MET PENSION- EN WONINGGIDS Nieuwsblad voor AERDENHOUT - BLOEMENDAAL OVERVEEN - VOGELENZANG en omliggende gemeenten ZATERDAG. 17 OCTOBER 1908 No. 42 jfövoegsel vanijloemenöaalsch Weekblad" 2e jaargang Het Bloementuil Weekblod Prijs per halfjaar f 1.25 bij vooruitbe taling. Prijs per nummer f 0.10 Dit nieuwsblad verschijnt wekelijks onder redactie van Mr. P. TIDEM AN te Bloemendaal bij den uitgever J. A. BOOM te Haarlem. -:- Advertentiën 10 cents per regel; bij herbaalde plaatsing korting. Mcdedeelingen van allerlei aard aan de redactie schriftelijk Bloemendaalsche weg 227. II c«( Alle mededeelingen de administratie, advertentiën enz. betreffende: Klein Heiligland 5, Haarlem. Telefoon 457. -:- Het auteursrecht van den inhoud van dit blad wordt verzekerd overeenkomstig de wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad 124) tot regeling van het auteursrecht. Bij dit nummer behoort een Bijvoegsel. De oriënteer-tafel. De vereeniging Bloemendaal's bloei" heeft reeds menig maal wat men noemt: goed werk geleverd, niet door vele verzoeken tot het gemeentebestuur te richten, door op of nanmerkingen te maken maar, zooals het behoort, door zelf de handen uit den mouw te steken. Nu weder met de oriënteer-tafel. Het .plan die ten geschenke te geven aan de gemeente is innemend. Wij hadden gelegenheid enkele raadsleden hierover te spreken die de o.i. juiste meeningen waren toegedaan: le dat de oriënteer-tafel niet behoeft te bestaan uit één tafel2e. dat zij in geen geval in het midden van de verhooging op 't Koninginneduin moet worden aangebracht. Met deze twee beginselen zal de ver eeniging allicht ietwat duur uitkomen, doch welk bezwaar zou er voor de gemeente bestaan om, mits een goed ge heel werd verkregen, zelve een kleine bijdrage te geven bij hetgeen de vereeniging beschikbaar heeft? Ook op den Drachenfels moeten bovenstaande beginselen in acht zijn genomen. Men komt dan tot 4 cirkelsectors, gericht naar de vier windstreken en elk aangebracht in de zijwanden der omwalde verhooging; de omwalling der verhooging kan bij voorbaat met het oog daarop worden ingericht. in hare beide armen, terwijl de Korte Kleverlaan op voldoende breedte wordt gebracht om het te verwachten groote ver keer zonder gevaar in zich op te nemende tuin-punt voor den nieuwen politiepost wordt afgerond. Gegadigden naar een of meer der perceelen met de kadestrale nummers vermeld in ons raadsverslag zullen wel doen met een en ander rekening houdendat de waarde dier gronden in hun geheel stijgen is buiten kijf; het beste ware indien een of meer bouwmaat schappijen zich tot de exploitatie dezer terreinen aangordden. Nu nog een troonrede, een plan om de reeds gevoteerde en nog te verwachten groote uitgaven verstandig over tal van jaren te verdeelen en Bloemendaal gaat eene groote toe komst te gemoet. Gezond verstand bestaat in een natuurlijke neiging tot al wat 't meest met de rede strookt, zoodat men zich in alle gevallen aan het juiste houdt. Bloemendaal. Agenda Raadhuis. Dinsdag 20 October, 11 uur. Audiëntie van Zijne Excellentie den Commissaris der Koningin. Ingevolge raadsbesluit van 1 September 1908 zal de ge meente-ontvanger, behalve de zitdagen ten raadhuize te Over- veen, gedurende de maanden September, October, November en December te Bloemendaal zitting houden op Vrijdag van txtoziIt- onn don tt wi 1 f\ V. 4/vl 1 - candidaat Mr. Th. H. de Meester hebben overgenomen en dien candidaat warm aanbevelen. Dr. Kuijper is bij enkele candidaatstelling in Sneek gekozen. Het bekende bekwame kamerlid mr. Tydeman zal wegens ongesteldheid (hij is geopereerd geworden) de eerstvolgende kamerzittingen niet kunnen bijwonen. Met de scheveningsche electriciteits maatschappij blijft het nog steeds sukkelen, de met September en October vervallende termijnen van retributie aan de gemeente 's Gra- venhage zijn niet betaald geworden. In den kaagschen gemeenteraad is er zwaar gediscussieerd over het principe of behalve aan oud-wethouders, pensioen uit te keeren, het volgens de gemeentewet geoorloofd is om aan raadsleden presentiegeld uit te keeren voor com missie-vergaderingen enz. Tot een besluit is het in den raad niet gekomen. Op Sumatra's westkust schijnt langzamerhand weder de orde terug te keeren, het twintigste bataljon keert eerst daags naar Java terug. De wees- en boedelkamers in Ned.