Gebr. 5cI mm Dames- ei De Lighal mei BLOEMENDE Qymnastiek-Scf ENGELS Kamperstrai Hebben on Nieuwe Stof Onze Stalen zijn gereed. KERK-AGENDA. '!nar!am. Vereemg. van Vrijz. Hervormden. (Gelromv Protestantenbond), v.m. 10 ure, Ds. Bakker, van Zwolle. Eglise Walionne. 10i/n heures du matin, Mr. Blommaert, Pasteur Auxilaire a Amsterdam. Remonsti'antsc li-Gereformeerden. v.m. 10 ure, Ds. Ilaentjens. Luthersche Kerk. v.m. 10 ure Ds. Schade van Westrum. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 ure, Ds. Binnerts. Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Van Leeuwen. Heemstede. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Wolters. Houtrijk en Polanen. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Santpoort. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Bax. Spaarndam. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Berkelback v. d. Sprenkel. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Creutzberg. n.m. 5 ure, Ds. Creutzberg. Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond. v.m. 101/g ure, Ds. Attema. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, üs. Bredius Klinkhamer, Em.-Pred. te Hilversum. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksclie schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags te half 2 zitting in het gerechtsgebouw aan de Jans straat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f 0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stads-Bibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 23 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be- üalve Zaterdags en Zondags) van 11—3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Dinsdag 9 September, Groote Kerk, 8 uur, Kerk- concert. Dagelijks Bioscoopvoorstellingen, Apollo-Theater, Barteljorisstraat. groom of hij geen „chessboard" voör mij liad. Doch hij begreep mij niet. Toen poogde ik .het hem uit te leggen- door mot gebaren ruiten te teekenen. ,,0 roept hij uit, ,,het dambord". Welnu, dat is juist hetzelfde woord, dat mijn vader steeds placht te gebruiken; die zei: „Dambrod". E11 zoo zijn er nog vele andere overeenkomsten. Er is dan ook geen natie, waar ik meer sympathie voor gevoel dan voor de Hollanders, en ik zal de dagen, die ik thans in uw land heb doorgebracht, niet licht ver geten." Met een warmen handdruk nam de lieer Carnegie van ons afscheid. Hij is zeker een der meest belangwekkende fi guren, die wij ooit ontmoet hebben. Wij zenden den lezers als bijlage van dit nummer een portret van den grooten Amerikaan. GEMEENTEBESTUUR. In buitengewone zitting vergaderde de raad j.l. Dinsdag ter behandeling van slechts een 5-tal punten. De burgemeester presideerde en de heeren Jhr. Mr. Teding van Berkhout en Laan ontbraken. Het was een vergadering die behoorde tot wat de verslaggevers plachten te noemen den algemeenen vervelingsdag, den dag waarop installaties en benoemingen de hoofdschotels der agenda's vormen. Nu, liet moet gezegd, verveeld hebben wij ons ditmaal niet in het minst, want de zitting had een allergenoeglijkst verloop. Willen de heeren maar hier voor de tafel komen staan, vroeg de voorzitter, dan kan ik u de eeden voorlezen en kunt u deze af leggen. Dit geschiedde en de plechtigheid had het gewone verloop. Daarna namen de vier her kozen raadsleden hun oude plaatsen weder in en de installatie behoorde tot de geschie denis. Als gebruikelijk complimenteerde de voorzit ter de" heeren. Hij wenschte hun geluk met het vertrouwen dat de kiezers in hen bleven stellen en vertrouwde, dat de zes jaren, die zij nu weder in dienst der gemeente werk zaam zouaen zijn, zich als vruchtbare zouden doen kennen. De raad applaudiseerde krachtig. Nu werd overgegaan tot de benoeming van een wethouder. De heer De Waal Malefijt toch zeg zijn functie als zoodanig geëindigd. Wij kunnen met de vermelding