snsion pvr Week's Slerili! J. V. d. WERFF, HELP U ZELF." Rijwielen. Slechts één keer Korte Kleverlaan 12, Bloemendaal, haite Tram. J. J. GöPPIB Groote Poolstraat 147. Ph. ROEST I GARAGE JANSWEG 15, M. DE BRUINE, VAN VEEN Co. hofleveranciers. DE NIEUWE BAZAR. H. SPOELSTRA. o Prijs ft Bdftsche Roomboter, prima JVfelkboter, G P. VAN DE GEER, P. G. STOELMAN. De Genestetweg 15, Merk „Frischhaltung". Riviervischmarkt hoek Jansstraat, HAARLEM Hebt U al bijgedra gen aan de Telefoon 1176. - Telefoon 1176. heden geopend AUTOMOBIELEN TE HUUR. Engelsche RALEIGH RIJWIELEN. Reparatie-Inrichting. - Billijke prijzen. Soliede afwerking. C. H. PIET, Telefoon 1856. Heeren Mode Rrtikelen. Kruisstraat 34. haarlem. Telefoon 1543. ZIJLSTRAAT 19» HAARLEM. INTEEKENBILJET. Zwaarlijvigheid - Corpulentie werk bleek, ontried dit voorstel. Hij zag de toe komst volstrekt niet donker in en meende, dat de benoodigde gelden zeer wel bij elkaar te krijgen zijn. Up voorstel van den lieer Vrij werd dus be sloten „de zaak op denzelfden voet voort te zetten". Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Morgen, 28 Mei, zullen op het sportterrein van den Bloemend. Bond voor Lichamelijke Ontwik keling vriendschappelijke wedstrijden worden gehouden. I)e indeeling is de volgende: 111111 uur Slagbalwedstrijd, afdeeling N. B. P.O. iDen Haag) II—B. S. II. II»/ 12'/o uur. Vuistbalspel. li,'—3 uur. Slagbalwedstrijd N.B.L.O. 1.— B.S.C. I. -li1/» uui1- Tamboerijnspel (meisjes). Uns wordt medegedeeld, dat op de veiling van 1.1. Woendag in hotel Welgelegen, gehouden ten overstaan van Notaris J. Willems, de villa l„Dunenburg" de som van f201011 heeft kunnen «/elden, doch deze niet is gegund. Uit het p o 1 i, t i e - r a p p o r t. Processen-verbaal zijn opgemaakt wegens het rijden zonder licht; oplichting; venten zonder armband; rijden over een voetpad en rijden over verboden grondhet loopen over verboden grondovertreding motor- en rijwielwet en te snel rijden met een motor-rijtuig. Gevonden voorwerpen, terug te bekomen f bij Metselaar, Bloeniendaalscheweg te Overveen I een kinderportemonaie niet inhoudbij den koster van de R.-K. Kerk in het Kleverpark, [een gouden lorgnet; aan het bureau van politie I te Overveen, een gedenkpenning, een nikkelen [potloodhouder, een broche en een huissleutelbij A. Bakker, Boschlaan Bloemendaal, een schaartje- in etui; bij II. de Jong, Projectieweg Korte I Kleverlaan, een broche; aan den politiepost een medaillon met portretteneen bruin kinder- j schoentje en een huissleutel. Verloren: een gouden ring; een zilveren armband; een gouden broche met pareltjes; t vee zilveren dameshorloges met ketting; een i zilveren medaillon met haar: een stalsleutel; i-,:ii daniesporteuionaie met inhoud; een zwart leren schooltasoh met inhoud; een honden- lalsband; fantasie armbandje en weggeloopen et ii II. Herdershond (reu) licht gestroomd. Van Zaterdag 2U Mei tot BURGERLIJKE en met Vrijdag 26 Mei. STAND. Geboren: z. van A. de Graaf en C. J. Prins. i etrouwd: J. I'. van der Horst en A. II. Krimp; G. AI. Koelend) en G. W. Sclioorl; F. ui Roode en P. Vermeer; J. Kroon en A. S. Troll; I'. J. de Groot en II. Verdegaal. overleden, in het Gesticht „Meeren- l'g" J. A. Baars 73 j. Verlos ons run den preektoonHeer! (!eef ons nutnur en waarheid weer.' 