ALGEMEEN WEEKBLAD OPTISCHE ARTIKELEN Gedempte Oude Gracht 63. Telefoon 141. HAARLEM. bij DIRK HÜTTER, Opticien. 12 TAKSTEEG 12, AMSTERDAM. lie Jaargang. ZATERDAG 6 Januari 1917 No. 1. Bloemendaolsch Weekblad. I'rijs per jaar 2,60 Prijs per nummer 25 cents. Uitgave der N. Vennootschap „HET MIDDEN". Kantoor voor redactie en administratie: Ad verten tië:i 10 cents per regel bij contract belangrijke korting. Dit nummer bestaat uit vier bladzijden. HET OUDE JAAR TE BLOEMENDAAL. 1916. 4 Januari. Ds. Junod uit Den Haag spreekt voor de afdeeling Bloemendaal van den Bond voor Vrouwenkiesrecht. 8 Januari. Dr. A. Pannekoek begint in „Rusthoek"' een reeks van lezingen over sterrenkunde. 12 Januari. Dr. J. D. Bierens de Haan houdt in „Welgelegen" de eerste van een reeks van vier wijsgeerige lezingen. 13 Januari. De Staatscourant bevat de statuten der Woningbouwvereniging „Bloemendaal". 14 Januari. De lieer T. B. Roorda geeft in „Rusthoek" een voordracht van Van Suchtelen's vertaling van Dante's „La Vita Nuova". 22 Januari. „Het BloemenJaalsch Week blad" opent een inschrijving voor de slacht offers van den watersnood in Noord-Hol land. 25 Januari. De afdeeling Santpoort Bloemendaal der S. D. A. P. houdt in „Vreeburg" een vergadering, waar de heer Gulden uit Amsterdam liet vraagstuk der arbeiders-woningen bespreekt. 31 Januari. De -restauratie van het ho tel „Van ouds het Raadhuis" te Overvecn komt gereed. 31 Januari. De bekende Boheemsche harpist Kücka geeft, in samenwerking met freule Rcnelaer van Driel, een concert in „Duin en Daal". I Februari. Tn de plaats van den heer Houwen wordt de iieer O. de Groot uit Den Haag tot hoofd der christelijke M.U.L. school benoemd. 6 Februari. In „Duin en Daal" wordt door de dames M. Halberstadt en Mees. en den heer Landzaat een kimstmiddag ge geven ten bate der slachtoffers van den watersnood. 10 Februari. De dames Betsy Bertling en Mien Hoeksema geven in „Duin en Daal'" een concert ten bate der slachtoffers der overstroomingen. II Februari. Mej. Annie Salomons spreekt voor de afdeeling Bloemendaal van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht. 17 Febr. De raad besluit tot rooien van de boomen aan den Zijlweg, tot het aan gaan van een tijdelijke geldleening van ten hoogste 100.000,—, schaft de kermis af. en benoemt de heeren L. H. Bijvoet en J. W. Roozen tot leden der commissie tot we ring van schoolverzuim. 24 Februari. Bloemendaal ligt dik onJer den sneeuw, tot last maar ook tot groot vermaak van velen. Op het ..Kopie' wordt een genoeglijk winterfeest gevierd. 25 Februari. De afdeeling Bloemendaal van den Bond van Vrije Liberalen belegt in „Rusthoek" een vergadering, waarop de lieer Drion een belangwekkende rede houdt. 25 Februari. De woningbouwvereniging ..Bloemendaal" wordt koninklijk goedge keurd. 28 Februari. Voor de afdeeling Bloe mendaal van den Ned. Bond voor Vrouwen kiesrecht houdt mej. Marie Hubrecht een lezing. 1 Maart. De stichting van het dr.-D- Bakkerfonds ten bate van behoeftige kraamvrouwen en zuigelingen heeft offi cieel plaats ten huize van Dr. Bakker. 5 Maart. In het gebouw der Bloemen- daalsche schoolvereeniging heeft een ver tooning van fraaie schoolfilms der Hollan- dia-filmfabriek plaats. 14 Maart. Dr. J. D. Bierens de Haan herdenkt, onder zeer veel belangstelling, den dag, waarop hij voor 25 jaar te Utrecht als doctor promoveerde. 20 Maart. Voor de afd. Bloemendaal van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht spreekt in „Vreeburg" mej. C. Staas over het kiesrechtvraagstuk. 21 Maart. De afdeeling Bloemendaal van den Bond van Vrije Liberalen stelt voor den gemeenteraad de heer C. L. de Fotiw candidaat. 27 Maart. De r.-k. kiesvereeniging stelt den lieer P. Verdegaal Rzn. te Vogelen zang candidaat voor den gemeenteraads zetel. De afd. Bloemendaal van de S. D. A. P„ stelde den heer G. M. Klomp candi daat. 31 Maart. Van werken van den teekenaar Johan Gebhard wordt in „Welgelegen" een tentoonstelling geopend. 