KERK-AGENDA. Haarlem. Qroote Kerk. v.m. 10 ure, Ds. Vunderink. u.m. 2 ure, Ds. de Hartog. 's avonds 6 ure, Ds. Ds. Barbas. Nieuwe Kerk. v.m. 10 ure, Ds. de Hartog. Jans-kerk. v.m. 10 ure, Ds. Montijn. Bakenesser Kerk. v.m. 10 ure, Ds. een. Vereen, van Vrijz. Hervormden. (Gebouw Protestantenbond). Geen dienst. Eglise Wallonne. IOV2 beures du matin, Mr. Martin Dupont. Remonstrantsch-Gereformeerden. v.m. 10 ure, Ds. P. Heering, Rem. Pred. den Haag. Luthersche Kerk. v.m. IOI/2 ure, Ds. A. Rutgers van der Loeff. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 ure, Ds. A. Binnerts Sz. Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. J. A. van Leeuwen Heemstede. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. J. H. Wolters. Santpoort. Ned. Herv. Gemeente v m. 10 uur, Ds. W. Bax Jr. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 uur, Ds. S. Berkelbach v. d. Sprenkel. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. H. W. Creutzberg; 's avonds 5 ure, Ds. H. W. Creutzberg. Doopsgez. Gem en Ned. Prot. Bond, v.m. IOI/2 uur, Ds. D. Attema van Twisk. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. G. Postumus Meijjes. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksche schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". Hotel Duin en Daal. Dagelijks tentoonstelling van schilderijen van P. ten Cate. Toegang vrij. Maandag 6 Mei, 8 uur. Cafe Rusthoek. Ge zamenlijke algemeene vergadering van de af- deeling Bloemendaal, van den Bond van Vrije Liberalen en van de Vrijzinnige Kiesvereeniging Bloemendaal. Candidaatstelling voor den ge meenteraad. Donderdag 9 Mei, 8i/2 uur. Hotel Welgelegen. Foto-kunstavond door de Bloem. Amateur- fotografen-vereen. Toegang ook voor leden van „Bloemendaal's Bloei". HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags te half 2 zitting in het gerechtsgebouw aan de Jans straat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstn ij verheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 23 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 11—3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Zondag 5 Mei, 8 uur. Schouwburg Jansweg. Nederl. blijspel ensemble. Mijnheer gaat op sjouw. Kluchtspel, f 1.50, 1.25, 1.0.75, 0.50, 0.40, 0.30. Dinsdag 7 ei, 8 uur. Schouwburg Jansweg. Kon. Vereen. Het Ned.Tooneel.EVeMlekeM. Comedie. Gewone prijzen. gemetseld? Was hij bang om met menschen die anders waren, om te gaan? Was hij zelf niet. altijd warm levend, ach vol medelijden of vol haat, maar altijd eeht en altijd zichzelf en altijd met anderen anders, mot elk naar zijn aard, omdat Hij 'a-li niets wilde zijn, maar alles in anderen wek ken om lu-n i«ts te laten gevoelen van bet leven Zijns Vaders, die alleen op altijd dezelfde wijze alles is van eeuwigheid tot eeuwigheid? Brok. Fok, je moet het mij niet kwalijk ne men, maar ik vind dat je nu toch wel een ander oogenblik had kunnen kiezen om zulke verheven dingen te komen beweren; m'n hemel we zitten toch maar gewoon bij een kopje thee en een kwast I Fok.— Wat gewoon, wat kwast, niets is ge- voon; is het een gering wonder die citroen, dia daar ver weg gegroeid is, die theeboomen, de vrouwen, die. Brok. Fok, ik zou werkelijk stil worden door je welsprekende mededeelingcn, maar ik ver zoek je vriendelijk, leid me niet in verzoeking om ook het banale met het verhevene te vermengen, wij liebbeu °en christelijke regeering en je weet dat wil zeggen: dat 't n ons land met de vrijheid van denken gedaan is, wie niet genoeg geld heeft 0111 onafhankelijk van iedere regeering te bestaan, wordt zooveel mogelijk gepiept tot ie, zooals je dat noemt een maan-menscli wordt, en ik zou om den dood niet willen, dat ze me ook dat praatje un ons in de kr.jnt