'k Ben voor de waarheid!" Goede man, 'k geloof [het graag Maar zijt ge er achterf dat's de vraag! Zij 't officieel gewaad ook nog zoo êel van snee, Den Christen kent men eerst in 't huislijk négligé TOONEEL. Woensdag 31 Mei a.s. zal door het Rotterdamsch ïooneelgezel- schap, Dir. P. I). van Eijsden, 1 rden opgevoerd „Medea", treurspel in 3 be ërven van Ernest Legouve. De rol van Medea, die steeds is vertolkt door ie grootste tooneelspeelsters, o. a. Mad. Agar, - ah Bernart, Mevr. Kleine Gartman en Catha rine Beersmans, wordt thans vervuld door Mevr.. \liila TartaudKlein, en volgens verschillende .rnnten met het grootste succes. Het debietrecht op de ZONDER VERANT- tabak (of ta baksfabri- WOORDELIJKHEID katen) en de DER REDACTIE, beschermende rechten. Dit debietrecht is slechts een begin van de vernietiging van de neder- landsche vrijheid, persoonlijkheid, van handel en nijverheid in de toekomst zal men gaan afhangén van de eene of andere bekrompen idéé van hoogerhand, of zijdelings van anderen. Wanneer dit tabaksdebietrecht lukt, volgt er natuurlijk een verdere vrijheidsberooving, men begrijpe dit wel van deze regeering, 'n cacaodebietrecht, of een op koffie en zoo zal men doorgaan tot de tiende penning van Alva weder is ingevoerd of wanneer men dit doel heeft, door dit middel de fransche regie in te voeren, dan is dit een vrij heidsberooving en belemmering van den handels man in de eerste plaats. Waarlijk, het ware nu maar beter, dat de regeering nog een stap verder ging en de win keliers enz. vrij stelde van belasting, huishuur enz. en verder nog een toelage gaf als vergoeding voor de door de regeering begane groote onbe- scheidenheid in het nagaan van iemands geheime zaken en belemmeringen in de vrije uitoefening van de beroepen welke toch bij de Ned. wet verzekerd is. De winkelier en zakenman is er toch ook niet om velen een baantje te bezorgen maar, zal men zeggen, gaat met dit alles al de winst teloor, met of zonder baantje nu, wat zou dat? hindert het, dat de tabaksnijverheid en handel doodgeknepen wordt voor een drie a zes jaar heeft menigeen er een broodje aan, met pen sioen en wachtgeld bovendien, voor de cacao en voor andere debietrechten die dan volgen, weer andere ambtenaren met nieuwe salarissen, pen sioenen enz. Engeland zal met zijn vrijhandel dan wel met de vetste brokjes gaan strijken en deze Ned. Regeering zit dan nog wel stevig in den zadel. Als dit zoo eenige jaren is voortgegaan, heeft meh geen eigen wil meer, elke persoonlijkheid, kracht, geld, bekwaamheid, ondervinding, enz. enz. is dan verdwenen, om eigen zaken op te zetten, te drijven, of in bloei te brengen is geen lust meer, handelsscholen behoeven er dan ook niét meer te zijn, (dat spaart veel geld uit) en al zal het dan noodig blijken, dat alle Neder landers een betrekking zoeken in den vreemde, ook dat spaart weder vele zorgen uit, die een zakenman gewoonlijk heeft, het hindert dan niet meer, dat men onder onzinnige of theoretische wétten leeft, daar Nederland dan geen Neder- laiid meer zal zijn, eigen wil en persoonlijkheid is 'dan voorgoed aan handen en voeten gebonden. Zulke debiet- en beschermende wetten zouden wél tijdelijk een kunstmatigen bloei kunnen ver oorzaken, (bij de debietrechten zal wel geld bij gepast worden door de regeering en dan loopt een zaak immers wel goed(?) maar deze leeft daarbij nimmer ineen standvastigen,gezondengrondslag Lakt daar maar eens een storm op komen dagen en men zal zien, welke nabootsing-gebouwen men heeft opgericht. Verguldsel en klatergoud is heel mooi, maar een praktisch man ziet er de leegte van, het mooi (van een vrouw) is maar een vel diep, een waar spreekwoord, zoo is het, en is dit geheel van toepassing op deze wet ten, een geneesmiddel erger dan de kwaal. Aan alle wetten en aan alle menschen hapert iets en zal ook altijd iets blijven haperen, het vrijhandelsstelsel