18 opnamen zien door hem in ons land en omgeving van ver schillende vogels, met name de torenvalk, de specht, de spotvogel e a. vervaardigd, voor welke voordrachten dooi den heer Thijsse de dank der vergadering werd gebracht. Namens het bestuur der Vrijzinnige kiesvereeniging te Bloemendaal wordt ons verzocht mede te deelen, dat wegens den korten tijd door B. en W. gesteld voor de a. s. raads verkiezing het aangevangen overleg met de R. K. kiesver eeniging te Over veen niet verder is kunnen gevoerd worden, dat om dezelfde reden de algemeene vergadering slechts bij advertentie wordt geconvoceerd, en uit de voorloopige bestuurscandidaten aan de algemeene vergadering van a.s Maandag zal worden voorgesteld dr. J. Th. Bornwater te Overveen tot candidaat der vereeniging te proclameeren, die zich daartoe gaarne bereid heeft verklaard, indien om trent zijn zetel niet zal behoeven te worden getwist met de R. K. kiesvereeniging te Overveen. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op achterstaande advertentie der verkooping van Hotel Welgelegendoor de heeren Loeff en Wilkens, notarissen te Haarlem, we k hotel niet, zooals de vorige week in de betreffende adver tentie in dit blad foutief geplaatst was, 2 Aren, maar 11 Aren groot is. Door de Koninklijke Nederlandsche Weerbaarheids Ver eeniging, Afdeeling Haarlem, zal op Zondag 17 Januari een velddienstoefening gehouden worden, ten Noorden van den Spoorweg Haarlem-Zandvoort en daarbij geschoten worden met losse patronen. Andries Ploeg een 70-jarige bedelaar, bier ter plaatse welbekend, kwam Donderdag voormiddag te Overveen, om als naar gewoonte zijn klantjes af te gaan, doch werd, toen hij het bureau van politie te Overveen passeerde verzocht even binnen te komen daar Andries nog 3 dagen hechtenis wegens openbare dronkenschap had te ondeigaan, waarvoor hij in het algemeen politieblad gesignaleerd stond, werd hij overgebracht naar het Huis van Bewaring te Haar lem, waar hem nu gratis onderdak wordt verschaft. Donderdag namiddag is een zenuwlijdend-patiënt, die alh er in particuliere verpleging is, aan zijue verpleeg sters ontsnapt. Des avonds werd bij door een politie-agent aangetroffen, die hem weer naar zijne verpleegsters terug bracht. Door den onbezoldigd rijksveldwachter C. P. Castien is een schriftelijke klacht ingediend bij den burgemeester dezer gemeente, tegen den te Vogelensang wonenden werk man C. Sprokkelenburg, die hem op 1 Januari des avonds op de Bekslaan, in plaats van een gelukkig jaar toe te wenschen, allerhande leelijke woorden toevoegde in het openbaar en in 't bijzijn van derden. Tegen Verduin, timmerman, is proces verbaal opgemaakl wegens het aanbrengen van prikkeldraad aan een afsluiting langs den openbaren weg, zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente. Gevonden voorwerpeneen zwart bont. Veiloren en bij de politie te bevragen, een gouden lorgnet, een portemonaie en een zilveren broche, Indien de d-ugd almaehtier, albeheerschend ware, zou de aarde weldra vol zij ri van gevloekten. Nederlandsche Politiebond. Politie. De 48ste vergadering der Provinciale Afdeeling Noord-Holland van den Al- gemeenen Neder'andschen Politiebond, zal gehouden worden op Vrijdag 29 Januari 1909, des namiddags ten 2 ure. op de bovenzaal van Hotel Toelast", aan de Koode Steen te Hoorn. Te behandelen punten: 1. Opening der vergadering. 2. Voorlezing en goedkeuring notulen vorige vergadering. 