Rookt „Jantjes". Slech Te Koopi Cultura C.J.VAN DEN BROEK, Voordienstboden N.V. Mode H. J. LAI De£uxe-j)re Piano's Oi PENSION VAN VEEN 0Oi Bezoekt op de NATIONALE TENTOON STELLING voor BLOEMBOLLENCULTUUR de STAND van firma Wed. I. T. B. VOULLAIRE. Oude Groenmarkt 2 en 4, TE HAARLEM, daar vindt U een uitgebreide collectie LAND- EN TUINBOUWGEREEDSCHAPPEN geëxposeerd. OVERVEEN. Gemeente Bloemendaal. Tel. 1790 t- LANGE VEERSTRAAT 32 Telef. 1294. Duitsch Engelsch, I |Fransch, Italiaanschl HAARLEM. Alléén verkoop Bloemententoonsl Barteljorisstraï hun intrede gedaanhet geheel is gemetamorphoseerd in een modern hotel van den eersten rang Dat het de heeren Roozen voorspoedig ga in hun streven Haarlem en omstreken kunnen er niet dan wel bij varen De Bloemententoonstelling. Met prijzenswaardige volledigheid hebben de dagbladen en uit den aard der zaak, de haarlemsche aan de spits, reeds de groote en kleine gebeurtenissen van het gouden jubelfeest wereldkundig gemaakt. Ze hebben verteld van de komst, het verblijf en vertrek van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, van de feestelijke opening der tentoonstelling, de bijzonderheden omtrent de samenstelling der verschillende lichamen die alle het hunne er toe hebben bijgedragen de grootsche onderneming zoo schitterend mogelijk te doen zijn medegedeeld, hebben punctueel het verloop der diverse dingen getrouwelijk weergegeven, zijn niet te kort geschoten in het Tastleggen hunner indrukken, kortom, hebben met groote bereidwilligheid, een dergelijk onderwerp waardig, een eere plaats in hun kolommen ingeruimd aan het feest der jubi- leerende Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Wat valt er na al deze overstelpende hoeveelheid lectuur voor ons weekblad in dpze nu nog te doen Moeten we herkauwen datgene wat onze lezers in verschillenden vormen reeds onder de oogen hebben gehad? Hun nogmaals mede- deelen de lange lijst der bekroningen, den inhoud der redevoeringen bij de opening gehouden, die zich ditmaal in tegenstelling der veelal oppervlakkige en holklinkende openings- speeches onderscheidden door dergelijkheid van kern en energiek staren naar een krachtig grootsch toekomstbeeld, voor de zooveelste maal hun aandacht vragen voor al datgene waarmee ze reeds bekend zijn? Voorwaar, het lijkt ons onvruchtbaar en nutteloos. Laten we dus, in afwachting van meer u alvast een goed geslaagd kiekje geven op de prachtige inzending der afdee- ling OverveenBloemendaal. Vertrouwende dat verreweg AFDEELING OV ERV E EN - BLOEM E N DAAL. het meerendeel onzer lezers, met of zonder hunne huis genoot-en, reeds een bezoek aan de tentoonstelling hebben gebracht, zullen ze met voldoening deze heerlijk symmetrisch geordende plek herkennen, waar een reusachtige schaar de hyacinthen-oppervlakte schijnt gelijk te hebben gemaakt. Het heeft u zeker ook getroffen hoe rustig en overweldigend schoon, te midden der duizenden heerlijkheden die alle als om strijd naar den voorrang dingen, die perken hyacinthen daar liggen, als een welsprekend beeld van het bereikbare, wat men door doelmatige schikking, juiste kleurschakeeriDg en goeden smaak kan verkrijgen, 't Was dan ook volgens aller verwachting dat aan deze inzending, die herinnerde aan de groep waarmede de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur verleden jaar te Berlijn onze nationale eer op dit gebied ophield, een eereprijs werd verleend. En geen wonder. Geflankeerd door de rijke inzendingen der firma's D. Baardse Dzn., V. A. Vreeken, Aid. Maarse Czn., J. van Leeuwen Ozn., G. Tas, allen te Aalsmeer, van Ph. Deys, te Haarlem, P. Heemskerk