Jvoegsel va» „JCet 2 Vi-cao? -Isch WeekblaÖ" «an Zaterdag 28 November 1908. Burgemeester en Wethouders der ge- (■(H meente Bloemendaal maken bekend, dat n l g u. afschrift van het primitief kohier hoofdtlijken omslag voor het dienstjaar 1908, ge- vijf maanden, van den 18en Augustus 1908 tot den 17en Januari 1909 ter gemeentesecretarie voor e r ter lezing ligt. iendaal, den 18en Augustus 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, A. J. van dek Flier. De Burgemeester, A. Bas Backer. O» :odsdienstige aanstellerij is belachelijk. P iatselijk Met de vermindering harer tarieven op AieilWS. de lijn HaarlemBloemendaal is de E. (Vervolg). S. M. bezig op guitige wijze het ver keer af te leiden van de spoorlijn Haar lemBloemendaal waarlangs vooral op Woensdag en Zater dagavonden tal van reizigers j>naar stad" plachten te varen, het dubbeltjestarief was de trekpleister; nu oefent de tram weder grooter aantrekkingskracht want het spoorwegstation te Bloemendaal is tochtig en gevaarlijk en de beide eind punten der tram geven gemakkelijker toegang tot dorp en stad dan die der spoor, trouwens naar en in den trein zijn de reizigers slechts tot hun ongenoegen aan een meerdere malen herhaald toezicht onderworpen. 11 sschien is deze loop van zaken der H. IJ. S. M. niet onaangenaam, immers het station Bloemendaal is niet op bet ervoer van veel reizigers berekend, men heeft zich bij den >uw blijkbaar in de beteekenis van het station vergist en h t geheel is nu zoo ingericht, dat slechts met ombouw ook m de beide spoorlijnen met een eiland-perron een be- hooriiike toestand te verkrijgen is. Voorheen gebruikten heeren wildstroopers behalve strik ken geweer ook wel fretten om konijnen te bemachtigen, than- is men zoo ver dat men daarvoor een bunsing gebruikt. Tegen W. Akersloot te Haarlem is deze week proces-verbaal opgemaakt door den te Zandvoort gestationeerden rijksveld wachter De Bruin, wegens het bemachtigen van konijnen door middel van een tot dat doel afgerichten bunsing. Tegen den bekenden wildstrooper Van der Aar uit Haarlem zijn deze week weer een paar keeren processen verbaal op- geni. .kt, wegens het loopen over verboden gronden. Twee personen die in het jachtveld wild- of konijnen- strikken met zich vervoerden, zagen zich deswege bekeurd en hebben daarbij eenen valschen naam opgegeven, wat hun echt' duur te staan zal komen, daar de politie alhier ver meen', bedoelde heeren bij name te kennen. F J. Faasen te Schoten, die zijn handwagen onbeheerd zonder licht op den openbaren weg te Bloemendaal ode had en niettegenstaande de waarschuwing van de f ie daarin geen verandering bracht en zelfs zonder licht i yed, zal zich daarvoor te verantwoorden hebben voor heer kan toni echter. Door de politie te Aerdenbout werd Donderdagvoor- ddag geheel los »n onbeheerd op den Oosterduinweg aan- g feoffen een voor een rijtuig gespannen paard. Nadat door de- politie een half uur gewacht was en men den omtrek had afgezocht en geen eigenaar of bestuurder kwam opdagen, werd paard met rijtuig overgebracht naar Overveen bij den stalhouder B. Na geruimen tijd kwam de bestuurder, de koetsier P. Grijmans, uit Heemstede, aan het politie-bureau te Overveen zich aanmelden en verklaarde, dat hij zich van zijn paard en rijtuig had verwijderd en zich naar het hoender pari iiad begeven om kippen t.e koopen. Het zullen dure kippen worden, aangezien wegens overtreding van art 4275, W. v. 8., proces-verbaal tegen hem is opgemaakt. De