AGENDA BLOEMENDAAL. Zondag 5 Februari 2'/.,—4'/s uur. Hotel „Duin en Daal." Matinée. Eiken Dinsdag en Vrijdag. 810 uur. (Jafè „Slot V redenburg". Bloemendaal-Commando. (ielegenlieid tot oefening in het schieten met Marga-patronen en in het buksschieten. Donderdag 9 Februari. 8 uur. Hotel „Welge legen". Bloemendaalsche Amateur Fotografen- vereeniging. Ledenvergadering. Vrijdag 10 Februari, 8uur. Christelijke school (gymnastieklokaal). Prov. Com. van den Chr. Nat. Werkmansbond. Propagandavergadering. HAARLEM. Koloniaal Museum. (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van K u n s tn ij ver h e i d. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. (Stadhuis.) Dagelijks geopend van 103 ure. Toegang 25 cents. Zondags en len Woensdag van de.maand kosteloos. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof). Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, Donder dags van 23 ure, Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 113 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Zaterdag 4 Februari, 8'/4 uur. De Kroon. Bioscoop voorstelling Albert-Frères. f 0.75, 0.50, 0.25. Zondag 5 Februari,8 uur. Sociëteit Vereeni- ging Bioscoopvoorstelling Albert-Frères. f0.75, 0.50, 0.25. van 24 Matinee in de De Kroon. Zondag 5 Februari, n. m. 8 uur. Schouwburg Jansweg. Vroolijk Tooneel. Dir lvinsbergen en Sluiters De Dame van Maxim. Klucht, f 1.50, 1.25, 1.—, 0.75, 0.50, 0.35. Maandag 6 Februari. 8 uur. Schouwburg Jans weg.Tournee Schuurmann, Ensemble-Gastspiel Neues Schauspielhaus Berlin. Nur ein Traum- Luchtspiel. f2.50, 2.1.75, 1.50, 1.25, 1.— O.GO, 0.50. Maandag 6 Februari, 74 uur precies. Nutsgebo uw Zijlstraat. Cursus Professor Bolland. Logica. Maandag 6 Februari. 8 uur. Soc i ëtei t Ver een i- g i n g. Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap", instrumentaal concert door het Residentieorkest, met medewerking van mej. Elisabeth Ohlhoff, zang en den heer Louis Robert, hegeleiding. Dinsdag 7 Februari, 8 uur. Schouwburg Jans weg. N. V. het Tooneel, dir. W. Royaards Eereavond voor Louis de Vries. Uriel Acosta. Treurspel. (Ahonnementsvoorstelling) Woensdag 8 Februari 8 uur precies. N ut sg-ebouw, Zijlstraat. 3e Voordracht met lichtbeelden dooi den heer dr. J. H. Holwerda over: „De voor historie en de vroegste geschiedenis van ons land". Donderdag 9 Februari. 8 uur. Tournee Frédéric Achard Le Million. Comedie-vaudeville. f 3. 2.50, 2,1.75, 1.50, 1.25, 0.75, 0.50. Donderdag 9 Februari, 8 uur. Brongebouw. Concert Haarlemsch Muziekkorps. Donderdag 9 Februari. 8 uur. Kerk der Broeder gemeente aan de Parklaan. Lezing dr A. H. de Hartog: „Kierkengaard en de Twijfel". Vrijdag 10 Februari, 8'/, uur. De Kro on. Bioscoop voorstelling Albert-Frères. f 0.75, 0.50, 0.25. AMSTERDAM. Larensche Kunsthandel, Heerengracht 495. Maande lijks afwisselende tentoonstellingen van liol- landsche en buitenlandsche kunst. Dagelijks gelegenheid tot teekenen op de lijst voor hij- dragen portret Carnegie. VOETBAL. HAARLEM. Zondag 29 Januari 2 uur. H. F. C.H. V. V. (Den Haag). Terrein aan de Spanjaardslaan. Antwerpen van daar uit een gedeelte van Noord- Brabant van brood voorziet. Ten slotte brengt het adres de volgende punten onder de aandacht der tweede j kamer „le. Bij de voorloopige behandeling der Bak kerswet zijn de patroons uit de Luxe-, Gemengde- en Middenbedrijven buiten hun wil en in strijd met de waarheid tot de voorstanders van afschaf fing van nachtarbeid gerekend. „2e. De financieele bezwaren zijn voor velen zóó overwegend, dat het hun onmogelijk zal blijken, hun bedrijf voort te zetten. „3e. Voor twee volkomen gelijkwaardige cate gorieën van Staatsburgers, als de leden onzer vereeniging en de banketbakkers, schept de wet voor de eerste willekeurig zulke beperkende be palingen, dat het hun niet mogelijk blijft den strijd om het bestaan vol te houden, dat is