3. Behandeling ingekomen stukken. 4. Desverlangd verslag afgevaardigde ter algemeene vergadering 5 Verslag van bet bestuurslid, dat een onderzoek heeft ingesteld naar den finan- cieelen toestand van de weduwe van het overleden bondslid, wijlen den heer van der Weijden te Uithoorn. 6. Voorstel van het lid Heertjes tot het oprichten van een afdeelings- orgaan. 7. Voordracht van den heer mr. A. A. Huizinga, advocaat en procureur te Hoorn, ex-inspectpur van politie. Onderwerp: »Een en ander over de organisatie en bevoegd heden der politie 8. Sluiting na rondvraag. Namens het Bestuur Lokekse, Secr.-Penningmeester. Onsterfelijkheid duurt hoogstens een paar duize-d eeuwen. Wat is Nebukadnezar voor ons? Een naam, een klank. Eens zullen onze beroemdste namen vergeten zijn, ot verlaagd tot een zinledige for mule. Bloemendaal -D. O. S. SpOl't. Hoewel een in rondschrift geschreven biljet den Bloemendalers bekend maakte, dat Bloemendaal I Zondag tegen D.O.S. uit Utrecht zou spelen, dacht ik Zaterdagavond toch, dat er niets van zou komen Want wel hadden de heeren Zaterdagsmiddags gevoetbald, maar noch om balklijnen, noch om wedstrijd gedacht, zoodat het er vreemd voorstond. Doch we hebben een ijverig bestuur, en toen ik Zondagmorgen even poolshoogte ging nemen, waren eenige luitjes druk bezig, witte lijnen over de grasvlakte te smeren, waaruit ik de conclusie trok: er wordt gespeeld. Maar 's middags scheen het weer, alsof we geen match zouden zien. De scheidsrechter bleef in zijn HeimatDruk geredeneer tusschen beide partijen. Miiller gaf advies, Wes prae-adviesten slotte stelden de elftallen zich om kwart over tweeën op onder leiding van een referee van den U.P.V.B. (Utrechtsche Voetbalbond.) De volgende elf witten H. Zweerts doel; L. v. Hooff, J. Koolhoven, achler; D. Houtgraaff, W. v. Rietschoten, J. Boskamp, rniddeD L v. Kessel, J. Roskam, C. Blankevoort, K Stals, G G. Miiller, voor. De kleeding van D.O.S. is van dien aard, dat ik, als grensrechter langs de lijn loopende, ze verschillende bena mingen hoorde gevengeelvinken, kanaries; eenige jongeda mes noemden ze zelfs citroentjes. Miiller bij de Bloemendalers, de keeper bij D.O.S. zorgden er voor, de lachspieren in beweging te brengen. Het publiek lachte, de spelers van Bloemendaal lachten, de spelers van D.CJbS. lachten, allen lachten we om Miiller: hij maakte voet- en armbewegingen in zoovele nuances, en in zulke onmogelijke standen, dat een humorist-acrobaat hem zijne wonderlijke seapsodes" niet na zou kunnen doen. D.O.S.' keeper gaf stof tot lachen om de onverschillige manier, waarop hij in zijn heiligdom stond zoo iets van 't kan me niks bommen 1 De match had het volgende verloopBloemendaal begon met aanvallen en eindigde met aanvallen, en was D. O. S.' keeper in minder goede conditie geweest, bij zou er meer dan drie hebben doorgelaten De eerste goal maakt Jan Roskam. Hij drijft netjes eenige geeltjes voorbij, en weet met een sswerve" bal te doelpunten. Miiller, die flink doorzet, en over groote snelheid beschikt, kanjert no 2 langs Utrechts' doelwachter. Deze 2 goals zijn echter indirect te danken aan het subliem spel van onzen middenvoor, die op zijn bekende manier telkens mooi passeert, en zuiver aan de wingmenschen overgeeft. Zijn spel viel als altijd weer op. Met rust is de stand 2 0. Na de rust speelt Bloemendaal een wij winnen het toch wel" spel Alleen D. Houtgraaff en J Roskam willen niet aan deze saaie vertooning