Specialileitenvoorstell SCHOUWB JUDITH. elkinrichtir 31oemendaal Comité Plan 19 aestavoi 1 Karakte TELI Een vrouwelijke Huistyi Terug van den Hengelweds N,V. Tooneelvereenig JUDITH, JULIA CUYPERS. HOLOFERNES, LOUIS VAN GAS1 T ele ^her-Feestviering tol herdi onzer 100-Jarige Onafhankelijk! „ORANJE EN NEOERLAN KERK-AGENDA. Haarlem. BgliseWallonne. 10i/s heures du matin, Mr. Dupont. Remonstraiitsch-Gereformeerden. v.m. 10 ure, Ds. Bakker, Herv. Pred. te Zwolle. Lu th er scire Kerk. v.m. 10 ure, Ds. De Meijere. Kerk der Vereen. Doopsgezinden, v.m. 10 ure, Ds. Hylkema. n.m. 7 ure, Ds. Biimerts. Bloemendaal. Ned. Herv. Gemeente. v.m. 10 ure, Ds. Van Leeuwen, n.m. 61/2 ure, Ds. Van Leeuwen. Heemstede. N-d Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Wolters. Houtrijk en Polanen. Ned. Herv. Gemeente, v.m 10 ure, Ds. Baljon. Santpoort. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Bax. Spaai ndam. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Berkelbach v. d. Sprenkel. IJmuiden. Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Creutzberg. n.m. 5 ure, Ds. Creutzberg. Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond. v.m. IOI/2 ure. Ds. Attema. Zandvoort Ned. Herv. Gemeente, v.m. 10 ure, Ds. Posthumus Meijjes. AGENDA. BLOEMENDAAL. Elkeu Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksehe schiet oefeningen door Bloemendaal-Commando". H VARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags ten balf- twee zitting in het gerechtsgebouw aan de Jausstraat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend vau 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 10—4 ure. Entree f0.25 p.p. Ie "Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jausstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen vau 105 ure. Toegang 25 cents. 8tad s-B i bliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 2—3 ure. Orgelbespeling. Te y Ier5 s Stichting, (öpaarne.) Geopend (be- talve Zaterdags en Zondags) van 1L—3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van i4 ure. Kunstzaal De Bois, Kruisweg 68, Haarlem, tentoonstelling van Kunstwerken. Dagelijks geopend van 9 5 uur. Schouwburg Jansweg. Zondag 23 November, Ensemble Solser en Hesse, Specialiteitenvoorstelling. Maandag 24 November, N.V. Het Tooneel Dir. W. Royaards, Een vlinder op de pijnbank,. Dinsdag 25 November, N.\. looneelvereeniging, -Dir. Herm. Heyermans, Judith. Donderdag 27 November, Kou. Ver. Ned. Tooneel, Het Geheim. Dagelijks Bioscoopvoorstellingen, Apollo-Theater, Barteljorisstraat. Maandag 24 Novemner, Peestavond ter herdenking onzer 100-Jarige Onafhankelijkheid, Oranje en Nederland. Woensdag 26 November, Concertzaal „De Kroon" 8 uur, Liederenavond Messchaert-Röntgen. kuunen bepalen zonder meer liier de school van daag te laten aanvangen. Doch er was een be boette lieden alhier bij elkaar te komen en het uit te spreken, hoezeer de nieuwe toestand ge waardeerd wordt. Wanneer wij ons voor oogen stellen het oude schoolgebouw en wij zien daarna hier eens rond, dan geeft ons de overgang eene gewaarwording oi wij uit de duisternis in het licht komen. Al wat oud is, behoeft daarom nog niet ver smaad te worden, doch waar het oude, zooals hier, gepaard gaat met bouwvalligheid, met gebrek aau licht en lucht, aan de noodige ruimte, zoowel iu de school als op de speelplaats, daar werkt het verheffend kennis te mogen maken met dit nieuwe schoolgebouw. Dit schoolgebouw heeft ruime, goed verlichte en geventileerde lokalen, breede gangen, een gym nastieklokaal en een groote speelplaats, welke ook gelegenheid geeft voor het aanleggen