De £ttxe-$i Stoomwas! Billijke prijzen. Gd Door de Scher stellingen in I Wij ontvingen van een nieuwen medewerker nummer 1 van Brieven aan een indisch vriend", waarin liet werk van jhr. mr. Prank van Lennep over zijn grootvader wordt besproken. Wij kunnen onze lezers intusschen van harte raden met het boek kennis te maken. Wij meenen dat (ook onze nieuwe medewerker wijst de volgende week daarop) dit boek niet alleen voor de kennis van Van Lennep en tal van personen en toestanden uit zijn tijd, maar ook voor de waardeering van verschillende stroomingen van onzen tijd van veel beteekenis is. Flesch-Röntgen. Muziek. Naar wij vernemen zullen de heeren Carl Fleseh en Julius Röntgen den 5den Januari alhier een Beethoven-avond geven. Maestro Mario Paci. Vrijdag 10 December as. zullen Maestro Mario Paci, klavier-virtuoos uit Rome en Mme Elisabeth Paci, zangeres, een concert geven in De Kroon, te Haarlem. Brand te Overveen. Plaatselijk Toen de agent van politie Zw. op zijn NieilWS. ronde Donderdagnacht omstreeks half 2 den Tetterodeweg wilde opgaan, be merkte hij, dat er op een bovenkamer van cafe 't Room- huis aan den Bloemendaalschen weg brand was.' Direct werden de bewoners gewaarschuwd, die nog net tijd hadden, om bijna half gekleed, het brandende huis te kunnen ver laten. In een minimum van tijd kwam de politie met blus- schingsmaterieel opdagen. Daar de commandant van de brandweer ongesteld was, nam de inspecteur van politie de leiding van het blusschingswerk op zich. Met 2 slangen op de waterleiding werd 't vuur, dat intusschen, aangewakkerd door den hevigen storm, een onrustbarenden omvang had aangenomen, aangegrepen. Met veel moeite wist men de belendende perceelen te behouden. Echter kon niet voor komen worden, dat 't huis van boven geheel uitbrandde. Bijna had dit ongeval nog een slachtoffer geëischt. Ter wijl de agent van politie Zw. bezig was het nog brandende gedeelte te bespuiten, stortte de voorgevel in, bovenop Zw. Hevig bloedende aan 't hoofd werd hij onder de steenen weggetrokken en in 't postkantoor binnengebracbt, waar hij door Dr. Waller Zeper, toevallig aanwezig, verbonden werd. Intusschen was men, na de door den gevallen gevel vernielde slang door een nieuwe vervangen te hebben, voortgegaan het vuur te bestrijden. Om half 4 was men dit geheel meester. Over de oorzaak verkeert men in 't onzekere. Vermoed wordt, dat door een slechte kachelpijp, over de slaapkamer loopende, 't vuur in aanraking is ge komen met 't wiegekleed. 't Gerucht, dat 't jongste kind brandwonden zou hebben opgeloopen, is gelukkig onwaar. Alleen moet poes er 't leven bij in hebben geschoten. De schade wordt door ver zekering gedekt. De burgemeester, de heer Bas Backer, die even na 't uitbreken van de brand reeds aanwezig was bleef tot den afloop voortdurend op het terrein. Een woord van lof aan den leider van 't blusschingswerk en aan de heeren Dyserinck, Jansen, Kokkelkoorn en Dor- man voor hun flink optreden. Aan hen is 't te danken, dat de brand zich tot dat eene perceel bepaald heeft. Blijkens achterstaande advertentie, bestaat thans alhier gelegenheid zich aan erwtensoep te vergasten. Aan de lunchroom Rusthoek" is zij dagelijks verkrijgbaar. Men zie voor het tarief de betreffende advertentie. Tot ambtenaar ter Secretarie alhier is benoemd de heer J. M. Groen te Zandvoort. Tot tellers bij de aanstaande volkstelling zijn benoemd de heeren: J. Snippenberg, A. M. Smits, H. A. Tweehuij- zen, M. J. Doemen, J. C. de Vries, H. Vis, A. van Velt- hoven, G. Thijssen en B. Jonker. Lezing V. K. R. Woensdagavond hield mevrouw Boissevain-Pijnappel uit Amsterdam voor de afd. Bloemendaal van den Ned. Bond voor V. K. R. in het hotel Hartenlust een causerie over „Het Inter nationaal Congres" te Londen, ingeleid met een bespreking