J. VAN WIJK Duin en Daal KINNEMER EL,EC AATSCH APPIJ. D. Hogenbirk Zoon }ffie= en The* handel. Zijlstraat 47. ijotel en Restaurant van den eersten rang. fl ais on TE KOOP: yy hotel BloemendaaL ELECTRISCHE STOFREINIGINCSMACHINE. d. „Het Bloemendaalscli Weekblad Telefoon 934. BLOEMENDAAL. Tuingrint. Tuinschelpen. Grafschelpen. Kippenschelpen. Duinzand voor kinderspeelplaatsen. Rivierzand. Kantoor: Pieter Kiesstraat 33. Magazijnen Brouwersvaart 106. Telephoon 748. m «r a Zeldzaam schoon uitzicht vanaf de terrassen. Gedurende de maanden Juni, Juli en Aug. des Zondagsmiddags matinee musicale, uitgevoerd door Bloemendaalscli „Crescendo". HAARLEM. Telefoon 156. Telenhoon 927. RLOFIHFIiniai Door de aanschaffing van een electrisch stofzuigapparaat, waarvoor bij onze ver bruikers den electrischen stroom gedurende de daguren gratis wordt geleverd, kan onze Maatschappij op zeer afdoende en goedkoope wijze het reinigingsbedrijf ter hand nemen. Het electrisch stofzuigapparaat met een man voor de bediening voor den electro-] motor kan per uur of per dag van 10 werkuren worden gehuurd; in dat geval geschiedt de reini ging door de dienstboden, welke spoedig met de bediening kunnen worden vertrouwd gemaakt. Ook kan desgewenscht de reiniging door ons personeel geschieden. De huur bedraagt: per dag van 10 werkdagen (met inbegrip van transportkosten) ƒ25. voor een willekeurig aantal uren voor het eerste uur f 5.(met inbegrip van transport kosten) voor het tweede en het derde uur 3.per uur en voor alle volgende uren 2.50 per uur; voor, degenen welke zich voor een jaarverbruik van minimaal 50.wenschen te abonneeren wordt 10% rabat op het tarief toegestaan. Bij een abonnement van minimaal f 100.per jaar bedraagt dit rabat 20%; voor groote verbruikers kunnen speciale overeenkomsten worden getroffen. N.B. De tijd waarnaar de huur wordt berekend gaat in op het oogenblik dat het toestel werkvaardig ter plaatse aanwezig is tot aan het oogenblik van vertrek. Meerdere inlichtingen worden gaarne door ons verschaft. a. b. 170 beelding zien we de straat der toekomst, waar de zeldzame voetgangers schuw en zorgelijk zich bewegen, elk voorzien van een nummer, een lantaarn en een bel, en waar bij, die een der talrijke wielrijders hindert, door de polite wordt opgeschreven of ook wel in parate executie op de plaats zelve wordt afgerost. Intusschen, de fiets is onmisbaar geworden, en toch, over 't algemeen wordt zij door den mensch vrij ondankbaar bejegend Zij brengt hem waar hij wezen wil, Rijdt en houdt op commando stil En dient hem als haar Koning. En voor baar onbezweken trouw Krijgt zij bij al haar druk gesjouw Slechts trappen als belooning." Vooral in den vacantietijd wordt er heel wat getrapt". Grootere en kleinere tochten worden gemaakt en per fiets bezoekt men thans de meest afgelegen oorden. Wij lazen, dat velen zelfs naar Texel gaan om een wandeling of fiets tocht te maken langs het strand, waar men kosteloos ge nieten kan van de zuivere frissche lucht en van al het aan trekkelijke, dat duin en strand aanbieden. Een vriend van me was op het eiland geweest en was opgetogen over Texel's uitgestrekte duinenrij en zijn schoon strand. Op dus, gij, die de natuur liefhebt, naar duin en strand, en daar op een duintop gezeten, ingestemd mot het duinliedje Bolwerk tegen 't woeste Noorden Neerland's blonde duinenrij, 'k Haak niet naar veel schooner oorden, 't Schoonst vanal zijt gij voor mij Uw nabijheid is mij zoet Heerlijk duin, o, wees gegroet!" Nog beter dan het rijwiel leent zich de auto tot het doen van groote reizen, maar ook de automobilist ondervindt be zwaren. Mr. Hall, een amerikaan, kwam met zijn auto te Calais en wilde met de eerstvertrekkende boot naar Engeland oversteken om van Dover onmiddellijk door te kunnen tuffen naar Londen. Edoch, de boot vervoerde geen automobielen. Toevallig is de man niet alleen amerikaan, maar ook millionair en behoefde dus geen kosten te ontzien. Hij stapte daarom naar bet postkantoor om zijn voertuig als postpakket te ver zenden. Voor een onnoemlijk bedrag met postzegels bedekt, kwam nu de auto op tijd te Dover aan, de eigenaar bespaarde zich aldus de trage treinreis en kwam op tijd te Londen. 