De Sal Culten: De Kleine prinses Ensemble SOLSER r.N.C. Zaterdag 14 J Het Rotterdï Tooneelgezel Zondag 15 J: Des avonds tei 7de Opvoering Heb je 't al gezie Zondag 22 J ma™ AGENDA. BLOEMENDAAL. Zondag 15 Januari, 2/..4'/a aur- Hotel „Duin en Daal." Matinee. Dinsdag 17 Januari, 7j uur precies. Hotel „Har ten lust." Bioscoop-voorstelling, tot welks bijwoning de leden der 1 eents-vereeniging en bet bestuur der vereeniging tot bestrijding der tuberculose uitgenoodigd zijn. Feestrede naar mr. P. Tideniau. Toegang voor niet-geïn- troduceerden f 0.50. Woensdag 18 Januari. 8 uur. Vergaderlokaal „Maranatha." Christ. Nationale Werkmans bond. Ledenvergadering. HAARLEM. Koloniaal Museum. (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van K un stn ij verhei d. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 10-4 ure. Gemeentelijk Museum. (Stadhuis.) Dagelijks geopend van 103 ure. Toegang 25 cents. Zondags en len Woensdag van de maand kosteloos. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof). Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 1-2 ure, Donder dags van 23 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 113 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Zaterdag 14 Januari, 8 uur. Schouwburg .lans- weg. Het Rotterdamsche Tooneelgezelsc.hap. Dir. P. D. van Eijsden. (Abonnementsvoor stelling) De Salon-Luitenant. Blijspel. Zaterdag 14 Januari, 8 uur. Br on gebouw. Uit voering Gemengd Zangkoor „Semper Cres cendo". Zaterdag 14 Januari, 8'/4 uur. De Kroon. Bioscoop voorstelling Albert-Frères. f 0.75, 0.50, 0.2o. Zondag 15 Januari, 8 uur. De Kroon. Bioscoop voorstelling Albert-Frères. f 0.75, 0.50, 0.25. van 24 Matinee. Zondag 15 Januari, 8'/, uur. Sociëteit Vereeni ging. Bioscoopvoorstelling Albert-Frères f 0.75, 0.50, 0.25. Zondag 15 Januari, n. m. 2 uur. Schouwburg Jansweg. 3e opvoering De Kleine Lord. Tooneelspel. f 1.50, 1.0.50, 0.30. Kinderen op alle rangen half geld. Zondag 15 Januari, 8 uur. Schouwburg Jans weg. Ensemble Solser en Hesse. Heb je 'l Kind al gezien? f 1.50, 1.25, 1.0.75, 0.50, 0.35. Woensdag 18 Januari, 8 uur. Schouwburg Jans weg. Vereeniging „De Phoenix" te Amster dam. De Groot-Hertogin van Gerolstein. Komische Opera f 3.—, 2.—, 0.50. Donderdag l£) Januari. 8 uur. Brongebouw. Voor- st üin, te geven door de heeren Solser en li esse. Donderdag 19 Januari, 8 uur. De Kroon. 4e SA i' Joh. Steenman. Pablo Cacals en Julius utgon. f 2. Zaterdag 21 Januari, 7 uur. Schouwburg Jans- we 1 Openbare oefenings-avond door een 300- I gymnastiek- en schermleerlingen van den heer A. J. Meijerink, teu bate van het Lig- hal'onds. iondag 2 Januari, n. m. 2 uur. Schouwburg iweg. Gezelschap van mevrouw N. C. NemanKwast. Prinses Witje een leuke ge schiedenis uit de kinderwereld, f 1.50, 1. 1 0.30. Kinderen op alle rangen half geld. AMSTERDAM. Larftiisohe Kunsthandel, Heerengracht 495. Dage lijks gelegenheid tot teekeneu op de lijst voor bijdragen portret Carnegie. Zaterdag 21 Januari, 73/4 uur. Collegezaal van rof. Winkler in het Binnengasthuis. Bijeenkomst van het Psychiatrisch-J uridisch Gezelschap. Onderwerp: „Getuigen van kinde ren,' door mr G. L. de Vries Feijens, en dr. J. van der Torren. VOETBAL. BLOEMENDAAL. Zondag 15 Januari 2 uur. B. V. V.