Matrassen, I. C. HAAN, H. hogenbirk Zooi Laarzen en Schoenen van OTTO HERZ, FRANKENS Laarzen=riagazijn, Brandstoffen. A. POTH Sloentendaalsche Apotheek AUTOMOBIELEN J. W. KOOPMAN i A.H.V D STEUR JR. Aangifte Leerlingen. offie= en Thee handel. Flit J. H. KRUL Jr. GEBROEDERS VERMEULEN, Zijlstraat 47. !IË. Maison BLOENENDAAL. ZUTPHEN. AMSTERDAM. ARNHEM. Queen Boots^ K. Boots ALLEEN VERKRIJGBAAR IN ANEGANG 5, Heerlijke, Zachte HAARLEM. OVERVEEN. Telef. 1617. te BLOEMENDAAL. Uerband^trtikelen, Chemicaliën, Artikelen voor Ziekenverpleging. Overhemdenmakers. VOLLEDIGE UITRUSTINGEN. Groote Houtstraat la- Haarlem. Mevrouw RAAKS 1 b/d Wilhelminastr. HAARLEM. 22 jjarteljorisstraat 22, tegenover öe Schoutensteeg. TEL. 303. Bericht bij deze de ontvangst der nieuwste Engelsche en Schotsche stoffen, alsmede eene uitgebreide collectie Waterproo/s voor Regenjassen. Elegante Coupe. Billijke prijzen. Telephoon 927. BLUEMENDAAL. ELECTRISCHE SMEDERIJ. Hekwerken. Draadafscheidingen. Land- en Tuinbouwgereedschappen enz. Huishoud- en Kookonderwijs. eenv. en meer uitgebr. Cursus. Opl. Linnen- en Costuumnaaien. Opl. Kinderjuffrouw (dipl.Tesselschade) Opl. Kamenier-Linnenmeisje en Kin- ,Het Bloemenclaalsch Weekblad Bij dit nummer I temtosMmemmmzsmz Telefoon 934. HAARLEM. Telefoon 156. 1 90 "i FOTOGRAFIE TOESTELLEN volgens Engelsch, Fransch of Duitsch systeem vervaardigd, worden in den kortst mogelijken tijd geleverd. Oude Matrassen kunnen volgens deze bewerking worden veranderd. Beeldenfabriek BARTELJORISSTRAAT 39 -41 HAARLEM. Telefoon 250. Bouwkundige en Makelaar. DORPSTRAAT 223 A TELEFOONNUMMER 1660. Heeft U reeds gelezen de brochure over onze tub er- li el-vrije melk van den Modelstal op de „Cruquius- Roerderij Met deze melk, welke wij a 12 ct. per 3/4 Liter in reformflesch verkoopen, hebben wij reeds veel succes. HAARLEM, Tel. 831. BLÜEMEJNÜAAL, Tel. 1004. jjQieFKcin A A Voor het aanschaffen van A a 2e jaargang wendt U dan tot Sedert 1886 gevestigd. a MECANICIEN Auto=garage en atelier voor Reparatiën. Stock Michelin. v./h. A. H. v. d. STEUR Jr. <S Co. HEEREN- en D A M E S-K L E E R M A K E R IJ I rlD PKViAir, r. 198 van verteedering der harten, naar werkeloosheid, oproei en een nieuwe reactie, dus naar het ongeluk van ons volk. De minne eer tot die reactie mede te werken met al hunne onbezonnen kracht van over het paard getilde jongens en juffrouwen komt toe aan de leden van den bond van neder- landsche onderwijzers Zoo waren zij in gezelschap van autoriteiten en van vreemden. Hoe zullen zij onder elkan der zijn Veel is te vergeven aan den gewonen arbeider van de werkplaats, die des avonds uit de kleine leugenboekjes met de kracht- en stof- en meerwaarde-theorietin op zich toe ziet lichten, iets als eene plotselinge belofte van vrijheid en rijkdom, maar niet doordenkende onderwijzers zijn een ge vaar voor de samenleving enblijkens het door hunne leiders erkende aantal zenuwzieken onder hen ookvoor henzelven. Den Haag. De afdeeling van den bond van nederlandsche onderwijzers te 's-Gravenhage heeft besloten krachtig mede te doen aan de actie voor algemeen kiesrecht. Alle overmaat is verkeerd. Van den hak op den tak. Haarlemsche Fransje Zag z'n kansje Bn ging er fluksjes weer van door; Al die leven, Zijn aan 't beven, Het komt hun zeer verschrikkelijk voor. Waarheen is des rakkers vlucht, Naar welke stad, naar welk gehucht? Ben ieder vraagt 't zich angstig af, Maar Fransje zwijgt, zoo stil als 't graf". Ja, die Frans is een gladde baasMen zocht hem hier, men zag hem daar, men speurde hem overal, maar hem vinden ging zoo gemakkelijk niet,. Frans was de gevreesde en de gevierde. Overal veroorzaakte zijn naam vreeze en beving, maar ook gaf zijn vlucht aanleiding tot humor, vermakelijke drijfjachten en grappige tooneeltjes. Zoo te Baarn, waar een grappenmaker een rooden zak