koopman J. Slooten te Haarlem, die met een onge- muilkorfden hond gespannen voor een hondenwagen te Aer denbout werd aangetroffen door de politie, is deswege be keurd geworden. Gevonden voorwerpen: Een hondenhalsband, een zilveren armband, een centimeter en een dames parapluie. bij 1 1 ie te bevragen een paardendeken. - .'ilit.nirD lern wie reeds het geringe zeer en het erbazend schittert. De rechtbank te Haarlem heeft in het 011 0- faillissement van den heer W. P. 11. in Dieren Bijvoet de volgende beslis- y ui, v aarop j in ons vorig nummer reeds de effende voogdes der commanditaire r -.nrderde vr-rni- iging der voor notaris Krabben- b Amsteri m verle- en acte van scheiding en terug- van de on oerende goederen ten name der ven- ipde rechtbank erwoog onder meer: it uit bef i>j eisch gestelde in verband met de daarbij a e acten, zooals die ook in het geding zijn ge- fcrd blijk: dat bij de acte van 25 September' 1891 .gaan n> vennooischap onder de firma Bijvoet en W. P. H. van Dieren Bijvoet, A. G. en L E. J. eren Bijvoet als vernooten onder de firma en dus '■"iifke vennooten en den auteur der minderjarige as geldschieter en doel hebbende de uitoefening rbleekerij. zooals deze in den ruimsten zin wordt nd tan der', ilve t ene burgerlijke maatschapdat het vennootschap zoude bestaan uit de goederen en door W. i'. van Dieren Bijvoet en den geld- o onnoot in ie brengendat Van Dieren Bijvoet de go deren heeft ingebracht cn de geldschietende e ,ii 1- en oer 1891 zoude inbrengen de som d e vennoot W. P. H. Van Dieren Bij voet t. etend' venn ot in dat fonds elk recht op de hebben en het uitsluitend beheer zoude zijn Vin Bijvoet en alle handelingen daar- 1 ct vervreemden en bezwaren van door de vennooten W. P. H. van r xo' en en L. E. J. van Dieren Bijvoet "J- olw goedgekeurd. Dat bij acte van 1 'te vennooten A. G. en L. E. J. van Dieren 11 u le vennootschap met afstanddoe ning van alle financiëele en andere aanspraken, terwijl bij die acte is geconstateerd, dat sedert dat tijdstip er zal zijn een commanditaire vennootschap met W. P. H. van Diereu Bijvoet als aansprakelijke vennoot en de auteur der minder jarige eiscbers als geldschieter, tot welke acte ook heeft medegewerkt de auteur der minderjarigen; O. dat uit deze feiten zooals zij bij dagvaarding zijn ge steld en in verband met de daarbij door eischers aan gehaalde stukken volgt, dat eischers in hunne voormelde vordering zijn niet ontvankelijk O. toeh, dat daaruit volgt dat W. P. H. van Dieren Bijvoet ten tijde der aangevallen acte van scheiding was de eenige vennoot der burgerlijke vennootschap onder de firma Bijvoet en Zoon, bevoegd te vervreemden en te bezwaren, 'Jfkar de venDOoten, die daartoe oorspronkelijk moesten mede werken uitgetreden waren, waaruit tevens volgt, dat een derde handelende met hem door wien de vennootschap naar buiten optreedt en bestaat, alleen met hem handelt en tegenover hem rechten verkrijgt; Dat hieruit volgt, dat er geen rechtsband bestaat tusschen den geldschietenden vennoot en derden, doch enkel tusschen den aansprakelijken vennoot en den geldschietenden vennoot, voortspruitende uit het tusschen hen bestaande vennoot schappelijk contract; O. bovendien, dat door de geïncrimieerde scheiding, waarbij de goederen door Van Dieren Bijvoei in het fonds der ven nootschap gebracht, hem werden toegescheiden, geen daad van vervreemding werd gedaan, nu daarvan het eenig gevolg was, dat deze goederen kwamen ten zijne name zooals ze