VICTORIA-BRON, KERK-AGENDA. Zondag 16 September. BloemendaalNed. Her v. Gem., v.m. 10 u., Ds. J. A. van Leeuwen. Geref. Gem. 10 u., Ds. J. E. Goudappel, Pred. te Utrecht; n.m. 5£ u., Ds. J. E. Goudappel. KRONIEK DER WEEK. cS' Sept. De „Kölnische Zeitung" ver neemt, dat de sociaal-democraten over wegen, de mislukte conferentie van Stock holm naar elders, b. v. een stad in Zwit serland te verleggen. <S Sept. Nadat langen tijd geen passa giersschip van de stoomvaartmaatschappij „Nederland" vertrokken was, heeft de mailboot „Grotius", met een groot aantal passagiers, de reis naar Indië aanvaard. 9 Sept. Lansing doet onthullingen, waaruit blijkt dat de Zweedsche regeering zich gebruiken laat om de Duitsche regee- ringstelegrammen naar Duitsche gezanten te seinen, met name aan die in Argentinië. Openbaar gemaakt wordt daarbij een tele gram van den Duitschen gezant te Buenos- Aires, Luxburg. Deze raadt zijne regee ring aan, de schepen van het bevriende Argentinië „spurlss zu versenken". „De Temps" schrijft naar aanleiding hiervan „De Duitsche diplomaten hebben stellig een bizondere mentaliteit. Na staatssecre taris Zimmermann, die Mexico aanzette tot een aanval op de Ver. Staten, na den ge zant Michaellis, die in zijn koffers bom men importeerde, volgt de zaakgelastigde in Argentinië slechts de tradities van zijn superieuren, door het in den grond boren der Argentijnsche schepen aan te bevelen, maar hij overtrof zijn meesters, door er bij te voegen: „zonder'spoor na te laten." Deze onvergankelijke zinsnede van Lux burg, die koelbloedig den raad geeft, de schepelingen tot op den laatsten man te verdrinken, verdient gerangschikt te wor den naast die omtrent het „vodje papier" en „nood breekt wet", welke Bethmann's onsterfelijkheid verzekeren." „Kan de vrede worden gegrondvest, vroeg Wilson in zijn antwoord aan den paus, op het eerewoord der Duitsche re geering?" II Sept. De toestand in Rusland wordt met den dag ernstiger. Kerenski ontslaat Kornilof, die hem de baas wilde worden, kondigt den staat van beleg voor Moskou af, richt proclamaties tot het volk. en doet al het mogelijke om een burgeroorlog te voorkomen. PLAATSELIJK NIEUWS. Zaterdag wilde zich zoowaar weer een troepje Zigeuners aan den boezem van het schoone en gelukkige Bloemendaal neste len. Aan den Kennemerweg spanden ze hun woonwagens af, maar dat gaf hun niet veel; onze anders onbereden politie wist voor een paard te zorgen, waarmee de on welkome gasten, in hun wagens wel te ver staan, de grens overgetrokken werden. Naar wij vernemen, is alhier opgericht een Bloemendaalsche Nachtveiligheids dienst. De wijze van bewaken is niet in over eenstemming met die der bestaande vei ligheidsdiensten. Op schriftelijke aanvrage geeft men nadere inlichtingen. De abonnementsprijs wordt bepaald naar de grootte der te bewaken terreinen. Tevens belast genoemde dienst zich met dag-controle in villa's bij uitstedigheid der bewoners. Wegwijzers A. N. W. li. De wande laars, fietsers, autorijders, ruiters, motor rijders, kort en goed, allen, die er belang bij hebben, gauw e» goed den weg in en uit en door onze gemeente te weten, zullen zonder twijfel den A. N. W. B. weer erken- telijker zijn dan ooit. Deze uitmuntende instelling heeft allen n.l. weer eens verrast met het plaatsen van vijf nieuwe wegwij zers. Deze wegwijzers, onder leiding van den heer J. Massink. A. N. W. B-consul te Schoten, neergezet, vindt men op de vol gende plaatsen: N°. 1, bij de kerk te Bloemendaal aan de noordzijde waar de weg zich splitst naar Meerenberg en Santpoort. N°. 2, tusschen Bloemendaal en Overveen tegenover den Julianaweg. N". 3. bij het raadhuis te Overveen. N". 4, aan den Korten Zijlweg tegenover het verbreede Zand voorterpad. N°. 5, aan den Zijlweg tusschen Overveen en Haarlem aan het begin van het Zand- voorterpad. Op den .,Nimrod"-schietwedstrijd. Zon dag in Den Haag gehouden, behaalde onze plaatsgenoot, de heer P. W. Waller, we der verscheidene prijzen. Fietsers. Deze week uwe lantaarns ten zes uur 43 minuten aansteken. Uit het politic-rapport. Processe n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt wegens: loopen over verboden grond; overtreding van de Huurcommissiewet; dierenmishandeling. Gevonden en terug te bekomen bij: P. Langendonk, Kleverlaan 33, Bloemen daal, een gouden broche; M. van Breugel, Urselastraat 6, Haarlem, een r.