I J. (UI! zoete melk. G. OTTER ding naar maat IGE- en FRAAIE 'ten brood Jijvoegsel van „l}et Bloemendaalsch Wcekblaö" rijkinrichting I, Langendijkstraat 32. 6,Haarlem fREAU DAAL LSCHEWEG III. 32 Do you speal English?" Telef 1294. SLAAPKAMER. voor rijtuigeD, auto's en rijwielen enz. bestaat spreekt wel van zelf. Verder bevat het hotel o.m. een groot terras, aan 750 personen plaats biedende. En wat moeten we nu nog meer van deze inrichting zeggen? Volstaan we thans maar met. de mededeeling dat de gasten het recht hebben van vrije wandeling in de uit- KEUKEN. gestrekte duinen en bosschen der Binnenlandscbe Exploitatie- Maatschappij en dat de liefhebbers hun hart kunnen ophalen zooveel ze willen, aan het visschen in de heerlijke vijvers van het hotel. Aan de hand van bovenstaande zal men ons dus niet van overdrijving beschuldigen als we hotel nDuin en Daal" als een der eerste hotels van ons schoone Bloemendaal betitelen. Bloemendaal-Commando. Bij het gehouden kaderexamen voor Volksweerbaarheid" waaraan korporaal J. G. van Kessel en R. Preenen deel genomen hebben, zijn beiden geslaagd en wel de eerste voor sergeant en de tweede voor korporaal. De examencommissie bestond uit de volgende officieren Reserve-majoor van F. L. Wagtendonk, voorzitter. le-luitenant J. W. Klein. 2e-luitenant J. Dwars. Reserve 2e-luitenant A. Dieterman. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen voor cand. gemeente-secretaris, (le gedeelte) is met lof geslaagd jhr. J. Schimmelpenninck, ambtenaar ter gemeente-secretarie alhier. Door burgemeester en wethouders is aan de heeren J. C. Putz en J. W. Lassing vergunning verleend tot het bou wen een dubbele en een enkele villa in het park Duin en Daal. Door burgemeester en wethouders is aan den heer G. Warmerdam vergunning verleend tot het bouwen van vier arbeiderswoningen te Vogelenzang. Donderdagavond zal de Bloemendaalsche Amateurfotografen- vereeniging in hotel Welgelegen een vergadering houden. O. m. een reisverhaal met projecties van een tocht naar de Azoren en Canarische eilanden door den heer Cool. Uit het politierapport. Door de politie alhier is aangehouden, ter zake van openbare bedelarij, J. Rbijge naamd „Lange Jan". Genoemd persoon die reeds vele vonnissen, o.a. ook ter zake van diefstal met braak, achter den rug heeft, is overgebracht naar Haarlem en ter beschikking gesteld van den officier van justitie aldaar. Processen-verbaal zijn opgemaakt wegens overtreding van art. 9 der Verkeersverordening, het rijden ovei de voetpaden, tegen F. C. van H. en J. H. B beiden te Overveen; P. E. S. en Th. W., beiden te Haarlem; C. L. de F. en A. J. O, beiden te Bloemendaal wegens het rijden zonder licht, tegen E. K. en A. B., beiden te Bloemendaal, W. A. te Haarlem, J. V. te Vogelenzang, J. N. te Schoten en M. J te Santpoort; wegens het rijden zonder bel, tegen J. de J. en F. V., beiden te Haarlem wegens overtreding van art. 28 der algemeene politieveror dening, tegen F. J. van B. te Bloemendaal; wegens overtreding van art. 30 der algemeene politieveror dening, tegen J. H. W. R. en A. K. te Bloemendaal en L. H. B. te Overveen wegens overtreding van art. 4 2?:; W. v. S., tegen J. B. te Zandvoort. Gevonden voorwerpen: een zakkammetje in étui, terug te bekomen politie post Bloemendaal, 25 pakjes monsters bloem zaden, terug te bekomen