J. J. I» Adverte C. A. A. Dud C A A. Dud Natuui AGENDA. BLOEMENDAAL. Dagelijks, uitgezonderd des Zondags. Hotel „Duin en Daal." Middag- en avond-concerten. Toegang vrij. Eiken Dinsdag en Vrijdag 810 uur. Café „Slot V r e de n b u rg". Bloemendaal Commando. Gelegenheid tot oefening in het schieten met Marga-patronen en in het buksschieten. HAARLEM. Koloniaal Museum. (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kun s t n ij v er h e i d. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f 0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 103 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof). Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 23 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 113 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Zondag 27 Augustus, 8 uur. Bron gebouw. Concert Haarlemsch Muziekkorps. Dinsdag 29 Augustus. 8 uur. Bron gebouw Concert Haarlemsch Muziekkorps. Zaterdag 2 September. 2 uur. Terrein Klever park. Concours Hip pique. ZANDVOORT. Olympia Palace. lederen dag voorstelling. AMSTERDAM. Larensche Kunsthandel, Heerengracht 495 Maande lijks afwisselende tentoonstellingen van hol- landsche en buitenlandsche kunst. lich beim besten Willen, bei ausgiebigster I 'nter- stützung auch durch die Kinder, die Arbeit doch nur teilweise getan werden kann und meist ir- gend ein Yorteil nicht resultiert. Im Jahre 1903 traten in einem Pensionat mil 200 Schülern in 3 Wocben 9 Falie klinisch er Diphtherie auf. Kein Schulschlusz, keine Untèr- suchung auf Bazillentrager, nur Isolierung und Beliandlung der Kranken. Die Saclie war damit abgetan. 1910 traten in derselben Scliule 2 dipli- therieverdachtige Anginafalle auf. Es folgten bak teriologische Untersuchungen, eiliger Schlusz der Schule, ohne dasz der Bakteriologe und der Amtsarzt gefragt wurden, rasche Entlassung der Schuier in ihre Heimat, gröszte Aengstlichkeit bei den Eltern und Schulbehörden, auszerge- wöhnliche Desinfektion des Schulgébaudes, der Klassen, SchlafzimmerTapezierenAnstreichen der WandeVerbrennen der Bücher, die infiziert sein konnten. Der Verlust, den die Schule erlitt, wurde offiziell auf 500 (10.000 M.) geschatzt. Mehrere Knaben behielten ihre Bazillen lange Zeit hindurch. Der Autor schliesst: Die bakteriologische Diag nose hat ihren wirkliehen Wert und wird wahr- scheinlich noch wertvoller werden, wenn sie durch Vervollkommnung unserer Kenntnisse besonders übertragbarer Falie diagnostizieren lasst. In geeigneten Fallen kann sie aucli heute von Nutzen sein. Nicht aber ist korrekt die Methode der Untersuchungen in Bausch und Bogen. In sehr infektiösen Fallen wird der Amtsarzt die bakteriologische Untersuchung veranlassen manclimal wird er durch sie in der Kntdeckung besonders virulenter Infektionstrager gefördert werden. Dr. Mayer-Simmern. Met andere woorden, geachte lezers, de heer Hamburger op wien thans in verband met zijne houding of niet-hou- ding in zake de diphteriebestrijding te Zandvoort zoovele oogen gevestigd zijn, heeft blijkbaar, zonder kennis te nemen van het engelsche artikel waarvan hij zeide een referaat te willen geven, het door een duitscher dr. Mayer-Simmern gemaakte referaat eenvoudig vertaald (in goed nederlandsch vertaald, dat is waar) en het als eigen werk bij de redactie van het NederlandschTijdsclirift voorGeneeskunde ingezonden. En deze redactie (hoewel de engelsche naam van den oorspronkelijken schrijver en de duitsche titel van het tijdschrift waaruit het gerefereerd lijkt, haar had kunnen waarschuwen) plaatst deze bijdrage zonder nader onderzoek. Zoo zijn onze beoefenaren der „exacte" wetenschap Intusschen zullen wij voor diegenen