GEOPEND de Vischhandel „Doggersbank", I C. I. CASSEE, Electro Technisch Bureau, Ambit. MULDER 4 VIN ASDOHK, DE DAGERAAD Mevrouw D. KEIZER, PIANISTE, STADSSCHOUWBURG. Sticcuwwitje en de Zeven Dwergen. TOONEELVEREENIGING NV. HOENDERDOS' BHANDSTOFFENHANDEL Zijlstraat 86 Tel. 1655. PRIJZEN BILLIJK. Raodel iij: Verscf>e, Zoute, Gerookte Viscf> en Conserven. VERSCH GEBAKKEN VISCH. a. telefoon 1107. Bloemendaal. Bureau van Vaste Goederen Taxatiën, Koop en Verkoop, Huur en Verhuur van Vaste Goederen. BLOEMENDAALSCHEWEG 94. TELEFOON 2275. heeft nog eenige lesuren beschikbaar. omgeving der De Genestet-baiik. Hij krijgt, toezegging dat hierop zal worden gelet. Ook klaagt hij over slechte nale-" ving van de verordening, die het wegen met unsters verbiedt. De Voorzitter zegt, dat de verordening nog niet van kracht is. De heer Laan vraagt of er spoedig kachels zullen worden geplaatst in de scholen. Dit wordt toegezegd. Nog weet de heer Bornwater door den Raad f 200,- gevoteerd te krijgen voor een meisje, dat in Zetten moet worden opgenomen, en hierna vestigt de heer 'l'eding vau Berkhout de aandacht van B. en W. op een nieuw verhardingsmid del. voor nadere inlichting waaromtrent de Voorzitter zegt, zich wel zeer aanbe velen te houden. De vergadering wordt te half zes ge sloten, maar verschillende leden van den ltaad konden nog niet scheiden van de kampplaats, 't Zou ons verwonderen, zoo in het vriendschappelijk verder samenzijn nog woorden gebruikt waren als we in openbare zitting te hooren kregen. De lezer heeft ze ai gesavoureerd en we zuL len ze dus maar niet herhalen. Maar 't ware toch sterk, zoo op bijna, de helft van den Raad van toepassing zouden zijn worden als gebruikt door de andere helftmiserabel figuur, stout kind, kort zichtig, krankzinnig. O neen, we zou den ze niet herhalen. L. VRAGENBUS. V.: Wat is u bekend over het geschil bij de firma Beijnes A.: De gezamenlijke werklieden der firma vragen 5% loonsverhooging en ta- riefsverhooging, doorbetaling van het loon op de christelijke feestdagen en 3 vacantie- dagen in het jaar. De firma wil 2 vacantiedagen inwilligen, 3% loonsverhooging geven, maar dan an derzijds de 10% toeslag op het overgeld intrekken. V.i Welke invloed is toe te kennen aan de geleverde veldslagen met betrekking tot liet weer, met name de vele regens A.Men veronderstelt wij verkeer den ook in dien waan dat het vele schie ten den regenval bevordert. De meening van de meest bevoegde Nederlandsche des kundigen luidt anders, geen verband zeg gen ze. Een en ander zal binnenkort in het geïllustreerde tijdschrift „Het Panorama" van Sijthoff's Uitgevers-Maatschappij wor den verklaard. UITSLAG VAN PRIJSVRAAG No. 9. Het blijkt menigeen ontgaan te zijn, dat, terwijl onze zevende prijsvraag te raden gaf het aantal der bij de eerste stemming uit te brengen geldige stemmen, onze ne gende prijsvraag vroeg naar het bij de herstemming uit te brengen aantal stem men. Nu moesten dus zoowel de geldige stemmen als de stemmen van onwaarde worden medegeteld. Hoewel er bij de herstemming slechts 8 stemmen van onwaarde zijn verklaard Bloemendaal genoot de twijfelachtige eer er daartoe 6 te hebben bijgedragen en dus door die stemmen van onwaarde geen groote invloed is uitgeoefend op het totaal aantal stemmen, heeft zich die invloed toch doen gelden bij de toekenning van den uit geloofden prijs, waarvoor niet in aanmer king kwamen zij, die opgave hadden ge daan van liet bij herstemming uit te bren gen aantal geldige stemmen. Terwijl er uitgebracht zijn 886 stemmen, welk cijfer door geen der inzenders is ge raden, heeft de heer G. K. Togtema, Lage Duin-en-Daalscheweg 