AGENDA. BLOEMENDAAL. Zondag 19 Februari 2'/»4'/s uur. Hotel „Duin en Daal." Matinée. Eiken Dinsdag en Vrijdag. 810 uur. Café „Slot V r e d e n b u rg". Bloemendaal Commando. Gelegenheid tot oefening in het schieten met Marga-patronen en in het buksschieten. HAARLEM. Koloniaal Museum. (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. (iemee ntelij k Museum. (Stadhuis.) Dagelijks geopend van 10-3 ure. Toegang 25 cents. Zondags en len Woensdag van de maand kosteloos. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). (ie- opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof). Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 10—4 uur. (iroote Kerk. Dinsdags van 12 ure, Donder dags van 23 ure, Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 11.3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Zondag 19 Februari, 8 uur. Sociëteit Vereeni- ging. Bioscoop-voorstelling Albert-Frères. f 0.75, 0.50, 0.25. van 24 Matinee in De Kroon. Zondag 19 Februari, 8 uur. Schouwburg Jans- weg. Ned. Tooneel-Ensemble. Dir. Joh. Steen bergen. I)c man met de Wassenbeelden. Drama. (Volksvoorstelling) f 1.0.75, 0.60, 0.50, 0.40, 0.30. Zondag 19 Februari, 8 uur. Brongebouw. Groot populair concert door de Muziekvereeniging „Harmonie," met medewerking van het duet- tistenpaar Van Musscher. f 0.25. Maandag 20 Februari, 8 uur. Schouwburg Jan s- weg. Vereeniging „De Phoenix" uit Amster dam. Kadettensireken. Operette, f2.50,1.50. 0.50. Maandag 20 Februari, 7 i uur precies. Nutsgebouw Zijlstraat. Cursus Professor Bolland. Logica. Maandag 20 Februari, 8 uur. Sociëteit Ver eeniging. Leger des Heils. Lezing door Generaal Booth, f 1.0.50, 0.25, 0.15. Dinsdag 21 Februari, 8 uur. Schouwburg Jans- weg. N.V. HetTooneel. Dir. Willem Royaards. 63e opvoering van Lucifer. Treurspel. (Abon nementsvoorstelling). Woensdag 22 Februari 8 uur precies. Nutsgebouw, Zijlstraat. 5e Voordracht met lichtbeelden door den heer dr. J. H. Holwerda over: „De voor historie en de vroegste geschiedenis van ons land". Donderdag 23 Februari, 8 uur. Kerkder Broeder gemeente aan de Parklaan. Lezing door dr. A. H. de Hartog. Onderwerp: „Tolstoï en het Christendom." Vrijdag 24 Februari, 8'/< uur. De Kroon. Bioscoop voorstelling Albert-Frères. f 0.75, 0.50, 0.25. AMSTERDAM. Larensche Kunsthandel, Heerengracht 495 Maande lijks afwisselende tentoonstellingen van hol- landsche en buitenlandsche kunst. VOETBAL. HAARLEM. Zondag 19 Februari 2 uur. HaarlemHercules (Utrecht) (terrein aan den Schoterweg). H. F. C. IIH. B. S. II (Den Haag) terrein aan de Spanjaardslaan). matige toestanden waarborgt voor veiligheid, en een betere rechtspraak met zich brengt, doet zijn best om aan deze plagen paal en perk te stellen. De inlander is er dan ook niet afkeerig van. Waar er zich nog eens verzet openbaart, moet dit dan ook in den regel toegeschreven worden aan ophitsingen van de vorsten en hun nakomelingen, of aan priesters die „de geest" hebben. Met deze geheime godsdienstige machten moet terdege rekening gehouden worden, wil men niet het werk van jaren van moeilijken arbeid in korten tijd door enkele baatzuchtige hoofden vernietigd zien. Hierna volgde een groot aantal lichtbeelden, op 't beschavingswerk, land en volk betrekking hebbende. Als we die ondoordringbare oerwouden die doorgetrokken, die kolossale berggevaarten die overgetrokken, die snelvlietende rivieren die overbrugd en die moeilijk begaanbare terreinen die van wegen voorzien moesten worden, aan schouwen, dan krijgen we eerbied voorde mannen, die daar in dien chaos orde en regel