onrechtvaardig „4e. Ten koste van Nederlanders biedt de wet een niet te bestrijden afzetgebied aan buitenlan ders, die onze grensprovinciën van brood kun nen voorzien. Ook verdrijft zij Nederlandsehe bakkers uit Nederland, om even over de grenzen nieuwe bakkerijen op te richten. „5e. De moreele en financieele schade aan een belangrijk deel der nijverheidsbevolking toege bracht, is door geen enkelen maatregel ongedaan te maken." liet bestuur zegt verder te vertrouwen op het gevoel van rechtvaardigheid, dat steeds in onze volksvertegenwoordiging heeft geheerscht, en verzoekt met aandrang de aanhangige bakkers wet en de -wet op de bakkersraden te verwerpen. liet dagelijksch bestuur is samengesteld uit de heeren II. Francken Jr., voorzitter; G. II. Japikse, secretaris, béiden te Haarlem en G. Pool, penning meester, Amsterdam. Zoo moe, zoo rampzaligzoo geslagen kan een menschenziel niet zijn of hij kan de wil behouden om wel te doen en blij te zijn. De Bloemendaalsche Amateur PLAATSELIJK F otografen Vereeniging vergadert NIEUWS. op Donderdag 9 Februari a.s. 's avonds 8 uur in hotel „Welge legen" te Bloemendaal ter behandeling van de volgende agenda: Notulen. Mededeelingen. Ballotage. Keuring door aanwezige werkende leden voor inzending naai den wedstrijd in lantaarnplaatjes voor neder landsehe Amateur-vereenigingen. In te leveren plaatjes (8.3 X 8.3) moeten vóór de keuring overhandigd worden aan een bestuurslid. De ingezonden plaatjes blijven eigendom van de vereeniging en maken later deel uit van cle collectie der vereeniging, wanneer zij tot de ge kozene behoóren of door het bestuur worden gereserveerd, tenzij de inzenders daartegen vooraf bezwaar maken. Ter bezichtigingcollectie foto's van den heer J.-T. J. Huysser. Daartoe van bevriende zijde uitgenoodigd, zal de Muziekvereeniging van II. IJ. S. M.-personeel „Crescendo" te Haarlem, directeur de heer W. J. v. Tienen, Zondagmorgen omstreeks 10'/» uur een bezoek brengen aan Aerdenhout. Van deze gelegenheid zal dan worden gebruik gemaakt om bij de villa „Lausanne", bewoond door dr. D. J. van Spanje, eenige muzieknum mers uit te voeren. Alhier zal dan tevens van het korps in de open lucht een kiek worden genomen, die wij in het volgend nummer onze lezers hopen aan te bieden. Vrijdag 10 Februari a.s. zal in het gymnastiek lokaal der Christelijke School te Bloemendaal een propagandavergadering worden gehouden uit gaande van het provinciaal comité van den Chr. Nat. Wermarisbond. Daar er voor afwisseling zal worden gezorgd, belooft deze bijeenkomst voor velen 'een gezelligen avond te worden. Uit het p o 1 i ti e - r a p p o r t De nieuwbenoemde agent van politie J. Roimer is op 1 Februari j.l. in dienst getreden en ge plaatst bij de afdeeling Overveen. Door de politie alhier is aangehouden en over gebracht naar het huis van bewaring te Haarlem, zekere v. d. Boogaard, die in het Algemeen Politieblad gesignaleerd stond. Processen-verbaal zijn opgemaaktwegens het rijden met een rijwiel zonder bel; het rijden met een rijwiel zonder lichthet loopen over verbo den grondenhet rijden met een handwagen zonder licht en het rijden over een voetpad. Gevonden en terug te bekomen: politie-bu- reau Overveen een grijs gestreept kinderhand schoentje en een knipmesje en terug te bekomen politiepost te Bloemendaal een doublé schakel armband. Verloren een gouden broche met pareljte, tegen goede belooning terug te bezorgen adres politiebureau Overveeneen gouden remontoir horloge; een bruin lederen portemonaie met in houd. Van Zaterdag 28 Januari tot BURGERLIJKE en met Vrijdag 3 Februari. STAND. Geboren: d. van G. van Eek en M. C. Tavenier; d. van J. A. H. de Haas en G. G. van Hardeveld. G e t r o u w dA. J. J. Lindner en A. M. Ver voort. Overleden: C. Witteveen 71 j. Overleden in het Gesticht „Meerenberg" J. W. Martens 61 j.; II. Stroeker 43 j.; C. R. Ides 87 