n KERK-AGENDA, Zondag 8 Februari. Haarlem: Eglise Walonne, 10V2 u- Mr. Dupont; Rem. Ger. Gem. 10 u. Ds.Van Loenen Martinet; Ev. Lutli. Gem., 10 u. Ds. Schade v. Westrum; Yer Doopsgez. Gem., 10 u., Ds. Binnerts Bloemendaal: Ned. Herv. Gem., 10 u. Dr. de Visser, v. d. Haag; 61/2 u. Ds. Van Leeuwen. Heemstede; Ned Herv. Gem., 10u. Ds. Wolters; Houtrijk en Polanen Ned. Herv. Gem., 10 u. Ds. Baljon. Santpoort: Ned. Herv. Gem., 6 Va u. Ds. van Calcar v. Beverwijk. Spaarndam: Ned. Herv. Gem.. 10 u. Ds. Baljon. Wijk aan Zee en Duin Ned. Herv. Gem., 10 u. Ds. Eggink, van Velsen. IJmuiden: Ned. Herv. Gem., 10 u.'Ds. Creutzberg, 5 u.? Ds. Creutzberg. Zand voort: Ned. Herv. Gem 10 u. Ds. Posthumus Meijos. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksche schiet oefeningen door „Bloemcndaal-Commando". Woensdag 18 Eebi. 's-vonds 8 uur, Hotel „Welge legen", vergadering van de afd. Bloemendaal van het centraal genootschap voor Kinderher stelling en Vacantiekolonies. HVARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. lederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags ten half- twee zitting in het gerechtsgebouw aan de Jans straat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f0.25 p.p. Ie Woensdag van de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 10—5 ure. Toegang 25 cents. 8ta d s-B ibliotheek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 28 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 11—3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Kunstzaal De Bois, Kruisweg 68, Haarlem, tentoonstelling van Kunstwerken. Dagelijks geopend van 9 5 uur. Schouwburg Jans weg: Zaterdag 14 Febr. 8 u. Oud HeidelbergZondag 15 Febr. De twee Weezen; Dinsdag 17 Febr. Timm Boots; Vrijdag 20 Febr. Mijlpalen. „De Kroon": Maandag 8 u, concert door Ina Santhagens Waller, Zang. Joyce Haworth, Viool. Evert Cornelis, Piano. Woensdagavond kwartier over achten ontspoorde J de train van Haarlem naar Bloemendaal wederom I eens, nu bij den overweg van het spoor. i Spoedig was er een wagen met materiaal aanwezig. Pas om tien uur was het ongeluk weder hersteld. Ondertusschen reden ataxen van den overweg van I het spoor naar Bloemendaal en terug om de reizigers te vervoeren. Wij laten het zetsel van dit bericht nu maar staan. Wc hebben dan voortaan slechts uur en plaats te veranderen. Wij herinneren eraan, dat Zaterdagavond tusschen zeven uur en half negen aan de zaal van den heer I Van Holst de kaarten voor het derde volksconcert verkrijgbaar zijn. Personen, die op de lijst staan, moeten Maandag avond ten 7 uur hunne kaarten hebben afgehaald, daar deze kaarten anders aan anderen verkocht werden. moeilijker is dan door schilder- of teekenkunst, wer den eveneens belangrijke dingen gezegd. Na de pauze lichtte spreker het behandelde nog eens toe, aan de hand van een groote collectie ge projecteerde beelden. Technisch volmaakte, doch ove rigens onbeteekenende foto's, werden vergeleken met foto's, waarin gedachten en gevoel tot uitdruk king waren gebracht. Aan de hand van reproduc ties naar klassieke en moderne schilderijen, werd het groote belang van goede compositie naar voren ge bracht en ten slotte werd een kritische bespreking- gegeven van een aantal foto's van verschillende her komst, waarin de goede en minder goede kwaliteiten werden aangetoond. De met