van de meest voorkomende bezwaren tegen het vrouwen-kiesrecht. Niettegenstaande het hoogst ongunstige weer waren er toch verscheidene dames, die, den stevigen regen en de modderige wegen trotseerende, den tocht naar Hartenlust ondernomen hadden. Na afloop zullen zij zich echter dit minder prettige tochtje niet beklaagd hebben, want ik twijfel er niet aan, of de spreeaster heeft de naar bet kiesrecht dorstende vrouwen, tlie de lezing bijwoonden, een riem onder het hart gestoken door eens kort en bondig te vertellen, dat al de, voornamelijk door de mannen ingebrachte bezwaren tegen het V. K. weinig of niets om de hakken hebben en door te wijzen op de resul taten, die haar zusters in het buitenland reeds verkregen hebben. Welke die bezwaren al zoo zijn? Hier volgen er enkelen: le. De vrouwen zijn vrij van militieplichten, dus(l) mogen ze ook het kiesrecht niet. Maar de vrijloters, de afgekeurden of om andere redenen vrijgestelden, die zijn toch wel kiesgerech tigd. Er bestaat dus zegt spreekster, absoluut geen verband tusschen leger en kiesrecht. 2e. Men is bevreesd, dat de achting der mannen voor de vrouwen er minder op zal worden. Alsof die achting nu dan zoo groot is! Zijn er dan geen meisjes van 15 of 16 jaar, die mannen wenschen te zijn omdat omdat de door de mannen hun toegedragen achting niet groot genoeg is naar hun zin? vraagt spreekster Daar is heele- maal geen gevaar voor, (dat de achting minder zal worden wel te verstaan) want., een Amerikaan, wiens vrouw tegen woordig het kiesrecht bezit, heeft zelf verklaard, dat ze nog nooit zoo goed hadden samengeleefd. 3e. De vrouw zal uithuizig worden! Hebben demanneudan soms zooveel tijd noodig om aan hun kiesplicht te voldoen? Bovendien, de vrouw mag zich wel bezig houden met andere zaken, die tijd kosten, waarom dan niet met'tkiesrecht?Elke vrouw kttn als ze wil, er wel tijd voor vinden om nu en dan een vergadering bij te wonen, teneinde zich voor te laten lichten en ontwikkeling op te doen. En dit is noodig en nut tig, want de vrouw bepaalt zich over 't algemeen veel te veel tot haar kleine, enge gedachtenkringetje. 4e. 'tZal aanleiding geven tot gekibbel in huis over politieke zaken. Maar, vraagt spreekster, is er nu gekibbel over? Neen. De vrouw kibbelt dus niet, dus zullen 't de mannen moeten doen. En, als men, zooals nu, den vrede kan bewaren bij 't regelen der financiën en der opvoeding of op 't punt van gods dienst, waarom dan niet bij zaken van politieken aard? 5. De vrouw is te veel gevoelsmensch, wordt er gezegd. Welnu, vraagt spr., kan 't kwaad, dat 't vrouwelijk gevoel en 't man nelijk verstand samen gaan? Neen immers. 6e. Dan heeft de vrouw geen eigen oordeel. Is dit werkelijk zoo dan heeft de man niets te vreezen, want dan zal ze aan zijn leiband loopen. Maar ze heeft 't wel en daarom mag baar 't K. niet langer onthouden worden. 7. De vrouw zal er toch geen gebruik van maken, als ze 't kiesrecht heeft en bovendien, ze is er niet rijp voor. Maar hoe.is dit bij de mannen? Stellen die 't zoo op prijs? Neen! Anders zouden er bij 't stemmen niet zooveel mannen thuis blijven, zoodat de vrouwen zitten te poperen met de wensch in 't hart: „o, mochten wij gaan!' Vervolgens had spreekster 't over verschillende wetten, die ten opzichte van de vrouw in de hoogste mate onredelijk zijn en toonde dit met voorbeelden uit 't werkelijke leven aan. En 't zijn de vrouwen, die daar verandering in moeten bren gen, want van de mannen hebben wij niets te wachten, zei spreekster. Daarom blijf niet alleen! Wekt elkander op. Zet kleine moeiten en lasten op zij en met elkaar en voor elkaar gestreden voor 't V. K. R Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door eenige dames gebruik gemaakt. Door een defect aan de electrische geleiding gingen opeens