S. Brongc ARTS, De LUNCHR A van - aan de verschillende vereenigingen. B. en W. zullen hiernaar streven. Het driehoekig terreintje in den Ter Hoffsteedeweg zal overeenkomstig een plan van den heer Springer worden aangelegd. (Wij zagen op dat plan 3 in bosehjes gestelde banken-, in acht genomen de vrij-lievende natuur der neder- landsche natie zelfs van onze naaste buren komt het ons wenschelijk voor die banken te maken met opzetbare zit vlakken en ook de banken langs de duin- en daalsche wegen aldus te veranderenze iederen avond met zeep te besmeren is te lastig, Red.) De heer Teding van Berkhout vroeg bij den post beplan ting van verschillende wegen waarom B, en W. f 10.000 wilden uittrekken, waarom de Ned. Heidemaatschappij en niet de heer L. Springer daarmede belast zou worden. Ver leden jaar was door een ander lid dezelfde vraag gedaan. De voorzitter die, naar wij meenen, terecht een groot be wonderaar is van het streven der Ned. Heidemaatschappij en haar werk in deze streek zooveel mogelijk wil bevor deren, zette uiteen dat de heer Springer wel aangeeft hoe moet worden gewerkt maar zich niet met de uitvoering belast. De raad wilde echter eerst een proef nemen. B. en W. zullen nu een nieuw, kleiner plan overleggen dat hoogstens f 3500.'kost. De post verzetten van het haarlemsch meterhuisje aan den bloemendaalschen weg werd geschrapt, er is met eene weg- afronding en verzetten van den wegwijzer reeds verbeterd. Een memorie-post werd ingevoerd voor verbetering van den gevaarlijken hoek aan het einde der Kleverlaan. Hierna werd de begrooting met algemeene stemmen aan genomen. Bij de rondvraag ontving een der leden omtrent het leer plan der school te Bloemendaal het hiervoor reeds opge nomen antwoord en pleitte de heer Teding van Berkhout voor meer toezicht op de schoolkinderen door de onder wijzers ook buiten de school, niet zonder succes. Op de vraag van den heer Tideman hoe het onjuiste be richt omtrent den koop van grond voor raadhuisbouw in de andere bladen was gekomen antwoordde de voorzitter met een beroep op de onduidelijkheid van telefonische mede- deelingen eenigszins ontwijkend. (Wij hebben in ons vorig nummer over deze zaak onze meening gezegd en verwachten, dat het gemeentebestuur in het vervolg de haarlemsche pers voor officieele mededee- lingen naar ons zal willen verwijzen na ze ons officieel te hebben bericht, dat is dunkt ons de juiste weg voor het bestuur van Bloemendaal. De vergadering werd hierna gesloten. Adres van de Binnenlandsche" in zake de Zandrijderij in Kweekduin Aan den Raad der Gemeente Bloemendaal, Geeft met allen eerbied te kennen, de Raad van Beheer der N. V. Binnenlandsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen te Haarlem, dat hij {met leedwezen van den Directeur der Zandleverantie- Maatschappij te Amsterdam, welke Maatschappij heeft aangeno men de ophooging van de terreinen ten Oosten van den Bloe mendaalschen Weg, heeft vernomen dat Uwe Raad heeft gemeend met 1 December a s. te moeten intrekken eene aan de Zand- leverantie-Maatschappij gegeven vergunning tot 1 April a.s. tot het zandvervoer per zandtrein uit het Kweekduin; dat de gemelde Zandleverantie-Maatsehappij, verplicht om het door ondergeteekenden aan haar uitbesteede werk te volbrengen, in zeer groote kosten zal vervallen als zij na 1 December a.s. mocht worden genoodzaakt het zandvervoer op andere wijze dan per zandtrein te moeten