AGENDA. i BLOEMENDAAL. Dagelijks, uitgezonderd des Zondags. Hotel „Duin en Daal." Middag- en avond-concerten. Toegang vrij. Eiken Dinsdag en Vrijdag 810 uur. Café „Slot Vredenburg". Bloemendaal Commando. Gelegenheid tot oefening in het schieten inet Marga-patronen en in het buksschieten. HAARLEM. Koloniaal Museum. (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van K u n stn ij ver he id. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f 0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 103 vrij. Bissehdppelijk Museum. (Jansstraat 79). Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang '25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof). Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, Woens dagavonds (als proef) van 7'/«8V2 ure en Donderdags van 23 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 113 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Dagelijks. Brongebouw. Zomerfeest. „Het vroo- lijke rad." Zondag 23 Juli, 8 uur. Brongebouw. Concert Haarlemsch Muziekkorps. Donderdag 27 lull, 8 uur. Brongebouw. Concert Haarlemsch Muziekkorps. Donderdag 27 Juli. 8 uur. Remonstrantsche kerk. Concert door de dames Janna Brandsma, sopraan, Nettie Evekink Burgers, alt, en den heer C. Roest, organist, f 0.50. ZAND VO'ORT. Olympia Palace. lederen dag voorstelling. AMSTERDAM. Larensche Kunsthandel, Heerengracht 495 Maande lijks afwisselende tentoonstellingen van hol- landsche en buitenlandsclie kunst. liij een echt v 'derlancler is, die in an dere echte Nederlanders den gemeen schapszin en de goede trouw weet te waardeeren,ook al spreken zij niet altijd voor katholieke ooren zoet klinkende taal. Van den ra d in haar geheel ver wachten wij vrijzinnige kiezers en de katholieke werklieden, die tot hare nieuwe samenstelling medewerkten, heb ben er recht op eene minder zoetelijk liefdadige maar meer bestudeerde en stelselmatige behartiging van de belangen der werklieden en andere minder bedeel den in de gemeente. Wie dezen verkiezingsstrijd heeft mede gemaakt weet dat ook in onze gemeente de denkbeelden en de wil van den ont wikkelden werkman deel uitmaken van het geestelijk leven der gemeenschap. Dat de eerste werkmanscandidaat, voor wien men een zetel in den raad wilde gereed maken, in liet tweede gedeelte van dezen verkiezingsstrijd gemis aan karakter heeft getoond en dus later voor eene candidatuur niet in aanmerking kan komen, is slechts te betreuren voor hem zelf. T. Twee engelsche doktoren heb- VOOR ONZE ben interessante broodproeven DAMES. genomen. Van eenige gezonde, goed door voede duiven voedden zij één groep uitsluitend met wi,t brood, de andere met bruin en Graham brood. Met groep I was liet spoedig treurig gesteld, het gewicht nam af. De dieren verloren den eetlust en ziekteverschijnselen vertoonden zich, terwijl de bruinbroodeters hetzelfde gewicht behielden, er gezond uitzagen en eieren legdeD. Hiermee wordt dus weer bewezen, dat de mensch verstandig doet, bruinbrood als voedsel te nemen. De bestanddeelen van bet koren, die met het tot meel malen, verwijderd worden, be vatten juist de stoffen, onontbeerlijk tot instand houding van ons lichaam. „Ja, maar het bruine brood staat zoo tegen," zegt ge. Toch niet, probeer het Tarros brood eens 't is verruk kelijk, daarbij gezond, en eet dan kaas „erop". De groote voedingswaarde, van dit artikel is zoo bekend, dat aristocraat en plebejer, vegetariër en vleeseheter, artist en dokter, en de onbe schaafdste boer, het wat dit punt betreft aan doenlijk eens zijn. Langs chemischen weg is aangetoond, dat kaas de meest geconcentreerde vorm van voedsel is. Aangenomen wordt dat 1 pond kaas in voedings waarde gelijk staat met 3 pond vleeseh. Van brood alleen 't zij liet 60, 70, 80 of 100°/o van de tarwe bevat, zou een mensch niet kunnen leven. Bij een diëet van brood en kaas echter kan iemand zelfs oud worden, ja waarschijnlijk heeft hij meer levenskans, dan