KERK-AGENDA. Haarlem Ver. van Vrijz. Herv. (Gebouw Protestantenbond). Eerste Paaschdag, v.m. 10 ure, Dr. Herderschee, van's Hertogenbosch. Eglise Walloiiiie. Ie 21e Mars Vendredi Saint, 7'/e heures du soil'. Mr. Martin Dupont. Ie 23e Mars la Pête des l'aques, IOV2 heures du matiu, Mr. Martin Dupont. R.'inoiislraiitsch-Gerefonneerden. Eerste Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. Haentjens. Tweede Paaschdag, geen dienst. Luthersche Kerk. Eerste Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. de Meijere. Tweede Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. Schade van Westrum. Kerk der Vereen. Doopsgezinden. Eerste Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. Plantenga. Tweede Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. Binnerts. Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente. Eerste Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Tweede Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. Klinkhamer liredius, van Hil versum. Heemstede. Ned. Herv. Gemeente. Eerste Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. "Wolters. Tweede Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. Wolters. Houtrijk en Polanen. Ned. Herv. Gemeente. Eerste Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Santpoort. Ned. Herv. Gemeente. Eerste Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. Bax. Tweede Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. Plantenga, van Haarlem. Spaarndam. Ned. Herv. Gemeente. Eerste Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente. Eerste Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. Berkelbach v. d. Sprenkel. Tweede Paaschdag. v.m. 10 ure, Ds. Creutzberg, van IJmuiden. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente. Eerste Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. Creutzberg. n.m. 5 ure, Ds. Creutzberg. Tweede Paaschdag, v.m. 10 ure, Ds. van Bemmel, van Beverwijk. Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond. Eerste Paaschdag, v.m. ÏO1^ ure, Ds. Attema. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente. Eerste Paaschdag. v.m. 10 ure, Ds. Posthumus Meijjcs. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksche schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". Eiken Zondagmiddag' van 2Va tot 5 uur, Concert in „Rusthoek" van het Amsterdamsch Trio. Dagelijks concerten in „Hotel Duin en Daal". Dins ag 25 Maart, 8V4 uur, Hotel „Welgelegen", Declamatie-avond dool' den Heer J. A. van den Broecke. Aan den vleugel Mevr. R. ter Brugge. H VARLËM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogtnden. lederen Vrij dag houdt het bureau des nanjiddags te half 2 zitting in het gerechtsgebouw aan de Jaiis- straat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree £0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10 3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 10—5 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van. 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 2—3 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 11—3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van i4 ure. Schouwburg Jansweg. Maandag 24 Maart, (2e Paaschdag) 2 uur, Letter kundige Voordracht van Ada van Duyl, Een stem uit de Bergen. 