—Rapiditas (Weesp) (terrein Meerenbergscheweg). HAARLEM. Zondag 15 Januari 2 uur. HaarlemH. V. V. (Den Haag; (terrein aan den Schoterweg). werk voor liaar kloekste zonen. Dat prof. B. hiertoe behoort is zeker, doch helaas hij is de slaaf van zijn methode, zijn revolutionaire methode. Waarom of ik niettemin zoo ijverig mijn best doe, nieuwe hoorders naar prof. B. te brengen als ook hoe ik met be trekking tot de kerk zoek naar de kwadra tuur van den cirkel zal ik wellicht later nog eens uiteen zetten. Voor heden is het weiletjes. Hoogachtend, Uw dw. J. WlEDEMAN. i) Steun kan ik hier o.a. vinden by Goethe, die tegen F. v. Müller zeide „Da hat mir jetzt so een Ueber-Hegel aus Berlin seine philos-.phischen Bücher zugeschiekt; das ist wie die Klapperschlange. man will das verdammte Zeug fliehen und guckt doch hinein. D-r Kerl greift es tüehtig an, bohrt gewaltig in die Problems hinein, voor denen ioh vor achtzig J ah ren so viel als jetzt wuazte, und von denen wir alle nichts wissen und nichts begreifen. Jetzt habe ioh diese Bücher versiegeit, um nicht wieder zum Lesen verführt zu werden." Onze prijsvragen. De prijsvragen, door ons uit te schrijven, zullen zich in den regel bewegen op wetenschappelijk gebied of verband hou den met belangrijke vraagstukken die zich bij meer intieme kennismaking met verschillende maatschappelijke aange legenheden opdoen. De beoordeeling of een prijs inderdaad verdiend is, berust uitsluitend bij onzen hoofd-redacteur, aan wiens beslissing de deelnemers zich onvoorwaardelijk onder werpen. Alle inzendingen worden eigendom der redactie. Tweede prijsvraag. Wij loven 200 uit voor eene drama tische novelle, spelende in den tegen- woordigen tijd en geschikt voor opname in ons blad met gefingeerde personen, welk verhaal te gaan heeft langs den volgenden draad Een jongmensch van christelijk-historischén huize (de schrijver heeft zich wat des jongen mans oordeel over het liberalisme betreft, aan te sluiten bij de opvattingen te speuren in de bekende levensbeschrijving van mr. Jacob van Lennep en deze opvattingen over te zetten naar den tegenwoordigen tijd) studeert voor arts, zijne eenige zuster voor welke hij groote genegen heid koestert, wordt roomsch-katholiek onder invloed van een studie-vriend van onzen candi- daat-arts, een letterkundige, die van de herleving van de macht van het roomsch-katholicisnie groote dingen verwacht' op kunstgebied; de jonge vrouw weigert ten slotte onder invloed van een pater-dominicaan een engagement met den letterkundige en wil zich geheel aan het geestelijke leven wijden. Haar broeder komt door enkele intieme gesprekken met zijne zuster op de hoogte van eenige hoofdtrekken van liet onderwijs aan' de roomsche séminaria, zoowel wat betreft de waarde van ons onafhankelijk volksbestaan, de beteekenis van Willem van Oranje voor de roomsche geschiedenis en de organisatie der roomsche kerk en door de politieke pers wordt hij ingelicht omtrent de vorderingen die Rome maakt in het wijzigen van het protestantsch karakter van ons volk. Als ijverig lidmaat der Ned. Herv. kerk maakt hij belangstellend, allengs verwonderd en verontwaardigd de langzame autocratiseering en catholieiseering dier kerk mede tot hij in aanraking komt niet een sawn sociaal-democraat, die hem in een kring yan volksbevrijders binnenleidt; daar wordt hij aan vankelijk gevleid doch worden hem ten slofte omtrent het geloof der sociaal-democratische leiders in hunne eigen dogmata de oogen ge opend en hij breekt met dezen kring. Zijne zuster is in een klooster, zijn vriend leeraar aan een gymnasium geworden en ijverig roomscli propa gandist. Onze vriend werpt zich thans met de borst toe op de studie, in het bijzonder op de psycho logie der menigte. Het slot der novelle schildert hem hij zijne boeken in algeheele verlatenheid van de wereld en