voortzetten; dat de gemelde Zandleverantie-Maatsehappij bij de aanneming van het werk is afgegaan op de meening van ondergeteekende dat een eenmaal gegeven vergunning van het Gemeentebestuur van Bloemendaal nimmer zoude worden ingetrokken wanneer van die vergunning geen ander gebruik werd gemaakt dan waarvoor zij was gegeven; dat van die vergunning ook nimmer een ander gebruik is gemaakt en nimmer eenige klacht is geuit over de uitvoering van het ondernomen werk, dan van enkele bewoners van Kweek duin en mogelijk van den Heer Prins van Djember, aan wie het rijden der treinen, zooals vanzelf spreekt en door Uwen Raad bij het primitief verleenen der vergunning ook wel voorzien zal zijn, eenige hinder veroorzaakt, die echter toch niet van dien aard is, dat daarom de vergunning zoude mogen worden inge trokken, daarbij in acht nemende dat de uitvoering van elk groot werk tijdelijk hinder zal veroorzaken aan enkele nabijwonende menschen dat ondergeteekende steeds heeft gemeend te mogen rekenen op volle steun en hulp van de Gemeente Bloemendaal, waar hij zooveel heeft bijgedragen tot de ontwikkeling dier Gemeente door de enorme uitbreiding tengevolge de openstelling van Duin en Daal en Kweekduin tot villaparken, waarin zich hebben gevestigd zeer vele kapitaal-krachtige families, door de stichting van een le rangs hotel, waardoor het vreemdelingenbezoek is toegenomen, door de medewerking in de Btichting van de Bloemendaalsche Schoolvereeniging, van de Middelbare School voor Meisjes, door de medewerking tot den aanleg van Water leiding en Electrisch licht enz., en niet in 't minst door den stoot te geven aan den aanleg van de electrische trambaan Haarlem—Bloemendaal dat ondergeteekende door het in exploitatie brengen van de gronden ten Oosten van den Bloemendaalschen Weg weder aan de Gemeente de gelegenheid verschaft zich uit te leggen en hier eene groote verkeersweg staat geopend te worden tusschen Haarlem (met Schoten) en Overveen, waaraan zeer groote be hoefte bestaat; dat ook dit werk gepaard gaat met zeer groote kosten van aanleg van wegen met bestratings-, rioleerings- en waterleiding- werken, het bouwen van een hoofdbrug en drie kleine bruggen enz., terwijl de spoorwegviaducten in deze wegen vallende in de lijnen Haarlem/'Zandvooit en Haarlem/Alkmaar op verzoek van ondergeteekende bereids werden gebouwd, waardoor de Binnenlandsche Exploitatie Maatschappij eene subsidie van f 65000.afstond; dat uit dit een en ander blijkt dat de Binnenlandsche zeer groote risico's aandurft voor werken die mede in de eerste plaats strekken in het belang en tot bloei der Gemeente, zonder dat van Uwe Gemeente ooit eenige bijdrage is gevraagd en dat ondergeteekende hierom veronderstelde dat op medewerking van Uwen Raad mocht gerekend worden, althans om, zooals hiervoorzegd eene eenmaal gegeven vergunning te handhaven terwijl het werk in vollen gang is-, dat ondergeteekende zich vleit dat de Raad is afgegaan op de klachten van enkele bewoners van Kweekduin dat ondergeteekende hier tegenover stelt het groote gemeente belang verkregen wordende door de uitbreiding, terwijl het tevens een gemeentebelang is dat het werk zoo spoedig mogelijk wordt ten einde gebracht, hetgeen bij vervoer van zand op andere wijze dan per zandtrein meer dan een jaar tijds zal vorderen; dat de klachten bij Uwen Raad ingekomen thans in den wintertijd niet meer gegrond zijn en dat ondergeteekende