's Avonds 8 uur, Ensemble Solser en Hesse. Opvoering van Een Vrouwenhater jaloersch. Dinsdag 25 Maart, 8 uur. N, V. Tooneelvereeniging, Dir. Herm. Heyermans, Groote Vlucht. zijn, indien hun maar de tijd gelaten was, deze, zij het nog' zoo vluchtig, te bekijken, maar door hun jagen achter de voortijlende meid was alles gelijk een nevel voor hunne oogen. Na eenige minuten stonden de Kevers dan ook weer buiten, en zetten zij zich, om van hun ademloozen wedren een weinig te bekomen, een korte poos aan den weg neer. Maar nauwelijks had de ezeldrijver heu daar bemerkt, of hij beduidde hun dat het tijd was om op te stijgen, hetwelk de twee slachtoffers dan ook gewillig deden, zich voornemend beneden in bet café uit te rusten. Zij verademden, toen zij daar aankwamen na een toelit, waarbij zij door de neergaande houding der beesten gedwongen wareü geweest met het liehaam eenigszins achterover te rijden, welke houding uit augst zoozeer door hen overdreven werd, dat beiden minder den indruk gaven van te rijden, dan wel van op hun rug te zwemmen. De drijver, die iets over extra slijtage van zijn dieren mompelde, wat Cesar wel niet precies ver stond, maar door den dreigenden toon en een paar opgevangen woorden begreep, werd met een goed drinkgeld ontslagen, en de echtelieden betraden het terras van het koffiehuis, dat aan den voet van den berg gelegen was. Er deed zicli daar nog een kleine moeilijkheid voor. De houten zitting van den stoel hinderde Suzanna bovenmatig, tengevolge van haren rij toer op den ezel, en zij gaf hiervan op een eigen- Woensdag 26 Maart, N.Y. Het Tooneel, Dir. Willem Royaards, Lou-Lou. Vrijdag 28 Maart, Buitengewone voorstelling van het Erascati-Ensemble, Dir. L. Crispijn Jr. en Jacq. v Biene. 115e Opvoering van 't Gafé-tjei Dagelijks Bioscoopvoorstellingen, Apollo-Theater, Barteljorisstraat, Donderdag 3 April, S uur, Sociëteit „Vereeniging", Vereeniging „De Phoenix". Opvoering van „Twee Koningskinderen". orkest, waarbij de bosckaclitergrond op 't podium uog medewerkte 0111 den indruk van fijne poëzie, maneschijn en geheimzinnige lieflijkheid, teeder- lieid, enz. te verlioogen. 't Is een muzikaal tafe reel dat Mozart 011s hoorbaar vOortoovert, maar zóó aanschouwelijk, dat ik in dien korten tijd die geschiedenis meeleefde als een schimmenspel in tonen. De aria uit de opera „Figaro's Ifoehzeit" van Mozart, die mevrouw Last hierna zoug met orkestbegeleiding, hield 011s in de Mozart-stem- ming. De stem dezer zangeres is „geknipt" voor zulke muziek: helder, licht, fijn, hoog, loopjes en tril lers. Daarbij was de voordracht ook in overeen stemming met de muziek, zoodat het geheel .(ook 't orkest) zeer harmonisch was. In zulke geval len komt het begrijpen van den tekst (ialiaansch) voor de hoorders geheel op den achtergrond en ,is de welluidende muziek hoofdzaak en vooral een genie als Mozart maakt bij onbeduidende woor den zelfs heel mooie muziek. liet laatste nummer vóór de pauze was de orkest-suite uit de muziek van „Peer Gynt" va.11 E. Grieg. Dit. vind ik altijd een van de mooiste werken van Grieg voor or kest; in alle vier de deelen geeft de muziek zeer duidelijk de verschillende stemmingen weer: a. „Morgenstimmung", ii. „Ases Tod" (in mineur en met sordines) e. „Anitra's Tanz" en d. „In der ITalle des Bergkönigs". Vooral 111 het laatste deel merkt men van hoe veel, belang de instrumentatie is, want 'tzelfde motief blijft nu steeds friseh en nieuw klinken, doordat telkens een ander instrument het over neemt. Voor piano alleen verliest dit werk dan ook veel. dan wordt liet eentonig. Na. een korte pauze hoorden we- Ouverture uit de opera- „Mignon" van A. Thomas door het orkest uitste- kend, opgewekt gespeeld. Hierna zong mevrouw Last twee liederen van Joh. Brahms, zeer he- kende. nl. „Immer leiser wird mein Schlummer" f en „Meine Liebe ist grün", die beide eigenlijk niet geschikt waren voor het soort 'stem van de zangeres. Veel beter waren de heide volgende van G. Mann, „Weelde" en „Vlinderig Vleierke" van Dina, Appeldoorn; dit laatste was een echt „snoe zig liedje", dat zóóveel bijval vond, dat als toe- gift nog het aardige „Kwezelke" volgde, heel guitig voorgedragen. De hegeleiding van deze liederen was in nit- stekende handen (van mejuffrouw M. van