deelnemen, en brengen dikwijls leven in de brouwerij. Cor maakt een goal, doch deze wordt terecht niet geldig verklaard, daar Van Kessel, van wien de voorzet kwam, off-side stond. Soms wordt D. O S. gevaarlijk, maar altijd is er een Bloemendaal' been, dat een »door oefening gesterkt been" het schieten belet. Ineens herleeft de Bloe- mendaal-voorhoede. Müller rent langs 't lijntje en zet voor; Van Kessel dito aan de overzij. Jan schiet, Cor schiet, Ko schiet: 't resultaat is nihil, daar zorgt de doel verdediger voor. Toch is het te zien, dat Bloemendaal wil doelpunten. Van Kessel wordt luide aangemoedigd, Cor geeft hem den bal, hij laat D. O. S half-hacks en backs achter zich, en brengt den stand fraai op 3-0. Dan moet er even gestaakt wordende doelwachter is op onzachte manier in aanraking gekomen met J Roskam. Zwaar-hijgend ligt de man op den grond Bjj drenkelingen hebben we voorschriften, zoo ook bij naar adem snakkende voetballers. Het kwaad is spoedig verholpen er wordt nog eenige oogenblikken vurig doorgespeeld, maar de stand blijft onveranderd Bloemendaal heeft hare neder aag gewroken, en haar positie in het ranglijstje verbeterd: gesp. gew. gel. verl. punt. v. t. gem. 8 7 1 0 15 29—3 1.88 A. V. V.. 7 4 3 0 11 17 10 1.57 Bloemendaal 11 5 3 3 13 30-21 1.18 T. O. G 10 5 1 4 11 28—20 1.10 D. O. S. 10 4 1 5 9 15—20 0 90 10 2 0 8 4 8-40 0.40 Neerlandia 10 1 1 8 3 10 23 0.30 Zooals de lezer ziet, moet Bloemendaal nog één wedstrijd spelen tegen T. O. G. in Amsterdam. Wint Bloemendaal dezen wedstrijd, dan kunnen zij nog op de tweede plaats komen. Allen het beste beentje voor, jongens 1 Cesar Edo. Alle dir»g°n worden door denzelfden wind bewogen: de zee, het woud en het teeder gemoed. Schouwburg Jansweg. Tooneel. Aanstaanden Vrijdag een abonnements voorstelling van De Hagespelers, onder Verkade. De keuze is weder gevallen op de eenige maanden geleden alhier ook reeds gegeven voorstellingen van Candida en Hoe hij loog tegen haar man. Tot veler genoegen waarschijnlijk, kunnen we mededeelen, dat aanstaanden Zaterdag 23 Januari een tweede opvoering zal plaats hebben van de Meikoningin, onder leiding van den heer E. A. Cats. Haarlem. Aanstaanden Zondag zullen Uit andere ge- in het Museum van Kunstnijverheid, meenten. alhier, de afbeeldingen voorstellende de schatten der oudheid die Parijs heden nog oplevert, en die zooveel belangstelling bij het publiek wekten, nog tentoongesteld zijn. Wij krijgen een overzicht der verschillende kunstvormen die, vanaf het begin onzer jaartelling, door de verschillende eeuwen heen, elkander hebben afgewisseld. Zondag is de toegang tot het museum kosteloos. In alle eeuwige dingen is een stuk vergankeHjkheid. dat ons aan hen bindt; in het midden der Oneindigheid troosthet Begrensde. Een dienstbode te Rotterdam, plotseling Vail den Hak uit haar dienst ontslagen, kwam in het Op den Tak. gerechtsgebouw om den kantonrechter te spreken. Op de vraag van den bode of ze den kantonrechter uitkantoni II of III moest spreken, was haar wedervraag: Welke is de leukste?" Ge lacht misschien om de »leuke" vraag van die »leuke" dienstbode, maar eilieve. was zij, ik bedoel de meid in de meening veikeerende, dat zij te kiezen had, zoo dwaas, toen zij naar den leukste" vroeg. Was zij hierin niet als vele anderen, en geheel een kind, een dame van kaar tijd? »Leuk" heet alles tegenwoordig, 't Woordje speelt een groote rol, Heel de wereld is één »leuk"beid, 't