eindigt waar hij in een woest gebed God smeekt het vaderland aan het water terug te geven alvorens de duur gekochte vrijheid van geweten en leven door de zooge naamde protestanten ten believe eener uiterlijke scliijnvrede en schijnbeschaving aan een jaco- bijnsch jezuïtisme of een jezuïtisch jacobinisme wordt prijsgegeven. Over de voorstelling van De T00NEEL. Groot-hertoginvan GerolsteinteAm sterdam, schrijft het Handelsblad: De vereeniging „de Phoenix" heeft gisteren een opvoering gegeven van De Groot-hertogin van Gerolstein, en daarmede niet alleen de liefdadig heid bevorderd, doch ook de kunst gediend. Na een stroom van eentonige Weener operetten valt het op hoeveel pittiger en genialer Oiienbach is. Bij alle oppervlakkigheid is in zijn melodieën een spontaan en levend element, in de bewerking blijkt humor, zijn marschen zijn geschikt om een leger in beweging te zetten en de moede beenen nieuwe krachten te geven. De opvoering is gelukt. Het besliste succes is in de eerste plaSits tc danken aan de hertogin, mevrouw Solina. Wie zou niet genieten van haar eenvoudigen zang. haar natuurlijke gratie en innemenden glimlach. Goed waren ook de heer E. Hamburger, als géneraal Boum en P. G v. d. Poll als IkuVüi Puck; vooral de laatste gaf dikwijls geestig'sjjél te zien. Oefenings-avond leerlingen Meijerink. a.s. Zaterdag zullen een 300-tal gymnastick- en schermleerlingen van den heer A. .1. Meijerink in den Schouwburg te Haarlem een z.gn. open baren oefenings-avond geven. De opbrengst komt ten bate van liet Ligbalfonds. Wij vertrouwen dat er druk zal worden geteekend op de lijsten, welke de ingezetenen door de meisjes-en jongens- leerlingen zullen worden aangeboden, voor vrij willige bijdragen tot dekking der onkosten. De heer Meijerink heeft onderstaand program ma voor dezen avond vastgesteld 7 .7.15 Gymnastiek en spel, le klasse. 7.157.30 Vrije oefeningen en spel, (jongens) 2e, 3e. 4e klasée. 7.307.45 Vrije oefeningen en spel, (meisjes) 2e, 3e, 4e klasse. 7.508.Rei voor jongens. 8 .8.15 Stokoefeningen voor meisjes. Pauze 10 minuten. 8.258.35 Oefeningen aan de barren. Clir. Gymnastiek vereeniging „Kracht en Vriendschap". „Intermezzo". „Winternacht en ijsvreugd" J 8.359.35 Kabouters, winterspook, dans der kabouters, schoolkinderen, dans d'er ijsjonkvrouwen, schaatsenrijden, sle devaart, sportspel, ijsfeest, sneeuvv- bombardement. (De dansen zijn ingestudeerd onder leiding van den heer D. G. de Haan). 9.409.50 Partij schermen, door leden der G. en S.V. „Rust Roest". 10.10.30 Algemeen springnumnier. Na afloop der uitvoering: een dansje. Prinses Witje Mevrouw N. C. HopmanKwast doet ons de mededeeling dat zij Zondag 22 dezer Haarlem weder eens komt bezoeken. Den laatsten keer had zij het aldaar al bijster slecht getroffen, 't Was met Prinses Marsepeintje, een operette des tijds zóó lief en zóó keurig opgevoerd als in dit genre maar (ik laat de Cats-voorstellingen bui ten bespreking) lieel weinig' te Haarlem plaats vindt. De zaal was zeer matig bezet; de bloe- mendaalsche en haarlemsche kinderen waren thuis gebleven en hadden hierdoor een groot genot gemist, dewijl toch Prinses Marsepeintje eén operette bleek vol frissche muziek en boeiende handeling, voor beschaafde kinderen als geknipt. De weinigen die er heen waren getogen, kwamen verrukt over het vele schoons hetwelk zij geno ten hadden thuis. Niettegenstaande deze weinig bemoedigende ontvangst, wil mevrouw Hopman evenwel nog maals een poging wagen om Haarlem te ver overen. Thans komt zij met een andere lieve operette