van den zoo nuttigen schooltuin. Aan allen, die hebben meegewerkt aan bet tot stand komen van dit schoolgebouw, breng ik bier openlijk den dank over van den raad van Bloe mendaal. Den heer De Wild, den lieer Van Snippen- berg, mej. Jonker en mej. Oortman wenseh ik geluk met den nieuwen toestand. Zij zullen zeer zeker bespeuren, dat de gunstige omstandigheden van invloed zijn op hun werklust. De leerlingen zullen het in de nieuwe school ook wel prettiger vinden dan iu de oude school. Al liet nieuwe trekt aan en heeft zijn eigenaardige bekoring. VPerkt gij ook mede de school netjes te hou den en weet wel, dat in deze nieuwe school goed oppassen de boodschap is. Namens den raad van Bloemendaal verklaar ik deze school voor geopend." Daarna voerden nog het woord: de school opziener, de voorzitter van de schoolcommissie en liet hoofd der school, waarna de kinderen een toepasselijk lied zongen en op versnaperingen onthaald werden. F. II. v. Leeuwen, f In het gesticht Meerenberg overleed dezer da- s'en de heer F. H. van Leeuwen emeritus-predi kant. De overledene was een broer van onzen predi kant, ds. Van Leeuwen, te Bloemendaal. .A--'"-- 1 Y'V v 0 i a i V. I 11 Lezingen. Voor de voordrachten van dr. J. v. Leeuwen, lid der Tweede Kamer, waarover wij onlangs schreven, gaf zich een voldoend aantal deelne mers op. De voordrachten gaan nu dus door. Ze zullen plaats hebben op de Vrijdagen 16, 23 en 30 Januari, des avonds ten 8 uur in de con certzaal van „Rusthoek". Fotografen. Til ons verslag van de laatste vergadering der Bloemendaalsche Aniateur-pkotografen-vereeni- ging, spraken wij van de kleurenplaten, welke door onzen plaatsgenoot, den heer Adriaan Boer, vervaardigd zouden zijn. De heer Boer deelt ons mede, dat deze platen niet door hem gemaakt wer den, doch de eerste exemplaren zijn van een nieuw soort kleurenraster-platen, die groote voordeelen hebben boven de tot heden bestaande platen. Merkwaardig is het, dat deze nieuwigheid in Nederland voor het eerst in Bloemendaal gede monstreerd werd. Villa „Groenoord" De villa „Groenoord" aan den Zuider-Stations- weg alhier, is gisterenavond in veiling publiek verkocht door den notaris J. H. Wildervanck de Blécourt. Kooper werd de makelaar A. Over- akker q. q. voor 14.005, Lezingen Adriaan Boer. Op uitnoodiging van de Ned. Club voor Foto- kunst, zal de heer Adriaan Boer, alhier, op Don derdag 27 dezer, in het American Hotel, Leidsche- plein, Amsterdam, een voordracht met demon stratie geven over „Het broom-olie-procédé". Be- langstellenden in de nieuwste toepassingen der I kunstfotografie, kunnen voor deze vergadering' introductie aanvragen bij het bestuur der club, de lieeren B. J. V. van Hees, voorzitter, Linnaeus- laan 25, Heemstede en Ernst A. Loeb, secretaris, villa ..Irene", Overveen. Op 6 December e.k. zal alhier de huwelijks voltrekking' plaats hebben van mejuffrouw Ro- melia Kalff en den heer W. Boissevain, lid van de j Tweede Kamer der Staten-Generaal. Uit het politie-rapport. Processe n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt, we gens: rijden zonder licht; loopen over verboden grond; stellen van wildstrikken en overtreding der arbeidswet. Gevonden en terug te bekomenbij mej. Wickel, Busken-IIuetlaan 4, te Bloemendaal, een étui, waarin zakmesje, potlood en penhouder; bij G. de Bie, Jan-Gijzenvaart 112a, een fanta sie-broche; aan den politiepost Kleverlaan, een bruin-lederen portemonnaieaan het bureau van poli li-, te Overveen, een huissleutel, een r.