23. Heevenhuis op drukken stand bij halte Electr. tram. 7 kamers, voor- en achtertuin. Huurprijs f500.per jaar, 31. Villa bijzonder gunstig gelegen. Koopsom f 42000. 36. Villa, nabij spoorstation, 10 kamers, rondom tuin electr. licht 'en waterleiding. Huurprijs f850.'sjaars. 47. Ruime stal en koetshuis, ook geschikt voor auto garage te huur. 48. Villa, mooi uitzicht, rondom tuin, bevattende 9 kainers. Aanv. direct. Huurprijs f500. 51. Villa, met grooten tuin. Huurprijs f 500.'sjaars. Aanv. 1 Mei. 52. Villa, 10 kamers, modern ingericht. Aanv. 1 Nov. Huurprijs f900.'sjaars. 57» Heerenhuis, bevattende 9 kamers, serres, balcons, kelder, keuken, electr. licht en waterleiding, voor en achter tuin. Zeer gerieflijk ingericht en van alle gemakken voorzien Koopsom f 9500. 58. Prachtig ingerichte villa, bevattende 10 kamers, serres, balcons, keuken, kelder, electr. licht, waterleiding. De villa is van alle gemakken voorzien. De tuin rondom de villa is 4200 M2. groot. 61. Gebouw voor vele doeleinden geschikt, bevattende 3 flinke lokalen. Huurprijs f 300. 64. Villa, gelegen in het gezondste deel van Bloemendaal, bevattende 12 kamers, serre, balcons, badkamer enz., rondom grooten tuin. De villa is geheel ingericht tot het gebruik van acetyleengas. Huurprijs f 1200.— 'sjaars. 67. Moderne villa, 8 kamers, serres enz. Centraal ver warming, electr. licht, waterleiding en vele gemakken hoog gelegen met V2 H.A. tuin. Aanvaarding terstond. Koopsom f30.000 71. Villa, bevattende 7 kamers, keuken, serre, balcons, zolder, electr. licht en waterleiding, rondom tuin, gelegen op het hooge gedeelte van Bloemendaal. Koopsom f 10.000. 72. Koetshuis en paardenstal of auto-garage, ook geschikt voor bergplaats of magazijn, met vrij bovenhuis. Koopsom en aanvaarding na overleg. 73. Villa, bevattende 10 kamers, balcon, closets, electrisch licht en waterleiding, modern ingericht en van alle gemak ken voorzien. Koopsom f 12.500. 74. Heerenhuis, 8 kamers, voor- en achtertuin, serre, balcons enz., electr. licht en waterleiding. Huurprijs f 450. 's jaars. 75. Prachtige villa, 5 jaren geleden gebouwd, in het hooge gedeelte van Bloemendaal gelegen, met grooten tuin, bevattende beneden: 4 kamers, hall, 2 serres, keuken, kelder, boven 7 kamers, badkamer, garderobe, 2 dienstbodenkamers, zolder en donkere kamer enz. Het geheele huis is voorzien van electr. licht-leiding, centrale verwarming en van warms en koudwaterleiding. Koopsom f 40.000.Iluurprrj f2200.—. 76. Heerenhuis, met voor en achtertuin, bevattende in sousterrain, eetkamer, keuken, bergplaats en closet. Ie ver dieping: 2 kamers en suite, spreekkamer en closet. 2e el age 4 kamers, zolder en 2 dienstb.k. Huurprijs f700.'sjaars. 79. Villa, met grooten tuin, in het Bloemendaalsche Park, bevattende beneden: 3 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, closet. Boven3 kamers, badkamer en dienstboden kamer. De villa is voorzien van electr.-licht en waterleiding. Aan vaarding 15 September. Huurprijs f 750..'sjaars. 81. Prachtige villa, met grooten tuin. Koopsom f 50.000. 82. Bovenhuizen met mooi uitzicht, dicht bij de tram. Huurprijs f 375.'sjaars. 84. Villa met grooten tuin, bevattende 8 kamers enz. verder voorzien van electr. licht en waterleiding. Koopsom f25.000.—. 