Hove). Als slotnummer: „Suite de Ballet" van P. Laconi- be, een aangenaam, vroolijk slot van deze inati- née, die ook weder bij velen(?) goede 'indrukken j zal achterlaten en waarmee de directeur opnieuw bewezen heeft, dat hij een energiek leider is, die zijn orkest steeds vooruit brengt, zoodat het voor Haarlemmers een voorrecht is, zulk een goed muziekkorps hier te hebben. Rigaudon verouderde Provengaalsche dans in allabreva maat. VOOR ONZE DAMES. Nu Heb ik eens een goede tijding te brengen. Het seizoen van de levensmoede en reuze nboeden belioort tot liet verleden. Le roi est mort, vive. neen niet, le roi, maar de nieuwe modelletjes. Die kleine nokjes begroet ik nu "eens als een echte voorjaarsmode, met opengeslagen vizier kunnen we vrijuit, het heerlijke ontwaken der natuur ge nieten. E11 de wind Als een vriend zal hij be groet worden, wanneer hij verfrissehe.n l langs wangen en haren strijkt en ons voor macht *.an lenteweelde en levensblijheid, oudbakken ideeën, uit het hoofd blaast. En de handen n nti zoo heerlijk vrij om lieve wilgenkatjes te plukken. Kwiek en cadé glunderen de kleine hoedjes door de winkelruiten, brandend van verlangen om geestige kopjes te behoeden. Bij de minste trilling wuiven en wiegelen de veeren elegant en koket „Koop 111e, koop me toch." „Neen mij, neem mij." Ach ja, die veeren!.. 't Is haast ontmoedigend voor de vereeniging tot dierenbescherming, zoo gaarne als de vrouw nog met andermans veeren pronkt. De voer is de garneering voor hoeden en baretten. Dit jaar hebben we een overgangs- hoed, die het midden houdt tussehen de fluweelen bonten en lichte stroohoed, en van satijn of moiré gemaakt is, dikwijls met strooien rand. Dit model is zoo populair geworden, dat in de wereldsteden haast iedereen zoo'n hoed draagt. De garneering is licht en klein, bloesems van zijde of veeren. Meestal een rechtop staande veer. Jack in the box, zooals de Engelschen deze manier van veerbevestiging, zoo aardig bestem pelen. Maar draag' een veer daar, waar liet, het beste in het gezicht staat, want rechts of links van achteren, van voren, of afhangend, alles is mode. In 1786. waren veeren ook zoo en vogue, maar ze werden weldra belachelijk hoog op hoeden en als haartooi gedragen. Marie Antoinette dreef dit zoover, dat als zij met haar hofdames door de aardige manier getuigenis, namelijk door voort durend een klein weinig op te rijzen, en wel zeer snel, als verschrikte zij, terwijl op haar gelaat dan een pijnlijke trek zich teekende. Op een vraag van Cesar verhaalde ze hem de intieme oorzaak van hare grimassen, en verzocht hem een stoel met bekleede zitting voor haar te vragen, hetwelk hij na een kwartier geaarzeld te hebben, eindelijk dééd. De kellner begreep hem niet zoo vlug, maar bracht toch ten slotte een huiskamerstöel met trijpen bekleeding. Dan werd een lunch, bestaande uit soep, twéé vleézen, twéé groenten, éen aardappelen, en éen dessert. 011 besproeid niet een flesch roodén Rijn wijn.. Cesar had Walporzheimer gevraagd, maar toen deze niet voorhanden bleek, werd met een andere soort genoegen genomen; het echtpaar proefde zeer aandachtig, en Suzanna trok haren mond pijnlijk samen alsof er in hare nabijheid venijnig met een griffel op een lei gekrast werd. Afschuwelijk, verklaarde zij. Ik heb liever Walporzheimer, zei Cesar. ah! Dat was éen heerlijke dag! Spreek daar, om Godswil, niet meer van, deed Suzanna met een stroef lachje. Je hebt toch ook meegedaan, lachte Cesar. Ik heb meegedaan om jou voor erger te' bewaren. Je vondt het toch ook wel aardig. Aardig Aardig Neen, ik vond het ver galerij van liet paleis te Versailles liep, men slechts een rhythmiseli golvend boscli van veeren zag. Zoo extravagant waren de dames beladen met veeren,. dat de rijtuiggen niet