bij een brood- en vleesch-diëeten zeker zou hij minder door pijn gekweld worden, daar kaas hoedanigheden bezit weike vleeseh mist. Doktoren hechten dan ook veel waarde aan het nuttigen van kaas. De eminente dr. James Crichton Browne, autoriteit op het gebied der dieet, schrijft hoe alle mensclielijke daden af hankelijk zijn van de zuiverheid en kracht der hersenen en dat daarom de juiste voeding van deze van zoo buitengewoon veel belang is. Her senen moeten goed gevoed worden willen zij in staat zijn hun werk naar behooren te doen. Pe dokter vestigt de aandacht op de voorname rol, die phosphorus hierin als hersenvoedsel speelt. Ofschoon phosphorus zooveel bijdraagt tot hersengroei, kracht en gezondheid, verkrijgt men van het gebruik van phosphate in niet organischen vorm niet die resultaten, die men heeft als phosphorus in voedsel aanwezig is, daar dit veel werkzamer dan de speciaal ver vaardigde zouten is. Geen voedsel is nu zoo rijk aan phosphorus als kaas. Maar dit is niet de eenige reden waarom Dr. Crichton Browne kaas lof toezwaait, hij looft kaas verder als zenuw en spiervormend, beveelt het gebruik ook voor kinderen ten zeerste aan, en spreekt den wensch uit dat kaas voor hen als voedingsmate riaal bovenaan moge staan. „Mouche je amuseert me", zei een lezer ja ja een lid van het manlijk geslacht kijkt of er onder „onze dames" iets van zijn gading is, „al hen je soms een beetje wuft." En nu, monsieur l'aristocrate, wat zegt ge nu van het behandelde onderwerp? Solide, nietwaar? Eerst brood, ons dagelijksch brood.. daarna kaas, een voedende substantie om haar hersen-vormend vermogen, bizonder aanbevelenswaard aan personen, die Wahrheit und Dicht-mg, vermengen tot een gerecht, van het allerla; gst gehalte op wier brok stukken zij goedgeloovige stumperds dan nog onthalen Bij borduren, knoopsgaten maken enz., kan de draad soms zoo lastig opkronkeien Wanneer men nooit het einde, waar men den draad af knipt insteekt, is men van dezen last gevrijwaard. Mouche. Van een hoop steenen. PLAATSELIJK Eindelijk zou er dan toch eens NIEUWS. een eind aan komen, 't Had nu al lang genoeg geduurd. Uit zou 't zijn, subiet uitGek toch hé, dat zulke pruts karweitjes zoo lang in de slof kunnen blijven, 't Is daarmee vaak alleen maar een kwestie van aanpakken, want eenmaal begonnen zijnde, is 't gebeurd, voor men nog goed en wel op streek is. Maar nu zou 't automobiliseerend, wielrijdend en landauerend publiek niet langer geplaagd worden met den hobbeligen en kuilerigen over weg van de H. IJ. S. M. te Overveen. Er zou nu een eind komen aan 't gevaar, dat men, in een automobiel gezeten en den overweg met een flink gangetje passeerende, kans liep de zachte kussens te verwisselen met de harde klinkers of spoorrails. Daar verscheen dus eindelijk in 't voorjaar van 1910 een wagen met steenen. Nu zou 't wel spoedig beter worden. De steenen werden afge laden en netjes opgestapeld, terzijde van de rails, tot een mooien, regelmatigen stapel. Deze stapel had voor de overveensche school jeugd een prachtgelegenheid kunnen zijn om tot voorbeeld te dienen voor de som metjes op school: als er in een stapel steenen zooveel in de lengte, zooveel in de breedte en zooveel in de hoogte liggen, hoeveel steenen liggen er dan in dien heelen stapel? Dit was misschien ook 't idee van de autoriteiten, die verder last moesten geven om dien stapel steenen in een vlakken overweg, zonder uitpuilende rails, te veranderentenminste, de steenhoop bleef voorloopig nog in wezen. Nu zou men wel licht denken, dat de jeugd dankbaar voor zoo veel bereidwilligheid en offervaardigheid, die waarlijk niet gering te achten viel, immers de grooten der aarde zouden zooveel te langer bij 't passeeren van den overweg door elkaar gerammeld worden, dat de jeugd van dit vrijwillig aan geboden leermiddel een gretig gebruik zou gemaakt hebben, door den steenhoop te ge bruiken als uitgangspunt