VOLGBRIEFJE. INVULLINGSBILJET. Nationale Schaak- ij d te Amsterdam. en door het i> Schaakblad" 1910), in het gebouw „Bel. loofd-, le, 2e, 3e en 4e klasse 48 deelnemers raaymedaille, met opschrift, laille, met opschrift, lint Inemers. meld, doch wordt: rd met krans) lint en gesp; rd met krans) lint en gesp; an 0' deelnemers. laille, met opschrift, lint haakbord met krans) lint ■an 4 deelnemers. 'aille, met opschrift, lint an 4 deelnemers. laille, met opschrift, lint laille, met opschrift, lint diploma uitgereikt, voldoen per postwissel aan i aanvang van den wedstrijd van 10—1 van 2—5 en strijd deelnemen. 'ordt door de directie van 'i lokaal voor iedereen. n medailles, kunstvoorwerpen 50 inleg, bedoeld, wordt er ook een nleg slechts 0.50 bedraagt. 'ce klasse in groepen van 4 er opschrift) doch wèl met rachtig diploma Bloem endaal." 11 December, a Riessen, Moggenstorm en ken we Zondag naar „het de plaatselijke vereeniging strijd tegen ons altijd iets ds de derde maal binnen surt viel, een uitnoodiging sschen de geel-zwarten en ld ligt hier niet alleen bij aor 't grootste gedeelte bij ook Zondag weer dikwijls onhebbelijk optrad tegen die hun elftal vergezelden, in den laatsten tijd komt sn meer en meer het aan- ortliefhebber hebben, ver in 't publiek, dat, de lief- (dit vooral bij wedstrijden ij-liefde te ver laat leiden, leven roept. elftal in 't veld.- •Si C. v. MAREN. tb D. HOUTGRAAF, ifc 1". J. ROSKAM. P. C. HARTOG aderen keeper, en 't moet itjes verdedigd, hij schijnt n Kemp, die de links-half een onverdienstelijk werk zoor de Z. V. V. o. i. een ïeftigen aanval, die beant- aftige van onze voorhoede, ide elftallen op den voor blijken geeft een net, en keeper, die zooals gezegd de verdediging, doch voor invallers vertoonen vaak cerwing der Zandvoorters :r de welingelichte lieden eer zij bestaan, begint men ran eene dochter van den laiers die er niets tegen der Vliegeneters te wor- t bericht in de Officieels zal ik er aan de nieuws- ïven. >g alleen over om evenals :s te eindigen ïacer applicaciones lo coma buiging, den hier vooral te vergetenVerschoont zinspelingen zoekt, laat hij ze Zij-aanzicht van de multiplaan Ve'dovelli, bijgenaamd de „spookmachine van Issy-les-Moulineaux, welke onlangs haar eerste vlucht heeft verricht. Het toestel is voorzien van een motor van 8o P.fC en eene Chauvière-schroef het dragend ■lervlak meet 44 M-.terwijl het gewicht 850 K.G. bedraagt. De helling der draagvlakken kan worden gewijzigd; de st irorganen bevinden zich aan den voorkant. Eene merkwaardigheid van dit toestel is o.a. dat de bestuurder tegen regen en wind beschut is door een gesloten cel van mica. (De Luchtvaart). tot: al in bedwang, terwijl Luursema in 't midden weinig moeite heer 't Dient echter gezegd, dat de aanval der Zandvoorters niet. te beteekenen heeftsamenspel is ver te zoeken en 't schietentreurig. Wat mij 't meest opviel was 't spel van Houtgraaf. In langen tijd heb ik hem niet zoo zien spelen als Zon- ig, 't was werkelijk af enhij maakte tevens van zijn licht inskracht een bescheiden gebruik, wat mij, vooral tegen de, op z'n zachtst uitgedrukt, forsch spelende Zandvoorters, ver wonderde. Zandvoort doelpunt 't eerst, en onverwacht, want onze voor hoede zwermde onophoudelijk voor 't vijandelijke doel, maar door allerlei ongelukjes kan 't maar niet tot doelpunten komen. Hartog schiet eens keihard tegen de bovenlat, hetwelk even late door Blankevoort herhaald wordt, 't Is jammer, dat Van Kc 1 dezen middag weer een „drijfmanie" heeft, waardoor van den rechterwing niets te verwachten was. Bovendien richt Ides toto. niets uit tegen de zware verdedigers der tegenpartij. Van links en van midden moest 't dus komen. Hier werd ook hard geiv kt, doch vooreerst nog zonder eenigen goeden uitslag. 