zetten. Fok. - Zeg eens, Brok, geen aardigheden als 't je blieft, we hebben nu eenmaal afgesproken, dat 't in de krant komt, dus dat blijft zoo en je moet ine in dat opzicht niet liggen te besuikeren. Trouwens het doet er geen steek toe, want ik kan je bewijzen, dat iemand, die voor een geweldig vriend van de regeering wordt aangezien, precies heel erg onchristelijk doet." Brok. Wie bedoel je? Fok. - Wel in de 40-jarige Standaard stond Zaterdag een artikel: „Leid ons niet in verzoe king." Slimme titel, natuurlijk bezwijkt iedereen voor de verzoeking om dat te lezen. Brok. Maar wat zag je in dat artikel? Fok.Het schreef terecht, wij bidden in het Onze Vader niet: Leid mij niet in verzoeking", maar „Leid ons niet in verzoeking", en dat zonde doet wie dan toch in de hand werkt, dat anderen bezwijken. Brok. Dat spreekt, dat is ook heel juist; wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook aan een ander niet; maar wat voor verzoeking werd er bedoeld? Fok. De openbare leeszalen, dat schijnen eig gevaarlijke dingen te zijn, want behalve de leugenachtige Standaard en de scheldende Maas bode en Nieuwe Haarlemsche Courant, liggen er nog andere bladen en ook degelijke boeken. Maar nu moet je hooren: Beeds meer dan één jonge man, zegt de schrijver, is door zulk een leeszaal eerst aan het wankelen gebracht en toen in zijn geloof geschokt; is het geen zonde, vraagt hij, zoo'n jonge man in te leiden op een plaats waar hem de verzoeking wacht? Nu denk ik, daar moet ik het mijne van hebben. Ik kijk dat num mer van De Standaard zoo eens door en wat vind ik: allerlei advertentie's van menigerlei ge nade, 'n wijnhandel, nog een wijnhandel, van de „Titanic" en de ark, een gelegenheidspreek, van een net burgermeisje, enzoovoort, maar ook de volledige effectenlijst, mijnheertje, van de vereeni- ging voor den effectenhandel, de amerikaantjeh net zoo goed als de mijntjes en soliede fondsen, en om de jongelui, die nu niet meer op Woestduin kunnen spelen, nog verder op weg te helpen, een aankondiging van mijneheeren Anderson Brink, dat ie prolongatiën sluit en van de Rotterdam- sehe Bank en de Twentsche Bankvereeniging uitvoering van effectenorders, in- en verkoop van effecten, prolongatiën. Daar ga je. Leid mijn lezers niet in verzoeking, heeft de redacteur van De Standaard 's avonds gebeden. Brok. Amen. Laten wij ons gesprek maar naar elke openbare leeszaal zenden, Fokkie. talen. Je moet de menschen niet aan de deugd ontwennen. Of anders wat stille opcenten. Wie maakt je wat? Fok. K..p.., k..p.., wie maakt je wat! Waarachtig ik geloof dat ik een maan wordt. Brok. Sapperloot, wat heb je toch met je maan, wat moet je toch? Fok. Heb je nooit van de maanmenschen gehoord? Ik bedoel met, de mammenschen van Münchhausen, die hun hoofd onder hun arm dra gen en het heel gemakkelijk apart vooruit kunnen sturen als ze ergens aan neuzen willen, maar lieu- schelijke menschen, die hun licht altijd aan een ander ontleeuen. Brok. Ik had je wijzer gewild. Fok. Een maan is een menseh, als zoowat 2/ü van onze geachte landgenooten zijn. Als ze de zon niet van voren hebben, zijn ze net een doffe verzameling uitgebrande kraters, en koud! ze kunnen hun medemensclien zoo pardoes voor hun oogeu in tweeën zien vallen, zonder een vin te verroeren, of wat warmer te worden of wat vrien delijker. Brok Nou overdrijf jij Fokkie, want als wij er zoo een paar millioen in 't land hadden, varen wij al lang gepiept.: jij maakt er maar wat van en wat echte ordelijke, trouwe, werkzame en gedweeë burgers zijn. is ie natuurlijk ook al weer niet goed genoeg, 't moet bij jou altijd anders dan anders zijn. anders deugt 't niet. Verandering zit bij jou niet in de lucht, maar in je heele wezen enj de lucht wordt er beroeid