wisten te scheppen. Andere foto's gaven aanleiding tot een bespreking van de ontbering en en moeiten, waar mee de soldaat op marsch te kampen heeftdoor nog weer andere werd onze kennis van land en volk heel wat verrijkt. Jammer dat voor hen, die achter in de zaal gezeten waren, veel van de verklaring verloren ging, door 't ergerlijk ge- chigel, gepraat en „gewouwel" van een stelletje jongelui van beiderlei kunne, naar hun kleeding te oordeelen, behoorende tot den beschaafden stand. Dit stel uitgezonderd, had de heer Kooy een aandachtig gehoor. Namens het A. N. Y. werd spreker door dr. Schepers dank gezegd voor zijn leerrijken avond. Voor een goed bezette zaal hield de heer W. D. H. Baron van Asbeck, kapitein ter zee, com mandant van het Kon. Instituut van de Marine te Willemsoord, Donderdagavond voor de leden van „Onze Vloot" afdeeling Haarlem en om streken een lezing met lichtbeelden. Als onder werp had de spreker gekozen: „II. M. Gelder land in de Caraibische Zee". De heer van Asbeck begon met zijne hoorders zich te doen orienteeren in dit voor [velen zoo onbekende gebied waarvoor eene groote landkaart dienst deed. Op onder houdende wijze voerde hij hen mee te midden der groote en kleine Antillen, deed Venezuela langdurig aan en bracht een bezoek aan de vele kleine staatjes die het middengedeelte van Noord en Zuid-Amerika vormen. Met een overvloed van lantaarnplaten liet hij behalve de schilderachtige landschappen, de zeden, kleederdrachten en gebruiken der bewoners dier streken en eenige zeer interessante potliographi- sche opnamen der voltooide werken aan het Panama-kanaal zien en wist met inbegrip van een korte tusschenpoos, zijn publiek- een tweetal uren gezellig bezig te houden. Een warm applaus legde getuigenis af van de gevoelens der aanwezigen over het genotene. De Nederlandse li e Protestantenbond. Wij ontvingen de „Handelingen van den Ned. Prot. Bond over 1910". De bond is steeds voor uitgaande in aantal leden, hij telt nu niet minder dan 156 afdeelingen met 20.374 leden. De Prote stantenbond is als zoon der Ned. Iierv. Kerk een blonde broeder van het kerkgenootschap der afgescheiden Gereformeerden, zijn donkert: tegenhanger. De bond bestaat reeds ruim 41 jaar; hij verspreidt over het geheele rijk de vrijzinnig godsdienstige beginselen door godsdienstonderwijs en prediking, het uitgeven van den bekenden liederenbundel en geschriften. De afdeelingen 's-Gravenhage, Utrecht en Enschedé tellen elk meer dan 1000 leden. De Protestantenbond strijdt voor het beginsel van vrijheid van belijdenis en voor handhaving van het geloof in God in vrijzinnig protestantsche richting, geklaard door het licht der kritiek, voor een godsdienst, standhoudend in het licht der rede. In de „Handelingen" zijn o.a. opgenomen die mededeelingen die prof. dr. H. Oort (Leiden) ter vergadering deed omtrent de vorderingen zijner nieuwe vertaling van liet Nieuwe Testa ment en een overzicht eener door den heer J. J. Meijer (uit Wijnaldum) gehouden rede over de vraaghoe moeten wij de wereld, het leveh en de kunst in het bijzonder waardeerennaar den maatstaf der zedelijkheid of. dien der schoon heid? Deze komt tot de slotsom, die als na betrachting te geven is na iedere aanraking met hooge kunst en ware zedenléef: de deugd is het hoogste, het hoogste laat zich het heste zeggen in den edelsten vorm. Hiermede is alles gezegd voor hen die het reeds weten en niets voor hen die het nooit zullen leeren. Uit een en ander bemerkt men, dat de Protè- stantenbond kan worden genoemd een der onmis bare kringen, waardoor