el. 1070. v. Vessem, besle meel en volle zoete melk. Meent niet Franken's Brood A J. H. KRUL Jr. Brandstoffen. Amateur-Fotografen Bloemendaalsche 4potheek r Limonade Stropen P. G. OTTER Kleeding naar maat Mevrouw F=Jb. Smits Zoon Piano's Orgels 3(leverparkweg 10. H. van Cittert Co., firma C Doncker, Levert alle soorten brood Lange Veerstr. 26 GEGARANDEERD ZUIVER. Bloemendaalsche Apotheek. vraagt tarieflijst van de Stoom*, Wasch* en Strijkinrichting „3loemendaals begin'' lit op Nabetrachting van den raad. Plaatselijk De heer W. Reinders vraagt ontheffing nieuws. van eene bepaling der bouwverordening bij request dat 13 Juli inkomt; reeds 12 Juli komt bij de raadsleden een ontwerp-raadsbesluit j„ waarbij hem die ontheffing wordt verleendeene aan merking daarop in den raad gemaakt wordt door B. en W. beantwoord met de mededeeling dat men het besluit al maar vast gereed had gemaakt om den adiessant dadelijk te helpen. De heer Reinders, 1 uur vóór de raadsvergadering den heer De vVaal Malefijt sprekende, moet van dezen vernemen, dat bij niet naar de zitting behoeft te gaan om te luisteren, daar zijne zaak toch niet in behandeling komt. Ernst of kortswijl, mag hier worden gevraagd. Op de derde vraag van den heer Tideman, die ten aanzien van den Vogelenzangschen weg, gaf de wethouder De Waal Malefijt toe, dat de kosten voor dat weggedeelte eenigszins boog- r zijn geworden, een der redenen zou zijn geweest een verkeerd advies van een ingenieur die iets" vergeten bui. Daaromtrent is nadere inlichting onontbeerlijk. De Vogelenzangsche weg zou niet bij aanneming maar in eigen b, -er worden verbeterd, omdat de gemeente zelf in zijn wethouder, architect en verder personeel over voldoende te-hnische krachten beschikte, zoo hebben de ons bekende raadsleden het altijd begrepen. Hoede ingenieursrekening betaald zal worden, waar de raad voor zoover wij weten, geenerlei mar ging gaf die te maken, is een raadsel. extremes se touchent. Het is bekend, dat de burge u. r bij zijn vele goede eigenschappen eene bedenkelijke he-tde finantieele zijde eener gemeentelijke zaak het laatst to i kijken dat het geld ergens vandaan komt staat reeds bij voorbaat voor Z.E.A. vast. >laav nu besloot de raad in de vorige vergadering eene gra.i ;atie van een paar guiden te geven aan Boting te o. iizang. De burgemeester verklaarde toen niet te weten, iv dat geld vandaan moest komen, totdat Z.E.A. gewezen w op den post van onvoorziene uitgaven. heer A. Overakker, alhier, is benoemd tot makelaar te B omen daal en als zoodanig in de zitting der arrondisse- -r. chtbank te Haarlem van j.l. Dinsdag beëedigd. termorgen had in 't Kweekduin weer eens een ont- ig plaats van een paar wagentjes van den zandtrein, i het weigeren of tenminste door het onvoldoend werken va., een wissel. Van persoonlijke ongelukken hoorden we kig niet. Wel werd nogal materieele schade aange richt. lezer dagen brachten de kranten ons tweemaal het be vat van het vastgeklemd raken tusschen de rails bij een eg. De eerste maal verloor een spoorwegarbeider het l< er bij, de tweede maal schoot een paard er zijn hachje \i in, toen ze in die positie overvallen werden door een Itrein. Onwillekeurig herinneren deze voorvallen ons aan het v' vaarlijke van den overweg tusschen den Tetteroderweg en den weg naar 't Brouwerskolkje, te Overveen, vooral nu er een paar malen daags een sneltrein met groote vaart voorbij snort. Deze overweg is zonder toezicht, zonder afsluiting, er heeft een tamelijke drukke passage plaats en hij schijnt boven dien een geliefkoosde verblijfplaats van spelende kinderen te zijn. En 't gevaarlijkste is nog, dat er op nog geen 100 M. afstand een scherpe bocht in de baan is, zoodat een trein vlak bij kan zijn, zonder dat men er iets van mei kt. Proces-verbaal opgemaakt tegen een knechtje van Gez. v. L. wegens het voorhanden hebben van ongeijkte gewichten, op zijn fruitwagen. De gewichten, een van 5 K.G. en een van D.G., zijn in beslag genomen. Tegen M. B. loopknecht alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens rijden over verboden gronden (het Bloemendaalsche bosch.) G. v. K., slager alhier, die op de Hartenlustlaan rijdende was met en op een rijwiel, zonder dat bedoeld rijwiel ver licht was op een tijdstip dat het behoorde verlicht te zijn zag zich deswege bekeurd. Een zekere R. B. woonachtig te Breda, die langs de hui zen der ingezetenen ventende was en daarbij zeer brutaal optrad, werd bekeurd omdat hij niet voorzien was van een op den rechterarm gedragen band, zooals de algemeene politie verordening aangeeft. Ten nadeele van den bloemist P. Verdegaal te Vogelen zang, zijn drie bedden bloembollen ontvreemd geworden. De bollen zijn in een in de nabijheid liggend bosch terug gevonden, doch van de(n) dader(s) geen spoor. De nieuwbenoemde agent van politie J. B. Zwiesen, is door den commissaris der koningin in deze provincie aangesteld tot buitengewoon gemeente-veldwachter en als zoodanig door den kantonrechter te Haarlem beëedigd. Gevonden: een R. C. kerkboek, een daraeshandschoen. een schopje en een fietssleutel. Verloren: een fietspomp en een huissleutel. Vrijdagavond, 9 Juli, vergaderde de Politie. onderafdeeling Kennemerland van den Algemeenen Nederl. Politiebond in het café «Woestduin" bij Vogelenzang. De vergadering, die vooraf gesjaan werd door een schiet oefening op den revolver, werd bijgewoond door 20 leden. Half 8 ongeveer opende de voorzitter, de heer Frugte, de vergadering, de aanwezigen welkom heetende en zijn teleur stelling er over uitsprekende dat maar 1L van 't aantal leden ter vergadering aanwezig is. Van de leden uit Schoten was bericht ingekomen dat ze wegens «stemming" verhin derd waren De notulen der vorige vergadering werden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit 't jaarverslag van den secretaris bleek, dat er in 't vorige vereenigingsjaar 4 vergaderingen en 2 schietoefeningen werden gehouden. Herinnerd werd aan den goedgeslaagden schietwedstrijd op Woestduiu gehouden, waaraan door nage noeg alle leden werd deelgenomen en aan de opgerichte schietvereeniging «Willem Teil" waarop men de koninklijke goedkeuring mocht verwerven. In het bestuur kwam deze verandering dat de heer Luyendijk, die bedankt had, werd vervangen door den heer Van Zeelt. De beide aftredende leden W. Lokerse en A. Schotvanger werden herkozen. Daarna brengt de penningmeester verslag uit over zijn beheer, waaruit blijkt, dat de inkomsten f 175,25 hebben bedragen, terwijl de uitgaven f 136,25 bedroegen. Batig saldo aldus f 39. Een commissie, die de rekening nakijkt, vindt het bedrag der uitgaven f 11,30 te groot, zoodat 't batig saldo wordt f39,30. Aan de orde is 't verkiezen van 3 bestuursleden, 2 wegens aftreden en 1 wegens 't bedanken van den secre taris. De voorzitter verzoekt, namens de vergadering aan den secretaris, op zijn besluit terug te komen, waaraan deze eindelijk gehoor geeft, zoodat bij de nu gehouden stemming voor 2 bestuursleden de heeren K. Erugte en J. Louisse met 17 en 16 stemmen worden herkozen, resp. tot voorzitter en penningmeester. Dezen nemen hun functie weer aan. Vervolgens wordt de heer Frugte gekozen tot afgevaar digde naar de in Augustus te houden provinciale verga dering, terwijl de heer Van Zeelt zijn eventueele plaats vervanger zal zijn. Na eenige discussies over den beschrijvingsbrief, wordt besloten den afgevaardigde een blanco mandaat mede te geven. Ingekomen was een motie van den heer Kouwenhoven uit Schoten, waarin deze zijn afkeuring uitspreekt over den aard van de hoofdartikelen in 't orgaan van den Alg. Pol. Bond, die z. i. 