Tweede Meisje. Dienstbode, J.P.STAAL H.C.vanOORT, P. G. 8T0ELMAN, BL¥MENDAAI Bewaarplaatsen van inboedels r De fnxe-Brooilbakkerij HenP^J|-erKaiser°rh-lmrt: Smakelijk brooD van uitsluitenö prima kwaliteit. icht 1845. Tel. 1519. Gesar Edo. INVULLINGSBILJET. ADVERTENTIËN. fijne Vleeschwaren. Ged. Oudegracht 25, ftassaulaan 7. H Hir de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen C. K. Amsterdam, wegens overtreding der loterijwet en wel, door met 9 dobbelsteenen tegen betaling te doen werpen naar gouden of zilveren voorwerpen. C, K. was in het bezit van een koffertje met gouden en zilveren voorwerpen als lokaas dienende en hield de men- scheu een lijst voor, waarop voorkwamen de nrs. 9 tot 23 en 40 tot 54 wierp men nu met de dobbelsteenen een aan tal oogen, gelijk aan een dier nummers, dan kreeg men een prijs, vermeld achter het nummer dat men wierp; had men [jet ngeluk een der nummers van 24 tot en met 39 te aooien. wat meestal het gevolg was, dan had men een niet. De inzet bedroeg van f 0.25 tot f 0.60 naar gelang men een of driemaal wilde gooien. De lijst, dobbelsteenen en een armband zijn iti beslag genomen. Tegen H. J. te Haarlem is proces-verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. Tegen J. v. d. W., zwervende, wegens het venten zonder vergunning. '1 en J. V., alhier, wegens onbeheerd laten staan van een trek ier op den openbaren weg. T^gen C. H. J. te Heemstede, wegens het doen werpen van itels op een openbaren weg zonder vergunning van B. en V en tegen D. H. te Vogelenzang, wegens het vervoe- ien van faecaliën over den openbaren weg op een tijdstip, wu r zulks verboden is. Een ingezetene dezer gemeente schreef op een adverten tie ti een der haarlemscbe couranten, waarin een dames- en lerenrijwiel te koop werd aangeboden wegens vertrek n Indië. flij hoorde daar echter niets meer van, doch een e dagen later ontving hij een rijwiel per H. IJ S. uit L warden, hetgeen hij weigerde in ontvangst te nemen. jdagmiddag omstreeks vier uur reed de gemeente-op zit li ter C. W. de Jong, langs de Brouwersvaart en had het o;>luk met rijwiel en al te water te raken. Met de schrik en »n nat pak kwam hij er af. Bloemendaal-adspir anten Sport. «Klein Bloemendaal." Zondagmiddag had deze geanimeerde v, nijd op ons terrein plaats. Reeds lang hadden bloemen dag- kinderen naar een match verlangd, en door het bestuur n dan ook pogingen in 't werk gesteld, dien wensch te vervullen. u twee uur stellen de partijen zich onder leiding van sul dsrechter Van Rietschoten op. Spoedig ontwikkelt zich ;ude zijden een vurig spel. Snelle rennen van «Janus" a j den eenen, van Mus aan den anderen kant brengen de drie honderd man publiek in extase. De België-Holland ijd kon niet spannender zijn. Was de vijandelijke voor met Vader aan de spits doorgebroken, dan strandden n grootscbe goaltjesplannen op Antoon Beugebik, die :e, nee maar! Weet je, wat je had moeten doen Antoon bad Zondag met het nederlands elftal mee moeten gaan Antwerpen als back. Je zou met succes Nieuwenhuizen, die met zijn beenen inplaats van met zijn voeten trapte, ■li kunnen vervangen. Het publiek was zeker in vol- i-riug geraakt over «Ie petit Antoine," de belgische spelers n verwenscht hebbenQuel diablo gallonGa zoo u t mijn jongen, en gij zult behalve spinazie eten, voetbal- rière maken. Rust gaat in met den stand 00, die blijk geeft van ie spannende verhouding. Na de rust gaan de adspiranten met een vaartje af. Niet tig hierna krijgt de middenvoor Stuurman den bal. Op orstel van den scheidsrechter schiet hij, en met een aller- valligsten boog belandt de bruine bol in 't vijandelijk el. Het geschreeuw, dat volgde, was van dien aard, dat - nige menschen op de Kleverlaan elkaar verwonderd afge- i'aagd hebben, waar de brand was. Nu komt ook Klein-Bloemendaal tot bezinning. De zeer nelle Janus die over een enorme lichaamskracht beschikt, nort langs het