politie-post Overveen en een gouden broche, politie-post Bloemendaal. Verloren: een zilveren armband en een ceintuur. Weggeloopen: een hondje. Mijnheer de Redacteur. Liefdadigheid. Mag ik door middel van uw blad df medewerking van velen inroepen voor een nuttige vereeniging? Ik bedoel de afd. Haarlem v.h. Centraal Genootschap voor Vacantiekolonies en Kinder-her- stellingsoorden. Dat zou niet noodig zijn, als de inhoud van onze kas evenredig was aan de lengte van den naam. Doch helaas, dat is niet zoo. Met zorg ziet onze ijverige penning- meesteresse mevrouw Badon GhijbenHuijsinga den zomer tegemoet. Verleden jaar konden we 77 kinderen voor 4 weken naar strand of bosch zenden. Ze kwamen terug, gezonder en steviger, met meer levenslust en moed. Ook dit jaar- hoopten we weer een flink getal kinderen gelukkig te maken, liefst nog meer want ieder jaar had tot nu toe zijn voorganger overtroffen. Doch wordt onze kas niet ter dege versterkt, dan strekken onze financies slechts voor even 30 kinderen. Moeten we dus terug? We hopen het tegendeel. We hopen dat onze penningmeesteresse (Wilhelminapark 6) verblijd zal worden door toetrediug van vele, liefst flink contribueerende leden. Dat giften in eens in dank zullen worden aanvaard behoef ik hier niet bij te voegen. Doch ook op andere wijze kan men ons steunen. Ieder weet dat zilverpapier, capsules e. d. waarde hebben. Mogen we iedereen verzoeken die voor ons te besparen Wie kinderen heeft, geve zijn voorraad mee naar school; wie zelf geen schoolgaande kinderen heeft, wordt verzocht zijn voorraad te bezorgen bij ééne der dames-bestuursleden, wier adressen ik hier onder vermeld of bij onder geteekende. Laat niemand nu denken: »Och, dat kleine beetje van mij helpt toch niet". Laat ik u even meedeelen, dat de amsterdamsche schoolkinderen in 3 jaar tijd aan zilverpapier, capsules enz. voor pl. m. f3600 verzamelden. Werpt dus dergelijke, voor u waardelooze zaken, niet weg, doch geeft ze ons, liefst gesorteerd. En nog iets! Geen Haarlemmer zal nalaten de schoone bloemententoonstelling te bezoeken. Welnu, in het restaurant op het terrein is, door de wel willendheid van den pachter gelegenheid gegeven, een kleine gift te offeren. (Ook grootere worden wel aanvaardWie er even rondziet, zal die gelegenheid wel spoedig opmerken, 't Is echter geen gewone bus. We hopen van harte, dat ons verzoek om hulp verhoord zal worden. U, mijnheer de Redacteur, hartelijk dank voor uwe be reidwilligheid. Haarlem 19 April 1910. A. C. Hendriks, 2de Secr. der afd. Haarlem, Pieter Kiesstraat 55. Dames-Bestuursleden: Mevr. W. J. S. Badon Ghijben-Hujjsinga, Wilhelminapark 6. Mevr. J. C. Op 't Einde-Stolp, Nieuwe Gracht 58. Mej. M. van der Ciiys, van Stolbergstraat 14. Mevr. A. E. Roorda-Dijckmeester, huize Elsduin, Aer- denhout. Mej. C. Westerdorp, Schotersingel 128. t,, Van Zaterdag 16 totenmet Burgerlijke Stand. Vrijdag 22 April. Geboren: z. van C. Hobo en J. A. Feelens; z. van S. L. van der Kraan en C. A. Balvers; z. van L. M. van der Meij en J. van Schagen. Ondertrouwd: J. A. van Huis en K, van den Berg; J. Lindeman en C. C. van RoodeJ. P. van der Veldt en M. Th. van RoodeS. Bearda en J. de Wit. Overleden in het Gesticht M e e r e n b e r g" G. Schaap, 39 j.P. Dreijling, 17 j. Ned. Herv. Gemeente, Zondag 24 April, Kerknieuws. Voorm. 