Johz., te Rijnsburg, G. B. van Nes Zn. te Boskoop, om maar eenigen te noemen, staan daar schoon symmetrisch gerangschikt een tien tal bedden hyacinthen in 5 kleuren, en wel Enk. Blaauw Enchantress Rose Lady Derby Wit L'Innocence Violet Sir William Mansfield Geel Yellow Hammer, zooals gezegd, als met één geweldigen knip van een reuzen- schaar gelijk gemaakt. In het midden, als eenig ornament, een sierlijke vaas met asperages, verder een 4-tal randpalmen in bolvorm en tusschen de pilaren 18 hangende potten, door de firma D. Baardse voorzien van de lieflijke begonia Gloire de Lorraine. Dit is het inwendige van het eerste gebouw vanaf de fontein, ingenomen door de afdeeling OverveenBloemendaal, een der schoonste gedeelten der tentoonstelling. Alleen nog dit: binnenkomende links in den hoek een overweldigend, reusachtig bouquet bestaande uit naar wij vermochten te tellen wel minstens 30 soorten der uitge- zochtste bloemengroepen, ingezonden door de firma Wezelen burg uit Hazerswoudein den anderen hoek een enormeu palmengroep van Jac. C. Groenewegen uit Santpoort, met aan het front geplaatste azalea's en hortensia's. In deze groep merkten we meer dan 10 soorten van palmen op. De achtergrond wordt ingenomen door een groep bijzonder fraaie, gekartelde rhododendrons «Prinses Juliana" met dracaena en bambeusa er achter, 't Is een inzending van de firma C. B. van Nes Zn. te Boskoop. En hiermede voor ditmaal genoeg over de afdeeling onzer gemeente. Voor ditmaal, want in een volgend artikel hopen we de inzending eens wat meer algemeen beschouwend te behandelen, gelijk met eene bespreking van het grootsche geheel. Laat ons wel zeggen, grootsch geheel, product van goeden kijk en gezonde organisatie, waarover slechts één roep van bewondering weerklinkt, één laai van enthousiasme niet alleen over geheel het land maar ook ver buiten de grenspalen gloeit en waarmee opnieuw bewezen is hoe ook een klein volk gróót kan zijn. 't Is in ons bestek niet mogelijk een volledige opsomming der honderden bezienswaardigheden te geven. Voor de vakpers een vet kluifje, om er eens naar hartelust aan te smullen. Aan het einde der groote a^lee, als we den middenweg van het terrein zoo eens mogen noemen, verheft zich een gebouw voor tijdelijke tentoonstellingen Thans is het ingenomen door den heer A. L. Koster, kunst schilder te Haarlem, die hier een rijke collectie van schil derstukken bijeenbracht, waaronder bijzonder fraaie doeken en pastels. Het was werkelijk een mooi denk beeld om te midden dezer duizenden kinderen der natuur de macht van het penceel te laten zien waar het hun nabootsing betrof. Eindigen we thans en laten het voor ditmaal hier bij. Er komt nog zooveel waarover later meer, dat we gevoeglijk kunnen slui ten met een krachtige opwekking om niet te ver zuimen een bezoek te bren gen aan de grootste ten- toonstelling van blo omen, die ooit te zien is gegeven en waarvan alle eer toe- mtit gulden letteren in het komt aan hen, wier namen Geschiedboek der bloembollencultuur staan aangeteekend. Bloemendaal gaat voort met z'n wegen Plaatselijk op ie knappen en te verbeteren. De Nieuws. Mollaan en de Saxenburgerlaan zijn nu weer in uitstekenden toestand. Nu krijgt de Meerenberpsche weg een beurt. Deze wordt ongeveer 1 Meter breeder gemaakt. Dit was noodig ook, want 't was tot dusver bijna onmogelijk, dat twee rijtuigen elkander daar konden passeeren. Als nu ook nog de Prinses Juliana- weg, in den jongensmond minder mooi de «Klaasweg" ge noemd, gereed is, dan is het aantal flinke, mooie wegen in de gemeente ai weer met een paar vermeerderd. Reeds