doek om den hals deed en zich zoo kleedde, dat hij Frans Rosier zou voorstellen. Hij ging naar een bierhal, bestelde een broodje en vroeg naar den weg, waarna hij onder ver dachte gebaren aan den haal ging. Dat moest hem wezen, dacht men. De politie werd gewaarschuwd en nu werd het een algemeene jacht. Eindelijk werd de vluchteling gevat, opgebracht ennatuurlijk weer vrijgelaten onder groote hilariteit van het publiek. Maar de haarlemsche Frans heeft van zijn vrijheid dit maal niet lang plezier gehad, hij heeft ook geen kans gezien om een groot uitstapje te maken; nabij Medemblik. te Opperdoes, is hij Maandagnacht door twee dorpelingen gear resteerd. Men kan dus nu weer gerust zijn Men mag althans verwachten, dat thans maatregelen zullen worden genomen om een nieuwe ontvluchting te voorkomen, 't Geval was inderdaad tragicomisch, dat een zwakke gast als Frans zooveel kracht toonde, dat hij angst en schrik in het ge- heele land verwekte en de autoriteit op de wonderlijkste wijze bij den neus nam. Dat Frans van de mooie gelegenheid om uit te breken, gretig gebruik maakte, is te begrijpen. De verzoeking zal hem te sterk zijn geweest Voor de verzoeking zwicht zoo menigeen, niet zelden tot groote schade voor heel zijn vol gend leven. Zoo de oud-koloniaal, die dezer dagen voor de amsterdamsche rechtbank terecht stond, omdat hij in een roes met een' vriend in een café drie biljartballen in den zak had gestoken en later ha 1 te gelde gemaakt, aldus zijn mooi verleden en zijn toekomst in één oogenblik vernietigend. De man had de medailje voor 121/s-jarigen dienst en had, met zijn pensioen, een inkomen van bijna f 20.per week. En nu stond hij een boom van 'n kerel te weenen als een kind en hoorde 3 maanden gevangenis straf tegen zich eischen. Laat het een roepstem zijn en wacht u voor het kwade Wees u zelf! Beheersch u zelf! »Wen gij een man zijt, wees een man! Geen ledepop, die 't lot Nu rechts, dan links bewegen kan, Zijn eigen wil ten spot! Ben waarschuwend woordje zoo nu en dan is voor ons zwakke menschjes niet overbodig, en als dat dan in den gewenschten toon geuit wordt, dan zijn de meesten er ook niet ongevoelig voor. Zoo dacht blijkbaar ook het drankweer-comité te Amers foort er over, die bij gelegenheid van het oranjefeest door een 4-tal jongens in uniform 10.000 spooi-kaartjes liet verspreiden, blauw en wit gekleurd, waarop deze woorden Amersfoort 2 e klasse HEENREIS naar de kroeg via altijd te vroeg. TERUGREIS als vrachtgoed via spijt naar Zelfverwijt. Dat was een aardige inval, die waarschijnlijk wel doel trof. Een betere inval dan die van zeker boertje, die »zijn koei" melkende, telkens den staart van het dier in 't ge- gezicht kreeg, waarmee het de vliegen wegjoeg. »Wacht jou 1 bromde hij, en hond de koe een gewicht van 5 kilo aan den staart. Maar de vliegen gingen voort met steken en de koe met kwispelen ondanks het gewicht en pats daar werden ons boertje vijf tanden uit den mond geslagen. Wie hier nu eigenlijk schuld had aan het ongevalde boer, zijn koe of de vliegen, dat moet de lezer of lezeres nu maar beslissen. Indien ge geneigd mocht zijn het zondenregister van de vliegen te vergrooten, dan wil ik ten gunste dezer gezellige diertjes in het midden brengen, dat het toch overigens heel nuttige beestjes zijn. Ik beweer dit op gezag van een italiaansch geneeskundige 's mans onsterfelijke naam is mij helaas ontgaan die onlangs meedeelde, dat de vliegen een hoogst nuttige rol vervullen, doordat ze de lucht reinigen van organische stof, waarvan de lucht vol is en welke zij in zich opnemen. Bij schaarschte van vliegen zijn zelfs epidemieën voorgekomen Ook helpen de vliegen bij de verdelging van rupsen. Beschermt dus de vliegen waarschuwt de dokter, >maar tevens de vogels, die op hun beurt dan wel zullen zorgen, dat er geen vliegen te veel komen." 