaarding September 23. Villa, bij halte Driehuis; beneden: suite, vestibule, gang, keuken enz.boven6 kamers, serre, baikon enz voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f450 's jaars. 24. Villa met grooten rijk beplante tuin 2700 c.A. 12 kamers, badkamer, keuken, electrisch licht enz., bene vens, stal, koetshuis, oranjerie. Aanv. terstond. Koopsom f 12000. Huurprijs 1 800.'sjaars. 25. Villa met groote tuin nabij 't station, beneden suite en zijkamer, keuken en kelder, boven 4 kamers, wel- en regenwater. Koopsom f7000.Aanvaarding October. AERDENHOUT. 1. Villa, comfortabel ingericht en van alle gemakken voorzien, fraai gelegen en met grooten tuin. Het geheel is groot 50000 M2. Koopsom f40000.Huurprijs f 1800. 's jaars. Aanvaarding terstond. 2. Villa. Beneden 3 ineenloopende kamers van 5 bij 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, poetshok met zuig- en perspomp, ruime bergplaats voor brandstoffen. Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 4 meter, 2 kamers, 3 bij 2l/2 meter en dienstbodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W. op C.'s elke verdieping. Het ge heel is groot 1100 M2. Koopsom f20.000. Gemeubileerde villa's en apartementen, met en zonder pension. 2. Villa. Bijzonder gunstig gelegen. Benedenafdeeling, 2 kamers en suite, serre, slaapkamer, keuken, kelder, closets, gebruik van tuin met priëel en schuur. Bovenafdeeling, met aparte opgang, 2 zitkamers, 1 slaapkamer, keuken, balkon, gebruik van tuin met priëel en schuur. Degelijk pension. 4 3 of meer kamers met of zonder pension te Bloemendaal. 6. Een gemeubileerde zitkamer en een slaapkamer, op dm besten stand in Bloemendaal, vlak bij de electr. tram. 9. Gem. bovenhuis. 3 kamers, keuken, zolder en aparte opgang. 10. Gem. bovenhuis. 4 kamers, keuken, dienstbodekamer, electr licht, waterleiding. 11. Gem. bovenhuis, 3 kamers, dienstbodekam°r of wel 2 kamers en keuken 12. Gem. kamers. Suite en 2 gewone kamers, balkons op het zuiden. El. licht, waterl., badkamer. Met oi zonder pension. 13. Kinderpension. Opname kinderen van iederen leeftijd, herstellende en rustbehoevende. Familieleven, vrije speel- en slaapkamer. 17. Het van ouds bekende hotel-pension ,,Kennemerland". Billijke prijzen. 18. 10 Kamers, voor- en achtertuin, electr. lich en waterleiding, bij bosch en duin, met pension. 21. 8 kamers, met gebruik gemeenschappelijke eetkamer, badkamer, w.c., balkons. Electr: licht hal, serre grootentuin met pension. 24. Eerste rang pension. 25. Een gem. huis. 7 kamers met of zonder pension. 28. Gem, Zonder pension, 2 beneden en 2 bovenkamers en keuken. Saison f350. Per maand f 100. 29. Deftig en rijkgemeubileerde Villa, aangenaam ge legen voor 't Saison. 31. Gemeubileerd. Zonder pension, een bovenhuis, 5 kamers, keuken enz. 32. Gemeubileerde Villa in Santpoort aan bosch en tram. 33. Pension bij het spoorstation. 34. Pension in hoog boschrijk gedeelte. 35. Gem. kamers met of zonder pension. 37. Gemeubileerde kamers met of zonder pension, van 15 Juli tot 31 Aug. 39. Gemeubileerde villa, aangenaam en schoon gelegen. Villaterreiuen en Bouwgrond in BLOEMENDAAL en SANTPOORT vanaf f 1.per Q Meter. De lijst van bouwterreinen ligt voor belanghebbenden ter inzage op het kantoor van het woningbureau, waar alle gewenschte inlichtingen gaarne verstrekt worden. Verschillende geheime opdrachten, welke niet in den gids vermeld worden. De woede van het gemeen ljjkt op die der honden De feesten van den A. N. W. B. Uit andere ge- De bladen, vooral de plaatselijke van meenten. Haarlem, hebben er vol van gestaan. Kolommen zijn gevuld met beschouwin gen over den bond, zijn ontstaan, zijn nuttig bestaan en uit den aard der zaak niet het minst over de feesten. We kun nen dan ook niet anders zeggen, dan dat ze schitterend ge slaagd zijn, dat ontwerpers, medewerkenden en deelnemers alle reden tot tevredenheid hebben. Als hoofdnummer van het feest mag de optocht genoemd worden, waarmede de feestcommissie wilde geven een historisch overzicht van het personen-vervoerwezen door alle eeuwen heen. Er is heel wat voorbereiding noodig geweest en heel wat hoofdbrekens heeft het gekost vóór alles goed in elkander zat. Deze optocht is geheel geslaagd. Zonder storingen liep alles af en niet zelden werd de