alle lichten uit, zoodat bij 't licht van een schemerlamp voorloopig verder moest vergaderd wor den. Hierdoor vielen de aanteekeningen der vragen en hunne beantwoording in 't water. Hierna deed spreekster een verslag van 't aan 't hoofd ge noemd internationaal congres, hetwelk uitmuntte door volledig heid en, niet erg „verslaggelijk", door levendige schildering. Uit de daar uitgebrachte rapporten van de verschillende lan den over de vorderingen van 't V. K. R. bleek, dat Nederland nog niet tot de in dit opzicht vooruitstrevende landen mag ge rekend worden. Met de opwekking om getrouw te blijven aan 't devies van den bond: In hoofdzaken eenheid, in bijzaken verdeeldheid, maar in alle zaken verdraagzaamheid, eindigde spreekster haar door allen met groote aandacht gevolgde lezing. Om zich als lid van den Bond te doen inschrijven, vervoege men zich bij mevrouw Weerts, te Santpoort, mejuffrouw Ré Levie, „Villa Nijheim" en bij mevrouw Richards, beiden alhier Uit het politierapport. Tegen A. Verouden, chauffeur, vroeger alhier thans vermoedelijk te 's-Gravenhage, is, naar aan leiding eener aangifte, proces-verbaal opgemaakt wegens ver duistering van een regenjas, een paar beenkappen en een paar schoenen. Door de politie is in beslag genomen een bankbiljet van f 10 dat bleek te zijn een door de Tijdgeest, uitgegeven biljet, waarop staat de maatschappij de Tijdgeest aan toonder tien gulden. Dat men er met zoo'n bankbiljet gemakkelijk inloopt blijkt hieruit, dat iemand, die eens zien wilde hoe of dat kon, het zonder argwaan te verwekken drie maal deed inwisselen, waarna hij telkens de valschheid bekend maakte. P. van Lierop en J. Zwetsloot, die zich onledig hielden met het stellen van wildstrikken in het jachtveld van de wed. van W. te Hillegom, welk jachtveld gelegen is onder deze gemeente, zagen zich ontdekt door den jachtopziener J. Ruigrok. Toen Ruigrok hunne namen vroeg wilden zij deze niet op geven en vertrokken; het gelukte Ruigrok echter met behulp van den gemeente-veldwachter N. Verhaar, de daders te Hille gom op te sporen en kwam alstoen hunne namen te weten. De wildstroopers A. Joosten, J. de Weers en H. J. Veen allen te Haarlem; zijn in de afgeloopen week bekeurd wegens over treding art. 401 W. v. S. Tegen J. Verschie en J. v. d. Berg beiden te Haarlem, is proces-verbaal opgemaakt, wegens het snijden van helm in de duinen van mevrouw de wed. v. d. VlietBorski alhier. Een groote hoeveelheid afgesneden helm is in beslag genomen. Gevonden voorwerpen: een zilveren schakelarmband, terug te bekomen bij M. Kokkelkoren; een kinderhandschoen, politie-bureau Overveen zoomede een R. C. kerkboekje en een ceintuur. Een paar handschoenen terug te bekomen politiepost Bloe mendaal. 3 Verloren: een zilveren armband; een lichtgrijs taschje en weggeloopen een gele keeshond. De nieuwe Transvaalsche straf- n w„, wet in werking. Recht en Met. X {Uit Tramvalia.) De weldadige werking der geamendeerde strafwet heeft zich reeds laten voelen. De wet is nu ongeveer een maand in werking, en er zyn reeds by de honderd ge vangenen te Pretoria ontslagen. De wet geeft aan een Gevan genis Raad die op geregelde tyden de gevangenis bezoekt, het recht om gevangenen, die een straftyd van boven de twee jaar te ondergaan hebben, na twee jaren te ontslaan indien men redenen heeft om te geloven, dat de gevangene een harte- lik voornemen heeft opgevat om zich te verbeteren, en er geen gevaar blykt te zyn dat hy een last of pest voor de samenleving zal zyn. Ook mogen gevangenen, die drie-vierden van kortere straftyden hebben uitgediend, om dergelike redenen worden ontslagen. Alles hangt af van bet gedrag der veroor deelden en van de blyken, welke ze geven van boetvaardigheid en een voornemen om voortaan als eerlike lui door de wereld te gaan. Een