't Is altoos aangenaam tegenover het vele kwade, dat van iemand of iets, 't zij dan terecht of ten onrechte, verteld wordt, iets goeds te kunnen stellen, al betreft het dan ook maar een vlieg. Wat is er ook niet veel kwaad ge sproken van de autoEn nu blijkt daar opeens, dat de veel gesmade auto als een bondgenoot van den land bouwer moet worden begroet. Men heeft n.l. in Duitschland ontdekt, dat de door de auto opgejaagde stof de planten met een beschermend laagje bedekt en daardoor de aardvloo, de geduchte vijand van vele gewassen, zijn verwoestingen staakt. De duitsche landbouwers moeten nu eensklaps zeer met de auto zijn ingenomenhoe meer stof, des te liever; des te grooter is de lof, welke men »de stinkende gouwe" toezwaait. In het licht der waarheid wordt alles schoon. Leve de auto! Leve de vlieg! Keuvklaak. Sommige menschen schatten de boeken naar hun dikte,'alsof ze geschreven waren niet tot hoofd- maar tot armoefening. Vrachtrijders. Vrachtrijder Van Schagen v/h Slebos Santpoort, Bloemen - daal, Overveen, Haarlem. Vertrek van Bloemendaal v. m. 11 uur, Overveen 12 uur, Haarlem n. m. 5 uur. Op de navolgende plaatsen zijn busjes geplaatst, j Bij den heer Staal dorp Bloemendaal, bij den heer Visser Park Bloemendaal, bij den heer Houtgraaf Kleverlasm Bloe mendaal, bij den heer Cassee Zijlweg Overveen. a N. D. Wiehes, woonplaats Kerkbuurt Bloemendaal. Vertrek 's morgens 9 uur van Bloemendaal. Op schillende plaatsen zijn bussen geplaatst, welke op de volgende uren gelicht worden. Ingang laan tegenover den heer Staal lichting 91/2 uur; Schoollaan villa van mevr. Valenkamp 10 uur; Rijperweg. villa van mevr. Massee 101/2 uur; Rijperweg, villa v/d. heer Thijsse 10 s/4 uur; Overveen, villa Belvédère van mevr. wed. Bijleveld v/d. Vliet 111/2 uur. Aankomst te Haarler standplaats Begijnhof ongeveer 1 uur. Bestelhuizen te Haarlt Begijnhof 1315, telef. 1486; bij den heer van Gervei Spaarne 88 b/d. Melkbrug en bij den heer W. Kraaij, Turfmarkt no. 10, telef. 1088. Vertrek van Haarlem 5 uur. Vrienden zijn zij die vriendschap bewijzen. Leest Alle menschen zjjn afgodsaanbidders, sommigen van de eer, anderen van 't eigenbelang, de meesten van het vermaak. Prijs pei halfjaar f 1 hij Yooruitl taling. Prijs per nummer f 0 Mededeelinger Het auteursrecht v Agenda. B r verf Haarlem. Bloemenkeurin Zondag 20 September, Vrijdag 25 Septembe Schouwburg: Zone insdag 22 Septembe: Vóensdag 23 Septeml eniging J. J. Creme Donderdag 24 Septei Zaterdag 26 Septembe Commissaris. Concertzaal de Kro Afscheids-Concert, He, Wie niet licht iets verst Ambtelijke Mededeelingeu. De 1 daal Gevolg gevende aan e landsche Zaken tot hem Brengt ter kennis ve bij voornoemden Ministe: zijn, wier praktijken o.a in staat te zijntegen 1 keuring van lotelingen voc waars dezer Gemeente voor wijzing naar artikel 20 onder meer inhoudende Met gevangenisstraf van lo. hij die zich opze ongeschikt maakt of laa 2o. hij die een and dien dienst ongeschikt i Indien in het laatste heeft, wordt gevangenisst vestigt er v dat de bemoeiingen vai geen enkel opzicht de a De raadpleging dier dan noodelooze kosten 1 geschiktheid voor den de afkeuring niet kan Bloemendaal, den l Burgemeester en W maken bekend, dat een der belasting op de hi durende 5 maanden, met den 16 Februari een ieder ter lezing lig Bloemendaal, den 1 Burger, De Secretaris, (w.g.) A. J. van dei Burgemeester en Wt m'ken bekend, dat een dbelasting over het gekeurd door Gedepul a besluit van den 9 i maanden, van den 16 Februari 1909, tei ter lezing ligt. Bloemendaal, den 1 Burgemeeste De Secretaris, (w.g.) A. J. van dl De Burgemeester e te weten, dat door gadering van 23 Jul verordening: Verordenin sen en houder dingen ten h tingen in hei zedelij kheid f De eigenaar of gebr zakelijk of persoonlijk

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 4