gijvoegsel van „}(et gloemenDaalsch Weekblad" 243 van Zaterdag 7 November 1908, Burgemeester en Wethouders der ge- Ambtelijke meente Bloemendaal maken bekend, dat mededeelmgeil. een afschrift van het primitief kohier van den hoofdelijken omslag voor het dienstjaar 1908, ge durende vijf maanden, van den 18en Augustus 1908 tot en met den 17en Januari 1909 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter lezing ligt. Bloemendaal, den 18en Augustus 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Secretaris, De Burgemeester, A. J. van der Flier. A. Bas Backer. Zotten zijn allen die het schijnen en de helft van hen die het niet schijnen. Gedeputeerde staten van Noordholland Plaatselijk hebben in hun vergadering van '21 Nieuws. Juli 1908 vastgesteld het bijzonder reglement van bestuur voor het water schap „Mariënduin", hetwelk bij besluit van 23 September 1908 is afgekondigd. In dit reglement zijn de grenslijnen aangegeven, de werk zaamheden der bestuursleden nader omschreven, de omslag voor. de waterschapslasten geregeld benevens de vrijstelling hiervan van een aantal perceelen en de bepalingen omtrent begrooting met het daarbij behoorend kohier van den omslag, benevens de vastgestelde rekening, met de daarbij behoorende bescheiden, van het. vorige jaar vastgesteld. De koninklijke goedkeuring is den 14den September 1908 op dit reglement verkregen. Met ingang van Maandag 9 November a s. is het tarief der Electrische Sp. Mjj. op de lijn Bloemendaal Haarlem en omgekeerd als volgt: enkele reis 7^2 ct., 2-rittenkaartjes 10 ct geldig op den dag van afgifte, zoowel voor 2 ritten op de lijn BloemendaalHaarlem als voor een rit Ceintuur baan en een rit op de lijn Bloemendaal - Haarlem. 10-ritten- boekjes kunnen vóór 1 Januari a s. a 6 ct. per kaartje ingeruild worden aan de «Lunchroom Rusthoek." Bij den ingang van het Bloemendaalsche park reden j.l. Dinsdagmorgen de automobielen van de heeren Geus v. d. Heuvel en Dudok de Wit tegen elkander. Hoewel de in zittenden met de schrik vrij kwamen, hadden beide auto mobielen belangrijke schade bekomen. Op den N'oorderstationsweg sprong Donderdag e°n buis der waterleiding, welk gebrek met den meesten spoed is hersteld. Gisteren werd op het politiebureau inspectie gehouden over de landweerplichtigen. De Bloemendaalsche Amateur Fotografen Vereeniging zal op Donderdag 12 November as. des avonds ten 8 ure, een vergadering van werkende en kunstlievende leden houden, in een benedenzaal van café Brinkmann, Groote Markt te Haarlem. Punten van behandeling: Voordracht met projectie over Noord-Amerika door den heer Ign. Bispinck. In het berichtje in ons vorig nummer behelzende de me- dedeeling over de in hotel Hartenlust" gehouden bijeenkomst van een dertigtal ingezetenen der gemeente, omtrent het ver krijgen van vereenigingslokaal enz., is de naam van een der toen benoemde commissieleden, mr Boon Hartsinck, verkeerd afgedrukt, welke fout wij hier, met onze beleefde veront schuldiging aan den betrokkene, herstellen. Door de politie is te Aerdenhout procesverbaal opgemaakt tegen J. v. d. B. te Zandvoort, wegens het rijden met een met mest beladen wagen over de Aerdenhoutslaan, van welken wagen de mest op den weg viel en tegen J. P. H. aldaar wegens het onbeheerd laten staan van een trekdier op den openbaren weg. Voorts werden niet minder dan 16 bekende wildstroopers bekeurd, wegens het stellen van wildstrikken en overtreding van art. 461 W. v. S. Gevonden voorwerpen 2 sleutels en een R. C. vragen- boekje en een draagzeel. Verloren en bij de politie te bevragen: een gouden me daillon. Vogelenzang. Tegen F. van der H., alhier, is proces verbaal opgemaakt wegens overtreding van art. 20 van het motor- en rijwielreglement. Dr. van G. en E. v. D. te Haar lem, die zich beiden aan een dergelijke overtreding schuldig maakten, werden deswege bekeurd. De ware beleef .heid is plicht, de geaff cteerde, vooral de onge wone, is bedrog. De Rechtbank wees onlangs in het Recht en Wet. faillissement Van Dieren Bijvoet het volgende vonnis tusschen de voogdes der minderjarige erven Houwink en de Incasso