Men zoi j. VAN WIJK. Slechts Telefoon No. I( Kantoor en Magazijnen: Brouwersvaart 106, HAARLEM. Telef. 748. VAM Cl KERK-AGENDA. Haarlem. Groote Kerk, v.rn. 10 u., Ds. van Paassen. Eerste Kerstdag, v.m. 10 u., Ds. Weener. 'sav. 6 u., l)s. Barbas, (Engelenzang). Tweede Kerstdag, v.m. 10 u., Ds. de Ilartog. Bakenesser Kerk. (voor de kinderen), v m. 10 u., I)s. Montijn. Uitdeeling van kleedingstukken aan de kinderen der Kinderkerk. Eerste Kerstdag, v.m. 10 u., Ds. Veen. Kollekte voor de Ver warming. Tweede Kerstdag. Geen dienst. Eglise Wallone, 10'/» heures du matin, Mr. Martin Dupont. Lundi 25 Décembre jour de Noel. 10'/. heures du matin, Mr. Martin Dupont. Remonstrantscli-gereformeerden, v.m. 10 u. Ds. J. AV. K. Hoevers, Luth. Pred. te Rotterdam. Eerste Kerstdag, v.m. 10 u., Ds. A. Haentjens. (Koorgezang en collecte voor de Broederschap). Tweede Kerstdag. 's Avonds 7 V« u- Kerstfeest voor de Kinderen der Zondagschool (Koorgezang). Luthersche kerk, v.m. 10 u. Ds. J. L. F. de Meijere. Eerste Kerstdag. 10 u., Ds. A. C. Schade van Westrum. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 u. Ds. B. P. Plantenga. Eerste Kerstdag. 10 u., Ds. A. Binnerts Szn. 5 u. C. B. Hylkema. Tweede Kerstdag. 10 u., Ds. B. P. Plantenga. Bloemendaal. v.m. 10 u., Ds. J. A. van Leeuwen. Eerste Kerstdag. 10 u., Ds. J. A. van Leeuwen. (l'/j u., Ds. C. J. van Paassen, Pred. te Haarlem. Tweede Kerstdag. 's avonds 6'/2 u., Ds. J. A. van Leeuwen. Heemstede. 10 u., Ds. J. A. Gerth van Wijk Jr., Pred. te Bennebroek. Eerste Kerstdag. 10 u., Ds. J. H. Wolters. Tweede Kerstdag. 10 u., Ds. J. H. Wolters. Santpoort, v.m. 10 u., Ds. W. Bax Jr. Eerste Kerstdag. 10 u., Ds. W. Bax Jr. Met medewerking van het Kerkelijk Zangkoor. Tweede Kerstdag. 6 u., Ds. W. Bax Jr. Kerstboom. Wijk aan Zee en Duin. v.m. 10 u., A. Snethlage, van Heemskerk. Eerste Kerstdag. 10 u., Ds S. Berkelbaeh van der Sprenkel. Kinderzangkoor. Tweede Kerstdag. 's Nam. 4 uur, Kerstfeestviering van de Zon dagschool. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente. 10 u., Ds. P. E. Barbas, uit Haarlem. 5 u., Ds. S. Berkelbaeh van der Sprenkel, uit Wijk aan Zee. Eerste Kerstdag. 10 u., Ds. H. W. Creutzberg. 5 u., Ds. H. W. Creutzberg. Tweede Kerstdag. Geen dienst. 27 Decembergeen Bijbellezing. Doopsgez. gem. en Ned. Prot. Bond. 10 u., Geen dienst. Eerste Kerstdag. 10V3 uur, Ds. E. Pekema, (Koorgezang). Tweede Kerstdag. 's Avonds 6 u., Kerstfeest. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, n. m. 2j uur. Nieuwe zaal van „Rusthoek." Matinee „Amsterdamsch Trio." Eiken Dinsdag en Vrijdag. 810 uur. Hotel „Vreeburg". Bloemendaal-Commando. Ge legenheid tot oefening in het schieten met Marga-patronen en in het buksschieten. Eiken Woensdagavond, van 810 uur inliet gym nastieklokaal der 0. L. S. te Bloemen daal, gymnastiek-exercitiën voor leden van „Bloemendaal-Commando." HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechtsbijstand aan onvertnogenden. lederen Vrijdag houdt het bureau des namiddags te half 2 zitting in het gerechtsgebouw aan de Jansstraat. Voor zitter mr. P. Tideman, secretaris mr. dr.W.P.Vis. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f 0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 103 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79). Ge opend behalve Zondags en R.-Iv. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. iPrinsenhof). Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 23 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 113 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Dinsdag 26 December, n.m. 2 uur. Schouwburg Jansweg. Italiaansch opera-concert, f2.—, 1.50, 1.25, 1.