7 dvoort vergroot ongeveer tien minuten voor rust de leiding, als i red een draaibal op eigenaardige manier behandelt, en in eige doel doet belanden. Als de scheidsrechter de rust aankondigt, verandert 't tot nu me vrij vreedzame tooneel als bij een tooverslag: eenige jongens bemachtigen den bal, en 't halve kantpubliek jaagt als een woeste horde over 't veld, zonder eenig doel, hierbij niets ont/.iend, zelfs de eenvoudigste beleefdheidsvormen uit 't oog verliezend. Tot veler verademing wordt dan weer beginnen geblazen De geel zwarten loopen weer hard van stapel, doch worden spoedig gest lit door onze verdediging, die de voorhoede aan 't werk zet. Ook 1111 blijft 't ongeluk onze jongens vervolgen, en boe er ook om een doelpuntje gewerkt wordt, 't komt niet. Zelfs wordt de tand 30, door toedoen van Van Maren, die voor de zoo- veel-te maal binnen het strafschopgebied ongeoorloofd optreedt. Dit is echter een keerpunt. Onze linkerwing is niet meer te hou'.en, en nadat Hartog met een prachtig ver schot geen succes heeft gehad, loopt hij door de geheele Zandvoortsche verdediging heei en geeft den keeper met een kei geen schijntje van kans. Dit schijnt Van Kessel te prikkelen; voor de honderd-en- eende-maal drijft hij op, komt eindelijk gelukkig door de ver dediging, en ook zijn schot is den Z. V. V. keeper te machtig. Bi- emendaal is niet meer te houden, en dringt keer op keer gevaarlijk op. Dit wordt èn Zandvoortsche spelers, en Zand- voortsch publiek te machtig, zoodat het verdere van den wed strijd door optreden van dien kant het karakter van vriend- >elijken wedstrijd geheel verliest. Houtgraaf lost uit twee vrije schoppen pracht schoten op 't doel, waar echter de keeper steeds op z'n plaats staat. Plotseling weer een uitval van Zandvoort, èn Fred, èn de bal worden in 't net geschopt. Zoo is 't 42. Van langen duur is die voorsprong niet, want nadat Blanke voort den doelwachter een paar warme handen bezorgt heeft, Bchiet hij onhoudbaar in 't net. De spanning stijgt en daarmee de warmtegraad van het zand voortsche bloed De rechtsbuiten krijgt den bal te pakken brengt even op, maar ziet dan Houtgraaf op zich afkomen. Geraden is, den bal nu maar weg te krijgen. Iets wat een „center" moet verbeelden volgt, de rechtsbinnen doet een hopelooze poging het rollende monster (op dat oogenblik suizende) te bereiken. Hiertoe geen kans ziende slaat hij de hand uit. en den bal voor zijne voeten. Van Rietschoten appelleert en doet geen moeite scoren te voor komen. Het feit werd echter niet door den scheidsrechter ge constateerd, zoodat Zandvoort weinig moeite heeft, ten vijfde male Fred te doen visschen. Het begint reeds te donkeren, als het einde van dezen weinig prettigen wedstrijd wordt aangekondigd. Van Zandvoort zijn alleen Heek en Beekhuis tactische spelers. De keeper debuteerde niet ongelukkig. De rest is eene op hare kracht spelende ver zameling jongelui, die van samenspel en plaatsen nog veel moeten leeren. De Bloemendaal-voorhoede was matigjes, inzonderheid de rechterwing, waar Van Kessel door veel te lang drijven en Ides door overdreven bangheid, weinig gevaarlijks verrichtten. Onze half-back linie was Zondag de kracht van 't elftal, ook de back's verrichtten goed werk. Jammer is 't, dat Van Maren binnen 't penalty-gebied een gevaarlijke verdediger is. „Fred" behoudens die ééne fout goed. A. v. D. C. Bear through sorrow, wrong and rulh, In thy heart the dew of youth On thy lips the smile of truth. Longfellow. Tegen inlevering van dit briefje en betaling van 10 cents wordt aan ons Kantoor GEDEMPTE OUDE GRACHT 63 te HAARLEM afgegeven de ets „BEETH O VENHULS". Papiergrootte 33 X 24j cM., plaatoppervlakte 20 X 15 cM. De ets kan ook per post aan huis bezorgd worden tegen overmaking van bon en 15 ct. aan postzegels. Men gelieve naam en