wd" - A'dam. todigdheden. ROOSEN. AMPEN. deelen, dat in geleverd ;tuk f ii o I.IO ;tuk 2.25 o. 10 extra 0.15 :kend. eet f uit het fB ij en Park. santpoort >t 56 eerste prijzen. NDTHORST. )to artikelen N No. 1064. i-5° i-4° van Zaterdag 26 Maart 1910. No. 12. Ambtelijke Mededeelingen. Vaststelling der Kiezerslijst. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Bloemendaal maken bekend dat de op heden door hen vastgestelde kiezers- lijst voor het jaar 1910-1911, benevens de alphabetische lijsten der namen en voornamen van hen, die met betrekking tot I eene of meer der verkiezingen van de kiezerslijst zijn afgevoerd en daarop zijn gebracht, van den 23sten Maart tot en met den 21 April as. op de Secretarie der Gemeente voor een ieder ter inzage worden nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift of afdruk verkrijgbaar worden gesteld. Tot en met den 15 April a.s. is een ieder bevoegd bij het Gemeentebestuur verbetering van de bovengenoemde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet daarop voorkomt, niet voorkomt of nietbehoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Bloemendaal, den 22sten Maart 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, a. J. van dee Flier. a. Bas Backer. Ned. Herv. Gemeente, Zondag 27 Maart, Kerknieuws. (Eerste Paaschdag). Voorm. 10 uur, Ds. J. A. van Leeuwen. Maandag 28 Maart (Tweede Paaschdag). Voorm. 10 uur, Ds. Kampstra, Directeur van het Diaconessenhuis te Haarlem. K. K. Kerk te Overveen. Zondag 27 Maart Voorm. 7 en 8i uur Gelezen H. Missen10 uur Hoogmis3 uur Vespers. R. K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 27 Maart Kerkelijke dienst te 74 en 10 uur. Liederen-avond Mevr. Mar- Muziek. chant-Rambonnet. Vrijdag 1 April a.s. zal Mevr. Marchant- Rambonnet, altzangeres te Scheveningen, een Liederen-avond geven met medewerking van den pianist Willem Andriessen. Bloemendaal IIPrinses SP»!-1- Juliana. Zoo was dus eindelijk de dag aangebroken, op welken gestreden moest worden voor 't kampioenschap Daar deze wedstrijd, tegen Prinses Juliana, op onzijdig terrein moest verspeeld worden, was 't veld van Hercules, te Veisen, uitgekozen. Misschien om wat te laten verdienen aan de H. IJ. S. M. Van 't in orde maken van 't veld wil ik niets .zeggen, want 't was keurig, maar 't veld zelf? 's Nu had ik toch zeker verwacht dat half Bloemendaal su leegloopen om dezen wedstrijd te zien, maar, o wee, /Men ik op 't veld kwam, na ons in een hooischuur, onder 't riet, te hebben verkleed, zag ik niemand. Uitgezonderd natuurlijk Oome Toon en familie, want, geachte lezer, geen wedstrijd wordt er gespeeld door Bloemendaal, of deze is er bij. Hij leeft mee met de B. V. V., wakkert de spelers aan en voert hen dikwijls ter overwinning. Geen reis is hem te ver en al blaast de wind wat hevig, Oome Toon, hoewel een grijsaard, trapt flink tegen den wind op met z'n fiets, en verschijnt op 't veld. Zoo ook nu weer. Om 2 uur verschenen bovengenoemde teams in 't veld en Bloemendaal stelde zich op, met de zon in den rug. Al Kelti tig-8- HONIG, te baar te Bloemendaal bij - ÏDTHORST, J P kL en P. RUTTE, cent per flacon. 1 l/s Kilo eerste rang e natuurhonig. zef B.W.18 ct, 25 I" n 25 FFI.ESt'II. Zijlstraat 73, Tel. 448, t AT 3a. HAARLEM. dadelijk kreeg men een forsch spel te zien en werd ons doel duchtig bestookt. De voorhoede, vooral de linkerwing (H. v. d. BergFris) was goed op dreef. Na een half uur spelens gaf Fris zijne vereeniging de leiding met een zuiver geplaatst schot. Tot de rust werd deze stand zoo behouden. Na de pauze verslapte de Bloemendaal voorhoede meer en meer. Ze liet den Prinses Juliana spelers vrij spel en deze gaven dus zoo de achterhoede der onzen handen vol werk Vooral Luursema blonk hierin uit. 