K MET PENSION- EJ\I WONINGGIDS stoffen elaar, :t. 1 Nieuwsblad a B voor b AERDENHOUT - BLOEMENDAAL - OVERVEEN VOGELENZANG en omliggende gemeenten en bro d oete mek. IVEEN. f. 1617. iterc. 1765. - ïdaalsch Weekbfl" et pische restauratie ;n, bleef ous nog schouwen. Schön, fwürdig en apart contrabande, terug en ontspon den nieuwen weg ïön", over Berlin schijn" was. Ten grauw of blauw vo's tinnen alweer weer even op dit 1 nemen uitte de ummarum heb ik lerschönen dag in eigenlijk nu pas rbergt e manieren fatsoe- s of gewoon naar uishoudelijke kan- hygiënische, want den nagel ophoopt mt. Tot reiniging stel. Huisvrouwen ikje in de keuken keuken princessen ;oed vertrouwd te a bepaald niet als snaardig, wat een •eelal van hygiëne icbaam en reinheid otsch". >m mijn nagels te nenig dienstmeisje, in onze verlichte afje bewijst goede cherpe en metalen om den nagel lig- and met den hand- mooiste nagelvorm ntje te vijlen. De linsteentjes in den kt zijn. doordat men de jren lapje politoert, ierbij dan, om be- igewreven worden, i ze 's avonds met meubelen kunt u op de met een lapje waarop •n wollen doek nagepoli- Id worden. Bier* of meik ok. omt u door de glazen te 1 en 1 deel glyzerine. Moucur. ge de lantaarn van re aansteken. Bloemen- emendaal. ken, Assu- rkoop van ïout, Over- 'ark, Park Duinlust koop op I ierteekening) 4* jaargang. ZATERDAG. 15 JANUARI 1910 No 2. Het Bloemendaobeh Weekblad Prijs per halfjaar f 1.2a bij vooruitbe taling. Prijs per nummer fO.10 w Dit Nieuwsblad verschijnt wekelijks onder Redactie van Mr. P. TIDEMAN te Bloemei daal. Advertentiën 10 cents per regel; bij herhaalde plaatsing korting. Mededeelingen van allerlei aard aan de redactie schriftelijk: Bloemendaalsehe weg 227. -:- a II ffl Alle mededeelingen de administratie, advertentiën enz. betreffende: Ged. Oude Gracht 65, Haarlem. Telefoon 141. Het auteursrecht van den inhoud van dit blad wordt verzekerd overeenkomstig de wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad 124) tot regeling van het auteursrecht. Bij dit nummer behoort een bijvoegset. Ambtelijke Mededeelingen. Burgemeester en Wethouders van Bloe- mendaul verzoeken in geval van brand één ot' meer van de onderstaande telefoon nummers te wilten opschellen. Politiepost Bloemendaal. Overveen. Aerdenhout. G. W. de Jong, Bloemendaalsehe Straatweg No. 6, Bloemendaal, Commandant van de Brandweer, Opzich ter der Gemeentewerken. Inspecteur van Politie, Bloemendaalsehe Straatweg No 231, Overveen. L Rouwens, Voorbuurt, Bloemendaal, Adjunct-Brand meester. 926 C. van Willigenburg, Voorbuurt, Bloemendaal, Adjunct- Brandmeester. 1546 J. H Bonarius, Zijlweg, Overveen, Adjunct-Brand meester. 1772 960 1287 995 976 1129 BLOEMENDAAL. Agenda. Voetbal. Zondag 16 Januari, 10 uur. B.V.V. Ill—H.F.C. VII. Terrein aan den Meerenbergschenweg. Zondag 16 Januari, 2 uur. B.V.V. II-Vitesse. Terrein aan den Meerenbergschenweg. Hotel Welgelegen, Vrijdag 21 Januari, Lezing dr. J B. Schepers. HOORN Zondag 16 Januari, 2 uur. Hollandia B.V.V. Terrein aan den Buitensluierdijk. HAARLEM. Zondag 16 Januari, 2 uur. H.F.C.D.F.C. (Dor drecht). Terrein aan de Spanjaardslaan. Schouwburg Jansweg. Zaterdag 15 Januari, 7 uur precies. Openbare oefeningsavond door een 400-tal gymnastiek- en scherm- leerlingen van den heer A. J. Meijerink. Liefdadigheids voorstelling. Zondag 16 Januari, 8 uur. Nieuwe Nederlandsche Tooneelvereen. De Big van het 168ste, Kluchtspel. Woensdag 19 Januari, 8 