onzer lezers, die geen duitsch verstaan het referaat, ook in goed nederlandsch, vertalen en van verklarende noten voor zien, het zal dan blijken, welke krachtige bestrijders van kwalen, die de volksge zondheid teisteren, de doktoren Garret, Mayer-Simmern en Hamburger mogen worden genoemd. En waarom heeft laatst genoemde in zijn zgn. referaat geschrapt de woorden, die wij in de duitsche en in de nederlandsche tekst cursief lieten drukken? Het is een raadsel; men oor- deele zelf. Hedendaagsclie dipliterieprophylaxe, door I. II. Garrett, med. doet.. D. P. H. advocaat, geneeskundig staatsambtenaar, president van de „Midland"-afdeeling van den bond van genees kundige ambtenaren, in liet tijdschrift Public Health (De Volksgezondheid, deel 24, Dee. 1910, ii°. 3, blz. 100—108). De schrijver waarschuwt op grond van zijn ervaringen als geneeskundig ambtenaar, om hij de bestrijding der diphterie niet al te ver mee te gaan niet den geestdrift der bacteriologen. Nauwkeurig moet overwogen worden, wat gedaan en wat niet gedaan moet worden; of de moeite en de liooge kosten, die eraan besteed worden, in de goede verhouding staan tot hetgeen bereikt wordt.Sommige personen, die neiging hebben tot angina, schijnen intermitteerend bacillen dragers te zijn; anderen schijnen onafgebroken maandenlang bacillen te berbergen. l) Nu' zijn niet alle dragers van diphteriebacillen in staat om gezonde personen zóó te besmetten, dat zij een duidelijke diphterie krijgen.4) Zelfs is niet iedere persoon met duidelijke diphterie instaat, om tot nieuwe ziektegevallen aanleiding te geven, slechts enkele zieken met bijzonder besmettelijke kiemen steken anderen aan.5) De betrekkelijk mild verloopende, snel genezende angina is dik wijls besmettelijk, terwijl de in klinisch opzicht zware met den dood eindigende gevallen vaak geen tweede geval tengevolge hebben. De schrijver had ids geneeskundig ambtenaar gelegenheid, in kleine woningen onder verhou dingen, die bijzonder gunstig waren voor de ver spreiding der ziekte, eenige honderden klinisch zeer duidelijke gevallen van diphterie waar te nemen, waarbij slechts zelden een tweede geval optrad.Indien liet besmettingsgevaar inderdaad zoo groot is, dan moeten ook in de diphteriê- barakken de artsen en verpleegsters .geregeld bacteriologisch onderzocht en bij positieven uit slag ook afgezonderd worden.8 Ook zijn de uit komsten van de strenge maatregelen, die van vele zijden op scholen worden toegepast (op sporing van de bacillendragers in de omgeving van zieken en afzondering totdat zij bacillenvrij blijken te zijn), niet beter geweest dan die, welke zonder dat radicale ingrijpen verkregen zijn ge worden. 3Evenmin is een prophylactische aan wending van liet serum door de ervaring ge motiveerd. De onderzoekingen geven bij school kinderen weliswaar vaak een positieve uitkomst, maar bedacht dient te worden, dat tallooze kinderen onnoodig van hun vrijheid worden beroofd, dat groote hinder daarvan wordt onder vonden, dat liet onderwijs belemmerd wordt, en dat een groote hoeveelheid arbeid, tijd en geld verspild wordt en dat alles is des te be zwaarlijker, waar ten slótte toch bij den besten wil van de wereld en bij alle mogelijke mede werking, liet toch maar stukwerk blijft en meestal geen voordeel daarvan gezien wordt. 1S) In liet jaar 190.'