ALGEMEEN WEEKBLAD Bloetnendaal, jfaarlettt, heemstede ett otniitrsende plaatsen. 6e Jaargang. ZATERDAG 6 JULI 1912 No. 27. VOOR KANTOREN Bloemendaalscheweg 49. Tel. 1837. Bloemendaal. Gedempte Oude Gracht 63. Tel. 141. Haarlem. Een bezoek aan de Inrichting der Firma KELLER MACDONALD te Overveen. Het Bloemendonlseh Weekblad. Prijs per halfjaar fl.25 bij vooruitbe taling. Prijs per nummer fO.lO Advertentiën 10 cents per regel bij herhaalde plaatsing korting. L- KELLER MACDONALD. Het Lampenmagazyn. Wie onzer lezers te Bloemendaal en, laten wij ook maar zeggen daarbuiten, kent deze firma niet? Wij ge-looven lieel weinigen. Dezer dagen ontvingen wij winitt- noodiging', liaar inrichting te Overveen eens te bezichtigen. Deze is gedurende den laatsten tijd sterk uitgebreid en nog steeds wordt door de firma, geen moeite gespaard om haar aan alle eischen van onzen tijd te doen beantwoorden. Iets wat. in een dergelijk bedrijf veel zegt. Dat de uitbreiding een gevolg is van den vooruitgang der firma, spreekt haast van zelf. Nog geen twee jaren geleden, was zij gevestigd in het bescheiden bovenhuis aan den Zijlweg, dat natuur lijk ai heel spoedig tc klein bleek te zijn. Dientengevolge had zij haar oog- laten vallen op liet huis van wijlen den notaris Ter Hof f stede,. en dit laten inrichten naar alle eischen die liet zich -teeds meer uitbreidend bedrijf stelde. Achtereenvolgens hebben ook in dit per ceel veranderingen plaats gehad, en werd het op beduidende wijze vergroot. O. a. zijn twee magazijnen bijgebouwd, bestemd voor liet leidingmateriaai en Lampen van verschillende fabrieken. Van een dezer- magazijnen bieden wij hier onzen lezers een kiekje aan. hetwelk eenig denkbeeld kan geven van de reusachtige sorteering lampen, die de firma steeds zorgt in voorraad te hebben. In aansluiting hiermee kunnen wij tevens mededeelen, dat een inwonend monteur, als het ware dag en nacht beschikbaar is, 0111 hulp te verleenen, ingeval storing aan de lichtleiding zich mocht voordoen. Doch niet alleen op de werkdagen, maar ook 's Zondag staat deze monteur ter beschikking ter cliënteele der firma., 't Spreekt van zelf da,t, en zulks in ver band met de loonregeling tusschen de firma en den Algenieenen Nederland- sclien Metaalbewerkersbond getroffen, de diensten van een monteur op Zon en feestdagen verleend, eenigszins duur der moeten worden betaald, 't Is dus in KELLER MACDONALD. Do Monsterkamer. KELLER MACDONALD. Het Uithangbord. het. belang van het publiek met deze bijzonderheid bekend te zijn, ter vermij ding van misschien onnoodig hooge reke ningen. Belangwekkend is het, een blik te slaan 111 het inwendige van dit bedrijf in het. bijzonder wat betreft de loon- boeken. Waren deze een drietal-jaren geleden van hoogst bescheiden afmeting, thans hebben zij het tienvoudige van toen bereikt. Het getal monteurs bij de op richting bedroeg slechts vier, dit jaar wijzen de loonstaten op een personeel van pl.m. 40 menschen, waaronder 15 monteurs. Gelijk reeds even aangeduid, is een groote voorraad lampen, alle solide mer ken omvattend, in het magazijn aanwe zig, waaronder de Philipslamp verreweg de eerste piaa.ts inneemt, 't Gemak het welk de gebruiker van deze lamp heeft, moet niet onderschat worden, daar de firma voor elk gebroken exemplaar, dat hiefvoor tenminste in de termen valt, een nieuw verstrekt. Hierover wordt elke week een afzonderlijke correspon dentie met de fabriek gevoerd. De andere