uur. Liefdadigheids-voor stelling. De drie Kaboutertjes. Gevolgd door Een feest ten hove, Kinder-Operette. Donderdag 20 Januari, 8 uur. Abonnements-voor stelling. N.V. Het Tooneel, dir. Royaards. Een Vrouw in 't spel, Tooneelspel. Zaterdag 22 Januari, 8 uur. Abonnements-voor stelling. Rotterdamsch Tooneelgezelschap, dir. Van Eijsden. Onze Vrouwen, Blijspel. Brongebouw. Zondag 16 Januari, 8 uur. Koninklijke Letterlievende Vereeniging J. J. Cremer. Het blauwe lint, Tooneelspel. Rol schaatsen-baan De Kroon. Zaterdag 15, Zondag 16 en Maandag 17 Janu ari, 8 uur. Bioscoop-voorstellingen Alberts-Frères. Zondag middag van 24 uur matinée. Vrijdag 21 Januari, 8 uur. 4e Seance Joh. Steenman. Sociëteit Vereeniging. Zondag 16 Januari, 8 uur. Bioscoop-voorstelling Alberts-Frères. Dinsdag 18 Januari, 8 uur. Concert gewijd aan werken van den componist Leander Schlegel. LEIDEN. »Zomerlust" bij het station. Maandag 17 Januari, 8 uur. Lezing door den heer R. Harkema, ingenieur te Haarlem, met het onderwerp: v Electro-Cultuur'' (met lichtbeelden) voor de leden der Algemeene Vereeniging voor Bloembollen-cultuur. Ie Gracht 65, Haaim. Het oude en nieuwe jaar te Bloemendaal. 1909. Vervolg). 1 Juli. De beer J. Wilson wordt benoemd tot onderwijzer aan de Bloemendaalsehe Sehoolvereeniging. Door den burgemeester wordt aan den agent van politie J. de Vries uitgereikt de zilveren medaille voor 20-jarigen trouwen dienst. 2 Juli. In hotel Welgelegen wordt door de beide gecom bineerde vrijzinnige kiesvereenigingen een vergadering gehouden met mr. P. Tideman als spreker, ter aanbeveling van de 4 voor den raad door die vereenigingen candidaat gestelde heeren. 3 Juli. De Juliana-feesten worden met groote geestdrift gevierd. Onder begunstiging van fraai weder heeft op het Koninginneduin het kinderfeest plaats, terwijl 's avonds de lichtstoet een groot succes heeft. Ook uit Haarlem zijn velen gekomen om mee feest te vieren. Juli. Tot lid van den raad worden gekozen de heeren W. F. van Hooff, C. J. Roozen Hzn., C. J. van Tien hoven en jbr. mr. P. Teding van Berkhout. Dóór mr. P. Tideman wordt aan den minister van binnenlandscbe zaken een telegram gezonden inhoudende een protest tegen de handelingen van het hoofdstembureau en verschillende bezwaren tegep de gehouden verkiezing. De heer A. van der Hulst, Jid van den raad, is vrij ernstig ziek. 9 Juli. De agent van politie Luite van der Wal wordt tot buitengewoon gemeente-veldwachter aangesteld en als zoodanig door den kantonrechter te Haarlem beëwdigd. De onderafdeeling Kennejnerland van den Alg. Ned. Politiebond houdt hare jaarvergadering in café Woestduin bij Vogelenzang. 16 Juli. Mr. P. Tideman zendt aan den minister van bin- nenlandsche zaken een schrijven inhoudende bevestiging van zijn telegram en vergezeld van het bezwaarschrift van de kiezers voorzien van een aantal kandteekeningen 31 Juli. Het winkelhuis van den heer Jac. Pijl is voltooid. Zoowel gevel als interieur bieden een sehoonen aanblik. 2431 Juli. In deze week geen huwelijken gesloten, en hebben geen sterfgevallen, geboorten of ondertrouw plaats gehad. I Aug. De heer Willem Hutsohenruyter verlaat metter woon de gemeente en vestigt z,ick te 's-Gravenhage. 4 Aug. Het oersto iutcrnaticuLu.; tolsfocsgospreli tur.icben Bloemendaal en een plaats aan de Oostzee, Wismar. via Berlijn, heeft van uit het Technisch Bureau De Clercq plaats. 1011 Aug. De eerste veiling heeft plaats in het Bloe- mendaalseh Verkooplokaal van den makelaar A. Overakker. 