hiervan kort zijn en dadelijk verklaren, dat hij met zeven van de tien stemmen herkozen werd. De heer Kool hoven hoorde zijn naam éénmaal noemen en twee stemmen waren blanco uitgebracht. Of mijnheer De Waal Malefijt de benoeming aannam, vroeg dc voorzitter. De herkozen wethouder trok een gezicht alsof hij wilde zeggen: ook een vraag, wat dacht 11 dan? De heer Malefijt bleek erken telijk voor het door den raad in hem gestelde vertrouwen en zeide de benoeming gaarne aan te nemen. Ontegenzeglijk deed dit den raad genoegen, want met een meer dan gewone nadruk werd met de handen op de groen bekleede tafci geslagen, hetgeen, als wij ons niet vergissen, groote instemming beteekent. Hiermede was ook deze plechtigheid geëindigd en dc heer De Waal Malefijt nam zijn oude plaats naast den voorzitter weder in. De ingekomen stukken werden nu behandeld. Zij hadden niet veel om het lijf en bestonden in herhaalde verzoeken, het eene van den heer Drost om zijn stal in een woonhuis te mogen verbouwen en het andere van den heer Wil- lemse, om een berg- en karrenloods op een terrein aan den Vcgelenzangscheweg te mogen plaatsen. Den lieer Drost werd het verzoek toegestaan, doch de heer Wiilemse zal naar zijn schuur kunnen fluiten. De raad wilde geen precedent scheppen door het verzoek in te willigen. Ook was eên schrijven ingekomen van me vrouw de weduwe KrelageSchneither tc Haar lem, die verklaarde een strook grond, gelegen tusschen den Zijlweg en Brouwersvaart, aan de gemeente kosteloos te willen afstaan. En zulks ter voldoening aan een oud raadsbesluit, n.l. dat van 2 Maart 1S99, waarbij in pu:it e wordt voorgeschreven, dat voor straat bestemde grond kosteloos aan de gemeente moet worden over gedragen voor de uitvoering van eenig werk betrekkelijk straatlegging, rioleering of be schoeiing. Mevrouw Krelage wenscht bedoelde strook, zijnde Sectie B. N". 235!), te bebouwen en han delde dus overeenkomstig het vroeger bepaalde. De voorzitter stelde namens burgemeester en wethouders voor, dezen grond voor f 1, te aanvaarden, hetwelk zonder op- of aanmer king werd goedgekeurd. Ten slotte werd een adres van gemeente werklieden, waarin om hoogere loonen werd verzocht, aangehouden tot de begrooting. Toen kwam het laatste punt der agenda: benoeming van een voorzitter en leden der financieele commissie. Zijn de aftredenden herkiesbaar? vroeg een stam. Zeker, antwoordda de voorzitter, tenzij de raad den heeren een hak wil zetten, door ande ren te kiezen. Doch dit gebeurde niet en met algemeene stemmen (de heer Van der Vliet was het eenige tegenwoordig zijnde lid dezer commis sie en had op den heer Bijvoet gestemd) wer den de heeren Jhr. Mr. Teding van Berkhout, Laan en Van der Vliet herkozen. De rondvraag bracht eenige vreugdevolle oogenblikken. De heer Van Stolk had het 11.I. in het hoofd gekregen om de gciten-fok- vereenlgïng ter sprake te brengen. Verschil lende voordeden somde hij op. In vele ge meenten van ons land werkt dit uitstekend.: Het familieleven wordt bevorderd (voor de geiten? vroeg de heer Koolhoven) en de voor deden zijn vele. Een geit kost zoo goed als niets en levert veel op. Bijgevolg leek het" spreker niet kwaad om ook in de gemeente- Bloemendaal deze zaak te bevorderen. Te dien einde stelde hij voor, dat het gemeente-; bestuur zich in verbinding zou stellen met den heer Sterk, den voorzitter van den bond in Noordholhnd, om dezen heer uit te noodi- gen een lezing over dit interessante onder werp te houden. De heer Van Stolk, herhaaldelijk door het lachen van den raad onderbroken, bleef ech ter onverstaanbaar. Blijkbaar beschouwde hij de zaak als zeer ernstig. De heer Jacometti gaf in overweging de ver- eeniging „Bloemendaal's Bloei" hiervoor te spannen. Wellicht dat deze zaak meer op haar weg lag? Doch de heer Van Stolk was een andere meening toegedaan en van oordeel, dat