't Spel werd hoe langer hoe forscher, ja tot aan woest toe. En dan zoo'n beste scheidsrechterAls 2 Prinses Juliana spelers tegen elkaar bonsden gaf hij een free-kick voor Prinses Juliana. Toen de back van Prinses Juliana den bal met z'n handen uit 't doel stompte en wij dus allen penalty" riepen, zei hij ijzig kalm: doorspelen". Maar wel floot hij voor hands" toen geen van de spelers den bal hadden aangeraakt. Maar 'tspel ging intusschen z'n gewonen gang. H. v. d. Berg scoorde toen met een geweldig schot vanaf de wing. Deze goal bleek later beslist de mooiste van den dag geweest te zijn. Prinses Juliana vond de score zeker nog te laag want ze bewees ons een uitstekenden dienst met in eigen doel te trappen, waardoor de stand 30 werd. Na den aftrap uit 't midden ondernam Kemper een solo-ren naar 't vijan delijk doel maar schoot er over. De back van Prinses Juliana wilde uittrappen, maar zijn captain belette dit met te zeg gen: slaat de keeper uitzwaaien" wat in goed hollandseh uittrappen" beteekenen moest. Daarna begon Prinses Juliana hoe langer hoe meer woest te spelen en hieraan heeft onze captain ook geen broertje dood. Hij sprong er dan ook lustig op in, zoodat je de ribben soms hoorde braken. Meer dan eens viel een Prinses Juliana-speler zieltogend ter aarde, snakkend naar lucht. Behulpzame handen werden dan spoedig gevonden om wat te spompen." Onze captain verkreeg weldra den naam van rugbi-captain. Eindelijk en ten laatste kreeg Prinses Juliana een tegen- puntje door een groote fout van den Bl'daal keeper, 't Einde kwam dus met 3 1 voor B.V.V. II, waardoor laatstgenoemd elftal kampioen der 3e. kl. H. V. B. werd. sOne cheer voor Prinses Juliana" schreeuwde onze cap tain aan 't eind en 't antwoord van Prinses Juliana was een vriendelijk: *one cheer voor den rugbi-captain." Wat waren ze nijdig!! Eerste Paaschdag. Promotie-wedstrijd van B.V.V. IIHercules II op 't veld van s Klein Haarlem." 2 uur. B.V.V. I—R.A.P. II. Tweede Paaschdag, 2 uur. B.V.V. II-Vitesse. X. HAARLEM. Zondag 3 April, 2 uur. H. F. C.—Hercules (Utrechi) (terrein aan de Spanjaardslaan AMSTERDAM. Dinsdag 5 April. Gebouw v. d. Werk Stand. Kloveniers burgwal. 7 uur. Jaarvergadering van Moderne Theologen. Woensdag 6 April, v.m 10 uur. Idem Het 3de vervolg van het artikel Recht en Volk" in het volgend nummer. De Raad vergaderde Donderdagmiddag Gemeentebestuur, te 2 uur. Behalve de heeren Aut Roozen en W. F. van H .off waren alle leden met den burgemeester en den secretaris aanwezig. Na lezing en goedkeuring der notulen werd raededeeling gedaan van een proces-verbaal van kasopname bij den ont vanger door B. en W. ingesteld. Onder de ingekomen stukken was voorts een verzoek van de Binnenlandsche Expl. Mij. om alsnog nader vast te stellen den termijn van inzending der verklaring houdende aanneming van voorwaarden opgelegd bij een raadsbesluit (het betrof een nieuw bouw- en wegenplan), en wel op den dag waarop gezegde verklaring als tij het gemeentebestuur ingekomen was geboekt. Overeenkomstig bet advies van den rechts geleerden raadsman der gemeente beslist de raad, dat hij een geheel nieuw besluit zou moeten nemen om aan het verlangen der maatschappij tegemoet te komen en vond daartoe geen termen De voorzitter wees daarbij op een voor de bebouwing dier terreinen uitgeschreven prijsvraag, wel licht zou men later bij het nemen van een nieuw besluit met gegevens van de te bekronen prijsvraag rekening