OPTISCHE ARTIKELEN bij DIRK HÜTTER, Opticien. 12 TAKSTEEG 12, AMSTERDAM. lie Jaargang. ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1917. No. 36 Jtet Blocwcttdaalsch Weekblad. Redactie en Administratie: Prijs per jaar f2,60 Advertentiën 10 cents per regel. Ged. Oude Gracht 63 Telefoon 141 Haarlem. Afzonderlijke nummers 10 cent Dit nummer bestaat uit vier bladzijden. Advertenties, berichten, enzworden aangenomen in den boekhandel van den heer CORN. M. BLADERGROEN, Bloe- mendaalsche weg ii3, Bloemendaal. Ook zijn daar steeds afzonderlijke num mers van ons blad verkrijgbaar. GEMEENTEBESTUUR. Dinsdag vergaderde de Raad onder voor zitterschap van den burgemeester. Aiwe- zig waren de heeren Laan en Van der Vliet. De nieuw inkomende leden, de heeren jhr. mr. Teding van Berkhout, Koolhoven, De Roo van Alderwerelt, Bispinck en Ver- degaal werden beëedigd. De heer A. Kool hoven, periodiek aftredend wethouder, werd als zoodanig met op drie na alge- meehe stemmen herkozen. Op den heer jhr. Teding van Berkhout werden 2 stem men en op den heer Van Tienhoven één stem uitgebracht. De heer Leonhardt, te Amsterdam, verzocht ontheffing van de bouwverorde ning voor het bijbouwen van een kamer aan zijn perceel te Aerdenhout. Goedge keurd. Daarna deelde de voorzitter mede, dat door het brandstoffenbureau een uitnoodi- ging tot het dagelijksch bestuur was gericht om het bureau te bezoeken, doch dat B. ei{ W. geen tijd hadden kunnen vinden aan deze uitnoodiging gevolg te geven. Er zal thans een technisch ambtenaar heengezon den worden. De heeren l)e Roo van Alderwerelt en Bijvoet betreurden het, dat de raadsleden geen uitnoodiging hadden ontvangen. Zij hadden graag eens gaan kijken. Mr. Jacometti vindt de uitnoodiging on zin, het gemeentebestuur heeft daar niets mee te maken. De heer De Roo van Alderwerelt blijft bij zijn meening.De Voorzitter v-raagt of de heer De Roo alsnog een bezoek aan het bureau zou willen brengen, hetgeen deze toestemmend beantwoordde, waarop de voorzitter toezegde het bureau daarmede in kennis te zullen stellen. De gemeente-rekening over 1916 wordt na eenige bemerkingen van de financiëcle commissie met algemeene stemmen voor- loopig vastgesteld. Daarna wordt de begrooting voor 1918 aangeboden. De cijfers zijn als volgt: Gewone. Buitengew. Totaal. Inkomsten f 349.000,f 1.758.54,f 350.758,54 Uitgaven 349.000,— „349.000,— Waarscli. bat. saldof 1.758.54,f 1.758,54 Een gedrukt exemplaar van de begroo ting met de memorie van toelichting zal aan de leden worden toegezonden. Vaststelling eener verordening op de geneeskundige armenverzorging, wordt aangehouden tot een volgende zitting. ZEER RIJKE COLLECTIE (bij 't SPUI). TEL. 8829. De „Verordening op de heffing eener be lasting op liet houden van honden1' in de gemeente Bloemendaal wordt dan gewij zigd. Voorgesteld wordt artikel 2 van gemel de verordening met ingang van 1 Januari 1918, aldus te doen luiden: „De belasting bedraagt, behoudens het bepaalde in de volgende artikelen: a. voor groote honden: voor den eer sten of eenigen grooten hond 10,voor den tweeden v.an eenzelfden houder 20, en zoo vervolgens telkens opslaande met 10,— b. voor kleine honden: voor den eersteu of eenigen kleinen hond 5,voor den tweeden van eenzelfden houder f 10,en zoo vervolgens telkens opslaande met ƒ5,-." Onder groote honden worden verstaan honden hooger van schoft dan 50 cM. en onder kleine, die wier hoogte