Prinses Witje, „een leuke geschiedenis uit het kinderleven", zooals de ondertitel luidt. En dat is 't ook. Als de geschiedenis niet tame lijk ingewikkeld was, zou ik ze hier mededeelen, maar nu wil ik alleen maar zeggen dat ze van een lief gehalte is, en dat prinses Witje (eigenlijk heet ze Blanchette) niet Dolf en Wolf een koddigen streek uithalen, waarover menig mondje heel wat zal lachen Om kort te gaan dan, Prinses Witje is een alleraardigste kinderoperette, met héél mooie muziek van Vic tor Hollander, en geheel uit het kinderleven gegrepen. Er komen fraaie dansen in voor, welke ingestudeerd zijn door den hekenden dans meester Hartog J. Polak, terwijl de werkelijk beeldige costuums van mevrouw C. van Rhoon— Morriën zijn. Mevrouw Hopman verzekerde mij dat aan de opvoering en aan kleeding groote zorgen besteed zijn en ik geloof dit gaarne en nog te meer als ik bedenk met hoeveel zorg Prinses Marsepeintje indertijd voorbereid was. Zij heeft in den Stadsschouwburg te Amsterdam en eveneens in Den Haag Prinses Witje (en geluk kig voor volle zalen) opgevoerd en het doet mij genoegen te kunnen mededeelen dat de verslag gevers der groote bladen, .(zie Telegraaf eu N. v. d. Dag van 29 December, benevens Vaderland en andere liaagsche bladen van 1 Januari j.l.) zich niet voldoening niet alleen, maar in vlei ende bewoordingen over de opvoeringen van Prinses Witje hebben uitgelaten. Zooals reeds gezegd, is de voorstelling bepaald op den 22sten dezer maand, des middags ten 2 ure in den Schouwburg Jansweg te Haarlem. Komaan kinderen, gij allen die houdt van lieve muziek voor kinderen gemaakt, en het een genot vindt te kijken naar een operette zoo prachtig als deze, vraagt uw ouders om toe stemming dien Zondagmiddag er naar te mogen gaan zien. En zoo zij deze ontvangen hebben, laten de ouderen dan meegaan om getuige van hun ver rukking te zijn. Quod feci. Cokbasius. Door den burgemeester dezer PLAATSELIJK gemeente is in de vacature van NIEUWS. agent van politie, ontstaan door de benoeming tot chef-veldwach ter te Renkum van de agent van politie K. de Wit, benoemd de lieer J. Ronner, thans agent van politie 1ste klasse te Harlingen. De bioscoop te Bloemendaal. Met de bioscoopvoorstellingen van Alberts Frères te Bloemendaal is 't gedaan. Veel succes hebben de heeren dus niet gehad hij hun po gen, om eens wat leven te brengen in de bloe- mendaalsche wintereentonigheid. Aan hun kant echter geen schuld. Zooals onze lezers reeds weten, moesten de voorstellingen gestaakt worden, omdat de electrische geleidin gen in Rusthoek niet voor de vereisehte stroom- sterkte van 10 Ampère berekend waren. Velen zullen dit verloop zonder twijfel met leedwezen vernomen hebben. Hun zal 't daarom wel aan genaam zijn te vernemen, dat 'er, door een ge- trofl'en overeenkomst van den ondernemer van het bioscooptheater op de groote Markt te Haarlem met het hotel Hartenlust, nu toch in Bloemen daal gelegenheid zal zijn 't hart aan bioscoopgenot op te halen. Woensdagavond had reeds de eerste vertooning plaats, waaraan echter weinig bekend making vooraf had kunnen gaan. Uit den aard der zaak was dus geen uitverkochte zaal te verwachten. Toch viel de opkomst nog niet tegen. Echter zijn alle voorwaarden voor het trekken van een talrijk publiek voorhanden: 't Hartenlustzaaltje is voor dat doel uitermate geschikt, en biedt, een gezellig zitje, de begeleidende muziek is werkelijk goed en, wat de hoofdzaak is de goede haam van den ondernemer staat er borg voor, dat er voortdurend naar gestreefd zal worden, de