KERK-AGENDA. Haarlem. Vereenig. van Vrijz. Hervormden. (Gebouw Protestantenbond), v.m. 10 ure, Ds. Voorduin, van Naarden. Eglise Wallonne. 10i/n heuros du matin, Mons. Chouillet, Pasteur a La Haye. Remonstrantseh^Gereformeerden. v.m. 10 ure. Dr. v. d. Berg van Eijsinga, Herv. Pred. te Zutplien. Luthersehe Kerk. v.m. 10 ure, Ds. Schade van Westrum. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 ure, Ds. Binnerts. Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. van Leeuwen. Heemstede. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Wolters. Houtrijk en Polanen. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Santpoort. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Bax. Spaarndam. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Berkelback v. d. Sprenkel. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. van der Hoeven, van Enkhuizen, n.m. 5 ure, Ds. Groeneweg, van Doetinckem. Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond. v.m. 10i/2 ure. Ds. Attema. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Posthumus Meijjes. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksehe schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags te half 2 zitting in het gerechtsgebouw aan de Jans straat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentel ij k Museum. Dagelijks geopend van 10— 4 ure. Entree f 0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 2—3 ure. Orgelbespeling. Teyler's 8lichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 1L 3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Schouwburg Jansweg. Zaterdag 14 tot 20 Juni, Bioscope Expl. Herm. Smits Co., De andere. Van Zaterdag 21 tot 28 Juni, Quo Vadis? Dagelijks Bioscoopvoorstellingen, Apollo-Theater, Bar telj orisstraat. het dorp gehouden, terwijl daarna muziekuitvoe ringen en \s avonds waarschijnlijk een vuurwerk zullen gegeven worden. Bij gunstig weder zullen ongetwijfeld duizen den bezoekers uit Egmond komen 0111 dit prach tig schouwspel te zien. In den schouwburg Jansweg, wordt thans een tweede kinematografisclie kunstweek gegeven. Vertoond wordt de film De Andere, waarin de hoofdrol vervuld wordt door den tooneelspeler Albert Basserman. Het tooneelwerk De Anderedoor Lindau, be handelt voor een groot gedeelte een trek uit Taiue's leven. Taine meent namelijk, dat een mensch in oververmoeiden toestand een daad kan verrichten, die absoluut niet door zijn natuur, opvoeding of levensomstandigheid veroorzaakt werd. Lindau gaat echter nog een beduidend stuk verder, hij brengt een jurist op de planken en toont ons hoe die in een soort van ïinrhtelijken droomtoestand roover, inbreker en dief wordt. TEGEN-TA RIEFWET. De tarief-wet en het Icanonieke recht. De vereeniging „Het vrije Ruilverkeer", (secre taris-penningmeester mr. A. Heringa, Luiksche- straat 16, Scheveningen), gaf dezer dagen het vol gende artikel uit: ITet kanonieke recht (waaraan de meerderheid der christenen zich gebonden weet), bevat*) een opsomming van eischen, waaraan een wet heeft te voldoen: „Een wet zal zijn betamelijk, rechtvaardig, mo gelijk, volgens de natuur, volgens landsgewoonte, zich aanpassend aan tijd en plaats, noodzakelijk, nuttig, duidelijken niet voor particuliere belangen, maar voor het gemeenebest bedoeld." De tariefwet voldoet van al deze eischen slechts aan eene Zij is „mogelijk'2. Het Nederlandsehe Staats blad „kan" te eenigen tijde een zijner nummers vullen met wat thans nog slechts ontwerp is en dan zullen de daarin voorgeschreven hoogere rechten geheven „kunnen" worden. Maar de tariefwet voldoet van al de andere eischen aan geen enkele: „Betamelijk" is zij niet, noch „rechtvaardig", want haar druk zal aan de draagkracht