lachlust opgewekt als een onweerstaanbaar komisch groepje of figuur in het gezicht kwam. Men denke slechts aan de arke Noachs (om in de tale Kanaans te spreken), aan de ouderwetsehe wagens en vooral aan dien fameusen fiets-looper met zijn onafscheidelijke kachelpijp op, aan de oud-nederiandsche trekschuit, enz. enz. Terloops willen we ook nog even de aandacht vestigen op een der slot-nummers, nl. den loopschoen, waarop de jongen- beer De Clerq uit Bloemendaal wandelde en aan welk modern vervoermiddel" we in het volgend nummer eenige regels zullen wijden. Daar de stoet uit niet minder dan 58 nummers bestond ongerekend de 3 muziekkorpsen, gaf hij natuurlijk veel te zien en als een enorme slang kronkelde hij zich door de niet te breede straten. Aan het slot bevond zich de hulde- afdeeling, op zich zelf reeds een aardigen optocht vormende. Met welk een kwistige hand waren de voertuigen met bloemen versierd. Zoo had de haarlemsche bloemist J. J. van Cruyningen de pagode op 3 rijwielen vervaardigd, die geëscorteerd werd door de heeren die met blauw witte linten hieraan verbonden, en hieraan waren zeker niet minder dan 1000 waterlelies verwerkt. Maar het effect was dan ook bijzonder schoon en deze groep trok aller aandacht en ontlokte vele uitroepen van bewondering. Het karretje met bogen, bewerkt met rose rozen en lelies, gedragen op 2 rijwielen, waarin een allerliefst jongetje zat, zag er ook keurig uit en deed den vervaar- digster, de firma Zuurendonk, bloemiste te Haarlem, alle eer aan, hetgeen we ook kunnen zeggen van den prachtigen babywagen, van wit email met goud afgezet, bewerkt met de sierlijke keizerinnerozen, welke wagen, van de fabriek de Vierkleur" te Den Haag, door den heer K. Radder, agent te Haarlem, was afgestaan. Niettegenstaande het minder fraaie weder, zijn de ver schillende onderdeelen van het groote feestprogramma toch naar wensch geslaagd. De bondstocht naar IJmuiden was prettig en genotvol. Het vuurwerk te Zandvoort was buiten gewoon fraai en rijk opgezet. De concerten waren flink bezocht en van een goed muzikaal gehalte, terwijl aan den étalage-wedstrijd met animo door een bevredigend getal firma's werd deelgenomen. Haarlem was in een gezelligen, gepasten feestroes en een aangename herinnering aan deze bondsfeesten is bijgebleven. De kunst om de laster tot zwijgen te brengen, is, er geen acht op te slaan. Het schieten op de Sterna's visch- Yan den hak diefjes," behoorende tot de groep der op den tak. zeezwaluwen, familie der meeuwen) is nu sedert Mei nabij de kust van den polder Eierland op Texel nog dagelijks aan de orde. Niet tegenstaande de gelederen dezer fraaie vogels reeds sterk gedund zijn, wisten sommige jagers er toch nog wel 300 per week neer te vellen. Een der jagers schoot er zelfs nog 140 op één dag. Gruwelijke vogelmoord, 't is waar, en jammer is het zeker, dat de wet de arme slachtoffers der dwaze damesmode niet meer beschermt. Zoo'n vogelvanger is niet zoo gevoelig als vader Cats, die, toen zijn mosje dood was, weeklaagde »Miju geest die is geheel bedrukt Om zeker droef geval, De dood heeft van mij weggerukt, Dat mij was liefgetal: Een jonge musch, een vroolijk beest, Dat was tot mij gewend, Dat was in mijnen jongen geest Al vrij wat diep geprent," enz. enz. Wanneer wij echter bedenken, dat de vogellijkjes met 16 ets. per stuk worden betaald en er jagers zijn, die met het schieten van Sterna's gedurende verscheidene weken f 30.per week verdienen, dan worden we ongetwijfeld in ons oordeel minder streng. En dan, de dichter van onder staande regelen heeft o. i. gelijk Wanneer een jager om den broode. De fraaie, vlugge Sterna's schiet, Dan baart aan alle dierenvrienden Zijn handelwijze groot verdriet. Verbolgen over zooveel snoodheid, Wordt dan alom de kreet gehoord: Men diende 't gruwzaam werk te keeren Dien onverggefbren vogelmoord." Als in den loop der maand Augustus De jonge eendjes in het riet Zich veilig wanen bij de moeders, Dan uit geen mensch zijn groot verdriet, Wanneer voorname heeren jagen, Zij schieten onder 't wild maar raak. En de arme eendjes worden 't offer Van het zoo edel jachtvermaak. Niet waar, de arme Sterna's-jager, Die zooveel vogels nederschiet, Staat daarom nog geen greintje lager, Ai doet zijn werk ons