/tóf/S 12e Jaargang. ZATERDAG 5 JANUARI 1918. No. 1. Kct Bloemcndaabch Weekblad. Redactie en Administratie: Prijs per jaar f2,60 Advertentiën 10 cents per regel. Ged. Oude Gracht 63 Telefoon 141 Haarlem. Afzonderlijke nummers 10 cent Dit nummer bestaat uit vier bladzijden. Advertenties, berichten, enz,, worden aangenomen in den boekhandel van den heer CORN. M. BLADERGROEN, Bloe- mendaalsche weg S3, Bioemendaal. Ook zijn daar steeds afzonderlijke num mers van ons blad verkrijgbaar. Aan al onze lezeressen en lezers en al onze adverteerders en vrienden wen- schen wij Veel geluk in 1918. HET OUDE JAAR TE BLOEMENDAAL. 1917. 2 Jan. De agent J. de Vries viert zijn 25-jarig ambtsjubileum te Bioemendaal. 6 Jan. De schietvereeniging „Generaal Joubert" begint ter viering van haar 15- jarig bestaan, wedstrijden te Bioemendaal. 1U Jan. Dr. Bierens de Haan begint in „Rusthoek" zijn jaarlijksche reeks wijsgee- rige voordrachten. 15 Jan. De heer P. Asjes Lzn., voorzit ter der commissie tot wering van school verzuim, overlijdt. 10 Febr. De E. N. E. T. voert een be perkten dienst in. 15 Febr. De H. S. M. neemt de EN ET over. 17 Febr. „Het Bloemendaalsch Week blad" bevat beschouwingen van vakkun dige hand over de rooilijnwijzigingen te Overveen. 21 Febr. De heer Ph. C. Visser, biblio thecaris der Ned. Alpenvereeniging, houdt in „Rusthoek" een belangwekkende lezing over een reis door Rusland. 22 Febr. Gedeputeerde Staten komen met het plan van annexatie van Bioemen daal door Haarlem. De dames Wildervanck en Koper worden benoemd tot onderwijzeressen aari de O. L. school; de heeren J. H. Hansen. J. H. Krul Jr. en G. Mulder tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim. Het rooken wordt verboden aan kindereu beneden 15 jaar. Op verscheidene plaatsen wordt grond aangekocht ter verbreeding van den Bloemendaalscheweg. De raad stelt een verordening op lichtbezuiniging vast. Het gemeentebestuur besluit bij het rijk voor de woningbouwvereeniging „Bioe mendaal" een voorschot tot een maximum van 290.000. aan te vragen. 28 Febr. Ds. J. A. v. Leeuwen viert on der groote belangstelling zijn zilveren ambtsfeest. 28 Febr. De afdeeling Bioemendaal van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht houdt iii „Vreeburg" een openbare bijeen komst. Er is veel belangstelling. 10 Maart. Dr. H. Bitter, voorzitter van „Bloemendaal's Bloei", overlijdt. 14 Maart. De vereeniging „Bloemen daal's Bloei' houdt een protest-vergadering tegen annexatie van Bioemendaal door Haarlem. 19 Maart. Mevrouw De Wijs wordt tot bestuurslid der atd. Bioemendaal van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies benoemd. 22 Maart. H. Kemper herdenkt zijn 50- jarig jubileum in dienst van de firma Van Willigenburg. 27 Muurt. De heer Remko ter Laan houdt in „Rusthoek" een lezing over Shel ley. April. In de plaats van den heer Kuch w ordt de heer S. van Gijn tot stationschef te Bioemendaal benoemd. 2 April. De nieuwe gemeentelijke be graafplaats wordt opengesteld. 4 April. Tot bestuursleden van „Bloe mendaal's Bloei" worden gekozen de hee ren E. C. Dekker, mr. Westerwoudt en Zeegers Veeckens. 13 April. In hotel „Duin en Daal" wordt een tentoonstelling geopend van werken der „Gooische Tien". 