J.P.STAAL V. Cajsa Rancken Het Bloemendaalsch Weekblad. De tuxe-grooDbakkerij {jej£J earKaisve0rc Opgericht 1845. Tel. 1519. ,.de Vereeniging' Abonneert U op Concertzaal jVïaanDag 1 jtöaart 1909 Frieda Kwast Hodapp James Kwast. HAARLEM Zondag 28 Febr. 1909. De Hagespelers, Den Speychel der Salicheyt van Elckerlyc ijastien en jjastienne. De Cerugkeer van pierrot. 2)e Jfeurenberger pop. Opening 1 Maart fijne Vleeschwaren. Slaapkamer. gloemenöaal en Janljijzenvaart. WILLY SGHORNAG EL I Zweedsche Gezondh. en Heilgymnastiek. BLOEMENDAAL. Melkerij „Veen en Duin", J. L. KRAMER. hnoikist hierbij goede diensten bewijzen. De inrichting en de „ebruiksaanwijzing hiervan werden door spreekster nagegaan, t Gemak en 't voordeel van een hooikist werd gedurende de voordracht proefondervindelijk aangetoond door een pannetje rijst, dat er om half 9 halfgaar inging en er om 1U uur gaar en wel uitkwam. Door eigen warmte was 't gaar gestoomd. Vervolgens had spreekster 't over de eigenlijke voedings middelen en welke rol die in 't menschelijk lichaam spelen. Eiwit, was volgens mej. F., de warmte- en krachtgever, de spierhersteller. Vet eveneens een warmteontwikkelaar. Daarom heeft b v. een poollandbewoner meer vetten noodig dan een Javaan. De koolhydraten geven, evenals de eiwitten, a -idsvermogen, terwijl 't, water dienen moet om 't vocht verlies in 't lichaam te herstellen. Jammer, dat van de uten, die zoo rijkelijk in verschillende groenten voorkomen /oo noodig zijn voor 't. bloed en de beenderen, bij 't afkoken van de groenten 't grootste deel verloren gaan. a nu de voedingswaarde van de verschillende spijzen l .eren kennen, dienen de voedingskaarten" waarvan er n de zaal was opgehangen. Met behulp daarvan blijkt, ,1 duurste spijzen niet altijd de meeste voedingswaarde en, en dat verschillende spijzen, die in een reuk van .:üeid staan, wat hun voedingswaarde betreft, dien goeden niet verdienen. De veel geroemde en dure bouillon -ren moeten 't in dat opzicht leelijk afleggen tegen 1 goedkoopere, maar voedzamer stokvisch. i slotte wees spreekster er op, dat er in alcohol zoo als geen voedende bestanddeelen voorkomen, en dat, dus prijs stelt op goedkoope voedingsmiddelen, zijn voor koning Alcohol gesloten moet houden. de aannemers, Abr. Bijland en P. Creemers te Haar- der drie aaneen te bouwen woningen aan den Zand- i straatweg alhier, door den architect W. F. Doeglas riem, dd. 12 dezer aanbesteed, is nader opgedragen, aken van drie dergelijke woningen op het aangren- terrein, zoodat thans zes perceelen daar ter plaatse worden gebouwd. n Maandagmiddag omstreeks 4 uur het rijtuig van uw dn wed. Molière op de Elswoutslaan reed, schrok ard en sprong over het lamoen, waardoor dit brak. ittende dame kwam gelukkig met den schrik vrij. ■nige personen die zich bij den brand bij den heer Boon het meest hebben onderscheiden, kregen van de is-urantie-maatschappij ieder 10 gulden belooning. der zijn 161 aanvragen ingekomen voor het plaatsen kiezerslijst, waarvan 13 die elders belasting hadden bi .d. en W. J. K. en J. E v. d. C. beiden alhier, is proces- •J opgemaakt wegens het rijden met en op een rijwiel het Bloemendaalsche bosch.'1 gen B. de G. v. d. H. alhier, wegens het rjjden met n niet verlicht rijwiel. .