19 Aug. De Raad stelt vast de Verordening tot regeling van de aanstelling en den werkkring van de schoolartsen bg het lager onderwijs en het bewaarschool-onderwijs in de gemeente Bloemendaal. 20 Aug. De reserve le-luitenant C. W. de Jong is van het XXIe landweerdistrict standplaats Haarlem overgeplaatst naar het Vile landweerdistrict standplaats Winschoten. 27 Aug. Bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau de heer C. N. J. Moltzer J. Ezn., lid der firma Lucas Bols. 28 Aug. De Eerste Bloemendaalsehe Glazen wasscherij heeft zich tegenover het hoofdkantoor van de K. E. M. aan het terrein der stoom wasscherij gevestigd. De twee politiehonden »Lijda" en Caesar" hebben het diploma voor politiehond verkregen. 31 Aug. De verjaardag van H. M, de Koningin gaat alhier onopgemerkt voorbij, Er zijn weinig ylaggen uitgestoken en de kinderen hebben een vrijen schooldag, meer niet. 5 Sept. De inuziekvereeniging «De Harmonie" geeft een concert bij hare beschermvrouw mevrouw Visser van Hazerswoude. «Bloemendaal-Commando" behaalt te Loosduinen den tweeden prijs en het kampioenschap van Noord-holland. De overveensche sehietvereeniging «Generaal Joubert'' behaalt den 20sten prijs. 7 Sept. De raad besluit niet in hooger beroep te gaan bij H. M. in zake de gepleegde onregelmatigheden tijdens de raadsverkiezingen. Installatie van de gekozen leden W. F. van Hooff, C. J. Roozen, jhr. mr. P. Teding van Berkhout en C. J. van Tienhoven. Nadere rege ling van het lager onderwijs De bestaande water leiding der K. E. M. wordtvoor f 25.000.overgenomen. De tol te Overveen zal verdwijnen. In Hotel Hartenlust is een nieuw Wilhelmina-bil- jard geplaatst. II Sept Het Bloemendaalscli Weekblad bevat een drietal platen betrekking hebbende op nieuwe raadhuisplannen. De schetsen zijn van de heeren Mulder Van Asdonk. De nieuwe cursus in handenarbeid, uitgaande van de Bloemendaalsehe Sehoolvereeniging, heeft een aanvang genomen 14 Sept. De heer W. J. Bernelot Moens, van de firma Moens Beek, Technisch Bureau alhier, is te Twello op 36-jarigen leeftijd overleden. 18 Sept. De straatverlichting in Duin en Daal is uitgebreid langs den Laag- en Midden-Duin en Daalschenweg. Begrafenis van het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. W. Bernelot Moens te Terwolde bij Twello. - De oude huisjes tegenover de Busken Huetlaan zijn afgebroken. 23 Sept. De agent van politie K. de Wit, te Bloemendaal, heeft met gunstig gevolg examen afgelegd voor politie- diploma, met aanteekening. Wordt vervolgd). Heden (Zaterdag) morgen om li ysuur Militarisme. stonden onder commando van den majoor W. D. A. Ophorst de beide bataljons van het 10e regiment infanterie in garnizoen te Haarlem met ingetreden vaandel en muziek op de binnenplaats der kazerne aangetreden ter plechtige beëediging van den tot reserve 2e-luitenant benoemden vaandrig L. Ypma. Na eene korte inspectie over de troepen door den regiments-commandant, kolonel P. A. Spaan, werd de ban geopend en het Koninklijk besluit, houdende benoeming van den vaandrig L. Ypma tot reserve 2e-luitenant bij het 10e regiment infanterie, door den kapitein-adjudant W. C. Schönstedt, voorgelezen, waarna de ban gesloten werd. Daarna werd onder de tonen van het oude Wilhelmus door Rap's muziekkorps door den reserve 2e-luitenant Ypma in handen aan den regiments-commandant de eed afgelegd. Vervolgens hield de kolonel Spaan een van waardeeiing getuigende