85. Villa nabij het station, met rondom tuin 9 kamers enz. Aanvaarding en koopsom na overleg. 86. Villa met 1500 meter aangelegden tuin en prachtig uitzicht, bevattendebeneden 2 kamers en suite, keuken, kelder, boven 4 kamers en zolder. Huurprijs f 1000.per jaar. aanvaarding direct. 87. Heerenhuis, op mooien stand met voor- en achter tuin, bevattende8 kamers, keuken, kelder, zolder enz. Huurprijs f25.per maand. 88. Groote villa met ongeveer 5000 vierkante meter terrein. Koopsom f 65000. 89. Groote villa met ongeveer 5000 vierkante meter terrein. Koopsom f85000. 90. Groote villa met prachtig uitzicht, en ongeveer 7300 vierkante meter tuin. Koopsom f60.000. 91. Villa, bijzonder schoon gelegen. Koopsom f 100.000. 92. Villa met pl.m. 1 H.A. terrein. Koopsom f 100 000. 93. Heerenbuizen, aangename ligging. Koopsom f7.000. Huurprijs f 500.per jaar. O VERVEEN. 2. Nieuw comfortabel Peerenhuis, met 10 kamers, keuken en kelder, voor- en achtertuin, gunstige ligging. Aanv. 15 April a.s. Koopprijs f 12000. Huurprijs f750. 4. Villa, in Kweekduinpark, 8 kamers, eiken serrebalkons, electr. licht en waterleiding, rondom tuin. Koopsom f16000. - 5. Groote villa, bevattende 9 kamers, hall, serres, kelder, keuken en donkere kamer, rondom grooten tuin. De villa is behalve van electr. licht en waterleiding van alle ge makken voorzien. Koopsom f33000. 10. Heerenhuis, met voor en achter tuin, bevattende 9 kamers, serre, balcon, keuken, kelder, enz. Huurprijs f700.'s-jaais. 11. Villa, met tuin, vlak bij het station gelegen, zeer ruim en gerieflijk ingericht. Aanvaarding 1 Juni. Huurprijs f 1000.'sjaars. 12. Villa, met tuin, bevattende beneden 3 kamers, serre, keuken, kelder, boven: 3 kamers, badkamer, en zolder met 2 kamers Electr. licht en waterleiding. Koopsom f 16 000. 13. Villatje aan den hoofdweg te huur. 14. Villa, met rondom tuin, bevattende 9 kamers, bad kamer, keuken, kelder enz. Aanvaarding direct. Huurprijs f 1000.'sjaars, koopsjm f 19 000. 15. Villa, 'met rondom tuin aan den Hoofdweg, bevat tende 7 kamers, serre, balcons, keuken, kelder, zolder, en donkere kamer. Huurprijs f 1200.sjaars. Koopsom f 20.000.—. 16. Villa in mooi villa-park, dicht bij het station ge legen, met rondom tuin. Koopsom f 32.000.—. SANTPOORT. 1. Villa met 7200 Ms. tuin en bosch, en stal. Zeer modern en van alle gemakken voorzien. Aanvaarding terstond. Koop som f19500 Huurprijs f 1000.'sjaars. 2. Een groot zoo goed als nieuw deftig heerenhuis met tuin. Het huis is voorzien van alle gemakken en bevat: 9 kamers, groote serre, balkons, badkamer, closets, eigen gas- en waterleiding enz. Aanvaarding direct 5. Een villa op het hooge gedeelte, comf. en van alle gemakken voorzien. Koopsom f 12000. Huurprijs f 650. 12. Te koop lief, klein landhuis. 3 kamers, serre, keuken, zolder, vliering, schuur enz., met grooten tuin er om been, voor 1200 M2., desverkiezende ook 2400 M3.wel- en regenwater, vlak bij de tram. Koopsom 3 of 4 mille. 14. Modern ingerichte Villa, 11 kamers, keuken, bijkeuken, kelder, vau alle gemakken voorzien. Koopsom f 15000. 16. Villatje, gelegen in het bosch, vlak bij de stoomtram, bevattende 4 kamers, keuken en bijkeuken, waarboven dienslbodenkamer. Huurprijs f225.— 'sjaars. 