Voorjaar- en Zomerstoffen. A. H. VAN DER STEUR Jr. Boekhandel CORN. M. BLADERGROEN. Kastpapier Kastranden. Punaises Telefoon 2412 Emser=Pastilles kERK-AGENDA van bloemendaal. Zondag 10 Maart. Ned. ïïerv. Gem., voorm. 10 uur, Ds. C. lloos, Pred. vau het geslicht „Meer-en-berg"', 's av. 6i u., Ds. J. A. v. Leeuwen. Geref. Gem., voorm. 10 u., Ds. J. C. Drussaard; nam. u., Ds. J. C. JBrussaard. Heeren- en Dameskleermaker. Barteljorisstraat 22 - Haarlem. TELEPHOON 303. Heeft reeds ontvangen een groot gedeelte der nieuwe of Santpoort graag gescheiden zou willen worden. Zal Santpoort het beter hebben bij een nieuw-Schoten of een grooter Spaarndain „Haarlem's Dagblad" moet dit maar eens onderzoeken. Wij vreezen den uitslag niet. Wel eigenaardig, die ongerustheid van Haarlem over de ongelijksoortigheid van de verschillende deelen der gemeenten Bloe mendaal en Velsen. Maar (en vooral Bloe mendaal kan hieraan denken) wij zijn in dachtig het oude Hollandsche spreekwoord „Als de vos de passie preektenz. 5) Tot zoover onze IJmuider collega. Ge duld, collega, als we 50 jaar verder zijn, is Haarlem een vriendelijk conglomeraat van winkels, kerken, kantoren en woningen van employe's en Amsterdamsche forenzen, en Velsen met IJmuiden een industrieplaats van 100.000 inwoners, die klinkt als een klok. Het leven staat te Haarlem stil en valt er in een heerlijken dut. Wanneer Haarlem eerder had begrepen, gewild en gedurfd, zou het zich tot Amsterdam heb ben kunnen uitbreiden als Dordrecht tot Rotterdam, nu kan IJmuiden die rol ver vullen. Bloemendaal lijkt ons geheel buiten spel. 0 Een bizonder zuur stuk. (Red. Bid. W.) -) Volkomen juist, om niets anders. (Red. Bid. W.) 3) (Red. Bid. W.) Wie 't weet, moet 't zeggen I (Red. Bid. W.) Wat de „vos" betreft, die is wel goed, maar de „passie" gaat niet op, er is in Haar lem heelomaal geen passie. (Red. Bid. W.) PLAATSELIJK NIEUWS. Weer ingebroken. - Nu bij Hogonbirk aan de Kleverlaan. Gereedschappen werden ontvreemd. Gelukkig, het tramhuisje der E. N. E. T. aan de Kleverlaan, waar wij zooveel don kere wacht-uren hebben meegemaakt, zal weer geregeld worden verlicht. Salarissen van onderwijzers. De afdee- iing Haarlem van den Bond van Nederland- sche onderwijzers heeft aan ons gemeente bestuur een verzoek om herziening der sa larisverordening onzer onderwijzers ge richt; herziening op zulk een wijze, dat: a. het minimum en maximum wordt ver hoogd; b. de woninghuur aan alle leerkrachten wordt uitgekeerd; c. een beter verband wordt gelegd tus- schen de regelingen voor gewoon L. O. en M. U. L. O.; d. liet onderwijs in de Eransche taal bul ten de schooluren gegeven en het her- halingsonderwijs beter bezoldigd wordt; e. alle dienstjaren, ook de tijdelijke buiten de gemeente doorgebracht, mede zullen tellen bij toekenning van de verhoogin gen; de gemeente de geheele pensioenbijdra ge voor haar rekening neemt, gelijk tut voor de andere gemeente-ambtenaren liet geval is. Niet geheel onverwacht, maar zeer plot seling, overleed dezer dagen onze plaatsge noot, mr. A. A. van der Mersch, oud-kan- tonrechter van Haarlem. Van buiten vier kant en wat stug, innerlijk door en door eerlijk en rondborstig was hij. Mr. Van der Mersch behoorde tot het allengs uitster vend regenten-type,' voor wie Volk en Gezag twee gescheiden deelen zijn van de natie, maar èn natie én volk droeg hij een goed. het volk een bijna teer hart toe. Van groote en algemeene waardeering en vriendschap getuigden de woorden bij zijne begrafenis gesproken. Hij had karakter, sterke eigen schappen en daar zijn wil gericht was op het goede, is in het openbaar en bijzondere