gloed van enthousiasme uitgesproken voor dracht, werd besloten met een opwekking tot een meer ernstige en liefdevolle beoefening der land schapfotografie. Het gesprokene werd met groote aandacht gevolgd en blijkbaar zeer op prijs gesteld. De voorzitter bracht den inleider dank in zeer waardeerende woorden, waarop een hartelijk ap plaus volgde. Een klacht en herhaald verzoek tot liet gemeente bestuur en eene tot de H. IJ. S. M. Wij verzochten 1 November 1.1. aan het gemeente bestuur de straatlantaarns gedurende den nacht te laten branden of ze des morgens vroeger op te steken. Na 2 uur 's nachts brandt nog steeds geen enkele lantaren meer. behalve de twee aan het Raadhuis. En der alhier gevestigde geneesheeren maakt ons thans opmerkzaam op het onoordeelkundige van den maatregel 0111 gedurende den nacht, hoe lang of kort dan ook, het licht te dooven. Niet alleen dat er brand kan uitbreken, waarbij de bewoners van eenig huis hulp van buiten noodig hebben (een ontploffing, een plotseling zieke, storm- of waterschade)ook de po litie kan voor allerhande doeleinden licht des nachts niet ontberen. Bij bewolkte lucht zijn de nachten in onze streek pikdonker. De geneesheer, die ons in het algemeen hierop wees, had in een nacht met behulp van een electrisch zaklantaarntje, tastend zijn weg moeten vinden. Moge het bij deze herhaalde klacht niet zoo gaan als met onze klacht d.d. 10 Mei omtrent den gebrek- kigen, ja onverantwoordelijk slechten toestand aan het spoorwegstation Bloemendaal, waar het doodrijden van een reiziger nog niet voldoende is geweest om de directie te Amsterdam duidelijk te maken, dat hier dagelijks tal van personen, zonder dat zij het bemerken, aan groot gevaar worden bloot gesteld. De weg dien men over moet om, aangekomen van Haarlem, op het eerste perron te komen, is nog steeds niet op eenige wijze afsluitbaar gemaakt. Vraagt men den chef, dan antwoordt hij: „Ja, mijn heer, daar is al zoo lang geleden werk van gemaakt, maar ik hoor er niets van." Met veel genoegen vernamen wij, dat onze plaats genoot den heer G. S. de Clercq, le secretaris der centrale commissie Rian 1913, tot ridder van den Nederlandschen Leeuw werd benoemd. Van harte wenschen wij den heer De Clercq geluk met deze zoo welverdiende onderscheiding. Maandag 16 Februari a.s., 's avonds 8 uur, wordt in hotel ..Welgelegen" te Bloemendaal, eene open bare vergadering gehouden voor het volkspetitione- ment voor plaatselijke keuze. Sprekers zijndr. G. A. Ootmar, arts te Haarlem, en dr. R. J. van der Meu- len, directeur van het Koning-Willemshuis, te Am sterdam. De toegang is vrij. Het comité inzake het volkspetitionement voor plaatselijke keuze te Bloemendaal en Overveen, be staat uit: ds. J. A. van Leeuwen, voorzitter; Dre gravin P. van Heerdt tot EversbergQuarles v. Uf- ford, secretaresse; jhr. B. Eekliout, penningmeester. Leden zijn de heeren: prof. dr. G. C. van Walsem, dr. J. Th. Bornwater, D. de Clercq, Br. S. Schulz, K. Koopman, B. van 't Land; en de dames: mevr. BurdetVan der Vliet, Demarchi van Voortliuysen Wittewaal van Stoetwegen, mevr. Veningjonkvr. Van Panhuys. De actie voor plaatselijke keuze wordt met instem ming aanbevolen door de volgende geneesheeren: dr. D. Bakker, dr. S. H. Brongersma, dr. IJ. L. v. Beu- sekom en dr. C. Rootlieb Jr. Uit het politie-rapport. Processen-verbaal zijn opgemaakt wegensj loopen over verboden gronden, stellen van wildstrik- keu, opgeven van een valschen naam en rijden over I verboden grond. Gevonden en terug te bekomenbij H. C. van Damme, Zomervaart N°, 12, te Haarlem, een fiets pomp: bij H. Grootegoed, Boschlaan N°. 