18. Villa, bevattende 6 kamers, keuken enz. Huurprijs f350.'sjaars. Aanv. 1 Mei. 20. Villatje's, gunstig gelegen bij bosch en tram. Diver sen. Koopsom f 5000.Huurprijs f 350. DRIEHUIS. 1. Te Koop: villa, te Driehuis, gemeente Velsen, 1 min. van de halte DriehuisWesterveld. Het huis bevat be neden: 3 kamers, keuken en serre; boven: 5 kamers met badkamer en bodenkamer; in den tuin: stal, bergplaats en bijkeuken, vele vruchtboomen, vijver, enz., enz. Totale grootte, welke ook geschikt is voor bouwterrein: 8500 Q Meters. AERDENHOOT. 1. Villa. Beneden 3 ineenloopende kamers van 5 bij 6 meter, hal, ruime keuken, kelder, provisiekamer, poetshok met zuig- en perspomp, ruime bergplaats voor brandstoffen. Boven, 3 kamers, 5 bij 6 meter, 3 kamers, 4 bij 4 meter, 2 kamers, 3 bij meter en dienstbodenkamer, 5 bij 5 meter. Waterleiding. W. op C.'s elke verdieping. Het ge heel is groot 1100 M3. Koopsom f20 000. 2. Villatje, by halte tram, 8 kamers, telefoon, electrisch licht, rondom tuin. Huurprijs f900.— 'sjaars. 3. Villa, bevattende 8 kamers, serre, balcons, keuken en rijwielbergplaats, rondom tuin. Aanv. 1 Mei. Koopsom f 12000.— Huurprijs f700.— 5. Villa, koopsom f 20.000. 6. Villa te koop f32.000. 7. Groote Buitenplaats, groot 4 H.A., te koop. Koopsom f75.000.— 8. Villa te koop f35.000. 9. Villa te koop f 12.000. 10. Villa bij halte tram, bev. 13 kamers, van alk gemakken voorzien. Huurprijs f 1200.- 'sjaars. 11. Prachtige villa, met grooten tuin, koopsom f 30.000. 12. Villa bevattende 8' kamers, dicht bij de tram. Aan vaarding direct. Koopsom f8000.—. Huurprijs f 700. 's jaars. 13. Villa met tuin. Koopsom f 30000. 14. f 30000.—. 15' f 45000. 4C jaargang. 16. Villa met tuin. Koopsom f 20000. 17. Buitenplaats groot 20000 vierkante meter. Koo,, som f85000 18. Villa met tuin, bevattende 8 kamers en alle ge. makken. Huurprijs f500. koopsom 1' 7000.—aanvaard!^ direct. Gemeubileerde Yilla's en Appartementen. Met en zander Pension 1. Gemeubileerde villa met grooten tuin, mooi geleg, niet ver van het station, bevattende 8 kamers, keuken, kel.l der, enz. Huurprijs f 1000.per saison. 2. Villatje, in Aerdenhout, met zeer grooten tuin, kamers, van alle gemakken voorzien, vlak bij halte tramI Huurprijs f 800.per saison. 3. Rijk gemeubileerde villa, in mooi villapark geleg 9 kamers, keuken, kelder, serre, balcons, electr. licht et] waterleiding. Huurprijs f 400.per maand. 4. Gemeubileerde villa met grooten tuin, 7 karaei veranda, van alle gemakken voorzien. Huurprijs 'f 1000, per saison. 5. Gemeubileerd villatje, gedeeltelijk te huur, bij hi bosch gelegen, 6 kamers en tuin. Huurprijs f 600.— pJ saison. 6. Villatje, in modernen stijl ingericht, in hoog deelte van Bloemendaal, bevattende 7 kamers, keuken, keil der, enz rondom tuin. Huurprijs f 1000.per jaar. 8. Villa, bevattende 7 kamers, enz., electr. licht e waterleiding met flinken tuin. Huurprijs f 725.per saisoi 9. Villatje, bevattende 7 kamers enz., kooggeLgei Huurprijs f 750.per saison. 10. Gemeubileerde villa gedeeltelijk te huur. 6 Kamen keuken, serre enz., flinken tuin. Huurprijs f 600.pi sais in. 11. Pension, bij het bosch gelegen, flinke ruime kaoiti en tuin. 12. Groot familie pension. 13. Pension, dicht bij het station, ruime kamers en alle gemakken voorzien. 14. Het van ouds bekende Hötel pension, «Kennemei land," billijke prijzen. 