-k. gebedenboekje en een zakdoek; bij Lobman, Ziji- weg 65, te Overveen, een zwart lederen "taschje. Verloren: twee bankbiljetten van ƒ10, een huissleutel; een gouden armband, een kerk boekje; een gouden broche; een heer,en parapluie: een fietsketting en een fietsbel. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 14 November tot en met Donderdag 20 November. Ondertrouwd: W. Boissevain en R. A. Kalff. Getrouwd: J. G. Willemsen en C. Vos. Overleden in het gesticht Meeren berg: J. Over, 71 j.; F. H. van Leeuwen, 42 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. Plan 1913. Op Maandag 24 November zal de feestavond van Comité Plan 1913, plaats hebben in de groote zaal der sociëteit „Vereeniging", te Haar lem. Dat juist deze datum voor de feestviering ge kozen werd, vindt zijn oorzaak in het feit dat op dien dag voor het eerst de Oranjevlag weder te Haarlem wapperde. De feestavond belooft zeer aantrekkelijk te worden. De commissaris der koningin en de burgemeester zullen aanwezig zijn. Het programma is saamgesteld uit eenige mu zieknummers door „Toonkunst", voorts een le zing van professor Knappert, voordracht van ver zen uit dien tijd door mevrouw HoltropVan Gelder, een bioscoop-vertooning van gebeurtenis sen uit dat tijdvak, waarbij Kriens orkest voor de muziek-begeleiding zorgt. Ge ziet, afwisseling genoeg, en van de goede soort. Zulk een avond moet zonder twijfel slagen. Wij wekken gaarne onze lezers op, dit fiksch- opgezette feest te gaan meevieren. Zie verder de annonce in dit nummer. W ereldzen ding. Vrijdag 14 November werd in het hotel „Kas teel Oud-Wassenaar" bij Den Haag de derde ver gadering gehouden van liet Voortzetting-comité der Wereld-Zendings-Conferentie Edinburg in 1910. Ingevolge de opdracht van H. M. de Koningin las ds. Gunning een woord van welkom voor. waarin II. M. in warme bewoordingen hare sym pathie met het streven der zending uitspreekt. „Hofwyck". De te Den Haag gevestigde vereeniging „Uof wyck", die zich ten doel stelt van ITuygens' bui tenplaats „Hofwyck" te Voorburg een Iluygens- museum te maken, verspreidt thans een oinzend- t>rfwaarin zij tot geldelijke deelneming uit- noodigt. Bijdragen zijn te zenden aan den penningmees ter, dr. C. Hofstede de Groot, Heerengracht 5, Den ÏTaag. NIEUWIGHEDEN. i ij de firma Weber Zoon, Koningstraat 10, 1 IL.arlem. zagen wij een heel practischen scheer mes '"/.etter. In dit toestel behoeft men het Professor Dr. ROBERT FRU1N (1828-1899). Uit het 1813-1913-nummer van „Neerlandia".) scheermes maar te plaatsen, en met een lichte beweging van beide handen, trekt men aan twee handvatsels den riem langs het mes op en neer. Het is bruikbaar voor alle soorten messen, ook Gilette. Een aardig Sint-N icolaasgeschenk. SPORT. Bloemendaal^-Leidsche V. V. Een flinke storm waait over het veld als scheidsrechter Allart beginnen laat. Bloemendaal heeft één invaller en moet het eerst tegen den storm in spelen. Al dadelijk is het te bemerken, dat L. V. V. hiervan wil pro- fiteereii en geregeld is het B. V. V.-doel in ge vaar. Door uitstekend verdedigen van Blanke voort en Vlaanderen, blijft doelpunten echter uit. Niettegenstaande de sterke wind weet de witte voorhoede zoo nu en dan eens door te bre ken. Een schot van lnka weet de L. V. V.-doel- man keurig te stoppen, terwijl hij even later een goed geplaatst schot van den witten rechts buiten weet te houden. Intussehen heeft de achterhoede van B. V. V. het ook kwaad te verantwoorden, maar door het goede verdedigen der witte achterhoede en ook door slecht schieten der Leidenaars, weet zij de score blank te houden. Even voor rust vallen de 5 voorhoede-spelers van Bloemendaal nog eens aan, Entos is bijna alles gepasseerd, doch wordt dan op unfaire wijze door den L. V. V.