De te-g MAIS0 Af Toilel 266 waagde hjj, gevolg gevende aan den edelen aandrang het reddingswerk, waarbij hij thans het leven heeft moeten laten. In het Hbl. lezen we, dat de taxi-auto, die in de groote steden in het buitenland reeds lang met succes is ingevoerd, nu ook te Amsterdam haar intrede zal doen. De onderneming gaat uit van de Amsterdamsche Rijtuig maatschappij. De zaak zal niet dadelijk op groote schaal be gonnen worden. Een twaalftal Atax zal men in April op straat zien verschijnenals standplaatsen worden uitgeko zen de stations Centraal- en Weesperpoort, de vier hoofdpleinen (Dam, Leidsche-, Konings- en Rembrandtplein) en wellicht aan schouwburg, concertzaal en voornaamste openbare vermakelijk heden. Het tarief zou voorloopig op dezen voet worden ingericht: eerste 600 meter 40 ct., elke 300 meter meer 10 ct. De taximeter wijst den afstand en tevens het ver schuldigde aan. In het vorig overzicht hebben wij reeds gewag ge maakt van de plannen der H. IJ. S M. en Staatsspoor, betreffende de invoering van een nieuw reistarief. Het schijnt, in de bedoeling der spoorwegmaatschappijen te liggen om een einde te maken aan het gecompliceerd systeem vanreisbiljet ten. Thans hebben we retourkaarten en enkele reis-biljetten, tienritten-boekjes, uitstapjes, etc., etcen voor gewone reizigers is het vaak een heel stuk werk, om na te gaan op welke wijze men het goedkoopst de een of andere reis kan afleggen. Plannen zijn thans in bewerking, om het meeren- deel dezer verschillende kaarten af te schaffen en hiervoor in de plaats te stellen eenvoudige enkele reiskaarten. Door dit laatste wordt ook een einde gemaakt aan het geknoei, dat, ondanks zeer strenge controle, toch nog altijd met re tourbiljetten plaats vindt. Het afschaffen van retourbiljetten zal echter, speciaal bij de Hollandsche Spoor, waar retour- kaarten, naar verhouding tot enkelen reisprijs goedkooper zijn dan bij de Staatsspoor, wel oorzaak zijn, dat het reizen iets duurder wordt; wat, in verband met de steeds grooter wordende kosten der spoorweg maatschappijen vooral in verband met de vele wettelijke verplichtingen ook wel te billijken is. Tevens zal het in de bedoeling liggen om kilometerboekjes uit te geven, welke niet alleen op het net der Hollandsche Spoor, maar ook op dat der Exploitatie Maat schappij geldig zijn, terwijl eveneens het afgeven van abon nementen geldig op de lijnen van beide maatschappijen, overwogen wordt. Uit den aard der zaak zal de invoering van al deze wijzigingen, indien hierop de goedkeuring van den minister verkregen wordt, niet zoo heel spoedig kun nen geschieden. Drie dingen die (in het Spaanech) met een S beginnen, maken gelukkig: heilig, gezond en wijs.*) Santo, eano, sabio. Engeland. Een belangrijk vonnis is Buiteillaildsch door het hof van appèl gewezen over overzicht. de vraag, of de vakvereeniging het recht heeft van haar leden een hoofdelijken omslag te heffen voor de vertegenwoordiging in het parlement. De verkiezingskosten van de arbeiderspartij en de bezoldiging van haar parlementsleden worden gekweten uit de opbrengst van dien hoofdelijken omslag bij verschillende vakvereenigmgen. Het gerechtshof besliste in positieven zin, het hof van appèl echter heeft de vraag ontkennend beantwoord. Na de ver- eeniging van spoorwegpersoneel kunnen nu voortaan alle andere vakvereenigingen er door den rechter toe worden gedwongen te verbieden, dat de leden voor het bewuste politieke doel hoofdelijken omslag betalen. Uit de gewone kassen mogen deze onkosten evenmin bestreden worden. De leden van de vakvereeniging van spoorwegpersoneel zullen wellicht vrijwillig den omslag opbrengen; terwijl