het meer vertrouwen zou wekken als het verzoek aan den heer Sterk van het hoofd der gemeente uitging. „Zeer vereerend voor mij", zeide de voor zitter, onder algemeen geproest van den raad. „Doch wij zullen wel zien. Beide voorstel len zullen door mij in overweging worden genomen." Toen keerde de ernst in den raad terug en namen de heeren hun gewone deftigheid weder aan, netgeen ook noodig was, want het lo suppletoire kohier van den hoofdelijken omslag moest worden vastgesteld. Doch dit geschiedde in geheime zitting, zoo dat wij om halfdrie reeds op straat stonden. PLAATSELIJK NIEUWS. Naar de „Entos". De Entos begint zoo zachtjes aan burgerrecht te verkrijgen. Wie kan zich Amsterdam nog voot- stellen zonder Entos. De Entos met haar gloei lampjes, haar ^^Illuminatie-verlichting a giorno. vuurwerk, haar Lunap&rk, oud-Amsterdam, Coca- dorus en nu straks Veer Jan Olieslagers, die, we twijfelen er niet aan, de Amsterdamsclie harten stormenderhand gaat veroveren. Je zoudt haast vergeten, dat er op de Entos nog iets anders te genieten is, dan de geurige poffertjes van Koppen of de zalige schommelingen op de Golfbaan. Toch het mag wel eens uitdrukkelijk gezegd zijn al deze ^tracties meer te beschouwen als een smakelijk nagerecht van een welvoorzienen, deskundig- toebereiden disch. Want hoofdzaak is en blijft voor ons deE.N.T.O.S., Eerste Nederlandsche Tentoonstelling op Scheepvaartge bied. De TTollandsche jongens en laten we het Ilollandsche meisje er genist bij noemen voelt zich hier in zijn element. En merkwaardig, hoe hij meeleeft met zijn tijd. Kon hij je vroeger alles en nog wat vertellen van loeven en laveeren, van pinken en botters en weet ik van wat niet al thans praat hij over schroef- en raderbooten, pant serschepen, kruisers en torpedo's als de beste zee kapitein. De Bloemendaalsche jongens en meisjes zijn in dit opzicht niet achtergebleven inlogen- deel en zoo is het te begrijpen, dat er uitbun dige vreugde in hun gelederen lieerschte, toen bleek, dat er van liet schoolreisje nog een saldo restte, juist toereikend om een bezoek van de hoogste zevende klas der gemeenteschool aan c'e Entos te bekostigen. Niemand ontbrak 's mor gens op 't perron, dat spreekt van zelf, en dat de uitgaaiistomming al direct tot eene uitbundige feeststemming oversloeg is zeer zeker te danken aan een pair royale kindervrienden ja, lezer, die zijn er in Bloemendaal die zorgden, dat ook aan het hierboven genoemde nagerecht alle moge lijke eer kon worden bewezen. Een woord van dank voor deze vriendelijke attentie is hier zeker op zijn plaats. Een gedetailleerde beschrijving te geven van de Entos-bezienswaardigheden, die de revue passeer den, ligt niet in onze bedoeling. Toch kunnen we niet nalaten even te wijzen op enkele zaken, die de jeugd bizonder interesseerden. Daar had je de bizonderheden over de verbreiding der pestziekte. Met onverflauwde belangstelling volgde men 't proces der geïnfecteerde scheepsratten, de waarne- mings-toestellen van besmette exemplaren, enz. Uiterst belangwekkend werden ook de verschil lende statistieken omtrent de toename van den Amsterdamschen handel gevonden, vooral door de zoo populaire wijze van voorstelling. In de histo rische afdeeling trok begrijpelijkerwijze zeer de aandacht liet befaamde touwslagerswie], waar schijnlijk minder om het wiel zelf, dan wel om den man of liever den jongen, die eens 'n driehon derd jaar geleden den draaikruk hanteerde. Dan de verschillende typen ,,Compagnie"-schepen, gewapende koopvaarders of, wil men, handeldrij vende oorlogsbodems. Doch waar zouden we eindigen, wilden we door gaan met op te noemen, wat hier een Hollandsch hart moet treffen. Liever willen we nog even herinneren aan de reis door Noorwegen in Pull- mann's salonrijtuig, aan 't onbedaarlijke lachen in 't zijn naam met eere dragende Lachbuis, aan