Alfred Mr. Thomas Humoristische „Rus Onze Prijsvraag. Telef. Cafe-Re CON Ai 1 Coil F KERK-AGENDA, Zondag 7 Juni Haarlem: Eglise Walonne,10y2 h. Mr. DupontRem. (Ier. Gem. 10 u., Dr. Moltzer; Ev.Lutli.Gem. 10 u., Ds. de MeijereVer. Doopsgez. Gem., 10 u., Ds. Hylkema. BloemendaalNed. Herv. Gem. 10 u., Prof. Dr. Muller. Heemstede: Ned. Herv. Gem., 10 u., Ds. Yeen. Houtrijk en PolanenNed. Herv. Gem., 10 u., Ds. Baljon. Santpoort Ned. Herv. Gem., 2l/2 u., Ds. Bax. Spaarndam Ned. Herv. Gem., 10 u., Ds. Baljon. IJmuiden Ned. Herv. Gem., 10 u., Ds. Creutzberg; 5 u., de lieer ten Boom; Doopsgez. Gem. en Ned. Prot. Bond, 10 u., Ds. de Regt. Zand voort: Ned. Herv. Gem10 u., Ds. Post humus Meijes. AGENDA. BLOEMENDAAL. Eiken Zondag, 's morgens 10 uur. Wekelijksche schiet oefeningen door „Bloemendaal-Commando". Café „Rusthoek" iederen Zondagmiddag en -avond concert. HAARLEM. Bureau van Consultatie tot verleenen van rechts bijstand aan onvermogenden. Iederen Vrij dag houdt het bureau des namiddags ten half- twee zitting in liet gerechtsgebouw aan de J ansstraat. Koloniaal Museum (Paviljoen.) Dagelijks ge opend van 104 ure. Museum van Kunstnijverheid. (Paviljoen.) Dagelijks geopend van 104 ure. Gemeentelijk Museum. Dagelijks geopend van 104 ure. Entree f 0.25 p.p. Ie Woensdag "an de maand vrij. Zondags van 10—3 vrij. Bisschoppelijk Museum. (Jansstraat 79.) Ge opend behalve Zondags en R.-K. feestdagen van 105 ure. Toegang 25 cents. Stad s-B ibliot,heek. (Prinsenhof.) Dagelijks ge opend (behalve Zondags) van 104 uur. Groote Kerk. Dinsdags van 12 ure, en Donderdags van 2—3 ure. Orgelbespeling. Teyler's Stichting. (Spaarne.) Geopend (be halve Zaterdags en Zondags) van 11—3 ure. De bibliotheek alle werkdagen van 14 ure. Kunstzaal De Bois, Kruisweg 68, Haarlem, tentoonstelling van Kunstwerken. Dagelijksge- opend van 9 5 uur. Schouwburg Jansweg; Zond. 7 Juni8V4 u., Bioscoop Herm. Smits; Dinsd. 9 Juni: Hum. Kunstier-Abend. Roei- en zeilvereeniging „Het Spaarne" buitengewone algemeene vergadering op Zaterdag 13 Juni 'sav. 8 u.. in liet Clubgebouw. Dagelijks Bioscoopvoorstellingen, Apolio-Theater. Bar- teljorisstraat. If.A.. 73 A. en 20 cA .bouwgrond met den zich daarop bevindenden opstal aan de Rampenlaan. tegen een som van 32.500,—. Door den heer Koolhoven was schriftelijk verzocht dit punt aan te houden. De raad besloot echter tol dadelijke behandeling. De voorzitter 1 idde de zaak kort in en zeide dat als de raad tot aankoop van dezen grond overgaat, hiermede een goede oplossing gegeven is aan een thans brandende quaestio. Echter waarschuwde hij, dat men de uitgaaf hiervoor moest beschouwen als verloren geld, al was het zeer nuttig besteed, want rente zou het niet opbrengen. liet dagelijksch bestuur had zich voorgesteld in de op dezen grond te bouwen woningen alleen hen op te nemen, die wegens slechten woningtoestand, zich thans moesten behelpen en dat tie raad niet voor een invasie uit Schoten of Ila "riem bevreesd behoefde te zijn. De heer Van der Vliet vond alles heel goed en wel. doch tevens dat het te lang duurdh alvorens met bouwen kon worden begonnen. Dit toch zou niet eerder dan met Februari 1 i) 18 kunnen plaats vinden. Daarom vroeg hij of er geen ander stuk grond ge vonden zou kunnen worden, waarop men dadelijk met bouwen kon beginnen. Neen. zeide dr. Bornwater. Wij hebben overal ge zocht. maar