flora- r Gebr. I taaÉan l, Uaarli Bloc VERKOOPLOKA enz met Jreewhe KERK-AGENDA. Haarlem Groote Kerk, v.m. 10 u., Ds. de Hartog. 's Avonds 0 uur, de heer Foeken, Hulpprediker. Bakenesser Kerk. (voor de kinderen), v.m. 10 ure, de heer Faber. Kglise Wallonne, 10'/„ heures du matin, Mr. Martin Dupont. Midi: École du Dimanche. Remonstrantsch-gereformeerden, v.m. 10 uur, Dr. P. H. Ritter, Hoogl. te Utrecht. 7 uur, Ds. A. H. Ilaentjens. Lnthersche kerk, v.m. 10u. Ds. A. Schade van Westrum.. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 u. ns. B. 1'. Plantenga. Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 uur, Ds. J. A. van Leeuwen. 6'/„ uur, Ds. J. A. van Leeuwen. Heemstede. Ned. Herv. Gemeente. 10 uur, Ds. J. H. Wolters. Doopsbediening. Santpoort, v.m. 10 uur, Ds. W. Bax Jr. Wijk aan Zee en Duin. v.m. 10 uur, Ds. S. Berkelbach van der Sprenkel Woensdag 0 Maart, 7'/s uur Ds. S. Berkelbach van der Sprenkel (te Wijk en Duin) Bijbellezing. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente, v ni 10 uur, Ds. Yunderink, van Haarlem. 5 uur, Ds. S. Berkelbach van der Sprenkel van Wijk aan Zee. Woensdag 6 Maart 8 uur, Ds. H. WCreutzberg Bijbellezing. Doopsgez. gem en Ned. Prot. Bond. v.m 10'/., uur, Ds. F,. Pekema. Zandvoort. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 uur, Ds. G. Posthumus Meijjes. Doopsbediening. 's Av. 7 uur, Ds. G. Posthumus Meijjes. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, n.m. 2j uur. Nieuwe zaal van „Rusthoek." Matinee „Amsterdamsch Ino. Eiken Woensdagavond, van 810 uur inliet gym nastieklokaal der 0. L. S. te Bloemen daal, gymnastiek-exercitiën voor leden van „Bloemendaal-Commando." Eiken Vrijdag. 8-10 uur. Hotel „Vreeburg Bloemendaal-Commando. Gelegenheid tot oefe ning in het buksschieten. HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechtsbijstand aan onvermogenden. lederen Vrijdag houdt het bureau des namiddags te lialf 2 zittmg 111 het gerechtsgebouw aan de Jansstraat. Vooi- zitter 1111'. P. Tideman, secretaris mr. dr.W.P.Vis. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 10—4 ure. Entree f 0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat <9). Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof). Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 10—4 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 1—2 ure, en Donderdags van 23 ure, Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be- halve Zaterdags en Zondags) van 11 ure- De bibliotheek alle werkdagen van 1—4 ure. Zondag 3 Maart, 8 uur. Schouwburg Jans- weg N V. Opera en Operette van het Kem- brandt-Theater. De Man met S Vrouwen. Operette, f 2. 1.50, 1.25, 1.—, 0.75, 0.50, 0.40. Woensdag 6 Maart, 8 uur. SchouwburgJ>ns- weg. Albert Vogel, f 1.50, 1—, 0.75, O.oO. Woensdag 6 Maart. 8 uur. Sociëteit Vereeni- o'ing. Nederlandsche Bond voor Vrouwen kiesrecht, afd. Haarlem. Openbare vergadering. Spreekster mevr. M. Boissevam—Pijnappel, uit Amsterdam over Vrouwenkiesrecht. 10.25,0.10. Donderdag 7 Maart, 8 uur. Schouwburg Jans- w e g. N. V. Opera en Operette van het Rem brandt-Theater. Hugenoten. Opera. Donderdag 7 Maart, 8 uur. N u t sge b ou w. Zijlstraat. Theosofische vereeniging, Haarlemsche Loge. Lezing door den heer J. de Jager over: De ontwikkeling der moraal. Zaterdag 9 Maart, 8 uur. Schouwburg Jansweg. "Wederopvoering van MejonkvrouwDe laSeigltere. Zaterdag 9 Maart, 8 uur. Sociëteit v ereem- ging. 4e Séance Joh. Steenman. t 2.—. VOETBAL. HAARLEM. Zondag 3 Maart 2 uur. H.F.C.—G.V.C. II(M age- niiiffen). Terrein Spanjaardslaan. 