11, te Bloe mendaal, een hinderhoed; bij den heer Aalts, Schoter- s in gel N°. 77, te Haarlem, een kinderspringtouw; op villa „Voorduin", te Overveen, in het Kweekduin, een postduif; aan het bureau van politie te Over veen. een zilveren broche, een psalmboek en twee sleutels; bij G. van Buren, Zomerzorgerlaan N°. 44, te Bloemendaal, is komen aanloopen een herders hond. Verloren: een zilveren sabeltje, een kleine por- temonnaie, een huissleutel en een vulpenhouder. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 6 Februari tot en met Donderdag 12 Februari. C e boren: d. van jhr. B. Eekhout en jkv. E. van Adsinga de Kempenaer; levenl. z. van S. L. van der Kraan en C. A. Balsers. 0 er leden: A. C. E. van IJzeren, 1 j. Overleden in het gesticht Meeren- berg: H. Kraak. 49 j.; H. Zwartser, 79 j. M. Th. Ga.suis, 83 j. SPORT. BloemendaalStormvogels IJmuiden). Een combinatie der B. V. V. speelde Zondag een vriendsehappelijken wedstrijd tegen de „Stormvogels" uil. IJmuiden. Even over 2 uur laat scheidsrechter Germeraad beginnen. De eerste aanval komt van Bloemendaal, die echter op niets uitloopt. Toch houdt Bloemendaal 't. spel in handen en brengt de voorhoede geregeld goed samenspelend op. De „Stormvogels"-achter- hoede weet voorloopig echter scoren te voorkomen. Haar voorhoede komt nu ook wat los, docli struikelt geregeld op Veldhoven en Kemper, welke laatste al bizonder goed als center-half speelde. Nadat De Vilder en Fris reeds verscheidene malen naast en over het „St."-doel hadden getrapt, wist laatstgenoemde na een goede opbrengst met een goed schot „B. V. V." de leiding te geven. De „Storm vogels", luide door hun supporters aangemoedigd, doen hun uiterste best om te doelpunten, doch vin den in de witte achterhoede een geduchten tegen sta tider. Beter gaat, het met de witte voorhoede, die even voor de rust nogmaals weet te scoren, als de St."-keeper onvoldoende wegwerkt en De Vilder on- i houdbaar doelpunt. Nadat er nog een paar mooie kansjes door slecht schieten verloren zijn gegaan, j treedt de rust in met een 20 voorsprong der „B. V. V." Na de thee hebben de „Stormvogels" een weinig voordeel van den wind, doch Veldhoven c.s. weten telkens doelpunten te voorkomen. De „Bloemendaal"- voorhoede, ofschoon niet zoo goed spelende als voor de rust, onderneemt weer eenige goede aanvallen, maar doelpunten blijft uit. De „St."-achterhoede speelt nu ook veel beter dan voor de rust en stelt haar voorhoede-menschen geregeld in staat aan te vallen. Dezen hebben dan eindelijk succes, als Veld hoven tegen den „St."-linksbinnen aantrapt en de bal in het doel belandt. Door dit succesje aangemoe digd, vallen de „Stormvogels" verwoed aan en weet „Witte Jan", 11a goed doorzetten den stand op ge lijken voet te brengen. De „Stormvogels" zijn nu een poosje de baas, en brengen het witte doel geregeld in gevaar. Toch weten zij niet meer te doelpunten en zoo eindigt deze wedstrijd in een gelijk spel. F. Woensdag a.s., des avonds ten 8 uur, vergadert in hotel „Welgelegen" de Bloemendaalsche afdeeling van het centraal