het geestelijk bestaan van ons veel-gedaantig volk gedragen wordt. Wij ontvingen ter bespreking of aankondiging Teekenen des Tijds, tweemaandelijksch tijdschrift in vrijzinnig godsdienstigen geest all. 1 van 1911. Wij hopen hierop in ons volgend nummer terug te komen. Onze lezers zullen met belangstelling vernemen, dat de pereeelen Zijlsingel nummers 2, 4 en 6, te Haarlem, het laatst bewoond door den heer G. C. van Meeuwen, ten overstaan van notaris Seignette, aldaar, zijn aangekocht voor de orde der Franciscaners of Franciscanessen om er ecu klooster te bouwen. In Amsterdam zijn 13 groote pereeelen aan gekocht voor een stichting van uit Portugal verdreven Capucijner monniken. In de deur wordt in houten relief een borst beeld van dr. Kuyper ontworpenhet is aan de Capucijners gebleken dat dr Kuyper verklaard heeft te wenschen eenmaal als christen-democraat te sterven; daar de Capucijners nog niet weten of zij tegen dat tijdstip aan den „democratischen" kant zullen staan of niet, zal het relief los worden aangebracht. Aan het Nederlandse he volk. Hoeveel duizenden onder U hebben genoten en genieten ook nu nog van de verzen van P. A. de Genestet. De scholier haalde er zijn „Latijnsche school" en „Het liedje van het land van Kokanje" uit; .de student zijn „Liedje van een jong student" en ,,'t Epikurisch feestgezang"hij genoot van den „St. Nicolaasavond" en van zoo menig wel luidend liedjede oudere vond er inden be rustenden weemoed van „Het haantje van den toren" en zoo vele blijmoedig godsdienstige liederen; ook de geestig hekelende „Leekedichtjes" kwetsten niemand persoonlijk en sloegen in. En wie van dat alles eens genoten heeft, ver geet het nooit weer. De waarheid van dezen zonnigen mènsch, die zich gaf, zooals hij was, is door niemand bestreden, en zijn levenslust en kracht blijft menigeen tot troost. Hoevele van zijn verzen zijn niet gevleu gelde woorden geworden Om al deze redenen besloot de haarlemsche afdeeling van het Algemeen Nederlandsch Ver bond den dichter te eeren, wanneer het vijftig jaar geleden zal zijn, dat hij stierf, en op dien dag, den 2den Juli 1911, zou daarom de genoemd® Afdeeling een gedenkbank willen onthullen aan den voet der duinen, in of bij het bosch, waar De Genestet zoo graag vertoefde. liet wordt een bank van zweedsch graniet, eenvoudig en streng van lijn en b.v. getooid met dit opschrift: U heb ik uitgelezen, Mijn bosch en duin en dal, Daar half mijn thuis mocht wezen, U eer ik, bovenal Bloemendaal 1'854. De liefste plek. Maar daarbij moeten wij geholpen worden doof heel ons volk hoe algemëener, hoe lieverook kleine bijdragen uit minder voorziene beurzen van die velen, die zijn vereerders zijn, zouden wij zoo graag zien toestroomen. Wij verzoeken, wat men tot verwezenlijking- van dit plan wil afstaan, te zenden aan Mr. II. Ph. 't Hooft, Haarlem, Groote Houtstraat 164, die verantwoording hiervan zal doen in „Neeri landia", het Maandblad van het Algemeen Neder landsch Verbond. Het Bestuur van de Afdeeling Plaarlem en Omstreken A. N. V. Dr. J. B. Schepers, voorzitter. J. C. A. Cboin. Mr. II. Ph. 