2 uur. Haarlem II—A F C. [Amsterdam). Terrein Schoterweg. AANSTEKEN DER LANTAARNS. De lantaarns van rijwielen, motorrijwielen en automobielen moeten deze week ten 6.05 ure aan gestoken worden. reecis den Grieken bekend was, vereenigen zich Denkt' u nog maar eens over de vraag: „wie horen wir Musik?", want u ziet wel -lat int rijk der Harmonie groote tegenstel ingen zijn, die zich harmonisch oplossen en opheffen. Een ander maal iets over „actives und passives Horen en dan over Subjectief en Objectief, maar dat is een ware hersengymnastiek voor wie daaraan niet gewend is, dus daarover later. Lentebodes. PLAATSELIJK Een medewerker schrijft ons: NIEUWS. Als je aan een krant verbon den bent, dan doet 't je be paal goed, als je eens een berichtje kunt opsturen, waarvan je verwachten moogt, dat ie er de „primeur" van hebt. Uit den aard der zaak snoepen de doorbladen dit buitenkansje in den regel voor den neus van een weekblad weg. De lezer zal dus begrijpen, dat, toen van morgen een kleine jongen bij me kwam en me met een triomphantelijk gelaat een meikever toonde, dadelijk de krantenmensch-natuur m me wakker werd en 't tikkertje in m n inker borstholte een ongewone werkzaamheid begon te ontwikkelen bij de gedachte: prachtig, nog aeen enkel dagblad heeft de eerste meikever „gesignaleerd," en daar heb ik ineens de aan- leidende oorzaak voor een berichtje over vroege lente na laten winter in m'n handen. En k stond al te bedenken, wat 'k boven m'n berichtje zou plaatsen, „Lentebode"? Neen! Dat was te gewoon 'n „Vroegertje" dan? Neen, ook niet. Vroeg? Wat is vroeg! Als je, net als de bekende heer Thijssen, spijt almanak en kalender en astronoom durft beweren, dat de lente „eventjes na de Sinter klaas" begint, dan is een half suffe meikever op den ooravond van 1 Maart toch geen vroegertje, tenminste geen vroege lentebode. Enfin, dat op schrift zou 'k wel vinden, want de gedachte daar aan werd alweer verdrongen door de vrees dat andere jongetjes misschien morgen ook al soort gelijke lentebodes zouden gaan brengen aan andere krantenmenschen. En dan was 'k toch nog „gesjochte." Intusschen was m'n nieuws gierigheid gaande gemaakt en 'k vroeg lïet jochie: „hoe kom je daaraan vent?" waarop het kereltje mij met 't doodgewoonste gezicht van de wereld ten antwoord gaf: „me vader uitge- grave, bij 't spitte. Hij heit er nog meer." Op eens ging me een gasfabriek op en begon ik dergelijke vroegelingen met door 't jochie opgenoemd landbouwwerk in verband te brengen. M'n geloof in natuuronregelmatiglieden kreeg opeens een lievigen knauw. De eerlijkheid gebiedt te vermelden, dat m'n waarheidsliefde de overwinning behaalde op 't snoode voornemen, om zonder vermelding van de oorzaak dezer ontijdige geboorte, toch gewag te maken van de „eerste meikever." Toch heeft onze gemeente hedenmorgen een niet minder onmiskenbaar bewijs ontvangen van de naderende lente, 't Vroolijk gekwinkeleer van de eerste aangekomen zomergasten heeft reeds weer door 't nog stille dorp geklonken. Acht dagen vroeger dan verleden jaar zijn ze hier weer neergestreken. Was 't hun instinct, dat hun vertelde, dat de temperatuur hier vol gens de opgaven van 't weerkundig instituut bji- ven gewoon is Of was Beieren wat 't weer be treft, Holland voor? Of was 't duurte der le vensmiddelen, die de beurzen van moeder de vrouw had bres geschoten en hen naar 't rijke Holland dreef? Wat de oorzaak ook moge zijn, ze zijn er weer, de duitsche muzikanten, om ohs gedurende de eerstvolgende maanden elke week weer met hun, in de „heimath" nieuw ingestu deerde melodieën te komen opvroolijken. Hun jassen zijn nog even groen, de zolen hun ner schoenen nog even dik, hun „embouchuur" is nog even sterk, en de lust, om in 't najaar met een flink gevulden buidel naar huis terug te kunnen keeren, nog even groot als den vori- gen zomer. Voor U, gezellige muziekleveranciers, hoop ik, dat dit laatste zeer zeker 't geval moge zijn. Uit het po lit ie- r ap p o r t. Processen-verbaal