't vereenigingsleven bedreigen en krenkend zijn voor een groot deel der leden van den bond. Deze motie wordt door de heeren Van Zeelt, Rijnders, en Frugte verdedigd, door den heer A. Lokerse bestreden en ontraden. In stemming gebracht, wordt zij met 16 voor, 1 blanco en 1 tegen, die van den heer A. Lokerse, aan genomen. Bij de rondvraag wijst de heer A. Lokerse erop, dat op de agenda is vergeten 't verkiezen van een schietcommissie. Op verzoek van den voorzitter zal de commissie van 't vorige jaar nog een jaar aanblijven, terwijl de heer Rijn ders wordt aangewezen, om den heer Kokkelkoorn, die be dankt had, te vervangen. Niets belangrijks meer aan de orde zijnde, sluit de voor zitter om bij half elf de vergadering. H L Haarlem. De tentoonstelling van het Uit andere werk der leerlingen der aan het museum gemeenten. van kunstnijverheid verbonden school, aldeeling natuurteekenen, zal a s. Zondag voor het laatst te bezichtigen zijn. De volgende week zullen de afdeeling teekenen naar planten, bloemen en dieren alsmede het stileeren daarvan en het bouwkundig en orna mentaal teekenen en compositiën te bezichtigen zijn. Leer lingen der school en ouders van leerlingen hebben gedurende deze tentoonstelling vrijen toegang tot het museum. Zondag is de toegang kosteloos. De tentoonstelling te Haarlem. De sluiting der tentoonstelling is thans definitief bepaald op morgenavond. Een groot vuurwerk zal het waardige slot dezer zoo bij uitstek geslaagde onderneming zijn. Niettegenstaande het ongestadige weder was ook gedurende de afgeloopen week het bezoek groot te noemen en had de directie de goede zorgen gehad voor de noodige afwisseling in de vermaken zorg te dragen, w. o. de heer Schmier, het «Cabaret" enz. Wij verwachten dat morgen bij gunstig weder een groot getal onzer plaatsgenooten een afscheidsbezoek aan Oudt- Haerlem zal brengen. De muziek van het 4e regiment infanterie uit Leiden zal zich in den middag doen hooren. knoopt en erkent de wettigheid dezer regeering. De eenige moeilijkheid tusschen Perzië en Rusland schijnt te zijn het binnenkomen van gewapende Perzen bij Ashabad op russisch grondgebied. Rusland zal waarborgen verlangen dat dergelijke feiten zich niet herhalen. De Times-correspondent te Teheran meldt dat de hoofdstad er weer normaal uitziet Moestafil Mamelik is benoemd tol minister van financiën, Eerman Eerma tot ministsr var. justitie, terwjjl Efraim Said, een turksch armetiiür en ':én der hoofden van de kaukasische nationalisten, h ofd der politie te Teheran wordt. Er hebben zich geen ■roei'.jjkboden voorgedaan, hoewel nog eenige soldaten van de 'oormoMgen sjah niet zullen overgaan tot ontwapening. Me eter dat eenige zijner aanhangers intriges willen spinnen. De pas uitgeroepen sultan schijnt nog niet zeer gelukkig met de nieuwverworven kroon en zou gaarne naar zijn moeder terugkeeren. De bladen in Weenen bijven volhouden, dat S.li es Sultaneh definitief regent zal worden tijdens de minderjarigheid va: den jeugdigen sultan. Prins en prinses Biilow zijn onder luide ovaties van de badgasten en de bewoners van het eiland op Norderney '.nnn-olromon Hn V.,-. - i.Qm tto. f wm ADVERTENTIE N. vervaardigd van het DORPSTRAAT. TELEFOON No. 1660. SCHEIKUNDIG en MICROSCOPISCH ONDERZOEK. ARTIKELEN VOOR ZIEKEN VE 1PLEGIXG. Depot van HOMOEOPATHISCHE GENEESMIDDELEN. MINERALE WATEREN. v/Ii P. DE NOBEL HAARLEM is het beste adres voor het maken en herstellen van alle Metaalartikelen, Lampen, ModeratemTampen, Gasor- nameuten, enz. dat het voldoende is bij de Klanten der E ectrische Luxe=broodfabriek gratis een pi oefbroodje af te geven en te adverteeren en te vertellen: dat brood is nu gebakken van best meel en zuivere volle koemelk. De menschen zijn wijztr, daar het direct zal opvallen, welk groot verschil er bestaat in kleur en smaak. Immers, bij vergelijking zal iedere leek direct constateeren, dat FRANKEN 's BROOD in alle opzichten NUMMER ÉÉN is. Men moet blijven gebruiken, wil men verzekerd zijn het beste te ontvangen. Groote Houtstraat 2 - Haarlem. TELEFOON 1500. OVERVEEN. Telef. 1617. TELEFOON No. 1660. die U dan franco wordt toegezonden. iwv GROET HECK, HAARLEM. Ged. Oude Gracht 118, - Telefoon 1338. Speciale reparatie inrichting. Transporten door het geheele rijk. - Rijtuig- en - Wagenmaker, BLOEMENDAAL. Opgericht 1897. Abonnement voor het ontwikkelen van 14 platen 9 X '2 c.M. f 0.50, voor het afdrukken van 10 platen 9 X '2 c.M. f 0.50. Nobelstraat 9 Uoorlam b.d. ZIJLSTRAAT, llCtCiriCIII.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1909 | | pagina 3