't Hooft. C. Jonges. J. D. Rutgers van der Loeff. J. C. Peereboom. Mk. F. G. Schalkwijk. Mevr. Thöne—Van der Vlugt. Mej. J. A. van Walsem. Dr. J. A. vor der Hake, Secretaris. Haarlem, Februari 1911. Het plan wordt ten zeerste bij de landge- nooten aanbevolen door de heeren: Dr. H. J. Kiewiet de Jonge, Alg. Voorzitter van liet Algemeen Nederlandsch Verbond. A. Stoop, Lid van den Raad van Bijstand van het Algemeen Nederlandsch Verbond, te Bloemendaal. I)r. A. Kluyver. Voorzitter van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde te Leiden. Prof. Dr. 11. Y. Groenewegen, Voorzitter van het Besturend College van het Remonstrantsche Semi narie te Leiclen. Mr. J. W. De Kanter, Voorzitter van den Nederl. Protestantenbond. Mr. A.W. Jaco- metti, Voorzitter van de Vereeniging Bloemendaals Bloei. II. L. van Beusekom, Arts, Secretaris van de Vereeniging Bloemendaals Bloei. Het Bestuur van het Provinciaal Utrechtse-li Genootseh. v. Kunsten en Wetenschappen. Het Bestuur van de Vereen, tot verfraaiing van Haarlem en Omstreken. Ds. P. E. Barbas, Haarlem. Ds. G. Buisman Jr., Delft, G. S. de Clerq, Bloemendaal. Ds. J. Craandijk, Haarlem. Prof. Dr. J. W. Muller, Utrecht. Dr. H. L. Oort, Utrecht. W. Graaiit van Roggen, Leeuwarden, Prof. Dr. J. Te Winkel, Amsterdam. Ds. J. A. Gerth van- Wijk Jr., Bennebroek. Ons rest een kort woord hier aan toe te voegen. De Genestet behoort allengs tot diegenen onzer voorouders wier beteekenis in den geest van ons volk met een nimbus van zachtmoedige lieilig- Het plekje waar men zegt, dat De Genestet vaak rustte. lieid is getooid. Alleen het volk dat zijne geestelijke voorgangers eert is het leven waard. De Genestet is voor ons, meer nog als mensch dan als kunste naar, een der dragers van de beste eigenschappen die ons volk in zijne goede oogenbiikken ken merken. Met zijne nagedachtenis te eeren, met liet stichten van een eenvoudig gedenkteeken dat, laten wij zeggen nog -een honderd jaar, spreekt van onze dankbaarheid, eeren wij den goeden geest, naar wiens inspraken te leven onze edelste eerzucht is. Komt dan, inwoners van Bloemendaal, gaat gij voor in de rij van rijk en arm, geleerden en eenvoudigen, die elk door te offeren naar draag kracht toonen wat rechtvaardig gevoel van eigen waarde teweegbrengt in den Nederlander der twintigste eeuw. Redactie BloemendaaUch Weekblad. Dinsdagavond werd in de PLAATSELIJK Christelijke school eene propa- NIEUWS. ganda -avond gehouden, uitgaande van het prov. comité van N. H. van den Christ. Nat. Werkmansbond. Dit comité beoogt nieuwe afdeelingen te stichten en bestaande afdeelingen te versterken. I )e verschillende sprekers waaronder ds. Van Leeuwen en de heer Van Paaschen betoogden het nut der organisatie. De heeren Hillebrander en Dekker spraken over het ontstaan van dezen hond, zijn recht van bestaan, zijn uitbreiding en bloei (daar hij thans 130 afdeelingen telt met ruim 13.000 leden) en het nut der fondsen als ziekteverzekering, begrafenisfonds enz. Ter afwisseling gaf de lieer Bijleveld eenige zangnummers niet pianobegeleiding van den heer Biele, terwijl ook de voordrachten van den heer Van Gelderen zeer in den smaak vielen. Het geheel was een recht gezellige avond, waarop dankbaar kan worden teruggezien. Aan de uitgang werd voor de afdeelingskas gecollecteerd. Dit heeft opgebracht - f4.075 en 3 sigaren. Door onze afdeeling van den Chr. Nat. Werk mansbond worden pogingen in het werk gesteld naast hare bestaande fondsen, eene brandstoffen- spaarkas op te richten, welks doel het is hare leden tegen een wekelijks vastgestelde premie, van brandstoffen te voorzien en deze gezamenlijk dus voordeelig in te koopen. Op de eerstvolgende ledenvergadering. (Maart) zullen dienaangaande nadere bijzonderheden worden verstrekt. Zondagavond is alhier onverwacht overleden mevrouw Bakker geb. Veenenbos. Wat dokter Bakker, de getrouwe geneesheer, de vriend van honderden ingezetenen, aan zijne gade verliest, is met geen pen te beschrijven. Laat ieder die den hartelijken man al is 't maar