aldus ontslagen gevangene kan worden gelast zich op gezette tyden by de polisie te komen rapporteren, of hy kan geheel en al vrygesteld worden. Dat zulk een wet een weldadige strekking en effekt moet hebben, lydt geen twyfel. Als een veroordeelde weet. dat na een deel van zyn straftyd uitgediend te hebben er een dag van vergiffenis ofkwytschel- ding komt, als hy zich iu de gevangenis goed gedraagt, en loont, dat hy begerig is een beter mens te worden, zal dit hem aansporen zyn goede voornemens metterdaad te tonen. Zulke voornemens gepaard met oprechte pogingen om zich te verbeteren versterken het zedelik karakter en wekt zelf-respekt op ook by een misdadiger. De wet zal velen aanmoedigen tot iets beters. Niet alle mensen die voor een aantal jaren naar de tronk gestuurd worden, zyn verharde en onverbeterlike boosdoeners. Voor dezulken is zulk een wet vooral bedoeld, en ons land kan zich in het bezit daarvan gelukkig acbten. Door de gevangenisraad zijn er ongeveer 70 blanke en 30 zwarte gevangenen ontslagen in de laatste 36 dagen. De rolschaatsen in het SpOl't. Brongebouw. De directie der Bron heeft, als steeds trouwens, goed woord gehouden. Dinsdagavond was de zaal keurig in orde en gereed de gasten en liefhebbers der rolscbaat- sensport te ontvangen, 't Ging vroolijk en prettig toe. In dichte drommen verdrongen de nieuwsgierigen zich achter de balus trade om met onvermengd genot te staren naar de wel en de niet geoefende rijders; en zoo de eerstgenoemden herhaaldelijk den lachlust vermochten op te wekken, gelukte het den anderen kreten van bewondering aan het kijkgrage publiek te ontlokken. Er waren dan ook rijders bij, die bewonde renswaardig op de wieltjes hun draai wisten te nemen en die volkomen bekend schenen met de evenwichts-formules. Een strijkorkest van het 10-de verhoogde bet genot. Ook Jaap Eden zwaaide sierlijk en liet zijn welgebouwd lichaam de meest gewaagde zwenkingen verrichten. Ook deze week zijn weer eenige avonden beschikbaar ge steld, om zich met deze sport te vermaken en er zich in te oefenen. Men zie de bijzonderheden hieromtrent in de advertentie. V o e tb al. Naar wij vernemen komt deze maand het clubgebouwtje der B.V.V. gereed en zal binnen enkele weken, als het, voor de bestemming geheel gereed, op het terrein geplaatst is, officieel worden geopend Ketterijen zjjn de onbetaalde rekeningen der kerk. Meer dringt, dat: sociale misstanden de onbetaalde rekeningen zijn der kerk. Schouwburg Jansweg. Tooneel. De Oester. Slechts vier peisonen hebben dit blijspel van Davies te vullen. Dat ze dus niet bij de pakken neer habben te zitten spreekt van zelf. Mej. Pine Beider, bij wie zich een zoo goede voedingsbodem voor de oesterbacil be vond, mocht zich verheugen in een onverzwakte belang stelling der vele dames die het ruwe weder in auto en rijtuig getrotseerd hadden om dit specimen eens naar harte lust te bestudeeren. 't Trof nu ook weer hoe in stukken als dit bet vrouwelijke element toch maar de eigenlijke kern vormt en de heeren der schepping, nu ja, natuurlijk wel mogen meedoen, maar dan toch zoo'n beetje als vulsel. Behalve het kleine romannetje tusschen Tom en Miss Roberts, had de schrijver den sukkel-echtgenoot, en den oester-broer beel ge voegelijk door een paar kordate tantes of zoo iets kunneu vervangen en het stuk zou wellicht aan humor nog hebben gewonnen. Als kwijnende weduwe toch was de oester misschien nog interessanter geweest. Dan, aan het slot even een mau om het herstelde weekdier te huwen, de gouvernante in een andere betrekking, (want gouvernantes trouwen toch immers nooit en velen der heeren uit het publiek ware het tanden knarsen bespaard gebleven bij zoo een aanblik als dit echt paar bood. Maar met dat al werd er goed gespeeld, en vooral dooi mej. Beider, hoewel