genootschap voor kinder-kerstellings- en vacantie-kolonies. Voor verdere bizonderheden, zie de advertentie. MUZIEK. Haarlemsche Bach-Vereeniging. Vijfde concert op Dinsdag 3 Februari 1914, 8 uur; orkest van het Concertgebouw te Amsterdam, onder leiding van den heer Willem Mengelberg, eerelid en lid van verdienste der H. B. V. soliste: mevrouw Lilly IlofmannOnegin, zang. In plaats van de eerste symplionie van Joh. Brahins, werd de derde symphonie van Bruckner (18241896) uitgevoerd en zeker wel zoo mooi als men verlangen kan, want het is een werk, dat uit stekend past bij dit orkest en zijn dirigent. Het best te begrijpen was het „Scherzo", ook het „Adagio quasi Andante"; het laatste deel was wel het boei endst; van het eerste deel heb ik een hoofdindruk van een lange opvolging van losse melodieën, maar een doorloopende draad kon ik er niet in hooren; vermoedend vind ik het, zulke muzikale gedachten te volgen, te meer daar de moderne instrumentatie toch niet bepaald uitmunt door eenvoudigheid. Eenigszins vreemd deed de sprong van die sympho nie naar de concert-aria van Chr. W. von Gluck (17141787). Welk een totaal andere soort mu ziek! De zangeres heeft een bewonderenswaardige manier van zingen en een benijdenswaardige stem, die 't best beoordeeld en gewaardeerd worden door degenen die zelf zingen, want zij alleen weten, welke moeilijkheden te overwinnen zijn voor men zóó kan zingen. Over de keuze der gezongen aria en liederen zou veel te zeggen zijn, maar in elk geval zullen die beide liederen van E. B. Onegin niet beter ver tolkt worden dan door de eigen eelitgenoote van den componist. Of de liederen veel muzikale waarde heb ben, durf ik na één keer hooren niet beslissen; het eerste „Asraël" gaf meer den indruk van een „reci tatief" dan van een „lied" en het tweede „Les trois Pages"? Werd er alleen geklapt om de woorden: „J'aime la reine, et elle m'aime aussi" of omdat men de muziek mooi vindt of omdat de stem daarin zoo bizonder was Ik zou deze zangeres 't liefst in een dramatische opera hooren, mij dunkt dat zij daa*- in ha.ar volle kracht zal zijn. Na de pauze gaf 't orkest nog een prachtige uit voering van „Tod und Verkliirung" van R. Strauss. Het werk is aangrijpend. Tot slot hoorden we nog: „Wotan's Abschied van Brünnhilde und Feuerzau- ber" uit het muziekdrama „die Walküre" van R. Wagner en daarvan zullen de meesten wel 't meest genoten hebben, om de uitvoering en om de muziek zelve. De eind-indruk van dit concert was ons een „bizonder goede" en men heeft alle reden om ook den avond van 3 Februari als een genotrijken avond te herdenken. Wat zou R. Wagner zelf zeggen over de uitvoering van „fragmenten" uit zijn werken, in de concertzaal? Men bedenke dat hij zich alles gedacht heeft voor „verzonken en gedeeltelijk overdekt'orkest, zoodat de klank en klankverhouding een geheel andere zou zijn, dan nu bij verhoogd en open orkest het geval is. Wij hooren hier altijd Wagner anders dan hij zelf gewenscht en gedacht heeft, al vindt men dat op zichzelf ook nog' zoo mooi. Dat zal wel zoo blij ven, waarschijnlijkomdaten totdat Liederenavond door Sophie Wiselius, altzan geres te Berlijn, met medewerking van Johan TJdo, violoncel en Cor Kuiler, piano, in den foyer van het Concertgebouw te Amsterdam, op Vrijdag 6 Februari 1914, 8 uur. De concertgeefster begon met vier