Bank" te Amsterdam Tusschen De Naamlooze Vennootschap: «Incasso Bank" gevestigd en kantoorhoudende te Amsterdam, Requirante tot verificatie in het faillissement van Wilhelmus van Dieren Bijvoet, kleer- bleeker, wonende te Bloemendaal, procureur Mr. H. Tuytne- lsar, en le. Mevrouw Geertruida Cornelia Frylinck zoowel voor zelve als in hoedanigheid van moeder-voogdes over de nderjarigen Maria Wilhelmina Albertus Sjoerd en Geer- truida Houwink, wonende te Nijmegen en '2c Henricus Willem Houwink, wonende te Beverwijk, als '•an de moeder-voogdes toegevoegd raadsman in de voogdij "h; even gemelde minderjarigen, Gerequireerden tot verifi er i procureur Mr. Johan Spoor. Arrondissements-Rechtbank te Haarlem enz. In Rechte in de 2e plaats betreffande de vraag of de 2e gere- quheerde is ontvankelijk in zijne gevoerde betwisting; dat de 2e gerequireerde in deze optreedt als aan de le. gerequireerde in hare qualiteit van moeder voogdes toegevoegde raadsman in de voogdij over voormelde minder jarigen O. dat nu volgens art. 441 B.W. de voogd den minderjarige in alle burgerlijke handelingen vertegenwoordigt en nu de moeder voogdes slechts gehouden is voor daden de voogdij betreffende de toestemming te verkrijgen van dien raadsman, hieruit volgt, dat de laatste de bevoegdheid mist om mede met de voogdes in rechte op te treden, zoodat de 2e gere quireerde in dit mede door hem gevoerd verweer is niet ontvankelijk O. verder wat den len grond van betwisting betreft, dat n.l. aan de firma Bijvoet en Zoon tot het door requirante gestelde bedrag geen crediet is verleend; Dat door de requirante gedane niet betwiste productie van een schrijven van de requirante d.d. 4 Augustus 1906 geregistreerd te Amsterdam 30 Oct. 1908 aan de comman ditaire vennootschap onder de firma Bijvoet en Zoon, waarbij requirante zich bereid verklaart voormeld crediet te ver- leenen in verband met de in afschrift geproduceerde onge- teekend geregistreerde saldo biljetten houdende accoord bevinding door de firma Bijvoet Zoon van hare rekening courant met de requirante over het 3e en 4e kwartaal 1906 en in verband ipet de door de fiima Bijvoet Zoon op requirante getrokken door requirante geproduceerde behoorlijk gezegelde wissels tot een bedrag van f 15000. de credietverleening als gesteld is bew.zen, zoodat de le grond van betwisting niet opgaat; O. wat de 2e grond van betwisting betreft dat n.l. de firma Bijvoet Zoon dat bedrag niet heeft genoten; O. dat ter beslissing hiervan moet worden onderzocht met welke vennootschap in wier naam, zooals vaststaat de ge failleerde Wilhelmus van Dieren Bijvoet het crediet opnam, men in deze te doen heeft O. dat uit de door gerequireerden geproduceerde tusschen partijen bestaande acten verleden voor notaris Ter Hoffstede, te Bloemendaal, respectievelijk op 3 September 1891 en 7 Juni blijkt, dat tusschen den minderjarigen auteur Houwink en den gefailleerde bestond eene vennootschap ten doel heb bende het voor gezamenlijke rekening uitoefenen der kleer- bleekerij, dat de gefailleerde Bijvoet en de minderjarige auteur daartoe goederen en geld in gemeenschap hebben gebracht met de daarbij uitgesproken bedoeling om het daaruit ontstane voordeel met elkander te deelendat hieruit volgt, dat er tusschen de voornoemde minderjarigen en den gefailleerde heeft bestaan een burgerlijke vennootschap of maatschap onder de firma terwijl verder uit de acten blijkt, dat de getail leerde met uitsluiting van alle anderen met het beheer der vennootschap belast was en derhalve was de aansprakelijke vennoot en dat de auteur der minderjarigen voornoemd was vennoot bij wijze van geldschieting; O. dat alsnu op den voorgrond moet worden gesteld dat deze maatschap of vennootschap geen rechtspersoon is en tegenover derden niet als afzonderlijk lichaam bestaat en dat het in deze niet afdoet of de vennootschap of maatschap door requirante en den bekeerenden vennoot commanditaire ven nootschap wordt genoemd, zijnde zulks in deze voor het rechtsgevolg onverschillig O. dat nu, zooals ook volgt uit bet bepaalde bij art. 1679 en 1681 B.W. een derde handelende met