is proefondervindelijk gebleken, in alle opzichten, het beste, hetgeen met meer bewijzen is te staven, dus moeten deze voorge nomen wetten volkomen vervallen. Onder Napoleon I en in de eerste tientallen van jaren der nederlandsche regeering hebben de beschermende wetten de volkswelvaart, den handel en nijverheid bijna geheel gefnuikt. Engeland bezit met zijn vrijhandelstelsel op dit oogenblik den grootsten handel en voorspoed van de wereld, de tegenwoordige voorspoed en bloei of vooruitgang van zaken in Nederland heeft ook het vrijhandelstelsel ten grondslag, of is hiervan de'oorzaak, een mooie regeering, die onze eigen geschiedenis niet kent, noch Napoleon's tijd, laat staan het vrijhandelstelsel van Engeland, liet is wel fraai. Wat een struisvogelpolitiek. Nog een ander voorbeeldde Nederlandsche Tuinbouw heeft zich, om zoo te zeggen geheel zonder bescherming, geheel op eigen kracht, heden tot vrij hoogen bloei opgewrerkt, dat ver zeker ik u, en dat zonder handreiking van buiten het vak staande personen. Met eigen kracht op gerichte zaken staan wel het sterkst, in alle opzichten, die kunnen een stootje verdragen, of dacht men soms, dat een broeikasplantje, buiten gezet, aan stormen beter het hoofd kan bieden? en ér zullen met deze beschermende wet vele broeikasplantjes komen, en nu noem ik nog niet eens de vergeldingmaatregelen, die het buiten land zal nemen. Lieden, die eenig vak niet ver staan, of de praktijk' daarvan, moeten zich in geen geval opdringen en wetten stellen aan anderen, zouder advies van den vakman zelf. Mooie kiezers, die zulk een regeering kiezen en niet inzien, of misschien te onnoozel zijn om in te zien, dat door zulke dingen rechtstreeks de bloei van het algemeen belemmerd wordt en nog erger, vroeger of later toch zijdelings de tol uit hun eigen beurs moeten betalen, voor zoover zij er geen voordeel, of baantje bij opgedoken hebben, een andere bekende wet ten voorbeeld, (de ongevallen wet) of hangt men in Nederland, of hangt de Neder landsche bloei en voorspoed reeds af van de theorie, van eenige klerken of advokaten, die van de praktijk geen atoom verstand hebben Dan zal de val van Nederland nog erger zijn dan tijdens den val der Oost-Indische Compagnie, of tijdens Napoleon, want zulke lieden begrijpen toch niet, dat, waneeer het allen goed ga, het hun zeker ook goed gaat. Trouwens achteruitgang van zaken in Neder land zoude mij niets verwonderen, want er wor den tegenwoordig in Nederland vele personen aan bet hoofd van zaken, vereenigingen, maat schappijen, tentoonstellingen enz. gezet, die niets of al bitter weinig van hun vak afweten, maar wat weten de leden of belanghebbende aandeel houders ervan die kunnen zoo iets in de meeste gevallen toch niet beoordeelen, met het gevolg, dat lieden, die een zaak wél vooruit zoude kun nen brengen, in een hoekje zitten, maar, hebben is hebben en krijgen is de kunst, niet waar? Zie verder omtrent beschermende rechten het zeer gewichtige stuk van den heer W. in Floralia van 7 April j.l. en verder mijne stukken hier omtrent in het Algem. Ned. Exporlblad van 11 Dec. 1908 en Ons Land, vereenigd met de Zuid- Afrikaan van 8 Febr. 1910, van Kaapstad, Unie van Zuid-Afrika, Ja, de kiezers, of het volk, worden met recht met „brood" blind gegooid en wanneer ze weder kunnen zien, zijn daarbij nog de stukken brood onder hun neus weggekaapt, die het onderste uit den kan willen halen, wor den door de wijsheid bedrogen. Wat men nu wil doende hen slachten, die de gouden eieren legt, óók al méér gebeurd, maar blijft toch alijd iets heel doms. How can we have