voor haar verschillende exercities op rekenkunstig of vormleerig gebied, 't Mocht watMet alle verachting voor inhouds-, oppervlak- en omtreksberekeningen werd er een ijverig gebruik van gemaakt om zicli te bekwamen in een ander ondeKieel der rekenkunde, waarbij het echter minder op hersen- dan wel op handen werk aankwam. In de „deeling" maakte ze in zeer korten tijd groote vorderingen en wel speciaal in de verdeelingsdeeling, echter tot groot nadeel van de regelmatige vormen van 't leer middel in kwestie. Dit liet ze natuurlijk wel na, als de inspecteur van politie dezen steenenstapel bezigde als springgelegenheid voor zijn pupillen, de toekomstige politiehonden of als een vlakbij- wonend Overvener, met een nijdigen tik tegen de ruiten en een grimmig gelaat't haar verbood. Van dit verkeerde gebruik merkten de spoor wegautoriteiten niets, en deden ze 't al, ze hoopten misschien op betere tijden, op meer waardeering. Maanden gingen intusschen voorbij en de- tand des tijds of liever de hand des kw&jongens zette zijn sloopingswerk voort. Weer was 't voorjaar geworden en nog steeds was de overweg niet vernieuwd. Toen zou 't dan toch eindelijk gebeuren? 't Was een jaar geleden immers al meer dan tijd? Neen! Mis schien, dat toen met spaansche wijsheid werd geoordeeldde kleine Overveners hebben de steenen vernield en de grooten hebben 't niet belet, dus zullen ze allemaal hangen ik bedoelhun ouden overweg behouden, tenminste, eindelijk verscheen een lorrie, de overige steenen en de brokstukken van wat eens steenen waren werden opgeladen en weggevoerd naar Haarlem, om daar wellicht weer ergens blootgesteld te worden aan de vernielende kracht van des straat jongens hand. Intusschen is de kans, die Overveen gehad heeft van zijn rutsehbaan verlost te worden, misschien nu weer voor langen tijd verkeken. De stofbestrijd ing in onze gemeente. Het doet ons genoegen te kunnen mededeelen, zulks mede naar aanleiding van ons jongste stukje over bovenstaand onderwerp, dat deze week begonnen is met het nemen van nieuwe proeven te Overveen om de wegen stofvrij te maken. Wij komen ter gelegener tijd hierop terug. Donderdagavond werd in hotel „Van ouds het Raadhuis" te Overveen eene vergadering ge houden door de vereeniging „Koninginnedag". Naar aanleiding van de notulen der vergadering van 16 Februari 1911, deelt de voorzitter, de heer Bornwater, mede, dat de propaganda om het aantal donateurs en leden te versterken, sedert eenigen tijd is ter hand genomen. 275 circulaires zijn verzonden aan ingezetenen dezer gemeente. Binnen enkele dagen zullen deze worden teruggevraagd. Het is wenschelijk, dat de in komsten der vereeniging versterkt worden. Lang zaam toch nam in de laatste jaren door vertrek of sterfgeval het aantal leden af, terwijl door de uitbreiding van de gemeente steeds meer geld noodig is. In plaats van den heer Leistikow wordt als bestuurslid gekozen de heer II. Hoekstra, hoofd der O. L. S. te Overveenin plaats van den heer N. Rouwens, die zijne herbenoeming van 16 Februari 1.1. niet had aangenomen, de heer C. van Willigenburg, te Bloemendaal. De bespreking van feestelijkheden voor 1911 hebben het volgende resultaat: Voor de gewone kinderfeesten wordt per kind toegestaan f0.80, zoodat, indien de hoofden van scholen dit wenschen, wederom door de hoogere klassen uitstapjes kunnen worden gemaakt, ter wijl de kinderen der lagere klassen liun gewoon schoolfeestje kunnen hebben. Voor elke bewaarschool te Bloemendaal en te Overveen wordt een bedrag van f 20.toegestaan. Het bestuur vaardigde als commissarissen af: naar de Zusterschool te Overveen de heeren P. N. Bijvoet en S. P. Rijnierse; naar de O. L.'S. te Vogelenzang den heer A. van der Hulst; naar de Christelijke school te Bloemendaal de heeren J. J. van Kempen, A. E. Beekman en H. L. van Beusekomnaar (ie O. Ij. S. te Overveen de heeren F. van Twisk, E. Kievit en C. J. Roozen; naar de O. L. S. te