leven veel van hem uitgegaan. Zijne nage dachtenis zal gcruimen tijd onder zeer ve len in hooge eer blijven. Een afmen drommel, die aan allerlei „be toogingen" had deelgenomen, zonder daar van genoegen te beleven, betoogingen die door den werkelijk bestaanden nood onder onze menschen alleszins gerechtvaardigd zijn, al „geven" ze niet veel meer dan 'li tijdelijke uiting aan een zich steeds erger opkroppend verdriet, vroeg ons, „maar wat „zou u dan doen, mijnheer, in onze plaats?'' Ons antwoord was: ik zou betoogingen op touw willen zetten door heel liet land om te eischen de onmiddellijke drooglegging van de Zuiderzee. Zand en grind is er in ons land genoeg, werksporen en werktreinen kunnen hier nog in groote hoeveelheid worden aangebracht, desnoods na opvorde ring van metalen, die voor minder productie ve doeleinden bestemd zijn. Het volk wil werken, het moét werken, anders moet het (zielkundig gesproken), vroeg of laat tot allerlei onproductieve baldadigheid over gaan. Laat dan ieder onzer zijn invloed aanwenden, dat de Staten-Generaal haar moeilijk leven besluite met onverwijlde aan neming van minister Lely's voorstellen; on afhankelijk van vragen van militairen aard. Naar werk en naar land ga de roep uit, niet naar meer denken over een gelegenheid tot vechten en vernielen. De heer A. Kouwenaar, gemeentearts voor Vogelenzang en lid onzer Gezond heids-Commissie, heeft zich destijds zeer verdienstelijk gemaakt bij de praktische be strijding der typhus-epidemieën in Benne- broek en Vogelenzang, waaraan volgens de adviezen dier commissie onder zijne prak tische leiding krachtdadig een einde is ge maakt. Moge de benoeming van een nieuw lid dier commissie, welke dr. Kouwenaar met leedwezen mist, haar verrijken met een Levering van en diverse Artikelen voor de schoonmaak man, die krachtig de gezondheids-belangen •van Bennebroek e. o. zonder eenig aanzien des persoons, radicaal, voorstaat en die, als Kouwenaar, de plaatselijke toestanden kent. Prof. Dr. Th. Stomps, hoogleeraar in de botanie te Amsterdam, houdt Dinsdag a.s. ten 7 'A uur in „Rusthoek" een lezing voor onze afd. der Ned, Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Het gerucht loopt, dat Stoop's Bad, nu zoo goed als klaar, eerstdaags geopend zou worden. We zijn daaromtrent welin gelicht en vernemen dat er nog geen sprake kan zijn van ingebruikneming van de zwemschool, dat zal nog wel een paar jaartjes duren. De technische installatie moet uit Duitschland komen en zoolang de oorlog duurt, kan Duitschland het niet leveren. Jammer genoeg, want velen had den gehoopt reeds dezen zomer heerlijk van de nieuwe inrichting te genieten. Het laatste lcelijke gebouwtje aan de Kleverlaan bij de Centrale gaat verdwijnen. Het slachthuisje wordt gesloopt en ver plaatst naar een ander gedeelte van de Kleverlaan. CENTRALE KEUKEN, BLOEMENDAAL. Spiislijst voor de week van 1116 Maart. Middagmaal 12 uur v.m.: Maandag: Groentesoep. Dinsdag; Stamppot van koolraap met vlcesch. Woensdag; Stamppot van zuurkool met spek. Donderdag: Bruineboonen- of erwten soep; Vrijdag: Stamppot van savoyekool. Zaterdag: Stamppot van snijboonen met spek. Middagmaal 6 uur n.m. Maandag: Runderlappen, andijvie, aard appelen. Dinsdag: Varkensfilet, spcrcieboonen, aardappelen. Woensdag; Gehakt, zoete appeltjes, aard appelen. Donderdag: Soep, hutspot, klapstuk. Vrijdag: Visch, groenten, aardappelen. Zaterdag: Lamsregout, roodekool, aard appelen. Fietsers. Deze week uwe lantaarns ten 6 uur 22 minuten aansteken. zijn weder overal verkrijgbaar. Prijs 60 cent per ronde doos.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 2