kunnen houden. Het volgende ingekomen stuk was een schrijven voor en namens mevrouw Van der Vliet door mr. S. C. de Vries gezonden in zake de bloemendaalsclie waterleidingde voor den watertoren te kiezen plaats, de door den bewoner van het Koningshof gewenschte onzichtbaarheid van de waterleiding gebouwen van at zijne plaats, het verbod van het gebruik van stoom, de voorloopige en nadere aanwijzing van een plaats voor het leggen en hebben der buizen, het mogen blijven jagen op het terrein der waterleiding, het ontoeganke lijk houden van het terrein voor stroopers en meer van dien aard. Dit scbiijven ging naar B. en W. om preadvies. Door den heer Koelen werd aan den raad gevraagd goed keuring van een plan van vernieuwing van zijn afgebrand café 't Roomhuis, dit stuk ging naar B. en W. ter afdoening. Zonder beraadslaging werd op voorstel van B. en W be sloten aan de hoofden van scholen voor het toezicht op het htrhalingsonderwijs 2 X f 50 per jaar te geven, j 50 vuor een leergang van jongens, f 50 voor een van meisjes. Tot onderwijzers en onderivijzeressen aan de O. L. S. te Bloemendaal werden benoemdde beeien A. F. Hoekstra te Woerden en D. A. S. Oortmau te Beerta en de dau.es M. M. Bussemaker te Haarlem en C. A. Schoevaart, te Haarlem. De heer C. J. Roozen gaf een h ff dijk blijk van oranje gezindheid door aan den voorzitter te vragen of men er zeker van kon zijn, dat alleen verklaarde oranjeklanten" aan de Mr. P. Tideman, optredende als eura- Recllt en M et. tor in zake de nalatenschap van den in 1796 te Haarlem overleden duitscher Johannes Zende, deelde Dinsdagmorgen voor de civiele zitting der rechtbank zijn conclusie mede, luidende: Mitsdien bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zal worden verstaan, dat de eischer in zijn hoedanig heid van curator over de onbeheerde nalatenschap van Jo hannes Zende aan alle belanghebbenden heeft afgelegd een deugdelijke rekening en verantwoording en dat hij gehouden uui ruucic wegen in t tvweetduin werden vóór en achterrooilijn vaslgesteld voor aan die wegen te bouwen per- ceelen ter bevordering van een rege matiger bouw dan tot dusver werd betracht. Huis en stal, Zijlweg no. 1, eigendom der gemeente werd voor f 600,in huur gegeven. Na eene lange zitting met gesloten deuren werd beslo ten van den heer W. J van Willigpnburg aan te koopen voor f 200.de stoep van Hocksteyn en voor f 10 per Meter, ongeveer 15 M3. voor het perceel waarin genoemde heer zijn winkel heeft. Aan de heeren De Groot en Gros werd elk f 100. en aan de tellers l'/2 ct. per getelde persoon gratificatie ge geven voor buitengewone werkzaamheden bij de gehouden volkstelling. Besloten werd eene tijdelijke geldteening (alles is tijdelijk) aan te gaan van f 50,000. De bedoeling is deze leening af te lossen uit eene verder in het jaar te sluiten grootere. Bij de rondvraag vroeg de heer Van der Hulst beperking der snelhpid voor auto's in de kom Vogelenzang, de heer Bispinck wegneming van de telefoonpaal in den hoek Kle verlaan en Korte Kleverlaan. Kerknieuws. is van het saldo, groot f 60.859.631/,,, tegen bewijs van kwijting uit te keeren aan de gedaagden (n.l de zes pro cureurs der erfgenamen) volgt de lijst der 17 belang hebbenden met hnn aandeel in de nalatenschap, na attrek van de kosten van het geding. De procureurs der belanghebbenden refereeren zich aan deze conclusie. Conclusie van het O. M. over één week. Wij zullen later over deze nalatenschap meer meedeelen. Schouwburg Jansweg. Tooneel. De rechte lVn- Een pakkend stuk dat uitmuntend ge speeld werd. Uitmuntend, natuurlijk! want het waren