kunnen nergens iets beters vinden. Dit is het eenige geschikte perceel voor dit doel. Doch de heer Laan had wel iets anders ontdekt. E11 dit zeggende, doelcle spreker op het terrein waarop de gasfabriek zou worden gebouwd en dat hij bij uitstek geschikt vond, zelfs veel beter dan dat aan de Rollandslaan. Dr. Bornwater bestreed dit en ook andere leden zeiden er het hunne van. met het gevolg dat de dis cussie als een nachtkaars uitging en de voorzitter, zonder een bepaald voorstel te hebben gedaan, of wat ook. zeide. dat de raad dan later nog maar eens op deze zaak terug moest komen. Zonder bespreking keurde de raad daarna goed, de volgende verordening tot heffing van schoolgeld voor het M. U. L. O.: A r t. 1. Ter tegemoetkoming in de kosten, welke voor Tekening der gemeente blijven, wordt voor ied'r kind. dat een openbare school voor M. U. L. O. in de gemeente Bloemendaal bezoekt, schoolgeld geheven. A r t. 2. liet schoolgeld is verschuldigd door de ouders, voogden of verzorgers der kinderen, en wordt geheven naar evenredigheid van het inkomen der ouders, of bij ontstentenis van dezen, van het in komen der kinderen. Art. 3. liet schoolgeld bedraagt per maand, ge deelten van een maand voor een geheel gerekend, als volgt wordt geschat overeenkomstig dezelfde bepalingen als die, welke alhier gelden voor de heffing van den IToof del ijken Omslag. De raad was thans zoo goed als aan het einde van de agenda en zonder verder meer woorden aan de dingen te verspillen dan noodig was, werden de af- en overschrijvingen op de begrootingsdienst 1913 vast gesteld op 2235.werd een voorstel tot het doen van betalingen uit den post onvoorziene uitgaven tot een bedrag van 1046.43 goedgekeurd en werd de jaarwedde van den cpncierge aan de school voor M. V. L. O. vastgesteld op 600,Terloops deelde de voorzitter mede. dat hiervoor aangesteld was de heer Groenevelcl uit Haarlem, hetgeen den heer Laan de opmerking ontlokte, dat hij het betreurde dat B. en W. uit de vele sollicitanten geen Bloemendaler hadden genomen. Tot accountant voor het beheer van de waterleiding werd gekozen de firma J. C. Post en J. N. Preger te Amsterdam, tegen een vergoe ding van 150.— per jaar. De rondvraag gaf den heer De Roo van Alder- werelt, gelegenheid aan B. en W. te verzoeken 0111 het voor schoolbouw bestemde terrein in Kweekduin van een omrastering te voorzien en hij vestigde ver der de aandacht op den slechten toestand van den Militairenweg. Daarna bepleitte de heer Laan de kapping van boo- men aan de Margrietenlaan en ging de raad in geheime zitting voor een verbazend geheime zaak. aangekocht in de nabijheid van Santpoort. 0111 aldaar een klooster en jongens- en meisjes-pensionaat te vestigen. Zooals men weet, streven alle kloosters er zooveel mogelijk naar. alles in eigen beheer te ver richten. en zooclra mogelijk geld uit het volk, waar- tusschen zij zijn g vestigd, tot zich te trekken, in plaats van het volk geld te doen verdienen. De bewoners van Santpoort en omstreken, ook de roomsch-katholieken, kunnen dus met gemengde ge voelens. Int oprichten van dit nieuwe fort van ultra- montanisuie in ons land tegemoet zien. Ook de plaatselijke katholieke geestelijken zullen op den duur den voor hen nadeeligen invloed van vreemde klopster-vi stigingen wel ondervinden. ..Het Spaarne". Op Zaterdag 13 Juni. des avonds ten 8 uur. houdt