lijntje, zet voor, en Piet kan visschen. Nu komt het moment van den dag. In het nauw gedreven, maakt een van onze adspiranten binnen de gevreesde lijnen hands. Scheidsrechter Van Rietschoten wijst met een ernstig gebaar en dito gezicht naar het penalty punt. Het publiek in duizend vreezen, Pietje in even zoovele bochten. Resultaat: een Thomee-kei, een Beeuwkes-uitval en een bedroefd Klein-Bloemendaal elftal. Menschenmassa springend, joelend, juichend en brullend. Adspiranten-elftal bun keeper omhelzende Jammer, dat niettegenstaande het vreeselijke doelverde- digen van IJzerman, het enorme backen van BeugebikVan der Ham, Klein-Bloemendaal nog 2 doelpunten maakt, zoodat de eindstand 3 1 wordt in 't voordeel van de Graslaan-familie. Er is heel wat van onze kweekelingen terecht te brengen. Over één, twee jaar beschikken weten eerste over een reuzenkeeper, ten tweede over een pracht-backstel, ten derde over eenige flinke voorhoedespelers. Alleszins mag deze wedstrijd zeer goed geslaagd genoemd worden Wat beoogde het bestuur met deze match? Voor eerst, om de jongens eens te laten spelen, dan, om over hunne plaatsen in het elftal te kunnen beslissen, eindelijk om de spelkwaliteiten van onze jeugdige leden te verbeteren. Dat het den jongens bevallen is, bewijst wel het onop houdelijke vragen, om spoedig weer eens te spelen. Daar zal het bestuur zijn best voor doen De m e dail 1 e-w e dst r ij d. Eindelijk wordt dan toch Zondag de zilveren medaille verspeeld. Eindelijk hebben we ook een geschikte vereeniging gevonden, die minstens van gelijke sterkte is. Want T. O. G. uit Amsterdam won hier met sprekende cijfers 41, terwijl Bloemendaal het in Sloterdijk niet verder kon brengen dan tot een gelijk spel. De lezer heeft zeker wel een strooibiljet gelezen. Deze worden als reclame op ruime schaal verspreid. Onder meer leest hij ook, dat de entree, op 10 ct. gesteld, mede door heeren donateurs betaald moet worden. Deze maatregel moest noodwendig genomen worden, de kas van onze vereeniging eischt het. Nu vertrouwen wij, dat heeren donateurs zich deze uitgave zonder morren getroosten zullen. DanHet publiek wordt beleefd, doch dringend verzocht de orde te bewaren en mede te werken tot het goede verloop van den wedstrijd. Wij hopen, dat ook dit in acht genomen zal worden. Onzerzijds zal alles gedaan worden, om den wedstrijd een aangenaam verloop te doen hebben. Het terrein wordt voor deze gelegenheid extra in orde gebracht. Mogelijk wordt er langs den zwarten weg een afscheiding langs het veld aan gebracht. Mocht dit door onvoorziene omstandigheden niet doorgaan, dan speculeeren wij op de goede bedoelingen van het publiek, toch vooral achter de lijn te blijven. Verder verzoeken we, zoo aangenaam mogelijk met de T. O. G. spelers om te gaan en ten laatste, de commissarissen van orde, te herkennen aan een witte strik, het werk te ver gemakkelijken. Nu nog een nieuwtje van anderen aard. De redactie van ons gezellig Bloemendaalsch Weekblad hteft bulletins uitge geven, waarin namens de commissie voor de feestviering te Bloemendaal bij de geboorte van ons Koningskind alle ver- eenigingen in de gemeente Bloemendaal uitgenoodigd worden tot deelneming aan den fakkeloptocht, welke zal gehouden worden op den avond van den blijden dag. Het bestuur van onze club heeft met algemeene stemmen besloten aan dezen optocht in clubcostuum deel te nemen dus zal men dien avond genieten van het gezicht, dat hier nog niet gezien iseen voetbalclub in optocht. Schouwburg Jansweg Carmen. Tooneel. Ongetwijfeld tegen veler verwachting was de zaal matig bezetde oorzaak hiervan onbesproken latende, was dit in meer dan een op zicht te betreuren. De opvoering van deze geliefde opera was wat de solisten betreft, zeldzaam goed te noemenhet scheen wel alsof deze wilden vergoeden wat het koor en orkest in quantum te kort kwamen. Opnieuw maakten we kennis met het