■gen den wildstrooper J. de W. te Haarlem, wegens zetten van wildstrikken, zijnde de tien door hem gestelde dstrikken in beslag genomen. commissie van onbezoldigd Rijksveldwachter, H. L. r, is door Z.Exc. den minister van Justitie ingetrokken. H. v. M. die met een rijwiel reed dat niet verlicht en niet van een bel voorzien was is dewege bekeurd geworden De stucadoor D. v. M. alhier is wegens overtreding dei- woningwet, afwijken van de door B. en W. dezer gemeente verleende bouwvergunning, door het kantongerecht te Haarlem veroordeeld tot f 10boete subs. 3 d. hechtenis. Tegen de inbrekers van dr. Van Valkenburg is geëischt 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Gevonden voorwerpen: een knipmes. Sport. Voetbal-causerie. Toen ik Zaterdagavond op de vergade ring kwam was de voorzittersplaats in genomen door iemand die, zooals ik later bemerkte, voor dit baantje geknipt is: den heer Verhorst. Goed met de Bloemendaal" toestanden op de hoogte, een redenaar eerste rang, is dit werkelijk eene gelukkige keus der B. V. V.-leden. Als secretaris werd met bijna algemeene stemmen de heer Van Rietschoten hekozen, die de benoeming aannam, en door den voorzitter geluk gewenscht werd. Voor bestuurslid werden drie candidaten gesteldde heeren Van Riessen, Cassee en van Son. Na bedanking van den heer Van Riessen, en terugtrekking van den heer Van Son, na de eerste stemming, werd Cassee bestuurslid, en op zijn beurd door den voorziter gefeliciteerd. Als captain van bet eerste elftal werd gekozen de heer C. Blankevoort. Over eene benoeming van eene elftal-commissie ontspon zich eene discussie, over het al of niet kiezen daarvan op deze vergadering. De voorzitter betoogde, dat dit op een volgende vergadering moest geschieden, een donateur daarentegen ver zekerde, dat met het oog op het tegenwoordig elftal de be noeming nu noodzakelijk was. Tevens stelde hij eeriige candidaten, waarop de voorzitter bij eene mogelijke benoeming letten zou, edochgeene ver kiezing had plaats. Het bestuur, in overleg met het tegen woordige lid der elftal commissie, stelde het elftal voor Zondag samen. Daarna werd de vergadering, die met recht aan spraak kan maken op den naam model-vergadering" gezien de uitstekende leiding en goede orde, gesloten. Tot mijn spijt kon ik den wedstrijd van Zondag niet bij wonen. Wel heb ik gehoord, dat Bloemendaals nederlaag lag aan de voorhoede. Zie de fout te verbeteren, bestuur! Daar mijne vorige causeries blijkbaar uitgewerkt hebben wat ik wenschte, zwijg ik vooreerst, ook, omdat ik inzie, dat onder het nieuwe, jonge bestuur der B.V.V. geen toe standen meer zullen voorkomen, die tot eene dergelijke schrijverij aanleiding geven. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, verblijf ik, achtend, CAUSEUR. B 1 o e m en daal-r-Ed o II. Edo II, kampioen le klas Haarlemsche Voetbalbond, had verzocht, tegen Bloemendaal te spelen en daar de vereeni- ging, reeds door Bloemendaal uitgenoodigd af-telegrafeerde, werd het verzoek aangenomen. Gelukkig maar Bloemendaal, dat ge Zondag geen bonds- match moest spelen, andersKoolhoven weg, Boskamp absent, Mnller absent, 't was misère. De plaats van Kool hoven was in goede handen, want van Riessen vervulde zijne taak naar behooren. Maai de voorhoede! Hierin moet noodzakelijk verbetering