5, Bloemendaal, die 852 opgaf, het werkelijke cijfer het best be naderd. Hij komt in aanmerking voor den uitgeloofden prijs van 2,50, die hem zal worden toegezonden. Wij maken hem te vens ons compliment over zijn gave om deze verkiezingsraadsels op te lossen; im mers was hij ook reeds winner van den voor de achtste prijsvraag uitgeloofden prijs. PLAATSELIJK NIEUWS. Evenals de bewoners van Aerdenhout hebben ook die van het Duinlustpark een particuliere nachtveiligheidsdienst opge richt. De dienst staat onder leiding van I. D. Toebes. Distributie-Mededeelingen. Brood. De broodkaart voor het 70e tijdvak is geldig tot en met 10 October, die van het 71e tijdvak van 11 tot en met 18 October. Vet. De vetkaart voor de tweede week van het tweede tijdvak is geldig tot en met 12 October. Onderbons van net eerste tijd vak zijn geldig gedurende het geueele tweede tijdvak. Op bon N". 2 van de vetkaart (boter, nor maal-margarine, mélange A en mélange B) zal slechts mogen worden afgeleverd, wan neer tegelijk wordt ingeleverd bon A. N°. 77 van het Levensmiddelenboekje. Koffie. Tot en met 15 October is Yt ons koffie verkrijgbaar op bon N°. 38. Kaas. Tot en met 11 October is op bon A 76 verkrijgbaar 1 ons kaas naar keuze. Suiker. Tot en met 11 October is op bon A. 78 verkrijgbaar 14 pond suiker melis 1 of bijsoorten melis I tegen den prijs van 14 cent per half pond. Van bijsoorten (bas terd, enz.) is geen maximum-prijs vast gesteld. Havermout. Tot en met 11 October is op bon A. 79 verkrijgbaar 1 ons haver mout tegen den prijs van 16 cent per pond. Chocolade. Tot en met 11 October is op reserve-bon 23 verkrijgbaar 1 reep eenheidschocolade tegen den prijs van 12 'A cent per reep. Aardappelen. Van 5 tot en met 8 October is op reserve-bon 24 verkrijgbaar 2 K.G. aardappelen (zand- of klei-); klei- aardappelen 9'A cent, zandaardappelen 5 'A cent per K.Q. Van 9 tot en met 11 October is op reser vebon 25 verkrijgbaar 2 K.Q. aardappelen (zand- of klei). Prijzen als boven. V1 e e s c h. Op reserve-bon 24 zal op Woensdag 9 en indien noodig op Donder dag 10 October verkrijgbaar zijn, zoo mo gelijk, l'A ons rundvleesch of gehakt tegen de volgende prijzen: Goedkoop vleesch (uitsl. voor on- en minvermogenden) 0,70 p. pond. Klein vleesch 1,50 Qroot vleesch 1,80 Te Bloemendaal en Overveen zal klein en groot vleesch verkrijgbaar zijn bij de slagers van des voormiddags 8 tot 12 en des namiddag» na 5 uur. Het goedkoope vleesch is verkrijgbaar: te Bloemendaal bij H. C. Kohier, Korte Kleverlaan, van 34 uur; te Overveen bij W. v. d. Zon van IA2A uur. Te Vogelenzang zal in de oude school de distributie plaats hebben: vah klein en groot vleesch des voormiddags van 811 uur en het goedkoope vleesch des namid dags van 2 tot 4 uur. Bestellingen worden niet aangenomen; het vleesch moet aan den winkel tegen con tante betaling worden afgehaald. Het is niet geoorloofd voor meer dan twee gezinnen goedkoop vleesch te halen of meer bons aan te bieden dan het gezin aantal personen sterk is. electriciteitsnet is aangesloten, moet voor bij-koken de keuze doen tusschen gas of electriciteit. C. Rantsoen voor verwarming: 120 K.W.U. in ruil voor elke door de brandstoffen-commissie van het aanvul lingsrantsoen af te trekken brandstoffen- eenheid, tot een maximum van 9 eenheden, welke omruiling slechts is toegestaan aan hen, die in het vorige winterseizoen hebben omgeruild. haalde de M. U. L.