met nog zoo'n klein ietsje kan steunen, dit doen, opdat deze zware slag die hem trof, niet worde gevolgd door een zwaren slag die ons allen zou treffen. Jubileum-dr. Bom wat er. Onder vele en hartelijke bewijzen van belang stelling heeft dr. Born water op Zondag 12 Februari den dag herdacht, waarop hij zich vóór 25 jaar te Overveen als arts vestigde. Tal van inge zetenen hadden ter zijner eere de vlag uitgestoken. Vooral de Zijlweg had daardoor een feestelijk aanzicht. Om een klein idee te geven van de betoonde belangstelling vermelden we, dat er tusschen half elf en half zés ruim 301) personen aan huis zijn geweest, om dokter niet zijn feest dag gelnk te wenschen, terwijl er 15 telegrammen en ongeveer 300 kaartjes bezorgd werden. Niet minder dan 32 bloemstukken werden aangeboden. Om 11 uur kwam een deputatie van het Ziekenfonds en het Ondersteuningsfonds, be staande uit de heeren C. Eichhorn, M. Kokkel- koorn, F. v. Galen, J. van Buggeiium, A. Jansen en E. Cassee, om den jubilaris te feliciteeren en hem een fraaie klok met westminsterslag aan te bieden. Door den heer C. Eichhorn werd onge veer het volgende gesproken: „Uit haam van de leden van uw ziekenfonds en van het ondersteuningsfonds komen wij u feliciteeren. We hopen, dat u nog vele jaren gegeven zullen worden en eenmaal het zilver van nu in goud veranderd zal worden. Namens de leden willen we u een geschenk overhandigen, waarvan we hopen, dat u 't dankbaar aanvaarden en er met uw liuisgenooten nog lang met vreugde op zult kijken." Met enkele, hartelijke woorden dankte de jubilaris voor dit mooie geschenk. Om half een kwam een commissie uit patiënten en vrienden en de besturen van verschillende vereenigingen. Dr. Bakker sprak namens de vereeniging „Het Witte Kruis", de heer S. P. Reinierse namens de vereeniging „Bloemendaals Bloei", de heer I. van Twisk namens patiënten en vrienden en de heer IIvan den Berg namens 4 brievenbestellers. De heer Van Twisk sprak liet volgende: Waarde jubilaris! Zoo ge hadt gedacht, den feestdag van heden te zullen vieren in eigen kring, dan zullen kleine wenken in de laatste dagen en het vlagbetoon van dezen morgen U wel langzamerhand over tuigd hebben, dat tal van ingezetenen op dezen dag behoefte gevoelen, U hun belangstelling te betuigen in woord en schrift. Ook wij willen niet achterblijven en het comité, gevormd uit Uw patiënten en vrienden en de verschillende besturen waarin U zitting hebt, heeft mij de taak opgedragen U geluk te wenschen, in welken wensch natuurlijk ook Uw verdere familie is inbegrepen. Als men een mijlpaal als deze mag vieren op de middaghoogte, in de volle kracht van het leven, dan zou men kunnen gelooveu pas aan de beginsport van de ladder te staan. Maar als we dan op de camera van onze hersenen laten weerspiegelen al het lief en leed, dat in die 25 jaren ons deel was, dan voelen we wel, dat het ijdelheid is te meenen, dat we nog aan 't begin zijn. En is dat voor ieder het geval, hoeveel meer dan nog voor een medicus, die 25 jaar lang, dag in (lag uit, meeleefde met het lijden van anderen, voor iemand, die het recht moet missen, dat we allen meenen te bezitten, n.l. het recht, vrij te beschikken over onzen tijd en persoon. Menigmaal hebt U in particulier- aangelegenheden dit achteruit moeten zetten voor de patiënten. Is dit de schaduwzijde van Uw beroep, de lichtzijde is, dat niemand zooal de medicus ten volle mensch kan zijn, zóó zijn menschenkennis en wetenschap kan aanwenden ten bate der lijdende menschheid. En bij he terugdenken zult ge u verheugen over veel