een der leden der maatschap of vennootschap zooals in casu vaststaat dat is geschied,, alleen met dezen handelt en tegen dezen rechten verkrijgt O. dat zulks ook het geval is wanneer de vennoot handelt voor rekening der vennootschap daar volgens art. 1681 B.W- daardoor alleen de vennoot verbonden wordt die gehandeld heeft tenzij de overigen hem daartoe volmacht hebben ge geven of de handeling ten voordeele der maatschap heeft gestrekt O. dat geen dezer uitzonderingen door partijen wordt ge steld of wordt beweerd aanwezig te zijn O dat derhalve de bestrijdingsgrond dat de firma Bijvoet Zoon dit bedrag door den vennoot Wilhelmus van Dieren Bijvoet geleend niet heeft genoten, in deze waar enkel die vennoot wordt aangesptoken niet afdoet; O. wat den 3en grond van betwisting betreft, dat in ieder geval deze verordening, niet in dit faillissement behoort, daar de commanditaire vennootschap niet failliet is; O dat uit het hiervoren overwogene volgt, dat deze vor dering in de eerste plaats thuis behoort in het faillissement van den vennoot die de verbintenis aanging al deed hij dit ook ten name der vennootschap, daar uit het stelsel onzer wet in zake de Burgelijke Maatschap volgt, dat het den derde volmaakt onverschillig is of de persoon met wie hij eene rechtsbetrekking sluit op zich zelf staat dan wel, of deze tot eene maatschap behoort, zoo lang hij alleen die persoon aanspreekt, terwijl van een eventueel opkomen in het faillissement der onderhavige vennootschap reeds daarom nimmer sprake kan zijn, omdat een dergelijk faillissement op zich zelf niet bestaanbaar is; 0. wat betreft de verder door de gerequireerden aange voerde gronden aan het beheer ontleend O. dat requirante eene handeliug aangaande met den ge failleerde als beheerend vennoot eener vennootschap als voorzegd, in de eerste plaats daaraan rechten tegenover dezen vennoot ontleende en nu zij hare vordering niet tot andere vennooten uitstrekt, noch met het al of niet overschrijden daarvan door den vennoot te maken heeft zijnde omstandig heden die enkel van invloed kunnen zijn op de verplichtingen der vennooten onderling, doch die nimmer invloed kunnen hebben op de rechten van derden om den met hen gehan deld hebbenden vennoot in privé aan te spreken O. dat ook de bewering van gerequireerden bij pleidooi gedaan, dat eene erkenning als gevorderd wordt een titel zoude scheppen tegen de gerequireerden of de vennootschap geen steun vindt in art. 121 jo. 196 der Faillissementswet waarop gerequireerden zich beroepen, waar daarbij enkel bepaald is dat zulks het geval is tegen den schuldenaar, zijnde in deze volgens der requirante vordering de gefailleerde als de eenige voor het geheel aansprakelijke vennoot; O. dat' uit het bovenstaande volgt, dat nu het bedrag der vordering niet wordt weersproken, doch de erkenning in dit faillissement enkel zoude moeten afstuiten op de aan die vorde ring gegeven omschrijving, welke omschrijving blijkt overeen te stemmen met de tusschen de requirante en den gefailleerde plaats gehad hebbende handeling, de vordering als bewezen en gegrond behoort te worden toegewezen Rechtdoende. Verklaart de 2e gerequireerde niet ontvankelijk in diens verweer Erkent de requirante als schuldeischeres in het faillissement van Wilhelmus van Dieren Bijvoet, kleerbleekerte Bloemendaal, tot een bedrag van vijftien duizend zeshonderd vier en tach tig gulden vier cents ter zake aan de commanditaire vennoot schap Bijvoet en Zoon geopend crediet met rente, commis- sieloom en kosten. Veroordeelt de gerequireerden in de proceskosten aan zijde van requirante tot aan dit vonnis begroot op honderd zeven en zestig gulden vjjftien cents. Aldus gevonnist bij de Rechtbank voornoemd den 6en October 1908 enz. Wie alles belooft, belooft niets, maar beloften zyn de val voor de dommen Zondag 1 November't heele land aan Sport. 't bekeren. «Bloemendaal" werkloos, »R. A. P. II" werkloos, dus allebei werkloos. 