Discours is vaak van sleuk"heid vol. Of iets mooi is dan we) leelijk, Aardig, net, of 't tegendeel, 't Woordje »leuk" is steeds toepaslijk, In den toon, en echt fideel. Ik voor mij als ik 't eens mag zeggen Vind dat »leuk" e»n misselijk woord, Dom, onzinnig, oppervlakkig... Waarde lezer, zeg het voort! Velen zullen misschien het volgende ook verbazend leuk" vinden. Jozef van Raalte uit Arnhem, marskramer van be roep, zag voor een boerenhuis niet minder dan acht wezels hangen. Sakkerloot! mompelde Jozef, daar zou geld aan te verdienen zijn! De boer wist niet, dat de velletjes zooveel waarde hadden en Jozef, die dit gauw merkte, bood aan de wezels te koopenhij had een zwakke maag en moest vol gens den raad van zijn dokter wezelvleesch etui. Voor een daalder weid hij koopman; Jozef had een goeien dag en de boer had een buitenkansje. Daar Jozef nog verder reisde, zou hij de wezels den volgenden dag op de terugreis mee nemen. Maar 't geluk dreef den spot met den slim men jood. Zijn concurrent, Nathan Levi, ging denzeifden weg Ook zyu begeerige blikken vielen op de acht wezelvellen Meiaas! zij waren reeds verkocht. Maar toen de boer de toedracht vertelde, viel Nathan uit: Ach zoo, dat treft buitengewoon Ik heb alléén maar de velletjes noodig voor m'n longen, daar geef ik je óók een daa'Jfr voor, ei Jozef mag hét vleescb behouden^" Dat was .li gelukkige iplossing, meende de boer: z«Spk, waren er me tevreden. 'Sathan kreeg de huidjes en betaalde. Er» ozef? Lieve lezer is het noodig, dat ik de„ ergernis e M woede beschrijf ;an den braven man. toeiP hij de afg<- vr'oopte dieren zag? De krub ipin pakt de zwakke vlieg De musch is haar verderver. De sperwer pakt de kleine musch, De adelaar pakt de sperwer. Zoo pakt in 't groote dierenrijk De eene soort den ander, Alleen de menschen doen dat niet. Die plukken steeds elkander." De wereld vindt ongetwijfelt Jozef een leuke baas" en Nathan inog leuker". Ik blijf vandaag in Cen toon en ver- tel alleen van leuke menschen. Daartoe behoort dat boertje! onder Arnhem, van wien ik zooeven verhaalde, niet, o! misschien toch wel? maar stellig wel die slimme buiten man, die vóór een paar maanden te Parijs door twee boeven van zijn portemonnaie was beroofd. Want op welke leuke wijze nam hij wraak? Weken lang zocht hij de dieven, tot hij ze eindelijk vond. 't Was bij een spoorwegstation. Hij( ging in hun nabijheid staan, met heel onnoozel gezicht. Zij zagen hem, herkenden hem niet; ze troonden hem mee naar een koffiehuis en, evenals vóór een paar maanden, was hij reeds na een kwartiertje zijn portemannaie kwijt De dieven gingen er van door, om hun buit te deelen. Maar bij bef openen der porten onnaie volgde er een hevige knal, een der dieven viel op den grond, met ernstige brandwonden aan de handen en in 't gezicht. In een apotheek werd lijj verbonden, daarna bracht de politie hem onder dak. De andere ontkwam. Het op wraak beluste boertje had een patroon zoodanig in zijn portemonnaie geplaatst, dat die bij opening moest ontploffen... Hij had zijn doel bereikt: s>Oog om oog en tand om tand 1" 't Mag niet ch rist lij k wezen, A la bonne beure 1 'tis tocb »leuk", Blijft 't ook lang na dezen. Te Amsterdam bewoog dezer dagen zich een onafgebroken stroom van menschen in de richting van het Rijksmuse ui, waar het publiek in dichte drommen stond te wach Waarop? Op graaf Zeppelin, die volgens een bulletin te 11 uur met zijn luchtschip zou neerdalen en