gebracht worden. Nu geldt als ver zachtende omstandigheid, dat Edo II eene verzameling kracbtmenschen is, waartegen onze lichte spelers niet op gewassen waren in kracht, maar wel hadden zij dit gemis kunnen vergoeden door samenspel, en dit ontbrak. Voorts bad Edo het sterkst mogelijke elftal: men verzekerde mij, dat drie eerste elftallers meededen. De uitslag 50 is geflatteerd, 3 1 was een juistere uitslag geweest. Door eene plotselinge ongesteldheid was de keeper niet in staat zijn werk het laatste half uur naar behooren te verrichten. Juist in dezen tijd werden drie goals gemaakt. Om kwart over tweeën stellen de elftallen zich onder leiding van scheidsrechter Uhlehake op. Bloemendaal met een door elkaar geworpen elftal: H. Zweerts, doel; L. v. Hooff, G. v. Riesen achter: L. v. Kessel, W. v. Rietscho ten, D. Houtgraaf middenJ. Veltlioven, J. Roskam, C. Blankevoort, K. Stals en K. Honing, voor. Daartegenover Edo het versterkte elftal. De kracht van Edo schuilde voor namelijk iu hare voorhoedehardloopen, sneleombineeren en zuiver plaatsen van de wingmenschen, terwijl bij onze voor hoede van dat al niets te bespeuren vielvoor half-time is er niet één voorzet van links of rechts gekomen. Door een misverstand in de verdediging scoort Edo No. 1. Onze eenige hoop is op den middenvoor gevestigd, die dikwijls goed werk verricht. Na een doorbraak heeft hij pech met een schot tegen de bovenlat, Zweerts krijgt de lachers aan zijne zijde, als [hij op de zijn bekende manier den bal wegwerktkruipend rollend, loopend, Met rust is de stand 10. Na de lust is bloemendaal's opstelling gewijzigd. Van Kessel - speelt weer rechts uiterst en Velthoven half-back. Wel worden we nu vergast op eenige snelle rushes, maar de verdediging is verzwakt. Door vlug opbrengen wordt Edo's tweede goal gemaakt, en hierna is het uit met Bloe mendaal. Zeer gelukkig maakt Edo nog drie doelpunten. Een corner op het vijandelijke doel netjes genomen, wordt behendig door onzen rechtsbinnen in 't doel gekopt, doch de keeper is op zijne hoede en redt op 't juiste moment. Zooals gezegd wint Edo geflatteerd met 50. Bij Bloemen daal achterback, voorback, halfbacklinie en middenvoor goed. De linksbinnen presteerde weinig, voornamelijk, omdat hij te veel aan salonvoetbal gehecht is, waarvan Edo juist een afkeer heeft. Ko, denk er toch om: Niet bang wezen! Eenige Bloemendalers, die zich eerst tot een veteranen- elftal wilden vereenigen, hebben deze gedachte laten varen, en zullen als werkend lid der vereeniging toetreden. Zondag morgen gaan ze zich t'ainen onder leiding van den bekwa men Chadwick, expres voor dit grootsche doel uit Engeland gerequireerd Dus 't volgend seizoen denkelijk eenige zware knevels op 't veld, en de respectieve kleinkinderen langs 't lijntje roepend: »Hup opa!" Een ideaal-toestand. Als antwoord op de vraag van Causeur diene, dat ik geen politieagent, noch eenige andere autoriteit ben, die de onbeleefdheid zal hebben, iemand zonder grondige redenen van een terrein te verwijderen. Schrijf gerust Causeur, mits ge verschil maakt tusschen datgene, wat onder ons moet blijven, en dat wat publiek gemaakt kan worden. Knoop het in uw oor. Adieu AmiceCecar Edo. Bezadigdheid is een teeken, dat men afziet van het goedkoop sueees, dat te behalen is met scherp belijnde beginselen. DVERTENTIËN. tai .m Heden overleed tot onze pe droefheid, na eene lang- :rige ongesteldheid, nog piot- ding onze geliefde Echtgenoot, sder, Behuwd- en Grootvader LUCAS ZUURENDONK, den ouderdom van ruim I! jaren. WED. L. ZUURENDONK- Skrnee I' ZUURENDONK Wed. L. ZUURENDONK Jr.