adres duidelijk op te geven. delsdrukkerij J. A. Boom te Haarlem. Kalenders. Wij ontvingen van de volgende firma's en maat schappijen een kalender voor het jaar 1911. Zij bevatten alle 12 bladen zijn duidelijk van cijfers en netjes van uitvoering Van de Philips Metaal gloeilampenfabriek te Eindhoven van de Levensverze kering - Maatschappij Arnhem", kantoor te Haarlem Lange Begijne straat 22 van De Nederlanden", verzekering op het leven en tegen brand en in braak, kantoor te Haar lem Groote Houtstraat 71 rood, hoek Gedempte Oude Gracht; van de Algemeene Noord-Hollandsche Maatschappij van Levens verzekering. Gevestigd te Haarlem kantoor Spaar- ne 48 van de Hollandsche Sociëteit van Levensver zekeringen,teAmsterdam, Rokin 124; van de Boek-en Han Allerlei. Men zendt ons Gevonden in de papperassen van een oud-Indischgast. Een kijkje achter de coulissen in sommige kringen in Indië. Zilver, goud en diamanten, Waarop het oog begeerlijk staart, Bloemen, pluimen, fraaie kanten, Rijk borduursel,'schatten waard. Degens, sterren, epauletten, Zacht fluweel en blank satijn, Ordebanden en aigretten, Zwanendons en hermelijn. List, kabaal, intrige en zorgen, Afgunst, haat en overmoed, Onder hoofdsche pracht verborgen, Volgen soms dien gulden stoet. Gaas en zijde in duizend kleuren, Paarlen, sierend borst en hals, Millefleurs en ambergeuren, Kuiten, schoon gevormd, maar valsch. Schoone dames glijden zoetjes, Bij 't polkeeren, lief en net, En zij schrijven met hun voetjes, 't Billet-doux op 't glad parket In die rijk verlichte zalen, Lispelt men zelfs bij den dans, Veel bon-mots in vreemde talen, Maar nooit spreekt m'er Nederlandsch. Tot vertoon der fraaie tanden, Is elk lachje bestudeerd, Daar men in verheven standen, Diplomatisch lachen leert. Men draagt om 't met smart te boeten, Waglend als een vette gans, Kleine schoentjes aan groote voeten, Hinkend waagt men een contre dans. Zwarte rokken, witte dassen, Pruiken als op 't hoofd gegroeid, Knevels als op 't vel gewassen, 't Blosje dat kunstmatig gloeit! Nooit hoort m'er bokalen klinken, Vreugdloos koud, op hoofdsche wijs, Ziet men het kristal slechts blinken, Men slurpt vuur of men slikt ijs Hoofd en hart, vaak overprikkeld, Walgend soms van zooveel zoets, Wipt m'in marterbont gewikkeld, Geeuwend in z'n galakoets. Men staart op bevalligheden, 't Gaslicht schenkt een fraai verschiet, Waar men 's morgens bij 't ontkleeden, Slechts een dor geraamte ziet. Ne vous endormez pas! travaillez sans reldche! Car les grands ont leur oeuvre et les petits leur tdche. Victor Hruo. Van kinderen voor kinderen. De armoede. In het dorpje B. woonde een arme weduwe met een meisje. Zij hadden het erg arm, zoo arm dat Dora, want zoo heette het meisje, en haar moeder bijna niet genoeg konden eten. Haar man was reeds vroeg gestorven. Er woonde ook in het dorp een baron. Die baron was bij alle menschen bekend als een goedhartig man. Sinds twee dagen hadden zij niets te eten gehad. Dus de lezers kunnen wel begrijpen dat dat iets vreeselijks was. Hoe arm zij ook waren, de vrouw was een nette vrouw. Toen moest het meisje naar de stad om te bedelen. Maar zij had geen ge luk, geen mensch gaf haar een cent. Eindelijk viel zij neder langs den kant van den weg. Toen zij daar een poosje lag, hoorde zij een rijtuig aankomen. Zij stond op. En wie was het? Het was de baron van Charente. Hij zag het meisje staan, huilende van de koude en honger. Dadelijk gevoelde de baron medelijden. Hij liet het rijtuig stilhouden en vroeg haar wat haar scheelde. Het meisje vertelde hem alles en toen de baron het gehoord had, liet hij dadelijk een huisje bouwen op zijn groote buiten en daarin mochten haar moeder en Dora gaan wonen. Zoo leefden ze gezellig bijeen. P. T. Nieuwtjes, vragen Deze week zult ge de lantaarn van en