der be talers omgekeerd evenredig zijn. ,1 Volgens de natuur" is zij evenmin, want zij gaat. als alle protectionisme, de natuurlijke ver deeling van arbeid tusschen de volkeren tegen. „Volgens landsgewoonte" kan in Nederland slechts een wet zijn, die den vrijhandel een schrede verder brengt. „Zich aanpassend aan tijd en plaats" is het ontwerp-Kolkman nog veel minder. De „tijds"- omstandigheden immers eischen allerminst een wet, die door het ontketenen van tarieven-oor logen Nederland's verhouding tot het buitenland verslechtert en de „plaatselijke" gesteldheid stem pelt. Nederland bij uitstek tot een land van zoo vrij mogelijken doorvoerhandel, terwijl de nijver heid van de haar toegedachte bescherming niet weten wil. „Noodzakelijk" is het wetsontwerp in geenen deel», want als ontwerp van protectie biedt het een niet begeerde gave en als fiscale wet. zou liet, zoo noodig, door met draagkracht rekening hou dende billijke belastingwetten te vervangen zijn. „Nuttig" zou liet slechts kunen heeten, indien de gewensehte stijving der schatkist langs ande ren weg niet bereikbaar ware (maar zij. is dit wel), of indien „de" nijverheid en niet maar een enkele „nijvere" reden had 0111 steun te vragen en inderdaad er om vroeg (maar de nijverheid gevoelt die behoefte niet en vraagt niet 0111 be scherming) en indien daarenboven tegenover het beoogde nut (dat een illusie is)niet ander voel baar nadeel zal staan (dat bittere werkelijkheid zal blijken) „Duidelijk" is het ontwerp, ook na de techni sche herziening die het na het afdeelingsonder- zoek der Tweede Kamer onderging, nog steeds in onvoldoende mate. En dat het aan den eiscli „niet particuliere be langen maar het gemeene best te dienen", op geen stukken 11a voldoet, wordt klaarder dan de dag bewezen door het feit, dat, behoudens maar enkele uitzonderingen, het bloot enkele „belang hebbenden" zijn, die te zijner verdediging zich hebben aangegord. Corpus Juris Canoniei C. II D. IV. VOOR ONZE DAMES. Raadgevingen voor het huisgezin om ongerief te voorkomen en te verhelpen. Aardappelen bewaart men 't best in een drogen kelder en wel in houten bakken. Leg tusschen de verschillende lagen droge eikebladeren. On rijpe en zieke aardappelen legge men op een laag gebluschte kalk, waarover een laag stroo. De zoete smaak van bevroren aardappelen kan men wegnemen, door ze herhaalde malen af te gieten en met kokend water weer op te zetten. Aardewerk kan gelijmd worden met gelijke deelen schellak, zwavel en fijn puinsteenpoeder te samen gesmolten. Albasten voorwerpen kan men schoonmaken door afborsteling met zeepwater, waarna men ze goed moet afdrogen. Vetvlekken verwijdert men door terpentijnolie. Zijn vlekken diep ingedron gen, dan best rijke men de voorwerpen met een pap van witte klei, water en zeep en wascht ze na eenige dagen in lauw water. Om ze glanzend te maken, schure men de voorwerpen op met ge bluschte kalk, vervolgens met een mengsel van poederkalk, zeepwater en kalk. Aluminium kan weer geheel glanzend gemaakt worden door het te behandelen met bijtende kali- loog. Ammoniak. Het meugsel van 1 deel ammoniak op 15 deelen water is een uitstekend vlekken water voor wollen en zijden stoffen. Andijvie kan des winters goed gehouden wor den door de planten dicht opeen in te kuilen in een vorstvrijen broeibak. Andijvie wordt geel ge maakt door er een koolblad op te leggen. Anthraciet vermengt men met een derde ge klopte cokes, men krijgt dan veel meer warmte en minder sintels. Appels kunnen lang bewaard worden door ze in lagen tusschen turf strooisel te leggen in een luclitigen vorstvrijen kelder. Ook kan men ze dik wijls in droog zand bewaren. Azijn. Een te veel gebruik maken van azijn werkt