dan ook heeft vernomen dat de bewoners van Kweekduin geen bezwaar hebben zoo met zekerheid op 1 April 1910 het rijden ophoudt; dat het zich nu reeds laat aanzien dat bij voortzetting van het vervoer per zandtrein de gegeven termijn tot 1 April a.s. niet zal benoodigd zijn, doch de spoorrails vermoedelijk reeds 1 Maart zullen zijn opgebroken. Redenen waarom de ondergeteekende Uwen Raad met aandrang verzoekt op het besluit tot intrekking met 1 December a s. der aan de Zandleverantie-Maatsehappij gegeven vergunning, terug te willen komen. 't Welk doende enz. Binnenlandsche Exploitatie-Maatschappij van onroerende goederen." De Raad van Beheer: {get.) G. P. J. Beccaei, Bertling, Johan Spoor. Voor afschrift Conform: Bertling, Haarlem, 30 October 1909. Secretaris. Over vacantie, vóór en na de Onderwijs. 'schooljaren. Dr. Zappert stelde een onderzoek in naar den gezondheidstoestand der kinderen bij 't begin en na afloop van 't schooljaar. Kinderen van 7 jaar nemen ge durende het schooljaar minder in gewicht en groei toe dan de kinderen, die op dien leeftijd nog niet naar school gaan. Een onderzoek leerde, dat bij 't begin der school het cijfer der niet heel gezonde kinderen 14 tot 27 0 0 bedraagt. En nu bleek, dat na verloop van eenige jaren dit percentage gestegen was van 30 tot 60 °/0 van 7500 kinderen, die door een arts onderzocht werden, leden er 11 °/0 aan hoofdpijn. In vele gymnasia leed een derde van de leerlingen aan nerveuse aandoeningen en die verschijnse len namen in de hoogere klassen toe. Opvallend zijn de vele gebreken aan de oogen door het leeren. Terwijl in de laagste klassen van een gymnasium de oogen nog normaal waren, werd in de hoogste 46 °/c bijziend gevonden. Uit alle cijfers blijkt, dat kinderen met zwakke oogen dat ge brek in de schooljaren zagen toenemen. Van het oogenblik af, dat de scholen gesloten zijn, ziet men het lichaamsge wicht van de kinderen langzaam verbeteren. Na de vacan tie was van velen de borst breeder geworden, de lengte toegenomen. Die verschijnselen namen tot in den herfst toe. Eenige weken op de schoolbanken waren voldoende om ze weer tot staan te brengen. Deze in de vacantie- kolonies waargenomen feiten spreken natuurlijk luid voor het nut van lichaamsbeweging in de open lucht. Allerlei onderzoekingen hebben aan 't licht gebracht dat het cijfer der ziekelijken stijgt met het aantal uren, dat 't kind in de school doorbrengt. Zoo waren er onder jongens van 12 jaar, die 's namiddags op school waren, 37 °/0 ziekelijk, terwijl bij hen, die 's namiddags vrij hadden, slechts 20 °/0 ziekelijk waren. Leerrijk zijn ook de resultaten in een van de oosten- rijksche kadetteuscholen. Van 66 kadetten, die de school verlieten waren slechts 3 bijziende, in tegenstelling met de middelbare scholen, waar het aantal bijzienden zeer groot is. De gunstige verhouding in de militaire scholen wordt aan de opleiding toegeschreven, die wegens den wapen- dienst veel lichaamsoefening vereischt. Het zou niet moei lijk zijn om door talrijke voorbeelden te bewijzen hoezeer flinke lichaamsbeweging in staat is om de nadeelen van 't zitten op school tegen te gaan. De engelsche en de zweedsche jeugd zijn er de bewijzen van. Lichamelijke op voeding dient dus een ruime plaats onder de schoolvakken te bekleeden. De school moet voor een goede lichaamsont wikkeling zorgen. De ur9n aan sport en lichaamsoefening gewijd, acht dr Zappert