zo 58. Bovenhuis van alle gemakken voorzien en gunstig ge legen. Huurprijs f 275.'sjaars. 59. Een heerenhuis met voor en achtertuin. Electr. licht, waterleiding en alle mogelijke geriefelijkheden, keurig onder houden en alle muren en plafonds gedécoreerd. Indeeling vestibule, gang, suite met serre, keuken, kelder. Ie etage: 2 kamers met serre en erker en 2 kleine kamers. 2e etage: 4 slaapkamers, zolder en bergkasten. Koopsom f 8000.Huurprijs f 500.'sjaars. 60. Een heerenhuis met voor- en achtertuin. Electr. licht en waterleiding nabij de tramhalte, beneden2 kamers en suite en spreekkamer, keuken en kelder. Ie etage4 kamers boven zolder en dienstbodenkamer. Aanv. Mei. Huurprijs f 475.'sjaars. 61. Bovenhuis 2 kamers en suite, zijkamer, keuken, groot balcon, 2 slaapkamers en zolder, aanvaarding na overleg. Huurprijs f 228.'sjaars. 62. Benedenhuis 2 kamers en suite en 1 slaapkamer, in de gang 2 badstoelen, keuken en flinke tuin aanvaarding na overleg. Huurprijs f 204.'sjaars. 63. Heerenhuis met voor- en achtertuin. Electr. licht en waterleiding, bevattende beneden: 2 kamers en suite, keuken, kelder, vestibule, gang. Ie tage2 kamers en badkamer, 2e etagezolder met 3 kamertjes, aanv. direct. Huurprijs f 550.'sjaars. 64. Een villa in het Duinlustpark, aangenaam gelegen en van alle gemakken voorzien, aanvaarding terstond, koopsom f 10000.Huurprijs f 600.'sjaars. 65. Een villa in het Duinlustpark; beneden: 2 kamers, serre, enz.boven 3 kamers en diehstboden-kamer. Aanvaar ding 1 Mei. Huurprijs f575.'sjaars. 66. Een villa met stal en koetshuis in het Duinlustpark, j bevattendebeneden2 kamers en suite, spreekkamer, keu ken, bijkeuken, kelder enz.boven 2 groote en 3 kleinere kamers, zolder met dienstbode-kamer. Electr. licht en water leiding. Aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f 625.met stal f 700.'sjaars. 67. Een villa met auto-stalling aan den Zuidelijke Stations weg, bevattende8 groote en kleinere kamers enz. enz. Aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f 550.'sjaars. 68. Een villa, aangenaam gelegen en van alle gemakken voorzien. Electr. licht en waterleiding. Aanvaarding 15 Maart. Huurprijs f 650.'sjaars. 69. Een villa nabij 't Station H. S. M., bevattende 10 kamers enz. enz. Electr. licht en waterleiding. Aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f 700 'sjaars. 70. Een geheel vrij staande villa met grooten tuin nabij station H. S. M., geriefelijk ingericht en van alle gemakken voorzien. Electr. licht en waterleiding. Aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f 900.'sjaars. 71. Een villa nabij 't station H. S. M., bevattende: 10 kamers enz. enz. Aanvaarding 1 Maart. Huurprijs f 550 'sjaars. 72. Een villa, modern, met grooten tuin en van alle ge makken voorzien. Electr. licht en waterleiding. Aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f 850.'sjaars. 73. Een villa in het park Duinlust, benedengroote suite en eetkamer, groote serre, keuken, bijkeuken en berghok boven: 3 kamers, badkamer, dienstbode-kamer, zolder en groote tuin. Schoone ligging. Aanvaarding na overeenkomst. Huurprijs f 575.'sjaars. 74. Een villa, 8 kamers, voor en achter tuin en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding 1 Mei. Huurprijs f 550. 'sjaars. 75. Een villa vooraan in 't Bosch, bevattende 6 kamers, serre, zolder met dienstbode-kamer, keuken, kelder, enz. Electr. licht en waterleiding. Aanvaarding 1 Februari of 1 Mei. Huurprijs f 500.'sjaars. OVERVEEN. 