kan men zoeken naar een middel om dergelijke heffingen wettig te maken. In hoogste instantie het hoogerhuis te laten beslissen is te gewaagd om de groote onkosten en het onzekere van de rechtsquaestie. De Daily Chronicle zegt onder meer dat, als het hoogerhuis dat vonnis desgevraagd bevestigt, er slechts twee dingen mogelijk zijnöf de parlementsleden moeten van staatswege bezoldigd worden, öf het parlement moet bij de wet de vakvereenigingen helpen. B a 1 k a n-c r i s i s. Het hoofd der bulgaarsche missie Liaptsjef, die te Konstantinopel met de porte onderhandelde, bevindt zich thans te Sofia, om rapport aan zijn regeering uit te brengen over den stand van zaken. Deze is als volgtTur kije meent dat de questie der erkenning van de bulgaarsche onafhankelijkheid zaak der conferentie is. Bulgarije wenscht evenwel zijne consessies van de onmiddellijke erkenning door Turkije afhankelijk te stellen. Zoo op het eerste gezicht schijnt dit vrij onvereenigbaar, Liaptsjef houdt echter voort zetting der onderhandelingen voor mogelijk, daar Bulgarije niet onwillig is de questie der Oriëntlijn afzonderlijk te behandelen. Blijft dus over de questie van de oost-roemelische schatting die Bulgarije niet regelen wil alvorens Turkije rechtstreeks de onhafhankelijkheid erkend heeft. Men ziet het, de geschiedenis is eentonig. Komt vriend Liaptsjef te Konstantinopel terug, dan wordt de zaak op denzelfden langzamen voet van loven en bieden voortgezet. Oostenrijk Frans Jozefs regeeringsjubileum heeft alle gemoederen en courantenpennen in beslag genomen. Woens dag was feitelijk de kroondag, daar hij den 2den December 1848 keizer werd Als jong man van 18 jaren kwam hij aan de regeering, en hij die in de dagen van het absolutisme geboren werd, werd door de revolutie van '48 op den troon gebracht. Hoewel hij deze direct den kop indrukte, vervulde hij toch een harer voornaamste wenschen, daar hij zich met de borst wierp op de verwezenlijking van het idee van een parlement op de basis van algemeen en gelijk kiesrecht. De keizer was niet altijd gelukkig in de keuze zijner politieke raadslieden en niet steeds zag hij in welke politieke tenden- zen zij nastreefden. Altijd echter gold hem de zaak boven den persoon en hij heeft zich steeds van raadslieden bevrijd, wanneer hij met hun politiek niet mee kon gaan, hoe sym pathiek zij hem overigens persoonlijk ook waren. De keizer is een trouwe zoon der kerk gebleven en hoe ouder hij werd, des te meer trad het zachtmoedige en verzoenings gezinde van den ouden Oostenrijker in hem naar voren. De keizer heeft het wreede van wat het leven bieden kan in ruime mate ondervonden Rudolf, zijn eenige zoon, verloor bij in 1889. Zijn broeder, den bekenden mexicaanschen keizer Maximiliaan, werd in 1867 gefusileerd. En nog heugt het ieder hoe zijne geliefde echtgenoote Elizabeth in 1898 te Genève onder moordenaarshanden het edele leven liet. De feestelijkheden hebben in reusachtigen omvang plaats gehad en waren schitterend. De onvermijdelijke ongelukken die nu eenmaal niet schijnen te kunnen uitblijven waren de scha duwzijden ervan. Uit alle oorden der wereld heeft de grijze keizer gelukwenschen ontvangen. Was de Dinsdag de dag van het volk, de Woensdag was geheel den jubilaris gewijd. Wij hebben de berichten ontvangen van het verloop der feesten, doch ook, die van een somberen aard, waar van wel de treurigste zijn die welke den binnenlandschen politieken toestand van het oogenblik betreffen wij bedoelen de buitensporigheden te Praag, die zich steeds langs een stij gende lijn ontwikkelen en die niet alleen voor de Duitscb»rs in Oostenrijk, doch ook voor den ganschen