de omzwervingen op de ongewisse baren der golfbaan, het met gerustheid aan de Bloemendaalsche jeugd overlatende, zelf dit lijstje te verlengen. Zoo behoort ook dit uitstapje weer tot 't ver leden. Doch we weten heel zeker, dat, als straks de Entosscliatten weer voor goed zijn weggeborgen, de herinnering aan al dat mooie en wetenswaar dige ook hij de Bloemendalertjes nog langen tijd levendig zal blijven. Postkantoor. De „Stads-Editie" verneemt uit Overveen: ..liet. post- en telegraafkantoor alhier, zal gedu rende de maanden September, October en Decem ber onafgebroken geopend zijn van 8 uur 's mor gens tot S% uur 's avonds. Deze openstelling houdt verband met de drukte in de bloembollen- verzending." Ons is daarvan niets bekend. Koninginnedag De schoolkinderen in onze gemeente vierden weder op aardige, gezellige wijze het vaderland- sclie feest. Spelletjes werden gespeeld, wedstrijden gehouden. Er werd gezongen, er werd gejuicht, en de loterijen zonder nieten en muziek, vergrootten de pret nog in niet geringe mate. liet Jaarboekje. De vierde jaargang van ons jaarboekje is thans in bewerking. Aangezien de oplaag niet grooter is gemaakt dan binnen korten tijd kan worden uitverkocht, en wij met oudere jaargangen vaak menigeen moesten teleurstellen, geven wij elk onzer lozers in overweging, reeds nu zoo spoedig mogelijk het jaarboekje te bestellen. Uit het politie-rapport. Proces.sen-v erbaal zijn opgemaakt, we gens: openbare dronkenschap; rijden over de yoetpaden, loopen over verboden grond en stellen en herstellen van wildstrikken. Terug te bekomen: aan den politiepost te Bloemendaal, een paar zwarte dames-liandschoe- nen, een huissleutel en een mondharmonica; bij C. Hobo, Duinlustweg 18, te Overveen, een bro che; aan het bureau van politie te Overveen, een houten pijp; bij O. van Beem, Binnenpad 10, te Overveen, een collier. Verloren: een kinderjurkje; een portemon- naie met inhoud; een pakje; een snoer zwarte koralen; een hoedenspeld; een"onderstuk van een auto-lantaarn; een gouden armband, en een por- temonnaie met inhoud. Gemeenteverslag. Wegens plaatsgebrek moest het vervolg van het gemeenteverslag tot een volgend nummer worden uitgesteld!. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 29 Augustus tot en met Donderdag 4 September. Geboren: z. van E. P. Dumas en J. R. Olie, wonende te Amsterdam; z. van W. van der Lin den en W. M. Corsten; z. van J. C. de Vries en O. A. Berendse. Getrouwd: H. de Vries en H. Bakker. Overleden: J. van Meeningen, 73 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. Koninginnedag. De Haarlemmers hebben Maandag de bloemetjes buitengezèt. De vlaggen en den gebraden haan uitgehangen. De drukte was heel groot, de stem ming genoeglijk. Voornamelijk naar den Hout was het, dat de feestgangers hun schoenpunten richtten, en geen wonder. Daar waren de eigenlijke feesten daar waren de wedstrijden in het mastklimmen, tonsteken, hindernisloopen. wat niet al. Een vaste luchtballon, die herhaaldelijk opsteeg en we der neergehaald werd, en een aantal passagiers, zoowel heeren als dames meenam (en terugbracht), verhoogde de verbazing en pret der feestelingen. Het was een aardige dag. In de feeststemming werd geen enkele wanklank gehoord, dan nu en dan het valsche zingen van een troepje. Telefoon. Van verscheidene kanten hereiken ons klachten over de bediening der Bell-telefoon. Ook ons ge beurt het menigmaal, dat wij verscheidene malen moeten opbellen alvorens, we gehoor krijgen. Wan neer wij dit aan de juffrouw zeiden, was het ant woord menigmaal dat zij het juist op dat oogen- blik ook zoo druk hadden. Wij vragen ons af, daar de minder goede be diening waarlijk niet aan onvriendelijkheid van liet personeel, noch aan die der directie te wijten is (wier hulpvaardigheid wij uit ervaring ken nen,) waar ligt de schuld Zou er