-school de overwinning. Dit is nu de tweede keer, dat zij den beker verwerft. Alle igoede dingen bestaan in drieënwint zij hem het volgend jaar weer, dan is hij haar eigendom. Rantsoeneering van Electriciteit. A. Maximum rantsoen voor verlichting voor particulieren: October 28, November 32, December 36, Januari 34, Februari 26, Maart 24. Een verbruiker, die zoowel op het gas- als op het electriciteitsnet is aangesloten, ontvangt geen rantsoen gas voor verlich ting. B. Rantsoen voor bij-koken (waterver warming enz.) 40 K.W.U. per gezin per maand, ver meerderd met 8 K.W.U. voor eiken per soon, waaruit het gezin bestaat. Een ver bruiker, die zoowel op het gas- als op het De Zeeweg er door. In beginsel is de Zeeweg er. Dat, waarvoor 25 jaar en meer gestreden is door burgemeester Immink, dat wat altijd is geweest een lievelingsdenk beeld van den heer Bas Backer en van allen die 't met de vrijheid van beweging, de verfraaiing en ontwikkeling van Bloe mendaal ruim en goed meenden, is bereikt. De pijpensteel is door den rijst-en-bnj- berg heen gestoken, en 't eerste vleugje zeelucht zuigen wij op. Hulde aan die raadsleden welke dit beginsel-besluit hiel pen tot stand komen. In verband met de onzekerheid van de toekomst in deze zaak, is te Bloemendaal gesticht eene vereeniging betrekkelijk den Zeeweg, met het doel van de zijde der burgerij het gemeentebestuur met opwek king, raad en daad tot de definitieve door voering van doeltreffende plannen te dezer zake bij te staan. Wij vernamen nog meer bij geruchte hierover, doch hopen de vol gende week definitief hierover te kunnen mededeelen. Jubileum jhr. De Jonge. De huldiging van jhr. De Jonge. Dinsdag 1.1., was wer kelijk schitterend. Met zijne familie des middags op het raadhuis genoodigd, wachtte den jubilaris daar een feestelijke ontvangst De feestcommissie, bestaande uit jhr. Q. C. Quarles van Ufford, mr. D. E. Lioni, mr. W. M. J. van Lutterveld en den heer A. IJ zerman, leidde hem naar de vei sierde raadzaal, waar hij door den burgemeestei werd toegesproken; daarna bood deze hem namens den gemeenteraad een tuin- ameublement aan. Voorts sprak jhr Quar les van Ufford namens het comité uit ae ingezetenen den jubilaris toe, en bood hem een fraaie klok en een armstoel aan. Dan was de beurt aan den heer Van der Flier, die den jubilaris met woorden van waar deering ui' naam van de gemeente-amb- ienaien een zilveren presenteerblad ga;, dan sprak mr. Lioni nog namens „Bloenien- daal's Bloei", en vereerde den heer De Jonge een fraaie bloemenmand, en einde lijk voerde nog de heer Bispinck het woord namens oe Waterleidingcommissie en over handigde den jubilaris een bloemstuk. De heer De Jonge dankte allen in hartelijke bewoordingen, en daarmede was de plech tige huldiging ten einde. De jubilaris ont ving cien dag nog zeer vele blijken vah waardeering en vriendschap. De zaak van den heer H. L. C. Lans dorp, firma B. J. Reeser alhier, is over gegaan in handen van den heer J. J. Lans dorp. X Maandagavond waren de inwoners dezer gemeente in het café van den heer Jongkees te zamen geroepen, om te ge raken tot het oprichten van een vereeniging voor volkstuintjes. Niettegenstaande het slechte weder was de zaal toch geheel ge vuld. De tijdelijke voorzitter, de heer H. Hoek stra, opende de vergadering met een woord van welkom tot de velen, die aan de uitnoodiging hadden gehoor gegeven. Tevens sprak hij er zijn blijdschap over uit, dat het nieuw gekozen raadslid, de lieer J. van Kessel, de vergadering bij woonde en sprak den wensch uit, dat deze ook in den raad de vereeniging mocht steunen. Vervolgens zette hij het doel der vereeniging uiteen en werden vragen ge steld en beantwoord. Hierna was er gelegenheid om zich op te geven als lid der vereeniging, waarvan door 91 personen werd gebruik gemaakt. Hierna in huishoudelijke vergadering over gaande, werd