1. Villa f 1200.huur 'sjaar. 2. Villa 10 kamers badkamer, serre, balcons enz. Huur prijs f1300 'sjaars. SANTPOORT. 1. Villa met 7200 Ms. tuin en boseh, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop som f19500 Huurprijs f 1000.'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met tuin. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat: 9 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct. 3. Een groot deftig heerenhuis met grooten tuin aan den hoofdweg te Sandpoort aan de halte tram. Dit huis is bijzon der geschikt voor hotel-pension, restaurant of inrichting van onderwijs. Koopsom f 16000.Huurprijs f 900. 'sjaars. Aanvaarding terstond. 6. Villa, bevattende 6 groote en kleinere kamers, suite, kelder, wel en regenwater, tuin. Koopsom f5000. 7. Een burgerwoonhuis van alle gemakken voorzien. Koop som f 3000. 8. Twee aaneen gebouwde burgerwoonhuizen. Koopsom f3000.—. 10. Een huis waarin café, gunstig gelegen. Koopsom f 1750.— 13. Een burgerwoonhuis, voor- en achtertuin. Koopsom f 2000.—. 14. Drie aaneen gebouwde huizen, voor- en achtertuin. Koopsom f4000. 15. Een ruim burger woonhuis met grooten tuin. Koop som f7000. 17. Villa's, bijzonder aangenaam en gunstig gelegen, vlak bij tram en bosschen. Koopsom f 5000. 19. Een villa op het hooge gedeelte, comf. en van alle gemakken voorzien. Koopsom f 13000. 21. Een halve villa met afzonderlijke zijingang, gelegen aan de bosschenbeneden hal, kamer, keuken, boven 3 kamers, zolder enz. Huurprijs f225.'sjaars. 23. Villa, bij halte Driehuis; beneden: suite, vestibule, gang, keuken enz.boven6 kamers, serre, balkon enz voor- en achtertuin. Aanvaarding terstond. Huurprijs f 450 's jaars. 24. Villa met grooten rijk beplanten tuin 2700 c.A. 12 kamers, badkamer, keuken, electrisch licht enz., bene vens, stal, koetshuis, oranjerie. Aanv. terstond. Koopsom f 12000.Huurprijs f 800.'sjaars. 25. Villa met groote tuin nabij 't station, beneden suite en zijkamer, keuken en kelder, boven 4 kamers, wel- en regenwater. Koopsom f7000. 26. Een villa in het park Duinlust nabij station H. S. M., bevattende: 4 groote en 4 kleinere kamers, keuken, berg plaats enz., grooten boschrijken tuin, groot 3315 M2. Aanvaar ding 1 Mei. Huurprijs f 500.'sjaars. AERDENHOUT. 2. Villa. Beneden 3 ineenloopende kamers van 5 bij 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, poetshok met zuig- en perspomp, ruime bergplaats voor brandstoffen. Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 4 meter, 2 kamers, 3 bij 21/2 meter en dienstbodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W. op C.'s elke verdieping. Het ge heel is groot 1100 M3 Koopsom f20 000. 3. Villa, bevattende 8 kamer, keuken, bijkeuken en vele gerieflijkheden groot 1026 M2. Koopsom f 15000, huurprijs f900.'sjaars, aanvaarding terstond. 4. Een modern ingerichte villa, bevattende 11 kamers, badkamer, keuken, bijkeuken, kelder, hal. serre en dienst- bodenkamertje en groote tuin met tennisbaan, koopsom f 18500.Huurprijs f 1200.'sjaars. Gemeubileerde villa's en apartenienten, met en zonder pension. 2. Villa. Bijzonder gunstig gelegen. Benedenafdeeling, 2 kamers en suite, serre, slaapkamer, keuken, kelder, closets, gebruik van tuin met priëel en schuur. Bovenafdeeling, met aparte opgang, 2 zitkamers, 1 slaapkamer, keuken, balkon, gebruik van tuin met priëel en schuur. Degelijk pension. 