—, 0.75, 0.50, 0.25. Dinsdag 26 December, 8 uur. Schouwburg Jans weg. Ensemble Solser en Hesse. Op slag van 12, de gebroken spiegel. Daarna: Kom je oolc op de bruiloft van Mietje? f 2.1.50, 1.25,1. 0.75, 0.60, 0.40. Vrijdag 29 December, 8 uur. Schouwburg Jans weg. N. V. Opera en Operette van het Rem brandt-Theater. Cavalleria Ruxticana en Paljas. f 2.50, 2.—, 1.75, 1.50, 1.25, 1.—, 0.60, 0.40. Zaterdag 30 December. 8 uur. Schouwburg Jansweg. Rotterdamsch Tooneelgezelscliap. dir. P. D. van Eysden. Colette. Blijspel. (Abonnements oorstelling.) Zondag 31 December, n.m. 2 uur. Schouwburg Jansweg. Matjné mevrouw Hopman—Kwast. Sneeuwitje. Kinder-operette. f 1.50, 1 0,7.7, 0.50. Kinderen half geld. VOETBAL BLOEMENDAAL. Zondig 24 December 2 uur. Bloemendaal li- Prinses Juliana. Terrein Meerenbergscheweg. Maandag 25 December, 10 uur. Bloemendaal LV V V Hercules IV. Terrein Meerenbergscheweg. 2 uur. Bloemendaal I en IIHelmei's F C. (Amsterdam). Terrein Meerenbergscheweg. Dinsdag 26 December. 10 uur. Bloemendaal HÏ-y- V V Hercules III. Terrein Meerenbergscheweg. 2 uur. Bloemendaal IIIJ F C (IJmuiden). Terrein Meerenbergscheweg. HAARLEM. Dinsdag 26 December, 2 uur. H F C Haarlem U.D (Deventer). Terrein Schoterweg. 2 uur. H F C. Haarlem IIEdo. Terrein Spanjaardslaan. AANSTEKEN DER LANTAARNS. De lantaarns van rijwielen, motorrijwielen en automobielen moeten deze week ten 4.14 ure aan gestoken worden. dat de man die tusschen Kuyper eii Troelstra in ons land op den voorgrond staat, die hen beiden wetenschappelijk gesproken in het nekvel heeft en wiens gezond nederlandsch zoowel de buitenissige woordafleidingen der sociaal democraten als de zalvende wellust der neo- calvinisten mist zich alleen in het Vaderland tehuis en op zijn gemak gevoelt, en dat het Vaderland, niettegenstaande het wa begrip Bol land heeft gehoond en zal hoonen, hem trouw zal blijven, totdat het echte vaderland, om zelf tot zijne waarheid, dat is tot zijne volledigheid te komen zijn geest in haar geestelijken kring loop zal hebben opgenomen. Van aanleiding tot voorzichtigheid. De afloop van de Zandvoortsche strafvervol ging voor het kantongerecht te Haarlem is voor ons onverwacht. Wij verwachtten veroordeeling van den eersten beklaagde op het derde punt der dagvaarding en ontslag van rechtsvervolging der beide beklaagden voor het overige. De gronden onzer verwachting uit een te zetten zou ons niet betamen, daar het vooruit te zien is, dat de ambtenaar van het openbaar ministerie in de zaak van den heer V. en de beklaagde in de andere zaak het rechtsmiddel van hooger beroeD zullen ter hand nemen. De zaak blijft dus onder het gezichtsveld van den rechter, die niet moet worden gestoord, en met wien de openbare meening zich zoolang niet heeft te bemoeien tenzij nieuwe feiten zijn bekend te maken, het geen 's rechters arbeid zou kunnen verlichten. Het is voor Zandvoort te hopen, dat de arron- dissements-rechtbank de zaken spoedig berechten zal, is de zaak eenmaal aan de eindbeslissing van den Hoogen Raad onderworpen immers het laat zich aanzien dat het ook daartoe komt dan is de zaak naar 's Gravenhage overgebracht, en hoe vreemd het ook klinke, ook in rechts zaken geldtuit het oog uit het harteen mensch, zegt juffrouw Laps, blijft nu eenmaal een mensch en voor wat hij niet gewaar wordt loopt men niet warm. Laat ons aannemen, dat wij na Februari 1912 van deze zaak in deze streek niet meer liooren. Maar wat dan? Dan moet Zandvoort zijn verdronken goeden naam ophalen en nieuw leven inblazen. Het komt ons voor, dat Zandvoorts gemeentebestuur in dit opzicht eenigzins kortzichtig is geweest. Toen het gevaar voor besmetting te Zandvoort heerschte, heeft men van buiten af aan het gemeentebestuur zelf geene