werkelijk te weinig personeel zijn om het groote en zeer drukke net te bedienen Vereen iging 11 acrlem". Up Maandag 8 September onderneemt de ver- ceniging' ,J.raerlem" een uitstapje naar Broek in Waterland, Monnikendam, Edam en Volendam. Men vertrekt uit Haarlem des morgens ten 7.40 ure. liet koffiemaal wordt te Monnikendam, het middagmaal te Volendam gebruikt. Jubüeum. Den 27sten September zal het 25 jaar geleden zijn. dat de heer P. L. de Vries, als secretaris van de gemeente Zandvoort in functie trad. Het is hier de plaats niet op te sommen hoe zeer hij in die 25 jaren zijne krachten heeft ge wijd aan den bloei der gemeente, die van een bescheiden plaatsje veranderde in een badplaats van beteek en is. Menigeen kan er van getuigen hoe hij steeds bereid was raad te verschaffen en liulp te verlée- nen wanneer die werd ingeroepen en dit feit zal zonder twijfel op waardige wijze, niet alleen door de gemeentenaren worden herdacht. Onderscheidingen. Onder de' bij koninklijk besluit van 28 Aug., toegekende onderscheidingen, vinden wij o. m. Benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw Mr. H. Hesse, raadsheer in den hoogen raad der Nederlanden, te 's-Hage; Mr. B. Simons, president van het gerechts hof, te Amsterdam; Mr. A. Tak, advocaat-generaal bij het gerechts hof, te 's-Bosch; Jhr. mr. J. C. Reynst, voorzitter van het col lege van regenten over de gevangenissen, te Amsterdam Mr. H. P. Berdenis van Berlekom, lid en plaats vervangend voorzitter van het bestuur der Rijks verzekeringsbank Benoemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: Mr. J. II. Thiel, voorzitter van den voogdij raad, te Haarlem; Jhr. mr. D. E. van Lennep, burgemeester der gemeente Heemstede F. P. ter Meulen, voorzitter van „Pulchri Stu dio", Den Haag; O. L. F. Philips, w. i. oprichter en oudste di recteur van Philips' Metaaldraadlampenfabriek, te Eindhoven; Mr. A. J. Moll Schnitzler, secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken, te Amsterdam. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje* Nassau: Kapitein P. A. M. Hackstroh, van den staf 'der genie. Museum van Kunstnijverheid. Het museum van kunstnijverheid, te Haarlem, werd gedurende de maand Augustus, bezocht door 8o3 belangstellenden. De aan het museum verbonden boekerij was ge durende de afgeloopen maand gesloten en zijn sedert 2 September de boeken weder beschikbaar gesteld. De lessen aan de aan het museum verbonden school voor kunstnijverheid werden 2 September weder hervat, liet onderwijs heeft in 1913 eene aanzien lijke uitbreiding ondergaan, daar de bouwkun dige afdeeling thans als de kern van het onderwijs moot worden beschouwd, waaromheen de \ersehil- lende af deelingen der decoratieve kunsten zich scharen. Tevens werd ten behoeve dezer afdeeling eene timmermanswerkplaats ingericht, waar de bouwkundigen zicb practiscli kunnen oefenen. Hierbij sluiten zich onmiddellijk de practische afdeelingen aan voor het maken van siermeubelen, van inlegwerk en omamentaal beeldhouwwerk, terwijl ten behoeve der metaalbewerking, het drij ven, het ciseleeren en het emailleeren weder afzon derlijke werkplaatsen zijn ingericht, alwaar de ontwerpen, die in de teekenzalen gereedkomen, worden uitgevoerd. Reglement en leerplan der inrichting zijn voor belangstellenden kosteloos verkrijgbaar. Zondag a.s. zal in de rotonde van het museum van kunstnijverheid, te Haarlem, de derde serie afbeeldingen tentoongesteld zijn, welke voor een gedeelte de eilanden Riouw, Celebes, Bali, Timor en Soemba, voor een ander deel onze West-Indi sche bezittingen omvat. Met deze reeks is de geheele serie, het. belangrijke werk van Neder- landsch-Indië, doorloopen, zoodat Zondag voor de laatste maal deze tentoonstelling zal geopend zijn. Eene tentoonstelling van medailles en plakket- ten is in voorbereiding. Zondag is de toegang