4 3 of meer kamers met of zonder pension te Bloemendaal. 6. Een gemeubileerde zitkamer en een slaapkamer, op den besten stand in Bloemendaal, vlak bij de electr. tram. 9. Gem. bovenhuis. 3 kamers, keuken, zolder en aparte opgang. 10. Gem. bovenhuis. 4 kamers, keuken, dienstbodekamer, electr licht, waterleiding. 11. Gem. bovenhuis, 3 kamers, dienstbodekam»r of wel 2 kamers en keuken 12. Gem. kamers. Suite en 2 gewone kamers, balkons op het zuiden. El. licht, waterl., badkamer. Met of zonder pension. 13. Kinderpension. Opname kinderen van iederen leeftijd, herstellende en rustbehoevende. Familieleven, vrije speel- en slaapkamer 17. Het van ouds bekende hotel-pension „Kennemerland". Billijke prijzen. 18. 10 Kamers, voor- en achtertuin, electr. licht en waterleiding, bij bosch en duin, met pension. 21. 8 kamers, met gebruik gemeenschappelijke eetkamer, badkamer, w.c., balkons. Electr: licht hal, serre grootentuin met pension. 24. Eerste rang pension. 25. Een gem. huis. 7 kamers met of zonder pension. 28. Gem. Zonder pension, 2 beneden en 2 bovenkamers en keuken. Saison f350 Per maand f 100. 29. Deftig en ï'ijkgemeubileei'de Villa, aangenaam ge legen voor 't Saison. 31. Gemeubileerd. Zonder pension, een bovenhuis, 5 kamers, keuken enz. 32. Gemeubileerde Villa in Santpoort aan bosch en tram. 33. Pension bij het spoorstation. 34. Pension in hoog boschrijk gedeelte. 35. Gem. kamers met of zonder pension. 37. Gemeubileerde kamers met of zonder pension, van 15 Juli tot 31 Aug. 39. Gemeubileerde vi'la, aangenaam en schoon gelegen. DIVERSEN. in ROOZENDAAL N. Br. 1. Woonhuis met voor en achtertuin bevattende bene den: Suite, keuken, bijkeuken, kelder. Ie etage 4 kamers, zolder met dienstbodenkamer, gas en waterleiding en wel en regenwater; 't geheel is groot 8 aren, 37 centiaren, de tuin bestaat uit boomgaard, moestuin, en bloementuin. Koopsom f6500.aanv. 1 Mei, of eerder. in HAARLEM. 2. Een winkelhuis (benedenhuis) op den besten stand. Huurprijs. 1200 'sjaars. 3. Een benedenhuis (aparte ingang.) bij den Hout. Huurprijs f450'sjaars. 4. Een winkelhuis met bovenhuis op eersten stand. Huur prijs f1600.'sjaars. 5. Een winkelhuis met apart bovenhuis op goede stand, huurprijs billijk. 6. Een heerenhuis met tuin in de onmiddellijke nabijheid van 't Station, gas en waterleiding en wel- en regenwater en vele gemakken bevat 7 kamers en dienstbodekamer, keuken, kelder, vestibule, gang, serre, balkon, koopsom f 5500. Huurprijs f 400.'sjaars, aanvaarding Mei. 7. Villa, Kenaupark 6. Huurprijs f 1500.— 'sjaars. Koopsom f 25000. Yillaterreinen en Bouwgrond in BLOEMENDAAL en SANTPOORT vanaf f 1per Meter. De lijst van bouwterreinen ligt voor belanghebbenden ter inzage op het kantoor van het woningbureau, waar alle gewenschte inlichtingen gaarne verstrekt worden. Verschillende geheime opdrachten, welke niet in den gids vermeld worden. Onze wil worde niet door 't voorwerp, noch ons verstand door 't eerste voorstel ingenomen, want dit is kleinheid van geest. De Nederlandsche Natuurhistorische Plaatselijk Vereeniging (afdeeling Bloemendaal e o Nieuws. houdt op Donderdag 26 November 's avonds te half acht uur in de groote zaal van hotel Welgelegen» alhier, een bijeenkomst met de volgende agenda: 1. Bespreking der ontwerp-begrooting 1909. 2. Verkiezing van een afgevaardigde naar de Algemeene Vergadering van de N. N. V. 3. Herstemming van een lid van het hoofdbestuur (de leden moeten daartoe hun stembiljet liggende in Natura van 16 Oct. ter vergadering meebrengen). 