inlichtingen gevraagd en zelfs aan ambtelijke verklaringen van dat bestuur zal in deze zaak ook in 1912, althans in het buitenland weinig waarde worden gehecht. Het komt ons daarom voor, dat het gemeente bestuur, dat wil zeggen het dagelijksch bestuur of, mocht dit daartoe niet kunnen overgaan, de gemeenteraad, het er niet op mag laten aanko men, dat de thans te Zandvoort genomen maat regelen door gewone dagbladberichten bekend worden gemaakt, maar dat dit bestuur zich tijdig met het staatstoezicht op de volksgezondheid moet verstaan en gemeenschappelijk maatregelen in de richting eener gezonde en gegronde open baarmaking van den verbeterden toestand moet beramen. Het staatstoezicht bestaat uit den Ceni tralen Gezondheidsraad, den hoofdinspecteur en de inspecteurs der volksgezondheid en de plaat selijke gezondheidscommissie. Het meest afdoende j en voor het gemeentebestuur - an Zandvoort gemakkelijkste daarbij ware, dat eerstgenoemd lichaam een gunstig oordeel over den toestand te Zandvoort kon uitvaardigen, waarnaar dé lageren ambtenaren en lichamen desgevraagd slechts hadden te verwijzen. Zandvoort's gemeente bestuur behoeft dan ook niet de gezondheids commissie, die en welks secretaris door den burgemeester en door het dagelijksch bestuur voh komen onbillijk zijn gehoond te voet te vallen en kan dan in zoover bij struisvogelpolitiek ert Itet laatste samenzijn van mej. Schouten en have leerlingen. in de houding van eenen trotschen slechtaard volharden, hetgeen ondeugdzaam is en ongezond maar dan zoo, dat de gezondheidscommissie daarvoor geene verantwoordelijkheid draagt. Het vertrek van PLAATSELIJK mej. Schouten. NIEUWS. Gisteren, 22 December, was mej. M. Schouten, onderwijzeres aan de O. L. S. van den heer IJzerman alhier, voor liet laatst aldaar werkzaam Nadat zij 1(1 jaren deze betrekking als een goede, door al hare leerlingen beminde, onderwijzeres vervuld heeft, was haar gezondsheidstoestand aanleiding, zich uit haren werkkring los te maken en heeft zij, zeer tot haar leedwezen, ontslag aangevraagd. Ging zij zelve noode, ook de kinderen en niet het minst de IJzerman, zagen haar met oprecht leedwezen vertrekken, want was zij voor de eersten een liefhebbende, zachte vriendin die aan haar onderwijs de teere en toch sterke banden van samen voelen en -leven wist vast te knoopen, voor het veeleischende schoolhoofd zal zij niet volkomen te vervangen zijn. Het was dus gisteren de laatste dag dat zij haar kinderkens onderwees. Er lag een wee moedig was over de les, de weemoed die het afscheid van een geliefd wezen zoo droevig kan maken. Maar de kinderen hadden door bewijzen van hartelijke liefde vele droppelen honig in den alsem gemengd en bij allen was zichtbaar het verlangen om het mej. Schouten zoo aan genaam mogelijk te maken. Voor de school begon hadden de kinderen aan liet. zwarte teekenbord in de vierde klas een prachtigen krans gehangen, waaraan twee linten in rood-en-wit hingen met het opschrift: „Voor onze lieve juffrouw Schouten van de 4de klas. 22 December 1911." Andere kinderen hadden bloemen meegenomen. Om half 2 werden liaa- door Ilanna Vollenga deze versjes toegezongen O juffrouw Schouten nu is er het uur Het uur van vertrekken reeds daar! De tijd, die gij hier zijt, is kort nog van duur: Gij maakt u tot scheiden reeds klaar: Wij houden van pret en wij maken graag jool, Maar lieusch voor u treurt dan toch heel onze school O, juffrouw, het spijt ons zoo zeer. Uit naam van ons allen bedank ik u nu Voor al, wat u steeds voor ons deedt. Uw liefde en goedheid, dat voelen wij nu, Was met ons in vreugd en in leed! Al zien wij u nu ook voor goed van ons gaan, De Bloemendaalsche school blijft voor u steeds bestaan