10 uur, Ds. A. J. Montijn, pred. te Haarlem. R.-K. Kerk te Overveen. Zondag 24 April Voorm. 7 en 8è uur Gelezen H. Missen 10 uur Hoogmis 3 uur Vespers. R.-K. Kerk te Vogelenzang. Zondag 24 April Kerkelijke dienst te 7^ en 10 uur. Het Weldadigheidsconcert. Muziek. Dinsdagavond had in de Sociëteit de Vereeniging te Haarlem het weldadig heidsconcert plaats ten voordeele der nagelaten betrekkingen van den overleden musicus W. C. Beek. Medewerkenden waren het Haarlemsch Muziekkorps onder leiding van den heer C. P. W. Kriens, mejuffrouw R. Spier, harpiste uit 's-Gravenhage, Willem Andriessen, pianist en het Haarlemsch a Capellakoor onder leiding van den heer K. H. Kerkhoff. De ondernemers hebben geen reden tot klagen gehad de groote zaal toch was goed gevuld en zou dit ongetwij feld nog meer zijn geweest, indien god Pluvius zich wat minder had doen gelden. Want het regende dat het goot. Ook in Bloemendaal was de deelname beteekenend geweest, zelfs zeer beteekenend. Het orkest ving aan met bezielend Beethoven's Die Geschöpje des Prometheus (Ouverture, Maestoso en Adagio) voor te dragen. Daarna was het de machtige geest van den jeugdigen maestro Willem Andriessen, wien we in dit blad al zooveel en zoo menigmaal lof hebben toegezwaaid, die tijdens de uitvoering van zijn Des dur concert de ge- heele zaal beheerschte. De componist zat zelf aan den vleu gel. Wilt ge een beoordeeling van het werk? Lees dan wat de tot oordeelen bevoegde Philip Loots in Haarlem's Dag blad van Woensdagavond er over schreef. Op mij maakte het een indruk van zoo diepgaande, innig-heerlijke gewaar wordingen dat ik genot-rillingen kreeg, niettegenstaande ik ook nu weder niet de volkomen schoonheid van klank menging in mij vermocht op te nemen, die algemeen aan samenspel van orkest en vleugel wordt toegeschreven. Het harpspel van mejuffrouw Spier verschafte een zeld zaam te smaken genot. Dankbaarheid lag in aller applaus, dat ze met een dier teedere fantasieën van Saint-Saëns op zulke wijze had doen kennis maken. Moge zij Haarlem nog menigmaal de eer bewijzen van hier haar talentvolle gaven ten beste te geven. Zij heeft niet alleen de snaren van haar gewijd instrument maar ook de teederste onzer zielen doen trillen. Onder de leiding van den heer Kerkhoff voerde zijn a Capellakoor een viertal nummers uit. Ik mag zeggen zeer verdienstelijk. Het mij onbekende Tota pulchra es van den devoten katholieken toondichter Gounod zat er goed in, niettegenstaande een klein ongelukje der bassen, 't Lied van Den Hertog ook wel, maar dit haperde hier en daar wat aan schalks heid en dan, och lieve menschen, kijk toch niet zoo star in je partijen, alsof er nog geen repetitie aan vooraf gegaan was. Zit het geheugen dan alleen in menschen van hoogeren aanleg Laat dit kleine stukje critiek overigens niet ontstemmen. De zuiverheid, toonvorming en uitspraak was heel goed, hier en daar zelfs voortreffelijk en hoewel ik met de Wog- nummers dweep, herkende ik meer dan eens hun klanken- schoon in dit koor. De heer Kerkhoff kan tevreden zijn 't Was over 't geheel genomen zeer mooi. P. S. Dat wij onze gebreken zoo ongaarne afleggen, waarlijkl dat is eigenlijk ons aller grootste gebrek. het F wan Zaterdag 23 April 1910. No. 16. ALangendijh. straat 34. wering naar eigen keus. of gestreken. RICHTING. Het nieuw gerestaureerde