-links-half genomen. Scheidsrechter Allart geeft hiervoor penalty en Bloemendaal heeft door middel van Blankevoort de leiding. Kort daarop gaat de rust in. Na de hervatting heeft Bloemendaal het voor deel van den wind en het gaat in een vaartje op het doel 'der gasten af. 't Resultaat blijft ech ter voorldopig' achterwege, want door hardnekkig verdedigen der L. V. V.-acliterhoede wordt doel punten onmogelijk gemankt Bloeinemlnal komt echter geregeld terug. Vele corners moeten genomen worden, en Fris weet uit één daarvan eindelijk te doelpunten. Even later schiet lnka hard tegen den zijpaal en Fris tegen de bovenlat en verdiende Bloemendaal in deze periode wel een goal. Wanneer er een half uur gespeeld is, weet Fris door mistrappen van een der L. V. V.-baeks nogmaals te doel punten, aldus den stand op 30 brengende. Het verdere van den wedstrijd leverde niets meer op en Bloemendaal heeft zoo welverdiend gewonnen. Bij Bloemendaal was de achterhoede het best; in de voorhoede speelde de rechterwing niet on verdienstelijk. De wind maakte goed spelen ech ter niet mogelijk. Bij L .V. V. was ook de achter hoede het beste deed van het elftal. De voorhoede kon weinig uitvoeren tegen de B. V. V.-achter hoede. De stand is nu -esp gew. gel. verl. punt doelp. "voor. tegen, gomid. A. D. O. 5 4 1 0 9 12 2 1.80 U. N. I. 5 4 1 0 9 22 5 1.80 H. S. V. 4 2 1 1 6 6 7 1.25 Sportman 6 2 2 2 6 16 10 1.- B. V. V. 6 2 2 2 6 11 7 1.- R. V. C. 6 1 0 5 2 3 22 0.33 L. V. V. 6 0 1 5 1 6 23 0.16 F. KUNST Kunsthandel De Bois. We bezochten dezer dagen de kunstzalen van den heer De Bois op den Kruisweg, te Haarlem. De daar tentoongestelde verzameling etsen van«< James Ensor is buitengewoon aantrekkelijk. Geestig en licht als een Japansche prent, is dit werk soms ook zeer fel en zeer hevig. Van werk manschap is het verbluffend menigmaal. Er zijn heel aantrekkelijke drukjes bij, terwijl de aangegeven prijzen ze werkelijk ook in het bereik van den kunstliefhebber met een zooge naamde bescheiden beurs doen zijn. Behalve deze belangwekkende etsen van Ensor is er hier een verzameling pastels van H. M. Savry tentoongesteld. Het zijn duin- en zeege zichten. In natuurlijken eenvoud is in deze stuk ken ons de schoonheid van de Noordzee en onzer duinkanten gegeven. Het is aangenaam aandoend, gevoelig werk. In de achterzaal vonden wij nog een Toorop, een Verster, twee Breitners, en nog menig ander waardevol stuk. Een bezoek aan de kunstzaal van den beer De Bois hevelen wij gaarne aan onze lezeressen en lezers aan. Josselin de Jongli. Tn het gebouw van het Staatshofje aan den Jansweg, te Haarlem, wordt heden een tentoon stelling geopend van werken van wijlen Josselin de Jongli. Deze tentoonstelling zal ongeveer 10 dagen geopend blijven. Tentoonstelling „Onafliankelijken" De opening der tentoonstelling van de jury- vrije schilders „De Onafhankelijken* op Zater dag, vond zeer veel belangstelling. Er zijn een grooter aantal belangrijke stukken ingezonden dan de vorige keer. Wij noemen hieronder enkele, van die ons het meest opvielen. Zoo noem ik u in de eerste plaats het werk van den beeldhouwer Chris van der Hoef. Deze artist heeft bij lange na, meen ik, de plaats nog niet, die hem toekomt. Er is hier een zeer fraaie tafelschel van hem, een werk, uitmuntend door oonrspronkelijkheid van opvatting en tevens door fijn en toch krachtig werkmanschap. Als krachts expressie is een grooter beeld van hem, „De Maaier", uitstekend geslaagd. Daar is vastheid in rap leven. Hulde! In ons land, zoo arm aan beeldhouwers, mag