j.; L. J. Assenbroek 90 j,T. Zwart 66 j. Wie niet innig van 't leven houdt, innig houdt met verlangen en bewonderingzooals een man van een vrouw houdt, die kan door 't leren ook niet. innig ongelukkig worden. Mijnheer de Redacteur. ZONDER VERANT- Mag ik, hoewel dit werk niet WOORDELIJKHEID gewend zijnde eens wat in uw DER REDACTIE, geacht weekblad schrijven? Ik wilde wel eens '.vat zeggen van de waterleidingvergadering in Rusthoek, inleider de heer Richards, waarin ook door den heer SmitKleine en mr. Tideman gesproken is, en waarbij ik als genoodigde tegenwoordig was. Dezer dagen op de tram staande, hoorde ik twee heeren, beiden welbekend in Bloemendaal, over de rede van mr. Tideman spreken. Ik ver nam uit hun woorden dat slechts een der beide heeren op de vergadering geweest was. Deze vertelde den ander het verloop van den avond, doch deed dit met zooveel verwaarloozing dei- waarheid, stelde de gedragingen van mr. Tideman en den inhoud van diens rede in een zoo valsch licht, dat de tweede mijnheer de tram verliet met geheel verkeerde gevolgtrekkingen. Aangezien ik nu vermoed dat de kwaadspre kende mijnheer, om hem zoo te noemen, zijn mededeeling wel verder zal verspreiden en daar in de Stads-Editie de meest denkbare onzin over dezen avond gestaan heeft, wilde ik hier nog wat van zeggen. Ten eerste dan, het is niet waar, mijnheer de redacteur, dat mr. Tideman te driftig is geweest, zoo zelfs dat hij door zijn driftig optreden zijne zaak, of liever gezegd die der waterleiding zou hebben bedorven. Integendeel, ik lieb meermalen mr. Tideman bewonderd dat hij, met zijn krach tig naar voren loopend temperament zoo kalm door dezen doolhof van knoeierijen heen is ge wandeld. Mr. Tideman heeft den keizer gegeven wat des keizers is, heeft een wig gedreven in het opgezette plan en onze gemeente misschien wie weet hoe groote onaangenaamheid bespaard. En ik herhaal M. de R., dat hij dien avond ge heel in den parlementairen toon is gebleven, ook al dreigde soms eene opwelling van verontwaar diging hem de baas te worden. Zijne zelfbeheer- sching is volkomen geweest en kan tot voorbeeld strekken aan lien die blijkens hun gesproken en geschreven leugens wel wat ruimer de gave der zelfbeheersching mochten bezitten. Bovenstaande moest mij toch even van het hart. U beleefd dank zeggende voor de plaatsing dezer regelen, verblijf ik met de meeste hoog achting, Een uwer Lezers. Bloemendaal, 28 Januari 1911. Intercommunale Waterleiding. Mijnheer de Redacteur. In uw nummer van Zaterdag 1.1. zegt I* van bovenstaand onderwerp voorloopig af te stappen, en wel nadat U de verschillende uitlatingen van den heer De Waal Malefijt hebt weerlegd. U sta mij echter toe dat ik nog- een kleine na betrachting lever, te meer, daar enkele door mij aangeroerde punten door den heer De Waal Malefijt niet zijn behandeld of weerlegd, en waar het op stuk van zaken toch om gaat. Ik beweerde dat een waterleiding aan den Doodweg nooit renbabel kan zijn, en wel om de volgende redenen a. Er is niet aangetoond dat daar voldoende water aanwezig is. Indien er voldoende water aanwezig is, hoeveel kan daarvan dan aan den grond onttrokken worden, zonder liet resteerende te vertroebelen of te bederven Alvorens men begint een waterleiding aan te leggen, is het naar mijn bescheiden meening' zaak, om zich te overtuigen hoeveel water men kan winnen. b. In liet tweede plan-Kuipers is een aanwas der bevolking aangenomen van 1.35%. Ik heb door cijfers aangetoond dat dit beslist foutief is, en men op 10 moet rekenen. Er is geen rekening- gehouden met industrieele ontwikkeling. c. Een waterverbruik per hoofd van 60 L. per dag is te weinig, daar Bloemendaal in den zomer bijna het dubbele gebruikt, van hetgeen in deu winter verwerkt wordt. De verhouding in de andere gemeenten is mij onbekend, doch dat er in den - zomer meer wordt gebruikt dan