SCHOUWBURG. firma J. H. KRUL Ji Brandstoffen WECK's Sterilisator, Jonkvr. de la Seigliirc INBOEDEL Piano's-Orgelj Ph. ROEST, Merk: Frischhaltung. Jansweg - Haarlem. Nederl. Tooneelvereeniging Bekendmaking. Nette Dagdienstbode WEGENS VERTREK naar het BUITENLAND. mg van Inboedel. WOENSDAG 29 MEI 1912, Stemmen, Ruilen. Bepareeren, Verhuren. KERK-AGENDA. Haarlem. Gruote Kerk. v.m. 10 ure, Ds. van der Brugghen, pred. te Brussel. 11.m. 2 ure, Ds. Brandsma. 's avonds 0 ure, Ds. de Harlog. Nieuwe Kerk. v.m. 10 ure, Ds. Creutzberg, pred. te IJmuiden. Jans-kerk. v.m. 10 ure, Ds. Yeen. Bakenesser Kerk. v.m. 10 ure, Ds. Weener. Vereen, van Vrijz. Hervormden. (Gebouw Protestantenbond). Geen dienst. Eglise Wallonne. IOI/2 beures du matin, Mr. Martin Dupont. Midi: Ecole du Diinanehe. Remonstrantseh-Gereformeerden. v.m. 10 ure, Ds. Stenfert Kroese, Rem. pred. te Rotterdam. Lutberscbe Kerk. v.m. lOi/a ure, Ds. de Meijere. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 ure, Ds. Binnerts. Bloeniendaal. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. J. A. van Leeuwen Heemstede. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Wolters. Santpoort. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Bax. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. S. Berkelback v. d. Sprenkel. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. de Hartog, pred. te Haarlem, 's avonds 5 ure, Ds. H. W. Creutzberg. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Posthumus Meijjes. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksebe schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". Hotel Duin en Daal. Dagelijks tentoonstelling van schilderijen van P. ten Cate. Toegang vrij. Dinsdag 21 Mei, verkiezing van een lid voor den gemeenteraad. HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags te half 2 zitting in het gerechtsgebouw aan de Jans straat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f 0.25 p.p. Ie W oensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 23 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 11—3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Zaterdag 18, Woensdag 22 en Zaterdag 25 Mei, 9 uur. Atelier Groote Houtstraat, Vereenigiog Het Schimmenspel. Uitvoeringen. Zondag 19 Mei, 8 uur. Schouwburg Jansweg. Nederl. Tooneelgezelschap, Haar Thuis. Too- neelspel. f 1.50, 1.25,1.,0.75,0.50,0.40,0.30. Vrijdag 24 Mei, 8 uur, Schouwburg Jansweg. N.-V. Het Tooneel. Jonkvrouwe de la Seiglière. Gewone prijzen. PLAATSELIJK NIEUWS. Wij hebben ditmaal weinig ruimte. Daar wij echter toch iets willen mededeelen over de aan te schaffen werktuigen ten dienste der gymnastiek aan de O. L. S. te Overveen, bepalen wij ons tot de opgave er van. Er zullen worden aangeschaft6 Zweedsche wandrekken 90,2 bijbehoorende banken 55,1 rekinrichting voor 3 rekken ƒ170, 3 rekstokken 55,50; 3 cocosmatten 57,4 paar ringen 76,2 horizontale ladders, ver stelbaar in schuinstand ƒ134,2 schragen voor ladders ƒ40,1 paar 'springstandaards 12, 1 springplank ƒ6,1 springlijn 2,75; 30 positiestokken ƒ10,50; inrichting voor het op bergen ƒ8,50; 1 trektouw Totaal 717,25. Gelijk men weet heeft de raad jl. Dinsdag het aanvankelijk crediet van 600,verhoogd. In de 1.1. Woensdag gehouden vergadering is door den raad der gemeente Alkmaar een besluit genomen, tot het sluiten van een contract met de Kennemer Electriciteit-Maatschappij, alhier, in zake stroomlevering aan genoemde gemeente. Het adres door 145 ingezetenen van Bloemen- daal en Overveen aan den raad verzonden, luidt als volgt: Aan den gemeenteraad van Bloemendaal. De ondergeteekenden, allen inwoners van Over veen en Bloemendaal, kennis genomen hebbende van het voorloopig besluit van uwen raad om aan de Noord-Zuid-Hollandsche- Electrische Tramweg