-Indië zullen eene reorganisatie ondergaan, men spreekt er van die van Serna- rang en Padang op te heffen. De wees- en boedelkamers zelve zijn niet bijster met die reorganisatie ingenomen. Thans zijn er vele leden die het lidmaatschap meer als een bijbaantje beschouwen. De regeering wil meer speoiaal daarvoor bezoldigde ambtenaren aanstellen. Van regeerings- wege zal de irrigatie der Lampongsche districten (wat be- van Zaterdag 3 October I908. De afdeeling Bloemendaal der noord- Plaatselijk hollandsche vereeniging »Het Witte Nieuws. Kruis" hield op Donderdag 1 October jl.des avonds ten 8 uur, in het hotel Welgelegen" te Bloemendaal, eene vergadering met de vol gende agenda: lo. Notulen 2o. Ingekomen stukken3o. Beschrijvingsbrief voor de eerstvolgende algemeene vergadering4o. Benoeming van afgevaardigden ter algemeene vergadering. 5o. Indiening begrooting voor 1909. De vergadering had een kalm verloop. De beschrijvings brief gaf geen aanleiding tot bijzondere besprekingen daar ia alles met het advies van het hoofdbestuur werd mee gegaan. Tot afgevaardigde ter algemeene vergadering werd benoemd de heer Mr. van Eldik Thieme en als plaatsver vangend afgevaardigde Dr. Verhulst. De begrooting werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Aan de algemeene vergadering zal gevraagd worden 2000.uit te trekken voor de Provinciale Vereeniging ter bestrijding der Tuberculose, terwijl medegedeeld werd dat de 2 ligtentjes die voor rekening der afdeeling ver vaardigd worden, bijna gereed en dus spoedig ter be schikking zijn. "oor de te Overveen wonende leden was gelegenheid ge geven te 73/i uur van af de tol naar Bloemendaal te rijden en terug na afloop der vergadering. In zijn zitting van jl. Donderdag stelde de raad voor onderstaande wegen de volgende benamingen vast Hartenlus t. UartenlustiaanWeg tusschen den Bloemendaalseheweg en den Kennemerweg langs het hótel. Vijverweg. De weg van den Bloemendaalseheweg ten zuiden van villa Mia langs den vijver tot den Zuider stationsweg. De Génestetweg. De voormalige Schoollaan. PotgieterwegDe voormalige Zandduinweg. D u i n 1 u s t. Joh. Verhulstweg. Weg van den Kennemerweg tot aan den viersprong in het Duinlustpark en van daar tot Duinlustparkweg. Van den Meerenbergscheweg tot aan de grens der gemeente bij het voormalige hótel Duinlust. Prof. van Vlotenweg. de voormalige Verlengde Kleverlaan. K weekdu in. Ruysdaelweg De weg van den Tetterodeweg langs de villa van den heer H. Bijvoet naar den Kweekduinweg. KweekduinwegDe weg van den Tetterodeweg bij villa >Berg en Dal" tot den Duin- en Daalscheweg. Duin en Daal. Hooge Duin- en Daalscheweg. De weg van den Ter Hoff- steedeweg langs Kweekduin, 't Kopje en het Koning inneduin tot villa de Boekhorst. Midden Duin- en Daalscheweg. De weg van den Hooge Duin en Daalscheweg langs Dennenhoek tot den Parkweg en van Dennenhoek langs Karmel en Louise Staté tot den Hooge Duin- en Daalscheweg bij de Boekhorst. 215 Lage Duin- en Daalscheweg. De weg rond het weiland in Duin en Daal, langs den vijver tot de Zomerzor- gerlaan met inbegrip van de verbindingswegen met de Saxenburgerlaan en den Joseph Israëlsweg. Joseph Israëlsweg. De weg uit den Midden Duin- en Daalscheweg, aan de zuidzijde van Louise Staté, langs de oostzijde van die villa es Groot Zomerzorg tot de Zomerzorgerlaan. KoninginneduinwegDe weg van den Hooge Duin- en Daalscheweg nabij het Koninginneduin langs de villa's tot den Joseph Israëlsweg tegenover het hotel Duin en Daal. Karmelweg. De weg van den Midden Duin- en Daalscheweg tegenover villaKarmel tot den Lage Duin en Daalscheweg. Aerdenhout. Nicolaas Beetslaan. De weg van den Zandvoorterweg naar den Schulpweg langs de villa van mr. De Vries. Eikenlaan. De weg van den Zandvoorterweg naar den Schulpweg langs de villa van den heer Enschedé. Tramweg. Weg langs de tram. AerdenhoutsduinwegDe weg tusschen den Aerdenhoutsweg en den Doodweg. Kortelaan. De weg tusschen den Aerdenhoutsduinweg en de Drakenlaan. Koeduin. Van Lennepweg. De weg van den Zandvoorterweg naar den Boekerooderweg. Koeduinsweg. De weg van den Zandvoorterweg naar den Koeduinsweg. De gemeenteraad van Haarlem heeft aan de E.N.E.T. vergunning