hoog genoeg waren, zoodat men de zitplaatsen ver a.'gdi of de slachtoffers noodzaakte geknield tc liegen. Dit dien tijd dateert zekér, „wie mooi wil zijn moet pijn lijden." Practischer is. zeker een alluiriinium helm, een uniform hoofdbedekking, aan geen mode of weersgesteldheid onderhevig, die in Amerika reeds draagsters vindt. Doelmatig kan deze helm zijn, goedkoop is het zeker, maar onvrouwelijk toch ook tevens, en een vrouw moet vóór alles vrouw blijven. Do helm draagsters moesten den helm, die liet zinnebeeld der kennis is, nog met de speer van den wil ver sieren. Wat zegt ge Aanmatigend? Vindt ge MOUCHE. PLAATSELIJK NIEUWS. Kapsalon. ITedeh, Zaterdagavond, opent de heer J. D. Meeuwig te Bloemendaal. een kapsalon aan den Bloemendaalscheweg 91 in huize „Iioekstein". Er is ook aan verbonden een parfumerieënwinkcl, waar steeds een groote keuze odeurs, toiletartike len enzoovoorts voorradig' zal zijn. Lezing Straus. Doordat meerdere inteekenaren op het laatsie oogenblik ons nog berichtten, dat zij van bijwo ning van onzen voordrachtavond afzagen, kon deze niet doorgaan. Aan allen, wien wij door een en ander moeiten of teleurstelling bereidden, bieden wij onze ver ontschuldiging aan. UIT ANDERE GEMEENTEN. Magazijn P. G. Otter. Het bekende magazijn van den heer P. G. Otter, in de Groote Houtstraat, heeft een heele veran dering ondergaan. Alle betimmeringen, plafonds en uitstalkasten zijn opnieuw in fraaie heldere tinten geschilderd; de geheele winkelruimte maakt daardoor een prettigen, kalmen indruk. Ook de artikelen komen tegen dezen helderen grond nog beter tot hun recht. Een uitgebreide keus op elk gebied van hoeren-, dames- en kinderkleeding is evenals bij alle voor- jaars-seizoenen, wederom aanwezig. Op de bovenmagazijnen zijn enorme voorra Ion stoffen voor de clientèle ter bezichtiging gerang schikt. Ook vindt men er een fraaie en uitge breide collectie dameshoeden. Ook de paskamers zijn op de eerste verdieping en langs zeer gemakkelijke trappen te bereiken. De heer Otter vestigde onze aandacht op het feit, dat alle kleederen, zoowel dames- als héeren- eostumes, op eigen ateliers worden gemaakt. De zaak maakt, aldus gerestaureerd, een nog fraaier indruk dan vroeger, en zal, op zoo goeden stand gelegen, en bovendien reeds algemeen be kend, zonder twijfel zijn uitgebreide clientèle nog vermeerderen. De Bluschproef. Op uitnoodiging van den heer Van Borselen uit .Den Haag, gingen wij Woensdagmiddag eens naar de bluschproef zien, welke hij aan het Haar lem sche volk vertoonen zou. liet geschiedde op het ijselijk terrein, dat aan de Leidschevaart en nabij de nieuwe Sint-Bavo- kerk gelegen is,en hetwelk uitmunt door een zeer drassigen toestand na de vele regens. Een aantal padvinders had zich belangeloos aangeboden om de orde te bewaren, tot welk doel deze gedienstige knapen zich op korte afstanden van elkaar langs het terrein hadden opgesteld; een lang touw hield hen bij elkaar en behoedde hen voor wegwaaien. Want en hiermede kom ik aan ee*n zeer belangrijke zaak het woei hard. I-Iet woei fel. Het woei ontzettend. En ondanks dien wind ging de proef door. De heer Van Borselen brengt een brandblusch- toestel in den handel,en wenschte met een proeve de voortreffelijkheid van dit toestel aan te too- nen. Daartoe waren eenige houten hokjes op de wei gebouwd. Een individu overgoot deze hokjes met koolteer en petroleum. Een belgisch opera teur voegde er een aantal krullen aan toe, en stak er een lucifer in; na even doorbranden werd het toestel in werking gezet, en zie, in een oog wenk was men het vuur, het geweldig rookende, meester. De belgische operateur begon daarna' een volgend nummer, en dit slaagde op dezelfde treffende wijze. Een derde proef, door een brand weerman