vooral wel eens op de ver diensten van dezen jongen man gewezen worden. Om het merkwaardige van het soort werk, èn om het uitmuntende wat waarlijk in dat merk waardige soort werd gereikt, noem ik met alle respectde inzendingen van mevrouw F. van der HoefVan Rossum. Deze heeft hier batikwerk op perkament, een elftal stukken. Bloemen meest. Ze zijn niet groot van omvang, en als schilde rijen in lijsten gevat. In de verte ziet men reeds aan een kleuren-distinctie, dat men met iets zeer bizonders van conceptie en maaksel heeft te doen. En naderend treft u de eerbiedwekkende fijnheid, de eenige lichtheid, waarmede deze bloemen op de voorname donkere fonds zijn aangebracht; de keu righeid van lijn, de oorspronkelijke, uitnemende goede smaak, welke bijeenen dit werk maken tot iets zeer voortreffelijks. Nog noem ik u de in zendingen van den in Londen woonachtigen Ne- derlandschen schilder Maurits de Groot; deze zoekt naar dramatische werking, en bereikt dat ook wel menigmaalzie b. v. het gelaat van den clown in al zijn rauwheid, dat wel de pijnlijk ste tegenstelling tusschen het wezen en den schijn zoekt uit te drukken. Ook een vrouwenkop, „Névrose" geheeten, is tragisch van expressie. Ik noem u dezen schilder, wijl zijn houding zon der twijfel sympathiek is: achter de uiterlijke verschijning speurt hij naar den zin. Als een voorbeeld van bizondere kunstvaar digheid en fijnheid noem ik nog het werk van den schilder C. R. IL Spoor, die treffende bloem stukken en liefdevol en warm gedane portretjes heeft ingezonden. Voorts troffen ons de inzendingen van Huss&r, Jan Sluyters, Piet van Wijngaerdt, Leo Gestel, en vele anderen. Dat cubistische orpheïstische, neoimpressio- nistiscbe futuristische en andere nieuwe, nieuwere en allernieuwste schilderstukken hier niet ont breken. spreekt van zelf. Het zou jammer zijn, wanneer dit anders was, want waar zouden de meest verscheiden richtingen aan het woord moe ten zijn, indien het niet hier ware, bij de On af hankelijken? Op deze tentoonstelling vindt ge van alle mogelijke richtingen, ook van gèen richtingen, ook de z.g. ouderwetsche methodes. De naam der „Onafhankelijken" is gevestigd. Van harte geluk, beste, ferme, vrije, jonge man nen. Er is veel bereikt door u, en hij, die, zooals ik, weet hoeveel tegenspoed u den laatsten tijd trof, weet ook tevens hoe krachtig ge hebt moe ten werken om dat alles baas te blijven, ten einde voor den dag te komen als ge thans hebt gedaan. Bravo! En den volgenden keer nóg beter. En zoo maar steeds in climax. Saluut. Saluut. En tot weerziens. TOONEEL. Schouwburg Jansweg. Maandag 24 November heeft in den schouwburg te Haarlem, de eerste voorstelling plaats van Een Vlinder op de Pijnbankdoor de N. V. „Het Tooneel", dir. Willem Royaards. Het stuk is uit het Engelscli vertaald en had in Londen een groot succes. Dinsdag 25 November komt de N. V. „Tooneel- vereeniging", dir. Herman Heyermans, met Ju dith, de bekende bijbelsche legende van Friedrich Hebbel. Judith wordt gespeeld door Julia Cuy- pers en Holofernes door Louis van Gasteren. Donderdag' 27 November belooft een buiten gewone kunstavond te wordendan komt do Kon. Vereeniging „Het Ned. Tooneel", met het laatste werk van Henri Bernstein Het Geheim (Le Secret). Het succes van den dag. In dit stuk spelen mevr. Mann, mevr. Rika Hopper en de heer C. van Kerkhoven Jr., de hoofdrollen. KINDERBOEKEN. De uitgever L. J. Veen, Amsterdam, zendt ons van zijn „Ons-Thuis"-serie weder een nieuw ver schenen werkje; een verzameling verhaaltjes en versjes van dé bekende schrijvers Dietz, Leopold en anderen. Het boekje