vair. Mijn hemel, mijn grootvader droeg op zijn 80ste nog dezelfde das als op z'n 40ste. Fok. Goeie boel. verandering van spijs doet eten, verandering van lucht doet ademen, anders worden, altijd door anders worden, dat is 't heele leven, alleen de dood van IJpereu, Mechelen of Rome blijft altijd 'tzelfde. semper idem. Brok. Sla jij je magere kersepit maar tegen de keien, Fok, er iq er Een die nooit veran dert al verandert Hij altijd en voortdurend alles, zul jij 't menschen kwalijk nemen, die op Hem willen gelijken? Fok. Ha, ha, ha, daar hebben we precies de koe bij de hhorens, 't varken bij z'n staart, de aap in z'11 nek en de paling in 't net, wat 'n schurk, wat 'n boef, wat 'n heiligschenner, o wat zit er 'n filosofie in jou en wat hen jij op den ver keerden weg! Dat is 't. juist, dat is 't juist; heb jij Christus wel eens gezien en heb jij met hem medegeleefd? Was Hij een maan-menschWas hij koud en liefdeloos en altijd dezelfde? Moest hij eerst in de oogen van een ander zien, voordat de zijnen licht uitstraalden? Heeft hij een ander nagepraat? Heelt hij een ringmuur om de kerk PLAATSELIJK NIEUWS. Bloemendaalsche Bond voor lichamelijke ontwikkeling. Donderdagavond hield bovenstaande bond zijn algemeene vergadering, waarin het volgende ver slag werd uitgebracht Geachte vergadering! Het is mij een aangename plicht u een kort overzicht te geven van de werkzaamheden van uwen bond over het jaar 1911. In vele opzichten toch hebben we reden tot tevredenheid. Waar het aantal donateurs en leden oji 1 Januari 1911 56 bedroeg, tellen wij op heden 9 donateurs en 54 gewone leden. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats aan dm gemeenteraad van Bloemendaal, die het afgeloopen jaar weder een subsidie van 100,toestond, welke gelden uitsluitend ge bruikt werden voor de afdeeling openluchtspel van den bond. Op één middag en één avond per week werden gedurende het afgeloopen seizoen telkens een uur openluchtspelen beoefend door dc kinderen van Bloemendaal, die het verlangen tot medespelen te kennen gaven. Den heer Meye- rink was verzocht de leiding van die spelen op zich te nemen. Waar op de eerste oefenbijeen komsten het aantal kinderen z66 groot was, dat we 80 tot 100 spelers en speelstertjes op het sport terrein telden, was het voor den heer Meyerink riet mogelijk, alleen voldoende leiding te geven roor die speelgrage jeugd. Door uw bestuur werd daarom de lieer Smit beuoernd tot hulp-spelleider van den heer Meyerink. Toen was het mogelijk, dat er met voldoende leiding altijd in twee afdee- lingen gespeeld werd. Het aantal deelnemers aan die spelen was echter niet altijd even groot, maar dat moeten we, dunkt me, meer aan de overgroote hitte toeschrijven van verleden zomer dan aan de mindere animo voor de spelen. De hitte in den zomer van 1911 was somtijds te groot, zoodat het bestuur het noodig oordeelde den spelleiders te verzoeken voor een enkelen keer de spelen niet te doen doorgaan. In het algemeen gaf de afdeeling openluchtspel dus reden tot tevre denheid. Op een verzoek van de nederlandsche padvin ders-organisatie om in onzen bond een afdeeling van de padvinders op te richten, werd door uw bestuur afwijzend beschikt. In de plaats daarvan werd de afdeeling Bloemendaalsche slagbalclub opgericht. Het aantal deelnemers steeg in korten tijd tot 53. Voor het lidmaatschap betaalden de kinderen ƒ1,per seizoen. Voor dat geld wer den leiding, spelmateriaal en gebruik van het sportterrein op Zondagochtend van half elf tot 12 uur gegeven. Met opgewektheid werd steeds onder leiding van den heer Wilson gespeeld. Zelfs kan het eerste 12-tal op lauweren bogen, daar dc jongens en meisjes uit dit 12-tal in een aangena men wedstrijd, de slagbalclub „Oranje-Nassau" te