A.H.VANDERSTEUR Jr. Zomerstoffen. KERK-AOENDA. BLOEMENDAAL. Zondag 26 Mei. Ned. Herv. Gem., voorm. 10 uur, Ds. P. J. de Jong, Prod, le Bermebroek. „Maranatha", voorm. 10 uur, Jongeliedensamenk., Mej. A. J. M. Barger. Geref. Gem., vec/m. 10 u., Ds. J. C. Brussaard; nam. 5| u., Ds. J. C. Brussaard. Heeren- en Dameskleermaker. Barteljorisstraat 22 - Haarlem. TELEPHOON 303. Heeft voorradig eene ruime sorteering nigeen is er aangenaam een verloren kwar tiertje door te brengen. Gevaar van stuf. Men schrijft ons: Tot het bezoeken van een zieke was ik de jong ste dagen meermalen te Bloemendaal. Ook de beide Pinksterdagen. Ik heb mij eiken dag bedroefd over het nadeel dat den zieke wordt toegebracht van buitenaf, door het inwaaien van de stofwolken, opgejaagd door het drukke gewandel en gerij. De frissche lucht door het open venster, zoo heilzaam geacht voor den zieke, kan niet opwegen te gen de kwade inwerking van stof. Waarom wordt vooral op de druk bezochte wegen niet gestadig de sproet wagen in werking gebracht Ik beklaagde ook de menschen laat ons stellen dat het allen gezonde menschen waren die met Pinksteren hier of daar een aangenaam zitje hadden uitgekozen. De terrassen van de koffiehuizen waren vol menschen, maar wat ademden op die druk ste verkeerspunten die menschen daar niet 'n stof in, allernadeeligst voor de longen! De toestand van den weg overtuigde mij, dat geen sproeiwagen daar in werking was geweest Het gemeentebestuur moge ernstig be denken dat het groote nut van reinigings dienst is de gezondheidsdienst. Besproeiing van de wegen op zonnige dagen is een ge biedend vereischte in het belang van de volksgezondheid. Kennemer keuken. Woensdagavond is in hotel „Van ouds 't Raadhuis" te Over veen, eene vergadering gehouden van leden der coöperatieve verecniging „Kennemer keuken", waarin de door het voorloopig be stuur ontworpen statuten en huishoudelijk reglement werden besproken en vastgesteld. Voor de passeering der acte van oprichting zal alsnu ten spoedigste worden zorg ge dragen. Bij de daarop gevolgde verkiezing van het bestuur en den raad van commissarissen werden de leden van het voorloopig bestuur als zoodanig definitief benoemd en de func ties door hen als volgt verdeeld: Bestuur: mevr. C. Cohen Tervaart Koch, voorz.; mevr. J. C. BornwaterEldering, onder-voorz.mevr. J. M. M. Blok van LaerJager Gerlings, secr.; mevr. P. C. Reijnvaan Kooi, penningm.; mej.' S. Wal ler Zeper. Commissarissen: K. J .Blok van Laer, voorz.; J. 'I'll. Bornwater; Joh. ter (last; inr. J. B. Ebbinge, secr. Door den voorzitter werd alsnog mede gedeeld dat tot directrice benoemd is mej. M. van Steen te Santpoort; dat thans de vereeniging 160 leden telt en dat het be stuur alles in 't werk stelt, opdat de keuken op 3 Juni a.s. zal kunnen beginnen te wer ken, waaromtrent echter nog. nader aan de leden bericht zal worden gezonden. Wijkverpleging. In het „Zondagsblad" voor onze streek lezen we: Door onze wijk-diacones zijn in het eerste kwartaal van dit jaar 878 bezoeken gebracht, waar van in 8-49 gevallen voor hulpverleening. Verplegingsartikelen werden 18 maal uit geleend. Met ijver en toewijding werd al dit werk door zuster Betsy verricht. En herhaaldelijk werd verzekerd, dat haar ar beid aan de zieken zeer op prijs wordt ge steld. Op prijs d. w. z. gratis verleend. Mag ik, bij wie soms een enkele keer, soms we ken achtereen, de hulp onzer Zuster om vangen, nog eens een goed woordje doen voor de vereeniging, waarvan de wijkver pleging uitgaat Zij heeft versterking harer kas zeer noodig. Penningmeesteresse is mevrouw O. Kalff—Rutgers van der Loeff, die een jaarlijksche contributie of een gift in ééns dankbaar in ontvangst neemt. Provinciaal Noord-Hollandsch Zendings- ieest. - Op liet 22e Provinciaal Noord-Hol landsch Zcndingsfeest, dat Donderdag 2D Juni a.s. gehouden wordt, op „Wildhoef zullen als sprekers optreden: ds. C. W. Coolsma. pred. der Ned. Herv. Gem. te Groningen; dr. F. van Gheel Gildemeester, pred. der Ned. Herv. Gem. te 's-Graven- liage; ds. O. J. A. Jonker, pred. der Ned. Herv. Gem. te Utrecht; ds. J. A. van Leeu wen, pred. der Herv. Gem. te Bloemendaal; ds. L. Netelenbos, pred. der Oer. kerk te Middelburg: dr. J. P. Oberman, pred. der Herv. Gem. te Heemstede; ds. A. Zwaai. pred. der Herv. Gem. te Monniken dam. Stoop's Had. Wij bieden onzen lezeres sen en lezers hierbij een kiekje aan van ons fraaie Bloemendaalsche badhuis, dat hij gebrek aan materiaal voor de inrichting, dat uit het buitenland komen moet, nog wel niet kan worden opengesteld, doch daar toch reeds aan den weg prijkt als een mo numentale proeve van Bloemendaalschen durf en levenslust. CENTRALE KEUKEN, BLOEMENDAAL. Spijslijst voor de week van 27—29 Mei. Middagmaal 12 uur v.m. Maandag: Erwtensoep. Dinsdag: Stamppot van spinazie. Woensdag: Stamppot van raapstelen. Na Woensdag is de Centrale keuken ge sloten. bietsers. Deze week uwe lantaarns ten 9 uur 32 minuten aansteken. Uit het politie-rapport. üevonden en terug te bekomen aan het bureau van politie te Overveen: ^cn doublé broche; een portenionnaie met in houd; een stuk van een horlogeketting: een ring met twee sleutels; een lorgnet; bij li. .1. Krul. Kleverlaan 81, een gummiband; J. Wighert, Kleverlaan 135, een meisjeshoed; mei. Stammers, „Hofje van Bakenes" III), te Haarlem, een zwarte fluweelen muts; Beekman, Bloemendaalscheweg, een lorg net; N. Gerrits, Kleverlaan 133, een grijs manteltje en een zwarte hoed; P. van Vas- tenhoven, Ostadestraat 4, te Haarlem, ecu daineshandsclioen; bureau van politie te Overveen, een gedenkpenning en een fluit je; bij Stoffer, agent van politie te Aerden- liout, een kinderbeursje met inhoud. Verloren: een passerdoos; een poi- temonnaie met inhoud; een grijze pet; een grijs jasje; een bankbiljet van 10,een portenionnaie met inhoud; een meisjeshoed; een portenionnaie met inhoud; een sleutel; een lak ceintuur; een gouden schakelarm band; een geslepen zwart koralen armband met gouden slot; zware broche met witte strepen; een portenionnaie met inhoud; een bruin lederen taschje met inhoud: een zil veren dames-horloge; een kinderschoentje; blauwlaken kindermanteltje: een Zijden taschje met inhoud. STOOP'S BAD.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 2