toespraak en beval dat de reserve 2e-luitenant Ypma van heden af in zijn nieuwen rang zou worden erkend. Nadat hij van de officieren hunne gelukwenschen had ontvangen stelde de jubilaris zich tegenover den troep op en werd voor hem gedefileerd waarbij de muziek zich liet hooren, en waarmede de plechtigheid was afgeloopen. Blindenzorg. Nog steeds zijn in ons land tal van Muziek. alleenstaande blinden, voor wie de op richting van een gesticht een weldaad zou zijn, maar ook het onmisbaar tehuis om buiten de woelige wereld nog zooveel te genieten van het leven en te zijn voor anderen als hunne moeielijke omstandigheden toelaten. Wij wekken al onze lezers en vrienden op ons te willen helpen bij het organiseeren en doen slagen van een concert op een propaganda-avond voor het te Wolfhezen te stichten tehuis. Jonge dames worden gevraagd om zich welwillend te belasten met den program-verkoop, terwijl binnenkort aan de huizen der ingezetenen de lijst voor den kaart-verkoop zal worden aangeboden. Wanneer op dien datum een ge schikte lokaliteit te Bloemendaal vrij is zal het concert (met zang, solo's, duetten en viool, muziek van Mendels sohn, Beethoven, Cath. v#n Rennes, Hildach en anderen) op Donderdag 10 Februari a.s. gegeven worden. Vrienden der blinden, zegt het voort Schlegel-Concert. Omtrent dit concert lezen wij in de haarlemsche dag bladen nog het volgende De meest bekende musici uit den lande zijn uitgenoodigd het eere-concert van hun kunstbroeder bij te wonen. Hoe uitstekend het G-dur Kwartet van Schlegel bij de jongste uitvoeringen te Berlijn en te Weenen ontvangen is, blijkt o a. uit de Berliner Börsen-Zeituug van 19 Dec. j.L De muziekrecensent, die een kamermuziekavond van het Marteau Becker-kwartet in de Sing-Akademie bespreekt, zegt ongeveer: «Alle vrienden van kamermuziek zullen het werk van Schlegel begroeten als eene aanwinst van groote waarde. In helderen vorm bevat het voorname muziek, die in een breed-melodischen stroom het oor streelend, den weg naar het bart vindt. Het eerste deel is minder inte ressant, het 2e en 3e deel des te meer, vooral het zangerig Andante. Het meest origineele deel is de Finale, waarvan het hoofdthema van een ongemeen streelende bekoorlijkheid is. Het Neues Wiener Tageblatt van 27 Dec j.l. is niet minder vleiend en zegt o.a., eene uitvoering van het Triëster Strijk kwartet besprekende: «Wij waren getuige van den diepen indruk, welke het G-dur-kwartet van Schlegel op het audi- .torium maakte. Schlegel heeft zijn laatste woord nog lang niet gesproken en zal ods steeds nieuwe schoonheden open baren, hoe meer wij hem hooren; daarvoor staat ons het 3e deel van zijn werk borg, een prachtig melodieus Adagio". Het wordt dus waarlijk wel tijd, dat ook de stad zijner inwoning eindelijk eens kennis maakt met de werken van Schlegel. Aan dit concert hebben medewerking toegezegd de dames mevrouw Stronck-Kappel, mevrouw de baronesse v. Asbeck- Kluit en de heeren Chr. Timmner en Willem Andriessen, benevens een élite-koor van haarlemsche dames, onder leiding van den componist. In de afgeloopen maand hebben de Plaatselijk kleine leden der Een-cents-vereeniging nieuws. Door Kleintjes Groot" met hunne busjes ruim f80.voor de longlijders opgehaald Alhier is men begonnen met een vak- en taalcurcus voor de agenten van politie, ten doel hebbende hen meer alge meen te ontwikkelen en bekwaam te maken voor hun dik-

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 1