volle tevredenheid van het pu bliek te verwerven. Wat er b.v. Woensdagavond aangeboden werd, was wel in staat, de aanwe zigen een paar uren op hoogst aangename wijze bezig te houden. Heel gezelligjes hebben we te zamen op ons gemakkelijk stoeltje de oevers van het sehoone Como Meer, een van de itali- aansche Alpenmeren, bezocht, door middel van deze bizonder mooie stereoscopische natuurop name. Nu eens voeren we langs schilderachtige op wit marmer gelijkende landhuizen, gerug steund door geweldige, majestueuze rotsgevaarten, waarbij alle menschenwerk in 't niet verzinkt, dan weer langs zuidelijke plantenweelde, met op den achtergrond de met eeuwige sneeuw ge kroonde Alpentoppen. Nog weer later voelden we als 't ware de zacht wiegelende deining, veroorzaakt door een voorbijvarende, sierlijke raderboot, bevracht met gelukkige menschenkin- deren, die dat schoons in nog volmaakter trap van „in natura" dan wij mochten aanschouwen. En hoven dit alles de veel bezongen, de in deze dagen van kwakkelwinternarigheid jaloersma- kende, zonnige, diepblauwe italiaansche hemel. Dit reisje alleen was de entreeprijs waard „De valkenier", een middeleeuwsche geschie denis, was eveneens een keurige opname. De bestorming van liet kasteel hield de aanwezigen een oogenblik in aangename spanning „Tonto- lino op visite" en „Jantje moest spuitwater ha len", waren een paar echt koddige nummertjes en bleven niet zonder uitwerking op de lachspieren. „De vestaalsche maagd, een historisch voorval uit de romeinsche geschiedenis(?), boeide in hooge mate. Een jonge vrouw, slachtoffer van een geweten- looze priesterellendeling, zal tot straf voor het laten uitgaan van het heilige vuur in den tem pel van Vesta, levend begraven worden. Reeds heeft zij den eenen voet in den geopenden graf kelder gezet. Maar haar verloofde, de dappere triumphator Cinna, weet met behulp van zijn vrienden, haar op 't laatste oogenblik aan des priesters macht te ontrukken. Slot: „zij krijgen elkaar". Dezelfde bevredigende oplossing gaf „De avonturierster", een geschiedenis uit het „Verre Westen". Vergeten we ten slotte niet. het belangwek kende nummertje „Het leven der inktvisschen", dat ons een kijkje gaf op het doen en laten van onze, aan de kusten welbekende sepia- leverancier. Dit dier is misschien meer bekend onder den naam van zeekat. Nu, iets katachtigs heeft het wel over zich. AVee het argelooze garnaaltje, dat te dicht bij den in hinderlaag liggenden inlctvisch komt. Bliksemsnel schieten de lange grijparmen toe en in liet volgende oogenblik is de kleine schaalbewaner „ad patres". Duidelijk was te zien, hoe de inktviseli hij vervolging zijn vijand van de wijs brengt, door hem een straal zwarte vloeistof toe te dienen, dat zwart in liet water opwolkt, als hij een vulkaan de rookzuil in den dampkring. A'oor natuurliefhebbers een nummertje om van te watertanden. Dinsdagavond a.s. de volgende voorstelling. Deze zal druk bezocht worden, want de kinderen der 1-Cent Vereeniging „Door kleintjes groot", zoo welbekend in onze gemeente door hun ijverige pogingen om het Ligbalfonds aan de zoo hoog noodige contanten te helpen, hebben een uit- noodiging ontvangen de bioscoopvoorstelling bij te wonen. TLin ter wille is het gewone uur van aanvang vervroegd' en op half 8 bepaald. Ook het I K-s tuur der Vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Haarlem heeft een <k uitnoodiging ontvangen. Mr. Tideman zal hij deze gelegenheid woordje spreken. 