foto vergunt een blik in de monsterkamer. Hier bevinden zich talvan voorwerpen, electrische toestel len op huishoudelijk gebied. Laten wij eenige opnoemen. Vooreerst de gemak kelijke en practische strijkijzers in alle mogelijke grootten en fabricaten, die, aangezien de warmte hiervoor benoodigd, inwendig wordt opgewekt, een strijk- kachel of iets dergelijks onnoodig maken, hetgeen vooral in den zomer een groot gemak oplevert. Dan verschillende roosters en kookpla ten met Indirecte verwarming, ter ver vanging tjler petroleumstellen en gaskom foren, wier behandeling hoogst eenvou dig is en die door een kind kunnen behan deld worden. Door het tegenwoordige zoogenaamde zekeringssysteem is brand gevaar zoo goed als onmogelijk. Verder verdient do „spaarkeuken" de aandacht van alle huismoeders. Nu dc stroom der K. E. M. zoo goedkoop gemaakt is voor de daguren, wordt hier door het electrisch koken, wat tot lieden een dure liefhebberij was, onder ieders bereik gebracht. Ook de luxe-voorwerpen, zooals ftdseer- tangwarmers, „broodtoasters", haardro gers, sigarenaanstekers, vloerkleedjes, beddenwarmers, voetenwarmers, en veel meer, zijn hier aanwezig en kunnen den meest verwenden mensch in dit opzicht bevrediging schenken. Maar wij zijn er nog niet, want ver melding verdienen nog eierkokers, ver- warmingskolven waarmede men b.v. in een minimum van tijd een glas melk kan verwarmen, toestellen waarop men het eten eerst kan koken en die yervolgens door een eenvoudige inrichting kunnen worden gebezigd om het eten op verschil lende temperaturen te brengen, waarbij aanbranden buitengesloten is. Vermelden wij nog. dat de firma er zich op toelegt, aan alle aanvragen te kunnen voldoen, waartoe zij van elk fabrikant do meest practische toestellen in voorraad heeft. En nu nog iets over den nieuwe stofzui ger „Keiler Santo", waarvan wij hier eveneens een afbeelding geven. Reeds lieeft de firma; liet genoegen gesmaakt hiervan een groot aantal te mogen leve ren, zoowel aan particulieren als aan inrichtingen. Hot is een buitengewoon practiscli instrument. Door aanbrenging van ver schillende slangen en buizen kan men alle voorwerpen van stof reinigen, en zoowel het teerste vitrage als het dikste tapijt worden volkomen gezuiverd. Dat in groote inrichtingen als land huizen, scholen, ziekenhuizen, drukke rijen, enz., deze stofzuiger in een be staande behoefte voorziet, is een feit. Elke dienstbode kan met het instrument omgaan, want de behandeling is zeer eenvoudig. De slang wordt namelijk in een stopcontact of, bij gebreke hiervan, in een lamp gestoken. Vooral op zetterijen kan de stofzuiger onschatbare diensten bewijzen, daar een aansluitstukje aan het eind der slang een te sterk zuigen voorkomt, en de let ters bijgevolg niet uit de kasten worden getrokken. Dat de firma met den tijd meegaat, blijkt ook uit de inrichting van het kantoor, waar alles op modernen leest geschoeid is en waar zelfs dat voor treffelijk vermenigvuldigingstoestel de „Roneo" niet ompreekt. Vestigen wij ten slotte nog de aan dacht op het firmanicrk, bestaande uit de letters K. M. in de bekende omlijs ting, als op bijgaande foto, die het uit hangbord te zien geeft, aangeduid, welk merk de firma a,ls een herinnering bewaart aan den helaas zoo ontijdig overleden vennoot, die het ontworpen had, KELLER MACDONALD. Do Electrische Stofzuigmaohine Keiler

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1912 | | pagina 1