eerst stonden ten name van hem en A. G. en L. E. J. van Dieren Bijvoet; en daardoor in den reeds door de acte van 1901 gewijzigden toestand geene verandering werd gebracht O. eindelijk, dat de gedaagden A. G. en L. E. J. van Dieren Bijvoet als zijnde na voormelde acte van 1901 geen deelgerechtigden in eenig goed van het fonds der vennoot schap niet gerechtigd waren om tot scheiding en deeling daarvan mede te werken O. dat daaruit volgt dat deze overeenkomst van scheiding, die enkel tusschen rechthebbenden op het toegewezen goed rechtsgeldig kon tot stand komen, ten opzichte van W. P. H. van Dieren Bijvoet geen effect kan hebben maar van den aanvang af was nietig en als niet bestaande moet wor den aangemerkt als berustende op eene valscbe oorzaak, zoodat eene nadere nietig verklaring dezet overeenkomst en de daarop berustende latere handelingen van overschrijving in de bypotheekregisters is overbodig, terwijl zij, zooals hiervoren reeds is overwogen in de verhouding tusscben de eischers en Van Dieren Bijvoet bestaande krachtens het ven nootschappelijk contract geene verandering brengt; O. dat verder de vordering tot doorhaling der door Van Dieren Bijvoet op de voormelde onroerende goederen ge nomen hypothecaire inschrijving en het tengevolge daarvan ingeschreven executoriaal beslag, eveneens is niet ontvan kelijk nu uit het bij eiscb gestelde volgt de bevoegdheid van Van Dieren Bijvoet om het gced te bezwaren en nu hij eveneens blijkens het bij dagvaarding gestelde boven dien eigenaar pro indiviso dier goederen was en mitsdien slechts op dien grond eene doorhaling zoude kunnen worden gevorderd van de inschrijving vom- zoover die het aandeel der eischers drukt en niet de nietig verklaring der liypo- theekacte en doorhaling der inschrijving in haar geheel O. wat de in de 2e plaats gevorderde schadevergoeding be treft tegen den gedaagde mr, Tideman q. q. en de gedaagden A. G. en L. E. J. van Dieren Bijvoet wegens de door hen gepleegde onrechtmatige handelingen O. wat de vordening tegen mr. Tideman q. q. betreft als gebaseerd op gestelde handelingen van den gefailleerde Van Dieren Bijvoet voor diens faillietverklaring gepleegd en der halve daarstellende Pene verbintenis uit den boedel deze slechts door aanmelding ter verificatie kan worden aanhangig gemaakt, waaruit volgt, dat de alsnu ingestelde vordering reeds op dezen grond is niet ontvankelijk O. dat wat de vordeniDg tegen A. G. en L. E. J. van Dieren Bijvoet betreft dat eischers ook daarin zijn niet ont vankelijk du uit het reeds overwogene volgt, dat de gestelde overeenkomst van scheiding waarop de gestelde schade zoude gebaseerd zijn, van den aanvang af was nietig, daardoor bovendien geene verandering werd gebracht in liet den ven noot W. van Dieren Bijvoet reeds toekomend beschikkings recht en alzoo elk. causaal verband ontbreekt tusschen de aan gedaagden A. G en L. E. J van Dieren Bijvoet geïm- puteerde handelingen eenerzijds en de krenking van der eischers eigendomsrecht en de door hen daardoor als gesteld geleden schade anderzijds, O dat uit het vorenstaande volgt dat W. van Dieren Bijvoet als eenig aansprakelijk de vennootschap vertegen woordigend vennoot tegenover derden de volledige beschik king over de goederen der vennootschap hebbende, bevoegd was die goederen te bezwaren zoodat de vordering tot nie tig verklaring der hypotheek en doorhaling der hypothecaire inschrijving en het dien tengevolge ingeschreven beslag voor- zooverre die tegenover