! kwamen op een kostschool van 200 leerlingen in I! weken tijds 0 gevallen van klinische diphterie voor. De school werd niet gesloten, onderzoek op bacillendragers werd niet gedaan; alleen werden de zieken afgezonderd en behandeld. Daarmede was de zaak uit. '3) In 1910 kwamen in diezelfde school 2 verdachte gevallen van angina voor. Bacteriologische onder zoekingen werden ingesteld, de school werd dade lijk geslotenzonder den raad van den bacterioloog en den geneeskundigen ambtenaar te vragen, de kinderen dadelijk naar huis gestuurd, de grootste angst bij ouders en schoolautoriteitenuitgebreid ontsmetten van bet schoolgebouw, de klassen, de slaapkamers enz., nieuwe vloerbekleedeng aan brengen, het renen (of wittender muren, het ver branden der boeken. Hét geldelijk verlies, dat de school daardoor leed, wordt ollicieel op ö()0 (f GOOI).i geschat. Verscheidene jongens bleven toch nog langen tijd bacillendragers. u) De schrijver komt tot de volgende slotsomls) De bacteriologische diagnose heeft zeker waar de,1") die waarde zal nog grooter worden, als zij door toeneming onzer kennis ons in staat zal stellen om de gevallen, die bijzonder besmettelijk zijn, te diagnosticeeren. In bepaalde geval jen kan zij ook nu reeds nut aanbrengen. Is) Niet goed is ech ter de methode om maar in liet wilde weg te onderzoeken. 19) Bij zeer besmettelijke gevallen zal de geneeskundige ambtenaar bet bacteriologisch onderzoek instellen, vaak zal hij daardoor verder komen in het ontdekken van bijzonder virulente infectiedragers.so) Dr. Mayee - Sijimekn. Welk een gemeenplaats. 2) Stel u voor dat men dit niet' deed 3) Dit „schijnen" behoort in bet z.g.n. weten schappelijk betoog niet thuis. 4) Natuurlijk niet, dat begrijpt zelfs iedere leek, want telkens zijn de omstandigheden, waarin verschillende personen met elkander in aanraking komen verschillend. Wanneer het anders ware, zou b.v. een badplaats in een paar uur tijd honderden ziekte gevallen moeten opleveren. 6) Dat „dikwijls" en „vaak" is ook nietszeggend en tocli schijnt het iets te zeggen en is daarom misleidend, en een „wetenschappelijk" betoog uiilg niet misleidend gesteld zijn. 7) In welke plaats was dit, in welk jaargetijde,;, wat was het hoofdbedrijf der bevolking, was de ziekte daar al meer epidemisch opgetreden altemaal omstandigheden van invloed, doch waaromtrent wij niets vernemen. s) Nu, wat zou dat, dit behoort ookin gevallen van andere, meer algemeen als gevaarlijk erkende, besmettelijke ziekten gebeurt dit toch ook 9) Dat is, liet spreekt van zelf, niet uit te maken. in this world comes out from the soul of the observer. Wherever any noble sentiment dwelt, it made the faces and houses around shine". Vindt je dat niet mooi en is het niet het beste, wat een mensch verwezenlijken kan Ken je die mooie legende van de Kaarsvlam? De legende van den woesten, wilden Raniero, een kruisvaar der uit Florence, die als dapperste zijn kaars mag aansteken aan liet gewijde altaar in het heilige land. En hij wil, eerst weet hij zelf niet waarom, die kaarsvlam aanhouden en wat eerst een gril is, wordt hem spoedig tot een be hoefte, tot heiligen ernst en om daaraan te kun nen voldoen moet hij anders worden, geheel anders! Afstand moet hij doen van zijn drink gelagen, van zijn neiging tot twisten, van zijn pronkzucht. Na vele opofferingen, haast boven- menschelijk moeielijke, slaagt hij erin zijn kaars vlam brandende te houden, tot hij Florence be reikt. Maar dan is hij een ander mensch geworden, een pelgrim, een strijder voor het heilig' vuur en een ieder verbaast zich in dien pelgrim den ruwen, wreeden Raniero van vroeger te herkennen Ik dweep met die legende, ze is vol diepe be teekenis en poëzie en laat een onuitwischharen indruk na, wanneer men haar eenmaal heeft gelezen. Je zult merken, dat de geest van mijn voor vader, den Puritein, zicli heden niet laat ver loochenen Een dag heb ik je brief laten liggen en ik zai dus vandaag liet gebabbel voortzetten. Gisteren moet je weten, zijn wij naar