schadelijk; daarom wordt in plaats van azijn citroen gebruikt. Troebele azijn kan helder gemaakt worden door er melk bij te doen24 uur later kan men de helder geworden azijn af gieten. Barnsteen wordt schoongemaakt met een lapje, gedrenkt in alcohol. Beten van insecten. Voor muggen- of insecten- beten vrijwaart men zich door een weinig ka ja- poet- of kaneelolie op het kussen te druppelen. Ook notebladeren rond liet kussen kunnen aan gewend worden. Het insmeren van gelaat, hals en handen met een 5 pCt. oplossing van creoline in water, voorkomt de beten. Is men eenmaal ge beten, dan is inwrijving met een ui het middel tot verzachting. Eau de Cologne en betten met zout water helpen ook. Vit het Dames jaarboek je van magazijn „De Bijenkorf", Amsterdam.) ONTVANGEN BOEKEN, ENZ. Onze Vloot. Het Juni—nummer van „Onze Vloot" bevat, be houdens meerdere aantrekkelijke stukken, het vol gende geestdriftige vers: De zee en het land. Ik houd van het wilde gewentel der zee, Ze danst met de kiel en mijn hart dat danst mee; De kiel is met wakkere zeelui bemand, E11 'k droom van de glorie, den roem van mijn land. Ik houd van het dreunend gedaver der zee, De zee zingt van strijd en mijn hart dat zingt mee; Zij dondert haar loeiend hoera naar het strand, E11 'k droom van de glorie, den roem van mijn land. Mijn trots en mijn liefde beliooren die twee; Ik kan ze niet scheiden mijn land en de zee, Als moeder en kind zijn ze samen verwant: De glorie der zee is de roem van mijn land. G. W. Lovendaal. Wij ontvingen het Weekblad van het Notariaat; inhoud is: bericht; een nieuwe studie over mede- eigendom (Vil)rechtspraak; 1°. arrest van het gerechtshof te Amsterdam van 22 Januari 1912; 2°. arrest van het gerechtshof te Amsterdam van 26 April 1912; ingezonden stuk; broederschap dei- notarissen in Nederland; berichten en mededee- lingen; advertentiën. „Oiis-thuis"-serie De Witte Wereld, door Dietz, Leopold e. a., uitgave L. J. Veen, Amsterdam. De uitgever Veen zendt ons weder een aardig kinderboek, „De Witte Wereld", vertellingen voor jongens en meisjes, door Marie Leopold, Kath. Leopold, Henri Dietz, Oath, van Ren nes, Aletta Hoog, S. MaathuisHeken e. a. Tiet zijn ver tellinkjes voor de kleinen, en zeer aardige ver tellinkjes zijn er onder. Ook vindt men er versjes tusschen, en niet van de onvriendelijkste. De prentjes werden er bij geteekend door mevrouw MidderighBokhorst, Rie Cramer, Wybo Meijer. Nelly Spoor en Tjeerd Bottema. Het is een aardig, eclit kinderlijk boek. Cyriel Buysse, De Vrool jke Tocht, uitgave van C. A. J. van Dishoek, Bussuin. Weder een eigenaardig, frisch boek van Buysse. Het beschrijft een langen auto-tocht met al des- zelfs veelsoortige avonturen. Het is vooral frisch, een waarlijk „vroolijke tocht", zooals de schrijver het noemt. Het lijkt zoo nogal, viug geschreven, met 1111 ja.... nu ja, het heeft ook niet de pre tentie van iets zeer ernstigs te zijn. Jlet is wat het wezen moet. Luchtig, vroolijk. En vlug als het gedaan is, hè. Dat ziet men liet aan. Vlug- als een auto rijdt. Het is lang, lang, King niet ongenoeglijk, dit zoo tusschen twee andere boe ken nog eventjes geschrevene. Tusschen twee andere boeken, of tusschen twee autotochten in vermoedelijk. ONTVANGEN JAARVERSLAGEN ENZ. De Algemeene Paarden- en Veeverzekering-Mij. te 's Hage zendt ons haar jaarverslag. We zien daarin, dat de gang van zaken over 1912 alle reden tot tevredenheid geeft. Aan nieuwe verzekeringen werd ;n dat jaar afgesloten voor een bedrag van 2.054.400,en is het verzekerd kapitaal vooruitgegaan met een netto-bedrag van 879.150,zoodat het totaal verzekerd kapitaal op 1 Januari 1913 bedroeg 6.234.000,Aan schade werd in 1912 uitbe taald een bedrag van 178.878,90. Het