in den winter, staat vast. Verder is liet door den lieer Smit Kleine gesprokene niet weerlegd. Zeer duidelijk werd aangetoond dat de commercieele en oeconomische opzet niet goed is te noemen. De heer De Waal Malefijt beweert in zijn repliek, dat een waterleiding voor Bloemendaal alléén e. a. j 60.000,meer aan de gemeente zou kosten, dan uitvoering dei- voorliggende plannen der intercommunale waterleiding. Dit is niet duidelijk, vooral niet na lezing van het rapport van deu heer Kuipers omtrent een af zonderlijke waterleiding te Aerdenhout, welke door liem werd begroot op 100.000, -De verhouding- dezer heide sommen komt vreemd voor. De punten genoemd onder a. en li. zijn mijns- inziens van zooveel belang, dat een post op de begrooting van een duizend of wat, een kleinig heid genoemd kan worden. Er moet allereerst omgezien worden naar een terrein, waar, naar alle verkrijgbare zekerheid, wel voldoende en gegarandeerd goed water is. Ter voorkoming van misverstand wensclite ik nog gaarne te vermelden, dat ik alleen het door mij gesprokene en geschrevene voor mijne rekening neem, en het dus niet moet worden opgevat, dat beweringen die ik niet weerleg, door mij worden onderschreven. Mijnheer de redacteur, U dankend voor de mij afgestane ruimte, verblijf ik Hoogachtend Riciiards. Er is geen grooter smart dan teleurgestelde liefde. J u b i 1 e u m-A ndriessen. UIT ANDERE Ter gelegenheid van het 40-jarig GEMEENTEN, organist-van de-St.-Jozefkerk zijn van den heer N. H. Andriessen, aldus lazen we in Haarl. Dagbl., geeft „Haarlem's Zanggenot" in de helft dezer maand een feest- eoncert, waarop alleen werken van den heer Andriessen zullen worden uitgevoerd, o.a. „Colum bus" en „De Stalboef". Willem Andriessen leidt de uitvoering van een door hem gecomponeerde „Ouverture". Op 12 Februari zal de heer Andriessen geluk- wenschen ontvangen. Het bestuur van het Lighalfonds verzoekt ons plaatsing van het volgende Stamkapitaal Lighalfonds. Het Lighalfonds, opgericht voor het barmhar- tigheidswerk der tuberculosebestrijding, om in den strijd tegen de tuberculose als volksziekte in Haarlem en omstreken hulp te verleenen aan de on- of minvermogende slachtoffers door eene oordeelkundige behandeling, heeft eene goede week -gehad van 22 tot 28 Januari j.l. Onderstaande vereenigingen zetten haar in door toezending van hunne ingevulde inteekenbiljetten, welke behoorden bij de door het Comité van Bijstand tot Instandhouding van liet Lighalfonds gezonden circulaire 1910 voor de vorming van een stamkapitaal Afd. Haarlem van den Bond van Nederl. Schilderspatroons 5.Vereeniging „de Dage raad" 10.Timmerliedenvereeniging „Eens gezindheid" 10.„E. S. M." Fanfare, een jaarlijksehe bijdrage van 2,50, Iemand die on bekend wenscht te blijven 200.terwijl zij op schitterende wijze besloten werd met een gift van 816,12, de netto opbrengst van de Lighal- fondsuitvoering 1911 van den heer A. J. Meije- rink en zijne leerlingen. Uit naam der tuberculoselijders bovenbedoeld, maar ook uit naam der gezonden in Haarlem en om streken, wier belangen nog meer gediend worden door de bescherming tegen de ziekte, welke zij door dat liefdewerk genieten, zij allen hartelijk dank gebracht, in het bijzonder den lieer A. J. Meijerink en zijne leerlingen. Den 14den dezer maand zal mr. Thiel in de bovenzaal der Vereeniging spreken over: „De samenwerking van gemeenten". Er is gelegenheid tot debat. Het museum van kunstnijverheid te Haarlem werd gedurende de maand Januari bezocht door 482 belangstellenden, uit de aan liet museum verbonden boekerij werden 297 boek- en plaat werken naar verschillende plaatsen van ons land in bruikleen verzonden, terwijl de lessen der aan het museum verbonden school voor kunstnijver heid door 115 vrouwelijke- en mannelijke leer lingen werden gevolgd. Afdeeling Haarlem van den Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Maandagavond