buiten gegaan naar Ekesteyn, waar mevrouw de B., een vriendin van mama, ons allen had uitgenoodigd om te komen middagmalen. Je kent mevr. de B. immers? Zoo'n caméeachtige, fijne schoonheid, zeer in overeenstemming „Hortense" genaamd. Zij is erg lief en zacht en ziet in alles haar man naar de oogen, ik vind haar net zooiets als dat moedertje van David Copperfield herinner je je nog, hoe wij die op school al beklaagden, dat fijne kind-vrouwtje met haar zijden krullen? Er was een uitgebreide kring van mensclien aan liet diner, heel wat studies weer voor een goed psycholoog. Mijn tafelbuurman was mr. I)., een zeer onder houdend jongmensch, maar bijw ijlen distrait en 10) O, dus dit wordt toch toegegeven, maar dan is voor die kinderen de vrijheidsbeneming niet onnoodig gebleken. u) Dit zou de schrijver juist moeten bewijzen, terwijl hij liet vooropstelt. 15) Als 11, met deze toevoeging, dat de schrijver hierbij alleen maar een beroep (loet op zijn gezag, zonder eenig feit en motief te noemen, altemaai zwaaien met 'n vlag, meer niet. De omgeving van den kostschoolhouder mag dan van geluk spreken, maar wat bewijst dit ('éne geval? Trouwens er wordt niet hij gezegd, (lat de kinderen geen bacillen-dragers meer waren. De kinderen, die zonder onderzocht te zijn thuis kwamen, zullen dus ook niet behandeld zijn, ze bleven bacillen-dragers, bleven dus ge vaar opleveren voor hun omgeving, m. a. w. hiermede is juist het tegendeel bewezen van wat men bewijzen wilde. ls) Deze slotsom is zelfs vermakelijk, als goud- vischkom van gemeenplaatsen. Och kom. 17Nee-maar. 18) Dat is wel heel bizonder. 191 (Iet is haast niet te gelooven. -°) D. w.z. als het in Zandvoort erger was geworden dan was ik dr. Hamburger eindelijk wel uit mijn slof geschoten. Waarschijnlijk is de slof zoek, want het is sedert Mei 'weer erger geworden; tusschen 1G en 24 Aug. 1.1. alleen weer 4 nieuwe bekende gevallen. Let lieve lezer echter op de logicaom verder te komen in liet ontdekken van bizonder besmettelijke gevallen zal ile amb tenaar hij bizonder besmettelijke gevallen liet bacterologisch onderzoek instellen. Neen, den exacte wetenschap kan de logica niet ontberen. Wij zeggen ten slotte niets anders dan dit; prosit! Neen: ad funduninaar den kelder gaan wij onder deze leiding. T De Genestet. Ingezonden.) 'k Noem mijn huis vol huwlijkszegen, Kinderliefde en moedermin, Somtijds lachendwelgelegen Maar die scherts heeft droeven zin. Waarom ik hier liet begin van dit bekende gedichtje aanhaal? Niet om u den schrijver, De Genestet, in herinnering te brengen: dat wordt pp liet oogenblik genoeg gedaan, maar meer om in dezen rempnstrantschen predikant den Del- venaar op den voorgrond te brengen. Ja, als dichter behoort hij aan geheel Nederland - evenals trouwens in zijne godsdienstige gevoelens. Zijn wieg stond in Amsterdam, zijn laatste rustplaats is in Beekhuizen, maar zijn herderlijk werk, zijn lijden voert ons naar Delft, naar de prinsenstad, die liij zoo geestig in „de Mailbrief" heeft beschreven. Men begrijpt vele zijner ge dichten veel beter, wanneer men de delftsehe topografie, de delftsehe toestanden van toen kent. Een oude Delvenaar bijvoorbeeld denkt bij dit gedichtje en dat sombere „Kijkje in het leven" aan liet liuis Noordeinde 31, nu bewoond door prof. Sleeswijk, vlak bij de oude begraaf plaats, tegenover den stalhouder Hesse. Maar wil Delft dezen grooten Nederlander als ten deele aan haar beboerende opeischen, dan dient zij ook te zorgen, dat alles wat aan hem herinnert bewaard blijft, dat in hare stedelijke bibliotheek alles, wat er over liem verschijnt, een plaats vindt. Gaarne wil ik, aan wien op dit oogenblik