heet „Een leuke Logeerpartij", naar een vertellinkje van dien titel, dat er in voorkomt, en van de hand van Marie Leopold is, een allerleukst vertellinkje. En werkelijk, het eene verhaaltje is al aardiger dan het andere. Ze zijn voor jongens zoowel als voor meisjes ge schikt. De soms heel geestige prentjes erin zijn geteekend door dames en heeren, die lang niet de eersten de besten in dat vak zijn. Het is maar weer een echt leuk boekje, dat deze uitgever de wereld heeft ingestuurd. Moge hij er een heelen grooten stapel van verkoopen. De prijs in een aardig linnen bandje is maar 90 cents. Van den uitgever J. F. van de Ven, te Baarn, ontvingen wij een tweetal kinderboeken. In de eerste plaats het „Nieuwe Vreemde dieren boek". Dit bevat platen van alle wilde dieren, en is als zoodanig, behalve een aardige verpoo- zing voor de kleuters, ook nog zeer leerzaam, liet is om zoo te zeggen een dag in de Aiïtis, en dat zonder de minste vermoeienis voor de kieinen en hun ouders. Het andere boekje van den heer Van de Ven, te Baarn, is „Knippen en plakken" getiteld, en wijst door dien titel reeds aan, dat er hier voor de kinderen iets nog prettigers mee te doen is dan alleen de prentjes te bekijken; in dit boekje mogen ze de prentjes zelf maken. Gewoon in zwarte lijnen zijn op de bladen fi guren aangegeveneen koddig verkleede haan, een konijn, een poes, een ezel, een poedelhond, wat niet al. En daartegenover vindt men de losse gedeelten dezer figuren in kleuren afge beeld, b. v. een groene staarT van den haan, een muts voor de poes, een parapluie voor den ezel, enzoovoorts. Nu moeten die verschillende ge kleurde onderdeelen netjes worden uitgeknipt en op de zwart-witte teekening geplakt worden. Het is een lekker werkje voor de kinderen, en een lust moet het voor lien zijn, op die manier zelf een prentenboek te maken. Dan later zoo'n eigen gemaakt prentenboek bewaren, en nu en dan nog eens bekijken, om te zien hoe knap je wel geweest bent van z'n leven, kinderen. En dan later b. v. als jelui grootouders geworden bent, is het voor je kleinkinderen ook nog aardig om eens te bezien en te doorbladeren. Zoo kan dit boekje een dubbel, een drie- vierdubbel pleizier worden. in eigenaardigi ADRIAAN B( Bid. Weg 113b., bij BLOEMEND A AI Zondag 23 Novembe Ensemble SOLSER EN HESS O.m.: Nieuwe karakterscène van SOLSER EN HES JAC. SLUiJTEI in zijn transformatiespel WRAAK. ADRIENNE SOLS! de gevierde Cabaret-Zangei Tot slot: Groot lachsucces van SOLS Aanvang 8 i Balcon 1,50, Stalles f l'ront loge f I,Parterre f Zijloge f 0,75, Ampliith. f Gaanderij f 0,40, plus 5 A uteursreebt. Dinsdag 25 Novembe Dir. HERM. HEYERMAï ILbelsehe legende in 5 bedr FRIEDRICH HEBBEI Gewone prijzen. Aanvang 8 u op Maandag 24 N0VEM 1913, des avonds ten 8 in de groote zaal vai Sociëteit „Vereeniginc Feestredenaar Prof. Dr KNAPPERT van Leit >,De Glorie van 1813". De ZaDgvereeniging van Haarl. Afd. der Maat! tot bevordering der Tc kunst, directeur de beei ROBERT: Nederlandsche deren. Mevr. B. HOLTROP BELOER, Amsterdam: zangen van vóór 100 jaar. «f Geschiedkundig Lichts met Muziek- en Zangh leiding. Medewerking van het vol Haarlemsch Muziekko Prijzen der plaatsenf 1,1 Kaarten zijn verkrij N de Heeren MET MEIJL fegijnestraat 20, H. N. 1 kruisstraat 25, SCHIP1 J^oekhandel, Groote Houtstra 4- M. STAP, Gr. Houtstraj W. B. VERNOUT, War straat 10. Gelegenheid tot plaatshespi "rijdag 21 en Zaterdag 2 vember aan de Sociëteit aigiug. VINCENT LOOSJ VoS^ittei J. C. PEEREBOO Secretari J. C. BDRKENS, Penningmeester

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1913 | | pagina 2