8 April. In „Rusthoek" houdt de heer Joh. IJzerdraat voor jongens een lezing over moderne techniek. II April. De raadsverkiezing loopt uit op een herstemming tusschen de heeren De Fonw en Verdegaal. 20 April. Bij de herstemming wordt de lieer Verdegaal, de candidaat der roomsch- katholieken, tot raadslid gekozen. 7 Mei. Mej. G. Vermeer, dienstbode- huishoudster bij de familie Merens, her denkt den dag, waarop zij 12X> jaar geleden bij deze familie in betrekk'ng kwam. 2 Mei. De afdeeling Bloemendaal van „Het Witte Kruis" herdenkt haar 40-jarig bestaan. 2 Mei. Mr. B. G. Wildervanck de Blé- court treedt in het huwelijk met mej. A. L. Lieftinck. 78 Mei. De raad geeft een crediet voor liet tochtvrij maken der M. U. L. school, besluit een stuk sloot aan den Bloemendaal- schen weg bij de Dompvloedslaan te doen dempen, benoemt onze plaatsgenoote. mej. A. v. d. Vliervoet tot onderwijzeres aan ne M. U. L. school, en de heeren De Groot en Waller tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim; Kranenburg wordt bij loting opzichter-doodgraver van het nieuwe kerkhof; in de verordening op den hoofde- li.iken omslag wordt het bedrag 115.000, op 125.000,gebracht. 20 Mei. De heer H. W. van Delden, een kunstkooper van naam. overlijdt. 27 Mei. Mej. Ré Levie. piano-leerares, geeft met haar leerlingen een uitvoering in „Rusthoek". 31 Mei. De heer C. J. van Tienhoven bedankt voor het wethouderschap onzer gemeente. 31 Mei. De N. V. „Het Midden" geêft een kosteloozen gids voor Bloemendaal e. o. uit. 7 Juni. In hotel „Duin en Daal" wordt een tentoonstelling van werken van Haar- lemsche schilders geopend. 3 Juni. De lieer IJzerdraat begint in „Rusthoek" aan een reeks openbare lessen over de techniek voor jongens. 8 Juni. De raad kiest den heer A. Kool. hoven tot wethouder, stelt een nieuwe ver ordening op de levering van duinwater, eene op toezicht op eet- en drinkwaren, en eene op den verkoop van melk Vast, besluit wat geregelder te vergaderen, brengt aan den Julianaweg wijzigingen in het uitbrei dingsplan, en verschuift het afstaan van grond in erfpacht aan de woningbouw-ver- eeniging „Bloemendaal" 77 Juni. De heer M. Merens viert, onder veel belangstelling zijn 60en ver jaardag. 25 Juni. De heer W. J. H. Bake, hoofd ambtenaar der H. S. M.. een bekend plaats genoot, overlijdt. 30 Juni. Notaris J. H. Wildervanck de Blécourt viert zijn 25-jarig ambtsfeest. 30 Juni. De raad benoemt tot onder- ZEER RIJKE COLLECTIE (bij 't SPUI). TEL. 8829 uiizer aan de M. U. L. school den heer P. Rezelman uit Haarlerm besluit tot ver breeding van den Bergweg, tot het afstaan van grond voor de arbeiderswoningen aan de woningbouw-vereeniging „Bloemen daal". keurt het plan voor woningen, door de architecten Mulder enVanAsdonk ge maakt, goed, en besluit de terrein-ophoo ging, den wegenaanleg, enz., voor rekening der gemeente te nemen. 6 Juli. In hotel „Zomerzorg" wordt een tentoonstelling van werken der schilder- club „De Gooische Tien" geopend. 10 Juli. In „Welgelegen" wordt een bijeenkomst gehouden, waarin het doel en de werkwijze der Internationale school voor wijsbegeerte wordt uiteengezet. 20 Juli. De gemeenteraad vergadert. Aangeboden word de gemeente-rekening over 1915, totaal inkomsten 525.777,20. totaal uitgaven 516.310,4014. De politie-verordening wordt aan gevuld met een verbod van insignes, enz. te verkoopen in het openbaar. 20 Juli. De boogste klassen der O. L. s:hool maken een zomer reis je naar Rot terdam. 23 Juli. Dr. D. Bakker, de grijze ge neesheer, overlijdt in den ouderdom van 69 jaar. 7 Augustus. De afdeeling Bloemendaal van den Ned. Anti-Oorlograad verspreidt een omzendbrief met verzoek om bijdragen voor het goede doel. De gemeente had liet houden van een collecte geweigerd, en de afdeeling hield nu een soort van schrifte lijke inzameling, blijkbaar met bevredigen den uitslag. 14 Aug. De stichting Eben-Haëzer viert haar 60-jarig bestaan. 79 Augustus. De verlengde tramlijn der N. Z. H. T. van Haarlem tot Overveen. wordt voor het eerst gebruikt. 