werd in café Bi-iiikmann onder leiding van den heer .T. L. E. I. Breda Kleynen- berg de jaarvergadering van bovenstaande af deeling gehouden. Tot ons leedwezen waren wij ter elfder ure verhinderd de vergadering bij te wonen en zijn dientengevolge zoo vrij de volgende gegevens uit het uitvoerig verslag van Haarlem's Dagblad te ontleenen: Het voorloopig jaarverslag, uitgebracht dooi den lsten secretaris den lieer J. J. van dei- Hoek, werd goedgekeurd. De verschillende commissies brachten tevens hare verslagen uit. De wandeltochten werden tot December toe geregeld gehouden; 401)0 kinderen hebben ér aan deelgenomen en tamboers en hoornblazers ani meerden de tochten 7,eer. Met de Haarlemsche Onderwijzers-Zwemclub werd door de zwem- oommissie op de meest genoeglijke wijze samen gewerkt. Ter sprake kwam de quaestie van de overdekte zwemschool. Op aanraden van den heer Klevnen- berg werd besloten, met verdere propageering der idee te wachten tot liet rapport van de raads commissie verschenen zal zijn, dat thans wel binnenkort komen kan. De gymnastiek-commissie maakte in haar ver slag gewag van een groote belangstelling van de jongens; een meisjes-klasse kon nog niet in het leven worden geroepen. A7eertig maal werd ge speeld slagbal en handbal werd beoefendaan de spelen namen niet minder dan 21.149 kinderen deel. Dr. \V. E. Merens bracht, als penningmeester, het financieel verslag uit. De ontvangsten be droegen: f 744.06'/", de uitgaven f 709.25'/., ter wijl van het vorig jaar een nadeelig saldo over gebleven was van f 40.53 Het nadeelig saldo bedroeg bij liet begin van 't boekjaar f 5.72 '/e. Dank zij het honds-subsidie is momenteel een bedrag van ongeveer f 100 in kas. De begrooting voor het volgend jaar vertoont evenwel een vrij groot nadeelig saldomeer leden zullen dus wel noodig zijn. De rekening en verantwoording was nagezien en accoord bevonden. Het aftredend bestuur werd in zijn geheel herkozen; tot voorzitter werd niet groote stepi- menmeerderheid gekozen de heer dr. G. Adrian. Na nog eenige besprekingen van; meer lmis- lioudelijken aard werd de vergadering gesloten. De hoogste smart kan alleen iemand hebben die 't leven eindeloos liefheeft. F a i 11 i s s e m e n t e n. Bij vonnissen van de ai-rondissenients-recht- bank te Haarlem werd opgeheven het op 13 December 1.1. uitgesproken faillissement van de nalatenschap van Max Clement, in leven pikeur, gewoond hebbende te Haarlem, terwijl gehomo logeerd werd het accoord van P. Sinjewel te IJmuiden. 't. Leven is een symbolische uitdrukking voor onze aandoeningen en hartstochten. Vraag. Jndien bij de le uit- RECHTSVRAGEN gave van een werk verzuimd is VAN VRIENDEN het auteursrecht op de gewone VAN ONS BLAD. wijze te verzekeren, kan dat dan nog geschieden hij eventueeleii herdruk? Ook wanneer er bijv. reeds 10 of meer drukketi verschenen zijn? Antwoord. Ja zeker, maar daarmede is alleen de herdruk beschermdpraktisch nut heeft deze bescherming alleen wanneer de herdruk eene be langrijke verbetering is van de vorige uitgaaf. Dit alleen kunnen wij memehen begrijpen, dat dood zijn dat ia, wat wij het minst van alle dingen verlangen moeten wie meent iets meer van den dood te begrijpen, vergist zich stellig. De door de vereeniging voor KUNST. ambachts- en nijverheidskunst te houden tentoonstelling in het stedelijk museum, Amsterdam zal, in plaats van 11 Februari, 4 Maart a.s. geopend worden. Fantaiseeren mag, maar teugeloos mag niets, vooral doen en laten en spreken niet. Schouwburg Jansweg te Haarlem TQ0NEEL' De Troubadour. Met een voortreffelijke bezetting heeft liet Rembrandt-Theater Woensdagavond jl. eene lier- haliiigsvoorstelling gegeven van De Troubadour. De heer L. Morrisson gaf een Manrico te hooren. waarvoor Pauwels zich niet zou hebben behoeven te schamen, en de lieer Carel Butter een Grajil Luna, die, wat