d Roei- en Zeilvereeniging ..Het Spaarne'' een bui tengewone algemeene vergadering in het clubgebouw. Onze prijsvraag heeft veel succes gehad. Het aantal ingekomen oplossingen is zeer groot, zoo groot, dat wij deze week niet met het nazien gereed konden komen. In ons volgend nummer deelen wij den uitslag mede Dinsdagavond komen in den schouwburg Jansweg. Dina Ditrich. L onhardt Biihlmann en Alfred Miiller cu Duitschen Kiinstler-Abend geven: voordrachten, volksliederen in nationale kleederdraclïten, enzoo- voorts. Voor bizonderheden zie men de advertentie in dit nummer. PLAATSELIJK NIEUWS. Herhaaldelijk bereiken ons van de bewoners van den Kinheimweg klachten, dat de sloot aeliter hunne tuintjes nog even vuil. zoo nog niet vuiler dan eerst is. De lucht is. bij warmer dagen, menigmaal afschu welijk. Wij vermoeden, dat de Binnenlandsche Ex ploitatie-Maatschappij. die als onderhoudsplichtige 1 door B. en W. is aangeschreven 0111 de sloot schoon te houden, hoopt op een niet warmen zomer, en in i verband daarmede op weinig stank van liaar stin kend water. Wellicht hoopt ze ook. dat de afgrijse-' lijke zandlioopen. door den heer Cramer op zijn land te onzaliger ure opgetast, gaandeweg de sloot zullen dempen, en daar is kans voor, want de wind schuift' heel wat zand af van de fraaie mijten, die lang- za un maar zeker wat lager worden, dagelijks. j Doch wat wij maar willen zeggen: de toestand is in dat hoekje van onze gemeente vrij ergerlijk, temeer als men weet, dat (laar verscheidene gezin nen uit Amsterdam voor hungezondheid zijn komen wonen. Wie zou hier willen ingrijpen Ons dunkt, het gemeentebestuur moet zich door niets laten afschrik ken 0111 hier krachtig en afdoende op te treden. Sneeuw. Langs den Bloemendaalschen weg naar Haarlem fietsend, trof ons menigmaal van verre een gedeelte van den straatweg, dat schitterend wit was. Ofschoon sneeuw bij de lage temperaturen en wonderlijke w eersw ispclturigbeden niet volkomen onmogelijk wa re. toch verheugde het ons, bij de nadering' te bevin den dal -het ons befaamde stofbestrijdiugsmiddel chloorealeium was wat daar het plaveisel zoo Min- j kond wit had gemaakt. Mej. D. Lassing slaagde dezer dagen voor het exa- i men boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in Den Haag. De heer A. J. van (lor Flier bedankte voor het hem, in de Vrijdag 29 Mei gehouden vergadering, aan geboden secretarisschap van de afd. Bloemendaal van den Volksbond te «ren Drankmisbruik. )c Hemd en de Politiek. Hi den avond van Vrijdag 29 Mei hield de roomscli- katholiek." propaganda-olub ..Sint Bavo". te Haarlem, een bijeenkomst met het oog op dc a.s. verkiezingen. I11 deze uijeenkomst voerde ook mr. Bomans het woord. Uit een verslag der ..Nieuwe Haarlemsclie Courant" van 1111. Bomans' rede, nemen wij de vol gende bloedverstijvendo kinderachtigheid over: „Verder sprak de lieer Bomans over stemplicht dei- kiezers en betreurde natuurlijk dat er nog zoovele flauwe zijn. die van de stembus wegblijven. Tlilaritei verwekte de voorstelling, die spreker gaf van het oogenblik. dat deze kiezers, die hun stemplicht niet deden, aan de deur van den hemel zullen komen. Spreker noemde het zelf een naïeve voorstelling. maar het was toch niet onaardig. Als ze aan de poort des hemels zullen komen, waar Petrus ze moet ontvangen, zal O. L. Heer tegen Petrus zeggen: Daar komen