schoone geluid van den bas Kubbenga, die, hoe kort hij ook nog de tooneelplanken betreedt, reeds aan alles laat zien dat hij geroepen is tot de vervulling der eerste rollen die in het kader van zijn orgaan passen. De heeren Orelio en Pauwels, met hun prachtstemmen gaven zich in hun volle kracht. Mejuffrouw Jeane de Brey, ons allen welbekend, gaf een Carmen te zien waarop menige prima donna der groot» opera jaloersch had kunnen worden. Ze was allerprachtigst. Even voortreffelijk was mejuffrouw Ges man, wier lieve verschijning en bekoorlijk stemmetje tot het laatste oogenblik oor en oog boeiden. Het koor was zwak, maar voldoendede Carmen-muziek eischt voor het orkest een sterkere bezetting. Het gehalte der heeren musici was gelukkig heel goedde directeur ten volle berekend voor zijn taak. Het was jammer, we herhalen het, dat de opkomst zoo slecht wasvoor den ijverigen en sympathieken directeur van den schouwburg dubbel te betreuren, slechte recettes bij goede voorstellingen toch werken zoo ontmoedigend niet waar? Voor zoover ons bekend, staat voor de volgende week alleen de abonnementsvoorstelling van De Vlinder op het repertoire 't Is een tooneelstuk van Bernhard Shaw, van welken geestigen schrijven we dezen winter al meer stukken hebben gezien. De voorstelling wordt gegeven door «Het Tooneel", de hoofdrol zal Royaards vervullen. En naar we uit goede bron vernamen, is er thans geen misverstand in het spel. Royaards komt zekerLaten we van beschaafd Bloemendaal hetzelfde kunnen zeggen. P. S. Sinds eenige dagen ligt bij den heer Uit andere G. J. van Gasteren, den directeur van Gemeenten. den schouwburg te Haarlem, ter teeke- ning een verzoekschrift aan den haar- lemscheu gemeenteraad waarin wordt aangedrongen op het voortbestaan der kermis te Haarlem, en den raad verzocht wordt te besluiten overeenkomstig het advies van de meerderheid van B. en W., alzoo tot het afwijzen van de verschillende verzoeken om afschaffing. Er wordt zeer druk van deze gelegenheid tot teekenen gebruik gemaakt. Donderdagavond hield de heer P. G. Geerlings, lid van de «Académi Frans;aise d'Astronomie et de Pantheologie", een lezing in «De Kroon" over 't onderwerp «Een uitstapje in de wereldruimte." Of 't haarlemsche publiek een hekel heeft aan uitstapjes, weten we niet, men zou 't gisteravond aan de nog niet half gevulde zaal wel gezegd hebben. Maar we vonden de lezing te interessant, om er de volgende week niet uitvoerig op terug te komen. In de Rotonde van het museum van Kunstnijverheid te Haarlem zijn a s. Zondag proeven te zien eener nieuwe kunstindustrie hier te lande, het zijn de welgeslaagde pogingen van den heer Jun Mensing te Amsterdam om goudleer voor meubelbekleedingen te vervaardigen op de oude wijze. Onge twijfeld zal het tentoonstellen van deze fraaie proeven veler belangstelling wekken. Zondag is de toegang kosteloos. Vragenbus. V. Zoudt UEd. mij in uw vragenbus uiet eens in willen lichten op welk soort zegel een huurcontract voor een zeker aantal jaren geschreven moet worden, wil dit contract geldig zijn voor een huurder, omdat hij later als huurder niet in moeilijkheid kan komen. Is het voldoende als de eigenaar een contract op zegel heeft en de huurder daar maar een afschrift van heeft. A. Het zegelrecht van huurcontracten is op bepaalde wijze (overeenkomstig artikel 21 lo. der zegelwet, te lang om hier af te drukken) evenredig aan den prijs en den tijd waarvoor wordt gehuurd. Bij den prijs komen in aanmerking de lasten die de huurder wellicht voor zijne rekening neemt en die, ware daaromtrent niets bepaald, volgens de wet voor rekening zouden komen van den verhuurder; bij den tijd de zgu. optiejaren (niet opzichtjaren, zooals men wel eens leest) dat zijn, zooals de wet zegt, de jaren ter keuze of opzegging van huurder of verhuurder, tenzij bij het contract wordt bepaald, dat bij gebruik maken der optie een nieuw huur