— Sehné. W. ZUURENDONK Lz. S. L. M. ZUURENDONK Brockmeijer en kind. WiLUa. ZUURENDONK. Bloemendaal, 20 Februari 1909. Kleverlaan, Eenige kennisgeving. te HAARLEM. des avonds 8 uur. met medewerking van Frau Kammervirtuosin en den Heer Professor aan het Sternische Conser vatorium te Berlijn (Piano). Hetzelfde programma wordt uitgevoerd, waarmee in Berlijn zulk een groot succes is behaald. De beide Concertvleugels zijn uit de fabriek van C. BECHSTEIN, Berlijn. Entrée f 1,50, f 1,00 en 75 cent. Toegangsbewijzen en Tekstboekjes a 10 cent zijn dagelijks verkrijgbaar bij de firma A. Vernout, Warmoes straat, Haarlem. V onder leiding v. EDUARD VERKADE De rollen worden vervuld door de dames Helen Desmond, Elze van Duyn, Lili Green, Enny Vrede enz. en de heeren Eduard Verkade, Julius Brongers, Frans Cleton, Coen Hissink, Hendrik van Noord enz. Aanvang half drie. Balcon 2.50, Stalles 2,Parket 1,75, Frontloge ƒ1,50, Parterre f 1,25, Zijloge 1,Amphithéatre 0,60, Gaanderij f 0,40. Abonnementskaarten zijn geldig. Amsterdamsch A A Operettegezelschap Dir.: EMIL v. n. EIJNDE Woensdag 3 Maart 1909. Operette in 1 Acte van W. A MOZART. 2. Opera in 1 Acte v. EMIL v. d EIJNDE 3. Komische Opera in I Acte van ADAM Aanvang 8 uur. Balcon en Stalles 2.Parket en Frontloge 150, Parterre 125, Zijloge 1.Amphithéatre f 0.60 Gaanderij ƒ0 40. Plaatsbespreking dagelijks vanlO—12 en van 14 uur. van het Eerste Bloemendaalsche Biet en Baniboemagazijn van Tuin- en Serre-ameuble menten, Reis- en Wasch koffers, Sportkarren. Hoogachtend, P, G. STOELMAN. Sclioollaan A385, Bloemendaal. I Gevraagd voor Zomermaan den te Bloemendaal, Br. No. 533, Amsterd. boekh., P. C. Hooftstraat 125. Telephonisch aangeslo ten onder No. 1612: Gil LI n u u iu n li, Lood- en Zinkwerkers, Koper en Blikslagers. Aanleg van Heet- en Koud- waterleidingen - Badtoestellen, Mastic-bedekkingen. Aan heeren adverteerders wordt medegedeeld, dat gis teren het zesde nummer ver schenen is van ons zusterblad Het Beverwijksch Weekblad. met een oplage van 1250 ex., onder redactie van IVIr. P. Tideman. Het plaatselijk bu reau is gevestigd bij de firma Antonijsen, Alg.Boek- en Papierhandel, te Beverwijk. Advertentiën geplaatst in het Bloemendaalsch Week blad kunnen met verhooging van I cent per regel, in het Beverwijksch Weekblad opge nomen worden. Voor bloemen- daalsche en haarlemsche fir ma's die hun advertentiën in deze twee bladen willen ge plaatst zien, is het adres: Gedempte Oude Gracht 65, Haarlem. gediplomeebd coippeuse. Werkt met Ondulation Naturel. /■/-» w„Speciale inrichting voor ^virenre marcel.dames-hoofdwassching. Leegh waterstraat 19, bij den Koninginneweg. TPf RFOftN Ko. 634. Privaatlessen in ZWEEDSCHE KAMERGYMNASTIEK. Diploma Koninkl. Gymnastiek Centraal-Instituut STOCKHOLM. Villa „CASA CARA," Noorder Stationsweg Onder geregelde scheikundige controle van de „BLOEMEN- DAALSCHE APOTHEEK",

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1909 | | pagina 3