ze 11011, ziet. daar heb je ze.... die nooit gestemd hebben! Toen ik ze vroeg om een straat je ver te loopen 0111 hun kiesplicht te vervul- len voor het behoud van den godsdienst, voor goed onderwijs, enz. om Mij hoog te houden, toen kwamen Z' niet! Maar 1111. nu er wat te halen is, 1111 de hemel te bekomen is. 1111 zijn ze er als de kippen bij! Petrus, je weet er alles van De propagandisten moedigde spreker dan aan met opgewektheid te werken voor Klein en Petrie, voor Petrie en Klein. Deze twee candidaturen moeten één zijn Wij zijn verheugd dit laatste te vernemen. Ja, deze candidaturen moeten één zijn. al ware het alleen omdat God en Petrus er anders wel eens in oneenig- lieid over konden geraken, indien God eens voor Klein was. en Petrus voor Petri, die waarschijnlijk nog familie van hem is. Museum van Kunstnijverheid. Het museum van kunstnijverheid te Haarlem werd gedurende de maand Mei bezocht door 664 belangstellenden uit de aan liet museum verbonden boekerij werden 19!) boek- en plaatwerken naar ver schillende plaatsen van ons land verzonden, terwijl de lessen der aan het museum verbonden school voor kunstnijverheid door 153 vrouwelijke en mannelijke leerlingen werden bijgewoond. De inschrijving voor den nieuwen cursus, die met 1 September 1914 begint, is vanaf 1 Juni geopend. Zondag zullen in het museum van kunstnijver heid twee zeer uiteenloopende tentoonstellingen te bezichtigen zijn. die beide op de moderne kunstuiting betrekking hebben. De eerste bestaat uit platen, die de nieuwste werken van de Amsterdamsclie firma Van Wisselingh Co. te zien geven. De tweede tentoonstelling, die in liet .trapportaal werd gehangen, bevat verschillende werken van den heer S. Jesserun de Mesquita, die op bizonder ka rakteristieke wijze dieren, vogels, bloemen en andere onderwerpen behandelt. Zondag' is de toegang kosteloos. Het werk aan liet dubbele tramspoor? aan den Kleverparkweg, vordert flink. Zooals ouz.' lozers vermoedelijk in de Haarlem sclie bladen lazen, had er in den nacht van Donder- (lag op Vrijdag in villa ..Duinwyck", te Overveen. een inbraak plaats. Althans, de bewoner. (1e lieer Carl Schilfer, miste V rij dagmorgen een avondmaal- j kelk. Ook nog ander zilver vaatwerk ,dat blijk- baar voor liet. ontbijt noodig was. en. toen men liet voor den dag wilde halen, uit d kast bleek verdwe nen te zijn. De dader is nog ijverig, en geeft, terecht, geen ïial meer. vóór de dader zal zijn aangehouden. Bij een gesehat jaarl ijksch inkomen van Bedrag van het schoolgeld voor het 3de kind en volgenden uit het zelfde gezin. het 1ste het 2de kind kind A. voor de eerste zes klassen. f 5000.— en minder 4.50 f 3.60 f 2.70 5001.- tot 5500.— 5..- 4.— 3 5501 a 6000.— 5,50 4.40 3.30 6001.— 6500,— 6,- 4. SO 3.60 6501.— 7000.— 6.50 5.20 3.90 7001,— 7500,— 7, 5.60 4.20 7501 8000,— 7.50 6.— 4.50 8001 en hooge'r 8.— 6.40 4.80 Uit het p o 1 i t i e-r a p p o r t. Processen-verbaal zijn opgemaakt wegens: overtreding der arbeidswet, rijden zonder licht, loo- pen over verboden grond: rijden door het bósch; en diefstal van een traplooper. Gevonden en terug te bekomen: bij de weduwe Van der Heijden. Kleverlaan n°. 73, te Bloemendaal. een rolletje Gordijnen; A. Kranenburg, te Bloemen daal. Duinlustpark, een gouden ring met diamanten steen; J. Vermeer, te Haarlem. Saenredamstraat n°. 