Vergeten dat doen wij u nimmer Vergeten, dat doen wij u nooit, bloemen werden overhandigd en mejuffrouw Schouten onthaalde de kinderen op een ver snapering. Te kwart over 2 vertrokken de kinderen, liepen in lange rij langs de vertrekkende onderwijzeres heen en ontvingen elk een stevigen handdruk tot afscheid. Alleen de 4e klas bleef achter om de laatste les te ontvangen, die werd bijgewoond door de leden der plaatselijke school commissie. Om half 3 kwamen deze heeren; de heer Mr. Jacometti nam het woord en gaf zijn groot leed wezen te kennen dat mej. Schouten een werk kring moest vaarwel zeggen, waaraan zij zich zoo geheel had gewijd en die zij met zooveel liefde had vervuld. Hij hoopte dat zij ook op haar verderen levens weg nog veel geluk mocht ontmoeten en dat het haar gegeven mocht zijn daar ook anderen te dóen genieten van haar groote gaven van hoofd en hart. Toen nam de heer IJzerman een kort maar welsprekend afscheid van mej. Schouten. In korte woorden haar dankzeggend voor alles wat zij voor de school gedaan had, sprak hij als zijn meening uit, dat de bloeiende toestand van de school voor een goed deel de vrucht was van het werk van mej. Schouten. Daarna bood de heer IJzerman, toen de kinderen vertrokken waren, namens het personeel als herinnering aan de aan gename en vertrouwelijke samenwerking haar een koperen staand uurwerk met zijstukken aan. Je kent natuurlijk Chamisso's cyclus: Frauen liebe- und- leben, ik meen me ten minste te herinneren hoe je indertijd die verzen uitmaakte voor „antiek gezanik". Ik denk daar (nu althans) anders over en heb mezelf meermalen betrapt dat ik stilletjes neuriede van: Kr, der Herrlichste von allen, Wie so milde, wie so gut, Of van: Du Ring an meinem Finger Du gold nes Ringelein. En als ik dan daarbij terugdenk aan zekere andere tijden toen ik in mijn dagboek ver zuchtingen slaakte over doodbidders, je herinnert je dat fraaie vers? Ik verkeerde toen namelijk in de vaste overtuiging dat Johannes hield van jou en aan mij niet dacht. Jij zag scherper! Mary ik ben zoo in-gelukkig. In mijn vorigen brief gaf ik je reeds als mijn vaste overtuiging dat het huwelijk de ware be stemming is voor de vrouw. Hoe het komt, weet ik niet, maar in mij heeft altijd de meening ge leefd dat het mij niet gegeven zou wezen die bestemming te zullen volgen ooit. En daarom maakte ik mezelf wijs, dat ik mijn punt gevonden had in mijn zorgen voor vader en voor Anton. Thans zie ik in dat die punt eigenlijk maar een komma was. Mijn punt is: Johannes Vermaren. Overmorgen is het Kerstmis, voor mij een lichtfeest in dubbelen zin. Want op eersten Kerst dag zal onze verloving bekend worden gemaakt, en al onze vrienden zullen zich mede verheugen over het blijde, dat in onze harten zijn intocht heeft gedaan. De lucht ziet donkergrijs en er waart een stilte over het land als van afwachting. De kalf takken der boomen staan roerloos, geen vogeltje tipt er rond. Het is ook heel koud. Ik heb zoo'n stille hoop dat, wanneer wij op Kerstmorgen de blinden open maken, ons een blank sneeuwgezieht zal begroeten. O, dat wijde, smettelooze wit, fonkelend en schitterend in een strakke winterzon 't Wit, dat de bruiden dragen. En als dan de klokken beieren: bimbam, bimbam, en alle menschen elkaar een vroolijke Kerstmis toewenschen, dan is het feest! feest! Dan zal het mij wezen of ik op die warme, diepe klokketonen op word genomen en gedragen over mijn bruidskleed heen naar het kerkje waar hij wacht op het preekgestoelte en spreken zal over den tekst..Zijt gij degeen, die komen zou Zalig de mensch die gevonden heeft „degeen, die komen zou". Wij hebben indertijd elkander geschreven over weerzielen„tweeling is de mensch geboren" en