ALGEMEEN WEEKBLAD Gedempte Oude Gracht 63. Telefoon 141. HAARLEM. HAARLEMSCHE BANKVEREENIGING BLOEMENDAAL 5% STAATSLEENING KONINKRIJK DER NEDERLANDEN, Groot f 350.000.000, TOT DEN KOERS van 99»/0. Prospecti worden op aanvrage gaarne gratis toegezonden. UITGAAN. CINEMA PALACE 13e Jaargang. Losse nummers 10 cents. ZATERDAO 4 JANUARI 1919 No 1. Het Bloemendoolseh UeekMod. Prijs per jaar *»- Prijs per nummer 10 cents. ■u Uitgave der N. Vennootschap „HET MIDDEN". Kantoor voor redactie en administratie: Advertentiën 25 cents per regel bij contract belangrijke korting. Belast zich zonder berekening van kosten of provisie met de inschrijving op de van het Dit nummer bestaat uit vier bladzijden. MET OUDEJAAR TE BLOEMENDAAL. 1918, 2 Jan. De heer Ch. van de Mandere houdt in „Rusthoek" de laatste uit een reeks lezingen over den A. O. R. 7 Jan. Dr. J. D. Bierens de Haan begint een serie belangwekkende wijsgeerige lezin gen in „Vreeburg". 12 Jan. Te Bloemendaal vormt zich een plaatselijke padvinderstroep. 17 Jan. De afd. SantpoortBloemendaal der S. D. A. P., houdt een vergadering over onze woningtoestanden met den heer Gul den als spreker. 18 Jan. Te Overveen heeft de aanwijzing op de terreinen plaats voor de aanbesteding der grondwerken voor de arbeiderswonin gen der vereeniging „Bloemendaal". Er zijn gegadigden uit alle deelen des lands opge komen. 20 Jan. De heer Immink, oud-burge meester van Bloemendaal, viert zijn 70en verjaardag. 21 Jan. In de raadszitting blijkt uit een rapport der Centrale keuken, dat deze stich ting in 6 weken f 8594,65 verlies heeft ge maakt. De raad stelt een politieverordening vast tegen het gevaarlijk slede-vermaak, koopt grond aan ter verbreeding der Graaf- Eiorislaan te Vogelenzang en van den Zand- voorterweg, ook een stuk grond ip het Bloe mendaalsche Park. De raad besluit 95 ar beiderswoningen te doen bouwen, besluit de bouwvereeniging „Bloemendaal" een voor schot te geven tot een maximum van 160.000,voor het eerste grondwerk, en bepaalt het heele voorschot op 480.400, Daarna wordt de suppletoire begrooting voor 1918 goedgekeurd tot een bedrag van 457.000,—. 2 Febr. De heer C. v. d. Pol uit den Haag houdt in „Vreeburg" een lezing over „Het Kloosterwezen in Nederland". Er wordt in „Rusthoek" een ten toonstelling gehouden van voorwerpen, die betrekking hebben op de padvinderij. 6 Febr. De heer Ph. C. Visser, bibliothe caris der Ned. Alpenvereeniging, houdt in „Vreeburg" een lezing over „het gletscher- gebied in de Alpen." B. en W. van Bloemendaal brengen hun rapport uit op Haarlem's voorstellen tot grenswijziging. 15 Febr. Zuster Tollenaar, de nieuw benoemde verpleegster van „Het Witte Kruis", treedt in functie. 22 Febr. De eerste Bloemeudaalsche ont wikkelingsavond heeft plaats. De heer F. A. Smit Kleine houdt een belangwekkende le zing over electriciteit. 24 Febr. W. J. Vader herdenkt den dag, waarop hij voor 50 jaar bij Bonarius in be trekking kwam. 28 Febr. Onze plaatsgenoot, de lieer G. W. Dijsselhof, ontvangt den Jaarbeursprijs voor schilderkunst. Maart. De Haarlemsche Bankvereeni- ging opent te Bloemendaal een deposito-kas. 5 Maart. Pieter de Graaf en Jannetje de Wit te Overveen vieren hun gouden brui loft. 12 Maart. Prof. dr. Th. Stomps uit Am sterdam, houdt voor de afd. Bloemendaal- Velsen der Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde een lezing over „Woestijnplan- ten". 14 Maart. In een vergadering van de „Witte Kruis"-afdeeling wordt als bestuurs lid in de plaats van dr. Rootlieb, dr. Van Beusekom gekozen. 17 Maart. De Hockey-club T. O. A. G. viert zijn half-jarig bestaan. 20 Maart. De Ned. Bond voor vrouwen kiesrecht houdt een bijeenkomst in „Vree burg". Spreekster is mevrouw Van Riel Smeenge. 21 Maart. De raad besluit de Centrale Keuken op 27 April op te heffen, en ver leent haar een crediet van 10.000, 24 Maart. Ds. J. A. v. Leeuwen houdt de eerste jongelieden-samenkomst, uitgaand van een pas tot het houden van zulke sa menkomsten opgericht comité. 