43. een stuk van een autolantaarnaan het station Overveen. drie spoorkaartjes; C. ITeitlager, Korte Zijl weg. te Overveen. een houten schopje; C. van dei- Ham. te Haarlem. Burgwal n°» 79rood, een fietspomp; R. Kalf. te Haarlem. Lange ITeereiivest n°. 32, een fietslantaarn; aan het bureau van politie te Over veen. een flacon met zilveren dop. een jaartallen boekje, een beursje met inhoud, een wandelstok, een huissleutel. Verloren: een portemon 11 aio niet inhoud; een zilveren broche; een bril in etui; een grijs manteltje en een zwart fluweelen taschje. B. voor de .zevende en hoogere klassen. 3000.— n minder f 2,50 ƒ2.- 1.50 3001: tot J 3"00. - Si 2.40 1.80 3501. 4000 - 3.50 2.80 2.10 4001, 4500 4,— 3.20 2.40 4501.- 5000.- 4.50 3.60 2.70 5001.— 5500 - I. 5 - 4.— 3.— 5501.- 6000.- 5.50 4 40 3.30 6001,— 6500.— 6.- 4.80 3.60 6501.— 7000 6.50 5 20 3,90 7001.— 7500.— 7. 5.60 4.20 7501. 8000.- 7.50 6.- 4.50 8001.- en hooger 8.- 6.40 4 80 A r t. 4. Het inkomen van de schoolgeldplichtigen BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 29 Mei tot en met Donderdag 4 Juni. Overleden in het gesticht Meeren- berg: J. W. C. Winkel, 46 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. Li gh al. Gaarne vestigen wij de aandacht onzer lezers erop. dat de lighal aan den Schoterweg gedurende Juni Gken Zondag van 25 uur voor het publiek koste loos te bezichtigen is. Klooster te Santpoort. Naar.men 011s mededeelt, moeten roomsche paters Capueijners, groote uitgestrektheden grond hebben MUZIEK. Orgelbespeling in de Groote of St. Bavo- j kerk op Donderdag 28 Mei 1914. des na middags van 23 uur, door den lieer Louis Robert. Er waren dezen middag hoofdzakelijk vreemdelin- gen. dadelijk te herkennen aan hun Baedekers en I andere reisboeken en die hebben zeker een gun- stigeu indruk van 011s bekende orgel meegenomen. Het programma bood voor verschillende smaken wat. Eerst1. „Dorische Toccata" van J. S. Bach, in alle opzichten merkwaardig en belangrijk. Daarna II. een „Praeludium en Fuga" in G. gr. t. van F. Mendelssohn Bartholdy, die evenals de meeste Men- delssohnsche muziek, zeer vloeiend en aangenaam is. Vervolgens TIL een heel lieflijk en zangerig „Can- jon-'tta" van J. Rheinberger, (lat in elk geval het éiivoivjigste was op dit concert. Het daarop vol gende TV ..Choral n°. 1" van C. Franck. zou ik meer malen moeten liooren om 't te begrijpen, want ook hierin kwamen zulke wonderlijke en plotselinge over gangen voor: maar 't geheel maakte toch een groot- schen indruk, vooral het slot. Na Franek's eigen aardige Choral, volgde heel goed V: ..Piëce caracté- ristique dans le 1110de Phrygien" (Hoogst „caracté- ristique"!van Alex. Guilmont. Voor onze ooren weer iets totaal anders, want muziek in Griekschen stijl horen wc niet veel, daarbij zijn de harmonieën (als gevolg van de toonsoort), natuurlijk ook heel eigenaardig. Het slotnummer was VI: „Improvisa tion in the style of an old carol" van B. Suard Selbv, die wel mooi en plechtig klonk, maar mij als compositie toch niet zóó belangrijk leek. Jammer eigenlijk dat van zulke leerrijke gratis- concerten zoo weinig stadgenooten gebruik maken, want er viel toch werkelijk wel wat te leeren van die Dorische en Phrygisclie klanken. Het zou te uitvoerig worden er ditmaal veel bizonderheden van te vermelden: wellicht een ander maal in den komkommertijd want ook in de toonkunst heb ben de