contract zal worden opgemaakt. Het beste is dat u zich te Haarlem vervoegt aan het kantoor van registratie B. A. aan de Nieuwe Gracht nummer 13, beneden, 2e deur links, waar men als u aan de hand van vorenstaande opgave de bijzonderheden van het contract mededeelt, u welwillend alle inlichtingen zal verstrekken. U kan dan tegelijkertijd het beuoodigde zegel-papier koopen. Koop 2 exemplaren, schrijf het contract gelijkluidend op beide, bied beide contracten tegelijkertijd ter registratie aan binneu 3 maanden na de dagteekening der onderteekening, het wordt dan in dubbel gratis geregistreerd. Dat het voor een der beide partijen niet voldoende is als de andere een gezegeld contract heeft doch hijzelf niet, kan u daaruit opmaken, dat alleen een behoorlijk gezegeld contract bij eventueel geschil voor den rechter dienst kan doen om datgene te bewijzen wat de tegenpartij tegenspreekt, men staat dan vijandig tegen over elkaar en kan zijne tegenpartij niet dwingen zijn gezegeld exemplaar over te leggen. V. Wanneer ik iets aan een minderjarige verkoop, wiens geld niet toereikend is om het geheel te voldoen, zoodat ik te goed moet houden, kan dan de moeder van den kooper ook borg zijn? (Zij kan voor het bedrag wel borg wezen.) Kan ik, wanneer de zoon in gebreke blijft van aan de overeenkomst te voldoen de moeder in rechten aanspreken, of stuit het af, omdat haar zoon nog minderjarig is? Moet zulks beschreven worden op zegel en geregistreerd? A. De borg kan om zijne verplichtingen te ontgaan, zich niet beroepen op eene uitvlucht, die alleen den persoon van den schuldenaar betreft, b.v. diens minderjarigheid. Laten de minderjarige en zijne moeder zoo deze zelfstandig is, op zegel van f 0,22^2 een schuldbekentenis met borgstelling teekenen, doch raadpleeg over den vorm een advocaat. Fr. Is het hoofd van een gezin aansprakelijk voor niet inleveren van een verhuisbiljet door bij hem inwonend personeel? A. Bij artikel 1 der wet van 17 April 1887 S. 07 is voorgeschreven, dat bij algemeenen maatregel van bestuur voorschriften worden gegeven omtrent het (door de ingezetenen) doen van de vereischte opgaven, noodig voor het bijhouden van bevolkingsregisters. Voorts is bepaald, dat overtreding van de krachtens dat artikel uit te vaardigen besluiten gestraft worden met hechtenis van ten hoogste 14 dagen of geldboete van ten hoogste f 100. Krachtens dat artikel is o. a. uitgevaardigd een K. B. van 27 Juli 1887 S. 141 regelende de verplichting der ingezetenen tot het doen van aangifte. Artikel 7 van dat besluit verplicht elk hoofd van een huisgezin uiterlijk binnen één maand kennis te geven aan het gemeentebestuur van ieder lid, dat in het huisgezin wordt opgenomen of daar uitgaat, inwonende dienst en werkbodeu daaronder begrepen. De ondergeteekende (naam) wenscht zich te abonneeren op „Het BloemendaalSCh Weekblad" ƒ1.25 per half jaar. (Onderteekening.) Dit a.v.p. uit te kuippen en te zenden: Ged. Oude Gracht 65, Haarlem. Er biedt zich aan om met 1 Mei a.s. in dienst te treden een net Burger meisje. Liefst te Bloemendaal of om streken. Fr. brieven Lett. B. aan De Rooij's Advertentiebureau Alkmaar. Gevraagd begin Mei, een nette flinke goed kunnende werken en koken, niet ben. 25 jaar, loon f120 met verh. P.G. en v. z. g. get. v. Brieven lett. A 53, Alg. Adv. Bureau Rouma Co. Am sterdam. NASSAUSTRAAT, HAARLEM, 1>Ü dc Kruisstraat. Telefoon 1431. GROOTSTE WILDHANDEL VAN HAARLEM. Speciale inrichting voor het bewaren van wild en gevogelte. Handel in binnen- en buitenlandsch wild. Ruime koelkamer en ijskasten. Eeierenhandel, en gros en detail. Is dagelijks aan huis te ontbieden. Bestellingen per brief worden direct uitgevoerd. Bloemendaalsche Rietwerk- en Mandenmagazijn. REPARATIE aan alle soorten Wasch- en Reiskoffers. Tuin- en Serremeubelen. J. J. G. SARLETp NASSAULAAN I.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1909 | | pagina 3