voor de jeugd van 't grootste nut- Van 3266 schoolkinderen te Zurich bleken 1148 abnormaal gezichtsvermogen te hebben (verziend, scheel, kortzichtig, vlekken in ooglens, zenuwkrampen). Bij velen hadden de ouders er nooit iets van gemerkt. Zonder de schoolarts was 't misschien van 99°/0 niet aan 't licht gekomen. Voor de oorarts waren 205 jongens en 153 meisjes patiënten. Intusschen is er in Amsterdam een strooming die 't gymnastiekonderwijs door vakleeraren gelijdelijk wil afschaf fen en dit opdragen aan de klasseonderwijzers met akte gymnastiek. Zeer zeker hebben zij voldoende kennis, gaven ook bewijzen van geschiktheid. De vakleeraar kan zich ge heel aan zijn vak wijden, voor de klasseonderwijzer kan dit vak-gymnastiek niet anders dan een onderdeel zijn. Te Maagdenburg werden het vorige jaar voor 't eerst 502 leerlingen van volksscholen aan een geneeskundig onder zoek onderworpen. Van deze waren 70 bijziend, 67 verziend, 46 scheelziend, 54 bijziend met astigmatisme. In het geheel dus 349 leerlingen of 70°/o vertoonden een abnormaal ge zichtsvermogen. Bij een oorarts werden 142 leerlingen, 86 jongens en 56 meisjes onderzocht. Aan beide ooren hoorden 33 kinderen slecht, 26 zwak, aan één oor slecht en het andere zwak 20, beide ooren goed 45, dus nog geen derde deel. Onlangs is verschenen eene lijst van aanbevelenswaardige boeken voor schoolbibliotheeken, uitgegeven door de com missie van Advies voor schoolbibliotheeken aan gymnasia en hoogere burgerscholen in Nederland. Ook vooi 't lager on derwijs is 't tegen den kostenden prijs van 75 ct. verkrijgbaar. Het Nederlandsch Onderwijzers Genootschap heeft reeds jaren lang een commissie ter beoordeeling van kinderlectuur en gaf een lijst met beoordeelingen en vervolglijst uit. Gemeentel ij ke rechtspraak. Recht eil Wet. In het Rechtsgeleerd Magazijnjaargang 1909 bl. 336 v. v., bespreekt mr. G. J. Fabius, referendaris-tit. a/h. Dep. van Koloniën, de wenschelijk- heid om den arbeid van de kantonrechters te verlichten door hen van alle onnoodige werkzaamheden te ontlasten. De rijks- rechter, aldus de schrijver, behoeft niet lastig te worden ge vallen wegens ieder feit, dat de een of de andere gemeenteraad strafbaar heeft willen stellen. De berechting van dergelijke feiten kan zonder bezwaar worden overgelaten aan de gemeen schap, welke daarbij belang heeft, behoudens natuurlijk het noodige toezicht van rijkswege. Er bestaat z i. in beginsel geen enkel bezwaar, aan de zelfbesturende onóerdeelen van het Rijk, nevens de hun reeds toekomende bevoegdheden van zelfwet geving en zelfbestuur in engeren zin, tot op zekere hoogte zelirechtspraak te geven, te minder wanneer daardoor een aan zienlijke ontlasting van den rijksrechter kan worden verkregen. De schr. zou daarom aan de meer belangrijke gemeenten (bv. in welke een commissaris van politie is aangesteld,) zelf- rechtspraak willen toekennen; geen rechtspraak van gemeente- rechters-ambtenaren, doch van, door den gemeenteraad te be noemen, onbezoldigde leekenrechters, waarmede niet wordt bedoeld, dat rechtsgeleerden moeten worden uitgesloten, doch alleen, dat een doctorale graad voor dit rechterschap geen ver- eischte mag zijn. De rechters moeten gevonden worden onder de ingezetenen, aan wie bij de wet de rechtersplicht zou moeten worden opgelegd. De bezwaren tegen deze leekenrechtspraak kunnen, naar mr. Fabius meent, niet groot zijn. Zij strekt zich