Firma W. Engelgeer C.CASSEE, Electro Technisch Bureau, Instituut voor Muziek, firma I. H. KRUL Ir. Brandstoffen. tl. Muil 31 Telt! T83. Westminster Carillons, PENDULES WEKKERS. N. V.HOENDERDOS' BRANDSIOFFENHANDEL mendaalscheweg 108a. telefoon 1107. Openbare Voordrachtsoefening slijpt alle soorten van scharen en messen. A. VAN VELTH0VEN, Luxe en Orthopeedische SCHOENMAKERIJ. Bloemendaal A lijk boven partij-politiek en brenge in de eerste plaats naar voren die kwesties, wel ke minder politieken strijd opwekken. Maar daarvoor zijn zelfdiscipline, ej,.c geschikte voorbereiding der vrouw en bur gerlijke dienstplicht juist nü hoog noodig en met kracht dient daaraan gewerkt. Vooral met het oog op de vorming van vrouwelijke gemeenteraadsleden, eene be trekking waarvan haast nog meer prae- tisch nut voor onze samenleving te ver wachten is dan van het lidmaatschap voor de Tweede Kamer. Wie het genoegen had, mevr. W.Pr. te hooren, verlangt echter niets liever, dan zulke vrouwen óók in de Kamer te zien. Fietsers. Deze week uwe lantaarns ten 9 uu 40 minuten aansteken. Uit li e t p o 1 i t i e-r a p p o r t. Gevonden en terug te bekomen bij WDankbaar, Rijperweg 5, Bloemendaal, een brilleglas; P. Tideman Jr., Vijverweg 7, Bloemendaal, een zwarte rijwielpomp; Wa genweg 36, Haarlem, een damestasch met inhoud; W. Schoo, Parkweg 5, Bloemen daal, een kettinkje, waaraan gouden kruisje; P. Rutte, Bloemendaalscheweg 57, Bloe mendaal, een grijze pet; Meeuwig, Bloe mendaalscheweg 91, Bloemendaal, een beursje met inhoud; W. Reinders, Bloemen daalscheweg 111, Bloemendaal, een reticule, inhoudende o. a. een zilveren rozenkrans; A. (1. van Wijk. Zijlweg 5. Overveen, een kinderportemonnaie met inhoud; Honne- bier, Cron.iéstraat 97, Schoten, een gouden broche; aan het bureau van politie te Ovei- veen. een klein sleuteltje. Verloren: drie portemonuaies, een duimstok, een zak waschgoed, een heeren schoen, een damestaschje, een gouden ring met juweelen steen, een hondcnriem. een dameshoed, een ceintuur met zilveren gesp, een abonnement E. S. M. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 23 Mei tot en met Donder dag 30 Mei. Geboren: d. van Th. Barnhoorn en J. A. Vermeulen; z. van B. H. Weezenaar en H. J. Swart. Ondertrouwd: J. Bierens de Haan en S. Dudok de Wit. Getrouwd: F. C. Breitenstein en M. E. de Stoppelaar: G. H. Hagen en M. G. van der Veldt; M. A. Kossen en M. C. Kruup; J. S. de Boer en E. W. Heemskerk. Overleden: J. Mooij, 74 j. Overleden in hetgesticht M e e- r e n b e r gW. G. E. Siewertsz van Reesc- ma, 57 j.; J. Bood, 72 ,i.; C. F. Berk, 77 j.; A. Scholten, 58 j. UIT ANDERE GEMEENTEN. Te Schoten werd door een commissie uit de arbeidersbeweging het verzoek gedaan om ook een crisis-courant uit te geven. Gids voor Haarlem en Omstreken. De Vereeniging voor de verfraaiing van Haar lem en omliggende gemeenten en tot be vordering van het vreemdelingenverkeer heeft voor 1918 weder een nieuwen Gids voor Haarlem en Omstreken uitgegeven, welke er keurig uitziet. Het boekje bevat vele nuttige gegevens en een aantal mooie foto's. Er zijn eenige wandelkaartjes bij gevoegd. VAN HIER EN DAAR. De „Centrale Commissie voor de uitzen ding van Nederlandsche kinderen naar hut ten" wil dezen zomer kinderen, die door ondervoeding worden bedreigd, een tijdje naar buiten sturen. De commissie vei- spreidt een omzendbrief om buiten-wonen den te vragen, één of meer kinderen belan geloos, of zoo noodig tegen een gedeelte lijke vergoeding, in hun gezin op te nemen; ook op anderen wordt een beroep gedaan, en dat voor geldelijken steun. Wie wat stu ren wil, noteere het adres: Statenlaan 70, Den Haag. Ten einde geregelde gang van