Bloemendaal de heeren F. W. Gehrels, C. van Willigenburg en J. II. Hansen. Getracht zal worden zich te verstaan met het bestuur van Bloemendaal's Bloei om, ten einde liet 12'/s jarig jubileum onzer Koningin te her denken, concerten te doen geven te Bloemendaal, Overveen en Vogelenzang. „Koninginnedag" stelt hiervoor een flink be drag beschikbaar. Als datum wordt gesteld 6 September a.s. Met den wensch, dat de feestvieringen slagen mogen sluit de voorzitter de vergadering. Wij voegen gaarne aan dit verslag een na- stukje ter opwekking van hen, die een inteeken- hiljet thuis kregen. Waar „Koninginnedag" weder om zoo royaal voor den dag komt, mag verwacht worden dat de biljetten alle van een flink bedrag zullen worden voorzien, opdat de vereeniging ook werkelijk op een onbekrompen wijze kan doen wat op haar weg ligt. Collecte „Door Kleintjes Groot". Als opbrengst der collecte over de maand Juni is door juffrouw Windhorst namens de 1 Cent Vereeniging „Door Kleintjes Groot" aan den heer Limperg afgedragen de somma van 65. Correspondentie. Indien „Een getrouw lezer" zijn ingezonden stuk wil geplaatst zien, moet hij aan de redactie zijn naam en adres opgeven. 21e lijst van bijdragen voor de De Genestet- Bank, opgegeven door den penningmeester van het comité, Mr. II. Ph. 't Hooft, Groote Hout straat 164, Haarlem. Th. Nolen, Rotterdam, f 20.J W. Moojen, Apeldoorn, f 25.—, W. J. Hubert van Beusekom, Rotterdam, f 2.50. G. den Hartogh, Rotterdam, f 2.50. R. H. Mesdag, Rotterdam, f 1.H. B. S. 5-jarige cursus, Blijenburg, f 2.50. J. Funke, Am sterdam, 10.P. J. E. Lefebvre, Bloemendaal, f 2.50. M. B. 12, Amsterdam, fl.—Totaal f67.00. Uit het politie -rapport. Processen-verbaal zijn opgemaakt wegens liet in een verkeerde richting berijden van een weg (Kleverlaan), liet rijden zonder licht, het loopen over verboden grond, het venten zonder armband, en liet overschrijden van de vastgestelde maximum-snelheid bij het rijden met motor rijtuigen. Gevonden: een jonge Doberman pincher, terug te bekomen hij Warmerdam, Tugelastraat 27 te Schotenpolitiebureau Overveen, een barn- steenen sigarenpijpje in étui; bij Van Kampen villa ,,'t Lijsternest", Bloemendaalscheweg te Bloemendaal, een klein gevlekt hondje; bij J. B. Koelemij, Houtvaart 48 te Overveen, een postduif (bont) gemerkt Gouda, (G. P. v. B. 110. 1041); Bloemendaalscheweg 137 b te Overveen, een zilveren dop van een wandelstok; bij S. Zwiersen, Rollandspad no. 11, een zilveren schakel armband bij Van der Ham, Rampenlaan 21 Over veen, een gouden kapittelstokje; sluiting van een armband, hij J. Stola, Bloemendaalscheweg 56; een gaffelsleutel van een automobiel D. M. G. no. 1917, bij Van der Veer, Bloemendaalscheweg, Bloemendaaleen steigertouw bij zuriter Moucke, -pension „Buitenzorg" bij „Meerenberg"; aan den politiepost te Bloemendaal, een ring met sleutels, een bloedkoralen armband en een plantentrommei met inhoud. Verloren: een gouden dames remontoir met doublé schakelketting; een zilveren bandje van een wandelstok; een groene portemonnaie met inhoud een granaten armbandeen bruin lederen portemonnaie; eenige kwitanties ten name van Roozen en een notitieboekje. Komen aanloopen hotel „Zomerzorg" Bloemen daal, een keeshondje, draagt een halsband. Vermist een engelsche setter. Verloren een damesportemonaie, doukergroen met 2 drukknoopjes. De inhoud bestond uit 5 oents en een kaartje van catechisatie. Terug te bezorgen Vijverweg 7, Bloemendaal. BURGERLIJKE Van Zat®rda/ 15/1u|it°t STAND en m vrijdag 21 Juli. Geboren: d. van B. J: Krul en G. P. Blei; levenl. kind van T. J. Wesse- ling en- L. van Dee. Ondertrouwd: S. v. d. Lelie en H. A. M. Brante. Overleden: C. M. Mooijekind 1 .1. Overleden in het gesticht „Meerenberg" C. W. Mey 87 j.J. Javing 84 j.; J. de Geus 53 j.; W. van Deurse 51 j.; M. Rietveld 50 j Bravo! Naar wij vernemen, is mr. dr W. F. van Leeuwen, oud-burge meester van Amsterdam, met in gang van 16 September a.s., benoemd tot com missaris der koningin in Noordholland. PROVINCIAAL BESTUUR. UIT ANDERE GEMEENTEN. Con eert Remonstrant sc. he Ker k. Aanstaanden Donderdag 27 Juli zal des avonds in de Remon strantsche kerk te Haarlem een concert gegeven worden door de dames Janna Brandsma, sopraan, Nettie Evekink Burgers, alt, en den heer C. Roest, organist. Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar bij den boekhandel H. N. Mul, Kruisstraat te Haarlem en des avonds aan de kerk 50 cents. Het vroolijke rad. Van af 23 Juli tot 5 Augustus wordt in het Bron- gebouw te Haarlem een zomerfeest gegeven met als grootste aantrekkelijkheid het zgn. vroolijke rad. Deze vermakelijkheid zal ongetwijfeld het zelfde succes hebben als in Amsterdam, waai de bezoekers van Oud-Holland meermalen als 't ware om een plaatsje vochten. Het vroolijke rad is een groote, houten tafel, die door een motor in snel ronddraaiende beweging wordt gebracht. Op deze tafel nemen de liefhebbers van een buitengewone beweging plaats, om er, dank zij de wetten der middelpuntvliedende kracht, even spoedig te worden afgeslingerd. De grappenmakerij is' een aardigheid voor oud en jong en, voor zoover ons bekend, zonder gevaart Het Museum van Kunstnijverheid te Haarlem ontving in bruikleen een merkwaardig tocht scherm, waarop een japansche optocht, die het verhuizen van den Mikado van het winterpaleis naar het zomerpaleis voorstelt, is afgebeeld. Dit scherm is vooral belangwekkend om de vele kleederdrachten, zoowel van den adel als van het volk, die er op voorkomendeze toch werden later van lieverlede door andere, door het Westen beïnvloedde, kleedingen vervangen. Zondag is de toegang tot het museum kosteloos. Dinsdag 18 Juli 1.1. had voor de Arrondisse mentsrechtbank te ITaariem de beëediging plaats van mejuffrouw mr. Ina E. Willekes Macdonald, die, na haar examen met goed gevolg te hebben afgelegd, zicli ais vrouwelijk advocaat en procureur te Haarlem heeft gevestigd. Dit is de eerste vrouwelijke advocaat die als zoodanig hij de Balie te Haarlem haar intrede doet. Haar kantoor is voorloopig gevestigd bij dat van haar vader, den heer mr. F. Willekes Macdonald, Kenaustraat 11 te Haarlem. Faillissementen. Bij vonnissen van de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem werden de navolgende faillisse menten uitgesproken Mejuffrouw Clir. Kooyinan, modiste, wonende te Haarlem, curator mej. mr. I. E. Willekes Mac donald J. A. Verheek, brievenbesteller, wonende te Schoten, curator mr. G. A. Feits; B. G. van Voorde, koftiehuishouder, wonende te Haarlem, curator mej. mr. I. E. Willekes MacdonaldF. J. Zandvoort, aannemer, wonende te Haarlem, curator mr. G. A. Feits. Rechter-Commissaris in deze faillissementen mr. IT. van Loghem de Josselin de Jong. eigen punt niet reeds ondekt had. Maar dit is een meer persoonlijke questie, die ik thans even buiten besprek laat. Ben ik tegen het ageeren voor vrouwenkiesrecht? Neen ikMaar En in dat maar zit het brandpunt. Ik leef niet voor niet in de Eeuw der Vrouw blind en doof ben ik niet en zie dus heel goed in dat er een kern van waarheid schuilt in dat geroep om meer réchten. En nu voel ik eerbied, groo ten eerbied, voor die fiere Enkelingen, diealles prijs gevende, haar gansche leven wijden aan den strijd voor het wei, en tegen het wee harer zusterenhaar geheele ziel zonder eenig voorbe houd geven voor die zaak, le.t welhaar geheele ziel. Geen eerbied koester ik daarentegen voor die vrouwen, welke meewerken, neen meeprutsen aan een arbeid, die de hare niet is, en die daardoor, geloof me, de zaak meer achteruit dan vooruit helpen, die, zoodoende, wat men platweg noemt er de klad in brengen. Het gros van die voor standsters van vrouwenkiesrecht bestaat uit zulke knoeisters, die maar napraten, naschetteren wat haar voorgehouden wordt. En wat het ergste is, ze maken zichzelf zoo volmaakt tot een echo van de