wij allen zien uit, verlangend naai den beloofde. Mijn Diogeneslampje zal ik maar uitdoen, ik behoef niet meer te zoeken. Of wannéér ik liet nog brandend laat, zal liet wezen om zijn weg bij te lichten, opdat hij niet struikele over steenen en kuilenDe liefde heet dat lampje nu en het zal wezen als een eeuwig licht. Kerstmis lichtfeest liefdefeest! Mary, wat tnag ik jou wenschen? Ach, je weet het wel: Keetje kent eigenlijk maar één gelukwensch voor wie haar lief zijn dat ook voor hen dat licht moge opgaan dat voor haar verrezen is, een licht dat zij nu overal in alles weerspiegeld ziet. Ik wensch je met dit Kerstfeest toe, Marylief, dat binnen niet al te langen tijd ook voor jou zulk een sterretje mag opgaan in de oogen van hem, die voor je bestemd werd, en dat je den weg zal wijzen naar zijn hart. En met deze woorden neem ik voorloopig afscheid van je om me terug te trekken in mijn landelijk leven van predikantsdochter en weldra: domineesvrouw. „Far from the madding crowd" slijt Kee je haar verder bestaan, ze is er gelukkig in, omdat ze er thuis hoort en Als hoogst geluk op aarde roem Ik stille eenzaamheid, Mits enk'le voorwaard' die ik noem Ge met. z'n tweëen zijt! Je je liefhebbend. Keetje. Mej. Schouten was iemand die niet haar kracht zocht in uiterlijk v.ertoon maar stil haar werk verrichtte en van wie met recht gezegd kan worden dat zij in de eerste plaats was opvoedster van de aan haar toevertrouwde leerlingen. Groot was haar invloed op het gemoed harer leerlingen. Donderdag behaalde de schietvereeniging Bloemendaal-Commando" den 4den prijs op den nationalen wedstrijd (buks) te Amersfoort, met 448 punten. Door de 1 cents vereeniging werd over de maand November opgehaald een bedrag van/60. Uit het politie-rapport. Processen-verbaal zijn opgemaakt wegens: het rijden over de voetpadenhet vervoer door een trekdier doen plaats hebben, op noodeloos knellende en pijnlijke wijze (twee maal); het loopen over verboden grondopenbare dronken schap; overtreding Visseherswet; mishandeling; Jachtwet-overtreding en het stellen van wild strikken. Gevonden voorwerpen: terug te bekomen bij Huizinga Kennemerweg te Bloemendaal, een zilveren rozenkrans in etui; bij Visser Paul Kru- gerstraat Schoten, een hondenzweep; bij W. van Eijk Tetterodestraat 72 te Haarlem, een honden halsband; bij J. van der Horst Delfstraat 28 Haarlem, een medaillon; aan het politie-bureau te Overveen een huissleuteleen door een bekend Bloemendaalsch wildstrooper in het jacht veld achtergelaten jas, en bij C. Heitlager een huisleutel. Verloren een doosje met potlooden; een ijzeren voetmat; een wandelstokeen parapluie een bankbiljet van flü, en een gouden oorbel letje met blauw steentje. Van Zaterdag 16 tot en BURGERLIJKE met Vrijdag 22 December. STAND. Geboren: z. van J. Kuné en F. van der Hoek. Getrouwd: II. Roessingh en H.C. Engelberts. Overleden: C. Bergman, 51 j. Overleden in het gesticht „Meer en berg": A. C. van Beikum, 56 j.W. G. de Kreek, 65 j. Spraakleer. Door J. L. Kingma. PH0NETISCHE i/nnuicv orming der mede- klinkers, of hoe ze worden voortgebracht. De G of CH (zie vorig weekblad). De g of ch heeft verschillende grondslagen waarop zij gebouwd kan worden. a Door midddel van gorgelen met wat water. In mijn practijk heb ik steeds succes daarmee. Dit letterteeken hebben wij dan ook voorge steld door een beeld, dat met een glas water in de hand, de keel gorgelt, wijl het mij bij ondervinding gebleken was, dat kinderen, die de g niet konden uitspreken, door het gorgelen onwillekeurig tot de wetenschap kwamen, hoe de g moest worden gevormd. Gorgelt men met trilling der stembanden, dan ontstaat de gevi breerde g, zooals in dagen, lage, liooge, wegen