zijn opgemaakt wegens mishandeling en wegens het loopen over ver boden grond en diefstal van een jasje. Gevonden en terug te bekomen bij Flóoren Zijlweg 68a een paarlemoeren rozenkransSchouw tjeslaan No. 249. (Leidschevaart) Heemstede qjen portemonnaie met inhoud, tusschen 6 en 7 u(ur 's avonds aan te meldenpolitiepost Bloemendaal, een zweep; bij Verbeek Bloemendaalschewég No. 12 een gladde gouden verlovingsring. Verloren 1 porlemonnaie met inhoud; 1 pakje inhoudende een blauwe pantalon1 ring met vier sleulels: 1 zwart lederen portemonnaie inhoudende 1 dubbeltje en een cahier met aan- teekeningen betreffende het verhuren van spreek machines. Van Zaterdag 24 Februari BURGERLIJKE totenmet Vrijdag 1 Maart STAND. Geboren: z. van Jhr. B. Eekhout en Jkv. E. van An- dringa de Kempenaer. Overleden in het Gesticht „Meereu- berg: W. van der Vries 75 j. Bloemendaal I SPORT. Ajax I en II 2—0. Onder begunstiging van het mooie weer had deze wedstrijd plaats op 't B.V.V. terrein, onder leiding van den heer v. d. Aart. Bloemendaal probeert eenige jongere krachten en stelt zich als volgt op: Vlaanderen, v. Rietschoten. v. Maren. Law. v. Kessel. v. d. Bergh, Lansdorp. Hartogh. Roskam. Kemper. Fris. Houtgraaf. Ajax verschijnt met 4 spelers uit 't 1ste elftal en 7 uit 't 2de. De Amsterdammers hebben den aftrap, doch dadelijk zijn ze den bal kwijt, en ondernemen de Witten een aanval op 't vijandelijk doel. Fris schiet, maar de bal gaat naast. Bloemendaal is thans voortdurend de meerdere, daar Ajax 't nogal kalm opneemt. Ze weet dan ook na 15 min. spelen de leiding te nemen door Kemper. Ajax begint thans wakker te worden, en vertoont veel beter spel, zoodat beide partijen vrijwel aan elkander gewaagd zijn. Dit kan echter niet verhinderen dat Kemper weldra den stand op 20 brengt. Even voor rust krijgt Ajax een kans om te doelpunten, daar een der witten penalty maakt Het schot werd echter door Vlaanderen gé- houden. Met 20 gaat de rust in. Na de pauze speelt de trainer van Ajax mede, daar een van hun spelers wegens een verwonding uitvalt. Van Kessel krijgt de opdracht om den Engelschman geen oogenblik uit 't oog te verliezen. 't Spel is nu verdeeld, maar door 't goede spel van VVes en Kees, krijgt Ajax geen gelegenheid om te schieten. Bij Bloemen naai verknoeide Fris eenige mooie kansen. Nog eenige aanvallen van Ajax, en 't is tijd. Bloemendaal heeft dus met 20 gewonnen en welverdiend. Bij Bloemendaal waren goed „Wes", v. d. Bergh, Kemper. Bij Ajax de rechtsbinnen en de trainer Khirwan. L. V. De A tax en. UIT ANDERE Wegens plaatsgebrek moest GEMEENTEN een artikel over de deze week te Haarlem ingevoerde Ataxen tot het volgend nummer blijven liggen. De Carnegie-hulde. De directie van den Larenschen Kunsthandel verzoekt ons het volgende mede te deelen: De bijdragen voor de Carnegie-hulde zijn reeds vrij talrijk. In de afgeloopen week kwamen 290 bijdragen in, loopende tusschen 100.en 25 ets., tot een gezamenlijk bedrag van ƒ1385.70. Zij die geen rondschrijven mochten hebben ont vangen, worden beleefd verzocht die aan de directie van den Larenschen Kunsthandel, TIeeren - gracht 495, Amsterdam, aan te vragen, al waar ook lijsten ter teekening liggen. Museum van Kunstnij verheid te Haarlem. Het Museum van Kunstnijverheid werd ge durende de maand Februari bezocht door 350 belangstellendenuit de aan het museum ver bonden boekerij werden 267 boek en plaatwer ken naar verschillende plaatsen van ons land in bruikleen verzonden. De aan het museum verbonden School voor Kunstnijverheid werd bezocht door 184 vrouwe lijke en mannelijke leerlingen. De lessen van den vrouwencursus voor emailleeren worden ijverig bezocht en geven den leerlingen veel voldoening de directie koestert de hoop dat deze lessen er veel toe