is men bezig laatstgenoemden wng aan weerszijden met jonge boomen te beplanten. We zullen hopen, «dat ze 't doen zullen," om nu maar eens in tuinmansterm te spreken. Maar we vreezen, dat, als de zomer wat droog wordt, dat ze 't dan hard te verantwoorden zullen krijgen en dat. maar dit zijn zorgen voor den tijd. Op 't oogenblik verschaft Klaas" hun al 't genoegen, van nu en dan eens een zand- trein-ongeluk bij te wonen. Om al de ongelukjes van Klaas te vermelden, zou op den duur vervelend worden. Dan zou 't gaan lijken op Multatuli's geschiedenis van een buffel, een buffel-, een buffel, enz. met dit onderscheid, dat 't hier zou worden, een beetje minder eentonigeen paar wagens ontspoord, een paar wagens ontspoord, een paar wagens ontspoord en vernield, een eind rails vernield, en Klaas z'n dagen in Overveen zijn geteld. Nc dagen en zijn rijk is uit. Dan herademt 't Kweèk(Jui komen de zenuwachtige gemoederen weer tot rils en die zelf zoo vaak en zoo veel getrokken hee zooals hij gekomen is, netjes op een grooten spoc geladen en nu op zijn beurt door een grooteren, i collega getrokken naar een ander oord. Laten we dat hij 't daar minder bont zal maken dan hie Met groote belangstelling wordt hier in de polit; de uitspraak tegemoet gezien van den haarlemscheu rechter in zake de bekeuringen wegens het wielrijder, voetpaden. Volgt vrijspraak, dan zal de gemeen:» kosten vervallen voor het plaatsen van ettelijke born gens voorgeschreven model, wil zij tenminste haar war: publiek beveiligen op de aan dat publiek toegewez» paden voor 't, laten we 't maar gerust zeggen, ai zich opeischend deel van 't wielrijdend publiek, Zó zijn b. v. Zijlweg, Kleverlaan e.a. wegen niet, dat rijders gebruik moeten maken van de voetpaden, wat t rsE, toch gebeurt. Volgt daarentegen een veroordeelend laat dan 't tweewielige deel der gemeentenaren schuwd zijn, want de politie is vast van voo: om aan dezen overlast spoedig een einde te mak. verkeersverordening verbiedt het rijden op voetpad - tot wegen behoorerde; niet tot wegen behooren, - van wegen maken geen deel uit de verhoogde voetpa doordat zij verhoogd zijn. Het komt ons dus niet achtig voor of veroordeelende vonnissen zullen moete Door den architect J. J. van Noppen is nar principaal aan de firma B. Hagen, bij onderhand steding opgedragen het bouwen van het uit brei «Rusthoek" te Bloemendaal, bestaande in groote annexen en twee bovenwoningen. De kiezerslijst voor dit jaar bevat 1040 namen. Op verschillende plaatsen in de gemeente zijn w .- rustbanken geplaatst. In de algemeene vergadering van aandeelhouders «Kennemer Electriciteit-Maatschappij", gevestigd t mendaal, gehouden den 22sten Maart, werd het jar, uitgebracht. Met genoegen lazen we hierin dat in van 1910 de geheele bovengrondsche H S. geleiding Bloemendaal en IJmuiden door kabel zal worden ve waardoor storingen op dat gedeelte net tot een zullen worden gereduceerd. Verder dat er planne: werking zijn om het vermogen der Centrale te daal in 1911 te vergrooten, en dat in 1910 ver. .ju' en verbouwing van het kantoor in Bloemendaal p n vinden. Het saldo vorige jaar en bruto overschot, groot f7' werd als volgt besteed: Afgeschreven werd f29044 - reserveerd op het algemeene reservefonds f 8CTOO - dividend, 4°/0 van f 582400.zijnde f 23296 - uitgekeerd, en van de overblijvende winst ad f 1 op dividend reserve f 5824.geboekt, terwijl a. tièmes f 3884.uitgekeerd en het onverdeeld wi ad f 1127,74 werd overgebracht op nieuwe reken Voorts vermeldt het verslag o.m. nog dat noemer. storingen in installaties niet voorkwamen. Mee-, bleek de goede werking