de zorg voor museum en bibliotheek der gemeente Delft is opgedragen, dezen plicht op mij nemen, doch dit kan niet goed gebeuren zonder hulp van hen, die zich op een of andere wijze tot taak gesteld hebben de gedachte aan den dichter levendig te houden. Zou ik daarom aan hen, die De Genestet in geschrift herdacht hebben, mogen verzoeken aan de bibliotheek der gemeente Delft een exemplaar hunner rede. een afdruk van hun artikel toe te zenden? Mag ik het museum van de prinsenstad (p/a. den archivaris) aanbevelen in de gedachte van hen, die soms een plaatje van zijn oude huis aan den Singel bezitten, of een ander voor werp, dat aan een onzer groote (lichters herinnert? Ik hoop in mijn volgend verslag de namen dergenen te noemen, die zoo ook voor het na geslacht De Genestet's naam in eere willen houden. Mr. L. G. N. Boueicius, Archivaris der gemeente Delft. Andere bladen worden verzocht dit over te nemen. Concours II i p p i q u e SPORT. te Haarlem. Den 2en en 3en September a. s. zal te Haarlem een concours bippique plaats hebben. Het programma geeft de volgende in- (leeling aan Eerste dag. 12 uur. Concours eenspannen landbouwpaarden, toebehoorende aan personen wier hoofdbedrijf landbouwer is. Prijzen 50.-, ƒ25.en 2 van ƒ19. 2.30 uur. Concours eenspannen toebehoorende aan particulieren. Prijzenkunstvoorwerpen be nevens 10.ƒ5.en ƒ2.50 voor de koetsiers. 3 uur. Klein springconcours. Springpaarden, voor paarden die in 1911 geen 300.gewonnen hebben. Prijzen ƒ125.75.ƒ40.25. ƒ20.— en ƒ20.—. Tweede dag. 2 uur. Concours schoonste rij paard. Prijzen 60.40.20.—. 2.30 uur, Concours voor eenspannen, toe behoorende aan particulieren, onder 1.50 M. stok- maat. Prijzen: kunstvoorwerpen benevens 10.—, 5,en 2.50 voor de koetsiers. 3 uur. Groot springconcours. Springpaarden Handicap. Prijzen ƒ200.—, ƒ1.00.—, ƒ50.— 25.en 25. Het bestuur bestaat uit de heeren: Herbert Cremer, voorzitter', Ritmeester G. J. A. A. Baron van Heemstra, le secretaris; Maurits II. Binger, penningmeesterAbr. van Hoboken van Hoedekens kerke, gedelegeerd commissaris; F. II. de Koek van Leeuwen; Jhr. II. W. M. van Coehoorn van SniiniaRitmeester T. L. de Voogt en luitenant R Wilson. De jury is 'samengesteld als volgt: Kolonel Knel; Jhr. van Reigersberg Versluys, Ord. oflicier van H. M. de KoninginA. II. van Wickevoort Crommelin en Ritmeester G. J. A A. Baron van Heemstra. H. M. de Koningin heeft voor het concours liippique een groote zilveren medaille beschik baar gesteld. Het gedrukte gemeente- PLAATSELIIK NIEUWS. versla^. Het eerste gedrukte „Uitvoerig en beredeneerd verslag van den toestand der gemeente Bloemendaal over het jaar 1910" is een lijvig werkje geworden. Het is 73 octavo blad zijden groot. Achtereenvolgens bevat 't verslag de bijzon derheden omtrent den loop der bevolking gedu rende het jaar, geeft eenige opmerkingen omtrent liet bijhouden van de registers van den burger lijken stand en van de bevolking, henevens een opgaaf van liet aantal kiezers voor kamer, staten en raad en vermeldt liet welke vragen zijn ge daan en welke beslissingen zijn genomen omtrent de kiezerslijsten en de verkiezingen. Voorts geef! liet een volledig overzicht omtrent de samen stelling van den raad en de commissiën, evenzoo een lijst van de gemeente-ambtenaren en -bedienden en der plaatselijke verordeningen, door den raad gedurende liet jaar vastgesteld, alsook de op gaven van de voornaamste in den raad behan delde onderwerpen. Omtrent de geldmidde len der gemeente is het verslag volledig, terwijl een opgaaf van (le gemeente-eigendommen, -Verken en -inrichtingen niet ontbreekt. Belang wekkend zijn o.a. de gegevens welke liet verslag verstrekt