-k. kerk boekje; J. Bonarius, Bloemendaalscheweg 144, Bloemendaal, een zwarte portemon- naie; W. Fonteine, Boschlaan 39, Bloemen daal, een zilveren broche; Van der Linde, Duvevoordestraat 38, Haarlem, een hand- taschje; Smits, Aerdenhout, Schulpweg, een bos sleutels; aan het bureau van politie te Overveen, een schoolrapportenboekje ten name van Meijer; een huissleutel; een ten nisschoen; een damesportemonnaie; een stempel; een r.-k. kerkboekje. Verloren: een gouden broche; twee portemonnaies; een boezelaar; een barn- steenen sigarenpijpje. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 7 September tot en met Donderdag 13 September. Geboren; d. van W. Kleef en A. van Sehagen; d. van C. P. Roeien en A. M. Hetem. Ondertrouwd; H. W. de Vink en J. F. M. van Hooff; V. J. P. Huf en K. Dob- belstein; G. W. A. Luden en B. C. Sie- wertsz van Reesema. Getrouwd: J. C. H. Dekker en E. J. Hageman. OverledeninhetgestichtMee- renberg: J. de Groot. 27 j.; C. Huber, 33 j. VAN HIER EN DAAR. I)e beperkte dienstregeling op de sporen wordt reeds 18 September ingevoerd. Coers' Liederen van Groot-Nederland. De koninklijke vereeniging; „Het Neder- landsche Lied", beschermvrouwe H. M. de Koningin-Moeder, heeft aan hare leden weer een bundel „Liederen van Groot- Nederland, verzameld door F. R. Coers Frzn." gezonden, en wel: Oranje-liedjes, bestaande uit; Aan Wilhelmina, Koningin der Nederlanden. Wilhelmus (Wilhelma van Nassouwe), nieuwe melodie. Heil- groet aan de Koningin. De Koningin ver jaart. Verjaardag der Koningin. Juli- aantjes jaardag. Koning en Vaderland. Oranjeliedje. Al is ons landje nog zoo klein. Al is ons Prinsje nog zoo klein. In 't Voorhout. TOONEEL. Dinsdagavond vierden de heeren C. J. van Gasteren en W. F. Heijligers hun 50- jarig jubelfeest als tooneelspeler in den schouwburg Jansweg. Vele gelukwenschen, bloemen en geschenken voor heiden. „De Koningin van de Lucht", zang spel van Max Reimann en Otto Schwarz bij de N. V. „Het Tooneel", regie Willem Royaards. Een groot en een wel verdiend succes. Dat ons beste gezelschap ook in dit soort van amusements-kunst zou excelleeren, was eene verrassing. Gelachen is er dat het een aard had en gespeeld werd er met hetzelfde enthousiasme als waarmee Sha kespeare en Goethe gespeeld zullen wor den. Dat een goed acteur ook een goed zanger kan zijn, ja zelfs een goed variété-artist, werd ons in dit zangspel be wezen. Wij noemen Elias van Praag, Flor Laroche en de dames Antoinette Sohns cn Mien van KerckhovenKling. Op de intri ge komt het niet zoo zeer aan. Die is meer voorwendsel voor het vroolijk ge beuren in dit spel. Amadeus Lampe, een eerzaam burger van een eenzaam dorp, wordt verliefd op eene overbuurvrouw, die later bleek eene trapese-kunstenares te zijn, bijgenaamd „de Koningin van de Lucht". Hij laat haar hand vragen door zijn vriend Steeneman, die het aardige vrouwtje, overeenkomstig haar wensch, zelf inpikt, (iroote blijdschap later dat het zoo geloopen is als papa Lampe merkt wie eigenlijk de vrouw zijner keuze is. Eind goed al goed. De dochter van papa Lampe krijgt ook den man harer keuze, haar Pie- tertje. Goed spel van allen. Uitstekend J. Vrolik (papa Lampe), Mien v. Kerckho venKling, het dochtertje, Van Praag (Pietertje), Marie van Westerhoven in een klein karakterrolletje, Antoinette Sohns in de hoofdrol, Van Kerckhoven als een ra zende circus-directeur. Voortreffelijke regie" van Royaards. Een pluim ook voor de mooie muziek onder directie van Hubert Cuypers. Edmond Visser. Tegen inzending van 15 cents, voor ver- pakkingskosten en porti, wordt door het hoofdkantoor der Singel 512, Amsterdam, haar bekende re clameplaat Rebecca aan de bron" franco toegezonden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1917 | | pagina 2