den 4en gedaagden is ingesteld mede is niet ontvankelijk, Rechtdoende Verklaart de eischers niet ontvankelijk in den door hen ingestelden eisch Veroordeelt hen in de proceskosten tot aan deze uitspraak begroot aan de zijde van den gedaagde mr. Tideman q. q. op honderd vier en veertig gulden zeven en zestig en een halve cent; aan zijde van de gedaagden L. E. J. en G. van Dieren Bijvoet op honderd drie en twintig gulden vijftig cents en aan zijde van den gedaagde »La Volonté" op honderd twee en negentig gulden zeven en vijftig en een halve cent. Aldus gevonnist bjj de Rechtbank voornoemd den 17 November 1908 enz. "Wie in het openbaar voor een dwaas doorgaat, wordt in stilte niet voor verstandig gehouden. Bloemendaal II had match. Sport. Als ijverig verslaggever moest ik natuur lijk daarbij tegenwoordig zijn en al regende het een beetjeeen Bloemendaal supporter moet zich daar door niet laten afschrikken. Toen ik op 't veld kwam, zag ik echter voor 't meerendeel bloemendaalsch kleinkinderen die daar hun kunsten vertoonden. Vier tweede elftallers en vijf adspirantjes deden hun best de H. F. C. IVers van 't lijf te houden, maar och hé 't was hun zoo moeilijk! Er kwam een goaltjes-regen van belang. Jammer aan den ver keerden kant; Bloemendaal 0, H. F. C. IV 14. Enfin, 'n volgenden keer beter! Bloemendaal IA. V. V. Had 'k 's morgens een treurige vertooning bijgewoond, 'k moest 'smiddags mooi spel zien, daar was 'k niet vanaf te brengen En of de een al bromde 't veld is te glad, de ander zei 'k heb geen zin, 't gaf allemaal niks, de heeren hadden zich naar mijn wil te schikken. 'k Moet zeggen, 'k heb genoten Genoten van de enorm snelle stormloopen van bloemen daalsch rechtsbuiten, van het kalme berekende spelen van den linksbuiten en al was 't spel na de rust wel een beetje ruw, waardoor 't publiek zich wel wat te veel opwondt, 't was waarlijk een heel mooie wedstrijd. Bloemendaal had zijn opstelling weer gewijzigd en kwam uit met A. Zweerts doel; Koolhoven (aanv.)Van Son, achter; Boskamp, Van Rietschoten, iloutgraaff midden Van Kessel, Roskam, Blankevoort, Muller Jr., Van Riessen Jr. voor. Waar A. V. V. tegenoverstelde: Van Staveren doel; Wit, Eweg achter; Staal, Hinlopen, Boeljon midden; Velsing, Van Roesselde Wijs, Ladage; Bold, de Munnik voor. 't Begin is sensationeel: Bloemendaal trapt af en begint direct onstuimig aan te vallen. Een der A. V. V.ers onderschept een voorzet van links en trap den bal corner. Deze wordt mooi door den Bloe mendaal rechtsbuiten genomen, waardoor de linksbuiten ge legenheid Krijgt met een barden schuiver z'n club de leiding te bezorgen. Zoo gaat ie goed. riepen de toeschouwers en ik zelf klapte van louter pleizier m'n handen stuk. Hiermee was 't scoren echter nog niet afgeloopen, welnee 't begon pas! A. V. V. trapt af, maar de bal wordt haar afhandig gemaakt, komt bij bloemendaalsch rechtsbuiten, die enorm snel langs 't lijntje snort, op 't juiste moment een voorzet en de linksbinnen geeft den A. VVkeeper 't nakijken. 