de Rotterdammers die, als steeds, ook nu weder door het ge- heele stuk van Fabricius de rechte lijn hielden. In het bijzonder moet de heer Tartand even genoemd worden, die een creatie vertoonde zoo geheel af, dat de schiijvei onge twijfeld ten volle bevredigd zal zijn over een dergelijke ver tolking van het door hem geschapen srooie jong". De ziel kundige tegenstrijdigheden die de figuur van Wilko de Hond in zich bevat en het onwaarschijnlijke in enkele momenten moeten ter wille van. het schoone geheel maar wat door de vingers gezien worden. Dat de heer Nico de Jong van kop tot teen mi. Haidius, de Bankdirecteur was, laat zich denken. M. i. valt noch op de plaats die deze sterk sprekende persoonlijkheid in dit tooneelspel inneemt, noch op de wijze waarop de heer De Jong deze rol vervulde, ook maar iets aan te merkenalles was het correcte zelf. Ook de andere heeren, en vooral de heer Vrolik, gaven verzorgd spel te zien, al is de rol van den makelaar Knaneck onmogelijk-Echo-romanachtig. De heer Morriën overdreef in zijn ploertigheid ietwat en legde de verf er te dik op. Van de dames was mej. Betsy Wolffers in de niet ge- makkelijke Mary-rol om te stelen. Een merkwaardig natuur lijk spel vol bakviseh-naïviteit hielp haar door de moeilijke passages glad heen en elk aanstellerig gedoe was bij haal verre. Dit was nog eens spel waar velen harer kunst-zusters leering uit kunnen trekken. Mevrouw Tartand sloeg zich moedig door haar dwaze rol heen en gaf meermalen mooi, stil spel te zien. Mevrouw De Jong is een te beschaafde vrouw om een natuurgetrouwe Dolly te geventrouwens deze figuur loopt over van onzuiverheden en bevredigt alles behalve. Doch al deze schaduwplekjes verhinderden niet dat de voorstelling als geheel zeer genietbaar was en dat men na afloop voldaan huiswaarts trok. Lentelucht, Voor een ontmoedigend leege zaal trad het heldhaftige Janmart-ensemble Woensdagavond .in deze lieve operette op. Helaas, van het drukke tentoonstellingbezoek waren geen kruimkens op dezen schouwburgdisch gevallen. En toch ware 't wel verdiend, al zou het maar alleen om het goede spel en den lieven zang van mej. Corry Pinksen, en het koddige operette-lollige der heeren Grootveld en Van Dijk geweest zijn. Lentelucht, is een melodierijke operette, doch vergt als de meeste van haar soort van den toeschouwer dat deze zijn denkvermogen omtrent het libretto thuis laat. en Hierdoor vereeuwigd. Na afloop hiervan gingen de ge- noodigden weder naar »Kerdijk" terug, waar de heer A. C. Bos, gedelegeerde van het hoofdbestuur, de man aan wien het »arme kind" werkelijk veel te danken heeft, een slotwoord uitsprak, en die, na alleD te hebben laten vertoeven op den helder verlichten weg die achter ons ligt, het aandurfde, eenige senreden op het nevelig pad der toekomst vooruit te blikken en hierdoor hoopvol gestemd werd, niet twijfelende of met vol vertrouwen zou voorwaarts kunnen worden gestreefd. Deze thans plaats gehad hebbende plechtigheid wilde hij beschouwen als een mijlpaal op den zoo moeilijk begaan baren weg van het koloniehuis. Ten slotte sprak mejuffrouw J. Peck, directrice van het nieuwe kohiniehuis, een dankzegging uit voor de gebrachte hulde aan de leden van het dames-hoofd comité en aan de sub-eomité's, en verklaarde dat allen steeds met groote opge wektheid en liefde hun taak hadden volbracht onder het schoone en veelzeggende devies Ter wille van het Kind. N B Wij zouden het gezicht wel eens willen zien van de Amlringa's, Fockema's, Lijeklema's, Miedema's, Posthuiua's Tadeiua's, Zuidema's en tien 'uizendeii andere a's wanneer zij van de bedenking van den heer Roozen hoorden. iRed.) Burgerlijke Staud Va" erd»g 20 Maart tot en met Donderdag 31 Maart. Geboren: d. van C. P. Roeien en A. M. Hetemjd van J. Roessen en W. Sprokkelenburgd. van N. J. Dardenne Ankringa en A C Goedkoop; d van M. Sprokkelenburg en C. van Bezu (overleden); z. van W. van Keulen en M. Missel. Overleden: J. W, Diedrich 81 j. Overleden in het Gesticht M e e r e n b e r g" H. W. Heeremans 57 j M. G. II. Rosskopf 49 j.J. H. Nijman 49 j.M. Keizer 30 j. Ned. Herv. Gemeente. Zondag 3 April, Voorm. 