liederen van Fr. Schubert, n.l. I. „Hoffnung"j II. „Die junge Nonne"; III. „Das Heimweli"; en IV. „Fischerweise", waarvan de beide laatste, volgens mij, 't best ge zongen werden. De zangeres bezit een mooi geluid en heeft in stem en voordracht zeer veel dat aan genaam en sympathiek is. Later zong zij vijf Bralims- liederen en had daarmede veel succes, vooral met het vijfde: „Dort in den Weiden", een Niederrlieinisches volkslied; voor die soort muziek leent zich de stem het allerbeste. De laatste serie was van verschil lende componisten, n.l. „Receuillement" van A. Die- penbrock, „Genezing" en „Abendgang im Schnee" van Cornélie van Oosterzee (die ik niet heel goed begrepen heb wat de muziek betreft)en twee Vlaam- sche Volksliedjes, bewerkt door H. Reimann, getiteld: „Cecilia" en „Rosa", zeer naïeve, aardige liedjes, die ook wel in den smaak vielen. De zangeres werd met verschillende bloemen gehuldigd en heeft door haar oprecht gevoelde, muzikale, eenvoudige manier en mooie altstem de aanwezigen zeker ingenomen. Hare leuze zij en blijve echterExelsiorwant wie een maal muziek werkelijk studeert, is nooit uitgestu deerd, en mag evenmin blijven stilstaan als de kunst zelf stilstaat. De beide medewerkers gaven eerst: Sonate, voor piano en violoncel, op. 38 van Joh. Bralims. Hierin is de pianopartij zóódanig hoofdzaak (en was de pianist ook de sterkste) dat de cel vooral bij 't laatste deel geheel overweldigd werd. De pianopartij is er echter heel belangrijk en heel mooi in en werd ook door Cor Kuiler met veel meesterschap gespeeld. In de twee kleine nummers „Romance" en „Ritor- Uell" van Chr. Sinding kwam de cel veel beter tot zijn recht en was de schoone klank van het instru ment ook hoorbaar. Was die Brakms-sonate eigenlijk niet veel te zwaar voor deze cel Een afzonderlijk woord van lof komt nog toe aan den pianist, die den lieelen avond alle begeleidingen op voortreffelijke wijze vervulde. Het geheel was een gezellig zaaltje, met gezellig veel familie en vrienden van de zangeres en veel bloemen. Concert-Vereeniging Haarlem's Muziekkorps. Matinée op Zondag 8 Februari 1914, half- drie; directeur de heer Ch. P. W. Kriens, met medewerking van den heer Laurent An- genot, solo-violist, leeraar aan het Kon. Conservatorium Den Haag, piano-begeleiding mejuffrouw Marie van Hove, Haarlem. Het concert begon met een heel goede vertolking van de „Orchester-suite aus der Musik zu Peer Gynt" van E. Grieg. Het is heusch moeilijk te zeg gen. welk der tien deelen 't mooiste was; zij zijn alle zeer karaktervol; misschien dat „Ases Tod" en „Anitra's Tanz" nog 't meest pakken. Bij deze mu ziek is de instrumentatie toch heel veel; voor piano alleen verliest ze erg. De violist gaf daarna het „Concerto pour violon op. 20" van Ed. Lalo, waarvan vooral het Andantine goed klonk. In de „Ouverture aus der Oper: „Der Beherrscher der Geister" op. 27 van C. M. von Weber, heb ik de groote frischlieid en melodie-rijkdom van Weber's muziek weer bewonderd. Hierna klonken de vier kleine vioolstukjes: „Romance" van Ch. Kriens Jr., „Capriccio" en „Wiegenlied" van M. Reger en „Gavotte" van J. Gossee, met piano-begeleiding, mij wat heel „lief", maar men vond het blijkbaar erg mooi, zoodat die „Gavotte" herhaald werd! De bege leiding was zeer te loven en paste uitstekend bij klank en zangerig spel van den