't Zou wel waar wezen, want 't stond in m'n sportblad. Ik direct naar den «Bloemendaal" secretaris. «Kerel," zei ik, «kerel, zorg datje R. A. P. Zondag hier krijgt, dan kunnen we weer eens winnen, dat's noodig hoor je!" Hij bromde eerst wel dat ie 't te druk had met z'n 11 leden, maar ten laatste kreeg ik hem toch zoo ver, dat z'n luie vingers mijn vulpen omvatten en hij de door mij ge dicteerde invitatie op papier zette. Je kunt begrijpen dat ik in m'n sas was toen ik Zondag middag roodzwart geblokte shirts op ons terrein zag. 'k Schrok er echter van toen ik één, nee twee bekende gezichten in blokken gestoken zag. 'Sjonge, en een van deze twee was bovendien nog onze voormalige voorzitter, die 't vorige jaar maar al te veel dubbeltjes boete onder z'n on derdanen uitgedeeld had en nu ie in een vijandelijk pak zatje kon niet weten 'k dacht al aan vendetta. Bloemendaal verscheen met enkele invallers, waaronder ook de aanvoerder van 't tweede. Om de goede verstandhouding te verzekeren, werden beide elftallen broederlijk op één kiekje vereeuwigd. Na het wederzijdsch hoerageroep, waarin ook Bloemen- daalsch voorzitter betrokken werd (zeker omdat ie het kiek- kastje had mogen vasthouden) gaf Bloemendaal's middenvoor den bal een klein trapje naar den rechtsbinnen, die direct R. A. P. begon te helpen door te vallen, waardoor hij de bruine lieveling in de richting van z'n eigen doel zag ver dwijnen. De groote en de kleine gaven daar echter niet thuis en de overzijde werd weer 't tooneel van den strijd. 't Duurde niet lang of de middenvoor van Bloemendaal kreeg een voorzet van den rechtsbuiten, waarmee hij echter naar 't scheen geen weg wist. Gelukkig bedacht hij zich bijtijds en een donderend hoera verkondigde dra dat het le gat in 't auisterdamsche doel geschoten was. Het tweede liet niet lang op zich wachten. De linksbinnen vergrootte met een mooi schot de leiding. De Bloemendaal-voorhoede vond 't nu blijkbaar mooi ge noeg en wachtte in kalmte de rust af. Na rust gingen de gasten af met een vaartje en door leefde het Bloemendaai-doel eenige gevaarlijke oogenblikken. De keeper was echter niet te genaken, en zorgde er voor dat de R. A. P. II score blank bleef. Bij een der R. A. P. aanvallen moest een oogenblik ge stopt worden, daar de «hooge" van 't tweede een zijner collega's den bal in 't gezicht trapte, waardoor 't heele ge zelschap naar een vermiste hand aan 't zoeken ging. In een vriendschappelijken wedstrijd kan je rare dingen beleven De gewonde jongeling was gelukkig weer spoedig opge kalefaterd en de Bloemendaal-voorhoede toonde z'n ingeno menheid daarmee door no. 3 te maken. Drie zijn er nu, dacht bloemendaal's keeper, dan zal ik de vierde maken en ie wandelde heel gemoedelijk uit zijn heiligdom om een der Rap-spelers den bal afhandig te maken. Deze was hem echter te vlug af en zond een kogel in, die heel netjes door den middenhalf der Bloemendalers met de handen gestopt werd. Penalty natuurlijk. Bloemendaal's keeper kroop wel wat ontmoedigd weer tusschen de palen en mocht een oogenblik later den bal uit z'n doel visschen 31. Even vóór tijd kreeg de aanvalslinie der gastheeren een bevlieging, waarvan een 4e punt het gevolg was. De wedstrijd eindigde ten slotte 41 in 't voordeel van Bloemendaal. Zondag a.s. is 't weer ernst. T. O. G uit Amsterdam komt op bezoek aan den Meerenbergschen weg en zal zeer zeker de punten niet cadeau geven. Laat je niet op je kop zitten Bloemendaal Bloemendaal II gaat ie gast bij E. D. O. III te Haarlem en zal eveneens hard moeten werken om niet met de kous op den kop thuis te komen. Beide wedstrijden beginnen om twee uur. Alvorens ik afscheid neem, wil ik mogelijk onwetenden even inlichten omtrent de bevoegdheden van een scheidsrechter. Dit heer is ten eerste onfeilbaar, ten tweede duldt- ie geen tegenspraak, ten derde, schrik niet geëerde voetbal- enthusiasten, is-ie gemachtigd iedereen, zeil den meest acht baren bloemendaalschen burger, van 't veld af te zetten, wanneer deze te veel aandacht aan de tegenpartij wijdt of hem complimentjes toevoegt, en ten slotte kan bij bewerk stelligen dat het Bloemeiidaal-terrein geschorst wordt. Dat 's allemaal waar, dus doet er uw voordeel mee! Doelpunten.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 5