Maatschappij concessie te verleenen voor den aan leg van een tramlijn van Haarlem naar Overveen er Bloemendaal betuigen gaarne hunne instem ming met dit besluit voor zoover betreft de lijn van Haarlem langs den Zijlweg naar het raadhuis of desnoods naar het station te Overveen, om dat de verbinding van Overveen met Haarlem thans inderdaad te wenschen overlaat. Adressanten hebben daarentegen ernstige be zwaren tegen de doortrekking van deze tramlijn langs den Bloe.nendaalschen straatweg en den Noorder-Stationsweg en zulks on de navolgende ïedenen 1». omdat die doortrekking ernstig gevaar op levert voor de veiligheid van de talrijke voetgan- gus en wielrijders. Sedert de invoering der automobielen, mag zon der vrees voor tegenspraak worden beweerd, dat de Bloemendaalscheweg nu reeds te smal is voor de 'eisehen van het steeds toenemend verkeer. Komt er echter nog een electrische tramlijn bij, dan kunnen ongelukken niet uitblijven, vooral met bet oog op de vele en soms vrij scherpe bochten. 2°. omdat de fraaie Bloemendaalsclie straatweg, De heer J. C. LAAN, Candidaat der Vrijzinnige Kiesvereenigingen voor den Gemeenteraad. met zijn prachtige vergezichten, door de onooge- lijke bovengrondsche geleiding van een electrische tramlijn in hooge mate zou worden ontsierd en onherstelbaar bedorven 3°. omdat de forensen, die juist den aanwas der bevolking uitmaken, hun woonplaats in hoofdzaak \an Amsterdam hierheen verleggen met het doel) om na volbrachte dagtaak de onvermijdelijke* drukte en het geraas van de groote stad te kun nen ontvlieden en hier de rust en de stilte te vin den, die zij voor hun gezondheid en die van hun huisgezin noodzakelijk achten, terwijl die rust na tuurlijk door een tramlijn door de kom der ge- eeente ernstig zou worden gestoord. 4°. omdat geen enkel verkeersbelang de door-, trekking van Overveen naar Bloemendaal eiselit, daar de bewoners van Bloemendaal thans reeds, een tramlijn naar Haarlem hebben en die van, Overveen door een lijn van Haarlem naar het' raadhuis of desnoods naar station Overveen, vol doende zullen zijn gebaat. De bewoners van beide deelen der gemeente zullen alsdan zoowel een spoor- als een tramweg tot hun beschikking hebben om naar Haarlem en Amsterdam te komen en op een afstand van c.a. 2]/2 K.M. zal onze gemeente alsdan niet minder dan 4 verbindingen met Haarlem bezitten, waar door stellig aan alle redelijke eisehen kan worden voldaan. Dat er echter eenige wezenlijke behoefte zou bestaan om deze 4 verkeermiddelen onderling door een electrische tramlijn te verbinden, moet door adressanten ten sterkste worden ontkend. Om alle deze redenen nemen adressanten de vrijheid zich tot uwen raad te wenden met het eerbiedig doch dringend verzoek, het voorloopig besluit in dien zin te willen wijzigen, dat de ont worpen tramlijn van Haarlem liaar eindpunt vin- de aan liet raadhuis of desverkiezend aan het station te Overveen. Overveen/Bloemendaal, April 1912. Naschrift der redactie. Wij zouden het betreuren indien niet langs den eenen of angs den anderen weg eene tramver- Linding tusschen Bloemendaal en Overveen tot stand kwam. Oorspronkelijk is daarvoor altijd de weg door Kweekduin en Duin en Daal bestemd. Wij meenen nog, dat deze richting in de eerstd plaats in aanmerking komt. Deze richting zal niet meer geld kosten, omdat dadelijk of op den duur onteigening niet kan uitblijven, indien de Bloemendaalsclie straatweg wordt gekozen. Bo vendien heeft de gemeente ongebruikelijk eene aanzienlijke bijdrage in de kosten in beginsel toe gezegd. Komt geen verbinding tusschen beide hoofdgedeelten der gemeente tot stand, dan ko men èn de wijk Bloemendaal èn de wijk Overveen noodwendig te zijner tijd zoodanig onder Haarlem's invloed, (lat een nieuw grensregelingsvoorstel, van Haarlem