2 0. Dat is 5 minuten na liet begin. Zoo is het te bar, denkt A. V. V.; zij komt nu ook werkelijk gevaarlijk opzetten en heeft bepaald pech als een schot juist tegen de bovenlat vliegt. De Bloemendaal achterhoede bezweert alle verder gevaar en goed gesteund door de middenlinie, begint haar voorhoede ook weer een woordje mee te spreken. Na mooi opbrengen van den linkervleugel zet de midden voor eenige A. V. V.ers opzij en loopt den bal in 't doel. Dat's drie, hoor 'k roepen, maar 't wordt overstemd door't gebrul van: »nog eentje Bloemendaal!'' Aldus aangemoedigd, speelt Bloemendaal haar beste spel, 't lijkt waarlijk of A. V. V. er met stukken in zal gaan. De vierde laat niet lang op zich wachten, met een vèrkei brengt de middenvoor verandering in den stand. De hardwerkende AVV.ers behalen hierna huD eerste succes. Na goed opbrengen plaatst haar rechtervleugel den bal tusschen de palen. Na eenig heen en weer getrap, wordt spoedig rust gefloten. Een voorsprong van 3 goals is een ongekende weelde voor m'n club. De 2 puntjes zijn voor jou, Bloemendaal, dacht ik en met mij vele anderen. Helaas: »es hat nicht sollen sein", 't kan verkeeren", zei Breeroo en de vent heeft nóg gelijk. Na rust ging A V V af met een vaartje Of zij de kunst van Bloemendaal had afgezien weet ik niet, maar er kwamen 2 goaltjes in zes minuten. Gelukkig kwam Bloemen daal hierdoor een beetje tot bezinning. De voorhoede begon weer aan te vallen, maar vindt nu door 't van plaats ver wisselen van eenige spelers een pootige A. V. V.-verdedi ging, die een zeer nuttig gebruik maakt van bare lichaams kracht. Verscheidene Bloemendalers rolden voor de vlakte en doelpunten kwamen er niet meer, tot een der A V. V.e™ een ongeoorloofde krachttoer binnen 't strafschop-gebied ver richtte. De onfeilbare floot voor penalty. Muller plaatst zich achter deu bal en laat den A. V. V. doelman visschen. A. V. V. speelt nu met een vuur, waardoor bloemen daalsch kansen aanmerkelijk dalen. De amsterdamsche voor hoede speelt enorm ving en is niet meer te honden. Spoedig is 't vierde gat in bloemendaalsch vesteonze arme keeper wordt met bal en al door drie tegenstanders in z'n heiligdom gekwakt. Ook no. 5 is spoedig geboren en hoewel de Bloemendaal- voorhoede alle pogingen in 't werk stelt om den doelman aan de overkant te bezoeken, wil 't niet meer. De rechtsbuiten brengt keer op keer op, maar gaat telkens onherroepelijk voor 't vloertje, helaas niet altijd even fair, waardoor 't publiek erg uit z'n hum geraakt. Als 't einde aangekondigd wordt is 't resultaat gelijk spel 5 5. een schrale troost voor Bloemendaal, dat werke lijk wel had kunnen zegevieren, als de achterback, nou ja, enz. en-zoo-voorts. Zondag a.s. speelt Bloemendaal tegen Neerlandia in Amster dam, tegen U weet wel, supporter, gaat U mee? 't Is heusch noodig Meer zeg ik niet, tot ziens, Doelpunter. Wat iedereen zegt. is zoo of wil zoo zyn. Schouwburg Jansweg. Donderdag Tooneel. 3 December gaat in den haarlemschen schouwburg de eerste opvoering van twee nieuwe stukken van twee bekende Haarlemmers 't liustige leven, dramatische schets in 1 bedrijf van Anna van GoghKau bach en Fatsoen, komedie in 3 bedrijven uit het kleine stadsleven van J. B. Schuil. Aan de Nederlandsche Tooneelvereeniging is de opvoering toevertrouwd; wij twijfelen niet of aan de voorstelling zal niets ontbreken, zoodat op een druk bezoek zal kunnen worden gerekend. Madame Sins-Gêee. Het Nedérlandsch Tooneel heeft ons Zaterdagavond door de voorstelling van Madame Sans-Gêne een echt genoeglijken, we zouden haast zeggen ouderwetsch- prettigen avond bezorgd Vlot spel, fraaie costumes en meubilair, alles werkte ten goede mede. De opkomst van het publiek was bevredigend en het applaus bewees dat het met de voorstelling ingenomen was. Over den vreemden Napoleon dien we te genieten kregen zullen we maar zwijgen. Adolf

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1908 | | pagina 5