verleend tot doorrijden onder het westelijk viaduct der Spoorbaan, mits het tarief van Haarlem naar Bloemendaal en terug van f 0.10 wordt verminderd op 0.076. Het is eenigszins beschamend voor de trammaatschappij aldus te worden gedwongen tot eene tarief-verlaging die zij reeds lang uit eigen beweging had moeten in het leven roepen. De vaststelling van de rooilijn langs zuidzijde Kleverlaan en langs Korte Kleverlaan, Donderdag in den raad geschied, is van groot belang voor eigenaren van aanliggende perceelen. Men wende zich om inlichtingen tot het gemeentebestuur. Tegen C. E. v. R. alhier en W. M. P. te Amsterdam is proces-verbaal opgemaakt, wegens het rijden met een rijwiel door het Bloemendaalschebosch. Tegen K. K., J. V., W. K„ A. S. en L. L. allen te Velsen en J. de K. te Haarlem is proces-verbaal opgemaakt, wegens het vervoeren van wildstrikken. Tegen zes personen is proces-verbaal opgemaakt, wegens het loopen over verboden gronden en tegen P. J. K., koop man te Haarlem, wegens als trekkracht bezigen van onge- muilkorfde honden en J. M. te Haarlem wegens rijden met een niet van een brandende lantaarn voorzien rijwiel. In den avond van Dinsdag ten ruim 10 ure, lag de politie-agent W. Lokerse met zijn politie-hond »Piet" op den loer op het erf van den heer R. Verdegaal te Vogelenzang. Op een gegeven oogenblik kwam een drie tal personen het erf op, waarvan twee rechtstreeks op den agent toestapten. Een dier personen werd door Lokerse vastgegrepen, terwijl de anderen op de vlucht sloegen, maar aan een van hen gelukte dit niet, omdat »Piet" hem te ving af was en hem staande hield tot zijn baas, met zijn arrestant bij hem kwam, en gevolgd door »Piet" beide personen, die wel is waar nu nog niets hadden uitgevoerd, doch in bezit waren van zakken en waarvan een voor een paar jaar terug ook op heeterdaad betrapt is geworden bij een diefstal van bloembollen uit de bollenschuur van Verdegaal, voor Verdegaal geleidde. Nadat zij verklaarden, op het erf gekomen te zijn om naar zieke bollen te zoeken en zij aan Verdegaal hadden verzocht om hen niet te laten vervolgen, zijn zij naar Hillegom, waar zij woonachtig zijn, geleid. Uit bovenstaande blijkt dus reeds, dat de politiehond zeer goede diensten kan verrichten. Heden nacht is door de politie te Aerdenhout aangehouden een jonge man, die eenigszins verdacht rondliep. Het bleek de politie dat bedoeld jongmensch iemand was van een zeer nette familie te Haarlem, maar daar hij geen reden kon of wilde opgeven waarom hij in den nacht in den Aerdenhout vertoefde en zich wat zonderling aanstelde, wurd besloten hem te visiteeren, bij welke visitatie op hem werd bevonden een met scherp geladen revolver. De revolver werd in beslag genomen en het jongmensch naar de woning van zijn ouders overgebracht. Verloren voorwerpen: een gouden medaillon een portemon- naie met eenig geld en een blauwe ceintuur met gesp. Gevonden en bij de politie te bevragen een molton luier, een schooltasoh met een boek, en een grijs konijn. De hartstochten zijn kwade sappen der ziel. Zondag 11. speelde B. V. V. Bloemen- Sport. daal haar 1ste competitie-wedstrijd voor de oe klasse Ned. Voetbal Bond tegen A. V. V. te Amsterdam. De eerste aanval komt van de A. V. V. voorhoede, die geholpen door den wind, den B. V. V. keeper eenige be nauwde oogenblikken bezorgt. De bloemendaalsche doelman houdt zich echter kranig en de backs zorgen er voor, dat hunne voorhoede ook op bezoek aan den overkant kan gaan. Voorloopig blijft echter succes uit. Na een goed half uur spelens onderneemt de rechtsbuiten echter een stormloop op het A. V. V. doel en plaatst den bal in het net. Even hierna komt bloemendaalsch 2e punt door een enorm schot van den midden-halfback. A. V. V. hierdoor geprikkeld, valt nu onstuimig aan, en maakt uit een strafschop haar 1ste goal. Na rust als Bloemendaal het voordeel van den wind krijgt, is zij de eerste tien minuten de aanvallende partij. Zij weet dan ook haar derde punt te maken en menigeen denkt kaar 4e te zien komen toen haar een penalty ten deel viel. Deze strafschop werd echter gemist. Na deze periode van bloemendaalsch overwicht wegen de partijen weer gelijk tegen elkaar op en als een der B. V. V.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 1