slechts uit tot strafzaken, die op gemeente-verordeningen berus ten. Waarom zouden de personen, die door de wet bevoegd worden geacht aan de gemeentewetgeving deel te nemen en die in allerlei hoedanigheid tot de toepassing van gemeente verordeningen geroepen kunnen worden, niet in staat zijn die verordeningen uit te leggen, zoodra een kleine strafsanctie de nakoming ervan waarborgt? Dat de gemeenteraad op deze wijze eenigen invloed krijgt od de rechtspraak, valt niet te ontkennèn Doch welk bezwaar kai, er tegen bestaan, dat deze invloed heeft op de uitlegging rail een bepaling, die hij zelf heeft gemaakt en die hij te allen tijde kan wijzigen en intrekken Een afzonderlijk openbaar ministerie zou bij deze rechtbanken (die de schr. schepenbanken zou willen noemen) niet noodjJ zijn. De zaken kunnen rechtstreeks door de politie bij de 1 aanhangig worden gemaakt. De commissaris van politie, aan wien men den naam van schout zou kunnen teruggeven, i8 daarvoor de aangewezen persoon Evenals er thans in groote gemeenten meerdere commissarissen van politie zijn, zou daar ook, zoo noodig, meer dan een „schepenbank" gevestigd kun nen worden. Voert men ook bij de gemeentelijke zelfrechtspraak de afdoening buiten terechtstelling in, dan zal een groot der zaken door den „schout" alleen kunnen worden afgedaan en krijgt de „schepenbank" alleen de overige te behandelen. De behandeling zou kunnen geschieden naar de algemeene regelen van het Wetboek van Strafvordering, dan wel volgens een afzonderlijk reglement, dat bij algemeenen maatregel van bestuur zou kunnen worden vastgesteld. Het hooger beroep zon men moeten afschaffen of door iets anders (bijv. herziening door een schepenbank van een andere samenstelling) moeten vervangen. Schaft men het geheele hooger beroep af, dan maakt men slechts tot regel, hetgeen bij het dreigen met geldboete! reeds rechtens is. De redactie van Gemeentebelangen geeft haar instemming uietj deze hervorming te kennen. Aan de vaak gehoorde klachten over trage en onpraktische rechtsbedeeling, ook waar het poli- tie-overtredingen geldt, kan langs dezen weg wellicht worden tegemoet gekomen. Intusschen wijkt het advies van mr. Fabius zoozeer af van| de heerschende denkbeelden omtrent rechtspraak, dat de schr- in Gemeentebelangen hem voorshands weinig succes durft voo spellen. Leekenrechtspraak staat in een kwaden reuk. Ten onzo kan, naar men meent, alleen door doctoren in de rechten ree worden gesproken. Men staat liefst niet etil bij de vraag hoe weinigen hunner het opgaan in de wetenschap der reel geleerdheid wordt aangetroffen en hoevelen hunner op d gebied slechts leeken zijn en zoo ook moesten genoemd worm Hoe dit zij, voor het constateeren van politie-overtredirig en het toepassen van de daarop gestelde straffen zouden, min als voor het ontwerpen van strafverordeningen, ook onze meening, rechtsgeleerden onmisbaar zijn. Bovendien waar de plaatselijke strafwetgeving voor verre 1 grootste deel in handen is van niet-rechtsgeleerden, acht Geme tebelangen het logisch gedacht, dat ook de toepassing der pla- selijke strafwetten aan dezelfde handen kan worden toevertrouw Over één zaak kan de schr. in Gemeentebelangen zijn verwon dering niet onderdrukken. Nauwelijks is er sprake van om ter verbetering van ongewenschte toestanden, de hulp der ge meente in te roepen of aanstonds wordt er bijgevoegd, dat -lie hulp geen geld mag kosten. De