we van uitbundig applaus geen melding kunnen maken 't Scheen dat mevrouw en mijnheer Publiek in dit opzicht iets van de oester geleerd hadden en 't liever aan anderen over lieten, die 't ook niet deden Domheidsmacht. Geen macht ter wereld is in de huiselijke burgersamen leving van tegenwoordig grooter dan de domheid, de botheid, het door weinig lijden, weinig werken en veel eten dicht gegroeidheid zijn der zielen; die domheid kweekt achterdocht en laat aan sentimentaliteit en excentriciteit den vrijen loop en verstikt ten slotte het greintje werkelijke genegenheid, hei. glimmetje liefde dat in de aanleiding tot het samenleven als natuurlijk gegeven voorhanden was. Ziedaar wellicht de grondlijnen van dit tooneelspel. Ten slotte komt de hoofd persoon, als het net van verstrikking zoover over hem heen is gebreid, dat alleen zijn hoofd er nog uitsteekt, tot het besef van het objectieve bestaan van die domheidsmacht, zijn burgermansbedeesdheid en -deftigheid breekt en zelf alles vèrnietigende, wat hij ter wille van zijn gezin heeft opge bouwd, ziet hij als een zwart gat in de lucht zijn eigen domheid van zoolang te hebben gewacht tegen die domheids macht buiten hem met goed gevolg te kunnen strijden. Met de eenige diep-menschelijke kreet, die in het stuk geuit wordt, die van wanhoop over zijn aldus verkeerd ge leefde leven eindigt het stuk. Het is een prachtig stuk werk, maar dat door de omgeving waarin het speelt, de huiskamer en salon van menschen die geen levensdoel buiten zicb zeiven hebben gekozen, wel iets van zijn waarde verliest. Het spel van het Nederlandsch Tooneel was sober en beschaaft (wij zouden alleen den heer De Jong willen vra gen enkele standen en houdingen te herzien). De heer Verenet bracht wat fougue op het tooneel en allen deden hun best. Enkele personen in de zaal gaven als hun indruk te kennen dat sommigen „op den souffleur" speelden. Het geheel was leerrijk en een kalm tot nadenken ruimte latend genot. Behalve mevrouw Poolman, wier eereavohd het was, verdient de heer Jan C. de Vos afzonderlijke ver melding. Van het begin tot het einde was zijn spel natuur. Wij maken slechts een uitzondering voor de slotscène waar n Ter Voorst zijne vrouw zjjne verwijten toeduwt, deze moeten o. i. haar niet in een electrisch snel en regelmatig loopje worden toegeschoven, maar, zij het met de reserve van den man van opvoeding tegenover eene vrouw, baar hartstoch telijk worden toegeslingerd Alles wat Emants heeft gewild heeft De Vos uit de Ter Voorst-figuur gehaald. Mevrouw Poolman was als half toegegroeid, goedgevoed, onwijs, achterdochtig, zoogenaamd «beschaafd" moederdior volmaakt; de haar eigen lieve stem paste geheel in de rol, men kon er zoo inkomen, dat Ter Voorst vroeger in die lieve stem en een lief gezichtje «heel wat had gezocht". Hare stupiditeit bleef tot het einde toe zich zelf, ook bij de grootste beweging rondom haar, zooals ook bij de grootste beweging van het water een daarboven uitstekende op een steen vast gegroeide plant wel been en weer wordt geslingerd en plat gedrukt, maar niet vergaat en ook niet wordt meegesleurd. Met de haar geboden huldiging was mevrouw Poolman naar zij ons herhaaldelijk verzekerde, zeer ingenomen. Omtrent de komende week kunnen we tot ons leedwezen niets vermelden. De directie van den schouwburg heeft teleurstellingen ondervonden en kon met het in orde bren gen der voorstelling die de volgende week gegeven zal worden vóór het afdrukken van dit nummer niet gereed komen. C. Inhoud van het Tijdschrift der Neder- Tijdschriften. landsche IIei ./maatschappij van December: H. J. Lovink. De duinbebossching op de Frische I en de Kurische Nehrnng. Het verbeteren van grasland op veen en klei, in het bijzonder door bezanden. Het Rapport betreffende Vuilafvoer