violist, die voor 't concerto een te zwakken toon heeft, wat vooral in de Allegro-deeleif opviel. Tot slot gaf 't orkest nog de Finalsatz le Akt aus der Oper „Lohengrin" van R. "Wagner, wel een heel mooi besluit van deze ma tinée, die door den directeur wederom met veel energie geleid werd. Georg Henschel. Wij herinneren onze lezers er nog eens aan, dat Donderdag a.s. Georg Henschel in „de Kroon" zijn afscheidsconcert komt geven. Velen zullen ongetwij feld den befaamden kunstenaar nog eens gaan hooren. Maandag 16 Februari a.s. zal in de roan" een concert gegeven worden door de dames Ina Santin; gens Waller, altzangeres, Joyce Haworth, violiste en den heer Evert Cornelis, pianist. Op dit concert zullen uitgevoerd worden werken van Bacli (voor zang, viool en piano), Beethoven. César Franck. Schubert en Mahler. UIT ANDERE GEMEENTEN. De naweeën der Verkiezingen. I11 het kiesdistrict Beverwijk wordt een omzend brief verspreid van den volgenden, waarlijk treffen den inhoud VERTROUWELIJK. Beverwijk, Juli 1913. Aan Roomsch Nederland Rechtscli Nederland en in 't bizonder katholiek Nederland is in de verkiezingsdagen fel bestro den. Met alle middelen, eerlijk of niet, heeft men van uit het concentratiekamp de rechtsche candi daten trachten te verdrijven. Vooraan in dien oneer lijken strijd heeft zeker wel gestaan de concentratie partij in 't district Beverwijk. Een vloed van verkiezingslectuur heeft onze dor pen overstroomd een troebele, een vuile vloed; met gretigheid werd die lectuur aangenomen en gele zen en daaruit stof geput voor schampere gesprek ken met rechtsche kiezers, met wie men in aan raking kwam. Dankbaar vooral werd ze ontvan gen en verspreid in IJmuiden en door alles wat links dacht en gevoelde in zich opgenomen en dan in de dagelijksclie gesprekken verwerkt. Schandelijk en laag heeft men ons, katholieken, in deze dagen belasterd en bespot in onze dierbare ge voelens zijn wij gekrenkt, het heiligste van onzen godsdienst heeft men neergehaald en verguisd. Geen roomsche of geloovige protestant deugde meer. Ze waren allen nog goed genoeg 0111 verbannen, of nog liever verbrand te worden. Dit alles was de gewone inhoud der dagelijksclie gesprekken in visclihal en aan de haven, in fabrieken en werkplaatsen, van de buurvrouwen bij haar ochtendpraatje, ja zelfs van de kinderen op straat. Waarom het nu weer opgehaald Waarom ook nu niet gezwegen, zooals we tot nu toe gezwegen heb ben? Omdat tot degenen, die het hardst geroepen heb ben „weg met Rome, weg met den Paus, weg met de Roomsch en", er velen beliooren, die door Roomsch geld zijn rijk geworden, die van roomschen moeten leven; zeer velen met mij in IJmuiden kunnen en willen het getuigen, dat 't juist de vrijzinnige en nog veel meer de oud-katliolieke (jansenisten) vischkoo- pers zijn, die zich 't hatelijkst en schandelijkst heb ben gedragen, en dat terwijl ze honderden guldens verdiend hebben en nog verdienen van roomsche in stellingen en roomsche particulieren. Zij hebben ge roepen „weg met de kloosters", en tegelijkertijd stuurden ze visclizendingen aan diezelfde kloosters. Zij hebben de roomschen uitgemaakt voor alles wat lee- lijk was, maar incasseerden tegelijkertijd heel gaarne de postwisseltjes, die van roomsche kloosters binnen kwamen. Nu vragen wij u. roomscli-katholieke Nederlanders, wilt gij nog langer