26 Maart. De afd. Bloemendaal van den Bond van Vrije Liberalen houdt haar jaar vergadering. In de plaats van den overleden heer Graiclien worden twee bestuursleden gekozen, n.l. de hecren Weisman en Teits- ma. De heer Vineent Loosjes houdt een voordracht over „Evenredig kiesrecht". 27 Maart. Een gedeelte der schapenduinen gaat in andere handen over. 9 April. De afd. BloemendaalVelsen der Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Llantkunde houdt in „Duin en Daal" een tentoonstelling van cineraria's, welke zeer druk wordt oezocht. 11 April. De Bloemeudaalsche Amateur- fotografenvereeniging viert haar 10-jarig bestaan. De heer Cool, de voorzitter, houdt een feestrede. 19 April. De afd. Bloemendaal van den Volksbond houdt een luiisvlijt-tentoonstei- ling in het gebouw de Bloemendaalsche Schoolvereeniging. 21 April. D. H. A. Kooy viert onder veel blijken van belangstelling zijn 25-jarig jubi lee als huisknecht bij de familie Dumarchie van Vöorthuyzen. 22 April. Onze plaatsgenoote, mevrouw Van Heerdt tot Eversberg, houdt, op uitnoo- diging van den Bond voor Vrouwenkies recht, in „Rusthoek" een lezing over „een toekomstdroom over zedelijk-maatschappe- lijke opvoeding." 23 April. Te Overveen wordt de eerste veiling van bloembollen gehouden in dit sei zoen. De prijzen zijn goed. In een daartoe gehouden vergade ring wordt besloten tot de oprichting eener coöperatieve keuken, de „Kennemer Keu ken", te Bloemendaal. De inrichting zal met 1 Juni worden geopend. 25 April. De heer J. A. Laan te Over veen, Eerste-Kamerlid, viert zijn 70en ver jaardag. De raad benoemt dr. Lens tot schoolarts en armendokter van Vogelen zang; geeft grond aan de Rampenlaan in erfpacht voor den bouw der 95 arbeiders woningen; daarna wordt grond aangekoclit tot verbreeding van den Zandvoorter- en van den Bloemendaalschen weg, en eindelijk worden nog de salarissen van onderwijzers en andere gemeente-ambtenaren nader ge regeld. 2 Mei. De gemeenteraad stelt een sup pletoire begrooting voor den dienst 1917 vast. Bij de besprekingen blijkt, dat de Cen trale Keuken in een halfjaar 45.000,heeft verloren. 3 Mei. Te Bloemendaal wordt een afdee- liig van den Ned. Protestantenbond opge richt. De afdeeling begint met 46 leden. 6 Mei. Mr. Baron van Wijnbergen houdt in „Rusthoek" een lezing over de a.s. ver kiezingen. Spreker betuigt zijn spijt dat de tegenwoordige Staten „God niet willen er kennen". 7 Mei. De heer L. Hirsch uit Amsterdam houdt in „Rusthoek" een voordracht, waarin de beginselen van den Economischen Bond worden uiteengezet. 20 Mei. Door de geheel-onthouders wor- ue'n ten besluite der Blauwe week, te Bloe mendaal optochten en feesten gehouden, die zeer veel deelname vinden. 21 Mei. Te Bloemendaal wordt een af deeling van „Arbeid Adelt" gesticht. 25 Mei. Het eerste nummer der Bloe mendaalsche „Crisis-Courant" verschijnt. 27 Mei. Voor den Ned. Bond voor Vrou wenkiesrecht spreekt in „Rusthoek" me vrouw Wijnandts FranckenDyserinck over „de rol van de vrouw in de politiek". 30 Mei. De raad besluit tot verhuoging van het maximum-heffingsbedrag van den hoofdelijken omslag tot 330.000,stelt een suppletoire begrooting voor dienst 1917 vast tot een bedrag van 198.964,—, koopt een huis aan den Bloemendaalschen weg, om aan mej. Zoethout, vroedvrouw der ge meente, te verhuren. 3 Juni. De Kennemer Keuken wordt geo pend, en tegelijk in gebruik gesteld. Er worden op dien dag reeds 250 porties ver strekt. 5 Juni. Mevrouw C. F. Bierens de Haan Waller houdt op „Oud-Zomerzorg" een bazar ten bate der bewaarschool in de Co- lensostraat te Schoten. 9 Juni. De eerste bijeenkomst der Bloe mendaalsche afdeeling van den Nederland- schen Protestantenbond heeft in het gebouw der Bloemendaalsche Schoolvereeniging plaats. Ds. A. K. v. d. Hoeve uit Utrecht lijdt deze samenkomst. 