kosteloos. VAN HIER EN DAAR. PhilipsOnafhankelijkheidsfeesteni Zaterdag en Zondag hebben de onafhankelijk- lieidsf eesten van de N. V. „Philips' Gloeilampen fabriek", aan haar personeel, op het sportterrein in het Philipsdorp, een buitengewoon succes gehad. Door eendrachtig samenwerken en maanden lange voorbereiding kon het ook niet anders of de resultaten moesten daaraan evenredig ziju. Het was in één woord schitterend. Zonder twijfel zullen deze feesten de aangenaamste her inneringen bij de firmanten en het personeel achterlaten. Vereeniging voor beschaafde Nederlandsche uitspraak te Antwerpen. Deze vereeniging welke onlangs gesticht werd, heeft aan haar leden een mededeeling gezonden betreffende haar werkplan voor het eerste jaar. Wij nemen er het volgende uit over: Eerlang zal een brochure het licht zien, waarin de noodzakelijkheid van onze beweging zal be toogd worden. Tevens zal een aantal geleer den uit Noord en Zuid om advies gevraagd wor den en hun oordeel zal in de brochure worden medegedeeld. Deze zal verder een duidelijk beeld omvatten van de beschaafde Nederlandsche uit spraak, in plionetiscli schrift. Zij zal tegen ge- ringen prijs verkrijgbaar zijn. Einde October zal prof. dr. Willem 'de Vreese, opperbibliothecaris van 's rijks hoogeschool te Gent, voor de vereeniging optreden met het on derwerp: Waarom in Vlaanderen de beschaafde Nederlandsche uitspraak en omgangstaal drin gend hoeven verspreid. De vereeniging heeft er aan gehouden, ook uit Noord-Nederland een spreker in haar midden te roepen. Een tweede voordracht zal, gedurende de Kerst- vacantie, gehouden worden door den heer dr. C. O. N. de Vooys, docent aan de hoogeschool te Groningen. Ten slotte ko datum, de heer dr. J. G< het koninklijk Atheneum De rede van prof. De die van de andere spreke ging worden uitgegeven i Veel verwachten we c avonden die we zullen ii moderne Nederlandsche zijn. De heer en mevrou der Lugt-Melsert, alsook d uit Gent, waren zoo goe van ons programma hui loven. Verder zal optreden 1 koor, dat in Nederland de zangerigheid en zuivei roem verwierf. De grootste zorg zal inrichten van leergangen landsche uitspraak. Deze vangen na de zomervacs eerste plaats practische niet aan voordrachtkunst de gewone beschaafde oi fend worden. Daarvoor lii baar de heeren A. ITan A. Jacob. Monsieur priest De uitnoodigingskaartf teit der tentoonstelling i dracht van pastoor H. V Fransch en droegen de publique de M. Priester Met zulke kinderachti, kilj ons zich meer en mee Zelfs Waalsche bladen Een vraag en ee „Luetor et Emergo" ze „Wat is een modern w En tevens het antwoo „Een modern woordent ordinaire dingen in een zegt." Wie er ook zoo over de Buiteni Een koopman in oui had onlangs een aardig van een bank een kast voor 60 dollars. Op de brieven vond zegels van groote waarde 75.000 dollar. Esperanto De bekende esperantist docent in de letteren aan vertoefde dit jaar in A schillende voorname pla: ranto, die veel succes werd hij vriendelijk ontv Woodrow Wilson en den aan den Schoter ZONDAG 7 SE] BER kosteloos v( publiek te bezie des namiddags tot 6 uur. Togen NOVEMBE: gevraagd te door eene dame twei KAMERS op het Z. me PENSION en BED1EI gezin zonder kinderen PENSION. Brieven nu van conditiën en waa ond. lett. M 278, J IV Boekh., Haarlem. MEVROUW Wenscht U veel geld gedragen DAMES- en I KLEEDING, zolderop: enz., het juiste adres is S KEUKEN, Nobelstr. I lem. Koopman in all van ongeregelde goedere ten allen tijde aan hu bieden, zoowel binnen i de stad. ^Privaat- en Curs aan Dames, Heeren, 1 Jongens, worden te BI DAAL gegeven door A. J. MEYER KI. Houtweg 2rood, 1 Telefoon 250 DWt* Aanmelding gaari vóór 15 Septe Conversatielessen, L. O. en M. O. A. doe M. O. akten A. en B.; les. Clublesscn bij ove Brieven No. 09 Bureau

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1913 | | pagina 2