uitgaande, succes zou kunnen heb ben. Uit het politie-rapport. Pr o c e s s e n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt we gens het vervoeren van beschermde vogels; het afsnijden van takken; het rijden door het Bloe- mendaalscne bosch; wederspannigheid; het venten zonder armband; het aanhitsen van een hond op een menscli; het rijden over de voetpaden; en het geven van een geluidsignaal in de bebouwde kom, anders dan met een hoorn. Bovendien werden nog 7 personen bekeurd voor het afrijden van het Koninginneduin. Gevonden en terug te bekomen aan den poli tiepost te Bloemendaal- een sleutel; een manchet knoop en een fantasiebroche; bij De Graaf, Bloe mendaalscheweg 68, een kinderwagentje; bij Van 't Riet, Bloemendaalscheweg 80 te Bloemendaal, een dames-portemonnaie met inhoud; bij Visser, Paul-Krugerkade 13, Schoten, een sleutel; bij mej. Richard, De-Genestetweg, Bloemendaal, een porto- monnaie met inhoud; politie-bureau Overveen, een sleutel met plankje, gemerkt 5k; bij C. Dijt, Bo- torstraat 116, Schoten, een snoeimes; bij J. v. Dcnselaar, te Aerdenliout, een pakje met 9 jam potjes; bij den heer Plag, Zijlweg, te Overveen, een lieeren-parapluie en politie-bureau Overveen een grijze glacé handschoen. Vermist een groot soort keeshond (reu). Verloren: een zilveren heeren remontoir met verguld zilveren ketting; een handtasclije met inhoud; een R.-K. kerkboekje; eeD lees boekje; een gouden broche. BURGERLIJKE STAND. Van Zaterdag 11 Mei tot en met Vrijdag 17 Mei. Geboren: z. van J. J. Lansdorp en A. M. Sclioute; d. van J. Wigchert en P. van der Zwan; z van G. Mooijekind en C. M. Wassenaar; d. van P. Nieuwenhuijse en W. van der Linden. Ondertrouwd: H. van der Laan en M. C. Plevier; H. Ruigrok en M. M. Meijland. Getrouwd: K. Schenk en A. Fris. Overleden: C. J. M. Grippeling, 28 j.; C. Heemskerk 86 j. Overleden in het gesticht Meereii- berg: C. de Geus, 75 j.; H. Klijnsmit, 82 j.; O. E. Smies, 68 j.; J. Wigersma, 43 j.; A. Schuur man, 50 j.; H. A. Fredriks, 67 J. LETTERKUNDE EN WIJSBEGEERTE. Wij ontvingen no. 5 van het Maandblad van de Haarlenische loge der theosofische vereeeniging, waaruit wij het volgende, als voor velen onzer lezers belangwekkend, overnemen. Op blz 387 van Bolland's Zuivere Rede en hare werkelijkheid" lezen we: „de zakelijkheid, waarin de werkelijkheid zich vormt om te mid den van storende vormeloosheden de betrokkene gestalte te bestendigen en die op en uit zich zelve vormoplossende vormeloosheid, aan zulk eene instandhouding zelfs dienstbaar te maken, is het uitwerksel des levens. Om tot het begrip der natuur, het begrip in de natuur te komen, moet bet begrip van de gedachte aan misschien rustige levenloosheid tot die van levende rusteloosheid overgaan; eerst de lichamelijkheid des levens is de waarneembare eindigheid, die niet voorhan- dene of aanwezige eindigheid zonder meer is, maar eindigheid, welke het andere van zich zelve, de oneindigheid van het „ware" openbaart. De ware of aan haar begrip beantwoordende lichame lijkheid is de levende lichamelijkheid. En het leven is daarin uiteraard de werkelijkheid van de zich bij voortduring in stand houdende gestalte aan ko mende en gaande lichamelijke vormeloosheid; de vormbcstendiging behoeft een keerzijde van stof- wisseling. Vormbestendiging en stofwisseling zijn de tegendeelen, wier eenheid het leven is." En verder: „de ziel kan de functie heeten van l.et levende lichaam". Op prof. Bolland's college hooren we „de ziel als functie van het levende lichaam is eindig, ver dwijnt met het lichaam. De ziel is niet iets afzon derlijks, dat Jiet lichaam bij den dood verlaat en een ander lichaam aanneemt, zooals de theosofie leert" en hiermede zou dan afdoende de onge rijmdheid der theosofische leering aangaande de ziel zijn