gemeenteraad benoeme, zoo heet het, onbezoldigde leekenrechters. We zouden haast zeggen, hier herkennen wij in den geachten schrijver den regeerings- ambtenaar. In Den Haag kan men slechts weinig bedenken, regelen of uitvoeren zonder de hulp der gemeentebesturen en steeds wordt vooraf angstvallig bepaald, dat 's rijks beurs on herroepelijk gesloten blijft. De gemeente moet maar zien In ze de middelen en de menschen vindt. Waarom onbezoldigd Is dat nu de manier om eerste klas menschen te krijgen Moete die leekenrechters zelfs wegens tijdverlies niet schadeloos wo den gesteld? Wij gelooven, dat van wetenschappelijke noch leekenrechte die te laag of in het geheel niet bezoldigd worden, op d duur superieure diensten te verwachten zijn. [erste goal en Stuurman, hiel pet lang daarna rolt Fris me 00r Bloemendaal III de leidin stand zoo gehouden totdat en moet-. Even voor tijd m oal, waaruit logisch volgde, A.s. Zondag spoelt 't derde Lr rein, terwijl 't tweede, miss ilftal, Haarlem V gaat bezoeki Supporters, 't veld ligt i weet waar ge heen moet. Sch Tooneel. We will» insel van de heilige Zondagsi -ndag bespreken die aan de yorden. Eerstens de middagvoc leroperette Prinses Marsepeintje, Haarlem schitterde door afwez een genot onthield, zoo likwijls deelachtig kunnen wor che en kleinzielige stijfheid, i wat er was bestond vooi nmers. Wat zouden er hom omen zijn, indien ze gewei reweest der enkelen die 1 gewoon lieve opvoerin okjes bij te wonen't I van een koning van Ma wam er in voor, dokte: •hen, 't een was nog hi 't ander, terwijl de sn nheid waren, die der gr .reffend. En geen woord in de bladenal business-is-bussines-achtij 'Hoe verwonderde het on Jcendent, der Stads-Editie, len, die wel zoo welwillend (ie voorstelling bij te wonen. eiding om te zeggen dat, w: net zijne collega's of krac •ene voorstelling schrijven, r aggever moet bijwonen. TV rken indien er van een vo 'jS behoort gezegd te wordt Voor deze gelegenheid g :asional-verslaggeefstertje, irstelling opgegaan zijnde érgaf. Het leek ons goed kind te laten bespreken B. V. V. II—H. V. V. II 9—0. Sport. L.l. Zondag was voor de B. V. V. spannende dag. De club, waarte; B. V. V. II moest spelen was immers H. V. V. IIde cl die bovenaan stond!! Laat ik vooral stond" zetten wi nu staan ze er niet meer. Jammer voor hen, maar vo ons zooveel te beter. We kunnen nu fier en zonder schaam zeggen: Wij staan bovenaan; wij hebben de kampioenen vei slagen met 90, wij hebben 15 punten voor en 1 tegei Wij geachte lezer, ik zou u nog veel meer kunnen ver tellen, maar dat zou ons te ver voeren. Laat ik dan n den wedstrijd gaan beschrijven. B. V. V.'s tweede elftr was duchtig versterkt, in de achterhoede zien we van Hooi weer prijken in al z'n glorie, de voorhoede was verster) met H. van Riessen, Van Maren en J. Zweerts. Deze laatstgenoemde deed 't publiek schateren om z'n kikker- sprongen. 't Zijn vooral de 3 bovengenoemde speler die ons tot zulk eene overwinning brachten. Om 2 uu laat scheidsrechter Van Twisk beginnen Dadelijk ziet me da t B. V. V. de sterkere zal zijn en 't duurt niet la of Van Maren geeft z'n club de leiding. Enkele sc) ten op B. V. V.'s doel leidden tot niets. Bl.daal's voorhoe komt hoe langer hoe meer op dreef en de achterhoe kiijgt niets meer te doen. Jammer was 't voorwaar, tc H. van Riessen twee ballen achter elkaar in 't net deze wegens buiten spel in vrije schoppen voor H. V. V. werden