Oostenrijkscben staat gevaar opleveren. Wat de buitenlandsche politiek betreft zijn de verhoudingen tot den Balkan, Italië en Rusland van dien aard, dat het ten volle begrijpelijk is, dat de feesten en ontvangsten ten hove tot het allergeringste zijn terugge bracht. Italië. Hier kookt en gist alles tegen Oostenrijk. De volksstrooming en de Kamer zijn zoo tegen Oostenrijk ge kant dat het ergste voor de regeering te vreezen is. België De Congo-begrooting voor 1909 is verschenen. Zij bedraagt 36,090,036 frs. in ontvangsten en uitgaven. Tot de belangwekkende posten onder de inkomsten behoort 7,200,000 frs. aan in- en uitvoerrechten, 1,224,000 aan mijnontginning, doch slechts 200,000 voor post- en tele- graphie. Het nationaal domein figureert onder de inkomsten voor 16,881,825 frs. Onder de uitgaven is 1,635,000 frs. uitgetrokken voor de gewapende macht en 700,000 frs. voor de marine. China. De Keizer is Dinsdag met luisterrijke ceremoniën gekroond. Perzië. Hier blijft de toestand een raadsel, 't Is alles geheimzinnigheid in den politieken toestand. Groot opzien wordt alhier en elders verwekt doordat de, op aandrang van Engeland en Rusland ingetrokken November-proclamatie van den sjah tegen de grondwet thans toch openbaar wordt gemaakt. De duidelijk gebleken eensgezindheid van Engeland en Rusland en hun dientengevolge krachtig optreden te Teheran, hebben reeds veel er toe bijgedragen de nevelen te doen optrekken, waar.n de sjah-Janus, de tweehoofdige God heid, zich heeft gehuld en verwacht mag worden, dat deze samenwerking ze nog eenmaal geheel zal verdrijven. Het intensieve schenkt voortreffelijkheid en maakt de held in verheven zaken. Burgerlijke Stand. D«"d rdag 26 November tot Donderdag o December. Bevallen; A H. van VordenKoerselman, d M. W. PhilippoJansen, z.P. Wigchertvan der Zwan, d. Overleden te Meerenberg: Tjvan 't Zet 74 j A. A. Scheidt 78 j. A. Koort 66 j. De volmaaktheid bestaat niet in de kwantiteit, maar in de kwa liteit. Ontvangen en te bespreken boekwerken Boekbeoordeeling. Mr. dr. H. S. Veldman, Het Neder- landsche Staatsrecht aan de Grondwet ontleend. Uitgave J. B. Wolters, Groningen. G. A. Ootmar, kinderarts, Een boek voor jonge moeders. Uitgave G. W. Groeneveld, Haarlem. Er zijn zieners der harten en lynxen der bedoelingen. Diversen. Voor de noodlijdenden op Cura 9 a o. (2e lijst). Naar aanleiding van den oproep om steun, uitgegaan van het A. N. V., zijn nog ingekomen de volgende gaven: H vf. de Koningin f 1000.— HM. de Koningin Moeder f 300.— Z.K.H. Prins Hendrik f 100.—. Afd. V. U. v/h A. N. V. f 10.— Jongel. Afd. A. N. V. f 6.02»/2J. A. S. Jr. f 5.-; S. J. f. 25.-; K. J G. d. B. P. B f 5.-; E. K. f 5.-; allen te Am sterdamMr. Ch. A. H. te Arnhem f 10.— J. K. te Bergen op Zoom f 2.50; Prof. J. A. S. te Delft f 10.— M. C. v. R. v. N. f 2.50; M. R. f 2.50; Jhr. Mr. W. D. de J. f 2 50; H. A. N. v. S. f 10.— Mr. J. A. N. P. f 10 allen te Don Haag; J. A. S. f 50.— vf. L. C. S. f 10.— J. L. 5.— J. J. V. f 10.—F. H. v. G. f 10.— N. N. f 2.50: N. N. f 2.50; W. H. d. V. f 2.50; Mr. H. W. F. f 5.— A. J. A. de B. f 5.— K. K. D. v d. K. f 2.50; Dames Th. f 1.— L. J. v d. S. f 2.50; N. N. f 2.50; W. L. f 2.50: A. A. C. v. R. f 10.— L. C. f 2.50; Mr. S. B. f 2.50; J. H 1.—L. C v. O. f 10 H. v. H. f 2.50; Fa. I. L. Bz. f 2.50; J. C. J. de J. f 10.-; W. K. v. G. f 10.-; P. J. do K. f 10.-; L. J. S. f 10.— A. J. L. f 10-; F. L. f 10.— L. V. Zn. f 2.50; F. C D. D. f 5.-; v. G. f 2.50: H. de M f 2.50: allen te Dordrecht: Mej. E. D. R. te Enkhuizen f 2.50; W. H. te Gorinchem f 5.— V. f 5.— D. f 5.— B. f 2.50; N. f 1. F. N. f 2.50: N f 2.50; N. N. f 1.-; W. f 2.5'); M f5.