15. Villa, bijzonder gunstig gelegen benedenafdeelinj 2 kamers en suite, serre, slaapkamer, keuken, kelder, closets gebruik van tuin met priëel en schuur; bovenafdeeling,mi aparten opgang, 2 zitkamers, 1 slaapkamer, keuken, balcoi gebruik van tuin met priüel en schuur. Degelijk pei sioi 16. Kinderpension. Opname k'nderen van iederen leeftiji herstellende en rustbehoevende. Familieleven, vrije speel-1 slaapkamer. 17. Gemeubileerde villa, bevattende 8 kamers, serre,ba cons, keuken, kelder, voor- en achtertuin, electr. licht e waterleiding. Aanv. na overleg. Huurprijs f 1.000.- 's jaars. Koopsom f 11.000, 18. Degelijk ingericht pension aan den Hoofdweg. 19. Heerenhuis met flinken tuin, aan den Hoofówej 8 kamers enz. Huurprijs f 700.per saison. 21. Heerenhuis met tuin, bevattende 8 kamers, keukei kelder, electr. licht, waterleiding enz. Huurprijs f 100.- per maand. 22. Gemeubileerde villa, gedeeltelpk te huur. Hunrprj na overleg te bepalen. 23. Villatje te Aerdenhout. Huurprijs f 400.per st :oe 24. Villa Aerdenhout. Huurprijs f300.per maand. DIVERSEN. in NUNSPEET. 1. Villa nGösting". Koopsom f 8000.Huurprijs f 400.- 2. Te Koop of te Huur: een mooie villa, gelegen aa ,,de groote weg" in het bosch, op 10 min. afstand n het station, aan de tramlijn NunspeetZwolle; 2 M. koo ger dan andere gebouwen. Electrisch verlicht. Foto o aanvrage gratis. Koopprijs f 8600. Huurprijs f 550.- In HAARLEM. 8. Heerenhuis, voor en achter tuin; 10 kamers, mode: ingericht en van alle gemakken voorzien, mooi gelegen, plantsoen, en dicht bij het station, koopsom f 9000.Hui prijs f650 'sjaars. 9. Groote villa, bevattende 12 kamers, van alle g makken voorzien en met grooten tuin. Huurprijs f 2000, 's jaars. Villaterreinen en Bouwgrond in BLOEMENDAAL en SANTPOORT vanaf f 1— per Mei De lijst van bouwterreinen ligt voor belanghebbeD ter inzage op het kantoor van het woningbureau, waar gewenschte inlichtingen gaarne verstrekt worden. Verschillende geheime opdrachten, welke niet den gids vermeld worden. Prijs p halfjaar 1 hij voorn taling Prijs j nummer 1 Mededeelinj Het, auteursrecht Bij dit nummer De zij Aan de lezers. Agenda. B Dagelijks geopendi stelling van sehildei Zondag 10 Juli. Ho te concert; 214£ uu 8 uur: Avond-conce Zondag 10 Juli. Con lust. Middag-conce 7£—10 uur. Zondag 10 Juli, 7J uu Zondag en volgende heid. Tentoonstelli hebbende op de hc werken enz. Dagelijks geopend: 's avonds. Drinkhal Idem: Badinrichting Idem: Zwem- en Bai Donderdag 14 Juli, concert Haarlemse den tuin. Olympia-Palaee. 8 15 sche humoristen-av Verdraagzai Mijnhei Met levendige be vang af de wordin Ge kunt er gerust te redigeeren dat in komen voor de lib nog zeer goed, hoe kleurloos te zijn en spoedig hebt ge d: mij wel eens vertelt te kennen was ge; bezat, door rooms geageerd. Het ook Het Beverwijlcsch Wt in Beverwijk en oi kortstondig bestaan namen van hen die vindt men niet die sclie winkeliers. Di' dat de roomsche v willen ad verteeren, oogen van hunne hunne kapelaans ni bewondering, welke ik voor uw genie koester, rondweg te zeggenGij hebt de vrijheid al te lief. Welk een vermoeden...! antwoordde Bemoeial. Ja, riep de baron, er is in u nog iets van den ouden Adam, gij bezit niet die breede logica, welke de beginselen consequent ten einde toe weet vol te houden. Waarom