MET PENSION- EN WONINGGIDS ging "ig- lil am. 1 uu loon 671. - OVERVEEN - VOGELENZANG ZATERDAG, 12 SEPTEMBER 1908 nendaal, in v il m in gebruik als langs ongeveer ue in de gemeen aan den Zijl weg t» en smakelijke No. 37 Nieuwsblad voor AERDENHOUT - BLOEMENDAAL en omliggende gemeenten A C HIN E. jjijvoegsel van SlocmenDaalsch Weekblad' Kerkmeuws. A n t t jaargang 1ST. te Bloeinemhi Delft en de spoo van die spoorbaar en in combinatiën TORAAP, overleden -EVERANCIERE, Telefoon 1543, Het Bloemendaalseh UeehtlBd per halfjaar f 1.25 bij vooruitbe taling. Prijs per nummer f 0.10 a Dit nieuwsblad verschijnt wekelijks onder redactie van Mr. P. TIDEMAN te Bloemendaal bij den uitgever J. A. BOOM te Haarlem. -:- Mededeelingen van allerlei aard aan de redactie schriftelijk: Bloemendaal8che weg 227. Advertentiën 10 cents per regel bij herhaalde plaatsing korting. Alle mededeelingen de administratie, advertentiën enz. betreffende: Klein Heiligland 5, Haarlem. Telefoon 457. arvoor bij onze ver- geleverd, Kf, ,lZe nd nemen, ng voor den electro- geschiedt de reini- vertrouwd gemaakt, Godsdienst. Kan men de witte roos der rozen sieraad noemen, Als 't sieraad van den mensch kan men den Godsdienst roemen. Deez' dienst in 't hart geplant, met zuiverheid beleden, Maakt van 't individu een mensch van plicht en eeden. Maar ach zoo menigmaal ziet men dien dienst misbiuiken En komt dan niet van 't hart, Maar uit den zak opduiken. Dit schaadt niet 's Heeren dienst, maar wel de lage zielen, Die door zulk valsch bestaan hun eeuwig heil vernielen. Het zijn de huichelaars, die ons het meest bedotten En vroom in ons gezicht. Wel hem, die als waar mensch, zijn leven wil gaan richten En onbaatzuchtig steeds, zijn medeschepsel mint; Door 't woord en met de daad humaniteit wil stichten En met de koorde meet, die zijn geweten bindt. Zijn Ja of Neen beschouwt, als d' eed door hem bezworen De zielenadel kweekt door zijn moreele kracht De huich'larij verfoeit en wrok en haat wil smoren, Waar hem zijn vijand smeekt en op vergeving wacht. De uiterljjke waardigheid van een mensch is de voorgevel van zyn ziel. Bloemendaal. gen a. Hotel Hartelust: Dinsdag 15 Sep tember: 8 uur. Bloemendaalsehe Amateur-fotografen ver- eeniging. Vergadering van werkende en kunstlievende leden. Woentdnin consul-generaal aan de stok gekregen en moet als zijne mee ning te kennen hebben gegeven, dat hij blijde zal zijn als hij van alle vreemde vertegenwoordigers verlost is. Presi dent de Castro is Diet bepaald een aangenaam mensch om mede te onderhandelen. Onze regeering laat ons in het duister en bevordert daarmede, dat het weekdiergedeelte van ons volk zijn slapheid voelt groeien en dat meer en meer de vrees rijst of de eer van ons volk bij de regeering wel in goede handen is. De heer De Reus is intusschen eervol ont heven van zijne taak al consul-generaalde post te Caracas is komen te vervallen. In dit op non-activiteit stellen van den heer De Reus ligt dus niets dat wijst op ontevreden heid der regeering te zijnen opzichte. Wij verwijzen verder naar een artikel van generaal Den Beer Portugaei in de iV. Rt. Ct. over blokkade of oorlog (beide door hem afgeraden). In Atjeh zal men het nu eens gaan probeeren met een regeerings-commissaris, die den gouverneur Swart terzijde moest staan in het pacificeeren van Atjeh. De benoeming van den heer Liefrinck, raad van Indië, moet geschied zijn tegen het advies van den gouverneur-generaal in de verschillende groote bladen zijn niet eenstemmig in de appreciatie van deze benoeming. In de tweede kamer zal men wel spoedig meer van deze zaak vernemen. On Jo IflnloA—*-n:- 1 191 van Zaterdag 5 September 1908. egnp van transport- alle volgende uren '0.wenschen te ment van minimaal blik dat het toestel eerdere inlichtingen Bloemendaal. us tingen: Gebr. lem. nann Jr., Bloemendaal. verlaan, Bloemendaal Bloemendaal hting (handwerk): Haarleqj. d. Weiden, voorheen 00 Haarlem. kachels enFor- Haarlem, Telef. 