-: A R. 2.50: v. H. f2.50: N N. f H).— B f 2.50: N N f 10.— Whistavond f 0.50, allen te Groningen: P. J. R Az te Gronau (Westfalen- f 1 N. C W B. te Haarlem f 5.— W d. C. te Haarlemmermeer f 10 H. v M. te Hattem f 1.—W C S te Housden f 1 J C T fin.— H J. T f 2 50; W K 2 50; A K f 10 -L. f 250; allen te Leiden: W H v D te Prinsenhage f 3 Wed D v H f5—: v A f5—; beiden te Rotterdam: N. N. te Twello f 10.— Mej. J. J. L. te Utrecht f 50 Dr. K. te Wormerveer f 50.— Totaal f 1954 021/2> bet bedrag der eerste lijst (f 300.50) samen f 2254.521/2. Meer gaven, die dringend noodig zijn, worden gaarne ingewacht bij C. van Son, administrateur A. N. V. Wijn straat 81, Dordrecht. Onberispelijk zijn is de noodzakelijke voorwaarde tot volmaakt heid. Kerknieuws. Ned. Herv. Gemeente, Zondag 6 Dec. voorm. 10 uur. Ds. J. D. J. Idenbnrg, pred. te Amsterdam n.m. 6y2uur,V Roos pred te Meerenberg. R.K. Kerk te Overveen. Zondag 6 December voorm. 7 en 8| uur Gelezen H. Missen; 10 uur Hoogmis; 3 um- Vespers. R.K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 6 December Kerkelijke dienst te 7J en 10 uur. Men moet nooit iets beginnen met bovenmatige verwachtingen «Centrale verwarming." In eene ver Onze Plaat, gadering van geachte mannen ziet men aan de uiterste linkerzijde twee stoomketels, welke door de hoop des vaderlands (sociaal democraten en anarchisten) verwoed gestookt worden, vóór elke ketel en daaraan met buisleidingen verbonden, is een klaagmachine aangebracht in den vorm van een menschelijke pop welke automatisch woedende bewegingen maakt en dito gezichten trekt De eene pop is kunstig nagebootst naar den is, voor de koeien geen nadeelige gevolgen. Integendeel. De doktoren verklaren dan ook, dat, al mag individueel het eene beest iets beter tegen het steeds op stal staan bestand zjjn dan het andere, ze er zich over het algemeen uitstekend bij bevinden; zelfs komt stijfheid niet eens voor. Vergelijk hiermede nu eens die duizenden beesten die in dezen tijd van het jaar armoedig op het natte land liggen, waar ze ziek worden, meestal slechte melk geven (men leze hierover de rapporten maar eens) en niet, absoluut niet, zindelijk kunnen gemolken worden. Bij ons bezoek wees de heer Eldering dan ook met gerechtvaardigden trots eenige pracht exemplaren aan, die als levende reclame voor zijn systeem hun heerlijke melk geven. Als een koe uitgemolken is, wordt de melk direct gewo gen. Dit geschiedt natuurlijk van elke koe afzonderlijk en (hier ontleenen wij aan de brochure door «Bronsteê" uitge geven) «geschiedt mede uit een oogpunt van controle op «het vee, daar een plotseling verminderde lactatie-opbrengst «reeds duiden kan op eenige ziekelijke stoornis van het «betreffende rund." Het uit den stal brengen van den emmer heeft plaats door middel van een in den muur draaienden halven cylinder, waar de emmer ingezet wordt en aan de andere zijde uitgenomen, waardoor een dikwijls open en dichtgaan der deur vermeden wordt en de stal- temperatuur onveranderd blijft, 't Getuigt alweer van de zorgvuldigheid, waarmede met alle kleinigheden rekening wordt gehouden. Na gewogen te zijn komt de melk in de ontvangkamer, in haar soort een heiligdom, hetwelk door geen profanen voet mag betreden worden. Alleen de man met de uitstorting der melk over den koeler belast is de eenige die hier vertoeft. Deze koeler is een ijsmachine, die de melk van koewarmte (38 graden C.) op de verlangde temperatuur, dat is ongeveer op het vriespunt, brengt, zoodat de melk, die tot op dit oogenblik nog niet met de buitenlucht in aanraking is geweest, hierdoor in een toe stand komt, waardoor de bacterievorming tegengegaan wordt. Het heeft