toelaten, dat zij, die van uw geld profiteerden, mooie huizen bouwden en trawlers koch ten, u tegelijkertijd in uw dierbaarste gevoelen kwet sen, 't heiligste wat gij bezit, met hun laster bezoe delen Ge weet het natuurlijk niet, van welk soort lieden ge uw visch betrekt. Als zij bij u komen, doen ze zich vroom en braaf voor; anderen zeggen, dat ze katholiek zijn, maar zonder 't woordje „oud-" voor „katholiek" te voegen. Ze verwijzen naar katholieke personen, bij wie ge informaties kunt nemen -maar noemen natuurlijk slechts geloofsgenootener zijn hier oud-katholieken genoeg; een zelfstandige ge meente met een pastoor, die zich dapper geweerd heeft in den strijd tegen den rechtschen candidaat. Zoo loopt ge er ongemerkt in. Daarom zenden wij u deze circulaire om u met deze toestanden in keunis te stellen en voegen ei- tevens een lijst bij van de rechtsche viscliliandelaren. Bij deze kooplieden is uw roomsch geld beter besteed, terwijl zij u even goede waar kunnen en willen leve ren tegen denzelfden prijs. De heeren van links heb ben 't luide uitgekraamd, dat zij niets met de room schen wilden te doen hebben; welnu, wij willen ze een dienst bewijzen en raden u aan hen van die hatelijke roomsche connecties te bevrijden. Steunt voortaan met uw bestellingen de roomsche vischkoopers en lien die ons als trouwe bondgenooten hebben geholpen in den strijd. Namens het comité, dat zich verplicht acht u met deze toestanden in kennis te stellen. L. ROOZEN. Volledige n a a m 1 ij s t. van al de roomscli-katholieke, anti-revolutionnaire en chr.-historische viscliliandelaren, die te IJmuiden wonen. Beleefd verzoeken wij u uwe bestellingen alleen aan één dezer firma's te willen opdragen. Th. v. d. Klauw, G. Hopman, de firma Batavier, R. Stam (in droge visch), Jac. Haven, D. den Duik. G. Busman, J. Falk. Q. v. d. Valk, C. v. d. Valk, H. Lustig, J. Lustig, H. Medik, H. MedikKok, J. Medik, B. Medik, A. Rietdijk, J0I1. Rietdijk, Jan Visser Dz., P. Verwoerd, P. Zwaan, J. Kool, A. Jon- gejan. sstt. x) Hierbij een lijstje van al de rechtsche vischhan- delaren te IJmuiden, de eerste 5 zijn roomsch-katlio- liek; als voormannen in den verkiezingsstrijd hebben ziel), bizonder voor rechts beijverd: de heeren Th. v. d. Klauw, Medik en Lustig. Met hoogachting, C. BLEEKER Gz„ Penningmeester der r.-k. Centrale kiesver- eeniging Beverwijk c. a. Tot zoover de omzendbrief. We hopen van harte, dat de vischetende menschen toch ook al de andere vischkoopers zullen willen bevoordeelen, en het niet zullen proeven, of het (naar het onsterfelijk woord van De Schoolmeester), „room sche visch of visch uit Dordrecht is". D Vermoedelijk het meervoud van St.(heilig). Jled. BI. W. U it v 0 erin g M eij er ink De totale opbrengst dezer uitvoering op 24 Jan. j.l„ ten bate van het Haarlemsche Lighalfonds be draagt netto 1148,Een mooie som, waarvoor in de eerste plaats hulde en dankbaarheid toekomt aan den heer Meijerink, zijne leerlingen en verder aan allen, die een werkzaam aandeel hebben gehad in dit buitengewone succes. Mede namens den heer Meijerink, betuigen de besturen van het Lighalfonds en van de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose hun oprechten dank, ook aan de ingezetenen van Haarlem en Omstreken, voor hun sfoirn.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1914 | | pagina 2