zaken te verzekeren, behooren zij, die wenschen dat kinderen worden uitgezonden, zich te wen den tot liet consultatiebureau der vereeni ging tot bestrijding der tuberculose of het schoolartsen-bureau in hun woonplaats (de plaats van aanmelding zal eerstdaags in de verschillende steden worden bekend ge maakt), terwijl zij die bereid zijn kinderen in hun gezin op te nemen, dringend ver zocht worden van hun liefderijk voornemen kennis te geven aan het bestuur der veree niging tot bestrijding der tuberculose, de afdeeling van het Groene/Witte Kruis, de afdeeling van het Centraal Genootschap voor kindervacanties en herstellingsoorden in hun woonplaats of indien zulke vereeni- gingen niet voorkomen, aan het Provinciaal Comité voor uitzending van kinderen in hun provincie. ONTVANGEN BOEKEN, ENZ. In de reeks „Natuur en Sport", van den uitgever C. Morks Cz., te Dordrecht. de bekende handige werkjes van slechts 30 cent per stuk, verscheen er thans weer een tweetal; een over de „Huisvesting en verzorging van konijnen", een over „Bloe men en planten voor balkon, veranda en ramen". Het zijn practische, handige boekjes. De Hollandia-drukkerij te Baarn blijft haar uitmuntenden naam van uitgeefster van belangrijke geschriften handhaven. Thans gaf zij o. m. uit een werkje, getiteld „Zenuwgezondheid", het is een vertaling van een boek van den Deenschen psychia ter Frode Sadolin; de geweldige overdrij ving, die boeken over dit onderwerp nogal eens kenmerkt, is hier gelukkig niet in; de schrijver behandelt op eenvoudige, degelijke wijze zijn onderwerp; en geeft bevattelijk goeden raad aan allen. Het is een aanbe velenswaardig boekje. Het kost slechts 75 cents. Nog steeds rust de plicht op ons, melding te maken van een belangwekkende uitgave, door den heer C. A. J. van Dishoeck te Bussum ondernomen. Wij bedoelen een Nederlandsche vertaling van „Les chants de Maldoror" van den graaf de Lautrea- mont. Wij hadden, eerlijk gezegd, nooit ge meend, dat een vertaling van dit indruk wekkende werk in eenige taal mogelijk was, maar erkennen gaarne, bij de lezing dezer Nederlandsche overzetting van de hand van den heer J. Starcke, zeer verrast te zijn. De vertaling is bijzonder goed, op verscheidene plaatsen zelfs voortreffelijk slaagd. De ontzaglijke moeilijkheden, die dit werk met zich moet hebben gebracht, zijn glansrijk overwonnen. Wat het boek zelf betreft, het is bij de vrienden der Fransche letterkunde voldoende bekend. Kloos schreef ervan in zijn Veertien Jaar literatuur-geschiedenis, dat het is „doorgierd met lachen van helsche wreed- willendheid, over het holle en ijdele en bo- demlooze van al het algemeene, dat wij, nietige menschjes, door zoovele eeuwen, om het zwakke leven der menschheid te verdedigen tegen hen die haar kwaad wil len, uit ons armzalig voelen en denken heb ben gedistilleerd. „Les Chants de Maldo ror'' verdiende een wereldboek te zijn. AI was het alleen maar om de menschcn te waarschuwen, hardhandig te waarschuwen, dat de geest van het kwade, die den dood wil, niet het leven, en die de wijze gedachten der Godheid, die de wereld zijn, durft aan- schenden in hun majesteit, nog altijd door bestaat.'' Nog voorradig HANGENDE en STAANDE EN INRICHTING voor heilgymnastiek en massage. tp. aft-, kok:. Bloemendaal. De Genestetweg 28, BLOEMENDAAL, Bloemendaalsche weg. Telefoon 2857. HAABLEM, Leidsche plein 15—19 Telefoon 773. Inlichtingen en begrootingen kosteloos. Ruychhaverstraat 2 hoek Zijlweg. der leerlingen op Woensdag 5 Juni I9I8 (Bovenzaal „Vereeniging".) Iv. SMITS, KLEIN HEILIGLAND 95, HAAR X.EM, Beveelt zich beleefd aan. O VE R VEEN. Telef1617.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 3