Plaatselijk Nieuws. Hótel .Duin en Daal". Vervolg.) Een der schoonste oorden van Kennemerland is het dorp Bhmniendaal met omstreken. Gelegen aan den voet der hollandsche duinen bestaat er een afwisseling als elders niet vindental van korte of langere wandelingen heeft men een streek, waar hoog en laag in elkaar overgaan, woningen en villa's, eerste-klas hotels zijn er te kust en keur, gebouwd op de hooge binnenduinen en voorzien alle moderne gemakken. Is het te verwonderen dat Bloemendaal met zijn omstreken een oord genoemd wordt, flat in trek is? Alles werkt er ook trouwens toe meö om Bloemendaal ot een gezocht oord te maken. Neem bijv., om in het kader van dit artikeltje te blijven, de hotels maar eens. ige weken geleden hebben we, op verzoek van den J. van Breemaat, aan het verbouwde en thans geheel r de eischen des tijds ingerichte hötel Hartenlust" eenige regelen gewijd. Thans doet de nieuwe directeur van hotel .Duin en Daal", de heer M. L. Jorritsma. die uit hoofde zijner vroegere betrekking als directeur van hotel Keizer Karei" te Nijmegen, voor velen onzer reizende pluatsgenooten geen onbekende is, een beroep op onze gast vrijheid ter aanbeveling van zijn hötel. En gaarne voldoen we ook hieraaD. De ligging van het hotel is bijzonder gelukkig gekozen. [Te midden van schaduwrijke bosschen, malsche weiden, fiissche duinen en nagenoeg grenzend aan den duinenrand, oj eenige minuien afstands van het beroemde Kopje, van- w.ur zich een der schoonste panorama's uit ons land aan het oog vertoont, ligt het trotsche gebouw daar als aan gewezen voor een gezellig verblijf ten dienste van hen die (zich de weelde van een tijdelijk verblijf te Bloemendaal in een zoo weelderig ingericht pension kunnen veroorloven. We hebben eens een wandeling door het hotel gemaakt. ZOEKENDEN. TEL. 1765. EL1JKS GEOPEND. doel beantwoordend heeft gemaakt. Want alles is veranderd, vernieuwd, aangevuld en verbeterd. Een zeer gecompliceerde huistelefoon is aangelegd, waarvan de kosten alleen reeds 1600.bedroegen, zoodat elke logé zonder den portier lastig te vallen zich met de buitenwereld in verbinding kan stellen vanuit zijn kamer of salon. Verder een speciale buslichting aan het hotel, die van 's morgens 8 tot midder nacht om de 2 uren geschiedt, benevens meerdere gemak ken van dien aard, zooals bezorging van brieven, pakketten en telegrammen. Dat aan het hotel een uitmuntende remise Houtstraat 2 - Haarlem. TEI.EI'OO.V 1500. TRAPPENHUIS. De 37 kamers, die alle even smaakvol en in modernen stijl zijn ingericht, bieden plaats voor 60 gasten. De eetzaal, ons welbekend als de zgn. Nimrodzaal, kan een gezelschap van 100 personen gemakkelijk bevatten, terwijl de hoeveel heid tafelgereedschap, al het kristal- en wijnglazengedoe WIJZERES in de kweg i42. HAARLEM. In do BERLITZ- leert men ug en goedkoop gelscli spreken en rij ven. EETZAAL VÓÓR LÓÖÉES. voor een leek verbijsterend groot is. Ook de keuken, [ruim, frisch (voor zoover 's zomers een keuken-in-actie tenminste op frischheid bogen kan) kraakhelder, de bijkeuken, de heldere provisiekamers met een praestatievermogen dat bewondering afdwingt, alles hebben we gezien en bewonderd. En bovenal bewonderd den goeden smaak en "groote vak kennis van hem die deze inrichting zoo geheel aan haar

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 5