enz. Gorgelt men geluidloos dan ontstaat de z. g. ch zooals in kacAel, lieftaam, echter, sc/irijven enz. en de niet gevibreerde g. in dag, heg, wig, wieg, gems, git, enz. Nadat men genoegzaam gegorgeld heeft, doet men het zonder water om de eigenlijke g of ch te krijgen. Men moet vooral daarbij zorgen, dat de tongrug niet te ver naar achteren, het harde gehemelte raakt; want naarmate men het zachte gehemelte nadert, des te onzuiverder wordt de articulatie. Men kan den stand der tong bij de g (alsook bij de k) bepalen door den rug van den wijs vinger rechthoekig over de twee boven-voor- tanden te schuiven, tot even over den nagel, on geveer 2 c.m. Men moet dan alreeds de tong voelen. b. Legt men de k vast (zie de kt, door mus noch mond, tengevolge pekken van het zachte gehemelte snappen. Wanneer men nu dihir, waar de to: irehemeltè raakt, in het midden c staafje heeft aangebracht, bijv. eei en de tong daarmede een weinig na duwt, dan ontsnapt er lucht en die articuleert men tie ch bij vibreering c. Men kan ook uit de ie, dit vormen. De ie toch, komt als zij gelu voortgebracht, zeer na aan de ch- dat geval, niet anders te doen h tong een weinig meer op te heffer het harde gehemelte zachtjes raakt, eene vernauwing ontstaat, die het ad bij de ie aanwezig, dan tot een luchtst die de ch doet ontstaan bij vibreeri: Daar de stroom eigenlijk door ee den tongrug gevoerd wordt is de benaming. T o n g r u g g 1 e u f-b 1 a a s k 1 a n k de g. Gevibr. tongruggleuf-blaas Daar het gevormd wordt met brt stand, die steeds een zekere scher; brengt, neemt dit letterteeken bij mondwijdte, zooals dat bij de o', o, het geval is, eene zachte uitspras daar dan ook, dat de gevibreerde t lireerde g (alsook de ch), bijv. in gi ko</</en, vermocht, voeijrt. geducht Hu'/o onwillekeurig zachter klinl daj/pen, heggen, wiggen, wiegen, lie schrijven enz., waar zij onder den den breeden mondstand komen. In den volzin. Dirk bleef niet bij zijn vrienddi huis, komt het dan ook voor dat klinkt en de g scherp. Brengt men het zachte gelieme achtergedeelte der tong, dat het d tongwortel zit, in aanraking, dan eene z. g. schraap-g, die bij articulati op liét spreken werkt en slecht vo Deze soort van g wordt tot nog te zeer gebezigd en zelden ongevee den van liet harde gehemelte aang Recapitulatie, ch. Neusholten gesloten. Mond open. Gleufvorming bij aanraking van gedeelte van den tongrug en dat v gehemelte, waardoor de luchtstrooi Geen vibratie geluid en artici slag k. 9 Neusholten gesloten. Mond open! Vibratiegeluid aanwezig. Wordt ook zonder dat geluid Verdere Vorming ch. Articulatie-grondslag k. Tentoonstel UIT ANDERE Egmond aa GEMEENTEN Te Egmond aan rustige plannen 01 de maanden Juli en Augustus 1 toonstelling te houden op alle ingericht terrein. In hoofdzaak de tewredenheidsbetuigii grootste sorteering en liet Getrouwd: H. ROESSINGH en H. C'. ENGELBERTS. De Heer en Mevrouw ROES SINGH—ENGELBERTS, betui gen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling, bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Bloemendaal, 21 Dec. 1911. De Heer en Mevrouw ROES SINGH-VAN DE STADT, be tuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling, bij gelegenheid van liet huwelijk van hun zoon onder vonden. Overveen, 21 Dee. 1911. Mevr. ENGELBERTS baron nesse VAN NEUKIROHEN, ge naamd NYVENHEIM, betuigt haren hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij het huwelijk van haar dochter ondervonden. Bloemendaal, 21 Dec. 1911. TUINSCHELPEN. TUINGRINT. DUINZAND. RIVIERZAND. 1 EGEN BILLIJKE PRIJZEN. VRAAG PRIJSCOURANT. i een ppoef en U bli smakelijke thee gel Kruisstraat 34. HAAI

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1911 | | pagina 2