Voorjaar- en Zomerstoffen. A. H.VAN DER STEUR Jr. aERK-AGENDA VAN BLOEMENDAAL. Zondag 3 Maart. Ned. Herv. Gem., voorm. 10 uur, Ds. J. A. v. Leeuwen; 's a v. u., de heer Marsbergen. Geref. Gem., voorm. 10 u., Ds J. C. Brussaard; nam. u., Ds. J. C. hrussaard. Heeren- en Dameskleermaker. Barteljorisstraat 22 - Haarlem. TELEPHOON 303. Heeft reeds ontvangen een groot gedeelte der nieuwe Een goude Pieter de Graaf en zijn huisvrouw Jannetje de Wit, wonende aan de Domp- vloedslaan 17 te Overveen, vieren Dins dag 5 Maart hun 50-jarige echtvereeniging. Vijftig jaar Het is, wat je noemt, geen uur of dag. Maar als je die paar wakkere menschen ziet, sla je je handen in mekaar! Allebei zoo frisch en gezond, met blo zende kaken als n b r u i 1 o ft. houdelijke hulp bij families in den omtrek te verleenen. Ze zijn dan ook allebei goede bekenden in het dorp, en het ontbreekt hun waarachtig niet aan belangstelling en vriendschap. De huisdeur staat in een pracht van een eerepoort, en de vlag wappert. De woon kamer is keurig versierd met groen en 2.120.000 K.O., die in 8 uren tijds ter hoogte van 1 M. waren opgeheven, of 73.6 K.G.M. per seconde. Watt maakte er toen rond 75 K.G. van. Onzen plaatsgenoot, den heer G. W. Dijsselhof uit Overveen, werd voor zijn in zending op de Jaarbeurs de Jaarbeursprijs voor hedendaagsche schilderkunst toege kend. Als directeur van de Depositokas der Haarlemsche Bankvereeniging te Bloernen- daal is benoemd de heer C. J. Hana. ^Onlangs meldden wij, dat er hier ter plaatse een Hockey-club was opgericht, die zich noemt: „Eendracht maakt rnatfrt". Met genoegen vernemen wij dat Bovenge noemde club steeds in bloei toeneemt. Er is ook al een jongedames-afdeeling van de E. M. M. C. bijgekomen. Maar er is veel noodig, zooals Hockey-stokken, ballen, enz. En daarom is er veel geld noodig (vooral nu alles zoo duur is). Daarom wor den er circulaires verspreid tot opwekking om lid te worden. Er is dan ook geen twü- fel, of iedereen, die zoo'n circulaire ont vangt, zal met genoegen iets bijdragen om de hockey-club in de gelegenheid te stel len zich sterk en groot te maken. Wij wen- schen dat de jeugdige club veel succes zal oogsten. Naar wij vernemen, is de gemeente-op zichter C. W. de Jong, 1ste luitenant-com mandant van het landstormcorps te Vei sen, bevorderd tot kapitein. In Alkmaar is aangehouden een zekere G. V., die verdacht wordt medeplichtig te zijn aan den moord op den landbouwer te Anna-Paulowna. fhj bekende, verschillende diefstallen gepleegd te hebben, o. a. alhier van een heereniijwiel, enz. De politie heeft verschillende voorwerpen al bij opkoopers teruggevonden. CENTRALE KEUKEN, BLOEMENDAAL. Spiislijst voor de week van 49 Maart. Middagmaal 12 uur v.m.: Maandag: Groentesoep. Dinsdag: Stamppot van koolraap met spek. Woensdag: Hutspot, vleesch. Donderdag: Erwtensoep. jongelui, en fiksch dat ze nog uit de oogen kijken Neemaar,jezoudt waarachtig niet zeggen, dat Pieter al 76 jaar is, en Jannetje maar twee jaar jónger. Het is een lust om, zooals wij deden, eens een praatje met hen te maken, en on der het praten die vieve gezichten van die twee oude menschen te zien. Een pleizierige opgewektheid gaat van allebei uit. Wij herinneren ons te hebben gelezen, dat