genomen, slaagde, hoewel dit meer tijd vorderde. De brandweerman deed echter zijn 'plicht; hij wierp zich op het bedreigde perceel, en richtte zijn bluschtuig. De vlammen-tongen lek ten hem de laarzen, de rook drong in zijn inge wanden; hij week niet. Met zijn fijne waterstraal als een degen doorstak hij de vlammen op de plaats, en liet niet af. Wreed doorboorde hij ze voortdurend met zijn koelen kling, alle vlammen, tot de laatste kleine piezewieten; vol leedvermaak doorstak liij alle die taai waren en koppig. De man kon daarna zijn bluschtuig nog niet neer zetten. zoo'n pleizier leek hij er in gekregen te hebben. Maar eindelijk slaagden eenigen van de, in groote getale daar voorhanden, autoriteiten er in, den man te bepraten. Het was een heel aardige middag. schrikkelijk. Ik vond het onzedelijk. Als iemand bij ons in de straat ooit er achter komen mocht, dat ik zoo iets had uitgevoerd, dan geloof ik dat ik van schaamte niet buiten zou durven komen* en dat ik langzaam maar zeker weg zou kwijnen. Maar hoe kan daar ooit iemand wat van te weten komen troostte hij philosophisch. Neen, ik geloof het ook niet. Nu dan De wijn werd, nadat Cesar hem met vele lepels suiker genietbaar had gemaakt, toch opgedronken, de maaltijd georberd, en toen er spoedig daarop een tram naar Coblenz reed, kon deze het echt paar Kever onder de passagiers tellen. Ik moet den koffer nog gaan halen, zei Cesar, toen zij na een wandeling van het halte punt van den tram opnieuw aan de Rijnkade gear riveerd waren, ik moet den koffer nog gaan halen, maar geen mensch weet hoe ik daartegen opzie. Dat ellendige hotel! We kunnen hem toch''moeilijk achterlaten, zei Suzanna zonder een zweem van medegevoel, verbeeld je: zonder schoone zakdoeken terugrei zen! En zonder verdere verschooning! Ik moet er niet aan denken. Het was werkelijk een pijnlijke historie voor Cesar, deze boodschap, vooral toen de koffer niet te vinden was bij de behoorlijk uitziende bagage der gasten, en eindelijk, na wanhopig zoeken, in KUNST. Stedelijk Museum te Amsterdam. Tentoon, stelling van werken van Reus, Doeser en mevr. Van TrigtHoevenaar. Van deze tentoonstellingen is in de eerste plaats te zeggen dat zij omvangrijk zijn. Die van me vrouw Van Trigt is de meest omvangrijke, en de minst aantrekkelijke tevens. Men ontvangt van dit werk al heel spoedig den indruk, dat het niet den minsten indruk op u maakt, tenzij dan die van haastigheid en van wat daarmede samen hang. Waartoe zoo is men geneigd te vragen waartoe zooveel stukken vervaardigd als aan elk stuk op zichzelf niet de vereisclite zorg be steed worden kan Was het nu bepaald noodig drie zalen te vullen Was twee niet genoeg ge weest Een Een halve Nog minder vol staat reeds. Eèn schilderij dat u wat zegt, is meer dan drie zalen vol dingen, die niets zeggen, oi liever, niets dan onaangename dingen zeggen. Wanneer men vanuit deze drie zalen de zaal van Van Reus betreedt, bemerkt men al spoedig, dat wie hier aan het woord is, zijn vak altham beter verstaat dan zijn gebuur. Deze schilder neemt althans moeite om aan zijn werk een schijn van degelijkheid mede te geven. Het wil mij om de conventioneel e onpersoonlijke manier echter niet bizonder aanstaan. De derde schilder van dit drietal, J. J. Doeser, zoekt naar iets: liet tragische. Hij vindt het echter niet. Toch zijn er soms aanduidingen, die heenwijzen naar een vermogen tot zien en weer geven van een gruwelijke levenswerkelijkheid. Deze tentoonstelling kan echter niet gelukkig lieeten; liet hier geëxposeerde toch spreekt ons meer van zijn wenscli tot zulk een weergave,- dan dat zij ons van zijn kracht tot dit uit te beelden overtuigt. In het algemeen was een streven als liet zijne mij sympathiek; de schildermanier en de kleur hebben mij echter niet