Amsterdam, zegenrijk bestreden. Door een misverstand kon de afdeeling lawn- tennis van den bond het vorige seizoen geen ge bruik maken van de tennisbaan van mevrouw Kalff. Vanwege den bond was er dus geen gele genheid het tennisspel te beoeienen. Met genoe gen constateeren wij, dat mevrouw Kalff voor dit begonnen seizoen weder haar tennisbaan op Zon dagochtend ter beschikking van den bond heeft gesteld. Het sportterrein bleek in den zomertijd wel te voldoen, maar het is jammer, dat in het herfst seizoen, noch in het winter- of lenteseizoen gere geld gebruik gemaakt kan worden van het terrein. Het bestuur heeft in overleg met het gemeente- testuur getracht verbetering te brengen in den waterafvoer van het park „Duin en Daal", maar het is gebleken, dat die verbetering niet afdoend kan zijn: de grondwaterstand is te hoog op het sportterrein. De eigenaar van het terrein, de heer Stoop, heeft nu uw bestuur opgedragen de voorbereidende maatregelen te treffen om tot af doende verbetering van den waterstand op het sportterrein te geraken. ZijnEdele heeft zijn medewerking toegezegd om tot eventueele uitvoe ring van het draineeringswerk over te gaan. Het bestuur is op heden niet klaar gekomen met die voorbereiding, maar het meent in alle geval te moeten adviseeren niet v66r den herfst tot uitvoe ring van het werk over te gaan, als dezen zomer van het sportterrein gebruik gemaakt zal kunnen worden. Geachte vergadering, ik ben gekomen aan het eind van het 8e jaarverslag, wat het lautste werk kan zijn, dat ik als voorzitter van uwen bond kan doen. Mijn aanstaand vertrek uit de ge meente Bloemendaal maakt, dat ik in de toe komst niet meer kan werken voor uwen bond. Gaarne geef ik u de verzekering dat ik steeds met enthousiasme een gedeelte van mijn werkkracht heb gegeven voor de belangen van de lichamelijke ontwikkeling van Bloemendaal's jeugd! Met den weusch, dat het uwen bond tot in lengte van dagen in alle opzichten goed moge gaan, eindig ik mijn laatste jaarverslag. Ik heb gezegd. M. VRIJ, Voorzitter. De laatste woorden van den heer Vrij werden met applaus ontvangen. Uit het verslag van den penningmeester, nage gaan door de heeren De Sturler en Van der Valk van Brigdamme, bleek, dat het saldo van den bond 38,bedroeg en dat van de ijsclub onge veer 400, Tot voorzitter van den bond en tevens van de ijsclub werd gekozen de heer jhr. J. A. A. W. van Ileerdt tot Eversberg; het bestuur is thans samengesteld als volgt L. A. B. Ulehake, A. J. Buijs, C. L. Boissevain, F. E. van der Valk van Brigdamme, jhr. G. O. Quarles van Ufford, P. II. Taets van Amerongen en jhr. C. Eekhout. Aan het einde der vergadering nam de heer De Sturler het woord en richtte een toespraak tot den vertrekkenden voorzitter, waarin hij namens de leden den dank uitsprak voor alles w at de lieer Vrij in het belang van den bond had gedaan en wenschte hij hem in zijn nieuwen werkkring alle goeds toe. Verkiezing voor den gemeente raad. Maandagavond 8 uur zal in „Rusthoek" een gezamenlijke algemeene vergadering worden ge houden, uitgeschreven door de afdeeling Bloemen daal van den Bond van vrije liberalen en van de vrijzinnige kiesvereeniging Bloemendaal. Onder werp candidaatstelling voor den gemeenteraad. Benoemd tot tijdelijke onderwijzeres aan de O. L. school te Overveen, mej. A. II. de Zwart uit Haarlem, in de plaats van de met ziekte-verlof zijnde mej. A. C. Alilers. Door de Bloemendaalsche Amateur-fotografen- vereeniging zal a. s Donderdag 9 Mei in hotel „Welgelegen" een foto-kunstavond worden gehou den, waarop ook de leden van „Bloemendaal's Bloei" toegang hebben. Mevrouw SterckProot houdt eene voordracht met toelichtende projectiebeelden over het natuur schoon om Amsterdam. Koetsveld; d. van