een onderzoek heeft uitgemaakt, hoe er slechts eén werkelijk beproefd middel is om gezond te blijven en een kranigen ouderdom te beleven en dat middel is hard werken gedurende je leven. Welnu, als we nog aan de waarheid ervan getwij feld hadden,' ziehier deze twee flinke men schen om onze laatste twijfel weg te nemen. Want hard gewerkt hebben ze allebei,, hun leven lang, en dat is een heel poosje; de bruigom heeft wat tuintjes in Bloe- mendaal en Overveen aangelegd en onder houden; de bruid heeft, waar er maar kans was, het hare bijgedragen door huis- bloemen en vlaggedoek en goudpapier, en toen wij daar zaten, deed de zon ook net aan de versiering mee, en vergulde het feestvertrek tot in alle hoekjes. Het was een en al fleurigheid. Onze lezeressen en lezers zullen het wel op prijs stellen, dat wij in ons nummer van heden een foto van het bruidspaar geven. Het portret is wel al een poosje geleden gemaakt, maar ze lijken nog best. Want uiterlijk ouder geworden na dien tijd, zijn ze allebei niet veel. Lezeressen en lezers, die er over den ken het bruidspaar voor of op hun feest een presentje te geven, weten het adres: Dompvloedslaan 17, Overveen. Vrijdag: Stamppot van roodekool. Zaterdag: Stamppot van zuurkool niet spek. Middagmaal 6 uur n.m. MaartdagGehakt, spercieboonen, aard appelen. Dinsdag: Varkenslapjes, koolraap, aard appelen. Woensdag: Bruineboonensoep, stamppot, van snijboonen met spek. Donderdag: Roastbeef, spinazie, aardap pelen. Vrijdag: Visch, groenten, aardappelen. ZaterdagRunderpoulet, gestoofde roode kool, aardappelen. Postkantoor te Bloemendaal. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders onbekend zijn; te rugontvangen in de 2e helft der maand Februari 1918. Em. de Blaere, Naarderstraat Mej. A. v. Cleef, Haarlem; mil. W. H. Heijings, veldleger; mil. Th. Meng? Fietsers. Deze week uwe lantaarns ten 6 uur 9 minuten aansteken. Uit het politie-rapport. Processe n-v e r b a a 1 zijn opgemaakt wegens: diefstal van telephoondraaddief stal van zilveren voorwerpen; loopen over verboden grond; baldadigheid. Gevonden en terug te bekomen bij: Huneker, Grebbestraat 35, te Haarlem, een tienrittenkaart E. S. M.C. Metzelaar, Mili- taireweg te Overveen, een cape; Bottelier, Binnenpad 18, Overveen, een portemonnaie; aan het bureau van politie te Overveen, een Engelsche sleutel; een paar handschoenen en een huissleutel. Verloren: een gouden ring met pa reltjes; een portefeuille; een schooltasch; een étui met schrijfbenoodigdheden; een zil veren stempel; een bruine handschoen. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 22 Februari tot en met Don derdag 28 Februari. Geboren: d. van H. W. van Cappellen en H. Swart; z. van A. W. van Leur en C. H. van Kooten. Getrouwd: Th. H. Weill en A. H. Mon- né; G. Kruijd en M. Leegwater. Overleden: H. J. Elshof, 48 j. OverledeninhetgestichtMee. renberg: J. de Vries, 64 j.; B. Th. Nien- huis, 69 j.; W. A. Milder, 73 j.; F. Heijting, 76 j.; D. Joop, 71 j.; W. Arbous, 69 j. Tegen inzending van 20 cent in post zegels verzendt de VICTORIA-BRON, Singel 512, Amsterdam, franco door het geheele land een net uitgevoerden Verjaardag kalender; onmisbaar voor elk huishouden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 2