zijn zang betreft, ditmaal zeer nabij de bekende vertolking van Orelio kwam Mevrouw EngelenSewing, schitterend, gelijk wi: van haar gewoon zijn, overtrof zich zelve all Leonore, terwijl mejuffrouw Irma Lozin in de partij van Azucena eene dramatische kracht wist te ontwikkelen', die eenige malen tot een kleine ovatie aanleiding gaf. De min of meer ondank bare partij van Fernand werd door den heei II. Kubbinga gezongen. Met zijn krachtig ei welluidend basgeluid, dat zicli, gelijk wij opmerk ten, nog steeds ontwikkelt, wist deze zanger aan zijne rol eene bijzondere bekoring te geven. Dc heer Kubbinga toonde ook nu weder, dat hij behalve een goed geschoold zanger, tevens een temperamentvol tooneelspeler van beteekenis is Wij hebben zelden bij een onzer nederlandsehe operagezelschappen een zoo goede Fernand gezien als door hem gegeven. De koren waren van een zuiverheid, waaruit zorgvuldige voorbereiding bleek en het was een genot hen te hooren, iets wat we lang niet altiji van dit gezelschap kunnen getuigen. Valt dus dezen keer alles te loven, in het bijzonder ver dient dit het prachtig bezette orkest, bestaandi uit leden van het Haarlemsch Muziekkorps, liet welk onder de kalme leiding van den heei J. A. Kwast een klankschoonheid en bedreven lieid ten toon spreidde, die in vereeniging met het vele voortreffelijke door solisten en koor gegeven, deze voorstelling tot een der best geslaagde van dit seizoen heeft gemaakt. Het verrukte publiek betoonde zich buiten gewoon voldaan, blijkens de kwistig gegeven toejuichingen en na afloop hoorden we van meei dan een verwenden operabezoeker, dat liet een prachtige avond was geweest, zoo'n echt ouder wetsche. 't Deed ons, ter wille van het Rembrandt- Theater, genoegen zulks te hooren en te kunnen constateeren. De Dame van Maxim. Het Vroolijk Tooneel, onder directie van Kins- liergen en Sluiters, komt Zondagavond in den schouwburg met de bekende klucht De Dam van Maxim. Voor de rolverdeeling verwijzen wij naar de advertentie. Nur ein Traum. Maandag d.o.v. krijgen we van een berlijnscli gezelschap een voorstelling. Nur ein Traum is door de pers goed ontvangen. Uriel Acosta. De heer Louis de Vries zal Dinsdag te Haarlem zijn eereavond geven met het beroemde treurspel Uriel Acosta. Wij verwachten, uithoofde liet groote getal bewonderaars van den heer De Vries in deze streken, dat de zaal geheel gevuld zal zijm Le Million. Donderdagavond komt een fransch gezelschap onder leiding van Frédéric Achard in den schouw burg spelen. Gegeven wordt lx Million, comedie- vaudeville, waaromtrent in de fransehe pers veel goeds geschreven werd. Het moet met suc ces geruiineii tijd in het Thé&tre du Palais Royal te Parijs gespeeld zijn. Huldiging-Bouwmeester. 't Was gisteravond vol in den schouwburg, maar toch niet zóó vol als we verwacht hadden. Luwt in Haarlem de geestdrift voor onzen grooten Louis 't Heeft er eenigszins den schijn van. Toch was in de zaal warme geestdrift, niet zoozeer voor zijn spel in Weldoeners der Mensehheid, als wel om der traditie geen oneer aan te doen, want wie kan zich Bouwmeester denken zonder hul diging In de pauze was 't liet groote oogenblik. liet. too neel gevuld met palmen, banieren, geschenken en gelegenheidsper-sonen. Dr. Broese van Groenou hield eene in een juist kader gevatte toespraak, die Bouwmeester onafgebroken glimlachend aanhoor de, hetwelk in lachen overging toen de spreker hein toeriep„u hoort thuis op het Leidsclieplein met heel Amsterdam voor u". En het gejuich laaide luid op toen de jubilaris zijn woorden van dank besloot met het eenvoudige maar pakkende ge zegde „ik dank u innig, ik dank u waarachtig, ik dank u". Toen sprak de heer Van Gasteren nog collegiaal-vriendschappelijk eenige hartelijke woorden, Bouwmeester dankte nogmaals en nog-

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1911 | | pagina 2