zal de regeering, indien zij de geheele waarheid bezit, haar aan het ijdel oordeel der menigte prijs geven? De nieuwsgierigheid is kettersch, het onderwijs is duivelsch en revolutionnair. Elke lectuur is een gif; het gelukkigste volk is dat, hetwelk het minst leest en het deugdzaamste, dat in het geheel niet leest. Dat is niet mijne meening, zeide Bemoeial; wat mij betreft, ik geloof veeleer, dat het den koning tot eer strekt, wanneer hij de kunsten en letteren beschermt. Maar het komt eralies op aan daaraan eene zachte leiding te geven en daarvan een werktuig van zede- en regeer kunde te maken. De letterkunde maakt de wellust der Vliegeneters uit, ik wil hun dit onschuldig genoegen niet ontnemen; integen deel, ik geloof dat de roeping van een koning die van Mecaenas of liever van Augustus is, die de liefelijke zangen van Horatius en de onschuldige Georgica van Virgilius beloont. Art. 5. Ter aanmoediging der letteren en opwekking van het genie, zullen jaarlijks twee groote prijzen worden uitgeloofd, één voor poëzij, eu een ander voor welsprekendheid. Het onderwerp vain den prijs voor wel sprekendheid zal zijn eene verhandeling over deze schoone vraagWelk is tegenwoordig liet eerste volk der aarde? Als prijsvraag voor poëzij, stelt men eene samenspraak tusschen twee herders voorOver de nieuwe sterdie aan den hemel der Vliegeneters is verschenen. Gij zijt een onvoorzichtige, riep de baron gij speelt met vuur, gij zijt een revolutionnair zonder het te weten, voorzeker de ergste soort van revolutionnairs. Het gevaar ligt niet in het voorgestelde onderwerp, maar indeschrijf- jeukte, welke gij bij een ijdel volk opwekt. Gij onteert de onschuld en de eenvoudigheid, de gewone gezellinnen der onwetendheid. Gij moedigt de nieuwsgierigheid, de scherpzinnig heid en de kennis aan, die kwaadwilligheid, hoogmoed en oproerigheid na zich slepen. Waarvoor zijn in een goed geregeld land deze letterkundige hommels noodig? Men behoeft daar alleen landbouwers, ambtenaren en sol dalen. Is nu de zitting afgeloopen vroeg Hiacint, zeer vermoeid. Neen, Sire, antwoordde Bemoeial de rol van souverein is zwaarder dan Uwe Majesteit zich dit voorstelt. Om de gezondheid van dit kranke volk te bewaren, zijn veertig duizend wetten of ordonnantiën per jaar niet te veel maar Uwe Majesteit kan dien moeielijlcen arbeid verkorten door zich op onze voor zichtigheid te verlaten en door, zonder ze Ie lezen, al de papieren te teekenen welke ik aan Hare wijsheid en kennis onderwerp. Zie hier bijv. een klein politie-reglementje van honderd-vijf-en-zeventig artikelen op de konink lijke tuinen, hetwelk slechts de codificatie is van drie en-veertig ordannantiën, sinds twintig jaren over dit onderwerp uitgevaardigd. Men vindt daarin de uitsluiting van slecht gekleede lieden, van losloopende honden .enz. terug. Alleen art. 37 is nieuwdit werd ingelascbt op het verzoek van den geachten baron, en is van dezen inhoud Geen sapeur zal een koninklijken tuin mogen binnentreden zonder voorzien te zijn van een bewijs van ordelijk gedrag en goede zeden, vau een verlofbiljet om te btuven, afgegeven dooi den kolonel, alles gezegeld en geregistreerd, overeenkomstig de wet. En waarom dat? vroeg Hiacint. Sire, dat is eene voldoening, aan de zedelijkheid gegeven, de