Ch. F. Visse en A. Verschoor; z van M. H. Jansen en W. Schuiling. Ondertrouwd: K. Schenk en A. Fris. Getrouwd: T. Poelenije en G. Peereboom. Overleden: D. C. Dalman, 11 m.; G. Blad, 80 j. SPORT. De Spartaa nB loeinendaal 31 Beide elftallen tellen een invaller. Dadelijk valt de Spartaan aan, en nog geen twee minuten zijn voorbij of de links-buiten geeft, door het val len van Vlaanderen, de Spartaan de leiding. Bloemendaal valt thans ilink aan, doch heefi geen succes. Op een gegeven moment staat v. Riessen voor open doel, doch valt op den bal, terwijl deze nog geen twee meter voor de doellijn ligt, en de kans is verkeken. Een oogenblik later schiet de Vilder jammerlijk naast. Thans komt de Spartaan weer opzetten; de rechtsbuiten zet voor, en de linksbuiten doelpunt onhoudbaar. 20. De Spartaan-achterhoede heeft Int zwaar te verdut en, want Bloemendaal valt aanhoudend aan. Eenige corners leveren echter mts op. Bij een doorbraak der Amsterdammers, weet de rechtsbuiten wederom te doelpunten, wan neer Vlaanderen ten tweede male uitglijdt en valt. Kort hierop gaat de rust in met 30. Na de liauze is De Spartaan iets in de meerderheid, doch v. Kessel en v. Rietschoten weten doelpunten te voorkomen. Bij een dezer aanvallen ontsnapte B.-V.-V.doël nauwelijks aan het gevaar, doch Vlaanderen weet nog bijtijds weg te werken. Hard wordt thans door de Witten gewerkt om een tegenjiunt, hetgeen na p. m. y2 uur gelukt, v. Riessen krijgt een vrijen bal, en geeft den keeper het nakijken 31. Bloemendaal valt thans aan houdend aan, doch zonder resultaat. Alzoo eindigde deze wedstrijd met een onver diende (31) overwinning der Spartanen. Bij Bloemendaal waren goed Blankevoort, v. d Bergh, Houtgraaf. e Bij De Spartaan Je center-half en de links buiten. De hardheid van 't terrein deed veel afbreuk can t spel L. V. Andere uitslagen: D. V. V.—D. E. C. 3 —1. Dordrecht—V. F. C. 2—2. De stand is thans. Maandagochtend te 10 ure werd mevrouw Vis ser van Hazerswoude door de muziekvereeniging „Harmonie" uit Haarlem, een z.g. „ovatie" ge bracht. De vereeniging mocht op dezen dag het feit herdenken, dat genoemde dame 12jaar haar beschermvrouwe was geweest. De voorzitter hield een tweetal toespraken, waarin de hooge beschermster de haar toekomende hulde werd gebracht en als herinnering aan dezen dag bood hij een prachtigen tegel aan, waarop de huize „Karmel" met vaardige hand was afge beeld. Als tegengeschenk werd door mevrouw Visser van Hazerswoude een paar schelleboomen met klokkespel aan haar korps aangeboden. De tegel is vervaardigd in de bekende plateel bakkerij „De Porseleyne Fles" der firma Joost Thooft Labouchère te Delft, geleverd door tus- schenkomst der firma Reijnders aan de Groote Markt te Haarlem. Naar wij met genoegen vernemen, zal aan de reeds meermalen geuite klacht over de onvol doende veiligheid op het station te Bloemendaal, waar wij in een vorig nummer de aandacht op vestigden, worden voorzien. Een afsluitbaar hek zal aan den overgang van het spoor worden aan gebracht. Uit het politie-rapport. Pr 0 c e s s e n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt we gens het rijden met een rijwiel zonder licht; het venten zonder armband; het rijden over een voetpad; het loopen over verboden grond; tegen een chauffeur is proces-verbaal opgemaakt wegens het overrijden van een hond; ten nadeele van den heer F., wonende Elswout alhier, is een rijwiel ontvreemd, zoomede een van den heer H. Beide rijwielen stonden in een schuurtje op het erf. Door de politie wordt een onderzoek inge steld worden van deze diefstal verdacht twee jonge manspersonen van 20- A, 22-jarigen leeftijd. Gevonden en terug te bekomenaan den politiepost te Bloemendaal: een dames-portemon- naie; een