gestort en belegd kapitaal steeg tot 76.000,en de totaal uitbetaalde schadevergoe ding tot 1.731.196,55. VAN HIER EN DAAR. Wereldtentoonstelling te Gent. III. Ditmaal wil ik 11 eens iets van Oud-Vlaande- ren vertellen. Van het oude stadsboek je, daar heb ik eeu gezellige herinnering over. Het was er best, geneugtvol, geestig en stemmig tegelijk. En, wat vooral niet onderschat worden mag: het is serieux .gebouwd. Men vindt er vele straatjes, brugjes, water tjes, een plein. Te meer waardeer ik dat Üud- Yiaanderen, nu ik van de Entos te Amsterdam een zoo armoedig oud-ITolland, of oud-Amsterdam, of hoe liet onding heeten mag, in mijn herinnering bewaar, wel moet bewaren om het weerzinwek kende. Te Amsterdam alles afschuwelijk armoe dige kermisrommel van houten geraamten, met flodderige zeilen bespannen, van bouwvallige hou ten lattenhekjes en smoezelig beschilderde achter- doekjes; te Gent een ernstig, flink gebouwd stadje met behoorlijke interieurs, werkelijke huis jes, in één woord. TIeeht (waarvan de Belgen houden), en niet op een koopje. Het is solied. Een eerste eiselien om ernstig te worden genomen. Dan eerst begint men er eens verder over te praten. En zoo doen wij. Dat oude stadje is een complex van nabootsingen der meest karakte ristieke gebouwen en hoekjes van oud-Vlaande ren in Zeeland, België en noord-Frankrijk. Hier door krijgt men Ti overzicht van den echten Vlaam sehen bouwtrant der middeleeuwen tusschen ons Zeeland en Noord-Frankrijk. De architect Vaar- wijck ontwierp en bouwde het naar oude beschei den, teekeningen, beschrijvingen en bestaande miJ- deleeuwsche huizen. Het geheel beslaat een opper vlakte van 60.000 M2. En het moet erkend: deze bijeenstelling van over de groote Hollandsch-Bel- gisch-Fransche kuststrook verspreide gebouwen, die alle van één karakter zijn, is verrassend, zeèr verrassend. Beginnen we met den ingang. Deze is een na bootsing van de poort van het oude Gentsche Be gijnhof; binnengetreden, vindt men weerszijds de bekoorlijke pensliuizekens van de Gentsche vleeschhal nagebootst. Dat innige stemmige hoekje aan uwe linkerhand is het hospitaal Alijns, De fraaie groote markt is samengesteld uit gees tige woningskens van Veurne, Nieuwport, Ouden- aerde, Doornik en Yperen; die staan nederig en aardig gerangschikt langsheen het oude Belfort, Nog voortreffelijker is de haven van Veere na gebootst, een lieve boogaard, een vriendelijk stil water, een oude schuit, en hier en daar een groen graskleed, dat de herinnering wekt aan vredevolle avonden op den buiten. Het is werkelijk all^s 'seer aantrekkelijk daar in het oud-Vlaanderen bij de Gentenaars! Drankbestrijding. In de Fransche bladen leest men tegenwoor dig herhaaldelijk over het feit, dat de minnen- en zoogende moeders te veel alcohol drinken. Oh! Geen gelagen, geen moeders-feesten, geen minnen-fuiven, maar zoo langs hun neus weg in den loop van den dag, een paar flesschen bier en een liter wijn, wat blijkbaar te veel is. Verschei dene geneesheeren verheffen hun stem thans tegen deze verkeerde gewoonte. Die sevenste bliscap onscr Vrouwen. Het middeleeuwsch mysteriespel, dat gedu rende de Bossche tentoonstelling tweemaal 's weeks zal worden opgevoerd, is thans ten ge rieve der bezoekers in druk verschenen als een wel verzorgd boek, waarvoor dr. IT. W. E. Moller een litteratuur-historische inleiding schreef en dat pastoor Smulders, met het oog op de ver tooningen, in 't kort toelichtte. Naast den oor- spronkelijken tekst, die door de spelers zal wor den gebruikt, wordt ook nog gebruik gemaakt van pastoor Smulders zoo getrouw mogelijk be werkte moderne overzetting, waar de toehoorder, voor wien de oude taal een bezwaar mocht zijn. een goeden houvast