brain' when they (de theoriemenschen) know it all? wat hebben wij aan hersens, wanneer de jonkertjes en advocaatjes (beeldspraak) in Den Haag alles weten? Deze regeering kent klaarblijkelijk het ware en algemeen belang van Nederland niet en eene regeering die in het belang van enkelen werkt of optreedt, deugt immers niet, een regeering is geen particuliere zaakwaarneemster. Een re geering is iminers de vertegenwoordiger van het belang van het algemeen De nederlandsche wet beschermt toch de vrijheid en den handel van den Nederlander, en heet immers voor alle Neder landers gelijk te zijn? Dit is wel een kras schrijven, maar tegen zulke dingen moet men wel kras optreden Dit schrijven is slechts en uitdrukkelijk in het algemeen belang, het belang van ieder wel denkend Nederlander, en de nederlandsche wel vaart geschreven, men houde dit wèl in het oog, ik wenscli volstrekt niet, men denke hier wèl aan, personen of persoonlijke belangen te kwetsen, in geen geval, dit om mogelijk misverstand te voorkomen. Haarlem. J. Vreugdenhil. Durf te leven! kwel u niet Met te veel gedachten, Werk uw werk en zing uw lied Onder blij verwachten. De slechtste Christnèn'hier op aard, 't Zijn Theologen zonder baard. NET, RUSTIG in Augustus te Bloemendaal of ('instreken, voor Dame, lijdende arm suikerziekte. Streng diëtische voeding. Brieven met prijsopgave, per lag, onder lett. H M, bij den buekh. BRINKMAN Zn., te AMSTERDAM. Be prijsnoteering dezer maand is van de prima de 5 ons 70 ct., de 5 pond f3,37V2, tubs van 10 pond netto voorzien van Rijks controle merk f6 50. de 5 ons 65, 5 pond f3,12l/2, tubs van 10 pond netto f3,—Overal franco huis. Briefkaarten worden vergoed. Neemt proef en overtuigt U bij Boter en Kaashandel. Tel. 818. Kruisweg 21, - Haarlem. BLOEMENDAAL. Magazijn van Tuin en Serremeubelen. Vertegenwoordiger voor Haarlem en Omstreken: TELEF. 249. nabij Holl. Spoor-Station, HAARLEM. Agentuur van de beroemde voorheen A. S. HOVINGH. Specialiteit in Overhemden naar Maat in eigen atelier vervaardigd. PALEISSTRAAT 21, AMSTERDAM. TELKFOOK 5 4 9 0. een proef en U blijft onze geurige en smakelijke thee gebruiken. MAGAZIJN VAN Galanterieën en Huishoudelijke Artikelen. Steen- en Glaswerk. Sponzen, Zeemleer en Borstelwerk. Leder en Nikkel waren. Byouterieën en Parfumerieën. Japanscke en Chineesche Artikelen enz. Zeer billgke prijzen. Accurate bediening. Aanbevelend, Hoogachtend, R. BOSSERT en Zoon. Technisch en Electro Technisch Bureau Electrischc liclit- en kraclitinstallatiën, bliksemafleiders, huis telefoons, aanleg; van electriselie schellen en levering van alle zwak- en sterkstroom artikelen. Speciaal ingericht voor het leveren van Acetyleeng-astoestellen. Spoelstra's zuiverin gsm assa voor Acetyleengas.Alles tegen de meest coneurreerende prijzen. HAARLEM, WIJDESTEEG 25, Teleph. Interc. 1274. Ondergeteekende (naam) wenscht te ontvangen ex. van (Woonplaats) Tweede Jaargang. Voor gonhonne,rden op f 0.75 Het Bloemend. Weekblad of die zielt thans op het Weekblad abonneeren Handteekening I wordt door de MARIËNBADER ONTVETTINGS- TABLETTEN bestreden. Zij geven spoedig een slank figuur. Onschadelijk voor de gezondheid. - Prijs f I. HAARLEM. Dit biljet kan na invulling bezorgd worden aan een der onderstaande adressen Bureau Bloemendaalsch Weekblad, Ged. Oude Gracht 63, Haarlem. Mr. P. TIDEMAN, Vijver weg 7, Bloemendaal. A. OVERAICKER, Makelaar, Bloemendaalscheweg 113a, Bloemendaal J. WINDHORST, Drogist, 56, P. STINS, Boekhandel, 118, J. C. DE VRIES, 201, Overveen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1911 | | pagina 3