over de medische en gemeentepolitii die loopen over de toestanden, welke invloed oefenen op de volksgezondheid, over de lieer- schende ziekten, de begraafplaatsen, gast- en ziekenhuizen eli krankzinnigengestichten en in welke gegevens de geschiedenis der politic honden niet vergeten is. Verder geeft liet ver slag het noodige over (le kerkelijke zaken, wijdt een groot gedeelte aan onderwijs, kunsten en wetenschappen, behandelt het armwezen, land h' uw en veeteelt, nijverheid, handel en scheep vaart en bevat een 4-tal bijlagen over de bevol kingsstatistiek. „Behoort uit den aard der zaak de lectuur van een gemeenteverslag niet tot de meest ontspan nende, liet verslag van het lager onderwijs, uit gebracht door de commissie van toezicht op liei L. O., maakt hierop een gunstige uitzondering Niet alleen dat het in een aangenamen toon geschreven is, maar liet geeft over het in onze gemeente gegeven onderwijs zooveel belangwek kende bijzoiiderzonderheden dat het door elk ver dient gelezen te worden. Dezelfde ópmerkinv kan ook gemaakt worden over de andere ver slagen, met name dat van de commissie tot wering van schoolverzuim, dat betredende de bevindingen der schoolartsen en dat betref fende de bloemendaalsclie gemeentelijke duin waterleiding. Wij meenen met deze opgaaf van den inhoud van het verslag te kunnen volstaan. Te meer daar verschillende zaken hierin behandeld, in den loop van 1910 reeds in dit weekblad zijn opgenomen en tevens om den verkoop van (lit nuttige hoek geen afbreuk te doen. Het zij nogmaals gezegd dat liet verslag tegen den prijs van 1.aan het raadhuis verkrijg baar gesteld is, en door iederen inwoner die in de aangelegenheden zijner gemeente eenig belang stelt, dient gelezen te worden. Het boschfeest der leden van de 1 Cent-vereeniging is naar aller wenscli geslaagd. Wel had de regen den geheelen ochtend gedreigd, wel voorspelden stapels som bere wolken een mislukking der pret en scheen haas Pluvius, ook bekend onder den geweldigen naam van Jupiter, een spaak in 't wiel te zullen steken, maar Aurora die medelijden met haar vriendinnetjes gevoelde, had in den vroegen morgen anders beschikt en Zeus gesmeekt tegen den middag een oogje in 't zeil te houden wat 't Bloemendaalsclie bosch aanbelangt. En Zeus had zich, hoewel niet zonder tegenspartelen, laten vermurwenwant, zeide hij zeer terecht, 't is nu al zoo lang droog geweest dat 't tijd wordt eens uit een aiider vaatje te tappen, maar, allons, die 1 Cent-vereeniging is ook de eerste de beste niet, dus moeten we ze maar wat zonnevroolijk- heid geven, één middag van droogte kan er nog wel hij en dan, juffrouw Windhorst en heer Lim- perg zullen er blijde mee zijn. Aldus werd op den Olympus besloten en Poseidon gelast er de hand aan te houden, 't geen deze machtige broeder van Zeus inderdaad naar aller tevredenheid deed. En dank zij deze vereende krachten kon de pret een prettig verloop hebben. De lieer Windhorst had gezorgd voor limonade, een soort van nectar gelijk, en waardig om door alle goden op een agora (godenbijeenkomst) ge proefd te worden. En behalve dat dit goedje zoo lekker smaakte, was er ook lieel veel van en dewijl de dorst door spelen en zingen er niet op verminderde, werd dit een door allen zeer zenuwachtig, als ik mij niet vergis iemand met vlagen van melancholie. Ik trof hem in een op gewekte stemming, want wij hebben flink ge lachen. Aan mijn rechterhand zat een flirtend paar: jongmensch met lorgnet en meisje met onbe duidend wit en rose poppengezichtje, en licht blonde haren, van liet soort dat zich geroepen voelt op alles te giebelen. Hoe interessant de conversatie van een dergelijk paar voor