begonnen met het verkiezen van een bestuur van 7 personen. De uit slag hiervan was, dat de vijf tijdelijke bestuursleden een voldoend aantal stem men verkregen en herstemming over de andere twee leden moest plaats hebben. Daar echter het sluitingsuur was aange broken, moest dit worden uitgesteld tot een volgende vergadering. De vereeniging draagt den naam: „Bloe- mendaalsclie vereeniging voor volkstui nen". De contributie bedraagt 1,per jaar. Men zal trachten donateurs te krij gen, die de vereeniging financieel willen stennen. X Als een bewijs hoeveel behoefte er aan volkstuintjes is, kan dienen dat zich nu reeds ruim 200 liefhebbers hebben op gegeven. Door den burgemeester dezer gemeen te zijn benoemd tot agent van politie 2de klasse J. Snuverink te Oosterbeek, H. Oostindie, rechercheur van politie te IJmui- den en H. de Qroot, gemeente-veldwachter te Lonneker. Mevrouw RobertDe Roever zal in haar muziekvoordracht a.s. Dinsdag in „Rust hoek", een inleiding geven in de 19e, niet (zooals in ons vorig nummer stond,) in de 17e eeuw. Mr. Dr. Tasman. Te Bloemendaal overleed in den ouderdom van 52 jaar, mr. dr. Tasman, de bekende publicist en poli ticus. Slagbalwedstrijd. In den slagbalwed strijd om den zilveren wisselbeker, Zater dag 1.1. op het veld bij „Zomerzorg" door de Bloemendaalsche scholen M. U. L. 0„ O. L. en Schoolvereeniging gespeeld, be Uit het politie-rapport. Gevonden en terug te bekomen bij E. Rouwens, Verbindingsweg 3, Bloe mendaal, een ketting, waaraan 2 sleutel tjes; P. van Nobelen, Bleekerspad 5, Bloe mendaal, een kinderportemonnaie; Vader, Rampelaan 15, Overveen, een zilveren manchetknoop; aan het bureau van politie te Overveen, een handtaschje; een reti cule; een portemonnaie; een manchet knoop: een witte boezelaar; een ring met twee sleutels. Verloren: een blauwe ceintuur; een bal; een gouden speld met diamant; een zwarte rijwielpomp, 28 reservebons N°. 22; een portemonnaie; een lorgnet in étui; een damesschoen. BURGERLIJKE STAND. Van Vrijdag 27 September tot en met Donderdag 3 October. Geboren: d. van F. Ferwerda en J. C. Sipkes. Ondertrouwd: C. Donker en C. S. Scheltema. Getrouwd: J. S. van Kosten en J. J. Ziermans; J. Steussij en M. J. M. Hooge- stein. Overleden: J. Schouten, 17 j'. Overleden in het Provinciaal zieken huis nabij Santpoort: M. F. R. Eichbaum, 43 j.: L. Dubbeld, 52 j.; A. G. Harwijne, 36 j. ITT ANDERE GEMEENTEN. Een nieuwe zaak te Haarlem. Zooals men in onze annonce kan zien, is er in de Zijlstraat een nieuwe zaak geopend, en wel de vischhandel „Doggersbank". De winkel ziet er keurig uit; men kan er alle soorten van versche en bereide zee- en riviervisch krijgen. Wegens plaatsgebrek moesten verschei dene stukken worden uitgesteld. TELEFOON 189. Zondag 6 October - 2 uur. Kinder-Operette. Dir. Mevr. HOPMAN—KWAST- Kinder-Operette in 4 tnfreelen v n Mevr. HOPMAN—KWAST. Entréef 1,50, f 1,26, f 1,—, f 0,75, f 0,50, f 0,30, plus aut.- en gemeente belasting. Maandag 7 Oct - 71, uur, Dir.: HEYSRMANS, KUSCH en VAN DER HORST. van HERMAN HEYERMANS. Entrée van f 3,tot ƒ0,50. Bureau van 104 uur. BLOEMENDAAL, Bloemendaalsche weg. Telefoon 2857. HAARLEM, Leidsohe plein 15—19 Telefoon 773. INRICHTING voor heilgymnastiek en massage. 3?- .A-. KOK. Bloemendaal. De Geneetetweg Inlichtingen en begrootingen kosteloos. (BLOEMENDAAL) gediplomeerd door de Maatschappij tot Bevordering van Toonkunst, wekelijks eenige dagen in Haarlem en omstreken les gevend, Spreekuur Maandags te HAARLEM tusschen 2 en 3v2 uur. Van der Vinnestraat 20. Adies te Amsterdam, Joh. Verhulststraat 157 V

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1918 | | pagina 3