't Is wel prettig als men zoo kan reizen zonder dat men telkens den inhoud van zijn portemonnaie of portefeuille be hoeft te inspecteeren. Evenwel, laten zij zich niet beklagen, die bescheidener in bun eischen moeten zijn, want het ge lukkigst is toch bij, die ten slotte kan zeggen Oost, west, thuis best! »Wat ook de wereld heeft En wat de wereld geeft, Het haalt met al zijn schoon, Hoe ook gespreid ten toon, Bij de echte vreugde niet, Die 't huislijk leven biedt." Het op reis of van huis zijn geeft bij al het pleizier ook vaak teleurstelling. Dat ondervond ook kleine Jantje, die te Oost-Voorne logeert en dezer dagen aan zijn' vader in het groote, heet geblakerde Rotterdam schreef: Lieve pappie, het is erreg leuk aan het strant, veel zant en veel water» maar der is nog geeneens een ezel. toe pappie, kom u nou gau bij Jantje met een zoen. ^Geeneens een ezel!" hoe jammer voor het kereltje! En nu wil hij pappie hebben, om als zoodanig dienst te doen Niet erg vleiend voor dezen. Nu, ezels op twee beenen schijnen er, als men zoo de klachten hoort, genoeg te worden gevonden. In onzen tijd ziet men velen het paard achter in plaats van vóór den wagen spannen, en de wagen loopt dan natuurlijk niet jOiu dit in ambten te vermijden En steeds de wagen te doen rijden, Wordt daar zeer dikwijls, naar ik hoor, De paardendienst als gansch onnoodig Beschouwd, en 't paard dus overbodig Men spant er slechts een ezel voor." De paardendienst verdwijnt meer en meer. Zoo hebben vele kleine kleuters en ook ouderen met leedwezen gezien, dat het Boulevard-Omnibuspaaid te Scheveningen ook den bons heeft gekregen. Het dier zelf moet er ook slecht over te spreken zijn. Althans, het heeft een droeve klacht doen hooren Diep was ik terneer geslagen Toen de tijding kwam op stal, Dat men in de zomerdagen Voortaan niet meer rijden zal. t' Is gedaan met Scheveningen, Waar ik daaglijks honderd keer Hagenaars en vieemdelingen Heb getrokken heen en weer. Ach, hoe menig vriendlijk meisje Reed ik vroolijk langs het strand, Dikwijls kreeg ik na zoo'n reisje Klontjes suiker uit haar hand, Of zij streelde mij de manen Met een allerliefsten lach, Tot zij vol verrukking tranen In mijn oogen glinstren zag." Als een schim word ik zoo mager, Van ellende en verdriet, Zoodat zelfs de paardenslager Medelijdend op mij ziet. Al mijn ledematen beven Door een zenuwkoorts, zoo 'k gis, 'k Maak een einde aan mijn leven Eer het morgenochtend is. Wie zou door zulk een wanhoopskreet niet bewogen worden Een bedroefde Juno" heeft daarom voorgesteld geld in te zamelen, om een monument te stichten, midden op den boulevard, waarop de bede, als uiting voorzeker van menig diepgeschokt gemoed Blesje rust, rust zacht in vrede, Gij hebt hier uw taak volbracht Keuvelaar. Om zichzelf te beheerschen, moet men voor ziohzelf op zijn hoede wezen Vrachtrijder Alders v/h Duineveld Sant- Vrachtrijder. poort, Jan Gijzenvaart, Bloemendaal, Overveen, Haarlem. Vertrek Bloemendaal 10% uur v. m.Overveen ll1/) uur v. m.Haarlem, Kaasmarkt 4 uur n. m. Op de navolgende plaatsen zijn busjes geplaatst, die on geveer op de er achter geplaatste uren geledigd worden. Bij 't Wapen van Bloemendaal 10 uur, Bloemendaalsche straatweg over Hartelustlaan 10% uur, Parkweg bij de villa van Mevr. Huijsser 10Y2 uur, Bloemendaalsche weg bij de villa van Mevr. Huijsser Gompertz 11 uur, Over veen villa Zwaansvliet Zijlweg 12 uur. J. Haver, vrachtrijder van het gesticht Meerenberg". Bestelhuis te Haarlem bij Gebr. van den Berg, stalhouders, Parklaan 24, dagelijks tussehen 2 en 3 uur. Het vervoer is uitsluitend voor de bewoners van het gesticht en ge schiedt kosteloos. Vrachtrijder Van Schagen v/h Slebos Santpoort, Bloemen daal, Overveen, Haarlem. Vertrek van Bloemendaal v. m. 11 uur, Overveen v. va. 12 uur, Haarlem n. m. 5 uur. Op de navolgende plaatsen zijn busjes geplaatst. Bij den heer Staal dorp Bloemendaal, bij den heer Visser Park Bloemendaal, bij den heer Houtgraaf Kleverlaan Bloe- mendaal, bp den heer Cassee Zijlweg Overveen. N. D. Wiebes, woonplaats Kerkbuurt Bloemendaal. Vertrek 's morgens 9 uur van Bloemendaal. Op ver schillende plaatsen zijn bussen geplaatst, welke op de na volgende uren gelicht worden. Ingang laan tegenover den heer Staal lichting 9% uui Schoollaan, villa van mevr. Valenkamp 10 uur; Rijperweg. villa van mevr. Massee 10% uur; Rijperweg, villa v/d. heer Thijsse 10% uur; Overveen. villa Belvédère van mevr. wed. Bijleveld v/d. Vliet ll'/s uur- Aankomst te Haarlem standplaats Begijnhof ongeveer 1 uur. Bestelhuizen te Haarlem Begijnhof 13—15, telef. 1486; bij den heer van Gerven, Spaarne 88 b/d. Melkbrug en bij den heer W. Kraag, Turfmarkt no. 10, telef. 1088. Vertrek van Haarlem 5 uur. Men moet zich plaats weten te maken, niet als een indringer, maar als een wijze. Leest Nooit zal iemand een beeld bij een altaar goed vereeren. die dat beeld gekend beeft als een boomstam in den tuin.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 2