4Arij geven dan ook aan hen die Dinsdaga,.,, van een mooi programma willen genieten d raad, zich tijdig van plaatsen aan Hartenlust voorzien. Uit het politierapport. Arbeidsongeval. De timmerman A. van D 1. werkzaam aan een in aanbouw zijnde villa Hoog Hartenlust, had het ongeluk met een bi, in zijn vingers te steken, tengevolge waarvan zijn werkzaamheden niet kon blijven wannier en de timmerman C. .stijl had het ongeluk ii, werkplaats van den heer S. G. Rijnierse te 0\ veen, te struikelen, waardoor hij met zijn lint hand in de macliinezaag viel, waardoor vcio de duim dier hand ernstig gekwetst raakte- waardoor ook hij zijn werkzaamheden moest staken. Processen verbaal zijn opgemaakt wegens het loopen over verboden grondenliet in verkeerde richting berijden van de Korte Kleverlaanrijden met een rijwiel zonder lichtliet maken van muziek en liedjes zingen op den openharen weg en het rijden over een voetpad. Gevonden en terug te bekomen hij mcj. Broekmeijer, Bloemendaalscheweg te O verveen, een portemonaietje met inhoudbij Beeks, po r- wegwacliter bij Aerdenhout, een portemonaien t inhoud; in Hotel „\Tan ouds het Raadhuis" een hond Colli en aan liet bureau van politie Overveen een duimstok. Verloren: een portemonaie met ƒ5.80; een zilveren medaillon met 2 portretteneen gouden dameshorloge niet gouden ketting. A'an Zaterdag 7 Januari t BURGERLIJKE en met A'rijdag 13 Janua STAND. Geboren: z. van J. van I) en AA'. Boutellier; z. van Jhr. AAr. G. van Riemsdijk en Jonkvr. II. de la 1 secour Caand. van AA'. A. G. Twcehuijsen M. A. Peters; z. van E. .1 A'eening en Jonkvr. L. AAr. A. van Panliuys. Ondertrouwd: A. J. J. Lindner en A. A'ervoort. Getrouwd: M. J. Koelemij en A. M. Seggelen. Overleden: A. J. Buijs 21 j. Overleden in het Gesticht „Meerenber R. Hoogland, 20 j.; M. A. Verwer, 77 j. Bontekoe, 47 j.; A. van Leeuwen, 77 j.; T. K per, 42 j. I A V. V. „Bloemendaal". SPORT. De gevreesde ontmoeting is achter den rug en boven r- wachting hebben we er een puntje van wi n te bemachtigen. Boven verwachting: want 1 wel we in spelkwaliteit hoven onze geel-zw; e tegenstanders staan, is de pech, die ons ste is hij bovengenoemde ontmoetingen achtervolg traditioneel geworden. Ook Zondag waren e weer ongelukkig, ongetwijfeld waren we A. A V de baas, den geheelen wedstrijd, maar Fort i was niet met ons, zoodat de B. V. A'. met n gelijk spel tevreden moest zijn terwijl eene 5 I overwinning alleszins verdiend was. Scheidsrechter Ranch laat om twee uur ginnen, op liet bijna onbespeelbare terrein. Vo< i' de beidé doelen verkeerden in een treurig 11 toestand, en dat Spaan, (le A. A'. A'.-doelverdi ger, slechts een bal liet glippen is te meer n bewijs voor zijne uitstekende keeperstalenten Beide partijen beginnen met tien man Bloemendaal laat Van Maren op zicli wacht i, en bij A. A'. A'. was Ilindelopen niet preei Intusschen werden de elftallen in den loop 1 i den wedstrijd volledig. Direct begint Bloemendaal met eenig óverwic Blankevoort, den toestand van de doelen merkende, kogelt er lustig op los, maar Spe houdt hoewel met groote moeite de goed geric schoten. Toch duurt het niet lang, of bij 1 t een hal, door onze middenvoor ingezet, glipp Een zwak gejuich, van een drietal Bloemend:; 1- sclie aanmoedigers, klinkt langs 't lijntje. A'an korten duur is de pret; een gevaarli uitval van A. A'. A". en de gelijkmaker is er. Bloemendaal, niettegenstaande het zware rein, speelt heel goed, en zit steeds op de andelijke helft, waar echter de achterhoede li; ir bekende doortastende spel te zien gaf. 