duidelijk gemaakt aanallen, behalve degenen, die een meer grondige studie van deze leeringen hebben gemaakt. Wat toch is in deze juist? Om te beginnen, dat de geheele theosofische wereldbeschouwing ge bouwd is op de leer der eenheid van tegendeelen, alleen de theosofie neemt daarin op de uitge breide wereld van psychische verschijnselen; gaarne erkent de theosoof, dat het professor Bolland gegeven is in een inderdaad schitterend woordenspel op meesterlijke wijze uitdrukking te geven aan deze waarheid. Maar de theosofie komt de volledige waarheid door hare onvervaardheid, waarmede zij niet schroomt ook het van het gewone afwijkende vreemde in de wereld op te nemen, meer dan iets anders nabij. De ziel dan is ook theosofisch gesproken geen afzonderlijkheid, al moge dan ook voor de minder ontwikkelden daarover worden gesproken op een wijsgeerig minder juiste wijze. De Bollandsche taal is, vergeten we dit niet, veelal „parelen voor de zwijnen". Ook prof. Bolland heeft wel eens moeten afdalen tot zijn leerlingen en in eenvoudi ger bewoordingen moeten spreken dan eertijds. En er is geen reden om aan te nemen, dat de theo sofisch goed onderlegde een beter toehoorder zou zijn op professor Bolland's college, dan de meestal geheel onvoorbereide en toevallige bezoeker. Doch al is de ziel geen afzonderlijkheid, hare geldigheid kan zij niettemin hebben ook buiten de grenzen van den schijnbaren dood. Voor den theosoof zijn er wijsgeerig gesproken niet vele lichamen, doch Eén. Wie de Geheime Leer gelezen heeft, goed, weet, dat wat het Aurisch Ei genoemd wordt het ware levende lichaam is, waarvan het zichtbare lichaam slechts een phase is. De dood is slechts het zichtbare teeken van een langdurig stofwisselingsproces in het Aurisch Lichaam, waarin één aanzicht van het ware levende lijf meer op den achtergrond treedt, voor ons gezicht verdwijnt, om een ander ïneer op den voorgrond te laten treden. Het Aurisch Lichaam blijft als vorm bestendigd, het proces van den dood is een stofwisseling in deze levenseenheid, waarvan de ziel functie is en na den dood ook blijft. Reïncar natie gedacht als eene kringloopmatige proces matige beweging is dan ook niet anders dan wer king en terugwerking of wel stof wisseling, binnen in dit Aurisch Lichaam, dat we hebben te denken als opgebouwd uit een oneindige reeks van stoffe lijkheden of eindigheden. VAN BOEK EN TIJDSCHRIFTEN. „De Waterspor t". Deze week ontvingen wij het eerste nummer van De Watersport ter kennismaking. Het is een geïllustreerd tijdschrift dat er zijn mag. Uitgever is de heer J. A. Boom, die met de verschijning van dit orgaan voor de zeil-, roei- en motorboot- sport, zijne geregelde uitgaven vermeerderd heeft op een wijze die zijn bedrijf, zelfs ons geheele land, eer aandoet. Niet alleen is de inhoud zoo aantrekkelijk, dat zelfs een volslagen leek op het gebied dezer sport, met genoegen dit nummer ten einde leest, maar ook de vakkundige verzorging van het uiterlijk is tot een trap van volmaking opgevoerd als wij m ons land niet veel aantref fen. De taal alleen eischt hier en daar betere verzorging. Zooals wij van de uitgaven van den heer Boom gewend zijn, is ook De Watersport rijk voorzien van plaatjes. Maar niet alleen rijk voorzien, doch ook van zoo hoog staand gehalte zijn deze kiekjes van de prachtige waterpartijen, dat men vergeefs in het meest artistieke tijdschrift uit buiten- of binnenland beter geslaagde zoekt. De fotograaf zoowel als de drukker, hebben hiermede een proef werk geleverd, waardig om als model te dienen voor ieder die zich op dit gebied bewegen wil. Techniek en schoonheidsopvatting zijn hand aan hand gegaan om dit te bewerken. Elk plaatje is waardig in een lijst gevat te worden om als sieraad in uw huis te dienen. Verrassend van zeldzaam getroffen