11 Juni. De N. V. Hoogenbirk Zoon's smederij, constructiewerkplaats, machinefa briek en draadvlechterij houdt haar eerste aandeelhoudersvergadering. Het jaarverslag blijkt gunstig. 15 Juni. In hotel „Duin en Daal" is een tentoonstelling van wérken van Haarlem sche schilders geopend. 17 Juni. De afdeeling Bloemendaal van den Economischen Bond houdt in „Rust hoek" een vergadering, waarin onze plaats genoot de heer S. W. de Clercq een propa- ganda-voordracht voor den Bond houdt. 18 Juni. De afdeeling Santpoort-Bloe- mendaal der S. D. A. P. houdt in „Vreeburg" een vergadering, waarin dr. Th. van der Waerden optreedt met het onderwerp: „de beteekènis van 3 Juli a.s." De heer A. van der Hulst, afgevaar digde van Vogelenzang in Bloemendaal's Directies van Tooneelgezelschappen, Bioscope-Theaters e d. kunnen de aan dacht op hare inrichtingen vestigen door geregelde publicatie in deze rubriek. De bijzondere voorwaarden worden op aanvraag gaarne medegedeeld. DE ADMINISTRATIE. Groote Houtstraat 113 Haarlem. PROGRAMMA van 3 tot 9 Januari. 1. SCHILDERACHTIG JAPAN. Pracht Natuuropname. 2. WEDRENKOORTS. Drama in 4 afd. van den welbekenden Oswold filmfabriek. 3. ROL AND MOPS. De knockabouts, Acrobatic met nieuw repertoir. PAD Z E. 4. KERSTMISHERINNERINGEN. Comedie in drie afdeelingen. Vrijdag a.s. de mooiste film tot heden ver toond „OP HOOP VAN ZEGEN" naar het bekende looneelstuk van den Heer HEVEK- J1ANS. Door de groote zorg die er aan deze film besteed is overtreft hij het tooneelstuk. Het drama wat zich op zee afspeelt, wordt duidelijk op de film weergegeven. raad, overlijdt op 73-jarigen leeftijd. Hij was gedurende 40 jaar lid van den gemeente raad. 20 Juni. De gemeenteraad herdenkt het overleden raadslid den heer A. van der Hulst, besluit een vijftigtal woningen op Rol land aan het electrisch net te doen aanslui ten, benoemt dr. Van Aalst in de plaats van dr. Lens, die ervoor bedankt had, tot armendokter te Vogelenzang, koopt een stuk grond tot verbreeding van den Bloe mendaalschen weg. Mr. Jacometti brengt ter sprake het door de Tweede Kamer inge diende wetsontwerp-Zeeweg, waarbij deze weg tot stand komen zal zonder den zijtak Bloemendaal, wraakt de uitlating van den burgemeester tegenover den heer Dressel- huijs: dat het gemeentebestuur van Bloe mendaal de uitvoering van dit gewijzigd be sluit op prijs stelde. Op „Wildhoef" heeft onder groote deelname het 22e Zendingsfeest plaats. Dr. Creutzberg uit IJmuiden houdt de openings rede. 25 Juni. In hotel „Van ouds het Raad huis" geeft het strijkorkest van het 10e regi ment infanterie een liefdadigheidsconcert ten bate van een te stichten militair rust oord. 30 Juni. De heer A. J. Buijs, de om zijn hulpvaardigheid zoo gewaardeerde plaats genoot, overlijdt. 5 Juli. Een tentoonstelling van werken van den kunstschilder L. Dake is in hotel „Duin en Daal" geopend. 8 Juli. „Bloemendaal's Bloei" vergadert in verband met de Zeeweg-plannen en neemt een motie aan, waarin op spoedige uitvoe ringvan het gewijzigde plan (dus dat zonder zijtak Bloemendaal) wordt aangedrongen. 11 Juli. De raad van Bloemendaal maakt het afwijzend antwoord van Gedeputeerde Staten op haar verweer betreffende de grenswijziging openbaar. Op liet stuk van in behandeling-nemen van den Zeeweg staken de stemmen. 15 Juli. Door de afdeeling Bloemendaal van den Bond voor Lichamelijke Ontwikke ling wordt een openluchtdag voor de Bloe mendaalsche scholieren gehouden Mejuffrouw Zoethout, gemeente vroedvrouw, herdenkt den dag, waarop zij voor 25 jaar, de verloskundige practijk be gon. 20 Juli. De kegelclub V. O. V. begint in „Vreeburg", een Nationalen kegelwedstrijd, die tot 14 Augustus duren zal. 24 Juli. Een afvaardiging der Gezond heidscommissie bezichtigt het werk van den woningbouw aan de Rampelaan.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1919 | | pagina 1