zullen bijdragen dezen belangrijken tak van het kunstambacht, die in combinatie met het metaalwerk hieraan door zijne schitterende kleuren eene zoo groote bekoring verleent, in ons land te ontwikkelen en te vestigen, Gezondsheids-commissie VOLKS- e z e t e 1 d GEZONDHEID. te B1 o e m e n d a al Verslag der in Februari gehouden vergadering. Voorzitter: de heer J. Mullemeister afwezig: de heer S. II. Brongersma. Heemstede. Medegedeeld werd, dat door verbetering der rioleering van perceel Leidsche Vaart 217, de klacht van heerschenden stank in die woning is opgeheven. Eveneens werd medegedeeld dat de eigenaar van perceel Zandvoortschelaan 42 de rioleering zal verbeteren. De eigenaar der perceelen Binnenweg 04, 06. en 08 heeft niet voldaan aan de aanschrijving van B. en W. om binnen een gestelden termijn de noodig geachte verbeteringen aan te brengen. Op straffe van onbewoonbaarverklaring zou hij door het gemeentebestuur worden aangeschreven alsnog binnen den tijd van eene maand aan voormelde aanschrijving te voldoen. Schoten. Goedgekeurd werd een schrijven aan het College van Gedeputeerde Staten, houdende ver zoek tot medewerking in zake demping der sloot aan den Rijksstraatweg bij de Jan Gijsen- vaart. Het perceel Kadastraal bekend in sectie B. No. 3649 is door het aanbrengen van verbete ringen niet meer in bewoonbaren staat te brengen, mitsdien werd besloten een gemotiveerd advies omtrent onbewoonbaarverklaring aan B. en W. te zenden. In de klacht omtrent het drinkwater en de vuilwaterloozing in perceel Schoterweg 150 is door bemiddeling der commissie voorzien. Bij het plaatselijk onderzoek bleek echter dat de afvoer van het vuile water van perceel n". 152 niet in orde was. Op verzoek beloofde de eigenaar deze te verbeteren. Voor kennisgeving werd aangenomen de toe gezonden wijziging der algemeene politieveror dening omtrent het sluitingsuur der koffiehuizen in de gemeente. Door de commissie was opgemerkt dat de per ceelen plaatselijk genummerd B N" 21 22 23 en 24 noodzakelijk verbetering behoeven; de privaten privaatputten afvoerpijpen en de vuilwaterloozing waren niet overeenkomstig de bouwverordening. Besloten werd gemotiveerde adviezen te zenden aan B. en W. omtrent het aanbrengen van ver beteringen aan die woningen. Bloemendaal. Van de gezondheidscommissie voor Velsen was een schrijven ingekomen, waarin dat college zich verplicht achtte er op te wijzen dat een in Bloemendaal schoolgaand kind steeds nog draag ster was van typhus-baccillen. De schoolarts werd met een en ander in kennis gesteld, die da delijk een onderzoek instelde, hetgeen tengevolge had, dat aan liet hoofd dier school een zoodanig advies is gegeven, dat besmettii g niet plaats kan vinden. Op een door B. en W. om advies gezonden ontwerp-raadsbesluit tot vaststelling van een rooilijn voor den Vogelenzangscheweg werd be sloten te adviseeren de rooilijn voor gebouwen vast te stellen niet uit de grens van den weg, maar uit de hartlijn van den weg en boven dien een maatstaf aan te geven naar welke B, en W. afwijkingen kunnen toestaan. Aangezien voortdurend klachten inkomen over den stank welke de mest uit de stalhouderij van gebroeders Böttger ve spreidt werd besloten B. en W. te adviseeren de vergunning te wijzigen in dien zin, dat uitdrukkelijk als voorwaarde wordt gesteld, dat de mest iedere week wordt weggebracht. Door bemiddeling der commissie zijn de per ceelen Bloemendaalscheweg 88 en 90 op het gemeenteriool aangesloten. Haarlemmerliede c. a. Nog steeds is het stelselmatig woningonderzoek in deze gemeente niet afgeloopenbesloten werd B. en W. er op te wijzen dat Haarlemmerliede de eenige gemeente is die met dit onderzoek niet gereed is. Omtrent de om advies gezonden ontwerp- politieverordening brengt het