10 uur, de heer A H Wefers Bettink, Cand. tot de H. Dienst. R. K. Kerk te Overveen. /.ondag 3 April Voorm. 7 en 84 uur Gelezen H. Missen 10 uur Hoogmis3 uur Vespers. R. K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 3 April Kerkelijke dienst te 74 en 10 uur. De Zaterdag van verleden week was Liefdadigheid, voor vele kindervrienden een dag van victorie, vol jubelklanken en dankbaar heid. Te Egmond aan Zee toch weid de eerste steen gelegd van het nieuwe koloniebuis van het Centraal Genootschap voor herstellings- en vacantiekolonies, ter bereiking waarvan zoovele dames en heeren maar vooral de eersten zich maandenlang hadden ingespannen. Er waren vele uitnoodigingen om de plechtigheid bij te wonen, verzouden O. a. aan de bestuursleden van het Cen traal Genootschap, de leden van het dames comité (presidente mejuffrouw J. Peck, te üussura, penningmeesteresse me juffrouw L. M. Wertheim te Amsterdam), verschillende ver De Nederlandscbe Vereeniging legen Volksgezondheid. Waterverontreiniging, het vorige jaar opgericht, heeft gemeend haar werkkring te moeten uitbreiden en zich thans omgezet in: de Nederlandsche Vereeniging tegen Water-, bodem- en luchtverontreiniging, gevestigd te Amsterdam, welke zich ten doel stelt het bevorderen van maatregelen ter voorko ming en bestrijding van water-, bodem- en luchtverontreiniging. De nieuwe vereeniging tracht, met inachtneming van de belangen van landbouw en nijverheid, dit doel te bereiken door: het bevorderen van de samenwerking van allen die be lang hebben bij of belang stellen in de bereiking van het in artikel 1 omschreven doel: het invloed oefenen brj autoriteiten op het treffen van wettelijke voorzieningen het medewerken bij de toepassing en handhaving van wettelijke maatregelen het optreden in alle gevallen, waarin dat voor den toe stand van het water, van den bodem en van de lucht van belang kan zijn het verzamelen van gegevens en de verspreiding van kennis omtrent middelen tot voorkoming en bestrijding van water-, bodem- en luchtverontreiniging alle nuttige en gepaste middelen, die aan het door haar gestelde doel bevorderlijk kunnen zijn. De vereeniging stelt zich voor te komen tot de oprichting van eene centrale instelling van voorlichting eD onderzoek. Op hare onlangs gehouden eerste ledenvergadering was, als afgevaardigde van den minister van landbouw, handel en nijverheid, tegenwoordig de directeur generaal van den arbeid, de heer H. A. van IJsselsteijnverder afgevaardig den van gezondheidscommissies, Kamers van Koophandel, enz. Het is niet te ontkennen, dat gemeenten, waterschappen, gezondheidscommissies, Kamers van Koophandel, vereenigin- gen van industrieelen enz., van het werk der vereeniging zeer veel nut kunnen hebben; op de toetreding van deze en van wetenschappelijke instellingen is dan ook gerekend. De vereeniging waarvan dr. Woltering, hoofdinspecteur der Volksgezondheid te 's Hertogenbosch, voorzitter is en de heer Fischer, gepensionneerd majoor der genie te Apeldoorn,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 7