veel verdriet, Dan hooggeboren eendenjagers, Alleen door jachtgenot bekoord. Maar 't beste ware 't te verbieden Zoowel de Sterns- als d'eenden moord. Zeker, we moeten nog verschil maken tusscheu het eenc en het andere bedrijf: het eene heet vermaak, het andere moord, maar is het eerste minder laakbaar? Ja, er wordt al wat gedaan om den broode Zoo bestaal er ergens in Oostenrijk een rattenfokkerij. Legioenen knaag dierenratten, muizen en guineesche biggetjes, wordendaar gefokt om de laboratoriums van Duitschland, Oostenrijk en Rusland van proefdieren voor wetenschappelijke doeleinden te voorzien. Een vrouw staat aan het hoofd der boerderij en wandelt daar zonder de minste emotie tusschen de in vrijheid rondloopende diertjesslechts enkele gevaarlijke soorten blijven binnenkamers, 't Schijnt een goed zaakje te zijn: dagelijks verkoopt de daine gemiddeld 1000 ratten Minder gelukkig was dezer dagen een bejaarde koop vrouw te Groningen. Zij meende een echt koopje te doen: op een lommerdvei'kooping kocht zij een partij nieuwe schoe nen voor een schijntje. Met zichtbare blijdschap' pakt zij de collectie bijeen en ging er welgemoed mee naar buis. Wal een vreeselijke teleurstelling wachtte haarToen zij een uitstalletje van haar schoenen wou maken rijgbottines bi' rijgbottines, knooplaarsjes bij knooplaarsjes lakschoentjes naa- lakschoentjes, toen, och arme, bleek, dat zij wel 30 of 40 schoenen had gekocht, maar geen 15 of 20 paar. liet waren allemaal enkele exemplarengeen 2 waren van dezelfde grootte of eenzelfde model. Vermoedelijk een monstereollec i door een reiziger bij »oome Jan" gedeponeerd. 't Geluk is een wonderlijk ding: 't spot met den een, 't liefkoost den ander. De jongeheer H. W. D. Oldeman om 2 jaar, wordt als een gelukskind geprezen bij den kinderwet strijd te 'sGravenhage kreeg hij den eereprijs (verguld ziiverei medaille met spaarbankboekje van f 100) voor gezondhei en schoonheid. Die medaille, met een lintje er aan, is een< fraaie rammelaar voor het baasje in zijn bedje; over een paar jaar speelt hij er generaaltje mee op het lapellefje van zijn matrozenpakje. »Maar daarna?" zoo vraagt Jan Feith, in het Handelsblad »Dan zul je leeren lezen, zul je langzamerhand gaan beseffen dat je het eerste kind van Nederland bent, dat tot kampie - van sehoonheid en gezondheid geproclameerd werd. Het le is vergankelijk, vriendje Daniëlook schoonheid en gezor. heid. Zul jij beiden onaangetast er doorheen dragen? Zn je ons allen tot voorbeeld blijven? En, zeg, vermoed ji wel half, welk een centenaars-verantwoordelijkheid je op ronde kinderschoudertjes hebt genomen, met het aanvaard van je eereprijs Arme, kleine, beprijsde Herman, Willem, Daniëlsta v; in je schoenen, mannekeen zij het je gegeven, over tach jaar je tweeden eereprjjs te winnen in den grijsaardskainp, andermaal als de schoonste en gezondste." Nu, dit willen we hopen, en daar is wel kans op al- vriend Daniël zijn jongelingspad rein bewaart, en nie! gaat behooren tot hen, tot wien Beets zich richtte, toen hij zich liet hooren Verachtelijke zwerm van knapen, los van zeden, Verkwisters van uw jeugd, haar kracht haar geest, haar gloei. Die 't leven wegsmijt voor doemwaarde nietigheden, Geef mij uw twintig jaar, zoo gij er niets mee doet! KeüvelaAii. Het getuigt niet van verstand, het kwaad tegemoet te loopt'i. tvi zij om het te overwinnen. Alleen voor Bloeméndaalscbe Vrageilbus. aangelegenheden. V. Waar ik als hoofd van mijn gezin reeds bij de brandweer ben ingelijfd, heeft daar de comman dant het recht ook mijn zoon, die als milicien thans mei verlof zijnde en over een paar maanden weer moet opkomen, voor de brandweer te recruteeren A. De commandant van de brandweer kan niet recru teeren, B. en W. doen dit, zij het ook op voordracht van den commandant. Dat dit tot willekeur of onbillijkheid leiding kan geven, is in ons hoofdartikel van 11 Juli reed: betoogd. Wat het milicien-zijn betreft, dit brengt geen verandt m in de regeling der gemeentelijke brandweer; uw zoon z n wegens rijksdienst, die voorgaat volgens de bestaande ordening, aan den burgemeester verlof kunnen vragen. ZoocL ge weet, beschouwen wij de geheele brandweerregeling i i Bloemendaal als onwettig.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 6