ter plaatse wonend lid p eadvies uit, dat voorstelt in de verordening op te nemen een verbod van het hebben van privaten boven slooten of openbare wateren en bovendien een verbod van het reinigen van vaatwerk en het wasschen van levensmiddelen in slootwater. Omtrent de bepaling betreffende doorvoer van geslacht vee of gedeelten van geslacht vee, die een bewijs van onschadelijkheid van een door de overheid aangesteld keurmeester eischt, komt het hem wenschelijk voor dat deze keurmeester beëedigd is. Bij het vervoeren van lijken wordt iedere bestuurder van een rijtuig gestraft met eene boete van hoogstens ƒ3.wanneer hij daarmede op straten en wegen harder rijdt dan stapvoets in overweging wordt gegeven, omdat zooals de bepaling nu luidt overtreding niet te voorkomen is, de werking van dit artikel tot den kom der gemeente te beperken. Bennebroek. Voor kennisgeving werd aangenomen de mede- deeling dat de perceelen Schoollaan 22 en 23 'zijn verbeterd. Zandvoort. De commissie door den burgemeester uit- genoodigd om een terrein te bezichtigen en daarover advies uit te brengen bestemd voor begraafplaats, vuilnisbelt, het plaatsen van mest- verzamelingen en varkenshokken besluit dit bezoek Zaterdag 10 Februari te brengen. Voor kennisgeving werd aangenomen een i cledeeling tan B. ea W. van Zandvoort, dat de raad dei gemeente in beginsel de ontwerp verordening omtrent schoolartsen, heeft aan genomen. Stand van het „Victoria-Water. Oberi,aiinstein" op de onl gehouden tentoonstelling te Soerabaia. Bij Van Delden. KUNST. Men meldt aan de N. Rtt. Crl. uit Amsterdam In den kunsthandel-Van Delden, op het ltokin, zijn eenige werken tentoongesteld van belgisclie moderne schilders, die in hun be trekking tot de onzen, door hun grootere kleurigheid, in dezelfde verhouding staan als dit steeds met de zuid-nederlandsche tegenover de noord-nederlandsche school het geval is ge weest. En dit wijzigt zich ook niet, als een Belg zijn onderwerp aan ons land ontleent, gelijk Prosper de Wit bewijst met zijn straatje uit Delft. Een landschap van denzelfde heeft ook dat sterke in de kleurentegenstelling, onder het strakke luchtje. Voor 't overige een onmiskenbaar friscli stukje. Georges Croegaert is blijkbaar een leer ling van Jan van Beers en geeft een in eclatant rood gedosten kardinaal-smulpaap, met veel ex pressie in den kop, gezet tegen fijn behandeld gobelin, als achtergrond. Leon Brunin is ook een schilder die sterke effecten zoekt en ze ook bereikt, o. a. in Goede tijding, een minne brief-lezende vrouw, van voren door warm lamp licht beschenen, dat over de naakte schouders in het koelere daglicht vervloeit. Jan Neervoort toont ons een zeer knap geschilderden krijgs man en dan is er nog een klein paneeltje met schaap en lammeren bij buiig weer, dat de kwa liteiten heeft van een Verboeckhoven. Onder de hollandsche schilderijen troth n wij aan behalve' een fraaie aquarel van Willem Maris (eendengeval), een idem van Kever, een machtige, krachtige schets van Breitner en stil levens van Bogaerts, waarvan vooral het bloem stuk, ook als ensemble, vol charme is. Voorts is er een moeder met kind van Simon Maris, gaarne door hem behandeld sujet, waaraan veel liefde is besteed. De groep maakt een rijken en tegelijk gedistingeerden indruk en gaat dus over het wel eens wat burgelijke heen, dat Simon Maris niet altoos weet te vermijden. Twee prach tige paneeltjes merkten wij op van Jacque en van Th. Rousseau tpi eindelijk vragen aandacht etn kapitale en bij uitstek habiel geschilderde Bisschop, met fel inschijnend zonlicht en een niet minder omvangrijke Ch. Rochussen. Dit schilderij Kaasmarkt te Alkmaar ontleent zijn beteekenis vooral aan de stoflage. Hierin toont Rochussen zich een Meester en het schijnt wel alsof hij