veel, zeer veel moeite gekost om gedurende den langen weg dien de melk heeft af te leggen eer ze in dit stadium gekomen is, den groei der bacteriën tegen te houden, maar dank zij de volhardende pogingen van allen die hun schouders onder deze taak gezet hadden, is men hierin geslaagd en triumfantelijk kon de heer Eldering dan ook getuigen, dat het probleem opgelost was. Van den koeler komende, wordt de melk in een gesloten bak ge voerd, waar ze door roeren een gelijk vetgehalte veikrijgt en kan met het aftappen begonnen worden. Ook dit ge schiedt weder in een afzonderlijk lokaalook hier zijn de voorzorgsmaatregelen zoo ver gedreven, dat geen enkele vervuilingsinvloed kan werken. Het is hier de plaats met een paar woorden van het op «Bronsteê" aanwezige water gewag te maken. Dit water wordt ontnomen aan een 35 meter diepe Norton-pnt en wordt vóór het gebruik ontijzerd en gefilterd. De schoone, uitgekookte flesschen worden door een opening in den muur, waarin rekkeD, en afgesloten door dubbele schuifdeuren, aangegeven in bakken de tapper houdt de flesch onder de kraan, laat baar vol loopen, brengt afsluiter en capsule aan en de melk is ter bestemder plaatse gekomen en voor gebruik gereed. De gevulde flesschen worden daarna in ijskasten geplaatst om dan rondgebracht te worden. Ook de bereiding der karnemelk heeft weder afzonderlijk plaats de hiervoor bestemde inrichting bevindt zich aan de voorzijde van het zuivelhuis. Voor het gebruik gereed, schreven we. Hoe gewoon staat dat daar en hoe eenvoudig lijkt het: rauwe melk voor het gebruik gereed, 't Heeft iets van de vrucht, die men van den boom plukt, even afveegt en onbekommerd nuttigt. Doch hoeveel hoofdbrekens, toewijding, geldelijke opoffering en kennis heeft het niet gekost eer men zoo ver was dat men de melk die zuiver uit de uiers kwam, in denzelfden smetfeloozen toestand in de flesch had overgebracht. Alleen de ingewijden weten het, hoe steeds weer aan nieuwe ver beteringen moesten worden aangebracht en hoe, gelukkig, de resultaten niet uitbleven. Telkens bleek het bacteriecijfer lager en werd de vijand meer in een hoek geduwd. Toch gaat men niet op lauweren rusten. Onvermoeid, dankbaar maar niet voldaan, houdt de uitkijk wacht en niettegen staande de melk van «Bronsteê" thans een zuiverbeidsgraad bereikt heeft, waar de natuur een grenspaal schijnt geplaatst te hebben, zijn toch alle gedachten en pogingen geconcen treerd om een nog grootere mate van volmaaktheid te bereiken. Terecht noemde de heer Peereboom, in zijn «Om ons heen" aan dit onderwerp gewijd, deze melk «ideale' melk en vruchteloos hebben we gezocht naar een woord dat zóó juist de edele hoedanigheden van Bronsteê's pro duct weergeeft. Doch laten we volledigheidshalve nog even op de inrich ting zelf terugkomen. Afgescheiden van het centrale complex van gebouwen bevindt zich de quarantaine-stal, waar de koeien bij hun intrede in dit dorado gedurende een 14 dagen onder de dagelijksche blikken van veearts en bacte rioloog hun deugdelijkheid moeten betoonen. Dan hebben deze beeren het drnk, want alles hangt van hun zorgvul digheid af. Is een koe goedgekeurd, dan kan men er ook verzekerd van zijn, dat de groote stal een bewoonster rijker wordt, die onder de gezondste dieren van ons land een eereplaats inneemt. Bij het aanschaffen van nieuwe runderen, worden deze zooals reeds is aangegeven, op tuberculose onderzocht en opmerkelijk bedenkelijk is het groote percentage, hetwelk reageert, daardoor dus blijkt tuberculeus te zijn en ver wijderd moet worden. Dat zulks voor de boerderij op groote kosten komt, zal ieder duidelijk zijn. Men heeft dan ook een goedgekeurden