408. a-rlem's sporthandei, scherij: C. Hoeing, npen, Bloemendaal. lstraat 47, Haarlem. -st Jr., Bloemendaal. irdestraat IV mendaal. loon, Blo n: M. L. v I y mnast i e LGemeentebestllllr. Een ander wethouder. De meerderheid van den raad heeft Dinsdagavond goedge- I vonden in de plaats van den heer N. Rouwens, den heer A. J. de Waal Malefijt tot wethouder te kiezen. Voor velen, misschien ook voor den heer Rouwens, in ieder geval voor I den heer de Waal Malefijt, zal deze verwisseling van zetel on- 1 verwacht zijn gekomen, omdat het zoo langzamerhand in onze gemeente gewoonte was geworden een zittend wethouder tot zijn eigenwillig aftreden of tot zijn overlijden te handhaven i en zich geene teekeDen hadden geopenbaard, dat dit stel-el ook niet met den heer Rouwens zou worden gevolgd. Het stelsel dagteekende uit den ouden tijd en wij kunnen het den raad niet kwalijk nemen daarmede te hebben gebroken. De gemeente-wetgever heeft in het beginsel der periodi citeit" der wethouderskeuze den wil uitgesproken, dat de raadslieden zich over een zeker aantal jaren afvragen, wie hunner de meeste waarborgen oplevert voor eene ijverige, krachtige en frissche medewerking aan het dagelijksch be stuur. Nu heeft weliswaar de heer Rouwens zijne beste krachten aan het welzijn der gemeente gewijd, en in ijver voor hare belangen voor niemand ondergedaan waarvoor hem de dank der gemeentenaren toekomt, maar men verwacht blijkbaar van zijn opvolger, die jonger is en met een nog frissche eerzucht is bezield, meer dan van den heer Rouwens nog kon worden verwacht. Er is een tijd van komen en van gaan. Wij zien in het gaan van den heer Rouwens niets dan het gewone wisselen, waaraan al het menschelijke onderhevig is, mocht de heer Rouwens dit anders inzien en b v. meenen, dat hij ook in den raad kan worden gemist, dan zou er bij die misvatting zijnerzijds ongetwijfeld aan de zijde der oudere Bloemendalers reden bestaan hem een duidelijk blijk te geven, dat zijne jarenlange werkzaamheid door hen op prijs wordt gesteld. De onderstelling werd geopperd, dat de heer De Waal Malefijt in het bijzonder zou zijn gekozen op grond van zijn eenige malen uitgesproken afkeurend oordeel over het werk van der gemeenteopzichter den heer De Jong, zoodat voor dezen pis een moeilijke tijd zou aanbreken. Voor zoover wij oen raad, die over het algemeen in den heer De Jong een zeer groot vertrouwen stelt, en den heer De Waal Malefijt hebben leeren kennen, komen beide onderstellin gen ons onjuist voor -; o. i is de heer De Waal Malefijt ge kozen niet om den heer de Jong op de proef te stellen maar om zelve op de proef te worden gesteld, terwijl zekere na tuurlijke welwillendheid die naast scherpte van waarnemen den heer De Waal Malefijt onderscheidt, ons een waarborg zijn, dat de heer de Jong. die in de laatste jaren te veel werk heeft gehad, een gemakkelijker tijd te gemoet gaat, immers nu bestaat uitzicht op eene betere organisatie van die diensttakken waarover hij het feitelijk beheer voert en op een doeltreffender en regelmatiger controle op zijn werk, waardoor zijne verantwoordelijkheid wordt verminderdook het meerendeel der ingezetenen zoude niet gaarne den hier ingeburgenden ijverigen ambtenaar de Jong zien verdwijnen. T, Ned. Herv. Gemeente, Zondag 6 Septem- ber voorm. 10 uur, Ds. J. A. v. Leeuwen. R.K. Kerk te Overveen. Zondag 6 September voorm. 7 en 8J uur Gelezen H. Missen; 10 uur Hoogmis; 3 uur Vespers. R.K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 6 September Kerkelijke dienst te en 10 uur. Daden geve men, men verkoope ze niet. De directeur van het post- en telegraaf- I'laatselijk kantoor te Overveen brengt ter kennis Nieuws. van het publiek, dat zijn kantoor ge durende de maanden September, October en November geopend zal zijn van 7yg121/2, ll/2 3 en 51/, 8 (greenw. tijd). De openstelling op Zon-en feestdagen blijft onveranderd n.l. van 81/a en 121/2ij/g (gr. tijd) Tevens deelt hij belanghebbenden, wonende in het ressort van zijn kantoor, mede, dat in die gedeelten waar tot nog toe 3 maal daags besteld werd, met ingang van 1 Septembei 5 maal daags besteld zal worden. Deze uitbreiding van be stellingen geschiedt doorloopend en niet voor bovengenoemde 3 maanden. Wij kunnen mededeelen, dat de heer A. J. de Waal Male fijt zijn benoeming tot wethouder heeft aangenomen. Met enkele woorden vestigen wij de aandacht op de dezer dagen geopende apotheek van den heer C. L. de Fouw, aan den bloemendaalschen straatweg in het huis waarin voor heen de melkinrichting van den heer Bulters gevestigd was. Het behoeft geen betoog dat hiermede in een gevoelde be hoefte is voorzien. Zaterdag j.l. vierde het ziekenfonds tot uitkeering bij ziekte te Haarlem in »St Bavo" aan de Smedestraat zijn 121/2 jarig bestaan, welk feest hier in het bijzonder vermeld wordt, omdat de oprichter van het fonds, dr. J. Th Bornwater, die gedurende dit tijdverloop als eere-voorzitter hieraan verbonden was, dien avond gehuldigd en hem namens het fonds een fraaie koperen hanglamp aangeboden werd. Dr. Bornwater mag zich verheugen gedurende dien tijd de sympathie van velen te hebben verworven. De storm van 1.1. Dinsdag heeft ook onze hoornen zijn geweldige kracht doen gevoelen en vooral het bloemendaalsehe bosch heeft het moeten ontgelden. Behalve dat er groot aantal takken afgewaaid zijn is een zware boom aan den ingang van het zoogenaamde Kerkpad op 4 meter boven den grond geheel afgeknapt en dwars over den weg gevallen waar hij natuurlijk zeer ongerieflijk voor de aankomende wiel rijders lag. Tijdens het korte maar hevige on weder van Woensdagavond heeft het hemelvuur te Overveen eenig onheil aangericht. Zoo sloeg de bliksem op een bloktoestel van den Haarlem- Zandvoort-Spoorwegmij., kwam een andere straal in den grond; terecht waardoor de loodstoppen in het kabelkastje smolten, met het gevolg dat de bloemendaalsehe weg voor een gedeelte in duisternis gehuld werd en werden het licht en de telefoon van villa Natuur" aan den Tetterode weg stukgeslagen. Gelukkig, dat geen persoonlijke ongelukken te vermelden zijn. Dank zij de zorgen van de vereeniging Koninginnedag" alhier, werd ook op de openbare school te Bloemendaal de verjaardag van H. M. te koningin met groote opgewekt heid gevierd. De kinderen, allen in feestkleed, brachten een heerlijken morgen door. Vroolijk en opgewekt klonken hunne feest liederen Ze werden onthaald op chocola in reepen, gé- bakjes, limonade, enz. Op de speelplaats namen ze deel aan verschillende spellen, voor hunne jaren en krachten geschikt. Verscheidene fraaie prijzen waren voor deze wedstrijden uitgeloofd. Het schoone weer lokte zeer vele belangstellenden daar heen deze droegen door hunne tegenwoordigheid niet weinig bij tof. het welslagen van het feest. De wedstrijden eindigden met eene ringrrjderij op -som mige zeer smaakvol versierde fietsen. Ten slotte werd aan ieder kind een passend geschenkje uitgereikt. Koninginnedag" mag mot voldoening op dit schoolfeest terugzien. Ook in Overveen hebben de kinderen dezen dag in vreugde doorgebracht. De school van meester Leistikow was overvloedig met bloemen versierd. Nadat in de klassen eenige vader- landsche liederen door de kinderen waren gezongen hadden op de speelplaats de wedstrijden plaats, waaraan door de kleinen met veel genoegen werd deelgenomen, daar prach tige prijzen de eventneele overwinnaars en winnaressen toe lonkten. De fees'elijkheid werd opgeluisterd door een draai orgel dat zich, wat lawaaimakon betreft, niet heeft verloochend, doch het kinderoor door zijn zoete melodieën verrukte. Na de prijsuitdeeling werd nog een rondgang over de speelplaats gemaakt en gingen de kinderen naar huis, in elke hand iets dragend, want ze waren ruim getracteerd op melk, chocolade- reepen, krentenbroodjes, taartjes en klein speelgoed. Er waren veel ouders van de kinderen en andere belangstellenden aan wezig. De kinderen zullen met genoegen op dezen feestdag terug zien. Ook aan de zusterschool hadden de kinderen feest bij deze gelegenheid. Evenals andere jaren was 't ook nu weer op Koninginnedag feest voor de schoolkinderen van Vogelenzang, Maandagmorgen, negen uur, kwamen zij, versierd met oranjestrikjes en -sjerpen, de schoollokalen binnen, welke een feestelijk aanzien hadden. Nadat eenige vaderlandsche liederen waren gezongen, wer den zij onthaald op allerlei versnaperingen. Begunstigd door het weer, konden op de speelplaats enkele wedstrijden ge houden worden. De prijswinners ontvingen een geschenk en bij het naar huis gaan kreeg ieder nog een boek. Voldaan en met dank vervuld, keerde ieder huiswaarts. Ten overstaan van notaris J. H. Wildervanck de Blé- court, te Bloemendaal, zullen op a.s. Donderdag 22 October in hotel Kennemerland verschillende perceelen bouwterrein in veiling worden gebracht. Deze perceelen strekken zich over hunne volle lengte uit langs de zuidzijde van de Kleverlaan. Voor nadeie bijzonderheden raadplege men de hierop be trekking hebbende advertentie in dit nummer.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 1