ten I plattelande. De bossenbinder. Het bewerken van den grond met I atoomkracht. Mededeelingen betreffende de Maatschappij, Adreaver- i andering. Afdeeling: Houtaorteeringen. Boomzaden. Personalia No. 48 van De Auto bevat Off. med. van de N. A. C. De automobielconstructie in 1910. I Motortranaport. Om wagens geruiachloozer te maken. Uit de praktijk I van den automobilist. Propaganda voor het automobilisme. Per auto I dwars door Afrika, Middelen tegen het bevriezen van het afkoelwater. I Nieuw Bysteem electrische tram in ons land. Vragenbus voor automobi-r listen. Ingezonden. Marietta op de Olympia-Show. Automobiel- kalender. M o tor w iel rijd e n Off. med. van de N. M. V. Motor-I rijwielen ten dienste van het leger. De Roe-naaf. De Alcyon 2 P.K. I Dit Indië. Vragenbus voor motorwielrijders. Dit de praktijk. Ontvangen Boekwerken. Handels- en Financiëele Mededeelingen. Allerlei. I De bioscope in de Kroon. Voor hedenavond, morgen en Maandsgl wederom prachtige films. O.m. de Pels jagers, welk gekleurd dramatisch werkl in Amsterdam meer dan drie weken achter elkander vei- toond is. Verder een fraaie serie «cultuur van tabak, «Jaapie in doodsgevaar," enz., enz Eenige dames en heeren te Haarlem hebben het plan op gevat, ten einde den onderlingen band der leden van Remonstrantsche Gereformeerde gemeente te versterken, een I remonstrantschen leeskring op te richten. Zij stellen zicbI voor, door het lezen van voortvloeiende onderling leden nader tot elkaar ti Bewijzen van instemn den predikant en aan Kenaupark 23, mejuffrt mevrouw W. E. Roozebt j. G. Belterman Sr., Lai fl. C. Verkruyzen, Joi vergadering kan wordei kan plaats hebben. In vergadering worden beke Het museum van kunst Je maand November bezo aan liet museum verbonde werken naar verschillend! verzonden. De aan het museum vi werd gedureude de afgeb welijke en mannelijke lee In de rotonde van het u zullen vanaf Zondag a. s. i zijn, betrekking hebbende bestudeering dezer stijli bieden. Wij vinden er o. a. na zich in Rome, Venetië, P van Italië bevinden met 1 hunne inwendige versieri: dezer weelderige kunstuit landen van Europa heeft De aandacht wordt er overzicht hetwelk men ki kunstuiting zooals zij iu toegepast, vooral in het 1 kunsttijdperk is deze te: ge wezen. Zondag is de toegang k Tot 99 van de 100 zeg Ik een sociale roeping. En tot Uit andere gemeenten. Voor onze Dames. »H delijk eens een lang gi zien gaan." Dit was ong hetwelk Mouche, die z een nieuwe medewerkst ontviDg. Het betrof hier de n een rubriek waaraan b tot aller tevredenheid zusteren een licht op l alles gewapend en voort de Sybillen verwant, to> der openbaarheid wil pl een noodzakelijk kwaad instrument ook wel eei kapittelen. Zij zal het niet over i vmdt dat er nog zooi Voor onze Dames" kat gen over die dingen op blijven. Mocht, tussche staanbaren drang gevot zoo zal de redactie waai biervoor willen openstel Zoo hoopt Mouche langs modepaleizen, ovi haar geheimen zal influ en klare bron Hygiea, al zij ten slotte belan* evende vraagbaak voo gevingen, en, als reedi en voorbereid. Bij het openstellen d verschoond te blijven problemen. Quaestios di maar voor het overige, hoe liever zij het beeft En thansen avant De getrouwe trawanl jaar in extra moeili artikel boeden. Dezen hoeden als vruchten mi wikkelde combinaties idyllen van landelijk] zoodanig dus onbruikl Er moest iets nieuws was de groote vraag. I Een der aanwezigen van een Helena" leon's steek St. Helens tengang. Een tweede, 1 niet scheiden, weer and( Men kon tot geen b Toen verscheen, als majestueus gebaar w gouden lokkenpracht ir toestelletje rustte, 't I blik, maar haar vas i Brouwers vaart 5052. J Droog toeg Vraagt prUscourant en gratis wascliljjst t>U

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1909 | | pagina 2