Grieken een grooten invloed uitgeoefend en 't is belangrijk genoeg om er een afzonderlijke be spreking van te geven. T00NEEL. Seh 0u icb u r<7 Ja n s weg Uitvoering „Cremer". Vrijdagavond 29 Mei gaf de vereeniging „Cremer" een liefdadigheids-voorstelling' in den schouwburg, te Haarlem. Opgevoerd werd Oudejaarsavondeen blij spel door mevrouw Chrispijn. Het was een zeer gees tig stuk en er werd veel 0111 gelachen. Tiet spel der dames en heeren was uitmuntend, vooral dat van mevrouw Chrispijn. Er werden haar in de pauze eenige bloemstukken overhandigd, en een welverdiend applaus steeg uit de zaal op. De zaal was flink bezet. De opbrengst van dezen avond is f 330,20. P. ONTVANGEN BOEKEN ENZ. Naar aanleiding van het bezoek van de Deensclie Vorsten aan ons land, geeft de Algemeene Neder- landsche Bond „Vrede door Recht" een hoekje uit. getiteld: DenemarkenNederland; liet boekje be helst bijdragen in de Deensclie en Nederlandsche talen opgesteld; de laatstgenoemde zijn van de hand van dr. A. Kuyper, mr. Van de Riviére en dr. C. East 011. De firma D. Mijs, te Tiel. zendt ons haar tweede supplement op den vierden om- en bijgewerkten druk van haar Leiddraad bij Beroepskeuze voor jon gens en meisjes, door J. van Mameren Kzn., te Amsterdam. Prijs is 15 cents. De Remonstrantsch-Gereformeerdé Gemeente te Haarlem, zond 011s haar verslag over het jaar 1913. Dit verslag werd uitgebracht door den secretaris en den penningmeester in de algemeene vergadering van 19 Mei 1.1.' Bij de firma J. A. Sleeswijk, uitgeefster der be kende wandelkaarten, verscheen thans een kaart van Zuid-Limburg met de aangrenzende gedeelten van België en Duitschland. Deze kaart maakt een zeer goeden indruk. Wij bevelen haar gaarne aan onze lezers aan. In liet wandel-, fiets- en toerseizoen bij de ophanden zomervaeantie. kan zij goede diensten bewijzen. De Y reenigingeii tot bevordering van het Vreem delingenverkeer te Haarlem, Bloemendaal, Heemstede en Beiinebroek, zonden weer hun officieelen, geïllus- treerden „Gids voor Haarlem en Omstrekenin het licht. Het handige boekje bevat een plattegrond van Haarlem, een wandelkaart van de omstreken, en een kaart van het wandelbosch „Groenendaal" te Heem stede. Wat den verderen inhoud van het boekje aangaat vermelden wij een artikel over ..Haarlem als woon plaats". waarin de verschillende aantrekkelijkheden der stad, met recht, geprezen worden, als de Hout. de musea, de mooie oude gebouwen, de fraaie aanleg der gehcele. zoo ruim gebouwde, stad. de gunstige ligging tusschen Amsterdam en Zandvoort. Voorts worden de bezienswaardigheden der stad, elk op zich zalf, kort en duidelijk beschreven, waar na met den lezer ook een wandeling in de omstre ken g"maakt wordt, in verbeelding dan; Bloemendaal. Overveen en Aerdenhout worden achtereenvolgens hé- zocht. en op beknopte wijze worden de bekoorlijkheden dezer plaatsen aangeduid. Daarbij vonden we eenige ontwerpen voor rijtoeren met kostenberekening, een lijst van hotels en pensions, de dienstregelingen van trein en tram. Ook beschrijvingen van Heemst de en Beiinebroek vindt men in het boekje, dat, handig van indeeling en aangenaam van uitvoering, zond"r twijfel veel nut kan doen. Wij drukken in dit nummer een paar van de goe ie kieken af. welke deze Gids versieren. De Juni-aflevering van het Maandblad van de Haarlemsclie loge der Theosofische