leidsters, dat ze eigen persoonlijkheid er aan geven, eigen plichten verzaken. Is het jou niet opgevallen hoe. onze tijd er een is vol van rechten, en zoo leeg aan plichten f Als ik al die meisjes en vrouwen van onze dagen zie hollen naar lezingen, colleges, lessen, vergaderingen en bijeenkomsten, vraag ik mezelf dikwijls af: wat moeten die een vrijen tijd hebben Of gestolen tijd? Jagen zij niet een verkeerd punt na, haar eigen doel, al is dat vaak oogen- schijnlijk nederig en gering, voorbijziende? Ik ken een meisje dat ziekenverpleegster werd in een diaconessenhuis, en thuis een bedlegerige moeder had, die aan vreemde zorgen werd toe vertrouwd. Ik ken een moeder die presidente is van een vereeniging ten bate van de verzorging van verwaarloosde kinderenhaar eigen kroost loopt met gaten in de kousen en ongewasschen oortjes rond. Ik ken een echtgenoote die lid is van een bond voor verhooging van het zedelijk bewustzijnzij jaagt haar man letterlijk de deur uit op zoek naar gezelligheid die hij in zijn eigen huis niet vindt. Ik weet Maar wat heeft dit alles met vrouwenkiesrecht te maken? Dit, lieve: dat ook hier geldtschoen maker, houd je bij je leest. Of dacht je dat jij door het enkele toetreden als lid en het naloopen van congressen een steentje bijdroegt tot het tot stand komen daarvan? Wil ik je eens wat zeggen? De plaats van de vrouw is thuis! Leven der vrouw! Meest ontplooit gy uw blaren Stil in den kring van een vredig tehuis Vandaar uit kan zij de wereld regeeren Geloof je 't niet Meen je misschien dat ik behoor tot die categorie van de „slimmen" volgens je dr. Phil, die met schijnbare werkeloosheid toch de mannen beheerschen? In zekeren zin behoor ik ook daartoe, omdat naar mijn vaste overtuiging een verstandige vrouw en moeder meer daadwerkelijk aandeel heeft in de regeering van een land dan zij, die met één onnoozel ingevuld stembiljetje ter ver kiezing tijgt. Zeg nu eens eerlijkzou jij voor jezelf er nu zulk een ontzaglijken baat bij vinden als je de toezegging kreeg van eens in den zooveel tijd op zulk een papiertje het blokje voor den naam van een candidaat te mogen zwart maken? Zal ik je eens iets verklappen Ik zou niet eens weten op wien ik stemmen moest! Schandelijk, hè. En weet je hoe dat komt? Omdat ik geen tijd heb me het hoofd vol te proppen met politiekWant wanneer ik persoonlijk wilde stemmen, zou ik me er eerst geheel in moeten werken. Halfheid leidt tot niets. Mijn werk zooals ik je reeds zeide, ligt in een andere richting. Als ik er maar toe mag bijdragen van onzen kleinen Anton een goed en braaf man te maken een taak, waar dag en nacht mijn geest van is vervuld, omdat ik de heilige belofte aan mijn moeders sterfbed afgelegd wensch na te komen naar mijn beste weten dan, stel ik me voor, heb ik op mijn manier ook bijgedragen tot het heil der maatschappij, doordien ik haar een nuttig en bruikbaar lid heb helpen afleveren. En wanneer ik me beijver het huis helder, net en gezellig te houden (we hebben vandaaag huis kamerdag gehouden, mijn armen tintelen van 't bruinwrijven! maar je moest eens zien hoe frisch en heerlijk alles je hier nu tegenglundert voor vader ais hij straks thuiskomt van zijn vergadering met den kerkeraad, die misschien nog wel meekomt om een kopje thee bij Dominé te drinken, wanneer ik op die manier zorg dat de raderen van de machine, die het Binnenhuis heet, geregeld geolied worden, dan het groote Leven, Mary, is één complex van raderen, die alle op vaak onbegrijpelijke fijne wijze in elkaar grijpen. Wat ik jou toewenscli is eenmaal ook dien zegen van den huiselijken haard te leeren kennen en waardeeren. 't Is waar, je hebt een leventje dat menigeen je zou benijden, terwijl ik al heel jong kennis heb gemaakt met zorgen en verantwoordelijkheid. Toch mis je iets: je punt. Zoek dat, maar ga niet te ver! Als altijd je Keetje.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1911 | | pagina 2