voor dit werk ontvankelijker gestemd. Misschien een volgende maal meer af, meer levend, meer overtuigend. Ik zou dit heel verblijdend vinden. P0ESIE. Verlangen. Nu is het donker, De sterrekens met hun geflonker. De zilv'ren stralen van de maan, Fluisteren: slapen, slapen gaan En, ik ben zoo moe, zoo moe, Mijn beide oogen vallen toe; Nacht lieveke, nacht schatteke mijn; Och, kon ik toeli altijd bij je zijn! Op de Maasbrug'. Nevelig daalt de schemering, De lucht straalt nog rozerood, De Maas in deinende beweging, Witkoppig schuimend, groot, Glanst met sprankelende tinten Van violet, goud, blauw, Als fonkelend kristalgeschitter In dansende golven-grauw. Rank en slank, Luchtig, vluchtig, elegant, Dansend, wiegend En het water snel doorklievend Dalend, rijzend, Verder drijvend, Komt een bootje, 'n notendop, Wazig uit de verte op! TOONEEL. Asschcpoester. De directie van den Jansschouwburg te Haar lem, meldt ons, dat Zondag' 30 Maart a.s. tot slui ting van het seizoen, nog één kinder voorstelling zal gegeven worden, onder leiding van mevr. N. C. HopmanKwast. Opgevoerd zal worden Assch - poeslcr, groot toover sprookje in 4 bedrijven, schitterend gemonteerd met hofbal en dansen, ingestudeerd door Hartog J. Polak. Een namid dag dus weer voor de kleinen engrooten, die geen verdere aanbeveling behoeft. ONDERWIJS. De Oisterwijksche Schoolvereeniging met hare M. U. L. O.-scliool te Oisterwijk in Noord-Brabant, zendt ons haar jaarverslag over 1912, een verslag, dat, wat het stoffelijke aangaat, niet zoo gunstig luidt als men het der wakkere vereeniging wel toewenschen zou. Wel gaf het onderwijs goede resultaten, daar alle leerlingen slaagden voor diverse toelatings examens; wel deden het hoofd en de onderwijze ressen met liefde, ijver en groote plichtsbetrach ting hun werk; wel gaven de scholieren geene redenen tot ontevredenheid en nam hun aantal steeds toe; wel ondervond men menig blijk van erkentelijkheid en waardeering. De vereeniging vierde dan ook met groote erken telijkheid het tienjarig bestaan, door met alle leer lingen een dag in de heerlijke bosschen van het landgoed „De Hondsberg" door te brengen. Men zou dus zeer tevreden zijn, als niet de financiëele toestand zooveel zorg baarde. De rekening n.l. sloot slechts door 1038,52 uit het reservefonds te nemen, waardoor dit fonds bijna geheel werd uitgeput. Het bestuur der Oisterwijksche Schoolvereeniging een kamertje van het personeel temidden van den onaanzienlijkén rommel der dienstboden werd ontdekt. Een onbegrensde begeerte om zijn acht baar hoofd in zijn zak te steken rafet moeite over winnend, veinsde hij een minachtende hooghartig heid, welke hem echter weer zoo opvallend misstond, dat de deerniswaardigste verlegenheid hem nog beter gekleed zou hebben, en verliet onder de spottende blikken der bedienden, en vervuld niet een grenzenlooze verachting' voor zichzelven, deze plaats des onheils. Die gebeurtenis stortte zijn ontvankelijk ge moed vol met eene ongeredderdheid, waarvan zijn echtgenoote natuurlijk in de eerste plaats, en in ruime mate, het slachtoffer werd. Hij verweet haar haar dwaze behoefte aan schoone zakdoeken en anderszins, wat, naar zijn zeggen, geen enkele reden van bestaan had dan het ongemotiveerde botvieren harer vrouwelijke ijdelheid, en overdekte hare onschuldige persoon met een groot aani J beleedigende verwijten bovendien. Dit geschied e alles op hun tocht naar de afvaartplaats der Rijn boot, waarmede zij naar Keulen zouden varen, om vandaar per avondtrein wederom de plaats hun ner inwoning en den drogistenwinkel te berei en, welk vooruitzicht, durf ik zeggen ,ook voor een groot deel schuld aan Cesars ongeredderdheid naa. Slot volgt-)

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1913 | | pagina 2