eerst recht warm en vaardig wordt, als hij zijn lust als figuurteekeuaar kan botvie ren. Want tegenover de levendige en met veel karakter getypeerde en in actie gezette markt- drukte, treedt de stadsomgeving de Waag enz. op den achtergrond, tengevolge van iets weeks in de kleur en niet op stofuitdrukking gerichte schildering. Op de prijsvraag voor een HANDEL EN reclamebiljet voorde te Dordrecht NIJVERHEID, in 1912 te houden tentoonstelling zijn ingekomen 108 ontwerpen. De le prijs f125, is toegekend aan den heer C. Rol te Amsterdam, die inzond onder het motto „Het grijze Dordt houdt tentoonstelling"; den 2e prijs f50, behaalde de heer Goeboerang te Haarlem, motto „Water". Alle ontwerpen worden Zondag en Maandag a.s. tentoongesteld in het gebouw De Toekomst te Dordrecht. Wij vonden in de N. Rtt. C'rt. het volgende „ingezonden stuk" Ook een gedenkteeken voor 1913. (aere perennius) Een gedenkteeken dat ons niets kost als eenige inspanning van den geest. Vieren we over een niet lang tijdsverloop het belangwekkende eeuw feest onzer nationale onafhankelijkheid, het feest dat we weer ons zelf geworden zijn, dan vieren we tevens het feest onzer taai-wederge boorte, want alleen in de taal toonen we ons-zelf. Een 10-tal maanden zijn zeker een te korte termijn om ons daarin geheel te ontdoen van onze zwakheid om allerlei vreemde woorden en uitdrukkingen te gebruiken, die dubbel en drie dubbel door echt- en veerkrachtig-hollandsche kunnen vervangen worden. Daarom een innige bede aan alle onze uitne mende schrijvers; dat zij vooral nu reeds begin nen zich te onthouden van het gebruik van allerlei onhollandsche woordenen uitdrukkingen; dat zij in de 10 maanden die ons vóór de lichte dagen van November 1913 nog overblijven, al thans de overtuiging vestigen, dat alleen sterke Nederlanders sterk-Nederlandsch schrijven, opdat dan de eerste steen kunne worden gelegd van een eclit-hollandsch taal-gedenkteeken. Met dankzegging voor de opneming dezer regelen, Hoogachtend, R. VORSTMAN. Rijswijk, 27 Febr. 1912. VERKOQPING op Dinsda Woensdag 5 en 6 Maart 1912 morgens te 10 uur, ten over: van den Notaris I. KOOLHOVEN J. J. C. SARLET, Mak: zal verkoopen Meubilaire Goederc als Mahoniehouten gebogen ka commode, linnen- en bot kasten, cilindérbureaux op oi kasten, secretaires, chift'oni Eikenh. en Mahonieh. buff' en eettafels, salon- en speelt Pianino (Bautz), Notenh. S Ameublement, canapé's, faut crapeauds en stoelen, ledika waarbij Mahoniehouten juin wasch- en nachttafels, uit tende linnenpersen. Bedden, trassen, dekens, glas- en gordijneneen partij stoelku en tea-cosy's, afkomstig va: faillissement van den heer DING. Spiegels, pendules, ten in lijsten, schilderijen Bilders. Spohler. Reyntjes.Seyi Hulk. van Assendelft ea., gas inenten, marnieren en bri groepen, enz. Aardewerk, porselein, k en glaswerk, koper- en ijzer keukengereedschap pen, gror nuis met 2 ovens en water breed 1.50 M., haarden, k:i enz. Bezichtiging Maandag 4 van 10 tot 3 uur. Publieke verkoopii van RIJTUIGEN en STALINVENTAI Notaris WILDERVANCK DE BLÉC te BLOEMENDAAL, zal Donderdag 7 Maart des namiddags l'/« uur a stal van Mevr. de Wed. I ZEN te Bloemendaal, a d Duin en Daalsehenweg, pi verkoopen wegens afschaft wan equipage I LANDAUER (uit briek van Hermans, den 1 I COUPÉ en I VICTO beide uit de fabriek van man te Haarlem, alle me behooren en in den bester verkeerende en met gui Verder den COMPLEE STALINVENTARIS tweespantuigen en spantuigen, zwee rijtuigkleeden. dek rijtuighorloges. i gereedschappen enz Inlichtingen verstrekke Notgris bovengenoemd e Ileer P. N. ZWART, stalh te Bloemendaal. De goederen zijn te bezie op den dag van verkoop a morgens 9 uur af tot aan de v

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1912 | | pagina 2