vereeniging, bevat het eerste gedeelte van een door mejuffrouw Lena C. de Beer onlangs in de Haarlemsclie loge ge houden voordracht. Het onderwerp is ,,De Magische Kracht der Taal. ZONDER VERANTWOORDELIJKHEID DER REDACTIE. Rhode. lUgaande van de Ned. Vereeniging lof behartiging ran de Belangen ran Jonge Meisjes. Kent gij Rhodé Is het u bekend, wat het streven van Rhodé is Rhodé is eigenlijk een informatie-bureau voor allerlei. Daar kunnen meisjes, die eenigerlei betrekking zoeken, te weten komen, welke plaatsen open zijn; daar kunnen zij vernemen, of de gezinnen, waar zij zich willen aanmelden of aangemeld hebben, ver trouwbaar zijn. Rhodé belast zich ook met het zoeken naar betrek kingen voor meisjes, die op het kantoor ingeschre ven zijn. Voor lien die kamers verhuren of zoeken, stelt Rhodé zich beschikbaar. Rhodé bepaalt zich niet tot dienstboden, maar strekt hare zorgen ook uit tot alle jonge meisjes, die eenigerlei vrouwelijke betrekking zoeken in Haar lem of omgeving. Wat onderscheidt Rhodé van een gewoon verhuur kantoor Dit: Rhodé beoogt met haar werk geen winst. Viet de belangen van Rhodé. maar de belangen van de meisjes staan op den voorgrond. Slechts eene geringe vergoeding wordt van de belanghebbenden gevraagd, maar die bijdrage is bij lange niet voldoende om de kosten van Rhodé te d "kken. Met de grootste nauwgezetheid en toewijding wor den de belangen dergenen, die zich met Rhodé in betrekking stellen, behartigd. Voor dames, die zich bij Rhodé aanmelden, is het een bizonder voordeel, dat de meisjes niet worden aanbevolen, dan nadat in vorige betrekkingen een grondig onderzoek naar haar persoon en werk is ingesteld. Het i.-> daarom, dat we allen werkgeefsters en werk zoekenden aanraden, een bezoek aan Rhodé te brengen. Het adres is: Ged. Oude Gracht 59. Telefoonnummer 2054. Geopend: eiken werkdag van 1012 uur. en boven dien 's Woensdags- en Donderdagsavonds van 7]4 9U uur. [weet, dat de betrokke [«-eregeld, dy w. z. mins [handen wascht. In Duitschland en ritten verspreid, v I! amljes-gevcii 11 rgen I; .ohiut diende te w [door een kus te wore kleiner. Welaan, was ■i, Gist noodzakelijk, H„igenegenheid te ge\ ucren. )c afschaffers van ier weinig invloed o] een paar eeuwen blij den handdruk dus zoo Eu in enkele staten allerlei aanplakbiljett niging voor volksge -rii riften: Wasch uw handen Laat 11 nooit dooi- streel geen dieren Wasch uw handen, Draag wasch ba re [iet niet zonder h Reik alleen den rc II et is een echte A O! men er echter bezien. Het handjes it algemeen, en.... keer per dag z'n lu D. IV Leidi Zijl Het bestuur bestaat uit: Mejuffrouw L. M. HAEKSTEÏN. M. BARBAS. W. BREDIUS. Mevrouw VAN DORP—MEERDTNK. Mejuffrouw C. KNOTTEBELT. VOLKSGEZONDHEID. Handjes geven. Herhaaldelijk is er al op gewezen, hoe onhygiënisch het is. Jan en alleman de hand te geven. Feitelijk moet men niemand de hand drukken, tenzij men Heden overleed diepe droefheid on Vader en Behuwd in den ouderdom MURIEL KOOI A. KOOLHOVEf London, 3 Juni Eenige en "alge geving. De begrafenis ben Zaterdag dt, op the Hendon tery—Mill Hill, Dinsdag die Verkorperun Volksliedes in C der bekannte HumoristiseJ Volst iindig nei Soli, Duette. Humor Baleon Fiontloge 1,5 Zijloge f 1,l f 0,50 plus 5 pr< Aa Bureau van uur. BLOEM lederen Z en De pachter, J 4

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1914 | | pagina 2