omgezet. Toch vindt Bl.daal nog een paar m 't net van H. V. V, zoodat gedraaid werd met 40 vo- Bloemendaal II. Na de pauze komt de wind hoe langer h meer opzetten en bemerkt men dat Bloemendaal pree tegen den wind in speelt. H. V. V. komt meer opzetb doch Kemper zuivert 't terrein mooi en plaatst goed, te wijl de andere back wel goed wegtrapt, doch nog zei onzeker is. B. V. V.'s voorhoede werkt echter geducht ei hierbij mag vooral de rechtsbuiten Luursma wel genoema worden. De voorhoede vermeerdert dan ook haren voorsprong. Opeens krijgt H. V. V. een corner op 't vijandelijk doel. Van Maren en J. Zweerts staan totaal ongedekt. Nu wil 't toeval dat de bal juist naar hun kant wordt getrapt. Van Maren gaat er van door, met zeven-mijls laarzen. De kleine Zweerts kan hem bijna niet bijhouden en denkt er, geloof ik, hard over Van Maren op z'n nek te springen, om tock maar met hem gelijk te blijven. Van Maren, echter onver stoorbaar kalm in z'n ren, passeert iedereen, en 5 secon den, nadat de corner op ons doel genomen was, kon H. V. V.'s keeper visschen. 't Publiek, een en al enthousiast, wordt haast razend en gilt en schreeuwt, 't Was in één woord ook een prachtig moment. Zoo'n ren isopB. V. V.'s veld en zeker zelden ergens ooit te voren vertoond. Bloe mendaal weet nog verscheidene malen te doelpunten, zoo dat ze voldaan met eene 90 overwinning naar huis keerde. De huisbel was heelemaal kapot, zóó was er dien; middag gebeld geworden Bloemendaal IIIVitesse. 't Was voor de kleine leden van B. V. V. weer een' feest, dat ze match hadden, 't Stel backs van Bl.daal III was zóó, dat de tegen-spelers er bijna niet door kwamen. Niet door 't beste spel, maar door. laat ik u even voorstellen: A. Beugenbik en Ch. de Vries. Met z'n tweeën beslaan ze 't heele veld. Vandaar dat 't derde ook won. Het verwondert me nog dat Vitesse twee goals kon maken Bloe mendaal III mist in de voorhoede Dahmen, terwijl Vader tus schen de palen moest staan. Vitesse verschijnt met 10 man en daar B. V. V. één mannetje over heeft, strijdt K. Kem per voor Vitesse in de gelederen. Laatstgenoemde club maakt de! P r i n s e s M .1. Zondagmiddag wen eepeintje" of ,,De verjas 'vond het zeer jammer, d 't bezet was, hetgeen mei het spel der jeugdige s was. Betooverend schoon was ch wanen in een echt s arsepeintje" had dus wa srdiend. Hoe grappig was jfnar. En dan baron Tripp Vobatum, probatum! Eigenli sn, wie het beste gespeeld •gedragen rol goed te komt dan ook wèlverdien T wast, de leideres van de: Serette, en een woord 'ns dien middag bereid. I t kwam vooral uit bij gevoerd door de acht en dan Prins Soezenmee ar Het mocht zeker als dat dr. Levertraan op )'n practised geschenk Prinses en de Prins ekomen. Hij had die i ADVERTENTI Notaris e Bloemendaal, zal in pul ing brengen op 17 Nover bij inzet, en op 24 Novemb« toeslag, telkens beginnende i uur in het Hotel „Van Raadhuis" te Overveen en vroeger is geannonceerd op 10 vember resp. bij inzet en toeslc Drie perceelen Grom voor Bouwterrein, groot on cA., 392 cA. en 424 cA en ceel Weiland, geschikt v bollencultuur, groot ongeve' 94 cA., alles gelegen te Ovi meente Bloemendaal, aan zijde van den Zijlweg en 1 aan Mevr. Wed. C. H. Bos te Inlichtingen worden vei kantore van genoemden I den Zijlweg te Overveen. te BLOEMEND; is tot nader a diging afwezig. 3 November 1909.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1909 | | pagina 8