23 April. De jachtopziener Bakker ont vangt een medaille voor 30-jarigen dienst. 3 Mei. De raad brengt het maximum van den hoofdelijken omslag van 160.000,— op 180.000,—. 6 Mei. Mej. G. Bronsveld viert haar 12'A jarig jubileum in betrekking bij mevrouw Marken Kool. 21 Mei. De roomsche kerk te Bioemen daal wordt ingewijd. De nieuwe pastoor, de heer Willenborg, geïnstalleerd. 1 Juni. De afdeeling Bioemendaal van den bond van Vrije Liberalen houdt in „Rusthoek" haar jaarvergadering. Tot be stuurslid wordt gekozen de heer D. C. Houtgraaf. 3 Juni. In hotel „Duin en Daal" wordt een tentoonstelling der Haarlemsche schil- dersvereeniging „Kunst zij ons doel" geo pend. 7 Juni. De gemeente besluit tot een tij delijke geldleening, de eerste van dit jaar, van 100.000. dienend voor kasgeld van den ontvanger. 26 Juni. Tot raadslid worden herkozen de heeren Ign. Bispinck, A. Koolhoven. C. F. de Roo van Alderwerelt, jhr. mr. P. Te- ding van Berkhout en P. Verdegaal R/n. 1 Juli. In de plaats van den heer Leeu- wensteijn komt de heer De Vroom als sta tionschef te Overveen. 26 Juli. De gemeenterekening over 1916 wordt aangeboden, met een totaal van ont vangsten 644.860,1214. aan uitgaven 630.236,98batig saldo 14.623,14. De raad besluit tot inrichting van een Bloe mendaalsch fotografisch archief; den lieer Bispinck zijn de zorgen daarover opgedra gen. 28 Juli. De Nederlandsche vlieger-offi cier De Brauw houdt voor de abonnees van „Het Bloemendaalsch Weekblad" in „Rusthoek" een lezing over luchtvaart. En vindt veel bijval. 10 Aug. Dordtsche padvindsters houden een uitvoering in hotel „Vreeburg 12 Aug. De heer D. W. A. Q. Graichen, die zich steeds zeer verdienstelijk maakte waar het het openbaar belang in Bioemen daal gold, overlijdt. 14 Aug. Het hagelt te Bioemendaal; on der de hagelkorrels waren er van 2 cM. doorsnede. 30 Aug. Tot stationschef te Vogelen zang wordt benoemd de heer S. C. Prins. 4 Sept. Als onderwijzeres aan de O. L. school te Bioemendaal wordt benoemd mej. Paesi. 6 Oct. De afdeeling Bioemendaal van den Ned. Bond voor Vrouwenkiesrecht, houdt in „Vreeburg" een druk bezochte ver gadering. 7 Oct. In hotel „Duin en Daal" geven mevrouw Koolhoven, mej. Ré Levie en mej. Haitsma Muiier, een weldadigheidsconcert ten voordeele van behoeftige ingezetenen. 15 Oct. Tot dominee bij de geref. ge meente te Bioemendaal wordt benoemd ds. J. C. Brussaard uit Meppel. 21 Oct. In hotel „Vreeburg" wordt een tentoonstelling van den Belgischen schilder Haegebaert geopend. 24 Oct. Een felle storm komt over het dorp, en richt nogal wat schade aan. 25 Oct. De raad stelt een verordening vast voor de geneeskundige armenverzor ging. Mei. Tjalsma wordt tot onderwijzeres aan de O. L. school benoemd, de heer Van der Vuurst de Vries tot tijdelijk school- tandarts. De salarissen der gemeente-amb tenaren worden verhoogd. 31 Oct. De hervormingsdag woedt in de Ned. Herv. kerk feestelijk gevierd. 1 Nov. De Clercq's proefstation wordt door een commissie gehuurd om er een centrale keuken in te vestigen. „Bloemendaal's Bloei" zendt aan Gedeputeerde Staten een adres, met ver zoek om Bloemendaal's zelfstandigheid te behouden. 9 Nov. De heer Kingma houdt in de Bloemendaalsche sell olvceenigin r een voordracht over stotteren.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 1