stier aangeschaft, ten einde op deze wijze zelf een gezonde veestapel te verkrijgen. In den kalfkoeien- stal zijn dan ook al eenige fraaie beesten aanwezig. Aan de achterzijde der boerderij bevinden zich de paarde- stallen, het wagenhuis en het machinegebouw. Doch dit gedeelte vraagt niet om onze beschrijving, hoewel de ma chines ruimschoots een kijkje waard zijn. Ten slotte nog iets over het personeel. Aan de wijze waarop men dit hun taak ziet verrichten, krijgt men direct den indruk, dat de mannen ten volle hunne inderdaad ge wichtige bezigheden beseffen, waartoe de cursussen door dr. Colenbrander gegeven, natuurlijk zeer veel bijgedragen hebben. Het mag met recht goed geschoold genoemd worden en bestaat uit kerngezonde, flinke menschen. Zoo is «Bronsteê". Naar waarheid mag zij genoemd worden een model-boerderij. Moge het goede voorbeeld door haar gegeven ook in andere gedeelten van ons land tot navol ging prikkelen de geheele melkgewinning zal er door voor uitgaan en wij allen er de zegeningen van genieten. Beslui ten we dit artikel met de mededeeling, dat «Bronsteê baar deuren voor eiken belangstellende wijd openzet en dat de directie het op hoogen prijs stelt, indien haar gast vrijheid dikwijls wordt ingeroepen. Ook bij het melken kan men tegenwoordig zijn. Eigen aanschouwing toch overtuigt het meest, niet waar? En hij die gezien heeft hoe hier gewerkt wordt, durft gerust met ons het nu eenigszins gevarieerde versje onderschrijven «Bronsteê's melk is goed voor elk." face van den heer Van zelfden van den heer Hi zijde, hij gelijkt sprekend op hij op een knopeen si uit de geopende popmonde mannen, enkelen van her een die gelijkt op den hee tenue, evenwel met een v Als de boosheid op den 1 die te misleiden. Neder Plaatselijk eenigi Nieuws. strekt Wi bijeenkomst op 26 Novem hun bestuur fiink mee we af te doen, de ontwe N. N. V. werd bekritise vertegenwoordigende verg.- M. Vrij en tot diens pi Haarlem, verkozen de hoofdbestuur had plaats - trek van mej. P. Moltzer C. A. C. DonkerBreuk! Wij kunnen mededeele: de Blécourt, notaris, v Bloemendaal. Het kantot tigd, hoewel de heer 1 Boschhoek" voor zijn el- Woensdag 1.1. werd do eene portefeuille met bel: door den heer R. inge direct aan" de eigenares, gegeven. De Stads-Editie van tweede blad op eenzelfde handeling der bloemendal nen, een verslag der ver en eene in sarcastischen de gehouden bijeenkomsl caricatuurtjes. Wij betreuren het, da open stellen der deuren danige ontboezeming. Zo komen worden al ware 1 van den heer Graichen veel moeite geeft, ong< der brengt, daardoor lx algemeen aanwakkert en eens verwezenlijkt mog< In beide stukjes is te hiermede is bedoeld onz- de heer Teitsma. De Bloemendaalsche eene vergadering van w den op Donderdag 10 precies in hötel «Welge met de volgende agem Ingekomen stukken en stuur van wege de 1 lantaarnplaatwedstrijd d Voordracht met lichl door den heer van E causerie met lichtbee V. J. de Kruijff. Projectie: bekroonde tentoonstelling, proefpr Een voorbeeld ter heeft van de 48 haar woningen, waaraan b: commissie ingestelde ringen gewenscht ble 45 doen verbeteren, ter voorloopig ongewijzigd gereed staan. De hooge, gevaarlijl over in de vorige raai toe te behooren aan schappij van onroereni De grensregeling onze gemeente bij die mededeelingen der reg B. en W. van Haa gerscholieren van hier per jaar te doen beta Maandag j.l. ontdek berg toen zij in de ti Duinlust-Park alhier de villa geweest ware Per telephoon dee Bloemendaal, die direc dat de dieRven) aai glasruit uit een serre mogelijk was, de kni] en daarna het raam Robes, Mar T

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 2