aan heeft. Ieder bedrijf wordt vergezeld door een prentje van Dorus Hermsen. Een welkom aan de suffragettes. Onder dezen titel lezen wij in het „Handels blad": Er werd indertijd medegedeeld, hoe bij de be sprekingen over de wandaden der suffragettes een der afgevaardigden van het Engelsche Lagerhuis den gemoedelijken raad gaf, de militantste juffers het land uit te zetten. Had men den raad van dezen afgevaardigde, wiens naam Mason is, maar gevolgd! Zijn opmerkingen werden indertijd niet ernstig opgenomen. Doch toen men in een der Engelsche koloniën, het Lagerhuis-verslag onder de oogen kreeg, nam men het wel degelijk als ernst op. Dat was in Sint Helena. Wellicht herinnerde men er zich de groote tra ditie, hoe het eiland reeds eenmaal werd aange wezen, om een nog gevaarlijker vijand der maat schappij op te bergen. Ten minste de overheid van het eiland richtte een schrijven aan de Engelsche regeering, waarin met aandrang werd gevraagd, om de lastige suffragettes per scheepslading naar het eenzame rotseiland over te zenden. Het eiland Sint Helena heeft natuurlijk een lokaal blad; en daarin lees ik nu hoe met nadruk dit verzoek wordt gesteund, door de blijkbaar van overheidswege geïnspireerde redactie In een krachtig gesteld hoofdartikel wordt ten minste geschreven „Waarom aarzelt de Engelsche regeering toch langer, aan ons dringend verzoek te voldoen Waarom zendt zij ons niet deze vleesch gewor den furiën toe YVij zijn er niet bang voor, en we zouden wel raad weten met de dames! Wij hebben hier plaats voor honderden dezer suffra- gettes; 8000 hectaren onbebouwde gronden liggen hier op arbeiders te wachten; wij hebben han den noodig, ook die van vrouwen zijn ons wel kom, ten einde voor den katoen-oogst te zorgen, en de lastige konijnen te verdelgen. Als voordeel kunnen wij laten gelden, dat er op ons eiland bijna geen ruiten zijn in te slaan, en dat het zoo goed als de moeite niet loont, ons boeltje in brand te steken." Met ongeduld zien de wakkere bewoners van Sint Helena uit naar het antwoord op hun request. En men mag waarlijk benieuwd zijn, of de Engelsche regeering niet zal gaan ingaan op deze eigenlijk zeer eenvoudige oplossing van een der moeilijkste problemen, waar tegenover een regee ring ooit werd geplaatst. Zelfs moet het voor het verharde gemoed der Engelsche suffragettes een streelend gevoel,zijn, dat er ten minste ergens ter wereld nog een plekje grond is, waar men haar een hartelijk welkom toeroept. E11 in dezelfde rubriek van hetzelfde blad vin den wij nog het volgende over hetzelfde onder werp De suffragette is dus gestorven, ten gevolge van den schok na haar krankzinnigen stormloop tegen een paard in vollen ren. Niet aan ons, haar grafschrift te schrijven. Maar wel aan ons, om aan te halen wat de groot-lord van Engeland van het hof van koning George van Engeland haar tot grafschrift gewijd heeft. Lord Haldane ontving in deze zijn functie een eigenaardig schrijven, dat geteekend was door Ammer, zijnde de naam van het renpaard des konings, dat door de suffragette was uitgekozen tot middel voor haar manifestatie. De brief van het koninklijk renpaard luidt vertaald ongeveer aldus My lord, „Aangezien ik mij streng wensch te houden aan de instellingen van mijn land, meen ik an 11 de regeering van mijn koning een verklaring te moeten geven van mijn gedrag, aangezien ik de eer heb Z. M. als renpaard toe te beliooren. Te Epsom lieb ik de kleuren van den koning gedra gen, waar, zooals u zich zult herinneren, bij de bocht van Tattenham een dolle suffragette zich voor me kwam werpen. „Doch stelt u den toestand voor van een paard, dat eene opvoeding heeft genoten als ik, hoe het in zijn volste vaart niet in staat is zijn