vreugde, over den warmen handdruk en d< stille traan van dankbaarheid, die U ten deel vielen. Zeker zullen er ook dagen geweest zijn waarop U ontevreden thuiskwam, ontevreden om minder vertrouwen, om het ontoereikend! van uw wetenschap als die te kort schoot, ove' eigen menschelijke zwakheid, misschien ook Daarom zal het U dubbel goed doen op deze: dag te zien, dat zooveel tientallen zich gedronge: voelen IJ te zeggen, (lat U bent onze goed dokter en onze lieve vriend en (lie U willen huldigen op een wijze, die U goed doet. W willen het evenwel niet bij die gelukwenst-I alleen laten, maar ook een blijvende herinnerin geven aan dezen dag, zoo we hopen, een va: de gelukkigste van uw leven. Ilc bied u daarom aan een zilveren jardinière, voor het feest gevul met bloemen, voorloopig slechts in beeld ee koperen haard met haardstel, hopende, dat zij warmtestralen LT menigmaal mogen koesteren n. een vermoeienden dag, en een notenhouten salonpiano met kruk en muziekstandaard. Moge de liefste vrouwenhanden, die U kent, daaraa de schoonste tonen ontlokken en daarmee dl muizenissen van de praktijk wegvagen. Wij hopen, dat ge U nog jaren lang in dez geschenken verheugen zult en Uw patiënten op U kunnen blijven rekenen als hun bestei zorgzamen medicus en hun goeden, trouwe vriend." Zichtbaar geroerd en overstcljjt door „meer dan hij had durven en mogen verwachten' dankte dr. Bornwater voor de hartelijke woorden en de keurige geschenken. Ten slotte vermelden we nog, dat van eei zekere familie een zilveren visch-couverts en va een andere een viscli-servies als geschenken waren ontvangen. Uit het politie-rapport. In den nacht van 4 op 5 Februari is diefsta met braak gepleegd in de tijdelijk onbewoond villa van den heer Van Tienhoven te Aerdenhout Bentveld. Ontvreemd zijneen zilveren dekse van een theebuseen zilveren eierlepel3 zil veren suikerlepeltjes3 zilveren servetringen e: eenig geld. Het door de politie ingestelde onder zoek heeft tot dusver tot geen resultaat mogen leiden. Woensdagavond ten 7.) uur werd de politie medegedeeld dat er brand was uitgebroken in een der in aanbouw zijnde huizen aan den Juliana- weg alhier. De politie rukte direct met den slangenwageu uit doch behoefde geen dienst te doen, daar de Haarlemsche spuit X het blusschings- werk reeds ter hand genomen had. De brand woedde in een benedenkamer, waar van een kast geheel uitbrandde en ook het pla fond en een gedeelte van den vloer. Het gebouw dat tegen brandschade verzekerd is, behoort van de aannemers Machielse en Neeler- koorn, heiden te Haarlem. Processen verbaal zijn opgemaakt wegenshet rijden over een voetpadhet vervoeren van karren mest, met een ongesloten wagenhet rijden met een rijwiel zonder licht en het loopen over ver boden grond. Gevonden voorwerpen, terug te bekomen politie post te Overveentwee jassenhangers en een hondenriem. Een kinder-portemonaie aan den politiepost te Bloemendaal terug te hekomen. Verloren: een portemonaie met inhoud, een mandje inhoudende een wasch, een bloedkoralen ketting met gouden slot. Van Zaterdag 11 Febr. tot BURGERLIJKE en metVrijdagl7Februari. STAND. Geboren: z. van Th. Barn- hoorn en van J. A. Vermeulen, Overveen, Sparrenlaan 3; z. van J. Th. Wester- mann en van E. Ilubner, Bloemendaal, De Genestetweg 12. Overleden: M. A. Veenenbos, 58 j.II. A. J. Bos, 58 j.; A. Kranenburg, 8 m. Overleden in het gesticht „Meerenberg". E. M. Hünniger, 84 j. Het is zeker aan hen, die SPORTeenigszins met de B. V. V. „Bloe mendaal" op de hoogte zijn, bekend, dat Zondag in Alkmaar een zeer gewichtige