de be trokkenen zijn mag, voor buitenstaanders is het weinig belangwekkend. Stel je voor Keetje-lief, welke opmerking van een der heeren treft op eens mijn oor? „Ehen werden im Ilimmel geschlóssen, darum fallen viele Ehemanrier nach der Hochzeit aus den Wolken." Kwam (lat niet prachtig na onze gedachtewisseling over het bewuste onderwerp? Toevallig toch, al is het natuurlijk te profaan er verder over te praten. Het gichelmeisje begreep de clou niet en ik voelde mij toen verplicht haar in te lichten'om trent liet bestaan van valsche haren, valsche tanden enz. Ik oogstte een afkeurenden blik van mama, een hevig-ontstelden van liet blonde engel tje, een fronsen van Eddie en lachen van de rest „Die Mary is toch zoo origineel!" Eddie was verder geheel in beslag genomen door zijn buurvrouw, een zeer coquette, maar buitengewoon aantrekkelijke vrouw, voor heeren tenminste. Ik heb er Eddie over uitgevraagd, maar hij is zoo vervelend, nooit iets uit te krijgen gek tocli, dat je je naaste familie liet moeilijkst doorgronden kunt. Na het diner werd koffie gedronken en gerookt in de hall en ik heb ook een sigaret opgestoken. Mr. D. vond het jammer, want hij had mij aldoor in gedachten „The Parson's daughter" genoemd, ik zag er zoo romantisch uit in mijn witte kleedje met zwartfluweelen lint, zei hij en nu bedierf de sigaret dat stemmingsvol geheel. Toen ik Percy naar zijn opvatting daaromtrent vroeg, zei Hij„Don 't be a fool, I like a girl smoking after dinner." Was het weer niet't eenige wat Hij had kunnen zeggen? Ontvang de hartelijke groeten van je Mary. gewaardeerde eigef pannekoeken, taartj Een der jongens h sproken en een s1 nomen, ja, er was ontgaan wat. Dank aardige spelletjes, 1 ven, waar zelfs de mee instemden, 11 «aan eten en dm eten, mitsgaders af ,1e tijd om en lie maar steeds tegen uitdrukking; fugii woorden door hem juiste: hora ruit. Het feest, om li£ zevenen geëindigd, men huiswaarts. De verbom te Na een vacantii bouwde school te deuren geopend v weken, voor mem bezoeking geweest, en onderwijzers c een extra portie z oude school mank zeer. Terwijl nu d( kon ontspinnen, spannen, om in k< niet haar vele g( te maken. En 't doet ons dat de school vei heeft. Door enkele wel een gemoppei werk, ze liadden nieuwe school oj bouwen" enz., ma. van deze school g( was. Alleen zou i er inplaats van i nieuwe lokalen zi hij aanstellen van was gekomen aai De school had i toe, de concurren scliijnlijk is 't, d gekomen zijn aai Bloemendaal. Nu (1e gymnasl wat meer, dan t( lichamelijke verzi worden, 't Best beuren onder leii onderwijzer, maai de vrome wenscl gemeentebestuur overveensche se.be daalsclie heelt ael Ook in andere rekening gehoude: van kinderen en aantal privaten v staande een gro: waardoor de luci Ilesmet wordt d< de lokalen lieeft i meerdere tuimelt' der ventilatieklep verversching niög proef zijn in een 't Gevolg hiervan leerlingen nu tem andere lokalen geplaatst worden, nu goed verlicht hart de donkere d: Door het aanbre; gang grenzende nu mogelijk, toe achteren gaan". V vermeerderd en fonteinen, die vt onhygiënische bel een bizondere gt heugen. Dit is e\ bank, 0111 een de; gebracht. Als liet zou men aan dt bank te zitten ni 2 uren achtereen Nu hadden wi aangeven der wi dempende bestra te brengen, waan Voor de vele deelneming hij van onzen gelief liuwd-, Pleeg den Heer betuigen wij oi dank. C. A. PAINE i A. A. DUDOl A. M. II. DUD» M. LE RÜTT1 Mr. J. M. Cit. en Beoemendaai., 23 Voor 4e vele deelneming hij he mijnen geliefden Heer betuig ik mijnen L. C. I)U DC Bkkukelex, 23 A onder gar. peilt a Facliin ïiOvieo

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1911 | | pagina 2