niet meer dan 50 cM. bedraagt. De heer Verdegaal wil voor houders van trekhonden een lagere belasting heffen. De heer Van Tienhoven vraagt of de be doeling van deze verhooging is om er meer geld uit te slaan of de honden te weren. De voorzitter antwoordt, dat het doel is de gelederen der honden in de gemeente wat te dunnen. De heer Teding van Berkhout vindt de verhooging onbillijk. Men kan toch, buiten wonende, wel een hond houden, waar zulks b. v. te 's-Gravenhage zeer goed moge lijk is. De heer Jacometti zeide hierop, dat men o. a. juist buiten gaat wonen om geen last van honden te hebben, iets wat men dik wijls in de stad wel heeft. Deze wijziging zou beschouwd kunnen worden als een overgangsmaatregel. De heer Van Tienhoven verzet zich legen de verhooging. Dan zou men ook kunnen klagen over pauwen e. d„ die men toch maar alleen buiten kan bezitten. Ook zijn er verschillende ingezetenen die alleen een hond houden voor de bewaking van hun perceel. De heer Koolhoven merkt op, dat alleen de tweede hond zwaarder belast wordt. De eerste is vrij. Trekhonden zuilen ook niet zwaarder belast worden. Daarna wordt de wijziging goedgekeurd met 2 stemmen tegen, die der heeren Van Tienhoven en Bispinck. Aan de orde is dan de benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. school te Bloemendaal. Voorgedragen waren mei. J. B. Paesi, te Haarlem; mej. F. T. Veen- dorp, te Varsseveld, en mej. J. S. Schroe- vers, te Wassenaar. Benoemd werd mej. Paesi, met algemeene stemmen. Eene verordening op de heffing van re cognitiën wordt na eenige bespreking met algemeene stemmen vastgesteld. Voorgesteld was, de bestaande rioleering aan de Dompvloedslaan door te trekken, waarvan de kosten geraamd worden op 2400,—. De heer Van Tienhoven is niet tegen het voorstel, maar vreest dat bewoners van andere wegen, b. v. van de Julianalaam, ook een betere rioleering of verlenging van de bestaande zullen aanvragen. De Voorzitter wees op den onhoudbaren toestand aan de Dompvloedslaan, waar de sloot altijd door de bewoners wordt dicht gegooid en dikwijls stinkt. Het voorstel werd met algemeene stem men aangenomen. Dan zijn we aan de benoeming van raadscommissiën. Aftredende commissieleden zijn de hee ren J. L. J. Bispinck en C. F. de Roo van Alderwerelt voor de waterleidingscommis sie en de heeren jhr. mr. P. Teding van Berkhout (voorz.), J. C. Laan en C. D. van der Vliet voor de financieele commissie. De aftredenden werden herkozen. Bij de rondvraag vroeg de heer Jaco metti of het ook in de bedoeling van den Raad lag, het fotografisch archief eveneens uit te strekken over fotografieën van mo numentale gebouwen, zooals scholen, wa terleiding, enz. Spreker zou hiervoor veel gevoelen. De heer Bispinck verklaarde hier ook sterk voor te zijn, zoodat de Raad het denk beeld goedkeurde, en het crediet van 500,met 200,verhoogde. De heer Bornwater vroeg of B. en W. al aan een centrale keuken gedacht heb ben. De voorzitter antwoordde toestemmend en zeide sterk gedocumenteerd te zijn. Het ligt in de bedoeling van B. en W. om een oproeping aan de ingezetenen te doen en, zoo mogelijk, de oprichting van een derge lijke keuken aan 't particulier initiatief over te laten, .gesteund door Je gemeente. Een belanglooze commissie uit de burgerij zou de leiding moeten nemen. Echter hebben B. en W. Hierover nog niet beraadslaagd,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1917 | | pagina 1