't Di .1 gezegd, 't bleef -bij doortastend, dat 't niet a i- ders werd, daar zorgde Rauch voor, die om - biddellijlc optrad, en niet 't minste ruwe, zi f» niet forsche spel toeliet. Ook hierdoor zijn oi t jongens volkomen op hun gemak, en overtref' n verre het spel van A. A'. AL Doelpunten was echter niet mogelijk. Ten eerste belette liet ter rein (beter gezegd de modder) dat, ten twee le lieten de backs geen oogenblik vrij spel, en t n derde was de Amsterdamfiche keeper in schitte rende vorm. Met gelijken stand wordt gedraaid, en zonder pauze weer begonnen. Ilinlopen komt zijne vereeniging versterken, en met A'an Riessen tegenover zicli begint lii.i direct niet zijn gevreesde wilde spelslechts voor een oogenblik, want voor hij iets uitgericht heeft, heeft liij een freekik tegen zich en ecu waarschuwing van Raucli te pakken. Na de rust begint eene ware belegering van 't A. A'. V. doel, maar steeds zonder het ge- wenschte gevolg'. De Bloemendaal - voorhoede speelt in 't veld heel goed, doch voor 't doel heeft zij zwakke oogenblikken. Talrijke scholen vliegen naast of over, en de enkele die op 't doel aanvliegen, worden naar behooren door den doel wachter behandeld. Plotseling doet A. A'. A'. dan een uitval, geleid van rechts en we telden het puntje reeds, toen Fred prachtig redde door den bal corner te slaan. Deze goed genomen, wordt door Roskam keurig weggekopt, en hiermede was het gevaarlijke oogenblik voor Bloemendaals doel voorbij. Het resteerende van den tijd was eene in sluiting van A. AT. A'. Het eenige vermeldens waardige hieruit is, dat Blankevoort uit een vrijen schop bijna doelpuntte, doch Spaan trad hier ook weer als bezweerder van 't gevaar op, zo»- dat met onveranderden stand ingerukt kon wor den. Bij Bloemendaal waren allen goed, inzonder heid A'an Rietschoten, Moggenstorm en Blanke voort. Bij A. A'. A'. was Spaan de. man: hij sleepte den wedstrijd uit 't vuur door zijn kalm en berekend spel. Zondag krijgen we Rapiditas te gast. Hoewel het onze gevaarlijkste tegenstander niet is, is oppassen de boodschap. De wedstrijden tegen onze AAreesper sport- broeders hebben altijd een aangenaam karakter gedragen, laten allen er nu toe medewerken dut Zondag niet met deze gewoonte gebroken wordt! Ann. t'. UIT ANDERE In h GEMEENTEN, wij ee het do uitgevonden toestel, o loeltreffetyl te maken. Bij Albert-Fri wordt heden- en mo a afgefilmd. i. kende nuinmei bioscoop niets v 4 ciie/.eii, zijn er nu 0 die gebeurtenissen uit jg ,i, baeesten onze ielden, waarschijnlijk «uilenkrijgen. De si van. Het gevecht en een muis is zoo uit den ouden tijd i Bovendien is deze fill enkele opnamen mie: hut sterk vergrootte lichaam in al zijn oud Nog eigenaardiger ons tot op liet laatste heeft een prachtig res leven en liet dure ivo Het is moeilijk om HAflBLEI Heden 8 u f Aboniiementsvoorfc Dir. P. D. A'AN R' II I III Mil —III Blijspel in 4 bedrij - yon mose: De hoofdrollen w< Mild door de dames v A'INK, DUYAIA1 TWIST cn OOK LI] DERMAN en de Heei DE JONG, v. o. LU< 8ERT en G. ATROLII 2 UU 3e Opvoering Beroemd tooneelsp HUDSON BUR} EDRIC ERROLL Lord) Jongejufl'r. MA11 TKGAAL, leerlinge v BOUAV MEESTER. Balcon en Stalles loge en Parterre 1 f 0.50, Amphiteater ei 0.30. Kinderen op alle geld. Revue van R1 Balcon 1.50, Sta Frontloge 1.Part Zijloge 0.75,Amphith Gaanderij 0.35. 2 uur. Een leuke geschied Kinderwereld. Nieuwe komische O A'ICTOR lIOLLi Onder leiding Balcon en Stalles loge en Parterre 1 0.75, Amphitheatre derij 0.30. Kinderen op alle 1 geld. Plaatsbespreking d: 10—12 e van 1—4

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1911 | | pagina 2