4. Verkiezing van een lid van het bestuur, vacture Mej. P. Moltzer. 5. Voordracht van den heer Jac. P. Thijsse over vogels en bloemen bij de nieuwste serie lichtbeelden van den heer R. Tepe, photo's 1907/1908.. 6. Rondvraag en sluiting. Woensdagmiddag omstreeks 1 uur had de kapitein Müller van het 10e regiment infanterie het ongeluk van zijn rijwiel te vallen, waardoor hij een bloedende wonde in het aangezicht bekwam. De vermoedelijke oorzaak was een tak die tusschen de spaken van zijn rijwiel kwam. Afloop der gehouden veilingen. Zaterdag 14 November, 7 uur. Hotel van Ouds het Raadshuis», Overveen. 2 perceelen weiland gecombineerd. Kooper: J. A. Boskamp, Overveen, voor f9977. Dinsdag 17 November, 7 uur. Hotel van Ouds het Raadhuis», Overveen bij inzate. De blusschingsproef op Kweekduin. Gistermiddag bood Kweekduin een eigenaardig schouwspel. Daar waar de inspecteur Lokerse zijn honden oefent en ze tot (om een uitdrukking van een onzer raadsleden over te nemen) halve menschen vormt, stond op het midden van het veld een luchtig en licht getimmerd „huis", voorzien van schoorsteen en deuropening. Dit niet van architectonische schoonheidslijnen misdeelde gebouwtje moest dienen om de kracht van vuur en water te beproeven Tot aan de nok was het gevuld met takkebossen en krullen die, om hun brandbaarheid te verhoogen, rijkelijk gedrenkt waren met petroleum en teer. Het moest een interessante proef worden. De heeren Moens en Beek zouden, daartoe uitgenoodigd door een 6-tal indische heeren, directeuren van tabaksonder nemingen in Deli, bun chemische brandspuit „Ajax" in werking laten zien. Buitendien zou met een handapparaat een vóórproef gegeven worden, bestemd om aan te toonan hoe men een begin van kamerbrand of bijv. een automobiel brand zou kunnen blusschen. Te half drie was alles op het terrein in gereedheid an kon begonnen worden. Een afzonderlijke stapel krullen en takke bossen, wachtende op de dingen die komen zouden, werd begoten met petroleum en benzine en daarna in brand gestoken. Lustig vlamde het vuur op. Nadat het eenigen tijd ge brand had, kwam het blu°chapparaat en... uit was het. In een oogwenk was het vuur bedwongen en kon overge gaan worden tot de groote voorstellinghet brandende hu:s. Zooals reeds gezegd, was het gebouwtje, dat een hoogte van 31/2 meter bij een lengte van 4y2 en een breedte van 3 meter had, geheel gevuld met krullen en takken. Door h wijde schoorsteengat werden stroomen petroleum naar binn< geworpen. Het dak werd eveneens begoten met olie en tee zoo ook de hoeveelheid krullen en takken aan de buitei zijde tegen de muren opgestapeld. Eindelijk waren de mann met dit werkje belast, gereed en kon aan de spanning toeschouwers een einde gemaakt worden. Een lucifer w aangestoken, tegen de krullen gehouden en als door machtige fooverhand stond alles, met een plof als 't wai in lichtelaaie. Het was een belangwekkend uogenblik. Woedsi krulden de vlammen zich omhoog. Hevig knetterend kro keiden de takken zich in in dien helschen vuurgloed, d de dichtstbijstaanden dwong zich wegens de hitte terug trekken. De vlammen, overdadig gevoed door olie, teer f droge krullen, loeiden; de planken kromden zich, door hierdoor ontstane reten en openingen persten de vlamnu zich met geweld naar buiten, onweerstaanbaar in hun kr Een dikke rookwolk wrorig zich naar boven. Als vurig, tongen