scherpte is vooral de onderste foto van bladzijde 13, voorstellende de Amstelbrug met omgeving. En de zetter heeft zijn fraaiste letters niet ge spaard. Hoofdjes, tekst, onder regels alles is ge houden in hetzelfde nieuwe type, dat zich mis schien niet zoo prettig laat lezen als de gewone bonken van letters, waaraan wij in boek en cou rant gewend zijn, maar uit een typografisch oog punt is liet tijdschrift tot een edel en grootscli opgevat werk gemaakt en is er onmiskenbaar de stempel van voornaamheid en sierlijkheid op ge drukt. Docli genoeg lof over de uitvoering. Die dit nummer onder de oogen krijgt, zal ons waarlijk niet van overdrijving beschuldigen. Verleenen wij nog eenige ruimte aan een uittreksel uit het voorbericht: „Hou zee! Wij zeilen uit met een nieuw scheepje op een ons onbekende zee. Blinde klip pen en banken zullen er zijn, maar een gunstige wind doet de zeilen zwellen en de bemanning is vol goeden moed. Daar gaat het dan de wijde wereld in, ons tijd schrift, 't eerste nederlandsche tijdschrift aan de watersport gewijd. Waarom 't verschijnt? Och! zullen er niet veel meer menschen zijn, die zullen vragen: „Hoe is 't mogelijk, dat het nu pas verschenen is?" En die laatste vraag heeft zeker heel wat meer reden van bestaan, want is het niet een onoplos baar raadsel, dat Nederland, het waterland bij uitnemendheid en de bakermat van de water sport, tot heden vrijwel 't eenige land van West- Europa was, dat geen tijdschrift had aan water sport gewijd? Sommigen meenen, dat er liier nog te weinig werkelijke liefhebbers zijn, maar zij worden vol doende weersproken door het bestaan van tien tallen vereenigingen met honderden leden. Anderen weer gelooven, dat onze bedrevenheid in vreemde talen ons het gemis minder heeft doen gevoelen, doordat wij troost zochten bij buiten- landsche periodieken. Dit moge zoo zijn, maar wij lazen dan ook slechts van nooit geziene jachten op nooit beva len wateren. En de namen waren ons vreemd, zoowel van schip als van eigenaar. En hoe mooi zij ook waren, missen wij er niet in onze jachten, die wij alle kennen en waarvan de namen ons gem?enzaam zijn? Misten wij niet beschrijvingen van tochten en wedstrijden op de wateren, die wij bevaren, langs oevers, die wij kennen als geen ander? Mij dunkt, er moet van ons tijdschrift voor ieder, die voelt voor onze sport en die ons karak teristiek Ilollandsch waterlandschap lief heeft, een groote bekoring uitgaan. Wij willen trachten den band te vormen tus schen allen, die zich op 't water bewegen en hopen bij ons streven op de medewerking van velen. Wij zeilen uit met het nieuwe scheepje naar een onbekend verschiet. Al blinkt ook in de verte een gladde zee, toch dreigt nog de branding. Maar het getij is mee, een gunstige wind bolt de zeilen en de bemanning is vol goeden moed." Wij bevelen al onze lezers dit tijdschrift aan. UIT ANDERE GEMEENTEN. B i o s c o o pG e n n e s Zoo n. Wij hebben Donderdagmiddag een voorstelling in het Moderne Bioscoop-Theater, exploitanten de heeren W. Gennes Zoon, bijgewoond. Het zaal tje ziet er niet onaardig uit en de zitplaatsen zijn ruim genoeg om min of meer corpulente perso nen te kunnen bergen. Hoewel de vertooning aan niet al te hoog ge stelde eisehen wel voldeed, vinden wij het echter een bedenkelijk verschijnsel, dat de heeren G. niet kieskeuriger zijn geweest m de keuze hunne- films. Het hoofdnummer: „De zonden der jeugd" is geen schouwspel voor jeugdige personen. Dat gescharrel met de jonge gevallen vrouw en haar pasgeboren kind dient o. i. niet in het openbaar vertoond te worden, want niet ieder toeschouwer is voldoende doordrongen van de spreuk dat „den rcinen alles rein is". Het spijt ons, ook een ongunstige meening te hebben verkregen van den zoogenaamden „expli cateur" en