snelheid te onderbreken, omdat het een man op den rug draagt. Eu daar werpt een vrouw zich voor zijn voeten. Ik ben gevallen; de man en de vrouw hebben er het nadeel van gehad. Er was reeds een geschil, waarover het tusschen hen ging. De vrouw verweet den man, dat hij haar geen kies recht wilde geven. Ik ben maar een paard; dus ben ik opgestaan, zonder verder deel te nemen aan een twist, welke mij niet aanging, en de twee tegenstanders heb ik op het terrein achter gelaten. „Ik wil liier niets zeggen over het affront, dat mij persoonlijk is aangedaan; de dieren hebben reeds lang den plicht, zich zwijgend te houden bij den strijd der mensehheid, maar het lijkt wel eene bizondere beschikking van het Opperwezen, dat onze soort in liet bizonder betrokken wordt in den strijd van anderen. Hier wil ik spreken uit naam van alle transportmiddelen, aangezien ik het eenige ben, dat beschikt over de gave des woords. „Onze positie gaat een moeilijke worden, indien wij voortaan bij eiken stap, welken wij verzetten, zullen moeten acht geven of niet liet een of andere lichaam zich voor ons komt werpen. „Een auto, die over den weg snort, zal plotse ling een vrouw voor zich zien springen, vast besloten te stemmen of te sterven; dit wordt een zeer gevaarlijke toestand voor de auto. En zoo komt het ons voor, dat het wenschelijk ware, indien er een einde aan werd gemaakt. AMMER." Lord Haldane, de groot-lord kanselier des En gelsehen konings, heeft hierop niet anders geant woord, dan in margine deze woorden te schrij ven: „Men behoort de excentriciteiten der suffra gettes aan te moedigen, indien het gevolg daar van haar zelfmoord kan zijn." Zoo luidt het grafschrift dezer suffragette! „Carolus", het weekblad voor de Vlamingen, schrijft over Hugo Verriest: Voor eenigen tijd schreven we, dat zijne over- talrijke vereerders uit Vlaanderen en Nederland den begaafden ouden Vlaming zouden vieren te Tngoyghem, een dorpje in den zuid-westelijken hoek van West-Vlaanderen, waar hij, na een leven van sclioone daden, als rustend pastoor verblijft in gezelschap van onzen grooten schrij ver Stijn Streuvels. Die feestviering gaat 1111 door op 17 Augustus a.s. Voor eenige weken heeft een Komiteit de handen aan ?t werk geslagen, -om het huldebetoon grootscli en prachtig te maken. Hugo Verriest werd geboren te Deerlijk in 1840. Hij heeft de prachtige schaar Vlaamsche studenten gevormd, die later in 't werkelijke leven de banier der Vlaamschgezindheid hoog in de lucht zouden verheffen. Onder zijn leerlingen was onze jonggestorven dichter Albrecht Roden- bach, de hoofdman van den Vlaamsclien Studen tenkamp, waaruit de voormannen van nu zijn ontsproten. 't Was ook Hugo Verriest, die zijn lang mis kenden meester, den grooten dichter Guido Ge- zelle, hier en in Nederland, heeft doen kennen en waardeeren naar verdienste. Wij, Vlamingen, zijn hem dus veel verschul digd. Hij is geen veelschrijver of geen grootschrij ver, hij is een beeld, een voorbeeld van den Vlaamsclien ontwikkelden man. Wat hij in zijn eerste jeugd als overtuiging en ideaal in zijn wezen heeft voelen groeien, dat heeft hij door geheel zijn leven, met het woord en met de (laad, in boek en blad, en dagelijksch verkeer laten ontwikkelen tot volle eigen-zijn, altijd, overal, voor niets achteruitgaande maar niets of nie mand met ruwheid of bitterheid bekampend. We zetten vooral de Vlaamsche studeerende jeugd aan op den huldigingsdag naar Ingoyghem te trekken, om met de ontelbaar-toestroomende Vlamingen, een hunner edelste voormannen te vieren. Gevaarlijke kwakzalverij. Wij lezen in de N. Rott. Ct.: Indië is toch een goed land. Wat in andere

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1913 | | pagina 2