antwoorden. "w rijwiel ten 4.13 ure aansteken. Spreuken. Voor de anarchisten. De dwazen ver- achteu wijsheid en tucht. Spr. 17. Voor de knappe menschen. Vertrouw op den Heere met uw gansche hart, en steun op uw verstand niet. Spr. III5. Behoed uw hart boven al wat te bewaren is, want daaruit zijn de uitgangen des levens. Spr. IV23. Be staf der fatsoenlijken. Laat uwe oogen rechtuit zien, en uwe oogleden zich recht voor u henen houden. Weeg den gang uws voets, en laat alle uwe wegen wèl gevestigd zijn. Wijk niet ter rechter- of ter linkerhand; wend uwen voet af van het kwade. Spr. IV25, 26, 27. Voor den vrouwenlooper. Hij ging haar straks achterna, gelijk een os ter slachting gaat. Totdat de pijl hem zijne lever doorsneedgelijk een vogel zich haast naar den strik, en niet weet dat dezelve tegen zijn leven is. Haar huis zijn wegen des grafs, dalende naar de binnen- kameren des doods. Spr. VII 22, 23, 27. Voor allen die de Wijsheid minder' achten dan hun vorm van godsdienst. Roept de Wijsheid niet? Aan den ingang der deuren roept zij overluid: mijn gehemelte zal de waarheid bedaehtelijk uitspreken en de goddeloosheid is mijne lippen een gruwel. Neemt mijne tucht aan. Want wijsheid is beter dan robijnen en al wat men begeeren inag is met haar niet te vergelijken. De Heer bezat mij in het beginsel Zijns wegs, vóór Zijne werken. Die mij vindt, vindt het leven en verkrijgt een wel- gevalhm van den Heer. Maar die tegen mij zondigt, doet zijner ziel geweld aan allen die mij haten, hebben den dood lief. Uit Spr. IX. Voor dagdieven. Gelijk rook den oogen is, zoo is de luie dengenen die hem uitzenden. Spr. X26. l'oor den speculanten den „parvenu". Wie op zijn rijkdom vertrouwt, die zal vallen. Spr. XI28. Voor die zeggen, dat wie niet sterk is, slim moet zijn De hand der vlijtigen zal heerschen, maar de bedriegers zullen onder cijns wezen. Spr. XII 24. Voor dr. A. Kuyper. Eene voortreffelijke lip past eeuen dwaze niet, veelmin eenen prins eene leugenachtige lip. Wie verdraaid is van bart, zal het goede niet vinden; en die verkeerd is met zijn tong, zal in het kwaad vallen. Spr.. XVII7, 20. Voor denzelfde. De mond des zots is hem zeiven een verstoring, en zijne lippen eeD strik zijner ziel. Spr. XVIII: 7. Voor denzelfde. De arme, die in zijn oprechtheid wandelt, is beter dan de verkeerde van lippen. De arme is beter dan een leugenachtig man. Spr. XIX: I, 22. Voor denzelfde. Het brood der leugen is den mensch zoet, maar daarna zal zijn mond vol van zandsteentjes worden, Spr. XX17. En mijne nieren zullen van vreugde opspringen, als uwe lippen billijkheden spreken zullen. Spr. XXIII: 16. Voor die zeggen, dat ze veel rust noodig hebben. Een weinig slapens, een weinig sluimerens, een weinig handvouwens, al nederliggende Zoo zal uwe armoede u overkomen als een wandelaar, en uw velerlei gebrek als een gewapend man. Spr. XXIV 33, 34. Voor de Ned. Ver. tegenover minister Regout. Een heerscher wordt door lankmoedigheid overreeden een zachte tong breekt het gebeente. Spr. XXV 15. Voor den minister van waterstaat. Laat een vreemde u prijzen, en niet uw mond; een onbekende, en niet uwe lippen. Spr. XXVII2. Voor dr. A. Kuyper. Een man, die dikwijls bestraft zijnde, den nek verhardt, zal schielijk verbroken worden, dat er geen genezen aan is. Spr. XXIX 1. Foor de liberalen. Open uwen mond, oordeel rechtvaardiglijk, en doe den verdrukte en nooddruftige recht. Spr. XXXI9. „Help, help!" De vlieger: „Maar man, schreeuw toch niet zoo, ik wil je alleen maar even den weg vragen." [De Luchtvaart). De ondergeteekende (naam) wenscht zich te abonneeren op „Het Bloemendaalsch Weekblad," a 1.25 per half jaar. Dit s.v.p. uit te knippen en te zenden: Ged. Oude Gracht 63, Haarlem.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1910 | | pagina 7