24 Augustus. De raad besluit tot liet aan gaan van een tijdelijke geldleening van 100.000,lie noemt den heer J. Faber tot leeraar in het boekhouden aan de M.U.L school. 7 September. De heer Koch, stations chef te Bloemendaal, viert zijn 25-jarig ambtsfeest bij de H. S. M„ en ondervindt veel belangstelling. 7 Sept. Het station Bloemendaal wordt aangewezen voor den directen verkoop van kilometerboekjes. 9 Sept. De vereeniging voor Faculta tieve lijkverbranding houdt haar jaarver gadering te Bloemendaal in hotel „Duin en Daal". 14 Sept. Een rekwest door ongeveer 170 ingezetenen, welke gasaanleg wen- schen, onderteekend, wordt bij den ge meenteraad ingediend. 14 September. De raad benoemt op nieuw tot leden der finaneiëele commissie de heeren Teding van Berkhout, Laan en Van der Vliet, tot leden der waterleiding commissie de heeren Bispinek en De Roo van Alderwerelt, verhoogt de jaargelden van den burgemeester, den ontvanger en den secretaris, en brengt den hoofdelijken omslag van 125.000,op 160.000. 75 Sept. De heer Laan uit Overveen koopt het buiten „Hartenlust" aan. 29 September. De afdeeling Bloemen daal van „Het Witte Kruis" benoemt in haar vergadering in de plaats van dr. Bakker tot voorzitter dr. Bornwater. 7 October. De bond voor lichamelijke onwikkeling richt een aardig sportfeest voor de scholieren van Bloemendaal in. 3 October. De afdeeling Bloemendaal van den Bond van vrije liberalen houdt een algemeene vergadering in „Rusthoek". 0 October. Een door ruim 200 ingezete nen geteekend adres, behelzend het ver zoek om overdekking van de luchtbrug aan het spoorstation te Bloemendaal, wordt aan de commissie van staatstoe zicht op de spoorwegen, aangeboden. 8 October. Een van Haarlem komende tram der E. N. E. T. breekt door de neer gelaten boomen aan den overweg van de Kleverlaan henen, maar ontsnapt nog juist aan den aankomenden sneltrein. 12 October. De heer Amelsbeek, onder stationschef van het station Bloemendaal, viert zijn 25-jarig ambtsfeest bij de H.S. M„ en ondervindt veel belangstelling. 12 October. De raad besluit aan de Vereeniging voor ambachts- en middel baar technisch vakonderwijs te Haarlem, eenige subsidiën te verleonen voor leer lingen uit Bloemendaal, en stelt een ver ordening op het beheer van het levens- middelenbedrijf vast. 24 October. Er wordt een aanvang gemaakt met het verlengen der N. Z. H. Tramlijn van 't voorloopig eindpunt naar den spoor-overweg te Overveen. 27 October. De nieuwe kerkeraadska- mer, door de architecten Mulder en Van Asilonk aan den zijgevel der Ned. Herv. kerk getrouwd, is gereed gekomen, en vol doet zeer goed. 2 November. De raad besluit een geld leening aan te gaan vati 125.000,—, en trekt een crediet van 3500,— uit voor verbreeding van den Bloemendaalschen weg nabij Willemsoord. 3 November. De kerk der Gerefor meerde gemeente is voltooid, en wordt in gebruik genomen. 10 November. Een door ruim driehon derd personen geteekend adres wordt aan den raad overhandigd. De strekking is medewerking van de gemeente tot de tot standkoming van een spoorviaduct aan de Kleverlaan. 10 November. Mejuffrouw M. Uijtenb >- gaerdt herdenkt den dag, waarop zij, voor 12X jaar bij mevrouw Van Marken in be trekking kwam. 11 November. „In Welgelegen" wordt door de dames Faber en Lutomirski een kanttentoonstelling gehouden. 13 November. Dr. G. A. van den Bergh van Eijsinga uit Santpoort, houdt in „Rusthoek" de eerste uit de reeks van vier lezingen over „De Theosofie van liet Jo- hannes-Evangelie. 27 November. Het hotel „Welgelegen" wordt ondershands gekocht om er een r.-k. kerk in te vestigen. 5 December. Sinterklaas- bezoekt de verschillende Bloemendaalsche scholen, tot groot pleizier van onze brave kinderen. 77 December. Aan de Korte Kleverlaan botsen twee trams op elkaar. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. 20 December. In het gebouw der chris telijke school wordt door de afdeeling Bloemendaal van den A. O. R. een vredes bijeenkomst gehouden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1917 | | pagina 1