van den pianist, die elkander in onbe holpenheid overtroffen. Willen de heeren in de toekomst beschaafd publiek trekken, dan geven wij hun ongevraagd den goeden raad, deze onder deden, waarmee zij zoo voorzichtig moeten zijn, een grondige verbetering te doen ondergaan. Neen, late men dan den uitlegger in de inrich ting van den heer Schetzer op de Groote Markt eens gaan hooren. Hoe duidelijk, bevattelijk en beschaafd is de verklaring van ernst en luim, die de heer Wessels geeft. En nu wij toch aan de bioscoop bezig zijn, wil len wij tevens de aandacht vestigen op de schit terende film die alhier afgedraaid wordt, voor stellende een veldslag uit den oorlog tusschen Noord-en Zuid-Amerika. Van de honderden die wij gezien hebben, spant deze de kroon in rijkdom van handeling en schilderachtige tafereelen, met een gelukkige afwezigheid van bombast. In het Museum van Kunstnijverheid werd de blauwe zaal, die wegens de tentoonstelling van tafelgoed was ontruimd, thans weder in perzi- sche, japansche, chineesche en indische verzame ling gevuld, zoodat deze afdeeling op het oogen- blik weder geregeld is. In de rotonde werd tevens een kleine verzameling oorspronkelijke japansche kleurdrukken geëxposeerd. Zondag is de toegang kosteloos. BLADVULLING. Tot weerziens. „Je woont hier lief," zei de gast. ,,'t Is alleen nog wat open hier." „O, dat komt omdat de boomen nog zoo jong zijn," antwoordde de gastheer. „Ik hoop dat ze flink groot zullen zijn als je weer eens hier komt." RIVIERVISCHMARKT, hoek Jansstraat, - - HAARLEM. - - TELEFOON 249. TEL 1430. Zondag 19 Mei 1912 Dir.: COR SMITS. Hill Beroemd Tooneelspel in 4 be drijven van HERMAN SUDER- MAN. De hoofdrollen worden vervuld door de dames MARIE SMITS GRADER, KLEIJ—TINE. BET TY DE VRIES—v. BERKEL en HOCKUDE en de herren COR SMITS, MAURITS DE VRIES, v. STAALDUINEN, DE SPECHT. (Groot succes.) Aanvang 8 uur. Zomerprijzenf 1.50, f 1.25 f 1.—, f 0.75, f 0.50, f 0.40 f 0.30 Plaatsbespreken dagelijks van 104 uur en op den speeldag ook nog van 6-7 uur. Vrijdag 24 Mei. door WILLEM ROYAAI1DS. De Burgemeester der gemeente BLOEMENDAAL, breDgt hiermede ter open bare kennis, dat een Ontwerp plan van uitbreiding van de bebouwde kom te Vogelen zang, met uitvoerige kaai ten en grondteekeningen, van 20 Mei e.k. af, gedurende vier weken op de Gemeente- Secretarie ter inzage ligt. Bloemendaal, 18 Mei 1912. De Burgemeester voornoemd A. BAS BACKER. GEVRAAGD, niet beneden ]fi jaar. Noordersta tionsweg 23, Bloemendaal. Ten overstaan van den te Bloe mendaal gevestigdeu Notaris .1 H WILDERVANCK DE BLÉ- COURT, zal op des morgens 10 uur, aan de Villa gelegen aan de Zumerzorgerlaai No. 7, te Bloemendaal, pulniei worden verkocht, onder leiding var den Vendumeester A. OVER- AKKER te Bloemendaal, een zoi goed als nieuwe, geheel completi deftige bestaande uitMahoniehouten Sa lon-ameublement,Eikenhouten Eet kamerameublement, Eikenhouter en pitch-pine Slaapkamerameuble meuten, Mahoniehouten Dames schrijfbureau, Pianino (Steinweg) Schilderijen, Jaarsma Yulhaardeu Kachels, Glas- en Overgordynen Linoleum, Tapijt, Karpet, Trap- ei Gangloopers, Badkuipen, Kristal iorcelein, Keukengereedschappen Pendules met coupes, Ledikanten Stoelen, Beddegoed, Singertrapma chine, 4 Rijwielen, enz., enz. Voorts: een houten gebouvt waarin 2 Kamers en Keuken me pannen gedekt. Zeer geschikt voo Zomerverblijf. Voormeld houten gebouw is in middels uit de hand te koop. Catalogus gratis verkrijgbaar n Mei a.s. Bezichtiging Zaterdag 25 Mei a.: eu Dinsdag 28 Mei a s. van 10 uur, tegen betaling van 10 een voor de armen. Bij deze verkooping kunnen geen goederen worden bijgebracht. GROET HECK. Telefoon 1338. Ged. Oude Gracht 118, HAARLEIV OVERVEEN. Telef. 1817.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1912 | | pagina 2