schoten de vlammen omhoog en, ik kan het l. ontkennen, hoe ook vertrouwend op de rustige zekerhe die de heeren Moens en Beek vertoonden, een gevoel va ongerustheid maakte zich van schrijver dezes meester. Hi moest deze woedende, intense vlammenzee door dat kiel toestel en onder zooveel critische blikken direct tot bedui gebracht worden? Was dit zoo eenvoudige spuitje voldoen/ deze enorme hitte met goed gevolg te bestrijden? Hoe zm de afloop zijn? De heeren Moens en Beek lieten de aanschouwers eer Ij. oogenblikken hun hart aan dit emotievolle schouwspel 1 - halen. Toen zij van oordeel waren, dat de woede van hot vuur haar hoogste punt bereikt had, maakten zij toebere. selen tot de bestrijding ervan. Deze waren al hoogst een voudig en het viel ons op, dat deze pas genomen wertlr:. toen de brand reeds begonnen was. Zóó behoort het ook. Bij een werkelijken brand kan men natuurlijk niet and.-/ handelen, al is het toestel ten alle tijde gereed zijn dienster, te bewijzen. Het blusschen begon. De heer Moens nam de pijp die .au het einde der lange slang verbonden was, ter hand, draaid het kraantje open en richtte de straal op de vlammen. i'//-' hadden op dat oogenblik een hoogte van minstens 5 tn i i bereikt. Oogenblikkelijk was de uitwerking. De met kr.:'./ uitgespoten straal verrichtte sissend haar werk. In dun i.i van eenige seconden was van de geheele loeiende en bruin mie vlammenzee niets over dan een geblakerde, smeulende ui: stinkende massa. Schitterend was het vuur overwonnen. De heeren Moens en Beek lachtten in hun vuistje over dit door hen trouwens verwachtte succes. En ze lachtten opnieuw, toen zij als het ware op staanden voet me: bovengenoemde heeren contracten afsloten voor de 'levering van apparaten voor indische tabaksplantages. Daar wij wegens plaatsgebrek thans geen beschi ,vi:ig van de »Ajax" kunnen geven, komen we in een volg' nummer hierop nog wel eens nader terug. Wij kunnen nog mededeelen dat op as. Woensdag 25 November een officiëele proef, gelijk aan deze, te Ye'v gehouden zal worden in bijzijn van autoriteiten van Veis. en omliggende gemeenten. Het concert in »Welgelegen." Ondanks het plotseling ingevallen ruwe weder was r zaaltje geheel gevuld met een uitverkoren publiek, beh> gekomen was om de dames Hermine Scholten en Re L - en de heeren Jac. van Kempen en Willem Dahmen hooren. Mej. Scholten deed prijzenswaardig haar bes!, om mt de voordracht der duitsche liederen haar auditorium boeien; of zij hierin geslaagd is? Gedeeltelijk. Haar altstm, hoewel van bescheiden omvang, is niet van welluidend.' misdeeld en voor een zaaltje als dit als geknipt. Zij zuiver en met gevoel. Met te véél gevoel dikwijls En .'li' juist schaadt wel eenigszins haar voordracht. Ka t zij d sentimenteel naar zolder of gaskroon blikken niel wat ai- wennen. 't Is beslist noodig indien ze het effect bereik.' wil dat ze zonder dezen storenden invloed ongetw fold reiken kan. De heer Van Kempen, tenor, werd met applaus ontvan gen. Dit was van het publiek minder gepast, immers tegeno de anderen min of meer onhoffelijk en onrechtvaardig, d zulks alleen tegenover eerste krachten geoorloofd is, en re- van den aanvang af een soort van grens trekt tusschur de uitvoerenden. De heer Van Kempen zong beschaafd en met meesleepende uitdrukking. Doch ook hij heeft ie. dat óók van storsnden invloed is en wel eenigszins afbrei-.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 14