wedstrijd gespeeld wordt. Voor hen, die 't niet weten, wil ik den tegenwoordigen toestand even duidelijk maken. „Bloemendaal" speelt in de derde klasse N. V. B. met zes andere vereenigingen, te weten: Rapiditas, Zaand. V. V., A. V. V., D. O. S. B. Holland en Hollandia. Met deze vereenigingen worden wedstrijden gespeeld, of zooals 't heet, eene competitie. Elke club wordt tweemaal ont moet, eens op eigen terrein, eens op 't terrein der betrokken vereeniging. Naar den uitslag dier wedstrijden neemt elk elftal een plaats in i't ranglijstje in; die 't [staat no. 1 enz. Nu is besloten, door di Keeniging, welke bovenaan ■hruikelijke promotiewedi [wordt in de 2e klasse N. (waarin „Bloemendaal" sj f Rapiditas" bovenaan, en •no. 2. 't Verschil is ecb I te vinden in het doelge (aantal goals, dat. een elft (Van de Weespenaren is d Ben van Bloemendaal .15 Beidé clubs moeten noj [Rapiditas tegen A. Y.Y., genoemde vereeniging, ei Holland" in Alkmaar. Direct springt nu liet [i„ 't oog; wint Rapiditi flinke cijfers, dan is ze schap. Doch dit lijkt m (het resultaat van den w jdie gestaakt moest wore gedrag van spelers en p ■in 't voordeel van A. V. (winnen, en daarom is 't za Zondag hun beste spel ii om eene score te make Van onze ernstigste c< ■maakt Vele dorpsgenooten tre Alkmaar. De trein waarmi gaat 11.42 van Bloemei (geschikt weer per fiets I om half twaalf afrijden i Men moet niet bij vlugt |jV, ,i moet altijd gereed zi lab een jong paard. Wij v< T00NEEL. dacht oj Maandag |gi"g „DePhoenix", uit «wordt de lieve operett f Kadettemtreken. De mu j frisch en oorspronkelijk, [hij de jongste opvoeriii] kunnen overtuigen. De hoofdrollen wordei i vrouw E. Majowskien linrff—Van Waningbolt, vreld zeer ten goede b Ij memclijes, menschjes. I g - iot-voelen en groot de-, 1 'o i-moeste landen en verbi [f .'i door dood. A a n VOLKS- dat ge GEZONDHEID voor p o Na een bijna twaalfjarij v ii het Centraal Gene et nigingen, is het bedro rkeerde begrippen hl zichte van het doel en 1 Nog steeds komen t antwoord op de vraag .tan het Centraal Gene dat gezondheidskolonies u-rlxxlig zijn. Tegen deze meening, t ebrek aan sympathie Inzicht voortkomt, past De nederlandsche ven peidskolonies stellen zie zwakke kinderen, door i ygiënische omgeving, l kracht en grooter wee schaffen. De verpleeg! 'hoofdzaak achterlijk in armoede of herstellende ziekte. De resultaten zi t-n de geringe kosten meestal verrassend. Gedurende de zeven leiding der verpleging v schap belast ben, waf 4500 kinderen te zien 1 i van eigen ervaring, op ouders en afdeelingsbes ten behandelende geneef dat het verblijf in een tal van kinderen hun i van onberekenbaren in- pleegden, hier bedoeld, k I als uit steden, zoowel zeeplaatsen. Bij de toepassing worden vooral in het voeding, reine lucht z luchtsverandering en oi Wie de moeite wil maken tusschen het lei dorpskinderen en hun zal in hoofdzaak (leze gebrek aan wat voor ee goede voeding, reine lu en luchtsverandering. De voeding is op het het laagst zijn, in dooi steden. Een betere voeding k worden. Meestal echtei dan geeft de voeding n Frissehe luchtGei hiervan in vele plattelai De zieken en zwakke: Heden overleed pi mijne lieve Vrouw, MARIA ALIDA VEENE in den ouderdom van Dr. D. BAK Bloemendaal, 12 Fel Bezoeken kunnen niet afgewacht. Eenige en algem. kenni Heden overleed pi te Bloemendaal onze Dochter, Zuster en B zuster, Mevrouw M. A. BAKKER—Ve in den ouderdom van Uit aller nt J. G. VEENE] Rotterdam, 12 Fel Eenige en algem. kenn

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1911 | | pagina 2