kinderkousje; een muziekboek; aan den politiepost te Overveen, een huissleutel; een broche; een rijwiel'; bij.Hobo, Duinlustweg alhier, een zilveren schakelarmband, en een zilveren broche. Verloren: een huissleutel. Q. 00 CD K O O a. Dordrecht 5 3 2 0 8 9—5 1,60 D. V. V. 5 2 1 O u 5 7-6 0,80 Spartaan 5 1 2 2 4 7-9 1,00 'Bloemendaal 5 3 U 2 6 8-8 1,20 D. E. C. 5 1 3 1 5 7—7 1,00 V. F. C. 4 1 1 2 3 6—5 0,7 b Victoria 5 1 1 3 3 1—5 0,60 UIT ANDERE GEMEENTEN. Bij het overgangs-examen aan de rijkstuin- bouw-wintersehool te Boskoop, zijn geslaagd de navolgende heeren: W. R. van Calcar, Zeist; J. Dijkstra, Elslóo; K. Griffioen, Zwammerdam; D. Haspels, Nijme gen; W. B. Hagen, Tempel; H. F. v. Hellemond; Alphen; F. H. G. v. Iterson, Gouda; H. C. Lu- cardi, Rotterdam; A. Niemandsverdriet, VIaan dingen; H. Scholten, Maarsea; S. S, Siomeliaki Goes; G. v. d. Smit, Hilversum en N.'Veldhoen; Den Haag. Niet toegelaten tot de 2e klasse 4 leerlingen. Herexamen 5 leerlingen. BURGERLIJKE STAND. Van Zaterdag 27 April tot en met Vrijdag 3 Mei; Geboren: z. van J. Schouten en M. Weze naar; levenl. kind van E. B. Dalman en F. van Hét museum van kunstnijverheid te Haarlem wérd gedurende de maand April bezocht door 1021 belangstellenden. Uit de aan het museum ver bonden boekerij werden 204 boek- en plaatwerken naar verschillende plaatsen van ons land in bruikleen verzonden, terwijl de lessen der aan het museum verbonden school voor kunstnijverheid door 147 vrouwelijke en mannelijke leerlingen werden gevolgd. T00NEEL. Schouwburg Jansweg. De directie van den schouwburg deelt ons mede, dat in den schouwburg, en zulks in navol ging van Amsterdam, gedurende de maanden Mei en Juni zal worden doorgespeeld. Deze maat regel is getroffen ook met het oog op de vele nieuwe, pakkende stukken waaraan het tooneel- seizoen 19111912 zoo rijk is. A. s. Dinsdag 7 Mei geeft de koninklijke ver eeniging „Het. Nederlandsch Tooneel" een herha ling van Frctzieken, het successtuk dat. op hoog bevel voor H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins der Nederlanden in den schouwburg te Am sterdam werd opgevoerd. Verder zullen herhalingen plaats vinden van opvoeringen van De Violiers en Jonkvrouièe de la Seiglière, terwijl als nieuwe stukken zullen wor den vertoond: De onbekende vrouw en Dc vijf Frankforters. KUNST. De villa „Mauve" is vanaf Woensdag 1 Mei weder geopend met een tentoonstelling van nieu we schilderijen van Larensche schilders. LETTEREN EN WIJSBEGEERTE. Wij bevelen onzen lezers, die belang stellen in de handhaving van ons protestantsche volks karakter, ten zeerste aan om in te teekeuen op het tijdschrift: Marnix, protestantsche stemmen, onder redactie van ds. I.indenhoru te Angeren. Van den 14den jaargang zijn de le en 2e afleve ring verschenen. De abonnementsprijs bedraagt 3,Heeft paus Pius X onlangs tegen den ue- derlandschen kardinaal Van Rossunr zeer gemoe delijk gezegd: dat hij hoopte dat Nederland tot het katholicisme zou terirgkeeren, het tijdschrift Marnix vooropstellende, dat de paus met het katholicisme het roomsclr-katholicisme bedoelde, wrnscht daaraan niet mede te werken, integendeel te doen wat mogelijk is om het echt protestantscli bewustzijn wakker te houden. Het tijdschrift is in- en uitwendig goed verzorgd. Van den 13en jaargang zijn nog eenige volledige exemplaren tegen den geringen prijs van 1,50 verkrijgbaar. Men wende zich tot de redactie of tot den boek handel. Het adres der administratie is ook bij M. Lindenborn te Angeren. ZONDER VERANTWOORDELIJKHEID DER REDACTIE. Esperanto. Dat het leeren van Esperanto werkelijk ook nut en voordeel kan hebben, wil ik in de volgende regels trachten aan te toonen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1912 | | pagina 2