van de door de directie installatie-voorschriften. Met het vernieuwen van oude ties wordt geregeld voortgegaan. De balans- en winst- en verliesrekening werd ond,- en in overeenstemming bevonden met de boeken en hoorende bescheiden door den heer D.J.Bonnermaii, c De heer F. W. Baron van Tuyll van Sorooskerk» - als commissaris der maatschappij herbenoemd. Het Amsterdamsch Trio. Naar men ons mededeelt is het concert van het Ami damsch Trio (de dames Fanny Gelbart, piano Nella Gr r vioolCato v. d. Hoeven, violoncel) in hotel Daal", thans vastgesteld op Dinsdag 12 April a s. De heer F. M. Bersee, tuinman bij mevrouw 1H Louise State, behaalde j.l. Maandag op den tweejar tuinbouw-teekencursus der Nederlandsche Maatschappij: Tuinbouw en Plantkunde afdeeling Amsterdam en oms ken een diploma voor bet ontwerpen en in teekening b gen van den aanleg voor villa-tuinen. Proces-verbaal opgemaakt wegens het rijden zonder 1 tegen F. W. te Aerdenhout, W. H. te Spaarndam, G, v, Haarlem, C. v. L. te Hillegom en D. H. V. te Haarlem. A. J. te Haarlem, P. A. en P. W. beiden te Hillego n, bekeurd geworden voor het loopen over verboden gronde Gevonden en terug te bekomen: bureau van te Overveen, twee zakjes en een pakje briefkaarten, terugtt komen bij mejuffr. Kalkman, Zijlweg 60. Verloren: een pakje manufacturen, een ovaal juwe broche, een oliebakje van een auto-lantaarn. Weggeloopen: een collie. I ADVERTENTIE Op Woensdag 13 April 1910, des avonds 8 uur, in het Hotel „Van Ouds het Raadhuis" te Overveen, zal ten overstaan van den te Bloemendaal gevestigden Notaris J. H. WILDER- VANCK DE BLÉCOURT, publiek worden geveild voor den Heer W. VAN DEN BERG, Mr. Broodbakker aldaar Een Huis, waarin sedert onheu gelijke jaren eene zeer beklante bak kersaffaire met winkel wordt uit geoefend, zeer gunstig staande en gelegen aan den Zijlweg te Overveen en hebbende afzonderlijken achter uitgang, groot 2 Aren 20 Centiaren, plaatselijk geteekend no. 10, en heb bende eene frontbreedte aan den Zijl weg van ruim 13 M. Te veilen in twee perceelen en in massa. Inmiddels uit de hand te koop, te bevragen bij P. RIJNIERSE EN ZN. te Overveen. Inlichtingen verstrekt de Notaris bovengenoemd. Te bezichtigen des Dinsdags en Donderdags van 2 tot 4 uur nam. en op den dag van verkoop. Een dame met 3 kinderen, van 8, 10 en 12 jaar, vraagt voor eenige weken in de zomervacantie in Overveen, Bloemen daal of Omstreken. Zij wil ook opgave van prijs per week voor het gebruik van eenttre gemeubelde kamers met keuken. Adres: Stationsplein 17, Arnhem. Koetsiers, Palfreniers, Chauffeurs, enz. is ter verkrijging eener goede betrekking in BLOEMENDAAL en OMGEVING geen betere cou rant om hunne dienstaanbiedin gen met goed gevolg te plaatsen dan het De medische 1< „Algemeen Hande „Deze beele ine uit, maar bij de „1 komen er ook and dan hun voordeel dus goed uit zijn c Uittreksels van de „Bloemendaalsch heeft een zuiverhe grenspaal schijnt g „Haarlem's Dagb indruk krijgen, dat maar die, om wetei „Nieuwe Haarl. onze groote bewor neming, een inrich land kan wedijvere „Stads-Editie der zal een propaganda N.B. De Boer gen, ges een proef en U fa thee gebruiken. Kruisstraat 34. GROET HE HAARLEM. Ged. Oude Gracht 118, - Tel Speciale reparatie inric Transporten door het geh< Voor klassen van noog-l Istens 5 leerlingen, f2.40| per maand. Wegens plaatsgebrek, een flink,H goedloopend BILLARD met 4j ken, uit de wereld-beroemde f'l v/d Firma POULLAIN Parijs S p o t p r ij s. Te bezichtigen I Brussen, Spiegelgracht 20a, Amst in hunne kiosk en in 't Nlaga;

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 2