baron zal u dat ver klaren Geef maar hier, geef maar hier, zeide de vorst, ik teeken al. En met koortsachtige baud teekende hij, zonder ze in te zien, al de papieren, welke de minister hem aanbood. Toen de stapel met stukken eindelijk verdwenen was, slaakte Hiacint een zucht en riep daarna met de vreugd van een scholier, wiens vacantie-tijd gekomen is, uit„Mijne heeren, de orde van deu dag is geëindigd; morgen zullen wij de ernstige zaken voortzetten vijfde hoofdstuk. Advokaat Blind evink leert Hiacint het spel der staatkundige wei- spreke n lieid in vijftien trekken. „Laten wij vrijuit spreken, vervolgde de jonge vorst. Naar hetgeen ik zien kan, gelijkt de regeerkunde zeer veel op de kunst om marionet ten te laten dansen. Het gansche gebeim ligt hierin, om overal onzichtbare draden te spannen, en er op zijn tijd aan te trekken. Sire, zeide de baron met, eene Lillende stem, laat mij weenen van vreugde en bewon dering. Met één woord hebt gij de administratieve politiek, de eenige politiek, die dien naam kan dragen, omschreven. Nooit maakte men schooner en juister vergelijking. Dat is ook mijn bescheiden meeuing, zej Bemoeial; alleen wil ik opmerken, dat tooneel zoo groot en de acteurs zoo talrijk beweeglijk zijn, dat onder den wil, diegebii er duizenden handen moeten zijn, die gebi zamen. Gij vergeet, zeide Hiacint welwillend,1 er ook verstandige en voorzichtige mensd moeten zijn om dien jeugdigen wil vooi lichten dit moet ik mij in het geheugen prenl [k dank u voor den raad en den steun, gij mij wel hebt willen geven; alleen beti ik dat de ridder Blindevink zijn woorden duur beeft gehouden bij heeft ons niet verg die welsprekende stem te booren, welke di wondering der Vliegeneters uitmaakt. Sire, antwoordde de advokaat opstaa en zijn stoel als eene tribune voor zich plaatse; ik spreek nooit in den Raadwat daarin v valt raakt mij niet; ik heb geen enkel tv' van de beraadslagingen aangehoord. Maar, zeide de jonge vorst, eenigsziffi rast, moet gij niet deze wetten voor ons Parlen verdedigen Zeer zeker, sire, hernam Blindevink, I daarom wend ik alle zorgen aan om mij tl aan haren inhoud te storen. Indien ik, v hij er bij, luidkeels schreeuwende en har' den rug van ziju stoel slaande, indien meening van den minister-wetgever met mijne vereenzelvigde, dan zou bet kunnen beuren, dat bij gelegenheid, als de min eens van meening veranderde, de draad n)j redeneering in dien onweêrstaanbaren stroom zou worden medegesleept. Welke taal spreekt gij? vroeg Hiacin Wordt vervolSt m. FEUIL P RIN S-I 5) naar het F EDOUARD Sire, de parleme dien fluweelen stijl no dachten te hullen in brt Woorden, welke een v< I kindsheid bij klokgel f n slaap gewiegd. Mi t welgevallig te zijn be ËWloen, en zelfs, als zij 1 'Voudig sterveling te s| Heb de goedheid 'woorden, hervatte de gij zengen eene wet welke gij zelfs niet gel De Hemel beware tegen Uwe Majesteit li met al den ernst i Majesteit zal mij wel varen. Ziehier het gi sprekendheid, voegde op tafel werpende; i ëén uur te onderwij Vliegeneters, die er 'zijn of komen zullen, „Wil er op letten, S 'redeneerkunde uitm: bevat een argument elkander geplaatste p en de ondervinding c verstand onzer vooroui goeden ouden tijd. I)i

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 6