te 1 uur wee; zou opstijgen. Maar Zeppelin kwam niet: 't was een han-ige reclame om wat stadgenooten op goedkoope wijze bijeen te trommelen. Mundus vult decipi, decipiatur ergo, De wereld wil bedrogen zijn, Dus mijn vrienden, doet alzoo! Fopt de menschin, neemt ze beet. Als, wat ge doet, ook »leuk" maar heet. Schijnt dat niet veler stel- en levensregel te zijn V. el- licht meenden ook zij heel leuk te handelen, de drie perse ie» te Stadskanaal, die bij een winkelier zonder vergunrmg eerst een maatje jenever vroegen en kregen, toen een dub- bel bakje" eischtenanders zouden ze 't de politie vei-.el lenvervolgens den winkelier nog een dubbel bakje" en vijf gulden afpersten, eindelijk nog twee pond kaas. En toen! Toen ging het leuke" drietal naar de marechaussee-kaze ne, om te vertellen, dat de winkelier getapt had Laat vrij de »leuk"heid roemen, wie wil, Ik zal me er niet mee bemoeien, Maar hier, hier zwijg ik voor niemand stil, Zoo'n laagheid moet ik verfoeien. Keuvelaak Van verschillende zijden wendde men YragenbllS. zich tot ons met de vraag of wij het een en ander wilden mededeelen omtrent de toepasselijkheid van de wet op het arbeidscontract die 1 Februari a s. in werking treedt, in het bjjzonder in ver band met de huur van dienstboden. Wij komen op dit onder werp terug en verwijzen voorloopig naar het praktische werkje van Mr. S. van Houten: Raadgevingen aan huis vrouwen", uitgegeven door H. D. Tjeenk Willink Zoon te. Haarlem, voor zeer matigen prijs verkrijgbaar. Dit werkje I is voorzien van eenige losse gedrukte contracten, die slechts zijn in te vullen. Bjj onduidelijkheid in een of ander kan uien zich tot ons wenden in onze »Vragenbus«, die zoc in ons blad als in ons weldra verschijnend zusterbladHet B'verwijksch Weekbladvoortaan ook bestemd is voor de beantwootding der rechtsvragen onzer abonneé's. Vrachtrijder Alders v/h Duineveld Sant- Vrachtrijders, poort, Jan Gijzenvaart, Bloemendaal, Overveen, Haarlem. Vertrek Bloemendaal 101/3 uur v. m.Overveen lt1/, uur v. m.Haarlem, Kaasmarkt 4 uur n. ra. Op de navolgende plaatsen zijn busjes geplaatst, die on- goveer op de er achter geplaatste uren geledigd worden.' Bij 't Wapen van Bloemendaal 10 uur, Bloemendaalsche I straatweg over Hartelustlaan 101 g uur, Parkweg bij de villa van Mevr. Huijsser ÏO1^ uur, Bloemendaalsche weg bij de villa van Mevr. Huijsser Gompertz 11 uur, Over veen villa Zwaansvliet Zijlweg 12 uur. N. D. Wiebes, woonplaats Kerkbuurt Bloemendaal. Vertrek 's morgens 9 uur van Bloemendaal. Op ver schillende plaatsen zijn bussen geplaatst, welke op de na volgende uren gelicht worden. Ingang laan tegenover den heer Staal lichting 9Ys unr' Sohoollaan villa van mevr. Valenkamp 10 uur; Rijperweg, villa van mevr. Massee l$Ya uur; Rijperweg, villa v/d. lieer Thijsse 103/4 uur; Overveen, villa Belvédère van mevr. wed. Bijleveld v/d. Vliet 11 '/2 uur. Aankomst te Haarled standplaats Begijnhof ODgeveer 1 uur. Bestelhuizen te Haarle® Begijnhof 13 15, telef. 1486; bij den heer van Gerven, Sj.aarne 88 b/d. Melkbrug en bij den heer W. Kraaiji Turfmarkt no. 10, telef. 1088. Vertrek van Haarlem 5 uur. |A; J. Haver, vrachtrijder van het gesticht «Meerenberg- Bestelhuis le Haarlem bij Gebr. van den Berg, stalhouder Parklaan 24, dagelijks tusschen 2 en 3 uur Het vervol is uitsluitend voor de bewoners van het gesticht en ge' schiedt kosteloos.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1909 | | pagina 8